Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Atlético - 23. ledna 2018   21:30

Sevilla
Sevilla
1' Escudero  • 49' Banega  • 79' Sarabia
3:1
(1:1)
Atlético
Atlético
14' Griezmann
Sevilla
Rico – Navas, Mercado, Lenglet, Escudero (C) – N´Zonzi, Banega – Sarabia, Vázquez, Correa – Muriel
Soria – Ben Yeder, Geis, Nolito, Kjaer, Carole, Pizarro
Atlético
Moyá – Vrsaljko, Giménez, Godín, Hernández – Correa, Gabi (C), Saúl, Koke – Griezmann, Gameiro
Oblak – Carrasco, Savič, Thomas, Torres, Juanfran, Vitolo

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:11.
Je konec, Sevilla postupuje do semifinále! Domácí těžili i díky fanstastickémuivstupu do zápasu, přičemž se hned v první minutě prosadil Escudero. Atlético poté převzalo iniciativu a netrvalo dlouho a dočkalo se vyrovnávací branky. Jenomže vstup do druhého poločasu opět lépe vyšel Seville, načež pokutový kop dokázal proměnit Banega. Postupem času Atlético otevíralo zadní vrátka a defenitivní tečku nad tímto dvojzápasem udělal Sarabia.
90+3'
90+2'
Carrasco se probíjel směrem k brance, nicméně cestu vpřed mu zkřížil Mercado. Následně Saúl vybojoval ještě jednu standardní situaci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Mercado (Sevilla FC).
87'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Correa, přichází Nolito.
85'
Domácí obrana opět nedůsledně bránila svojí šestnáctku, kde se dostal do velké šance Gameiro. Hlavička francouzského útočníka putovala pouze do náruče Rica.
84'
Žlutou kartu dostává Torres (Atlético Madrid).
84'
K vidění je stále a ten samý obrázek hry. Hosté kombinují na útočné polovině, kde ale povětšinu času naráží na pozornou obranu Sevilly.
83'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Vázquez, přichází Pizarro.
82'
Navíc to vypadá, že byl na tribunu vykázán hostující lodivod Diego Simeone. I tento fakt dokumentuje dnes hodně bídné představení Atlética.
81'
Nyní si zkusil rozehrávku Carrasco, který ale napodobil svého předchůdce Gabiho a svůj centr poslal pouze na hlavu hned prvního bránícího hráče.
80'
Vypadá to, že o postupujícím máme jasno. V tuto chvíli by totiž hostující hráči museli vstřelit tři branky a jelikož do konce zbývá deset minut, tak se to nezdá jako reálná možnost.
79'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí přidávají další branku a jsou hodně blízko k postupu! PABLO SARABIA obdržel přihrávku na pravou stranu, poté postupoval s míčem do pokutového území, odkud umístěnou ránou nedal Moyovi šanci.
79'
Na opačné straně prokázal svou připravenost Escudero, který odvrátil nebezpečný centr. Colchoneros mají k dispozici čtvrtý rohový kop v tomto utkání.
79'
Poprvé se s kulatým nesmyslem seznámil střídající Ben Yedder, jenž operoval v trochu nezvyklé pozici. Možná i proto se mu nepovedl centr, který skončil až u Moyi.
78'
Zcela mimo hru je zatím střídající trojice Atlética Madrid. Vitolovy kontakty s míčem bychom napočítaly na jedné ruce, o něco málo lépe pak je na tom působení Carrasca na zeleném pažitu.
77'
Sarabia s trochou štěstí propasíroval balón na naběhnuvšího Banegu, který se hezkým manévrem zbavil svého strážce a posléze se sám dostane k exekuci rohového kopu.
76'
Další pokus o přenesení hry na levou stranu na Saúla byl příliš vysoký, což náležitě ocenilo domácí publikum. Jejich miláčci budou navíc vhazovat.
75'
Kdepak, ve vzdušném prostoru dnes kralují domácí hráči. Atlético to opět zkoušelo lehkým bochánkem, po kterém fotbalisté Sevilly vybojovali odkop od branky.
74'
Logicky se tak konal rohový kop, po kterém se k zakončení dostal nevýrazný Vázquez. Technický projektil směřoval doprostřed branky, Moyá tak neměl sebemenší problém.
