Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Valencia - 4. února 2020   21:00

Granada
Granada
3' Soldado  • 90+4' Soldado
2:1
(1:1)
Valencia
Valencia
40' Rodrigo
Granada
Escandell – Neva, Vallejo, Sánchez, Foulquier – Puertas, Herrera, Gonalons (86. Brice), Vadillo (46. Díaz) – Soldado, Fernández (69. Machís)
Silva – Brice, Díaz, Duarte, Köybaşı, Machís, Martínez
González – Becerril, Sánchez
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
16 551 diváků
Valencia
Doménech – Wass, Diakhaby (90+5. Sobrino), Gabriel, Costa – Torres (68. Guedes), Coquelin, Parejo, Soler – Gómez, Rodrigo (87. Florenzi)
Rivero – Florenzi, Guedes, Kondogbia, Kang-in, Mangala, Sobrino

Máme za sebou dramatické čtvrtfinálové utkání španělského poháru, v němž Granada udolala Valencii 2:1 a postoupila mezi nejlepší čtveřici. Zápas nabídl velmi rychlý gól. Už ve třetí minutě se prosadil Roberto Soldado, jenž propálil gólmana střelou do pravého horního rohu. Vyrovnání přišlo o deset minut později, avšak gól Rodriga neplatil pro milimetrový ofsajd.

Španělský forvard se však nezdarem nenechal zlomit a ve 40. minutě se prosadil v rámci pravidel, to když zužitkoval výborný pas Coquelina, Rodrigo následně balón umístil k levé tyči. Dlouho se zdálo, že se půjde do prodloužení, avšak ve třetí nastavené minutě hlavní rozhodčí nařídil penaltu po hraní rukou v podání Costy. K exekuci "desítky" se postavil znovu Roberto Soldado. Španěl se před kopem podíval a míč poté poslal do protipohybu brankáře. Granada je prvním semifinalistou Copy del Rey, na zbylé účastníky si bude muset počkat do čtvrtečního večera.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 22:11.
90+7'
90+6'
Hosté to ještě zkouší, pár vteřinek jim ještě zbývá. Po rozehrávce se všichni fotbalisté v černém rozběhli do blízkosti šestnáctky soupeře.
90+5'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Mouctar Diakhaby, přichází Rubén Sobrino.
90+4'
Granada právě vstřelila branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil zkušený mazák ROBERTO SOLDADO. Ten dokázal zachovat chladnou hlavu, podíval se na pohyb gólmana a následně poslal balón do jeho protipohybu, o postupujícím do semifinále je s největší pravděpodobností rozhodnuto!
90+3'
Bude se kopat penalta! Tak to je neskutečné. Po centru Machíse totiž jeden z hostujících fotbalistů minul balón, ten následně trefil levou ruku Costy. Nebylo co řešit!
90+2'
Tak pozor! Hlavní rozhodčí dostal pokyn, aby šel prozkoumat situaci, jež následovala po rohovém kopu!
90+1'
Granada měla možnost rozhodnout po rohovém kopu. Darwin Machís hledal Valleja, stoper ale na míč nedoskočil, vzápětí Costa odvrátil na další roh.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Carlos Neva se snažil, jenže kulatý nesmysl přesto nedokázal udržet na kopačkách. Levý bek si nepřišel na dobře pozičně postaveného Wasse.
88'
Prudkou ránou těsně za hranicí šestnáctky se prezentoval Goncalo Guedes. Po střele portugalského borce to v hledišti jen zašumělo, míč proletěl těsně nad břevnem.
87'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Alessandro Florenzi.
86'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Yan Brice.
85'
Rodrigo naprosto nepochopitelně naskočil do domácího kapitána Sáncheze jehož nekompromisně poslal k zemi. Odpískanému zákroku se ještě diví, ačkoli nemá proč.
84'
Oba celky si dávají velký pozor do obrany. Jsou si moc dobře vědomi, že v tomto čase může o postupujícím do semifinále rozhodnout drobnost.
