Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Torino - 14. května 2023   12:30

0:1
(0:1)
Torino
29' Vlašić  (Sanabria)
Verona
Montipò – Magnani (23. Coppola), Hien, Dawidowicz (46. Cabal) – Faraoni (C) (77. Depaoli), Tameze, Abildgaard, Lazović – Verdi (46. Duda, 60. Braaf), Ngonge – Djurić.
A. Berardi, Perilli – Ceccherini, Zeefuik, Veloso, F. Terracciano, Kallon, Gaich, Sulemana.
Marco Di Bello – Filippo Bercigl, ario Cecconi
Stadio Marcantonio Bentegodi, Verona
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji (69. Schuurs), Buongiorno, R. Rodríguez (C) – Singo, S. Ricci (90. Vieira), Ilić, Vojvoda – Karamoh (90. Lazaro), Vlašić (60. Seck) – Sanabria (69. Pellegri).
Fiorenza, Gemello – Bayeye, Gravillon, Adopo, Aina, Gineitis, Linetty.

Domácí měli zaděláno před utkáním na body. Turínu nešlo o evropské poháry a na sestupové příčky měl nahráno. Jenže se stal pravý opak toho, co všichni očekávali. Verona po nemastném začátku prohrávala 0:1, když se trefil pěknou střelou z dálky Nikola Vlašić. Čekal se nápor domácích, jenž ale nepřišel. Turín hrál údržbu a hrozil z rychlých kontrů. Namísto náporu přicházel jeden útočný zmar Verony za druhým. Hellas tak toma padl s Turínem 0:1.
90+4'
90'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Ronaldo Vieira,
ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Valentino Lazaro.
90'
Jayden Braaf (Hellas Verona) to v prvná fázi udělal dobře, obešel obránce, okolo sebe měl dva spoluhráče. No ale místo přihrávky volil nepovedenou střelu.
89'
Wilfried Stephane Singo dostal dobrý balon do běhu od Wejwody. První jmenovaný ale jenom tahal čas.
88'
Alessandro Buongiorno odvrátil centr Verony do vápna.
87'
Cyril Ngonge (Hellas Verona) posílal z levé strany balon do ohně, ale tam jej lapila obrana Turína.
87'
Milan Djurić prodloužil balon za sebe, ale ve vápně jej poté lapil brankář Vanja Milinković-Savić
86'
Turín má aut na polovině hřiště a nikam spěchat nebude.
86'
Z domácí strany to je pomálé a bez jiskry.
85'
Jenže i tato standartka se Veroně nevyvedla. Obrana Turína dostala balon mimo ohrožený prostor.
85'
Verona má k dispozici nákop do vápna.
84'
Mërgim Vojvoda (Turín) poslal aut na malé vápno, tam byl Demba Seck, ale jeho levačka balon netrefila čistě.
83'
Samuele Ricci (Turín) naše na pravé straně vápna rozběhnutého Pietra Pellegriho, ten ale přestřelil zadní tyčku.
83'
Ronaldo Vieira (Turín) se podívá za chvíli do hry.
82'
Lorenzo Montipò (Hellas Verona) uvede míč do hry dlouhým nákopem po ztrátě Turína.
82'
Alessandro Buongiorno (Turín) si pomohl útočným faulem. Verona jde útočit.
81'
Alessandro Buongiorno (Turín) přišlápl nohu Cyrila Ngonge, který do něj zajel vidlemi.
80'
Domácí fanoušci se mohou ukričet, ale se hrou Verony to nic nedělá.
79'
Fabio Depaoli (Hellas Verona) nenašel na zadní tyčce spoluhráče. Míč ale vyplaval před vápno, kde jej Milan Djurić netrefil čistě.
79'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona (Fabio Depaoli).
78'
Alessandro Buongiorno (Turín) poslal balon na zadní tyčku, tam byl Wilfried Stephane Singo, jenže z první minul zařízení.
77'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Davide Faraoni, přichází Fabio Depaoli.
77'
Wilfried Stephane Singo šel po pravé straně na branku Verony, ale Lorenzo Montipò si přisal pátý dnešní zákrok.