73'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Muriel, přichází Ben Yedder.
73'
Hosté ale nesmí zapomínat na zadní vrátka, kam nyní pádil rychlonohý Navas. Tradiční prudká přízemní rána byla odvrácena Godínem.
72'
Saúl se pokoušel kroutit centr směrem od brankáře, nicméně vzdušná nabídka putovala pouze do prostoru, kde se nacházel připravený Rico.
71'
Do konce zápasu zbývá už jen dvacet minut. Atlético Madrid i nadále směrem dopředu tápe a na potřebné dvě branky už nemá moc času.
70'
Carrasco operoval zády k brance, načež prostrkávačkou se pokusil vysunout Kokeho. Druhý jmenovaný neodhadl náběh za obranu a ocitl se v ofsajdu.
69'
Atléticu dělá organizovaná hra Sevilly velké problémy. Hosté tak nemají potřebný klid na rozehrávku a hra tak obsahuje spoustu nepřesností.
68'
Po Navasově zpětně přihrávce se k režii hry dostal domácí Lenglet, který ale rozehrávku naprosto zpackal. Nakopávaný míč totiž nebyl pochopen jeho kolegy.
67'
Sevilla se po delším časovém úseku podívala k opačné šestnáctce, kde opět nepříjemně napadala rozehrávku. To pocítil rozehrávající Hernández, který míč otřel pouze o Vázqueze.
66'
Jedno je jisté, hostující lodivod má už pro dnešek útrum. Simeone totiž využil už všechna střídání a pro následující okamžiky se musí spokojit s dosavadní jedenáctkou.
65'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Giménez, přichází Partey.
65'
Dnes hodně nevýrazný Muriel zkusil své štěstí přímou střelou. Tento projektil měl požadovanou razanci, nicméně horší to bylo s přesností.
64'
Žlutou kartu dostává Navas (Sevilla FC).
64'
Několik metrů od vlastní šestnáctky zahrál rukou již se žlutou kartou hrající Giménez, nicméně žlutá karta číslo dvě nepřijde. Místo toho přijde přímý kop ze sedmadvaceti metrů.
63'
Hernández se i tentokráte chopil dalekonosného autu, po kterém se ve zmatku dokázal ve vzduchu prosadit Lenglet. Hosté si stále neví rady s obranou svého soupeře.
62'
V pokutovém území si našel vzdušný centr Godín, který z hranice malého vápna hlavičkoval pár centimetrů nad branku. Rico nemusel vůbec zasahovat.
61'
Vrslajko musel hodně přidat, neboť Giménezovo přenesení hry se nezařadilo mezi ty nejpřesnější. Chorvatský zadák to ale stihl a následně poslal balón zpět.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Correa, přichází Carrasco.
59'
Vypadá to, že se nadcházející minuty budou odehrávat pouze na polovině domácích. Sevilla naprosto zanevřela na jakékoliv útočení a spíše se soustředí na pozornou obranu.
58'
Hernández si prostřednictví autového vhazování vybral Gameira, který neodhadl dráhu letu balónu a ten pouze ztečoval za brankovou čáru.
57'
Gabiho rozehrávka putovala na velezkušeného Godína, který nejen, že neuspěl v hlavičkovém souboji, navíc se v době přihrávky nacházel v ofsajdu.
56'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Gabi, přichází Torres.
55'
Na hrací ploše to začalo slušně vřít. Po jednom ze soubojů se do sebe pustilo hned několik protihráčů a rozhodčí měl velké starosti.
54'
Žlutou kartu dostává Gabi (Atlético Madrid).
Žlutou kartu dostává Vázquez (Sevilla FC).
53'
Fantastický Rico! Zcela osamocen se před domácím brankářem zjevil Correa, který trestuhodně napálil právě Rica. Obrovská šance Atlética na vyrovnání.
53'
Gameiro vyhrál rychlostní souboj s Mercadem, načež se druhý jmenovaný rukama opřel o protihráče. Francouzský zadák byl otlačen od míče, nicméně jeho kolegové budou vhazovat.
