Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : AS Řím - 31. října 2022   18:30

Verona
27' Dawidowicz (Faraoni)
1:3
(1:1)
AS Řím
45+2' Zaniolo   • 88' Volpato  (Matić) • 90+2' El Shaarawy  (Volpato)
Verona
Montipò – Dawidowicz, Günter, Ceccherini (46. Hien) – Faraoni, Hongla (86. Sulemana), Veloso (C) (68. Magnani), Depaoli – Tameze – Kallon (46. Lasagna), Henry (78. Djurić).
M. Chiesa, A. Berardi, Perilli – Doig, Cabal, F. Terracciano, Praszelik.
J. Sacchi – M. Vivenzi, A. Cipressa
Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona).
AS Řím
Patrício – Mancini (66. Matić), Smalling, Ibañez – Karsdorp, Cristante (46. El Shaarawy), Lo. Pellegrini (C), Camara (83. Šomurodov), Zalewski (57. Belotti) – Zaniolo (57. Volpato), Abraham.
Boer, Svilar – Viña, Çelik, Kumbulla, Tripi, Bove, Tahirovic.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek posledního říjnového večera.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:9.
Druhá půle se hodně dlouho hrála bez branek, hosté se trápili v zakončení, domácím znovu pomohla branková konstrukce. Vypadalo to, že by Verona mohla uhrát cennou remízu, ale nakonec se tak nestalo, soupeř opět udržel v závěru poločasu a v nastavení svou výhru stvrdil třetím zásahem. Rozhodujícím momentem byla jistě červená karta a možná i vyrovnávací trefa AS v nastavení prvního poločasu.
90+5'
90+4'
Rui Patrício měl ještě práci, střelu z dálky ke své pravé tyče však stačil vyrazit, ale musel se pořádně natahovat.
90+2'
AS Řím právě vstřelil branku!
Hosté definitivně rozhodující o své výhře a domácí potřetí za sebou doma poměrem 1:2 neprohrají. STEPHAN EL SHAARAWY zužitkoval křižnou přihrávkou, obhodil vyběhnutého gólmana a poté zamířil do jeho prázdné svatyně.
90+1'
Hosté vyrazili do přečíslení, ale špatnou přihrávkou o šanci přišli.
90'
I v tomto případě se arbitr radil s VAR, gól platí.
88'
Hosté v samém závěru strhávají vedení na svou stranu a jdou si pro důležité vítězství. CRISTIAN VOLPATO na hranici vápna nasadil ke střele levačkou a míč poslal přesně do vzdálenějšího dolního rohu brány.
88'
Andrea Belotti poslal střílenou přihrávku směrem na soupeřovu svatyni, ale ta byla odvrácena do bezpečí.
86'
Střídání v týmu Hellas Verona FC:
ze hřiště odchází Martin Hongla, přichází Ibrahim Sulemana.
85'
Hosté se pro změnu dožadovali odpískání ruky ve vápně Verony, ale penaltu dnes asi neuvidíme.
83'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Mady Camara, přichází Eldor Šomurodov.
83'
Hostům dnes moc štěstí nepřeje, Nemanja Matić se dostal v pokutovém území k hlavičce, ale trefil pouze břevno.
82'
Lorenzo Montipò byl připraven a střelu z dálky vyrazil na rohový kop.
82'
Na druhé straně je tomu jinak a hosté rozehrají přímý kop.
81'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Isak Hien).
80'
Domácí se dnes už poněkolikáté zlobí na hlavního arbitra, Kevin Lasagna se skácel u pokutového území po kontaktu s protihráčem k zemi, ale faul to není.
78'
Jeden z hostů zkusil střelu z dálky, ale ta byla hodně nepřesná a balón skončil vedle vzdálenější tyče.
78'
ze hřiště odchází Thomas Henry, přichází Milan Djurić.
76'
Kevin Lasagna přihrával jen do míst, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů a míč se zastavil až u brankáře hostů.
75'
Lorenzo Montipò rozehrává od brány a konečně se může ve hře zase pokračovat.
73'
Oba celky se dožadovaly odpískání faulu, rozhodčí se rozhodl nechat ve hře pokračovat, ale poté, co se domácí hráč nezvedal, hru přerušil.
72'
Střelu z dálky na bližší tyč dokázal Lorenzo Montipò vyrazit na roh.
71'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Martin Hongla). Domácí hráč fauloval unikajícího Camaru.
70'
Lorenzo Montipò si vyběhl pro míč až k pravé hranici vápna, kde jej rychle uklidil do své moci. Jeho tým stále statečně vzdoruje.
68'
ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Giangiacomo Magnani.
67'
Adrien Tameze leží na trávníku a zpět na nohy se mu moc nechce.
66'
ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Nemanja Matić.
64'
Střelu z pravé strany vápna obstaral jeden z hostů, ta ale nebyla nijak nebezpečná a Lorenzo Montipò stačil míč chytit do rukou.
62'
Tammy Abraham dnes nehraje povedený duel, ke střele se v pokutovém území dostat nedokázal a navíc se provinil faulem.
61'
Zaútočit se povedlo domácím, Miguel Veloso se dokonce dostal k hlavičce, ale míč poslal jen do výšky, následně se balón snesl do náruče gólmana hostů.
60'
Hosté kombinují u středové lajny, dál se dostat nemohou. Aktivitu ze závěru první půle si do té druhé opravdu nepřenesli.
57'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Andrea Belotti.
57'
ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Cristian Volpato.
56'
Dlouhý pas hostů doputoval pouze k Montipòvi, jenž se sklouzl po trávníku a míč sebral do rukavic.
55'
Jeden z hostů se snažil projít přes dva domácí obránce, ale záměr se mu vůbec nevydařil.
53'
Nicolò Zaniolo mohl místo individuální akce přenechat míč spoluhráči, Stephan El Shaarawy doslova volal po přihrávce, jenže té se nedočkal. Zaniolo ve finále skončil na trávníku, ale penalta to není.
51'
Kevin Lasagna přihrával směrem k bráně AS, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů.
49'