76'
Samuele Ricci (Turín) si přebral balon do protipohybu Isaka Hiena před vápnem. Brankář Lorenzo Montipò už bylo mimo hru. Jenže turínský mladík se netrefil do branky.
76'
Alessandro Buongiorno byl na útočném výletě ve vápně Verony. Neposedný míč se mu ale nepodařilo zkrotit.
75'
Verona jen odevzdala míč a Turín nikam nespěchá.
74'
Hosté se nakonec dostali ke střele, ale pokus Demby Secka z ostrého úhlu se mezi tři tyče nevešel.
73'
Turín šel do rychlého kontru. Mërgim Vojvoda vracel patičkou balon do vápna, jeho spoluhráči ale jeho záměr nepochopili.
73'
Wilfried Stephane Singo (Turín) vyřešil pokus Verony o dlouhý centr.
72'
Opět se píská na domácí hráče, fanoušci jsou hrubě nespokojeni s výkonem svých miláčků.
72'
Darko Lazović vyřešil s brankářem Lorenzo Montipem dlouhý centr Turína do vápna Verony.
71'
Posledních dvacet minut hry před námi a domácí opět neuspěli s dlouhým nákopem.
71'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona (Oliver Abildgaard).
70'
Yann Karamoh (Turín) skončil na zemi před vápnem domácích.
70'
Yann Karamoh (Turín) si nevybojoval faul u postranní čáry. Místo něho uvidíme aut domácích.
69'
ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Pietro Pellegri,
ze hřiště odchází Koffi Djidji, přichází Perr Schuurs.
68'
Veronští chtěli ruku, ale pan rozhodčí je jiného názoru.
68'
Juan David Cabal Davide Faraoni to zkusil z dálky táhlým pokusem, ale Vanja Milinković-Savić balon vyrazil.
67'
Yann Karamoh (Turín) zachytil přihrávku Verony. Jenže jeho spoluhráči vzápětí přišli o míč.
66'
Opět jde slyšet hlasitý pískot domácích fanoušků.
66'
Lorenzo Montipò poslal dlouhý balon na polovinu hřiště, ale tam jej jeho spoluhráči nezpracovali.
65'
Wilfried Stephane Singo (Turín) se rozeběhl na pravé straně hřiště, ale dostal balon do špeku.
64'
Lorenzo Montipò (Hellas Verona) si stáhl vysoký balon. No a uvede míč do hry.
63'
Yann Karamoh (Turín) byl držen, ale karta zůstala v kapse pana rozhodčího.
63'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Koffi Djidji).
62'
Jenže Turín i touto standartkou opovrhl.
61'
Isak Hien (Hellas Verona) fauloval za polovinou hřiště a hosté mají nákop do vápna.
61'
Ivan Ilić z rohu nebyl přesný, hosté ale zůstali v držení míče.
60'
Turín bude zahrávat rohový kop.
60'
ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Jayden Braaf.
60'
ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Demba Seck.
59'
To vypadá na střídání na obou stranách.
58'
Yann Karamoh poslal nadýchaný bombónek za obranu. Jeho parťák Nikola Vlašić byl ale v ofsajdu.
57'
Cyril Ngonge byl čistě odstaven při brejku o míč. Na míč šel Darko Lazović, ale z první netrefil zařízení.
56'
Mërgim Vojvoda (Turín) pokazil přihrávku pod sebe ve vápně domácích. Verona jde útočit.
55'
Isak Hien (Hellas Verona) vyřešil s brankářem Lorenzem Montipem pokus Turína o rychlý brejk.
55'
Viděli jsme další nepřesnou rozehrávku domácího týmu.
54'
Cyril Ngonge zachytil balon hostů, ale domácí celou akci přibrzdili.
54'
Vanja Milinković-Savić (Turín) nikam s rozehrávkou nespěchá. Teď mu trvala skor dvacet vteřin.
53'
To vypadá, že bude za chvíli střídat i Turín.
53'
Isak Hien (Hellas Verona) byl na malém vápně osamocen, ale centr jeho spoluhráčů ho po rohu minul.
