Provedel – Lazzari, Casale, A. Romagnoli, Marušić (67. Lu. Pellegrini) – Kamada (67. Vecino), Cataldi (79. Castellanos), Luis Alberto – F. Anderson (67. Isaksen), Immobile (C), Zaccagni.
Janov
J. Martínez – Sabelli (85. Martín), Bani, Dragusin, Vásquez – Frendrup, Badelj (C), Strootman (70. Thorsby) – Malinovskyj (70. Hefti), Gudmundsson (90+4. Jagiełło) – Retegui (70. Ekuban).
Leali, Sommariva – Biraschi, De Winter, Puşcaş, Aramu, Fini.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 10:1. Rohy: 15:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:16.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které už jsme žádnou další branku neviděli. Hosté předvedli velmi povedený výkon směrem do defenzivy. Lazio sice většinu času drželo míč na svých kopačkách, ovšem nedokázalo překonat pevnou obrannou hráz Janovanů. Asi největší šanci měl před sebou Ciro Immobile, jehož tečované zakončení skončilo na břevně Martínezovy branky. I po druhém kole tak zůstalo Lazio Řím bez bodu, zatímco Janov si připsal první tři body do tabulky. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+9'
90+8'
Ještě jeden centr a jedna střela v podání domácích, ale obrana Janova je dnes zatím zřejmě nepřekonatelná.
90+7'
Nepovedený centr domácího celku končí mimo hrací plochu, takže bude rozehrávat brankář Martínez.
90+6'
Domácí se ještě dostali k vápnu soupeře, kde se následně provinili útočným faulem po centru Isaksena.
90+5'
Hosté se drží u míče, takže se hodně přibližují k relativně překvapivému zisku tří bodů na půdě favorita.
90+4'
Dalším karetním hříšníkem je domácí kapitán Immobile, který dostává žlutý trest za řečnění.
90+4'
Střídání v týmu Janov CFC:
ze hřiště odchází Albert Gudmundsson, přichází Filip Jagiełło.
90+3'
Zaccagni táhl ležícího Gudmundssona za dres, za což si vysloužil žlutý trest.
90+2'
Přetížené obraně ulehčil Albert Gudmundsson, který pronikl na útočnou polovinu po pravé straně, kde ho nedovoleně fauloval Luca Pellegrini.
90+1'
Dlouho letící centr do pokutového území sebral do náruče Josep Martínez.
89'
Albert Gudmundsson dobře viděl nabíhajícího Caleba Ekubana, který však zamířil mimo tři tyče.
88'
Centrovaný míč z pravé strany Manuela Lazzariho zblokovala obrana Janova.
87'
Drtivá převaha domácího celku pokračuje, ale Janov se i nadále brání ze všech sil.
86'
Ani s dalším centrem do pokutového území neměl Josep Martínez žádný větší problém.
85'
ze hřiště odchází Stefano Sabelli, přichází Aaron Martín.
85'
Mattia Zacagni našel svým centrem Valentína Castellanose, leč ten netrefil branku.
84'
Vásquez se rozčiluje po kontaktu se soupeřem, po kterém je mu odpískán nedovolený zákrok.
83'
Lazzari centroval do vápna, leč vysoký míč poslal jeho spoluhráč hodně mimo tři tyče.
82'
Dlouhý nákop do pokutového území dobře pokryl Martínez, který byl ještě nepříjemně atakován Castellanosem.
81'
Matías Vecino sice vměstnal svůj střelecký pokus mezi tři tyče, leč nepříliš důrazný pokus brankář Martínez dobře viděl, takže ho skryl ve své moci.
80'
Gustav Isaksen se i s míčem dostal mimo hrací plochu, takže budou vhazovat hosté.
79'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Valentín Castellanos.
78'
Manuel Lazzari na pravé straně zklamal, když poslal centr úplně mimo hrací plochu.
77'
Defenziva Janova s vypětím všech sil dokázala odvrátit míč z pokutového území.
76'
Nepříliš vyvedený centr Lazia znamenal snadnou kořist pro Josepa Martíneze.
75'
Hosté se příliš k míči nedostávají, což může být pro přetíženou obranu celkem problém.
74'
Lazio mělo výhodu dalšího rohového kopu, ten rozehrálo do kombinace, následovala rána Lazzariho zpoza vápna, která však mířila hodně nepřesně.
73'
Pauza skončila, domácí se opět mohou snažit o vstřelení vyrovnávacího gólu.
72'
Osvěžovací pauza ve druhém poločase přichází na řadu právě nyní.
