Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Udinese - 26. listopadu 2023   18:00

AS Řím
20' G. Mancini (Dybala) • 81' Dybala (Lukaku) • 90' El Shaarawy (Bove)
3:1
(1:0)
Udinese
57' Thauvin  (Payero)
AS Řím
Patrício – G. Mancini, Llorente, Ndicka – Karsdorp (77. Bove), Cristante, Paredes (77. Zalewski), Lo. Pellegrini (63. Azmún), Spinazzola (63. El Shaarawy) – Dybala (83. R. Kristensen), Lukaku.
Boer, Svilar – Belotti, Çelik, Aouar, Pagano, Pisilli.
Luca Massimi
Stadio Olimpico, Řím
Udinese
Silvestri – Ferreira (79. Kabasele), Bijol, Pérez – Ebosele, Samardžić (69. Lovrić), Walace, Payero, Zemura (83. Kamara) – Thauvin (79. Lucca), Success.
Okoye, Padelli – Masina, Zarraga, Aké, Tikvić, Camara, T. Kristensen, Pafundi.

Je konec. AS Řím doma přehrál Udinese Calcio poměrem 3:1. Tým z věčného města vedl po prvním dějství 1:0 zásluhou Manciniho. Jenže Florian THAUVIN srovnal pěknou hlavičkou na zadní tyčce v 57. minutě. Už to vypadalo, že se narodí další remíza v zápase Udinese. Jenže v 81. minutě dostal balon do sítě hostů po pěkné souhře Dybala. Definitivní pojistku pak přidal v 90. minutě Stephan El Shaarawy parádním obstřelem. Body tak zůstávají v Římě.
90+6'
90+5'
Martín Payero (Udinese) vyrobil z levé strany jenom nepřesný centr. No a na balonu jsou hráči z věčného města, kteří si vychutnávají ovace svých fanoušků.
90+4'
Sardár Azmún (AS Řím) si poté dal rychlý sprint před branku Udinese, ale rychlý kontr nedokázal zakončit. Udinese jde útočit do zformované obrany.
90+3'
Udinese se dostalo k rohovému kopu z levé strany. Ten byl rozehrán nakrátko, ale následný centr dostal do bezpečí Sardár Azmún.
90+2'
Nehuén Pérez (Udinese) běžel s balonem po pravé straně, ale byl nucen přihrát až dozadu na brankáře hostů Marca Silvestriho.
90'
AS Řím právě vstřelil branku!
Tým z věčného města vede o dvě branky po pěkné souhře.
Lukaku naznačil střelu na hranici vápna po brejku a poslal balon na Boveho, který přihrál na levou stranu. Tam byl připraven STEPHAN EL SHAARAWY, který levačkou skóroval parádním obstřelem, 3:1.
89'
Nicola Zalewski (AS Řím) to zkusil po zemi dostat do vápna a Christian Kabasele (Udinese) poslal balon na rohový kop. Ten Nicola Zalewski směřoval na hranici vápna. Jenže Bryan Cristante poslal kulatý nesmysl nad břevno hostů.
88'
Lorenzo Lucca (Udinese) se provinil faulem. Svou ruku měl v obličeji Evana Ndicky.
87'
Martín Payero (Udinese) byl na levé straně zdvojen a AS šlo do rychlého brejku. Jenže Rasmus Kristensen ztratil balon.
86'
Edoardo Bove (AS Řím) dostal balon na kraj boxu hostů. Jenže jeho zpětná přihrávka byla opravdu nepřesná. Zebry jdou útočit.
86'
Jeden z členů realizačního týmu hostů vidí červenou kartu.
85'
Nicola Zalewski poslal z pravé strany centr na volného Stephana El Shaarawyho na hranici vápna. Ten ale předvedl velmi nepřesné zakončení.
84'
Hassane Kamara (Udinese) poslal dlouhý aut do vápna z levé strany. Tam si naběhl Lorenzo Lucca, ale ten se jenom srazil se spoluhráčem. Udinese se pak sice ještě dostalo na balon, ale šanci ukončil útočným faulem Isaac Success.
83'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Rasmus Kristensen.

Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Jordan Zemura, přichází Hassane Kamara.
