Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Fiorentina - 21. května 2023   15:00

Torino
66' Sanabria (Buongiorno)
1:1
(0:0)
Fiorentina
48' Jović  (Kouamé)
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, Schuurs – Singo (61. Aina), S. Ricci, Ilić, R. Rodríguez (61. Lazaro) – Vlašić, Karamoh (61. Mirančuk) – Sanabria (80. Pellegri).
Fiorenza, Gemello – Bayeye, Gravillon, Zima, Vieira, Adopo, Vojvoda, Seck, Gineitis, Linetty.
Luca Massimi
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Fiorentina
Cerofolini – Venuti, Lu. Martínez, Igor, Terzić – Duncan, Mandragora (73. Bianco), Barák (86. Ranieri) – Sottil (46. Jović), Kouamé (73. Ikoné), Saponara (65. Brekalo).
P. Terracciano, Vannucchi – Biraghi, Dodô, Milenković, Cabral, Castrovilli, Kayode.

Po prvním nezáživném dějství, které branku nepřineslo, nastalo v tom druhém zlepšení. Na hřiště přišel ve 46. minutě na straně Fiorentiny Luka Jović, jenž po třech minutách na hřišti dal první branku zápasu hlavičkou. Gól utkání pomohl, tempo se zvedlo, hrálo se nahoru a dolů. V 66. minutě dostal před malým vápnem hodně prostoru domácí Antonio Sanabria, jenž srovnal tečovanou střelou stav. Oba týmy se snažily, ale při zakončení už nebyl nikdo přesný. Turín tak doma remizoval s Fiorentinou 1:1.
90+5'
90'
Na hřišti zůstal ležet jeden z domácích na středovém kruhu. Hra je přerušena.
89'
Ola Aina (Turín) poslal po pravé straně míč na Ivana Iliće, jeho přihrávka ale byla příliš prudká.
88'
Jenže ACF Fiorentina získala po naivní přihrávce balon na svou stranu. Alfred Duncan (Fiorentina) se otočil okolo Ricciho, ale trefil jenom záda obránce.
88'
Nikola Vlašić (Turín) sebral míč hostům na pravé straně a Turín jde do postupného útoku.
87'
Na míči jsou hosté, kteří ale nyní nikam nespěchají.
86'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Luca Ranieri.
85'
Ivan Ilić (Turín) šel do slibné šance domácího týmu, jenže byl podle pomezního v ofsajdu.
84'
Lorenzo Venuti (Fiorentina) poslal levačkou centr do vápna Turína. Šanci hostů zastavil útočný faul.
83'
Ofsajd zastavil šanci domácího týmu po pravé straně hřiště.
82'
Ivan Ilić (Turín) posílal dlouhý nákop na polovinu hostů. Ten ale nebyl přesný.
82'
Balon šel po ose Antonín Barák a Aleksa Terzić. Druhý jmenovaný posílal centr na malé vápno Turína, ale tam kraloval Vanja Milinković-Savić (Turín).
81'
Alfred Duncan (Fiorentina) vypíchl domácím balon z vápna Fiorentiny.
80'
Sanabriu vystřídal na hrotu domácího útoku Pellegri.
80'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Pietro Pellegri.
79'
Alessandro Buongiorno (Turín) zabránil rychlému kontru domácích.
78'
Antonio Sanabria (Turín) měl čas a poslal balon na Nikolu Vlašiće do vápna Fiorentiny, ale ten měl okolo sebe tři hráče hostů, kteří mu sebrali míč.
77'
Bianco zatáhl za záchrannou brdu, tedy Vlašiće, no a právem vidí žlutý kartónek.
77'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Alessandro Bianco).
76'
Brankář domácích Vanja Milinković-Savić (Turín) si došel pro rohový kop.
76'
Antronín Barák poslal balon do běhu na Bianca, ale tomu balon ukopl vracející se Vlašić. Hosté mají rohový kop.
76'
Nikola Vlašić (Turín) posílal balon do vápna, kde upadl jeden z domácích. Podle pana rozhodčího ale šlo o čistý zákrok.
75'
Samuele Ricci (Turín) byl sražen na polovině hřiště faulem Bianca. Turín jde útočit.