70'
Trojité střídání také na straně hostů. Ze hry odstupují Malinovskyj, Retegui a Strootman. Do hry jdou Ekuban, Hefti a Thorsby.
68'
Ruslan Malinovskyj v pokutovém území soupeře zahrál rukou, takže musí odevzdat míč.
67'
Domácí hned třikrát střídají. Odcházejí Kamada, Anderson a Marušić, které nahrazují Vecino, Isaksen a Pellegrini.
66'
K zakončení zpoza vápna se po rohovém kopu dostal Lazzari, ovšem volej zamířil pouze nad branku.
65'
Radu Dragusin nepřesvědčivým odkopem našel pouze Immobileho. Zkušený italský kanonýr následně trefil břevno hostující branky.
64'
Po delší době se hosté dostali na útočnou polovinu, kde Morten Frendrup směřoval míč do předbrankového prostoru, leč Sabelli se o kousek k míči nedostal, protože ho vyrazil Provedel.
63'
Defenziva Janova je zatím pevná a nenechává soupeře zakončit na Martínezovu branku.
62'
Střelecký pokus mířil na branku, ale obránce Janova hlavou přizvedl míč nad branku, takže uvidíme další roh.
61'
Adam Marušić nejprve unikl jednomu hráči, poté se protáhl i přes Malinovského, který ho už stáhl k zemi jen za cenu žluté karty.
60'
Zahuštěný střed obrany Janova nepropustil míč na ofenzivní hráče Lazia Řím.
59'
Centr od rohového praporku sice našel hlavu hráče v bleděmodrém, ale míč se od něj odrazil jen do míst, kde ho odvrátila obrana Janova.
58'
Manuel Lazzari na pravé straně vybojoval další rohový kop pro římské mužstvo.
57'
Příliš dlouhá přihrávka na levou stranu Lazia zamířila do zámezí, takže vhazují hosté.
56'
Domácí i nadále tlačí, leč ani další rohový kop neznamenal ohrožení Martínezovy branky.
55'
Hosté se sice dostali k míči a útok táhl Johan Vásquez po levé straně, leč nepohlídal si dráhu letu míče a ten mu dle verdiktu sudích utekl za postranní čáru.
54'
Stefano Sabelli se opět dostal do křížku s Mattiou Zacagnim, který inkasoval úder do oblasti krku, takže se píská faul hostujícího hráče.
52'
Ovšem po dalším rohovém kopu se hostující obrana dokázala ubránit, navíc se Sabelli stal terčem faulu Kamady.
51'
Nyní už mířila střela na Martíneze, který dokázal dobře reagovat a míč mířící pod břevno vytáhl nad horní tyč.
51'
Ani osmý rohový kop římského družstva nepřinesl změnu na kontě vstřelených branek.
50'
Další střelecký pokus domácích zblokovala obrana hostů na rohový kop.
49'
Opět v permanenci Ivan Provedel, který ale mohl zůstat v klidu, protože snadno získal volný míč.
48'
Na druhé straně musel na zem Martínez, který sebral přihrávku mířící na nabíhajícího soupeře.
47'
Dlouhý nákop zamířil pouze do míst, kde si míč snadno sebral devětadvacetiletý brankář Ivan Provedel.
46'
Výkop měli hostující fotbalisté, kteří vybojovali autové vhazování nedaleko středu hrací plochy.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se dočkali jediné branky. V šestnácté minutě se o ni postaral možná trochu překvapivě hostující útočník Mateo Retegui, který do sítě pohotově poslal vyraženou střelu. Hosté byli v úvodu aktivnějším celkem, ovšem po vstřelené brance se aktivita přesunula na kopačky domácích fotbalistů, kteří však zatím nedokázali vymyslet akci vedoucí do nějaké vyložené brankové příležitosti. Lazio má sice mnohem častěji míč na kopačkách, nicméně dosud ani jednou nevystřelilo na branku, což je poměrně zásadní problém. Ani převaha v rohových kopech není vyjádřena žádnou výraznou brankovou příležitostí. Uvidíme tedy, co nám přinese druhá polovina utkání, která začíná cca v 21:52.
45+6'
45+6'
Po dalším rohovém kopu zůstali domácí v držení míče, ovšem obrana Janova si s přihrávkou do vápna z pravé strany Lazia poradila.
45+5'
Obrana Janova odvrátila centrovaný míč na další rohový kop. V závěru poločasu sledujeme velký tlak domácích. Centr od praporku letěl přímo do branky, kde Martínez odrazil míč nad břevno.
