Caprile – Bereszyński, Walukiewicz, Luperto (C) – Gyasi, Grassi (82. S. Bastoni), Máleh, Pezzella (82. Cacace) – Fazzini (69. Żurkowski), Cambiaghi (69. Cancellieri) – A. Cerri (20. Niang).
Meret – Di Lorenzo (C), Östigaard, Jesus, Natan (46. Mazzocchi) – Anguissa (89. Simeone), Lobotka, Zieliński – Politano (72. Ngonge), Osimhen, Kvaracchelija (72. Raspadori).
Contini, Gollini – Cajuste, D'Avino, Dendoncker, Lindström, Traorè.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:12.
Utkání je u konce, fotbalisté Empoli uhájili vedení už ze čtvrté minuty utkání a poráží Neapol 1:0. V boji o záchranu jim tyto tři body výrazně pomohly.
90+5'
90+3'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Cyril Ngonge).
90+3'
Další útočné snažení hostům nevyšlo a utkání se blíží ke konci.
90+2'
Hostům se další útok nepovedl a celek z Empoli bude vhazovat.
90+1'
Po pravé straně byl sražen Gyasi, a jelikož se o faul nejednalo, tak budou po ruce jednoho z domácích budou pokračovat na míči hosté.
89'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Giovanni Simeone.
88'
K brankáři Caprilemu se teď odrazil míč od útočícího hráče a Empoli se blíží k vítězství.
86'
Neapoli se zatím vůbec nedaří dostávat do šanci a také se jí nedaří srovnat.
85'
Další útočné snažení Neapole končí neúspěšně.
84'
Na míči jsou fotbalisté Neapole.
82'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Simone Bastoni,
ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Liberato Cacace.
82'
Domácí fotbalisté se teď dopustili útočného faulu a na míči budou opět hosté z Neapole.
81'
Po dalším krátkém ošetření domácího fotbalisty můžeme v zápase opět pokračovat, vypadá to, že nás bude čekat dlouhé nastavení.
80'
Pomalu ale jistě se nám blíží závěrečná desetiminutovka, od čtvrté minuty čekáme na další trefu v tomto utkání, ale ani jednomu z týmů se nedaří prosadit.
79'
U středové čáry byl po průniku sražen k zemi jeden z hostujících hráčů, který byl faulovaný a rychle rozehrál nakrátko tento přímý kop.
78'
Luperto dostal v souboji se svým protihráčem po rohovém kopu v pokutovém území loktem do krku, zůstal ležet na trávníku a hlavní rozhodčí opět přerušuje hru.
77'
Na hrací ploše momentálně zůstal ležet i jeden z domácích hráčů, nejspíše jde o křeč. Po krátkém protažení domácího fotbalisty pokračujeme ve hře.
76'
Po souboji Luperta s Osimhenem zůstal nigerijský útočník ležet na hrací ploše, ale hlavní rozhodčí Manganiello nedovolený zákrok neodpískal.
75'
Ngongeho přízemní rohový kop odkopla domácí obrana a Neapol bude pokračovat v držení míče a v dalším pokusu o útok.
74'
Osimhen se dostal do šance, vystřelit nedokázal, ale vybojoval pro svůj tým už několikátý rohový kop v tomto utkání.
73'
Sledujeme klidnější pasáž hry, po faulu na Ngongeho budou na míči hráči Neapole.
72'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Giacomo Raspadori,
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Cyril Ngonge.
71'
Domácí hráči faulovali a k míči se dostanou opět hráči Neapole.
69'
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Matteo Cancellieri,
ze hřiště odchází Jacopo Fazzini, přichází Szymon Żurkowski.
69'
Lobotka fauloval u středové čáry a po střídání budou na míči domácí fotbalisté.
68'
Další rohový kop odkopla domácí obrana do bezpečí. Neapoli se zatím nedaří vstřelit branku.
68'
Na ledě po zákroku v pokutovém území zůstal ležet Anguissa, hra je přerušená.
67'
Z něho ale hosté domácí branku neohrozili.
67'
Další útočné snažení končí rohovým kopem pro Neapol.
66'
Politano poslal míč na Di Lorenza, který se k němu ale nedostal.
65'
Anguissa se dostal do nebezpečné šance v pokutovém území, ale následně si nerozuměl s Osimhenem a hosté o míč rychle přišli.
64'
Pro centr Politana se natahoval Osimhen, ale míč proletěl celým pokutovým územím bez ohrožení branky.
63'
Domácí fotbalisté byli faulovaní a zůstanou v držení míče.
62'
Míč propadl z pravé strany na malé vápno pokutového území Empoli, ale nikdo z hostů si míč nedokázal najít.
61'
Fotbalisté Neapole se snaží ohrozit domácí branku, ale do pokutového území se jim zatím nedaří dostat.
59'
Následná šance z centru nepřišla, jelikož se píská útočný faul na brankáře Caprileho.
58'
Bartosz Bereszyński srazil k zemi v blízkosti pokutového území Victora Osimhena a také si prohlíží žlutou kartu.
57'
Centr z levé strany proletěl celým pokutovým územím a přeletěl všechny hráče na hřišti.
56'
Faulu se na své polovině dopustil také Di Lorenzo, který podrazil svého soupeře a poslal ho k zemi. Standardní situace pro Empoli.
55'
Následná standardní situace hostů ale branku Empoli neohrozila a Caprile bude odkopávat od své branky.
54'
Giuseppe Pezzella podrazil Politana u postranní čáry a prohlíží si od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
54'
Neapolský obránce se už zvedl z hrací plochy a může pokračovat ve hře.
53'
Di Lorenzo zůstal před pokutovým územím ležet na hrací ploše, jeden z domácích hráčů mu sáhl do obličeje.
52'
Centr od Di Lorenza z pravé strany hledal na penaltě Osimhena, ten se ale hlavou k míči nedostal. Hráči Neapole však stále drží míč na svých kopačkách.
51'
Míč má momentálně v držení obrana Neapole, která se snaží rozpohybovat zálohu a útok.
50'
Po něm se před brankou Empoli míč několikrát nebezpečně odrážel, obránci týmu v modrých dresech ale odkopli míč do bezpečí.
50'
Politano si naběhl na střed hřiště před pokutovým územím a vypálil levou nohou, jeho rána byla sražená na rohový kop.
49'
Kvaratskhelia chtěl trivellou poslat do úniku svého spoluhráče, ale přihrávka byla sražená do autu.
48'
Di Lorenzo udělal kličku v pokutovém území a následným padáčkem hledal někoho před brankou Empoli, ale míč prošel až za brankovou čáru a brankář Caprile bude odkopávat od své brány.