52'
Na rohy to je 2:3.
52'
Juan David Cabal (Hellas Verona) vybojoval pro domácí rohový kop.
51'
Hellas byl přibržděn a tak útočí do plných.
51'
Isak Hien (Hellas Verona) vyřešil zárodek útočné akce Verony.
50'
Cyril Ngonge (Hellas Verona) nepřošel přes dva obránce Turína.
50'
Cyril Ngonge (Hellas Verona) dostal balon do špeku. Turín má aut na polovině hřiště.
49'
Alessandro Buongiorno byl opět faulován útočníkem Verony.
49'
Antonio Sanabria (Turín) po přihrávce Vlašiće trefil jenom obránce Verony.
48'
Turín je na balonu, ale nikam něspěchá.
47'
Druhý poločas začal Samuele Ricci centrem na zadní tyčku, kde byl Mërgim Vojvoda pět decimetrů od balonu.
46'
ze hřiště odchází Paweł Dawidowicz, přichází Juan David Cabal,
ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Ondrej Duda.
46'
Verona začala druhý poločas na balonu.
46'
První poločas zápasu Hellas Verona – Turín FC příliš fotbalové krásy nepobral. Hosté se dostali do vedení parádní střelou zpoza vápna Nikoly Vlašiće. Jenže to bylo všechno, první dějství skončilo 0:1. To druhé začne ve 13:37.
45+4'
45+4'
Yann Karamoh našel ryhchlým centrem pozemi Antonia Sanabriu, který z pravní před malým vápnem minul zařízení.
45+3'
Alessandro Buongiorno dostal pořádně naloženo a těžce se zvedá z pažitu.
45+2'
Na hřišti to vře, Tameze vidí za svůj faul žlutou kartu. Jenže Verona reklamuje předešlou situaci. V níž pan rozhodčí neviděl jasné držení.
44'
Samuele Ricci (Turín) poslal balon propagační střelou jenom na střed branky. Konečně nějaké vzrušení.
44'
Wilfried Stephane Singo (Turín) poslal balon z hlubky vlatní poloviny před vápno Hellasu. Tam ale turínští o míč přišli.
43'
Domácí působí až příliš laxním dojmem. Chybí jim výbušnost.
42'
Vanja Milinković-Savić poslal balon na polovinu soupeře, ale tam o něj hráči v bílém přišli.
42'
Wilfried Stephane Singo (Turín) se podle pana rozhodčího balonu nedotkl a bude rozehrávat balon od vlatní branky.
41'
Simone Verdi (Hellas Verona) poslal balon na zadní tyčku, kde ale zasáhl brankář hostů Vanja Milinković-Savić.
41'
Darko Lazović (Hellas Verona) byl nastartovaný na levé straně, ale Alessandro Buongiorno proti němu dobře vystoupil. Verona má rohový kop.
40'
Diego Coppola (Hellas Verona) poslal balon do země nikoho. No a opět se ozval pískot.
39'
Domácí fanoušci opět pískají na své miláčky.
39'
Vanja Milinković-Savić (Turín) uvede balon do hry, ale brankář hostů nikam nespěchá.
38'
Oba týmy si jen vyměnily v krátkém čase míč.
37'
Turín nechává hrát benátské, kteří to zkusili po levé straně. Jenže centr Lazoviće byl příliš vysoký.
36'
Domácí nepochodili se střelou z dálky, Vanja Milinković-Savić byl připraven na středu jeho svatyně.
35'
Domácí se nemohou dostat z vlastní poloviny hřiště. Hosté dobře napadají.
34'
Verona má aut před vlatním vápnem.
34'
Lorenzo Montipò (Hellas Verona) získal balon a založil další akci domácích.
33'
Turín je na balonu a chce vylákat hráče Verony dopředu.
33'
Na hřiště nám začalo lehce poprchávat.
33'
Oliver Abildgaard (Hellas Verona) to zkusil z velké dálky, ale jeho pokus levačkou mu sjel z nártu.
32'
Domácí fanoušci jsou nespokojeni a už na své miláčky začali pískat.