45+4'
Ciro Immobile se svíjí na zeleném pažitu po zákroku Milana Badelje. Uvidíme tedy standardní situaci po souboji obou kapitánů.
45+3'
Další akce Lazia skončila přihrávkou, kterou obrana Janova tečovala na rohový kop. Po něm odhlavičkovala obrana Janova do bezpečí.
45+2'
Po rohovém kopu však domácí hráči nic zajímavého vymyslet nedokázali.
45+1'
Z pravé straně doletěl do pokutového území centr, který zakončoval Kamada, ale tísněn trefil jen protihráče, od nějž končí míč na rohu.
44'
Kontakt Baniho se Zacagnim prošetřoval rozhodčí u videa. Na první pohled šlo o situaci, která vypadala podezřele, ovšem nebyla vyhodnocena jako nedovolený zákrok.
43'
S centrem z pravé strany Lazia si defenziva Janova opět poradila na výbornou. Následně se domácí znovu dostali do vápna a po kontaktu s obranou si žádají penaltu, leč Marinelli nechává pokračovat.
42'
Fotbalisté Lazia jsou v posledních okamžicích aktivnějším týmem, ale obrana Janova je zatím velice důsledná.
41'
Obrana Lazia si poměrně jednoduše poradila s nákopem brankáře Martíneze.
39'
Morten Frendrup zatáhl za dres soupeře, za což je udělena jasná žlutá karta.
39'
Ruslan Malinovskyj si narazil míč se spoluhráčem, následně zpoza vápna pálil, leč trefil pouze protihráče.
38'
Hosté už se dostávali do rychlého brejku, takže Cataldi raději zatáhl za záchrannou brzdu a poslal k zemi Badelje.
37'
Příliš dlouhou přihrávku nemohl nikdo z domácích zachytit na hrací ploše.
36'
Výborný zákrok defenzivy Janova zamezil možnosti na rychlý útoku římského Lazia.
35'
I po dalším centru do pokutového území mohl zůstat v klidu španělský brankář Josep Martínez.
34'
V pokutovém území se k míči dostával Ciro Immobile, ale obránce Janova zavčasu míč ukopl na další roh. Po něm odrazil míč mimo vápno brankář Martínez.
33'
Hosté odrazili míč mimo vápno, kde se k zakončení dostal jeden z hráčů Lazia, nicméně defenziva Janova zblokovala.
32'
Brazilec Felipe Anderson dokázal získat výhodu rohového kopu pro římské Lazio.
31'
Radu Dragusin se v předchozím souboji nedopustil faulu, sice zahrál tvrdě, ovšem ještě v rámci pravidel.
30'
V pokutovém území Janova zůstal ležet Ciro Immobile, lež rozhodčí Marinelli signalizuje pokračování hry.
30'
Po ztrátě míče Lazia se do útoku vydali také Janované, jenže Zacagni poměrně snadno přišel na útočné polovině o míč.
29'
I nadále jsou u míče hráči v bleděmodrých dresech, jenže obrana Janova je poměrně pozorná.
28'
Hráči domácího celku jsou v držení míče, ovšem zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
27'
Po krátké přestávce na osvěžení již můžeme opět pokračovat.
26'
Rozhodčí Marinelli nařídil přestávku na občerstvení obou celků.
25'
Hosté se dostali k míči a vůbec nic neřešili. Rychlým odkopem na polovinu soupeře se osvobodili.
24'
Opět byl k vidění souboj dvou hráčů s dresem číslo dvacet. Mattia Zacagni se stal terčem faulu Stefana Sabelliho.
21'
Přihrávka do pokutového území se Janovanům příliš nepovedla, protože se ho snadno zhostila obrana Lazia.
20'
Oba celky se střídají v držení míče, momentálně se chystají kupředu hosté.
18'
Domácí vypadají poměrně otřeseně, nováček Serie A se dostal do vedení a Lazio bude mít s dobře hrajícím soupeřem hodně práce.
16'
Janov právě vstřelil branku! Hosté se dostali k zakončení v pokutovém území, ovšem brankář Provedel vyrazil pouze před sebe Frendrupovu střelu, nicméně tam se nacházel MATEO RETEGUI, který hlavou poslal míč do odkryté branky. Celou situaci ještě kvůli možnému ofsajdu prověřoval videorozhodčí, ale vše bylo v pořádku.
15'
Domácí se dostali k míči a zatím kombinují na vlastní polovině. Do hry zapojili i španělského brankáře Martíneze.
14'
Domácí kombinují s míčem u kopaček na polovině soupeře a hledají, kudy se dostat k brance, kterou hájí Martínez.