74'
Pokus o rychlý brejk se domácím nepovedl. Alessandro Buongiorno (Turín) poslal balon jenom do špeku.
73'
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Alessandro Bianco,
ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Jonathan Ikoné.
73'
Lorenzo Venuti (Fiorentina) dobře tahal čas na pravé straně, chtěl nahrát na Mandragoru, ale ten byl pokryt.
72'
Alessandro Buongiorno (Turín) si stáhl protihráče, ale faul nebyl pískán. Na míči je Turín.
71'
Ofsajd zastavil útočné snažení domácího týmu.
70'
Christian Kouamé (Fiorentina) se vyšplhal ve vápně domácích na míč, ale turínského Lazara nepřeskočil.
69'
Christian Kouamé (Fiorentina) si dobře přebral balon do běhu, ale Ricciho skluz už nepřešel. Na druhé straně se domácí prezentovali po rychlém brejku pouze ofsajdem.
68'
Po dvou minutách jsou domácí opět na míči, ale jdou do zformované obrany.
66'
Turín právě vstřelil branku!
Autorem branky je ANTONIO SANABRIA. Tak to byl z domácí strany blesk z čistého nebe. Alessandro Buongiorno (Turín) podpořil po levé straně útok Turína, z levé strany poslal míč po zemi na malé vápno. Tam byl Sanabria, který s pomocí teče domácího obránce dostal míč k tyčce.
65'
Ola Aina (Turín) poslal z pravé strany balon před branku hostů, balo ale všechny přeletěl.
65'
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Josip Brekalo.
65'
Riccardo Saponara (Fiorentina) zůstal ležet na hrací ploše. Hra je přerušena.
64'
Christian Kouamé (Fiorentina) posílal další centr z pravé strany, Jović ale rychlý balon nyní jenom podběhl.
63'
Valentino Lazaro (Turín) se prezentoval po chvilce svého pobytu na hřišti faulem na polovině hřiště.
62'
Lazaro si hodil balon před sebe, ale jeho snažení zastavil nekompromisní Mandragora na polovině hřiště.
62'
Uvidíme, jestli domácí po trojím střídání zaberou.
61'
ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Valentino Lazaro.
61'
ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Ola Aina,
ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Alexej Mirančuk.
60'
Wilfried Stephane Singo (Turín) se prezentoval šlapákem ve vápně Fiorentiny a právem vidí žlutou kartu.
59'
Christian Kouamé (Fiorentina) nezachytil balon na polovině hřiště. Turín jde útočit.
58'
Antonín Barák zahrál rukou, Turín jde na míč na vlatní polovině.
58'
Hodně jsou slyšet fanoušci Fiorentiny, ti turínští mlčí.
57'
Christian Kouamé (Fiorentina) poslal vysoký balon na levou stranu, ale tam si jej vzala obrana Turína.
57'
Ofsajd zastavil útočné snažení domácího týmu. To vypadá, že domácí budou za chvíli střídat.
56'
Ricci poslal po rohu balon na zadní tyči, tam byl Alessandro Buongiorno (Turín), ale jeho ekvilibristické zakončení minulo branku Fiorentiny.
55'
Domácí získali po rychlém kontru první rohový kop ve druhém poločase.
55'
Aleksa Terzić (Fiorentina) centroval z levé strany, ale ve vápně kraloval brankář Savić.
54'
Vanja Milinković-Savić (Turín) si vzal balon a snaží se dodat svým spoluhráčům potřebný klid.
53'
Domácím se najednou nedaří lehké věci. Fiorentina jde opět útočit.
53'
Riccardo Saponara poslal po rohu hlavičku zpět do ohně, na vápně byl Mandragora. Jeho zakončení ale nemělo potřebnou kvalitu.
52'
Antonín Barák pustil míč na Riccarda Saponara, jeho pokus byl ale zablokován na rohový kop.
51'
Luka Jović (Fiorentina) poslal balon před velké vápno. Tam byl Antonín Barák (Fiorentina), ale jeho pokus byl zablokován.
50'
Domácí přidali na napadání. Alessandro Buongiorno poslal balon rychle dopředu, ale jeho parťák ke škodě domácích fanoušků podklouzl.
