Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Espanyol - 11. ledna 2018   19:30

0:2
(0:2)
Espanyol
Espanyol
14' Baptistão   • 34' Moreno
Levante
Fernández – Moore, Cabaco, Rodríguez, T. García – Lukić (63. Morales), Campaña – S. García (46. López), Bardhi, Jason – Mesa (46. Boateng)
Olazábal – Pier, Morales, Lerma, Coke, López, Boateng
Jesús Gil Manzano – Ángel Nevado Rodríguez, Javier Martínez Nicolás
Ciudad de Valencia, Valencie
Espanyol
Diego López – Vilá, Naldo, Hermoso, Navarro – Granero, Fuego, David López (C) – Baptistão (79. Garcia), Moreno, Jurado (83. Darder)
Pau López – Martín, Garcia, Melendo, Javi López, Roca, Darder

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:15.
Je dobojováno a z vítězství se dnes radují hostující hráči, kteří navíc dokázali otočit tento dvojzápas, a mohou se tak těšit na další pokračování ve španělském poháru. Espanyol rozhodl o osudu dnešního duelu už v prvním poločase. V tom se dokázali prosadit Baptistão a Moreno, kteří poslali svůj tým dál.
90+4'
90+3'
Moreno nyní několik vteřin držel míč u rohového praporku a poté ještě dokázal vybojovat roh. To vypadá s postupovými nadějemi Levante hodně bledě.
90+2'
Stejný scénář se opakoval i o pár chvil později, tentokrát si ale musel López pro centr Moora dojít až na hranici šestnáctky.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se ještě nastaví tři minuty.
90'
Další nabídku do šestnáctky poslal Moore, pro balon si ale v pohodě došel brankář López.
89'
Domácí hráči už jsou nastěhovaní před vápnem svého soupeře, stále se však nemohou dostat do bezprostřední blízkosti hostující svatyně.
88'
Boateng nyní poslal do šestnáctky hostů střílený centr, který však zachytil dobře postavený Naldo.
87'
Hosté si zatím závěr zápasu velice zkušeně hlídají a drží svého soupeře daleko od Lópezovy brány.
86'
Moreno chvilku podržel balon u postranní čáry a poté se pokusil najít ve vápně číhajícího Garciu, ke kterému se však balon nakonec nedostal.
85'
Levante už se pomalu krátí čas, nyní už musí všechny své síly vrhnout do útoku a doufat, že obrana Espanyolu se dopustí nějaké chyby.
83'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Jurado, přichází Darder.
82'
Boateng se chtěl protáhnout okolo Navarra, avšak ten byl při bránění domácího hráče pozorný.
81'
Rozehrávky od rohového kopu se ujal Granero, jehož přetažený centr nenašel nikoho z hráčů číhajících v pokutovém území.
80'
Sergio Garcia se ihned dostal do zajímavé situace, jeho střelu z úhlu ale dokázal zblokovat jeden z obránců Levante na roh.
79'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Baptistão, přichází Garcia.
78'
Další nabídku poslal do šestnáctky hostů Vilá, jenž ale opět našel pouze hlavu připraveného Nalda.
77'
Ta se ale hostů příliš nevyvedla a naopak na druhé straně chtěl zahrozit Boateng. Ten poslal do vápna dobrý centr, avšak před Jasonem odhlavičkoval míč Naldo.
76'
Barcelonský celek rozehrál svůj rohový kop na krátkou vzdálenost. Jurado to navíc poté udělal tak šikovně, že po faulu Moralese bude jeho tým zahrávat standardní situaci.
75'
Hostující stoper se ale po krátkém ošetření za postranní lajnou vrací do hry.
74'
V hlavičkovém souboji se nyní srazili Boateng s Hermosem. Hůře na tom je druhý jmenovaný, ke kterému je přivolán lékařský tým.
73'
Vypadá to, že za malou chvíli budou dnes poprvé střídat také hosté, jelikož na jejich lavičce už se chystá Garcia.
71'
Po dlouhé době se nám připomněl Baptistão, jenž obdržel dobrou přihrávku za obranu. Brazilskému fotbalistovi se ale malinko zamotal pod nohama a jeho střela postrádala potřebnou tvrdost.
70'
Naopak nyní už byla píšťalka rozhodčího v plné permanenci, Moore nedovoleně atakoval Jurada a Espanyol bude mít volný přímý kop.
69'
Po jeho rozehrání se ve vápně k zemi poroučel Boateng, který se dožadoval penalty. Hlavní sudí ale zůstává v klidu.
68'
Levante ale ihned otočilo hru a po zblokovaném centru Jasona se bude kopat další rohový kop.
67'
Navarro se nyní velice elegantně zbavil svého strážce, jeho následný centr ale už tak povedený nebyl a míč skončil v rukavicích brankáře Fernándeze.
66'
Následoval ještě rohový kop domácích, ze kterého však opět nic nevzniklo, a manko modro-červených je tak stále dvoubrankové.