81'
Domácí fanoušci se dočkali vedoucí branky po pěkné kombinaci.
Romelu Lukaku poslal balon do vápna, tam byl rozběhnutý PAULO DYBALA, který tváří v tvář brankáři Udinese poslal míč levačkou k tyčce, 2:1.
81'
AS je na balonu, ale útočí do zformované obrany. Stephan El Shaarawy (AS Řím) nyní raději volil přihrávku dozadu.
80'
Walace (Udinese) dostal naloženo na ose hřiště a těžce se zvedá ze zeleného pažitu.
79'
ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Lorenzo Lucca,
ze hřiště odchází João Ferreira, přichází Christian Kabasele.
77'
ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Edoardo Bove,
ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Nicola Zalewski.
Leandro Paredes (AS Řím) poslal centr do vápna, ale Bryan Cristante (AS Řím) hlavičkoval do brankáře.
76'
Paulo Dybala (AS Řím) velmi ochotně spadl u postranní čáry a dožaduje se na útočníkovi žluté karty. Ta nepřišla ale domácí mají k dispozici nákop do vápna.
75'
Martín Payero (Udinese) v dobré příležitosti ukázal jenom útočný faul na hranici vápna. Hra je opět přerušena.
74'
João Ferreira (Udinese) má zřejmě svalové problémy a zůstal ležet na zemi. Hra je přerušena.
73'
Lukaku našel na levé straně naběhnutého Sardára Azmúna, ten zkusil přelobovat brankáře hostů. Jenže pozdvižení bylo zbytečné kvůli druhému ofsajdu AS.
72'
Gianluca Mancini (AS Řím) byl zalehnut před vlastním vápnem, ale nový kapitán AS rychle vstal a hra může pokračovat.
71'
Festy Ebosele (Udinese) zůstal ležet na zemi na pravé straně, ale hra pokračuje.
71'
Gianluca Mancini (AS Řím) se na pravé straně nedostal na míč ani díky držení. Snaha AS o vstřelení branky zatím vyznívá hodně do ztracena.
70'
Gianluca Mancini (AS Řím) poslal balon na levou stranu, ale tam jen Stephan El Shaarawy (AS Řím) trefil obránce Udinese.
69'
ze hřiště odchází Lazar Samardžić, přichází Sandi Lovrić.
69'
Lazar Samardžić (Udinese) zůstal ležet na zemi a vypadá to, že by mohl střídat.
68'
Paulo Dybala (AS Řím) byl na chvíli sám, ale volného Sardára Azmúna ve vápně hostů nenašel.
67'
Florian Thauvin (Udinese) už šel s míčem na malé vápno, ale na poslední chvíli mu balon ukopl Diego Llorente.
66'
Isaac Success (Udinese) vybojoval pro hosty sice aut. Jenže Udinese poté hned ztratilo držení balonu.
65'
Lukaku byl na hraně ofsajdu, ale rozhodčí nakonec pískl do píšťalky. Udinese může útočit do zformované obrany.
64'
Romelu Lukaku (AS Řím) dostal kolmici od Dybala, ale na míč měl nejblíže brankář hostů Marco Silvestri.
63'
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Stephan El Shaarawy.
62'
Sardár Azmún (AS Řím) už se rozcvičuje u postranní čáry.
61'
Lorenzo Pellegrini (AS Řím) zkoušel přizvednout za sebe míč, který šel z hloubi pole. Jenže za ním už nebyl nikdo z Římanů.
60'
Evan Ndicka (AS Řím) zkusil poslat balon z levé strany do ohně, jenže Romelu Lukaku byl obsazený.
59'
Diego Llorente (AS Řím) dostal kopačkou do hrudníku od Isaaca Successe. Jenže rozhodčí tento zákrok nepostřehl.
57'
Udinese právě vstřelilo branku!
Hosté udeřili z první vážnější situace ve druhém poločase a je srovnáno. Martín Payero poslal z levé strany nikým neatakován balon na zadní tyčku. Tam si naskočil FLORIAN THAUVIN, který hlavou prostřelil brankáře AS, 1:1.
56'
Festy Ebosele (Udinese) ukázal rychlé nohy na pravé straně, ale na jeho centr se nedostal ve vápně nikdo z hostů.