48'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Autorem branky je LUKA JOVIĆ. Tak to je pro Turín hodně velké mrzení. Inkasuje hned po třech minutách druhého poločasu. Kouamé poslal ze strany balon na malé vápno. Tam byl osamocen nový muž na hřišti Jović, jenž dostal hlavičkou balon do domácí sítě.
47'
Alessandro Buongiorno (Turín) ustál tlak od Antonína Baráka u rohového praporku.
46'
Turín to zkoušel na zadní tyčku. Rodriguéz ale tam nikoho nenašel.
46'
Fiorentina neuspěla s nákopem z levé strany.
46'
Atonín Barák uvedl míč do hry ve druhém dějství.
46'
ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Luka Jović.
46'
První dějství nepřineslo žádnou velkou šanci a tak po 45 minutách hry platí, zcela zaslouženě, stav 0:0. Druhý poločas začne v 16:05.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45'
45'
Perr Schuurs (Turín) tečoval rohový kop na zadní tyčku, tam ale neměl žádného parťáka. ACF Fiorentina jde útočit.
44'
Igor (Fiorentina) zabránil střele domácího týmu. Na míč se dostal Rodriguez, ale jeho pokus byl zablokován na rohový kop.
44'
Riccardo Saponara (Fiorentina) naložil protihráči loktem, karta ale opět nebyla vytažena.
44'
Wilfried Stephane Singo (Turín) po světlém okamžiku ukázal i ten stinný, když se prezentoval útočným faulem.
43'
Yann Karamoh (Turín) mohl zakončovat na zadní tyčce, ale míč mu odebral jeho parťák Wilfried Stephane Singo (Turín). Vzrušení ale bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
42'
Wilfried Stephane Singo (Turín) kličkoval na pravé straně, ale míč do vápna hostů nedostal.
41'
Nikola Vlašić (Turín) měl balon na noze ve vápně ACF Fiorentina, ale dobře se k němu stihl vrátit Antonín Barák, který zabránil střele domácího mladíka.
40'
Na hřišti se nám poněkud přitvrdilo na obou stranách. Rozhodčí ale druhou žloutou kartu zatím nevytasil.
39'
Riccardo Saponara (Fiorentina) se dostal po rohu hostů k míči sedm metrů před velkým vápnem. Podíval se a vystřelil, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
Barák našel na pravé straně Riccarda Saponaru, který pak přetlačil Iliće. Hosté ale z celé nadějné akce jenom vybojovali rohový kop.
37'
Brankář Michele Cerofolini (Fiorentina) se zapojil do rozehrávky ACF Fiorentina. Hosté se vzápětí dostali na míč po ruce Turína.
36'
Wilfried Stephane Singo (Turín) podklouzl při centru z vlastní poloviny. Yann Karamoh (Turín) se rozeběhl na levé straně na hranici ofsajdu, ale branku hostů po rychlém kontru stejně přestřelil.
35'
Turín začal s opatrnou rozehrávkou na vlastní polovině hřiště.
34'
Koffi Djidji (Turín) rychle dostal míč z osy hřiště. Domácí poté získali aut na polovině hřiště. Antonio Sanabria (Turín) běžel rychle na puntík, ale balon po jeho hlavičce minul branku Fiorentiny.
33'
Oba celky si v krátkém čase vyměnily držení míče na polovině hřiště. Tempo hry nám poněkud opadlo.
32'
Wilfried Stephane Singo (Turín) nadvakát neodcentroval přes svého strážce z pravé strany a získal pro domácí jenom aut do vápna.
31'
Brankář Turína Vanja Milinković-Savić (Turín) dvakrát dostal balon od svých obránců. ACF Fiorentina opravdu dobře napadá.
30'
Igor (Fiorentina) si objal obránce domácího týmu. Po faulu jdou na balon turínští. Ti ale útočí do zformované obrany.
29'
Antonín Barák (Fiorentina) si šel po levé straně pro faul před vápnem domácích. Jeho upadnutí ale rozhodčí jenom přešel.
28'
Nikola Vlašić (Turín) si připsal zbytečný faul na polovině hřiště. ACF Fiorentina má k dispozici nákop do vápna.
