Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Monza - 26. listopadu 2023   12:30

Cagliari
11' Dossena
1:1
(1:0)
Monza
61' Marić  (Kyriakopoulos)
Cagliari
Scuffet – Goldaniga (74. Oristanio), Dossena, Chatzidiakos – Zappa, Makoumbou, Prati, Viola (74. Jankto), Augello – Petagna (77. Pavoletti), Luvumbo (77. Lapadula).
Aresti, Radunović – Azzi, Deiola, Desogus, Obert, Šomurodov, Pereiro, Sulemana, Wieteska.
Monza
Di Gregorio – D'Ambrosio, Caldirola, A. Carboni (84. Marí) – Birindelli (58. Ciurria), Pessina, Gagliardini, Kyriakopoulos – Colpani (67. V. Carboni), Mota (67. Machín) – Colombo (58. Marić).
Gori, Lamanna, Sorrentino – Akpa-Akpro, Bettella, Bondo, Cittadini, Donati, Pereira.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 10:11. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:15.
Je konec! Cagliari nakonec doma remizovalo s Monzou 1:1. První šanci měl sice D´Ambrosio, ale domácí brankář Scuffer výborně zasáhl. Domácí se ujali vedení v 11. minutě, kdy se prosadil Dossena. Od té doby domácí ještě několikrát hrozili z rohového kopu, ale Di Gregorio až do přestávky podržel Monzu v boji o body. Po změně stran mohl vyrovnat Mota, ale trefil jen břevno. Po hodině hry se ale po rohu prosadil Marič. V závěru mohli hosté dokonce dokonat obrat, jenže Gagliardiniho vychytal domácí gólman.
90+4'
90+3'
Hostující brankář nyní dlouho váhal s rozehrávkou, nicméně sudí jej žlutou kartou neodměnil. Monza se po následném nákopu u míče dlouho neohřála.
90+2'
Cagliari mohlo v nastavení rozhodnout! Centr z levé strany se stáčel pod břevno, ale Di Gregorio míč stačil vyškrábnout nad břevno!
90'
Gaetano Oristanio vybojoval míč u rohového praporku, předal jej spoluhráči, jenže ani následný centr nenašel nikoho v dresu Cagliari.
89'
Di Gregorio si na opačné straně poradil s vysokým centrem a schoval míč do rukavic.
87'
Carboni si navedl míč do pokutového území, kde si jej přehodil na levou nohu, ale technickým pokusem přestřelil domácí branku.
86'
Ani po dalším rohovém kopu se stav utkání nemění. Monza má ale v posledních minutách silný tlak. Ciurria zpětnou přihrávkou trefil obránce.
85'
Hosté mohli dokonat obrat v dnešním souboji! Roberto Gagliardini střílel zpoza velkého vápna, nicméně brankář jeho ránu vyškrábl na roh!
84'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Andrea Carboni, přichází Pablo Marí.
83'
Ani po dalším rohovém kopu se Monza nedostala do zakončení. Obraně opět vypomohl Pavoletti, který míč hlavou přizvedl mimo šestnáctku.
82'
Giorgos Kyriakopoulos se ujal rozehrávky rohového kopu. Na malém vápně ale vypomohl domácí defenzivě Leonardo Pavoletti.
81'
Gabriele Zappa neudržel míč na polovině hrací plochy. Hosté podnikli rychlý výpad po levé straně, díky čemuž vybojovali další rohový kop.
80'
Právě Leonardo Pavoletti si v dalším soubojem pomohl nedovoleným zákrokem a může být rád, že neviděl žlutou kartu.
79'
Pavoletti přizvedl míč na hranici velkého vápna, jenže Lapadula se přes zákrok stopera v bílém k balónu nedostal.
78'
Stopeři Monzy kombinují s míčem na kopačkách. Hostující celek se nadále snaží najít recept na otevření defenzivy soupeře.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Leonardo Pavoletti,
ze hřiště odchází Zito Luvumbo, přichází Gianluca Lapadula.
75'
Luvumbo si pohybem řekl o přihrávku na polovinu soupeře, jenže důrazný obránce jej odstavil tělem a ještě stačil míč odehrát do bezpečí.
74'
ze hřiště odchází Edoardo Goldaniga, přichází Gaetano Oristanio,
ze hřiště odchází Nicolas Viola, přichází Jakub Jankto.
73'
Zito Luvumbo v hlavičkovém souboji zbytečně tvrdě dohrál soupeře, který zůstává ležet otřesený na trávníku.