65'
Ten si vzal na starosti Jason, kterému se však centr příliš nepovedl a obrana Espanyolu tuto hrozbu v pohodě odvrátila.
64'
Boateng byl nyní faulován na útočné polovině a bude z toho standardní situace pro Levante.
63'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Lukić, přichází Morales.
62'
Bardhi nyní velice nešetrně zajel do Nalda a může být rád, že za svůj zákrok také nevidí žlutou kartu.
61'
Žlutou kartu dostává Boateng (Levante UD).
60'
Naopak barcelonští hráči se už spíše soustředí na obranu a po zisku balonu se nikam neženou a v klidu kombinují mezi sebou.
58'
Levante se snaží co nejvíce tlačit do útoku, jenže zatím se jim příliš nedaří usadit se na polovině soupeře.
57'
Nyní si vůbec nerozuměl Lukić s Jasonem, a hosté se tak zcela zadarmo dostávají k balonu.
56'
Tak to byla velká šance Levante! Po centru Iviho Lópeze se k balonu dostal Jason, jehož zakončení hlavou orazítkovalo břevno hostující svatyně.
55'
Hostující hráč už se ale zvedá a vypadá to, že bude moci pokračovat.
54'
Po souboji s Jasonem zůstal na zemi ležet Baptistão, z jehož reakcí lze vydedukovat, že utržil nějakou ránu do hlavy.
53'
Jeho exekuce se ujal Granero, jehož nabídka na zadní tyč našla pouze rukavice domácího gólmana.
52'
Z té samotné nic nevzniklo, Espanyol ale dál zůstal nastěhovaný před vápnem domácích a po střele Fuega, kterou vyrazil Fernández, se bude kopat roh.
51'
Bardhi poslal těsně za půlkou k zemi Granera a standardní situaci si vyzkouší také hosté.
50'
Do druhého poločasu vstoupili domácí daleko lépe a nyní jsou daleko aktivnější než jejich soupeř.
49'
Lukićovi se ale centr příliš nepovedl a obrana Espanyolu balon v pohodě odklidila do bezpečí.
48'
Boateng se hned aktivně zapojil do hry a poté, co jej fauloval Granera, budou domácí zahrávat volný přímý kop.
47'
Levantde potřebuje zabrat a trenér na to zareagoval hned dvojím střídáním. Uvidíme, zda to přinese ovoce.
46'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází García, přichází López.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Mesa, přichází Boateng.
46'
Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu, a hráči tak odcházejí do kabin za stavu 2:0 pro hosty. Ti byli ve velké části úvodní pětačtyřicetiminutovky aktivnější a první odměny se dočkali už ve 14. minutě, kdy je krásným lobem poslal do vedení Baptistão. Domácí byli poté jako opaření a o chvilku později přišla druhá branka Espanyolu, tentokrát dokázal zmatků v obraně Levante využít Moreno.
45'
45'
Tak přeci jen se Levante ještě dostalo do šance. Garcíův střílený centr mířil na Mesu, před kterým však na poslední chvíli vyrazil balon Diego López.
44'
Vypadá to, že oba celky už chtějí první poločas pouze dohrát. Hosté nyní v klidu kombinují na vlastní polovině a domácí hráči už vůbec nenapadají.
43'
Navarro si sice všiml zcela volného Jurada, avšak je dlouhá přihrávka skončila až mezi diváky.
42'
Žlutou kartu dostává Lukić (Levante UD).
41'
Cabaco se dostal pod tlak napadajícího Baptistãa, a proto raději odkopl balon co nejdále od domácí brány.
40'
Ten se ale Levante vůbec nepovedl, Garcíův centr našel pouze hlavu bránícího Granera.
39'
Po dlouhé době budou moci domácí zahrozit z rohového kopu.
38'
Espanyol stále nemá dost! Nyní mohl jejich třetí branku přidat dnes velmi aktivní Baptistão, avšak jeho přízemní střela o choupek minula pravou tyč Fernándezovy pokladnice.
37'
Mesa se dostal z balon až téměř k rohovému praporku, odkud se pokusil odcentrovat. To se mu sice povedlo, jenže míč v klidu uklidil do bezpečí Naldo.
36'
V tuto chvíli už by do čtvrtfinále postupoval barcelonský celek. Uvidíme, zda se domácí ještě dokáží vzpamatovat a něco s tímto zápasem udělat.
34'
Espanyol právě vstřelil branku!
Jako bych to přivolal! Po velkých zmatcích ve vápně Levante se odražený balon dostal na kopačku GERARDA MORENA, který z hranice malého vápna neměl problém prostřelit gólmana domácích.
33'
Na straně domácích se v posledních minutách kupí nepřesnosti. Dokáží to hosté potrestat?
32'
Fuego si všiml nabíhajícího si Baptistãa, kterému adresoval svou přihrávku. Ta byla nakonec o malinko rychlejší, než brazilský střelec potřeboval, a pro míč si včas vyběhl Fernández.