27'
Brankář hostů Michele Cerofolini (Fiorentina) si připsal další zákrok po teči svého brankáře Aleksy Terziće. Míč šel ale jenom na střed branky.
26'
Aleksa Terzić (Fiorentina) si obešel dva obránce. Pak poslal balon na volného Mandragoru na pravé straně, jeho raketa ale vyletěla vysoko nad branku Turína.
25'
ACF Fiorentina je nyní v házenkářském obléhání domácí branky.
25'
Yann Karamoh (Turín) ukázal své rychlé nohy na ose hřiště, ale míč dostal jenom do špeku.
24'
Wilfried Stephane Singo (Turín) se dostával balon do šance na pravé straně, ale přijeho zpracování se dostal až do autu.
23'
Ricardo Rodríguez (Turín) se poté dostal k balonu před vápnem, srovnal si jej hrudí na svou slabší pravačku, míč ale šel jenom na střed branky hostů.
22'
Yann Karamoh (Turín) ukázal své rychle nohy a dostal se k centru z pravé strany. Tam ale zasáhla obrana ACF Fiorentina
21'
Turínští se dvakrát dostali na polovinu ACF Fiorentina. No ale pokraždé se vrátili až k vlastnímu brankáři.
20'
Domácí jsou na míči, ale útočí do zformované obrany.
19'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Lorenzo Venuti).
19'
Po faulu hostů u postranní čáry jdou domácí na míč.
18'
Wilfried Stephane Singo (Turín) přetočil balon z levé strany. Mandragora šel na druhé straně do rychlého kontru. Riccardo Sottil (Fiorentina) hledal z levé strany Antonína Baráka, ten ale branku netrefil.
17'
Nikola Vlašić (Turín) nedoběhl na levé straně míč, který dostal do špeku. ACF Fiorentina jde útočit do plných.
16'
Mandragora uvolnil na levé straně Riccarda Sottila (Fiorentina), ten poslal na branku domácíh padající list, kterému moc nechybělo. Následuje ale jenom odkop od branky Turína.
15'
Nikola Vlašić (Turín) přišel o pravé straně naivní přihrávkou o míč. ACF Fiorentina jde útočit do zformované obrany.
14'
Michele Cerofolini (Fiorentina) podlouzl před vlastním vápnem, ale dokázal jej zastoupit včas kolega na stoperu.
13'
Nikola Vlašić (Turín) dostal nabito na svou pravačku těsně před vápnem. Jeho střela ale o půldruhého metru minula branku ACF Fiorentina.
12'
Ofsajd zastavil útočné snažení hostů.
12'
Mandrogara poslal z levé strany balon na místo pokutového kopu, tam ale zasáhla domácí obrana.
11'
Aleksa Terzić (Fiorentina) to zkusil z levé strany dostat do vápna. No a po ruce Vlašiče mají hosté k dispozici zkrácený roh.
10'
Míč nedošel po špatném centru na Riccarda Sottila (Fiorentina). Domácí mohou jít útočit.
10'
Po faulu Antonína Baráka jde Turín na míč.
9'
Vanja Milinković-Savić se hlásil jako malý školáček, že byl na něj spáchán po rohu faul. Rozhodčí ale jeho prosby o penaltu nevyslyšel.
9'
Wilfried Stephane Singo (Turín) vybojoval pro domácí první rohový kop.
8'
Riccardo Sottil (Fiorentina) poslal z levé strany ostrý centr na hranici malého vápna, tam ale nikdo z hostů nebyl.
7'
Vanja Milinković-Savić (Turín) poslal dlouhý nákop na poloviniu hostů, ale tam domácí útočníci přišli o míč.
7'
Hlavička Antonína Baráka přinesla držení míče domácímu týmu.
6'
Vanja Milinković-Savić (Turín) ukázal spoluhráčům, že chce roztáhnout hru až ke krajům hřištěm.
6'
Oba týmy si v krátkém čase vyměnily míč, ale střelu na branku jsme neviděli.
5'
ACF Fiorentina to zkusila z pravé strany centrem do vápna domácích, ale tam kraloval brankář Vanja Milinković-Savić (Turín).