32'
Hosté mají aut ale vůbec nespěchají s rozehrávkou.
31'
Vanja Milinković-Savić (Turín) nespěchá s rozehrávkou.
30'
Hostující fanoušci roztáhli vlajky a jsou prozatím těmi spokojenějšími.
29'
Turín právě vstřelil branku!
Autorem branky je NIKOLA VLAŠIĆ. Hosté jdou do vedení po pěkné souhře, Nikola Vlašić (Turín) dostal balon před vápno a svou pravačkou zatočil balon přesně k tyčce.
28'
Verona získala balon na polovině hřiště, ale poté zahrála do autu.
27'
Darko Lazović (Hellas Verona) získal pro domácí tým vhazování na polovině hřiště.
26'
Davide Faraoni (Hellas Verona) byl faulován u postranní čáry. Ivan Ilić obdržel první žlutou kartu v zápase.
25'
Podle rozhodčího šlo o čistý zákrok. Hella Verona je na míči.
24'
Juventus šel po levé straně, Ivan Ilić (Turín) se rozběhl a upadl před vápnem. O penaltu ale v žádném případě nešlo.
24'
Wilfried Stephane Singo (Turín) dostal balon od vápna hostů.
23'
ze hřiště odchází Giangiacomo Magnani, přichází Diego Coppola.
23'
Giangiacomo Magnani (Hellas Verona) má problémy s pohybem.
22'
Antonio Sanabria (Turín) získal ztratil balon, Isak Hien jej u postranní čáry přetlačil
22'
Vanja Milinković-Savić (Turín) uvedl po domácí nepřesnosti balon do hry.
21'
U postranní čáry se rozcvičují dva domácí náhradníci.
21'
Ivan Ilić (Turín) poslal balon z rohu před malé vápno, tam ale zasáhla obrana Verony.
20'
Davide Faraoni (Hellas Verona) uhasil požár na malém vápně hlavičkou. Hosté ale jsou stále v držení míče a mají roh s číslem tři.
19'
Wilfried Stephane Singo (Turín) ukázal své rychlé nohy na pravé straně, ale jeho přihrávka byla sražena na roh.
18'
Antonio Sanabria (Turín) se dostal po rohu na balon u bližší tyčky, jeho pokus ale neměl potřebnou razanci.
17'
Nehraje se mimo zábery kamer zůstal ležet jeden z domácích. Samuele Ricci (Turín) vypadá hodně otřesen.
17'
Turín je při chuti, nyní bude kopat po průniku po levé straně rohový kop.
16'
Wilfried Stephane Singo (Turín) čechral balon na zadní tyčku. Tam nikdo nebyl. Hosté ale nepřišli o balon. K tomu se dostal po chvíli Antonio Sanabria, jeho rána šla ale jenom na střed domácí branky.
15'
Alessandro Buongiorno (Turín) neuhlídal svůj loket na polovině hřiště. Tentokrát to ještě prošlo bez žluté karty.
14'
Alessandro Buongiorno (Turín) se provinil útočným faulem. Hellas jde na balon.
13'
Vanja Milinković-Savić (Turín) nespěchá s rozehrávkou na vlastní polovině.
13'
Na střely na branku to je 1:1.
13'
Lorenzo Montipò (Hellas Verona) v tísni poslal balon na aut před velkým čtvercem domácích.
12'
Darko Lazović (Hellas Verona) posílal balon z levé strany na bližší tyčku, ale tam kraloval brankář Vanja Milinković-Savić.
11'
Antonio Sanabria (Turín) dostal hodně bídnou přihrávku před vápno domácích. Hellas jde opět útočit, Lorenzo Montipò uvede balon do hry.
10'
Lorenzo Montipò (Hellas Verona) brankář Verony uvedl opět míč do hry.
10'
Domácí nikam nespěchali, na rozehrávku se čekalo skoro půl minuty.
9'
Vojvoda pěkně zasekl balon ve vápně, ale jeho pokus na zadní tyčku naprošel. Hosté se pak dopustili útočného faulu.
9'
Hosté kombinují s vlastním brankářem. Verona dobře napadá.