31'
Jurado se ve středu hřiště sice parádní kličkou zbavil svého strážce, poté byl však zdvojen a o míč přišel.
30'
A další nepřesnost v podání domácích hráčů, tentokrát si nerozuměl Cabaco s Bardhim.
29'
Jason chtěl přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel Moore, jenže jeho dlouhý pas byl velice nepřesný a míč skončil za postranní čárou.
28'
A už to mohlo být 2:0! Moreno se z levé strany řítil sám na Fernándeze, avšak svůj únik zakončil pouze tvrdou ranou, která orazítkovala tyč domácí brány.
27'
Domácí fanoušci zatím nejsou vůbec spokojení s výkonem svých oblíbenců a z ochozů se začíná ozývat pískot.
26'
Baptistão byl až příliš aktivní při napadání rozehrávky Levante a sudí mu po ataku Moora píská nedovolený zákrok.
25'
García nyní našel ve vápně zcela volného Mesu. Ten ale při zpracování podklouzl a jeho následná střela z velice krkolomné pozice o hodně minula Lópezovu svatyni.
24'
Jason se už už chystal k centru, jenže vše si nakonec rozmyslel a raději rozehrál míč do středu na Bardhiho.
23'
Modro-červení však dostali výhodu další standardky a tentokrát už to udělali daleko lépe. Po centru Lukiće se k hlavičce dostal Moore, který však nenasměroval balon mezi tři tyče.
22'
Po faulu Hermosa mělo Levante možnost volného přímého kopu. Ten rozehráli domácí na krátkou vzdálenost, takže z toho žádné nebezpečí pro Lópeze nevzniklo.
21'
Žlutou kartu dostává Hermoso (Espanyol Barcelona).
20'
Teď ale musel rychle zpátky Granero, který jen za cenu faulu zastavil rozvíjející se akci domácích.
19'
Hosté jsou dále nastěhovaní na útočné polovině a téměř nepůjčují hráčům Levante balon. Uvidíme, zda dokáže Espanyol z tohoto tlaku něco vytěžit.
18'
Granera chtěl vysunout do útoku Morena, jenže jeho pas byl příliš dlouhý a míč se dokutálel až do zámezí.
17'
Katálanci se dostali díky vstřelenému gólu na koně a nyní drží svého soupeře na jeho vlastní polovině.
16'
Brazilský útočník ve službách Espanyolu je zřejmě při chuti. Nyní se opět dostal do palebné pozice, avšak tentokrát mu na poslední chvíli balon ukopl Cabaco.
14'
Po necelých patnácti minutách je tu první branka tohoto duelu! LÉO BAPTISTÃO obdržel ideální přihrávku za obranu a poté se tváří v tvář Fernándezovi nemýlil.
13'
Jason se s míčem u kopačky dostal až na útočnou polovinu, jenže tam postrádal podporu spoluhráčů a o míč ho později připravil Naldo.
12'
Barcelonští opět rozehrávali od rohového praporku. Centr Davida Lópeze se kroutil na zadní tyč, kam si pro něj ale došel Fernández, jenž okamžitě poslal míč na Jasona, jenž zakládá rychlou protiakci domácích.
11'
Zaskočit gólmana soupeře se o chvilku později pokusil také na druhé straně Fuego, avšak jeho dalekonosná pumelice byla hodně nepřesná.
10'
Jason dostal dobrou přihrávku od Lukiće a z hranice vápna zkusil překvapit Diega Lópeze. Ten mohl nakonec zůstat klidný, jelikož rána domácího křídelníka minula jeho bránu.
9'
Z toho však nic nevzniklo, neboť pro míč si v klidu došel brankář Fernández.
8'
Volný přímý kop si vzal na starosti sám faulovaný Granero, který ale trefil pouze zeď. Od té se balon odrazil na další roh.
7'
Granero byl faulován ve středu hřiště a bude z toho standardní situace pro Espanyol.
6'
Po centru Granera se do dobré pozice dostal Moreno, jenž byl však v době rozehrávky v ofsajdu.
5'
Jurado dostal dobrou přihrávku za obranu a poté nabízel míč do vápna, kam si nabíhal Baptistão, před nímž na poslední chvíli přizvedl balon Cabaco. Roh si vyzkoušejí i hosté.
4'
Ten si vzal na starosti Samuel García, jehož centr na přední tyč bez problému odvrátil dobře stojící Hermoso.
3'
Jason se sice neprosadil v souboji s Vilou, nakonec z toho ale bude rohový kop pro Levante.
2'
Po krátké kombinaci se o dlouhý nákop pokusil Cabaco. Ten ale našel pouze Nalda, který na jistotu odehrál balon do autu.
1'
Hlavní sudí poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali domácí, kteří nastupují v červeno-modrých dresech, zatímco jejich soupeř zvolil modro-bílou sadu.
1'
Aktéři dnešního duelu jsou již nachystáni v útrobách stadionu a za malý okamžik se představí divákům na hrací ploše.