83'
Protiútok hostujícího mužstva skončil velkým nezdarem. Už to vypadalo, že se Rodrigo probojuje do zakončení, jenže se ukopl a balón poslal do zámezí.
82'
Po pravé lajně se dostal do úprku Carlos Soler. Přízemním centrem hledal Rodriga, s nímž si ovšem stoperská dvojice domácích poradila na jedničku.
81'
Darwin Machís je po svém příchodu na trávník hodně aktivní. Tentokráte vypálil levačkou nebezpečně z otočky, mezi nohama střelu ještě pustil stínící Díaz. Brankář ale dobře zareagoval, kulatý nesmysl schoval v rukavicích.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Každou minutou jsme blíže prodloužení, které by bylo spravedlivým rozuzlením vyrovnané bitvy.
79'
Známka z frustrace z před malého okamžiku zůstala v Antoniovi Puertasovi, který zbytečně zajel do Pareja dávno po odehrání míče. Jasný útočný faul.
78'
Granada byla velmi blízko vedoucímu gólu! Soldado skvělou patičkou za sebe uvolnil Darěína Machíse, jehož přízemní zakončení na zadní tyč vytěsnil Doménech konečky prstů!
77'
Velice důrazný Diakhaby si opět poradil se Soldadem, jenž byl blízko k tomu, aby se dostal do samostatného úniku, avšak francouzský stoper tomu ve skluzu zabránil špičkou kopačky.
76'
Yango Herrera zrkoutil balón do pokutového území. Zády k bráně dokázal hlavičkovat Roberto Soldado, slabý pokus však Doménech bez problémů zpacifikoval.
75'
Antonio Puertas se vůbec nedíval před sebe, načež narazil do Francise Coquelina. Tvrdý náraz, za nějž si ovšem domácí fotbalista může sám.
74'
Rohový kop rozehrála Valencia na krátko. Na zadní tyč posléze odcentroval Wass. na hlavičku se chystal stoper Diakhaby, ale k výběhu se odhodlal brankář Escandell, který vyboxoval balón do bezpečí.
73'
V posledních minutách je hodně vidět Carlos Soler. Ten se teď dostal ke střele z hranice šestnáctky po přihrávce od Pareja, avšak nedokázal propálit čtyřčlenný obranný val.
72'
Wassův jemný oblouček za obranu nepřinesl kýžené ovoce. K míči si sbíhal Rodrigo, jenže u balónu byl první Herrera, který tak odčinil zaváhání z před malé chvíle.
71'
Yango Herrera nejprve nenacentroval dobře, následně fauloval. Středopolař domácích tím alespoň zamezil brejku, do něhož se Soler chystal uprchnout.
70'
Včas zareagoval Gabriel Paulista na náběh Soldada. Na něj také Gonalons svůj centr směřoval, avšak brazilský stoper odpálil balón do bezpečí.
69'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Darwin Machís.
68'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Ferran Torres, přichází Gonçalo Guedes.
67'
Po ztrátě Herrery ve středu hřiště se hosté hnali do situace tří proti třem. Carlos Soler dobrou příležitost nevyřešil dobře, nahrávkou našel pouze stopera Sáncheze.
66'
Puertas v útočné akci Granady prováhal ideální možnost k centru. K tomu se odhodlal až když k němu doběhl Wass, kterého právě Španěl trefil.
65'
Rodrigo upadl po souboji s Vallejem, přesto se nevzdal a bojoval na zemi. Tedy do té doby, dokud mu míč netrefil pravou ruku, poté musel rozhodčí přerušit hru.
64'
Ofenzivních faulů vidíme v dnešním střetnutí opravdu hodně. Dimitri Foulquier se sice zbavil u rohového praporku Coquelina, jenže při tom soka zasáhl do obličeje.
63'
Zajímavý signál z rohové kopu, kdy se všichni atakující hráči Valencie natlačili na brankovou čáru. Parejo ale rozehrál na šestnáctku, kde stál Costa. Tomu střela vůbec nesedla, levý bek vysoko přestřelil.