72'
Alberto Dossena uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy. Domácí stoper před rozběhnutým soupeřem odehrál míč do bezpečí.
71'
Další ofenzivní akci hostujícího celku zastavuje odmávaný ofsajd. Své postavení si nepohlídal Ciurria.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Monza je po vstřelení vyrovnávací branky mnohem aktivnější a dostává soupeře pod tlak.
69'
Žlutá karta pro tým AC Monza (José Machín).
67'
ze hřiště odchází Dany Mota, přichází José Machín,
ze hřiště odchází Andrea Colpani, přichází Valentín Carboni.
66'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Monzy zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
65'
Matteo Prati uspěl při zpracování na polovině soupeře, jenže se následně poroučel k zemi, Sudí se nerozhodl pro přerušení hry.
64'
Viola se snažil probít vpřed, jenže svůj pád pořádně přihrál. Sudí jej ale neodměnil žlutou kartou.
63'
Monza je po vstřelení vyrovnávací branky pořádně nabuzená a nadále se tlačí vpřed. Další pokus o rychlý přechod zastavil Pantelis Chatzidiakos.
61'
Monza právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Také Monza nakonec udeřila z rohového kopu. Giorgos Kyriakopoulos vyslal do pokutového území prudký centr, na který si naskočil střídající MIRKO MARIČ, který prudkou hlavičkou nedal gólmanovi šanci!
60'
Je za námi hodina hry a domácí celek stále drží nejtěsnější možné vedení. Petagna nyní hlavičkoval z těžké pozice, nicméně minul branku.
59'
Monza se dostala na polovinu soupeře, nicméně nikdo v bílém dresu se prakticky nedostává do zakončení. Dossena byl navíc rychleji v souboji a získal rozehrávku pro Cagliari.
58'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Mirko Marić,
ze hřiště odchází Samuele Birindelli, přichází Patrick Ciurria.
57'
Ani po rohovém kopu Monza branku domácího Cagliari neohrozila. Centrovaný míč prolétl vápnem bez teče. Další centr srazila domácí obrana na další roh.
56'
Monza zahrávala přímý kop. Exekuce se chopil Andrea Colpani, ale Zappa stojící ve zdi jeho ránu přizvedl na rohový kop.
55'
Alberto Dossena zbytečně dohrál jednoho ze soupeřů a nabídl Monze rozehrávku přímého kopu v blízkosti pokutového území.
54'
Dany Mota prošel z levé strany do pokutového území, jenže si poněkud překážel s vlastním spoluhráčem. Monza ale začíná zlepšovat svůj výkon.
53'
Po dlouhé době zahrozil také hostující celek! Dany Mota se položil do odraženého míče a jeho rána o zem se odrazila až do břevna!
52'
Andrea Petagna skvěle napadal rozehrávku soupeře, nicméně defenziva Monzy zvládla těžkou situaci s noblesou a přenesla míč na levou stranu.
51'
Další standardní situace Cagliari skončila jen útočným faulem, kterého se dopustil Alberto Dossena, jenž ve vzdušném souboji trefil obránce.
50'
Luvumbo se po rychlé rozehrávce domácích tlačil do pokutového území, jenže stoper v bílém jej skvělou poziční hrou vytlačil mimo vápno.
49'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Samuele Birindelli).
48'
Monza se usadila na polovině soupeře, jenže dlouho se u míče neohřála. Defenzivě domácího Cagliari dorazil pomoci Petagna.
47'
Monza se usadila na polovině soupeře, jenže kombinace hostujícího celku je zatím hodně kostrbatá. Pessina centrem za obranu našel jen brankáře.
46'
Hostující Monza obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Celek z města automobilů bude potřebovat zlepšit svůj výkon hlavně směrem dopředu.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Cagliari, které bylo jasně aktivnějším týmem. První šanci měl sice D´Ambrosio, ale domácí brankář Scuffer výborně zasáhl. Domácí se ujali vedení v 11. minutě, kdy se prosadil Dossena. Od té doby domácí ještě několikrát hrozili z rohového kopu, ale Di Gregorio až do přestávky podržel Monzu v boji o body.
45+2'
45'
Exekuce přímého kopu se chopil právě faulovaný Nicolas Viola. Místo centru překvapivě zvolil střelu levou nohou, ale rozvlnil jen boční síť.