55'
Isaac Success (Udinese) není ve formě. Nyní ztratil na levé straně balon naivní přihrávkou. Římané se dostali na míč a vůbec nikam nespěchají.
54'
Walace (Udinese) to zkusil z pravé strany, jenže našel jenom střed branky AS. Rui Patrício předvedl jistý zákrok.
53'
Walace (Udinese) se zbavil Lukaka a hosté šli po pravé straně. Festy Ebosele našel João Ferreiru. Jenže ten byl zdvojen a na míč jde tým z věčného města.
52'
Lazar Samardžić (Udinese) ztratil balon na ose hřiště. Jenže AS nikam nespěchá.
51'
Florian Thauvin (Udinese) se rozeběhl na ose hřiště a pak to zkusil utaženou levačkou. Jenže jeho pokus minul branku AS. Rui Patrício uvede balon do hry.
50'
Narodil se další roh pro domácí. Ten směřoval na střed malého vápna, tam si výborně naskočil Romelu Lukaku. Jenže belgický striker minul svatyni Udinese.
49'
João Ferreira (Udinese) se vrhl pod nohy Leonarda Spinazzoly. AS pak šlo po levé straně. Jenže Leonardo Spinazzola nechal ve vápně balon pod svou nohou.
48'
Marco Silvestri (Udinese) uklidnil pokus Lorenza Pellegriniho z dálky. Udinese jde útočit do zformované obrany.
47'
Leonardo Spinazzola (AS Řím) vybojoval na levé straně rohový kop pro domácí. Lorenzo Pellegrini jej poslal na hranici malého vápna. Tam si naskočil Gianluca Mancini (AS Řím), ale hlavou poslal kulatý nesmysl mimo branku Udinese.
46'
První dějství je minulostí. Po prvním poločase hraje AS Řím doma s Udinese Calcio 1:0. Jedinou branku vstřelil ve 20. minutě Gianluca Mancini, ten poslal hlavou balon po přihrávce Dybala do odryté části branky. AS se po vstřeleném gólu osmělilo, ale Marco Silvestri nemusel podruhé lovit míč ze své sítě.
45+2'
45+2'
Bryan Cristante (AS Řím) se na pravé straně nedostal k centru. Druhý poločas končí.
45+1'
Isaac Success (Udinese) dostal balon na osu hřiště, jenže míč mu uskočil z jeho pravačky. No a Rui Patrício (AS Řím) s rozehrávkou nikam nespěchá.
44'
Romelu Lukaku byl volný na puntíku, Paulo Dybala se mu snažil adresovat centr. Jenže Marco Silvestri sebral balon před jeho hlavou.
43'
AS vybojovalo po odvracené standartce roh. Dybala našel Lorenza Pellegriniho, ale jeho centr z levé strany nebyl přesný.
42'
Paulo Dybala (AS Řím) se rozeběhl po levé straně a vybojoval na svou osobu faul. João Ferreira (Udinese) se diví, ale pan rozhodčí mu jasně dává na jeho, že nepřipustí diskuzi na toto téma.
40'
Festy Ebosele (Udinese) spadl na polovině jako pytel s pískem. Jenže podle pana rozhodčího to bylo bez faulu. AS šlo po levé straně do brejku. Jenže přihrávka na Lukaka neprošla.
39'
Evan Ndicka potáhl Isaaca Successe (Udinese), ale rozhodčí tento zákrok nepostřehl. Isaac Success chtěl něco rozhodčímu říci, ale uvědomil si, že má žlutou kartu.
39'
Martín Payero (Udinese) ale už je zpátky na hrací ploše.
38'
Martín Payero (Udinese) dostal pořádnou ránu od svého kolegy do zad a je s otazníkem, jestli bude pokračovat ve hře.
37'
Hra se přerušila až po faulu na polovině na Isaaca Successe, na hřišti jsou zdravotníci.
36'
Jeden z hostů leží na zemi, ale AS pokračuje v kombinaci před vápnem Udinese.
35'
Dybala našel Lukaka na ose, ale jeho přihrávka na pravou stranu nebyla přesná. Na míči jsou ale stále hráči AS. No a ti nikam nespěchají.