47'
Fazzini chtěl z pravé strany hranice pokutového území vyzkoušet pozornost brankáře Mereta, střela ale na branku Neapole neprošla.
46'
Juan Jesus na středové čáře přišlápl svého soupeře, tento zákrok neunikl ani pozornosti hlavního rozhodčího, který odpískal nedovolený zákrok.
46'
ze hřiště odchází Natan, přichází Pasquale Mazzocchi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas tohoto utkání mezi Empoli a Neapolí je u konce, domácí otevřeli skóre po rychlé brance Alberta Cerriho, který kvůli zranění zadního stehenního svalu musel ve dvacáté minutě střídat. Uvidíme, co se stane ve druhém poločase tohoto klání.
45+2'
45+1'
Domácí mají řadu autových vhazování na útočné polovině a to bude asi to poslední, co se v prvním poločase stane.
45'
Pezella byl na útočné polovině hřiště sražen k zemi svým protihráčem a italský rozhodčí odpískal nedovolený zákrok.
44'
Kvaratskhelia se po úniku z levé strany do šance nedostal a Caprile bude znovu rozehrávat od branky.
43'
Zakončení jednoho z hostujících hráčů skončilo mimo branku a domácí mají odkop od branky.
41'
Natan si chtěl pokrýt míč před svým soupeřem a nechtěně ho udeřil do obličeje, hlavní rozhodčí Manganiello nevyhodnotil situaci jako faul, ale přerušuje hru.
40'
Kapitán Luperto si teď nerozuměl se svým spoluhráčem a odkopl míč za brankovou čáru, odkop od branky bude mít hostující celek.
39'
Přesto ale přišlo z pravé strany hranice pokutového území zakončení, ale jeden z domácích fotbalistů netrefil branku.
38'
Natan ztratil na levé straně balon a do útoku prchali domácí hráči, kteří si žádnou větší šanci nevytvořili.
37'
Juan Jesus sestřelil na pravé straně prchajícího útočníka a po zásluze vidí první žlutou kartu zápasu!
36'
Obrovská šance domácích! Niang se vymotal v pokutovém území kolem dvou hráčů a posunul míč na Cambiaghiho, který těsně před malým vápnem trefil pouze spojnici Meretovy branky!
35'
Maleh zablokoval centr z pravé strany pokutového území a Neapol si zatím žádnou větší šanci nejspíše nevytvoří.
33'
Pezzella vyvezl míč blíže středové čáře a byl podražený, takže domácí budou mít k dispozici standardní situaci.
32'
Po pravé straně se dostal k centru jeden z hostujících hráčů, jenže trefil prvního bránícího hráče Empoli a míč se odrazil do autu.
31'
Victor Osimhen dostal vzdušný míč na hranici pokutového území a z voleje zakončit, ale střela mířila pouze doprostřed branky.
30'
Další útočné snažení po levé straně skončilo neúspěšně a vhazovat aut budou domácí hráči.
29'
Přihrávka na Osimhena domácímu celku nevyšla a na míči jsou opět domácí.
28'
Niang na své polovině uklouzl a ztratil míč.
27'
Di Lorenzo našel na útočné polovině přihrávkou Victora Osimhena, který se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
26'
Rohový kop domácímu týmu opět nevyšel a píská se útočný faul na Anguissu.
25'
Centr do pokutového území Neapole z pravé strany odrazil na další rohový kop Ostigard.
24'
K odraženému míči se v pokutovém území dostal Kvaratskhelia, jenže jeho ránu vyrazil brankář Caprile do autu, ale ještě předtím se odpískal gruzínskému útočníkovi útočný faul.
23'
Fotbalisté Neapoli vybojovali rohový kop a mají šanci na srovnání.
22'
U středové čáry došlo k faulu jednoho z domácích a fotbalisté Empoli zůstanou na míči.
21'
Další útočné snažení Neapole končí neúspěchem a míč ze svého pokutového území vyvádí jeden z domácích fotbalistů.
20'
ze hřiště odchází Alberto Cerri, přichází M'Baye Niang.
19'
Po jednom ze zákroků v pokutovém území zůstal ležet ve svém pokutovém území střelec první domácí branky Cerri. Hlavní rozhodčí přerušuje hru a na hřiště míří zdravotníci.
18'
Centr do pokutového území Empoli možná spadl na ruku hostujícího hráče, ale hlavní rozhodčí hru nepřerušuje.
17'
Rohový kop rozehraný domácím hráčem byl odražen do bezpečí a fotbalisté Empoli opět drží míč na svých kopačkách.
16'
K míči se na pravé straně dostal Bereszyński, jehož následný centr byl zablokovaný a po dalším útočném snažení na pravé straně budou mít domácí k dispozici rohový kop.
15'
Po čtvrt hodině hry zatím vede domácí celek po brance Cerriho 1:0.
14'
Vzdušná přihrávka na Politana byla pro útočníka Neapole příliš dlouhá a míč dokázal odkopnout jeden z domácích obránců.
13'
Fazzini byl po přechodu přes středovou čáru sražen k zemi a píská se nedovolený zákrok.
12'
Nepřesná přihrávka fotbalistů Neapole skončila v autu a na vlastní polovině budou vhazovat hráči Empoli.
11'
Anguissa byl na vlastní polovině faulovaný a hráči Neapole zůstanou v držení míče.
10'
Míč skončil v rukavicích brankáře Caprileho, který rozehrává kulatý nesmysl na své spoluhráče.
9'
U pokutového území se momentálně nacházejí hráči Neapole a hledají nějaké možnosti k zakončení, které zatím nepřicházejí.
8'
Hosté budou tím pádem rozehrávat od branky.
7'
Ztráta obrany Neapole teď mohla pomoct útoku Empoli, centr na Cerriho byl velmi nebezpečný a útočník Empoli poté spadl, ale penalta se pískat nebude!
6'
Na míči jsou momentálně hráči Neapole, kteří se snaží o vyrovnání.
4'
Empoli právě vstřelilo branku!
Domácí jdou ze začátku utkání do rychlého vedení! Míč na pravé křídlo dostal Emmanuel Gyasi, který ho poslal centrem do pokutového území na ALBERTA CERRIHO, a ten poslal míč hlavou k levé tyči Meretovy branky – 1:0! Asistence: Emmanuel Gyasi.
3'
Brankáři Caprilemu se teď nepovedla rozehrávka a odkopl míč pouze do autu.
2'
Politano hledal na pravé straně pokutového území svého spoluhráče, ale obrana Empoli se zvládla ubránit.
1'
Utkání rozehráli hráči domácího Empoli, kteří odehrají utkání v modrých dresech, Neapol nastupuje v černé sadě dresů.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli začínáme.