4'
Riccardo Saponara (Fiorentina) se rozeběhl na levé straně na branku, ale balon si kopl daleko od nohy.
4'
Riccardo Sottil (Fiorentina) si zkoušel narazit ze spoluhráčem před vápnem domácích. Ten ale jeho záměr nepocopil.
3'
Wilfried Stephane Singo (Turín) poslal balon do pravou stranu, tam ale o něj domácí příšli. Riccardo Sottil (Fiorentina) už běžel dopředu, ale na polovině hřiště mu balon odebrali domácí.
2'
Domácí získali k dispozici aut před vápnem ACF Fiorentina.
1'
Vanja Milinković-Savić (Turín) se zapojil do rozehrávky domácího týmu, který se vrátil od poloviny hřiště.
1'
Domácá začali první dějství na míči.
1'
Oba týmy jsou na hnací ploše, za chvíli se začne hrát.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, Schuurs – Singo, S. Ricci, Ilić, R. Rodríguez – Vlašić, Karamoh – Sanabria.
Náhradníci: Fiorenza, Gemello – Bayeye, Gravillon, Zima, Pellegri, Vieira, Adopo, Lazaro, Vojvoda, Seck, Aina, Mirančuk, Gineitis, Linetty.
Trenér: Ivan Juri

ACF Fiorentina: Cerofolini – Venuti, Lu. Martínez, Igor, Terzić – Duncan, Mandragora, Barák – Sottil, Kouamé, Saponara.
Náhradníci: P. Terracciano, Vannucchi – Biraghi, Dodô, Milenković, Jović, Cabral, Castrovilli, Ikoné, Ranieri, Kayode, Bianco, Brekalo.
Trenér: Vincenzo Italiano.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. V neděli pokračuje nejvyšší italská soutěž už svým 36. kolem. V rámci něj dojde i na souboj osmé Fiorentiny a desátého Turína. Utkání začíná v 15:00.
ACF Fiotentina, 10. místo, 35z. (13 – 10 – 12), skóre 47:40, 49 bodů
Fiorentina gólem ve 129. minutě proti Basileji postoupila do finále Evropské konferenční ligy. Branku, která znamenala postup, vsítil Antonín Barák. Trenér Vincenzo Italiano hovořil o obrovském hladu dostat se do finále, ale jeho tým nyní musí rychle přesunout svou pozornost ze švýcarského výletu zpět na ligové zápasy. Fiorentina v minulém víkendu porazila Udinese 2:0, což byla teprve její druhá výhra v Serii A za posledních sedm zápasů (2-3-2).
Navzdory angažmá v EKL bude Fiorentina i ve finále Coppa Italia proti Interu Milán, což je trofej, kterou hosté naposledy vyhráli v roce 2001. Vítězství v nejbližším utkání by mohlo sloužit jako skvělá příprava na tento zápas. Jejich výkon venku ale v posledních deseti vzájemných měření zrovna oslnivý, má z něj jediné vítězství (1-5-4).
Turín FC. 35z. (13 – 10 – 12), skóre 37:39, 49 bodů
Nedělní vítězství 1:0 nad Veronou bylo pro Turín významným okamžikem, protože představovalo první sérii tří po sobě jdoucích venkovních výher v Serii A (SA) od března 1970, aniž by dostal branku. Tým pod vedením trenéra Ivana Juriće sice už nemá možnost kvalifikovat se do evropských soutěží, ale stále se snaží dosáhnout co nejlepšího umístění v nejvyšší italské lize od sezony 2018/19 a udržovat si tempo. Tým z města automobilů se brzy utká s Fiorentinou, která má stejný počet bodů jako oni, a ví, že v případě vítězství by jejich šance na lepší umístění mimo první sedmičku v tabulce stouply. Nicméně, jejich domácí výkony v poslední době vyžadují zvláštní pozornost, protože v posledních pěti zápasech na Stadio Olimpico di Torino nepřivezli vítězství (0-2-3). Je zajímavé, že ve čtyřech případech Turín inkasoval jako první a tři z těchto gólů padly v prvních deseti minutách, takže domácí fanoušci by měli být opatrní na další pomalý start.