Hosté se aktivně vrhají do útoku, ale soupeř zatím veškeré jejich útočné snahy maří a míč odkopává do bezpečí.
46'
ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Stephan El Shaarawy.
46'
ze hřiště odchází Yayah Kallon, přichází Kevin Lasagna.
46'
ze hřiště odchází Federico Ceccherini, přichází Isak Hien.
46'
Úvod první půle byl poměrně nudný, moc toho k vidění nebylo, ovšem postupně se přeci jen oba celky dostávaly více do hry, jako první zahrozili hosté, ale tutovku nevyužili a přišel trest v podobě inkasovaného gólu. Jenže domácí šli vzápětí zbytečně do oslabení a favorit toho v samém závěru dokázal využít a vyrovnal. Před druhou půlí je tak vše otevřené a bude to ještě hodně napínavé.
45+4'
45+4'
Davide Faraoni střílel z dálky, příliš nemířil a míč odehrál za soupeřovu bránu.
45+3'
Ale i tady je vše v pořádku a do kabin se půjde za nerozhodného stavu.
45+3'
I v tomto případě se rozhodčí radí s VAR, zda gólu náhodou nepředcházel ofsajd.
45+2'
Těsně před odchodem do kabin se týmu z hlavního města daří srovnat. Jeden z domácích fotbalistů si s míčem úplně zbytečně hrál, pročež o něj přišel, Mady Camara mohl zkusit zakončit sám, ale neukvapil se a vyzval ke skórování přihrávkou na levou stranu volného Abrahama, který sice už potřetí selhal, tentokrát trefil tyč, avšak mrzet jej to příliš nemuselo. Míč se od bližší tyče odrazil do míst, kde stál volný NICOLÒ ZANIOLO, jemuž už poté jen stačilo trefit prázdnou bránu a trochu tak pomstít předchozí tvrdé zákroky na svou osobu.
45'
Domácí se ani v oslabení nebojí útočit, málem se dostali do šance, ale míč jim utekl.
43'
Fabio Depaoli nedoběhl prudký pas a míč mu utíká za postranní lajnu.
41'
Nicolò Zaniolo je dnes takovým otloukánkem a opět zůstává na trávníku po faulu jednoho z protihráčů.
39'
Hosté tak dlouho kombinovali, až nepřesnou přihrávku odeslali k domácímu brankáři. Je jisté, že on i jeho spoluhráči budou natahovat čas, jak jen to půjde.
36'
Červená karta pro tým Hellas Verona FC (Paweł Dawidowicz). Úspěšný střelec odchází hodně předčasně do sprch, ale tady je červený trest udělen po zásluze. Úplně zbytečné ze strany hráče Verony.
36'
Hráčem, který fauloval, je Paweł Dawidowicz, střelec zatím jediné branky.
35'
Hlavní arbitr se jde sám osobně podívat na video, aby případně udělil příslušný trest.
33'
Nicolò Zaniolo inkasoval hodně nepříjemný úder a v bolestech se svíjí na trávníku. Jeho spoluhráči se dožadují trestu pro hříšníka, ale vypadá to, že karta udělena nebude.
32'
Nepřesná přihrávka domácího fotbalisty končí za postranní lajnou, rozehrává Rui Patrício.
31'
Domácí drží míč u soupeřova vápna, ten bude vhazovat.
29'
Gól je uznaný a domácí vedou.
28'
Hlavní arbitr se ještě radí s VAR, ale gól by to měl být regulérní.
27'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Domácí hráči rozehráli roh dlouho přihrávkou před velké vápna, kde si míč zpracoval Faraoni a rozhodl se zkusit štěstí střelou z dálky a vyplatilo se, jeho ránu v klubku hráčů ve vápně tečoval PAWEŁ DAWIDOWICZ ze svého pohledu do pravého dolního rohu brány, kde už Rui Patrício nestihl být včas.
26'
Fabio Depaoli si vyskočil na centr, ale než stačil hlavičkovat, odehráli míč do bezpečí hostující fotbalisté. Je z toho první roh pro Veronu.
24'
Kombinaci domácích v pokutovém území zakončil možná trochu ukvapeně Miguel Veloso, jenž odehrál míč levačkou daleko vedle vzdálenější tyče.
23'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Bryan Cristante).
23'
Thomas Henry se před hranicí vápna faulu nedovolal, hosté odkopávají míč do bezpečí.
21'
Tammy Abraham to nyní zkusil hlavou, z hranice malého vápna odehrál balón do země a ten se poté odrazil vedle levé tyče. Lorenzo Montipò se po něm jen ohlédl, ale měl štěstí.
20'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Federico Ceccherini). Hráč ji vidí za hodně tvrdý faul vůči Zaniolovi.
19'
Po krásné kombinaci se do obrovské šance dostal Tammy Abraham, jenž po pěkné přihrávce udělal vyběhnutému brankáři kličku, jenže místo zcela prázdné brány zamířil jen do boční části bližší tyče, od které se balón odrazil do zámezí. Tohle měl být gól.
16'
Yayah Kallon vystřelil z dálky po zemi, míč ještě tečoval jeden z hostujících fotbalistů, ale Patrício i tak stačil zasáhnout.
15'
Davide Faraoni se snažil přihrávkou od pravé postranní lajny najít před bránou nabíhajícího Henryho, u balónu byl ale jako první Rui Patrício.
13'
Domácí odvrátili míč až ke středovému kruhu a Lorenzo Montipò zatím může zůstat v klidu.
12'
Nicolò Zaniolo se snažil protlačit po pravé straně do zakončení, ale v rozhodujícím momentu o balón přišel.
10'
Na druhé straně skončil na trávníku Mady Camara, ale ani v tomto případě to pokutový kop není.
8'
Thomas Henry se málem dostal do zakončení před odkrytou bránou, ale míč se mu ve finále tečovat nepovedlo. Předtím skončil na trávníku v pokutovém území po kontaktu s protihráčem Davide Faraoni, ale hlavní arbitr ihned ukázal, že penaltu pískat nebude.
7'
Zatím moc pohledný fotbal nesledujeme, víc drží míč favorit, jenže do šance se dostat nedokáže.
5'
Po dalším zisku míče hráči Verony pro změnu špatně zakombinovali a balón odehráli za postranní lajnu.
3'
Faulu se u středové lajny dopustil Veloso, hosté tak získávají míč.
1'
Hosté si špatně přihráli, míč končí u domácího gólmana.
1'