34'
Lazar Samardžić (Udinese) poté od postranní čáry poslal balon na zadní tyčku. Jenže tam kraloval Rui Patrício (AS Řím).
33'
Festy Ebosele (Udinese) dostal pořádně naloženu u postranní čáry od Lorenza Pellegriniho, který jej pozdě dohrál. Kapitán Říma viděl za svůj ostrý zákrok žlutou kartu.
32'
Leonardo Spinazzola (AS Řím) byl volný na levé straně, ale jeho přihrávka na zadní tyčku byla hodně nepřesná. Marco Silvestri (Udinese) uvede balon do hry.
31'
Romelu Lukaku (AS Řím) byl rozběhnutý na ose hřiště, ale míč před ním odvrátil hlavou stoper Udinese.
30'
Leonardo Spinazzola (AS Řím) mohl jít do lehce otevřeného prostoru, ale nakonec zvolil přihrávku dozadu.
29'
Leandro Paredes (AS Řím) centroval z pravé strany míč do vápna. Jenže tam kralovala obrana Udinese. AS je ale stále v držení míče.
28'
Isaac Success (Udinese) reklamoval tak dlouho loket ve svém obličeji, až dostal za svá ohnivá slova směrem k rozhodčímu žlutou kartu.
27'
Leonardo Spinazzola (AS Řím) nadvakrát odcentroval z levé strany. Jenže jeho centr odvrátila obrana Udinese.
26'
Lazar Samardžić (Udinese) zatáhl za záchrannou brzdu a zezadu sestřelil Dybalu. Rozhodčí rychle vytasil pro srbského reprezentanta žlutou kartu.
25'
Domácí zahrávali roh. Jenže balon na volného Gianluca Manciniho na zadní tyčce byl přetažený.
24'
Lukaku dobře přesunul levačkou hru na Leonarda Spinazzolu na levé straně, ale ten byl zastaven obráncem. Festy Ebosele poslal balon na rohový kop.
23'
Domácí hráči jsou po vstřeleném gólu politi živou vodou. Udinese nyní jenom stínuje.
22'
Lorenzo Pellegrini (AS Řím) se dostal ke střele ve vápně, ale trefil jenom rukavice brankáře Udinese. AS je stále na balonu.
20'
Domácí jdou vedení ze standartní situace. Dybala poslal balon na pravou stranu do vápna, tam byl naběhnutý GIANLUCA MANCINI, který hlavou nasměroval balon do sítě, 1:0.
19'
João Ferreira (Udinese) skluzem trefil Lorenza Pellegriniho a právem viděl žlutou kartu.
18'
Romelu Lukaku (AS Řím) byl osloven rychlým balonem po zemi. Jenže ke smůle domácího týmu přestal v běhu. Brankář Udinese Marco Silvestri uvede balon do hry.
17'
Isaac Success (Udinese) ztratil balon na ose, ale AS raději namísto kontru volí postupný útok.
16'
Lorenzo Pellegrini (AS Řím) si přihrál s Lukakem a pak upadl ve vápně. Jenže ani tento pád nebyl panem rozhodčí posouzen jako faul.
15'
Roh Lorenza Pellegriniho směřoval na hranici vápna, tam byl Gianluca Mancini (AS Řím). Jenže ten hlavičkou z dobré šance, nikým neatakován, minul branku Marca Silvestriho.
14'
Jordan Zemura (Udinese) zastavil na pravé straně rozběhnutého Dybalu jenom za cenu rohového kopu.
13'
Romelu Lukaku našel Dybalu, ale ten se na hranici vápna poroučel na zem příliš ochotně. Byl pískán až útočný faul na hráče Udinese.
12'
Bryan Cristante (AS Řím) trefil na polovině jenom kopačky soupeře. Jenže Udinese se kontr nepovedl. Florian Thauvin (Udinese) přišel o balon na ose hřiště.
11'
Paulo Dybala (AS Řím) poslal roh na přední tyč, tam jej prodloužil Bryan Cristante. Jenže jeho kolega Evan Ndicka se už k hlavičce kvůli obránci hostů nedostal.
