Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Torino - 28. října 2023   18:00

0:1
(0:1)
Torino
41' Buongiorno  (Ricci)
Lecce
Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto /C/, Gallo (81. Dorgu) – Gonzàlez, Ramadani, Rafía (56. Oudin) – Almqvist (56. Strefezza), Krstović (62. Piccoli), Banda (62. Sansone).
Brancolini, Samooja – Touba, Venuti, Smajlović, Samek, Kaba, Listkowski, Berisha.
Aureliano – De Meo, Fontemurato
Stadio Via del mare, Lecce
Torino
Milinković-Savić – Vojvoda, Buongiorno, Rodríguez /C/ – Bellanova (90+5. Zima), Ricci (81. Tameze), Linetty, Gineitis (81. Ilić), Lazaro – Pellegri (64. Zapata), Sanabria.
Gemello, Popa – N'Guessan, Sazonov, Antolini, Radonjić, Karamoh, Seck.

Utkání slabé úrovně je u konce, Lecce proti Turínu potřetí v řadě nebodovalo ani neskórovalo a stejně jako v obou loňských zápasech byl konečný výsledek hotový již o poločasové přestávce.
Domácí nevyužili dvě slibné příležitosti na přelomu první půlhodiny, ve 41. minutě pak z ojedinělé akce Turína skóroval po Ricciho centru zblízka Buongiorno a druhý poločas, který se odehrál zcela bez šancí, na osudu utkání nic nezměnil.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:19.
90+7'
90+7'
Sansone našel na vrcholu pokutového území Strefezzu, který náznak naděje zkazil nákopem do zámezí.
90+6'
Vanja Milinković-Savić leží se zachyceným míčem a daleko překračuje časovou lhůtu, což mu na prstech počítá ostentativně domácí Piccoli.
90+5'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází zraněný Raoul Bellanova, přichází David Zima.
90+5'
Za protesty dostává rovnou červenou kartu turínský trenér Ivan Jurić.
90+5'
Hra je přerušena, na trávníku sedí hostující Bellanova.
90+4'
Dlouhá přihrávka na Strefezzu nebyla přesná, domácí dohrávají zápas v křeči a beznaději, přestože jim stačí jediná střela do černého k vyrovnání.
90+4'
Žlutá karta pro Turín FC (Adrien Tameze). Ztrátu míče na útočné půlce řešil chycením protihráče za ruku.
89'
Duván Zapata se opřel do střely z voleje a umístil ji asi metr vedle domácí pravé tyče.
87'
O chvilku později se Baschirotto nataženou nohou snažil využít Piccoliho vyhraný hlavičkový souboj, ale trefil přitom kopačkou Milinkoviće-Saviće do ramene a píská se útočný faul.
86'
Vanja Milinković-Savić vyrazil k velkému vápnu a vyboxoval míč, který přiletěl z levé strany.
84'
Dorgu nedokázal zpracovat na levém křídle přetažený centr a vhazovat budou nedaleko rohového praporku hosté.
81'
ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Adrien Tameze,
ze hřiště odchází Gvidas Gineitis, přichází Ivan Ilić.
81'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Antonino Gallo, přichází Patrick Dorgu.
80'
Nadýchaný centr Antonina Galla odhlavičkoval z šestnáctky hostů Rodríguez.
78'
Žlutá karta pro US Lecce (Antonino Gallo). Po ztrátě míče ještě na útočné polovině zajel skluzem se zdviženou podrážkou do Bellanovy.
77'
Ve druhém poločase nenabídl podprůměrný fotbal ještě žádnou šanci, Lecce je v křeči a potřebovalo by nějakou povedenou akcí nakopnout.
74'
Přečíslení Turína čtyři na tři vyřešil velmi zle Sanabria, který míč nakopával na levé křídlo, ale přetáhl takto finální přihrávku až za postranní čáru.
72'
Strefezza přihrál Oudinovi, jeho tečovaná střela po zemi je ovšem snadnou kořistí pro Milinkoviće-Saviće.
71'
Žlutá karta pro Turín FC (Ricardo Rodríguez). Zezadu nakopl do lýtka Strefezzu.
70'
Z bezprostřední blízkosti trefil Ramadani míčem do obličeje Linettyho, který byl chvilku otřesen, ale vážnější následky necítí a brzy vstává.
69'
Na další Lazarův nákop do šestnáctky Lecce naskakovali dva turínští fotbalisté, ale hlavičkový souboj vyhrál domácí Federico Baschirotto.
67'
Domácí Joan Gonzàlez se probíjel k míči přes Bellanovu nedovoleným způsobem.
64'
ze hřiště odchází Pietro Pellegri, přichází Duván Zapata.
62'
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Nicola Sansone,
ze hřiště odchází Nikola Krstović, přichází Roberto Piccoli.
60'
Antonio Sanabria při nápřahu ke střele podklouzl a na trajektorii to bylo vidět, míč letí na tribunu vysoko nad bránou.
58'
Na Lazarův centr naskočil Sanabria a prudkou hlavičku umístil nad břevno domácí brány.
56'
ze hřiště odchází Pontus Almqvist, přichází Gabriel Strefezza,
ze hřiště odchází Hamza Rafía, přichází Rémi Oudin.
54'
Almqvist si nabíhal na kolmici za obranu, náběh mu zmařil na hranici rozumného rizika, ale nakonec čistým skluzem Mërgim Vojvoda.
53'
Gvidas Gineitis přenesl hru na pravou stranu, zakončení Raoula Bellanovy neprošlo před domácí bránu.