62'
Šance i na straně druhé. Po kontaktu Gómeze s Vallejem se k míči dostal Parejo, jenž posunul míč Rodrigovi. Španěl z bezprostřední blízkosti napálil Escandella.
61'
Po delší době jsme viděli střelu na bránu. Jejím autorem byl Roberto Soldado, který technickým zakončením k pravé tyči neprostřelil brankáře.
60'
Hodina utkání je za námi. Stále platí vyrovnaný stav, který i odpovídá rozložení sil obou týmů. Každá menší chyba může rozhodnout o postupujícím.
59'
Dimitri Foulquier si píchl míč podél Costy velmi dobře, jenže pravý obránce domácího celku o pár centimetrů nestihl balón na hrací ploše.
58'
Pro jistotu si ještě arbitr nechal celou situaci překontrolovat VARem, ten však potvrdil správnost jeho rozhodnutí.
57'
Na polovině hřiště došlo ke kontaktu mezi Gabrielem a Fernándezem. Domácí forvard šel k zemi hodně teatrálně, rozhodčí neodpískal faul.
56'
Domácí rozehrávali rohový kop. Do odraženého balónu se z 25 metrů přel Yango Herrera, trefil ovšem hned prvního blokujícího soupeře.
55'
Po delší době si zakombinovala Granada. Svěřenci kouče Martíneze se postuně dostali až před šestnáctku soupeře. Centr Díaze do jejího vnitra zachytil Doménech.
54'
Příliš velké sousto si vzal Ferrán Torres. Obtočení kolem Foulquiera mu nevyšlo, vzápětí se navíc dopustil faulu na jeho osobu.
53'
Frustrovaný Roberto Soldado je druhým domácím hráčem vlastnícím žlutou kartu. Domácí forvard si nevymodlil faul po střetu s Diakhabym, zlost si pak vybil na Prejovi, jehož nemilosrdně podrazil zezadu.
52'
Do kombinační hry hostujícího celku se zapojil i gólman Doménech. Stalo se tak poté, co mu raději přihrál Diakhaby před dotírajícím Soldadem.
51'
Feráán Torres si nepřesně seřídil mířidla, levačkou poslal míč o několik metrů vedle brány. Gólman Escandell mohl zůstat v naprostém klidu.
50'
Forvard Fernández si navedl balón na střed, jenže pak narazil na Gabriela. Neuspěl následně ani Gonalons, jenž neprošel přes skluzujícího Coquelina.
49'
Levý obránce Jaume Costa nedovolil odcentrovat Foulquierovi. Domácí bek se snažil ze všech sil, ale soka odtlačit nedokázal.
48'
Carlos Soler sice vymotal Nevu, jenže místo aby pokračova ve hře, tak ho posléze podrazil. Naprosto zbytečný útočný faul.
47'
Do druhého poločase se domácí trenér rozhodl vpustil novou krev, a ta se hned zapojila do hry, Víctor Díaz zabojoval a obral o balón Daniela Wasse.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Álvaro Vadillo, přichází Víctor Díaz.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
Skončil první poločas čtvrtfinálového střetnutí španělského poháru mezi Granadou a Valencií, který nám nabídl po jedné regulérní brance na obou stranách. Do vedení se rychle dostali domácí, ve třetí minutě se trefil zkušený mazák Roberto Soldado. Vyrovnání přišlo jen o deset minut později, avšak gól Rodriga byl později kvůli milimetrovému ofsajdovému postavení odvolán. Španělský forvard se ale nenechal neuznaným gólem rozhodit a ve 40. minutě se trefil znovu, po výborném centru Coquelina a povedené střele k levé tyči nebylo o regulérnosti gólu pochyb. Hraje se parádní zápas nahoru dolů, Granada během úvodní části hry dokonce dvakrát nastřelila brankovou konstrukci.