52'
Navas si počkal, až se Sarabia dostane z ofsajdové pozice. Druhý jmenovaný posléze převzal balón, následně ale o něj hodně rychle přišel.
51'
Ihned po rozehrávce se k rozehrávce volného kopu postavil Koke, který ho rozehrál překvapivě po zemi. Před šestnáctkou ale stál vydatný blok protihráčů.
50'
V tuto chvíli to s hostujícím celkem nevypadá příliš optimisticky. Pakliže by Atlético chtělo pomýšlet o postupu, bude muset v tuto chvíli vstřelit dvě branky a žádnou nedostat.
49'
Domácí si berou vedení zpět! K exekuci pokutového kopu se postavi EVER BANEGA, který nikterak důraznou střelou zamířil přesně k tyči.
48'
Je tu pokutový kop pro Sevillu!
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám hned z kraje utkání nabídl hodně ofenzivní podívanou. Nejdříve se střelecky prosadili domácí, nicméně za několik minut později stačili reagovat i hosté. Situace je v tuto chvíli taková, že Atlético Madrid potřebuje za každou cenu vstřelit druhou branku.
45'
42'
Banega se chopil rozehrávky volného kopu z hlouby pole a svým adresným centrem hledal na pravé straně Sarabiu. Druhého jmenovaného ale zradilo zpracování.
41'
Sarabia dokázal vystihnout Correovu hodně riskantní přihrávku a poté vzal odpovědnost na svá bedra. V osobním souboji ale nestačil na důrazného Lucase.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
39'
Po delší době se připomněla Sevilla! Navasova parádní vzdušná nabídka nalezla zcela osamoceného Vázqueze, který z velmi dobré pozice zamířil trestuhodně vedle.
38'
Hodně důležitý obranný zákrok vytasil Escudero, který na hranici vápna čistým způsobem odzbrojil Correu. Hosté se dožadují faulu, jednalo se ale o čistý skluz.
37'
Celkem zbytečný zhruba čtyřicet metrů od vlastní branky vytasil domácí Sarabia. Posléze se do pokutového území snesl jemný bochánek, který usedl přesně na hlavu Escudera.
36'
Ze hry nám trochu upadla atraktivita a momentálně je k vidění nespočet nepřesností. Zejména hráči Sevilly jsou hodně nervózní, což pochopitelně vede ke zbytečným ztrátám.
35'
Na druhé straně to domácí hráči příliš překombinovali a Navasův centr z pravé strany nenašel nikoho v bílém kompletu. K míči se stěhuje soupeř.
34'
Hernández poslal do pokutového území dalekonosný hod, po kterém se do zakončení natlačil kapitán Gabi. Jeho projektil ale neměl šanci projít hustým blokem.
33'
Sympatická kombinace Atlética nebyla vůbec špatná. Průniková přihrávka směřovala na Correu, jenž si zasekl balón, posléze se mu ale hrací předmět svezl na vnější nárt a skončil úplně vedle.
32'
Domácí Correa využil svých rychlostních předpokladů a celkem lehkým způsobem se dostal kolem jmenovce Correy. Následný přízemní centr ale v poklidu zastavil Godín.
31'
Zdálo se, že Saúl ještě zastihl balón na hrací ploše, nicméně pečlivé oko hlavního sudího bylo opačného názoru. Navas tak bude vhazovat kousek od své šestnáctky.
30'
Těžiště hry se přesunulo na obrannou polovinu domácího mužstva, kde v tuto chvíli pozvolně kombinuje soupeř. Sevilla ale velmi dobře napadá rozehrávku.
29'
Momentálně se nám hra trochu uklidnila a k míči se po delší době dostal také brankář Moyá. Ten byl okamžitě napadán a jeho spontánní odkop zamířil pouze ven ze hřiště.
28'
Žlutou kartu dostává Banega (Sevilla FC).
27'
Máme za sebou něco málo přes pětadvacet minut a stále platí, že sledujeme hodně vyrovnanou partii. Oba celky se střídají ve vedení svých útočných manévrů.
26'
Hosté jsou směrem dopředu nesmírně nebezpeční. Vrslajko naservíroval centr přesně na kopačku Griezmanna, jehož rána z první se stočila daleko od branky.