Hellas Verona FC: Montipò – Dawidowicz, Günter, Ceccherini – Faraoni, Hongla, Veloso (C), Depaoli – Tameze – Kallon, Henry.
Náhradníci: M. Chiesa, A. Berardi, Perilli – Doig, Hien, Magnani, Cabal, F. Terracciano, Praszelik, Sulemana, Lasagna, Djurić.
Trenér: S. Bocchetti.

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Cristante, Lo. Pellegrini (C), Camara, Zalewski – Zaniolo, Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Viña, Çelik, Kumbulla, Tripi, Matić, Bove, Volpato, Tahirovic, Belotti, Šomurodov, El Shaarawy.
Trenér: J. Mourinho.

Rozhodčí: J. Sacchi – M. Vivenzi, A. Cipressa.
Posledních pět vzájemných zápasů

AS Řím – Verona 2:2
Verona – AS Řím 3:2
AS Řím – Verona 3:1
Verona – AS Řím 3:0
AS Řím – Verona 2:1

Verona poslední dva domácí duely proti AS Řím zvládla a vyhrála, předtím se pro změnu dvakrát za sebou na jejím hřišti radoval hostující tým.
AS Řím

Hosté jsou v úplně jiných vodách, díky dvaadvaceti bodům okupují přední pozice, v tuto chvíli jsou šestí, ale na čtvrté Lazio ztrácí jen dva body. Mimo svůj trávníku si z šesti střetnutí přivezli třináct bodů za čtyř výhry a jednu remízu, prohráli pouze v jediném případě, skórovali a inkasovali shodně v sedmi případech. V tuto chvíli drží hráči mužstva z hlavního města sérii tří venkovních výher v řadě, vždy o jeden gól.
S pěticí zásahů vede tabulku střelců týmu Argentinec Paulo Dybala.
Hellas Verona

Domácímu týmu patří předposlední příčka s pouhými pěti body. Na svém trávníku si jeho hráči z pěti klání odnesli tři body za jediné vítězství, ostatní duely prohráli, vstřelili jen šest branek, zato jedenáct jich inkasovali. Poslední dva domácí zápasy prohráli, vždy poměrem 1:2.
Dobrý den, dvěma zápasy dnes bude završeno 12. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Jako první přijde na řadu souboj týmů ze spodní a vrchní části tabulky, jsou to Hellas Verona a AS Řím. O favoritovi nemůže být žádných pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62