45+3'
45+2'
V prvním půli už se nic zajímavého nestane. Poslední příležitost měla Valencia, jenže rána Solera trefila jen obránce Valleja.
45+1'
Dlouhý aut Nevy prodloužil za sebe Roberto Soldado. Forvard cítil někde za zády Fernándeze, ještě před ním se však nacházel Gabriel Paulista.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Valencii pochopitelně vyrovnávací gól nakopl. Opět máme možnost sledovat kombinační hru favorita na útočné polovině, do konce poločasu ale zbývá jen pár chvil.
43'
Maxim Gonalons je prvním držitelem žluté karty v utkání. Obdržel ji za zastavení pronikajícího Torrese, kterého zatáhl za dres.
42'
Skvělé čtení hry ukázal Daniel Wass, jenž moc dobře tušil, že Herrera bude přihrávat Puertasovi. Ve skluzu nahrávku dokázal zblokovat.
40'
Valencia právě vstřelila branku!
Teď už branka platí! Obrovskou chybu vyrobil obránce Neva, který přihrál balón Coquelinovi. Francouz se rychle zorientoval a výborným pasem našel volného Rodriga. Španělský útočník tváří v tvář gólmanovi poslal míč nechytatelně k levé tyči.
39'
Na přihrávku Coquelina si v plném sprintu naběhl Jaume Costa. Právě plná rychlost ale zhatila jeho plány na centr, který skončil v zámezí.
38'
S útočnou agresivitou to přehnal Roberto Soldado. Autor doposud jediného regulérního gólu stopera dlouho okopával, sudí se po pár vteřinách rozhodl zapískat.
37'
Kapitán Valencie Parejo dnes hodně kazí, avšak dokáže vymyslet i několik skvělých pasů. Dalším takovým se pokusil za obranou uvolnit Solera, jehož šanci zmařil včasným vyběhnutím gólman Escandell.
36'
Daniel Wass musel zabrat, aby stihl míč, který původně vůbec nebyl adresován jemu. Nakonec ho tak tak zastavil na postranní čáře a nahrál dozadu volnému Gabrielovi.
35'
Levý záložník Puertas si v pokutovém území soka dokázal vytvořit prostor, odkud by mohl vypálit. Křižnou ránou jen těsně minul pravou tyčku.
34'
Carlos Soler se zbavil osobního strážce, jímž byl v tomto případě Neva. Následně doběhl s balónem až k rohovému praporku, odkud nacentroval přímo do rukavic Escandella.
33'
Parejo přišel o míč a vypadalo to, že se domácí vydají do brejku. Carlosi Fernándezovi se však zamotal míč mezi nohama, z nadějné situace nebylo nic.
32'
Dvadvacetiletý Venezuelan se předvedl také v kombinační hře. Míč si dal hodně od nohy, avšak situaci zvládl parádně, když si před dotírajícím Coquelinem posunul míč pod nohy a patičkou jej obelstil.
31'
Po druhé v zápase zvoní tyč! Yangel Herrera si z pravé strany posunul míč více na střed a posléze vyslal přízemní ránu, kterou zastavila až pravá část brankové konstrukce! Doménech si dnes bránu postavil dobře.
30'
Ofsajd i na druhé straně. Opět rozhodovaly milimetry, teď byly v neprospěch domácího celku. Soldado si nepohlídal pozici vůči Diakhabymu.
29'
Znovu v akci hostující kapitán. Vymyslel parádní centr na Gómeze. Uruguayský forvard se ale k zakončení nedostal, neboť mu byl odmáván ofsajd.
28'
Dani Parejo tentokráte nevymýšlel konstruktivní rozehrávku, ale vypálil z nějakých dvaceti metrů. Střela nepostrádala razanci, nýbrž přesnost, Escandell zasáhl bez problémů.
27'
Jaume Costa si vyměnil míč se Solerem, aby následně vybojoval faul na svoji osobu. Dobře si postavil tělo před Soldada, který už nestihl zabrzdit.