25'
Také Sevilla si přichystala první rohový kop utkání. Banegova exekuce směřovala na přední tyč, kde se N´Zonzimu nepovedlo ideálně trefit skákající balón.
24'
Na pravém křídle operoval s hracím předmětem Navas, který nejdříve naznačil centr jednou nohou a poté poslal do šestnáctky ostrou nabídku levačkou. Kulatý nesmysl ale stačil odvrátit pozorný Godín.
23'
Domácí obrana věnovala Gameirovi až příliš prostoru a najednou mohlo být zle. Francouzský forvard ale netrefil ideálně balón a ten se pouze lehce svezl po jeho hlavě.
22'
Domácí brankář Rico nepředvedl zrovna jisté odkopnutí balónu od své svatyně. Na jeho lehký bochánek nestačil reagovat překvapený Escudero.
21'
Saúl nastartoval své nohy a po chvilkovém driblinku s míčem se pokusil oslovit Gamiera. Jeho kolega byl velmi dobře střežen a nedokázal vůbec zakončit.
20'
Kousek od levé postranní čáry poslal nadýchaný centr do šestnáctky Banega, nicméně jeho exekuce nebyla zrovna povedená. Hostující obrana se snadno ubránila.
19'
Na opačné straně musel hodně rychle jednat Lenglet, jenž měl před napadajícím Gameirem málo místa. I tak to francouzský zadák zvládl na jedničku.
18'
Žlutou kartu dostává Giménez (Atlético Madrid).
18'
Vrsaljko měl na pravém křídle překvapivě spousta prostoru a po jeho nabídce se do míče opět opřel Griezmann. Tentokráte jeho zakončení vystoupalo nad branku.
17'
Sevilla to v úvodu utkání zkouší častými centry. Právě po jednom z nich musel svojí připravenost prokázat Godín, jenž odvrátil číhající nebezpečí do zámezí.
16'
Navas si nevěřil na individuální průnik kolem Lucase a místo toho zvolil zpětnou přihrávku až na vlastní obrannou polovinu. Tam momentálně kombinuje s míčem Legnlet.
15'
Nezaujatý divák musí být s dosavadním průběhem utkání jednoznačně spokojený. Neuběhla ještě ani čtvrt hodina a hry už jsme byli svědky dvou branek.
14'
Atlético právě vstřelilo branku!
Fotbalová paráda v podání ANTOINE GRIEZMANNA! Gameiro mu kousek za šestnáctkou sklepl balón a francouzský útočník se posléze trefil fantastickým volejem! Rico byl na jeho pokus krátký.
14'
Po souboji ve středu hřiště ulehl na zelený pažit Vázquez, který se okamžitě chytil za krk. Z opakovaného záběru jsme si mohli všimnout, že byl nepříjemně trefen míčem.
13'
Až nyní se madridský celek dostal ke své klasické hře založené na držení míče. Hosté to posléze zkusili dlouhým nákopem, který Saúl nedokázal udržet na hrací ploše.
12'
Přílišnou agresivitou se prezentoval domácí Vázquez, který v osobním souboji nastavil stoličku Sáulovi. Hlavní sudí nařizuje standardní situaci pro Atlético.
11'
Griezmann si počkal na náběh Vrsaljka, který narazil pouze do stojícího Escudera. Chorvatský zadák si říká o míč, neboť za malý okamžik provede autové vhazování.
10'
Navas si hodil balón kolem Hernándeze, který s ním v první fázi držel krok. Španělský křídelník poslal do vápna ostrý centr, jenž byl odvrácen pozornou obranou.
9'
Následně to podobným způsobem zkoušel Griezmann, jehož přihrávka ale narazila pouze do hrudi N´Zonziho. Hostující forvard poté ještě reklamoval hru rukou.
8'
Godín se rozhlédl vpřed a po chvilkovém váhání se pokusil poslat kolmici na Correu. Výborně z obranné linie ale vystoupil úvodní střelec dnešního zápasu Escudero.
7'
Právě bývalý hráč Getafe poslal do pokutového území další centr, který si na hranici vápna našel Vázquez. Následná vzdušná nabídka byla ale sražena.