10'
AS mělo k dispozici po faulu centr z pravé strany. Leandro Paredes poslal ostrý centr do vápna, ten ale obrana hostů poslala rychle na zadní tyči na rohový kop.
9'
Romelu Lukaku (AS Řím) přihrál na pravou stranu a poté byl zdvojen hosty. Zpětná přihrávka na jeho osobu tak nebyla možná a hráči Udinese poslali rychle balon do autu.
8'
Isaac Success (Udinese) byl faulován Evanem Ndickem. Poté přišel centr z dálky do vápna domácích. Jenže přihrávka na rozběhnutého Martína Payera byla nepřesná.
7'
Leandro Paredes zastavil rozběhnutého Isaaca Successe. Domácí mohou jít útočit do zformované obrany.
6'
Paulo Dybala (AS Řím) byl faulován na polovině. Pak přišel od domácích centr od Leonarda Spinazzoly z levé strany, jenže ten byl příliš přetažený.
5'
Diego Llorente (AS Řím) si pětkrát vyměnil míč se spoluhráči v obraně a pak vyrobil nepřesnou kolmici. Udinese jde útočit.
4'
Evan Ndicka (AS Řím) vybojoval pro domácí míč před vlastním vápnem. No a Řím s rozehrávkou nespěchá. Rui Patrício si přihrává se svými stopery.
3'
Festy Ebosele dostal od Lorenza Pellegriniho pořádně naloženo u postranní čáry. Udinese jde na balon.
2'
Domácí při první akci jenom odevzdali míč Udinese. To se ale s balonem dostalo jenom na středový kruh. Tým z věčného města jde útočit do zformované obrany.
1'
Udinese začalo první dějství na balonu. Evan Ndicka ale dostal míč při průniku po pravé straně na rohový kop. Ten směřoval na přední tyčku, ale Jaka Bijol (Udinese) hlavičkou v záklonu minul branku Římanů.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

AS Řím: Patrício – G. Mancini, Llorente, Ndicka – Karsdorp, Cristante, Paredes, Lo. Pellegrini, Spinazzola – Dybala, Lukaku.
Náhradníci: Boer, Svilar – Belotti, Azmún, Çelik, Aouar, R. Kristensen, Bove, Zalewski, Pagano, Pisilli, El Shaarawy.
Trenér: José Mourinho

Udinese Calcio: Silvestri – Ferreira, Bijol, Pérez – Ebosele, Samardžić, Walace, Payero, Zemura – Thauvin, Success.
Náhradníci: Okoye, Padelli – Masina, Lovrić, Zarraga, Kamara, Aké, Tikvić, Lucca, Camara, Kabasele, T. Kristensen, Pafundi.
Trenér: Gabriele Cioffi

Rozhodčí: Luca Massimi.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší italská soutěž je po reprezentační přestávce zpátky. Serie pokračuje 13. kolem, v něm na sebe v neděli 26. listopadu narazí týmy AS Řím a Udinese Calcio. Úvodní výkop je na Stadio Olimpico na programu v 18:00.
AS Řím
V italské lize se celek z hlavního města nachází na sedmém místě, a to se na něj teprve vyšplhal, neboť z posledních pěti zápasů hned tři vyhrál a jednou remizoval. V předposledním kole Římané přehráli Lecce 2:1 přesto, že po devadesáti minutách prohrávali 0:1. O osudu zápasu rozhodili v nastavení Dybala a Lukaku. Pak přišla pro české fanoušky známá pouť hráčů z věčného města do Prahy, kde v Evropské lize padli se Slavií 2:0. No a naposledy z toho byl před reprezentační pauzou bod ze bezbrankovou remízu v derby s Laziem.
Udinese Calcio
Hosté jsou aktuálně až na šestnáctém fleku v tabulce. Ve dvanácti utkáních nasbírali jedenáct bodů za jednu výhru, osm remíz a pět proher. Udinese je remízovým králem, žádný z týmů jich nemá v aktuálním ročníku více. No a co se týče skóre to má celek z Furlanska výrazně negativní v poměru 8:15. Udinese v posledních pěti duelech sice neokusilo hořkost porážky, ale zaznamenalo v nich jen sedm bodů.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62