44'
Viola si výborně pokryl míč v souboji na polovině Monzy. Domácí celek po nedovoleném zákroku bude zahrávat další standardní situaci.
43'
Žlutá karta pro tým Cagliari Calcio (Matteo Prati).
42'
Cagliari zahrávalo svůj devátý rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na vzdálenější tyč, kde zasáhl Colpani.
41'
Zappa měl moře volného prostoru, jenže jeho skvělý centr nikdo z domácích v pokutovém území netrefil. Defenziva Monzy míč stačila odehrát na roh.
40'
Ani další centr do pokutového území domácí branku neohrozil. Defenzivě Cagliari výborným a efektivním zákrokem vypomohl Luvumbo.
39'
Samuele Birindelli si míč navedl do střelecké pozice, odkud vypálil bodlem, jenže Scuffet jeho pokus vytáhl na rohový kop.
38'
Birindelli prošel po pravé straně na polovinu soupeře, předal míč Colombovi, jehož pokus z ostrého úhlu skončil sražený v zámezí.
37'
Tommaso Augello se hnal za přihrávkou na levé křídlo, jenže v souboji s obráncem si pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat bude Monza.
36'
Luvumbo se pro změnu ocitl v roli centrujícího hráče, jenže jeho pobídka z pravé strany se stala lahůdkou pro hostující defenzivu.
34'
Stopeři domácího celku kombinují s míčem na kopačkách. Nikdo v bílém dresu Monzy nyní rozehrávku Cagliari neatakuje.
33'
Luvumbo střílel z hranice velkého vápna, nicméně jeho technický pokus byl hodně pomalý a stal se lahůdkou pro prvního obránce Monzy.
32'
Zpoza velkého vápna se z voleje do odraženého míče položil Matteo Prati, jenže jeho projektil proskákal kolem levé tyče hostující svatyně.
31'
Danilo D'Ambrosio prošel vpřed po pravé straně, jenže jeho nepovedený centr s přehledem odehrál do bezpečí Pantelis Chatzidiakos.
30'
Po půlhodině hry hledal Zappa rozběhnutého Petagnu, jenže ten byl v souboji s obráncem o krok později a dopustil se nedovoleného zákroku.
29'
Až nyní se Monza vymanila ze sílícího tlaku domácího mužstva. Cagliari zatím hraje výborně a nepouští soupeře do šancí.
28'
Další centr opět směřoval k přední tyči. Colombo musel znovu do akce. Tentokrát hlavou přizvedl míč nad břevno.
27'
Další ostrý centr od rohového praporku od přední tyče odvrátil na další roh Colombo. Cagliari zatím ze standardních situací hrozí.
26'
VAR ještě chvíli zkoumal možnou hru rukou jednoho z domácích fotbalistů. Sudí ale ukazuje pouze na další rohový kop.
25'
Domácí zahodili obrovskou možnost! Po dalším rohu zakončil Gabriele Zappa, ale Di Gregorie dvěma skvělými zákroky podržel Monzu!
23'
Další Violův centr od rohového praporku se stáčel mezi tři tyče, nicméně hostující brankář Di Gregorio míč s velkým přehledem vyboxoval mimo vápno.
22'
Domácí znovu sehráli rohový kop hodně nebezpečně. Střílený centr hledal Petagnu, jehož hlavičku přizvedl obránce na další roh.
21'
Luvumbo si z pravé strany navedl míč na hranici velkého vápna, jenže jeho pokus levou nohou skončil sražený na rohový kop.
20'
Nicolas Viola skvěle vybojoval míč na polovině hřiště a rozehrál na pravou stranu. Cagliari nyní bez problémů drží míč na svých kopačkách.
19'
Monza má velké problémy s přechodem na polovinu domácího Cagliari. Domácí celek brání v pevném bloku a nenechává hostům moc prostoru.
18'
Výbornou defenzivní práci odvedl Dossena, který zastavil střílený centr směřující na Colomba a levou nohou míč odehrál do bezpečí.
17'
Monza se pokusila přejít vpřed po levé straně, nicméně Giorgos Kyriakopoulos nepřesnou přihrávkou zahnal Motu až k postranní čáře.
16'
Další obrovská šance domácího celku. Zappa odcentroval z pravé strany na značku pokutového kopu, ale Luvumbo míč hlavou trefil nečistě.
15'
Domácí brankář si dal pozor na nákop za obranu Cagliari a bez problémů si míč stáhl do rukavic. Cagliari s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
14'
Monza kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene. Naopak fotbalisté Cagliari se skvěle přesouvají a utěsňují volné prostory.