6'
Mercado oslovil ve středu hrací plochy volného N´Zonziho, jenž okamžitě roztáhl hru na pravou stranu. Tam se svým individuálním průnikem neuspěl rychlonohý Sarabia.
5'
Navas vyslal dalekonosný pas z vlastní poloviny na číhajícího Muriela, před kterým včas zasáhl vytáhlý Godín. Hosté to zkouší přes levé křídlo.
4'
Úvodní minuty zatím nabízejí hodně ofenzivní utkání. Nejenom, že jsme byli svědky rychlé branky, navíc se před malým momentem dostali do velk šance také hráči Atlética.
3'
Hosté se ihned pokusili o rychlou odpověď a málem se jí dočkali! Hlavičkový pokus Giméneze putoval pouze doprostřed, kde byl připravený Rico.
2'
Na úvodní branku dnešního utkání jsme nemuseli skutečně dlouho čekat. V tuto chvíli bude muset Atlético vstřelit minimálně dvě branky.
1'
Tak to bylo hodně rychlé! Z pravé strany připlachtil nadýchaný centr, který si v šestnáctce našel SERGIO ESCUDERO, proti jehož ráně byl Moyá krátký.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Sevilla FC: Rico – Navas, Mercado, Lenglet, Escudero – N´Zonzi, Banega – Sarabia, Vázquez, Correa – Muriel
Náhradníci: Soria – Ben Yeder, Geis, Nolito, Kjaer, Carole, Pizarro

Atlético Madrid: Moyá – Vrsaljko, Giménez, Godín, Hernández – Correa, Gabi, Saúl, Koke – Griezmann, Gameiro
Náhradníci: Oblak – Carrasco, Savič, Thomas, Torres, Juanfran, Vitolo.
První zápas

První utkání těchto dvou celků hostilo na vlastním stadionu Atlético, které si potřebovalo vytvořit do odvetného zápasu, co možná nejlepší výchozí pozici. Utkání dlouho do bezbrankového výsledku, nicméně až dvacet minut před koncem se začali dít věci. Nejdříve se dokázal prosadit Diego Costa, nicméně na jeho branku stačili hosté hned dvakrát reagovat. Seville tak k postupu stačí jakákoliv remíza, či prohra 1-0.
Atlético Madrid

Fotbalisté Atlética Madrid si i pro letošní sezónu dali za cíl ty nejvyšší možné příčky, což se zatím nedaří moc plnit. Co se týče ligové scény, tam se svěřenci Diega Simeoneho sice nachází na druhé pozici, nicméně manko na vedoucí Barcelonu už je jedenáctibodové. Los Colchoneros jsou tam tom ještě hůře na evropské scéně. Skupinová fáze Ligy mistrů jim totiž nevyšla dle představ a konečné třetí místo znamenalo "sestup" do Evropské ligy. Nový kalendářní rok by měl být odrazem od toho minulého, k čemuž by měl pomoci i navrátilec a zároveň kontroverzní útočník Diego Costa. Ten si doslova vymodlil přestup zpět do Madridu a dokonce hned v prvním soutěžním zápase skóroval. To by nebylo tak překvapivé, překvapivé bylo spíše vyloučení a následný trest na jedno utkání.
Sevilla FC

Na domácí straně stojí velmi ambiciózní Sevilla, která se taktéž nenechází v úplně solidní formě. Ani ne po polovině sezóny totiž kádr opustil trenér Eduardo Berizzo, kterému nejen, že by byla nalezena rakovina prostaty, navíc svými trenérskými schopnostmi zrovna neoslnil. Na jeho místo tak usedl bývalý lodivod milánského AC Vincenzo Montella, jenž zatím navazuje na velmi nevýrazné výkony. Pod jeho taktovkou totiž Sevilla výhrala pouze jeden ze tří ligových zápasů, nicméně v posledním zápase si tento celek spravil chuť na Espanyolu. O dost větší "ponížení" bylo v před necelým měsícem, kdy bylo na programu sevillské derby. To nakonec dopadlo po divoké přestřelce lépe pro hostující Betis, jenž svému odvěkému rivalovi nasázel rovnou pět branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělský pohár má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.