Levante UD: Fernández – Moore, Cabaco, Rodríguez, T. García – Lukić, Campaña – S. García, Bardhi, Jason – Mesa
Náhradníci: Olazábal – Pier, Morales, Lerma, Coke, López, Boateng

Espanyol Barcelona: Diego López – Vilá, Naldo, Hermoso, Navarro – Granero, Fuego, David López (C) – Baptistão, Moreno, Jurado
Náhradníci: Pau López – Martín, Garcia, Melendo, Javi López, Roca, Darder

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano – Ángel Nevado Rodríguez, Javier Martínez Nicolás.
Espanyol Barcelona

Druhý nejznámější barcelonský klub se v letošním ročníku La Ligy nachází na čtrnáct místě, tedy o dvě pozice před svým dnešním soupeřem. V prvním kole poháru se Espanyol možná trošku překvapivě nadřel s druholigovým Tenerife. Po remíze na hřišti soupeře totiž přišla těsná domácí výhra, kterou zařídil až v devadesáté minutě svým gólem Sergio García. V osmifinále na něj tedy čekalo Levante. Jak již bylo zmíněno, úvodní duel vyzněl lépe pro hosty, a tak bude mít parta okolo kapitána Lópeze co dělat, aby se dostala do další bojů o zisk trofeje.
Levante UD

Zatímco v lize se tento tým pohybuje ve spodních patrech tabulky a herně se mu příliš nedaří, na pohárové scéně je to zatím o něco lepší. Na úvod si svěřenci trenéra Muñize vedli solidně, když porazili Gironu na jejím stadionu 2:0. Doma už si poté v klidu pohlídali svůj náskok z prvního duelu a po remíze 1:1 mohli slavit postup do další fáze této soutěže. Los jim následně přiřkl barcelonský Espanyol. První duel se odehrál na půdě katalánského celku. Ten lépe zvládli hosté, kteří tak půjdou do odvěty z výhodnější pozice.
Hezké čtvrteční odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Španělský pohár má tento týden na programu osmifinálové zápasy a my se v tomto online přenosu budeme věnovat duelu, v němž změří své síly Levante UD a Espanyol Barcelona. Úvodní výkop je naplánován na 19:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.