50'
Rohový kop si stahuje ze vzduchu Vanja Milinković-Savić.
50'
Sanabria vypíchl míč skluzem Gallovi na druhý roh červenožlutých.
49'
Celek z Apulie roh nevyužil, ale ještě zůstává u míče.
48'
Banda vnikl do volného prostoru na levém křídle, ostrým centrem našel Krstoviće, který sklepl míč pod sebe a tečovaná střela Ylbera Ramadaniho znamená první roh zápasu ve prospěch Lecce.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 38% – 62%, střely na bránu 4:1, střely mimo 1:3, rohy 0:0, ofsajdy 1:0, fauly 11:13.
Po prvním poločase vedou v Lecce hosté, kterým k tomu stačila jediná přesná střela, když po herně dost slabé půlhodině zneškodnil Milinković-Savić v rychlém sledu dvě dobré příležitosti domácího mužstva.
45+3'
45+3'
V závěru nastavení vypálil ze střední vzdálenosti vysoko nad břevno hostující Linetty.
45+2'
Banda si obíhal do šestnáctky Vojvodu a dost ochotně šel po letmém dotyku k zemi, zatímco míč nechal utéct do zámezí.
44'
Ricardo Rodríguez odhlavičkoval nepříjemný křížný míč z turínské šestnáctky, zmocnil se ho ještě Lameck Banda, ale jeho rána neprošla hradbou těl.
43'
Pontus Almqvist postupoval jeden na jednoho, technicky přes obránce mířil na zadní tyč, ale Milinković-Savić byl opět na místě.
41'
Turín právě vstřelil branku!
Hosté udeřili z vůbec první střely. Linetty našel dlouhým pasem Ricciho a jeho přihrávku napříč malým pokutovým územím uklidil nekompromisní ranou pod břevno obránce ALESSANDRO BUONGIORNO.
40'
Žlutá karta pro US Lecce (Hamza Rafía). Pro dva žluté fauly si už Tunisan došel, teď je trestán sám za faul zezadu na Ricciho.
38'
Rafiův postup směrem k bráně Turína zhatil obětavým návratem do obrany Sanabria.
35'
Žlutá karta pro Turín FC (Valentino Lazaro). Rozhodčí za hromadnou potyčku udělil po jedné kartě na každou stranu.
35'
Žlutá karta pro US Lecce (Valentin Gendrey).
34'
Celkem nevinný střet Pongračiće s Pellegrim o vysoký míč vyvolal velkou strkanici mezi oběma kolektivy, zapojili se i někteří členové realizačních týmů.
33'
Znovu to zkoušel Krstović, pokus zpoza velkého vápna letí dva metry od turínské pravé tyče.
32'
Do další dobré příležitosti se protáhl individuálně Nikola Krstović, ani on však z úhlu neprostřelil Vanju Milinkoviće-Saviće.
30'
První šanci zápasu mělo na sklonku úvodní půlhodiny Lecce! Hostům zavařil Milinković-Savić nepřesnou rozehrávkou přímo na kopačky Pontuse Almqvista, který servíroval Lamecka Bandu. Ten ale neprostřelil nohy srbského brankáře Turína.
29'
Krstović to ve zdi koupil do břicha a ještě se obtížně zvedá po dohrání akce na nohy. Po deseti vteřinách ale dává sudí pokyn k odkopu od brány.
29'
Lazaro trefil z přímého kopu pouze zeď, pak se ještě dostal k odraženému míči, ale jeho centr se stočil za bránu Lecce.
27'
Jen pár kroků od velkého vápna stáhl Pongračić rukama za rameno Pellegriho, to je velice nadějná standardka pro hosty.
25'
Žlutá karta pro Turín FC. Karol Linetty se dopustil útočného faulu na Rafiu.
23'
Vzdálenost 35 metrů byla pro trestný kop Ricciho přílišná, turínský hráč poslal do vápna jen dloubák, který domácí obrana ovrací.
21'
Také další střílený centr směřuje do Falconeho náruče.
18'
Další centr posílá Valentino Lazaro už bez zprostředkovatele přímo do náruče Wladimira Falconeho.
16'
Po ošetření se oba hráči staví na nohy, hra pokračuje přímým kopem od brány Lecce.
15'
Lazaro uvolnil na křídle Gineitise, na jeho centr vyběhl brankář Falcone a byl faulován. Srážka v plné rychlosti však bolí i hostujícího Bellanovu.
13'
Zápasu zatím dominují nedovolené zákroky, další přímý kop rozehráli domácí z půlící čáry, ale Almqvist se k nakopávanému míči na hřišti nedostal.
11'
Nacvičený signál ukázali červenožlutí. Gallo nabil z pravého křídla pod sebe na velké vápno Bandovi, jenž střílí přímo do náruče Milinkoviće-Saviće.
10'
Žlutá karta pro Turín FC. Gvidas Gineitis složil přímo ragbyově na křídle rozběhnutého Rafíu, Lecce získává krátký roh z velmi nadějné pozice.
8'
Z trestného kopu Turínští nic nevytěžili, po následném autu centroval Lazaro jen do země nikoho.
7'
Lameck Banda stáhl rozběhnutého Raoula Bellanovu, hráči se ještě pošťuchují u místa přestupku, kde se domácím nelíbí, jak si soupeř posunul míč o pár metrů blíže jejich bráně.
5'
Krstović po dohrání míče zajel do achillovky hostujícího Buongiorna, který se pro dnešní zápas sotva zotavil ze zranění.
3'
Zatím se soupeři vzájemně jen oťukávají uprostřed hřiště.
1'
Lecce hraje v červeno-žlutě pruhovaných dresech, Turín dnes oblékl venkovní bílé sady.
1'