Empoli FC: Caprile – Bereszyński, Walukiewicz, Luperto (C) – Gyasi, Grassi, Máleh, Pezzella – Fazzini, Cambiaghi – A. Cerri.
Náhradníci: Perisan, Seghetti – S. Bastoni, Cacace, Cancellieri, Caputo, Destro, Gogličidze, Kovalenko, Ră. Marin, Niang, Shpendi, Żurkowski.
Trenér: Davide Nicola

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Östigaard, Jesus, Natan – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Contini, Gollini – Cajuste, D'Avino, Dendoncker, Lindström, Mazzocchi, Ngonge, Raspadori, Simeone, Traorè.
Trenér: Francesco Calzona

Rozhodčí: Manganiello – Giovane, Liberti.
Letošní vzájemné utkání

V prvním letošním vzájemném zápase se oba celky utkaly na hřišti Neapole, kde v listopadu zvítězilo Empoli na hřišti svého dnešního soupeře 1:0 po brance Kovalenka z nastavení.
Empoli FC

Domácí Empoli je v těchto týdnech ve velkých problémech. Z předchozích pěti kol brali pouhé tři body a v tabulce se nachází na poslední příčce, která nezaručuje sestup ze Serie A. Nejproduktivnějším hráčem je M'Baye Niang, který má na svém kontě čtyři zásahy a jednu asistenci.

SSC Neapol

Hosté z Neapole jsou na tom lépe, ale určitě by chtěli více. Nachází se na osmé pozici. V posledním utkání pouze remizovali na domácím hřišti s Frosinone 2:2 po brankách Politana a Osimhena. Nejproduktivnějším fotbalistou týmu Neapole je Victor Osimhen, který má na kontě úžasných 13 branek a 3 asistence.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62