13'
Monza se ihned vydala na polovinu soupeře se snahou o odpověď. Přenesení na levou stranu ale skončilo přihrávkou do zámezí.
11'
Cagliari právě vstřelilo branku! Po následném rohovém kopu už se domácí celek dostává do vedení! Po centru od rohového praporku nejprve hlavičkoval Edoardo Goldaniga, ale Di Gregorio míč vyrazil nohou. K dorážce se ale dostal ALBERTO DOSSENA, který míč dopravil do sítě!
11'
Domácí to naopak vzali hodně přímočaře! Nicolas Viola si navedl míč do blízkosti velkého vápna, jenže jeho ránu levou nohou vyškrábl Di Gregorio na roh!
10'
Samuele Birindelli si nechtěl komplikovat život a před napadajícím soupeřem raději zahrál malou domů. Hostující celek začíná s výstavbou hodně trpělivě.
9'
Tommaso Augello se hnal vpřed po levé straně, jenže kličkou nedokázal ošálit hostujícího obránce. Cagliari vybojovalo pouze vhazování.
8'
Michele Di Gregorio se musel zapojit do rozehrávky hostující Monzy. Jeho nákop směřoval na levou stranu, kde bez problémů zasáhl obránce Goldaniga.
7'
Hosté se nyní ubránili jen za cenu odkopu vysoko na tribunu. Na stadionu od úvodních minut panuje výborná atmosféra.
6'
První zakončení také na domácí straně. Zito Luvumbo se z otočky opřel do padajícího míče, jenže jeho pokus z voleje skončil v rukavicích brankáře.
5'
Tommaso Augello dostal přihrávku na levou stranu, jenže neměl prostor k průniku na polovinu soupeře. Monza zatím výborně napadá domácí rozehrávku.
4'
Hosté měli obrovskou šanci! Po dalším rohovém kopu hlavičkoval Danilo D'Ambrosio, jehož pokus vytěsnil domácí brankář výtečným zákrokem nad břevno!
3'
Hostující Monza zahrávala úvodní rohový kop utkání. Centr se snesl ke vzdálenější tyči, kde zakončoval Danilo D'Ambrosio, jehož pokus skončil nad břevnem.
2'
Nicolas Viola se po levém křídle probil do pokutového území, jenže jeho střílený centr srazil obránce mimo hrací plochu.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Sardinský celek se ihned vydal do útoku, nicméně nákop za obranu skončil u Caldiroly.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Domácí celek bude hrát v červenomodrém, zatímco Monza oblékne bílou sadu.

Cagliari Calcio: Scuffet – Goldaniga, Dossena, Chatzidiakos – Zappa, Makoumbou, Prati, Viola, Augello – Petagna, Luvumbo.
Náhradníci: Aresti, Radunović – Azzi, Deiola, Jankto, Desogus, Lapadula, Obert, Oristanio, Pavoletti, Šomurodov, Pereiro, Sulemana, Wieteska.

AC Monza: Di Gregorio – D'Ambrosio, Caldirola, A. Carboni – Birindelli, Pessina, Gagliardini, Kyriakopoulos – Colpani, Mota – Colombo.
Náhradníci: Gori, Lamanna, Sorrentino – Akpa-Akpro, Bettella, Bondo, V. Carboni, Ciurria, Cittadini, Donati, Marí, Machín, Marić, Pereira.
Cagliari Calcio

Domácí celek ze Sardinie zatím nemůže být s návratem mezi italskou elitu spokojený. Po dvanácti kolech má Cagliari jen devět bodů, což stačí na osmnáctou pozici ligové tabulky. Domácí celek navíc inkasoval už 24 branek. Před přestávkou se však Cagliari výrazně zvedlo. Přehrálo Frosinone i Janov. Na půdě Juventusu pak prohrálo těsně 1:2. Během reprezentační přestávky v přípravném utkání přehrálo vysoko 9:0 nad Nuorese.
AC Monza

Hostující Monza zatím může být s působením v letošním ročníku spokojená. Po dvanácti odehraných duelech má celek z města automobilů a motorsportu na kontě sedmnáct bodů. S tímto ziskem zatím Monze patří devátá pozice. V případě vítězství dokonce může atakovat umístění zaručující účast v pohárové Evropě. Před přestávkou třikrát v řadě neprohrála. Naposledy remizovala doma 1:1 s Turínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62