12'
Původně zřejmě centrovaný míč Janova skončil na brankové konstrukci, Provedel by nedokázal zareagovat, pokud by centr Vásqueze spadl mezi tři tyče.
11'
Centr od rohového praporku si pohlídala obrana Janova, následný nákop do pokutového území v klidu sebral ze vzduchu Josep Martínez.
10'
Na pravé straně pokutového území se snažil přihrávkou objevit někoho ze spoluhráčů Kamada, ovšem obrana zblokovala na roh.
9'
Lazio pebírá iniciativu. Domácí začínají nové ofenzivní snažení od brankáře Provedela.
8'
Domácí kombinují na soupeřově polovině, ale do pokutového území se zatím nepropracovali.
7'
Mattia Zacagni po souboji dvou hráčů s číslem dvacet na zádech skončil na trávníku a píská se nedovolený zákrok Sabelliho.
6'
Janované se nepřesnou kombinací na útočné polovině připravili o míč, ovšem Lazio také nic významného nevymyslelo.
5'
Nyní se konečně dostalo k soupeřově pokutovému území také Lazio, ovšem na pravé straně o míč přišlo.
4'
Nováček Serie A je v úvodních minutách mnohem častěji u míče než účastník základních skupin Ligy mistrů.
3'
Mateo Retegui se vyšplhal do vzduchu na centr, nicméně jeho hlavička skončila v rukavicích Provedela.
2'
Hostům se sice rohový kop nevyvedl, nicméně i nadále zůstávají v držení míče.
1'
Hned v úvodu utkání se hostům podařilo vybojovat rohový kop po zákroku Zacagniho.
1'

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, A. Romagnoli, Marušić – Kamada, Cataldi, Luis Alberto – F. Anderson, Immobile, Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Furlanetto, Sepe – Lu. Pellegrini, Gila, Castellanos, Vecino, Hysaj, Rovella, Isaksen, Bašić, Patric, Fernandes.

Janov CFC: J. Martínez – Sabelli, Bani, Dragusin, Vásquez – Frendrup, Badelj, Strootman – Malinovskyj, Gudmundsson – Retegui.
Náhradníci: Leali, Sommariva – Hefti, Ekuban, Martín, Biraschi, Jagiełło, De Winter, Thorsby, Puşcaş, Aramu, Fini.

Rozhodčí: Marinelli – Rossi, Affatato.
Janov CFC

Janované mají za sebou již dvě soutěžní utkání. Nejprve totiž nastoupili do Coppa Italia, kde si poradili s druholigovou Modenou po divokém průběhu utkání 4:3. Janov vedl brankou Reteguiho z první minuty, ovšem Modena reagovala a otočila na 2:1. V nastavení první půle však Vásquez vyrovnal na 2:2. Ve druhé půli pak Gudmundsson a Retegui přidali dvě branky, takže Janov soupeři odskočil, nicméně Modena ještě snížila v 77. minutě, takže se Janov musel strachovat o postup až do poslední minuty. Start letošního nováčka do Serie A pak znamenal krutou domácí prohru 1:4 s Fiorentinou, když hosté vedli již 4:0 v 56. minutě. O dvě minuty později snížil Biraschi a to již bylo od obou celků vše.
S. S. Lazio

V loňské sezóně skončilo Lazio na druhé příčce s šestnáctibodovou ztrátou na vítěznou Neapol. Ovšem letošní ročník nezačal římský celek vůbec dobře, když na půdě Lecce podlehl 1:2. Dlouho to přitom vypadalo, že si Lazio kráčí pro body, když ve 26. minutě otevřel skóre Ciro Immobile, nicméně v samém závěru Lecce dvěma slepenými góly otočilo. Nejprve v 85. minutě vyrovnal Almqvist, aby o dvě minuty později strhl vedení na domácí stranu Di Francesco. V letním období Lazio odehrálo pět přátelských utkání, porazilo slovinské celky Primorje 5:0 a Bravo 2:0, následně prohrálo s Aston Villou 0:3 a se španělskou Gironou 1:2. Generálku na ligu odehrálo Lazio s celkem Latina, který loni nastupoval v Serii C – prvoligový celek rozdrtil svého soupeře 9:0, když se hattrickem blýskl kanonýr Immobile.
Ve druhém kole italské nejvyšší fotbalové soutěže se spolu utkají celky S. S. Lazio a Janov CFC. Oba týmy své úvodní utkání prohrály, takže si jistě budou chtít napravit reputaci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62