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pongračić, Baschirotto (C), Gallo – Gonzàlez, Ramadani, Rafía – Almqvist, Krstović, Banda.
Náhradníci: Brancolini, Samooja – Touba, Venuti, Dorgu, Smajlović, Samek, Kaba, Listkowski, Oudin, Strefezza, Berisha, Sansone, Piccoli.
Trenér: D´Aversa

Turín FC: Milinković-Savić – Vojvoda, Buongiorno, Rodríguez (C) – Bellanova, Ricci, Linetty, Gineitis, Lazaro – Pellegri, Sanabria.
Náhradníci: Gemello, Popa – Zima, N'Guessan, Sazonov, Tameze, Antolini, Ilić, Radonjić, Karamoh, Seck, Zapata.
Trenér: Jurić

Rozhodčí: Aureliano – De Meo, Fontemurato.
Zatímco v sezóně 2019/20 dokázalo sestupující Lecce proti Turínu bodovat naplno (4:0 a 2:1), loni po návratu do Serie A nezískalo ani bod a neskórovalo (0:2 a 0:1), hotovo bylo vždy již po prvních poločasech.
Turín FC
Čekání hostů na vítězství je ještě o kolo delší, z posledních pěti utkání vytěžili jen dva body a čtyřikrát po sobě dokonce neskórovali. Před týdnem Turín doma podlehl Interu Milán 0:3 po předchozí porážce 0:2 v derby s Juventusem. Ze 14. místa ho tak jen tři body dělí od pásma sestupu.
Býci se potýkají s marodkou, z ideální jedenáctky jim scházejí hned tři hráči – obránce Schuurs, krajní záložník Soppy a útočník Zapata. Český stoper David Zima se po zranění zatím představil jen jednou na čtvrt hodiny. Jediným vícenásobným střelcem je třígólový Srb Nemanja Radonjić
US Lecce
Fotbalisté z jihoitalské Apulie se po pěti kolech překvapivě s 11 body vyhřívali na třetím místě Serie A, od té doby ale čtyři zápasy nezvítězili a propadli se do středu tabulky, ale i to je pro klub tradičně pendlující mezi první a druhou ligou dobré umístění. Porážky s Juventusem a Neapolí se daly očekávat, se Sassuolem a v Udine pak Lecce shodně dotáhlo počáteční ztrátu na remízu 1:1.
Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Černohorec Nikola Krstović, který v létě přišel z Dunajské Stredy. Mladý český záložník Daniel Samek byl třikrát nominován na lavičku, ale příležitost na hřišti ještě letos nedostal.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62