8'
Dva hráči hostů se srazili. Yann Karamoh (Turín) zůstal na zemi, hra je přerušena.
7'
Antonio Sanabria (Turín) se dopustil útočného faulu. Verona jde útočit do zformované obrany.
6'
Yann Karamoh (Turín) nastřeloval balon z pravé strany vápna po zemi na zadní tyčku, tam ale nikdo v bílém balon nedoběhl.
5'
Vanja Milinković-Savić (Turín) ukázal své dlouhé ruce v praxi, když vyboxoval první střelu domácích na jeho branku. Ta ale šla jen na její střed.
4'
Simone Verdi (Hellas Verona) zasáhl před Nikolou Vlašićem (Turín). Domácí jdou útočit.
4'
Oba brankáři si v krátkém čase vyměnili míč. No, žádná hitparáda to zatím není.
3'
Prodloužení na útočníky hostům nevyšlo. Na míči ale zůstali. Wilfried Stephane Singo (Turín) bude vhazovat na vlastní polovině.
3'
Samuele Ricci (Turín) dostal balon na pravou stranu, ale byl zdvojený. Ricci získal maximum možného vhazování před vápnem domácích.
2'
Turínští získali autové vhazování na polovině hřiště.
Oliver Abildgaard (Hellas Verona) zůstal ležet na zemi po faulu domácích. Hra je přerušena.
Vanja Milinković-Savić uvede balon do hry, Turín začíná od vlatního brankáře.
1'
Hosté začali první dějství na míči.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

Hellas Verona: Montipò – Magnani, Hien, Dawidowicz – Faraoni, Tameze, Abildgaard, Lazović – Verdi, Lasagna – Djurić.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Ceccherini, Zeefuik, Veloso, Braaf, F. Terracciano, Depaoli, Kallon, Duda, Cabal, Gaich, Sulemana, Coppola.
Trenér: Marco Zaffaroni

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, R. Rodríguez – Singo, S. Ricci, Ilić, Vojvoda – Karamoh, Vlašić – Sanabria.
Náhradníci: Fiorenza, Gemello – Schuurs, Bayeye, Gravillon, Pellegri, Adopo, Lazaro, Vieira, Seck, Aina, Gineitis, Linetty.
Trenér: Ivan Jurić

Rozhodčí: Marco Di Bello – Filippo Bercigl, ario Cecconi.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší italská soutěž dospěla už do svého 35. kola. V něm se v neděli 14. května utkají týmy Hellas Verona a Turín FC. Souboj sedmnáctého týmu s tím druhým začíná už ve 12:30.
Hellas Verona, 17. místo 34z. (7 – 9 – 18), skóre 28:51, 30 bodů
Benátky se po posledním zápase, který v Lecce vyhrály 0:1, posunuly na 17. příčku tabulky a dostaly se na pozici, která znamená, samozřejmě prozatím, záchranu v nejvyšší italské soutěži. Pro ovečky Marca Zaffaroniho to bylo první venkovní vítězství po 372 dnech. Hellasu se podařilo téměř všechny své body uhrát v novém kalendářním roce (a sice 25 ze 30). V utkání s Juventusem budou chtít veronští zapomenout na poslední zápas s Interem Milán, v němž doma schytali tenisového kanára (0:6).
FC Juventus, 2. místo 34z. (20 – 6 – 8), skóre 52:28, 66 bodů
Stará dáma je za mistrem z Neapole druhá a na záda jí dýchá celá řada pronásledovatelů. Dva body ztráty má třetí Lazio a čtyři zase čtvrtý Inter. Jeho rival z města módy jich zase tratí na pátém fleku pět. Turínští mají dobrou aktuální formu, v pěti kolech padli pouze jednou (2-2-1). Co se týče venkovních mečů, tak tam mají ze čtyř zápasů deset bodů. No a to ještě ve třech případech domů odjeli s nulou. Jenže co se týče vzájemných utkání s Verounou, tam to trochu pokulhává. V posledních 11 zápase jich osm, včetně toho posledního, skončilo remízou.