26'
Tradiční exekutor standardek Dani Parejo poslal balón na přední tyč, kde ale neměl žádného ze spoluhráčů. Do bezpečí odklidil Herrera.
25'
Torres se dokázal proháčkovat u rohového praporku přes dva soupeře a ještě zvládl i nacentrovat. Sánchez si nebyl jistý situací kolem sebe, a tak raději odhlavičkoval do autu i za cenu rohového kopu.
24'
Hostující gólman musel na zem proti přízemnímu pokusu Puertase. Ten ovšem nebyl moc prudký, brankář s tímto zákrokem neměl mnoho starostí.
23'
Dimitri Foulquier patří mezi nejaktivnější hráče zápasu. Skvěle vybojoval máč proti nedůslednému Parehovi a tvrdou střelou těsně nad pořádně vystrašil Doménecha.
22'
Další obrovská šance! Daniel Wass výborným centrem uvolnil Maxiho Gómeze. Forvard však prováhal ideální možnost ke střele, ránu nakonec zblokoval Vallejo přímo do rukavic brankáře.
21'
Po pravé lajně se snažil proniknout k rohovému praporku Vadillo. Dostal se přes jednoho soupeře, ale přes druhého už nikoli, záložníka zastavil Paulista.
20'
Domácí fotbalisté pokračují v dobrém výkonu. Z velké dálky natáhl k ráně středopolař Gonalons, a kdyby ránu nezblokoval Parejo, nejspíše by zamířila mezi tři tyče.
19'
Foulquier hraje více dopředu než dozadu, ačkoli je to bek. Nyní se vydal do brejku dvou proti dvěma, situaci ale nevyřešil dobře, nastřelil Gabriela.
18'
Hraje se nahoru dolů, fanoušci se musí fotbalem bavit. Okamžitě po nastřelené tyčce se do brejku vydali hosté. Na přízemní centr si sbhěl Carlos Soler, jehož střela z dobré pozice o kus minula bránu.
17'
Místo remízového stavu mohli domácí vést o dvě branky! Na nahrávku z pravé strany si naběhl obránce Foulquier, který orazítkoval pravou tyčku!
16'
Gól skutečně neplatí! Při Rodrigovi stála obrovská smůla, neboť se nacházel v postavení mimo hru opravdu o milimetry, špička pravé kopačky rozhodla o faktu, že Granada stále vede.
15'
Hlavní rozhodčí si ještě nechává celou situaci přezkoumat, že by se jednalo o ofsajd hostujícího forvarda?
14'
Je vyrovnáno! Dlouho Granadě vedení nevydrželo. Parejo průnikovou nahrávkou uvolnil RODRIGA, který z mírného úhlu prostřelil brankáře podél jeho pravé ruky. Neuspěl ani skluzující Vallejo, ten se navíc nepříjemně narazil o tyčku.
13'
Valencia se oklepala z inkasovaného gólu a postupem času přebírá iniciativu na svou stranu. Favorit střetnutí utkání určitě nesloží zbraně předem.
12'
Oba týmy na malý moment hráli v deseti lidech. Oba aktéři souboje už ovšem jsou zpátky na trávníku. Zdá se, že i Costa bude schopen pokračovat bez úhony.
11'
S hostujícím bekem to nevypadá moc dobře. Zkušený španělský bek je stále na zemi, jedná se o problém s pravou nohou.
10'
Nebezpečný střet, po zůstali ležet na zemi domácí Dimitri Foulquier a hostující Jaume Costa. Hůře souboj dopadl pro hostujícího hráče, k němuž se sběhli kluboví lékaři.
9'
A udeřit mohlo i na druhé straně! Carlos Fernández vyslal parádní centr na zadní tyč, kam si naběhl Vadillo, střelou ve skluzu ovšem nechal vyniknout gólmana Doménecha!
8'
Zničehonic mohlo být vyrovnáno. Za obranou se zjevil nikým nehlídaný Torres, jenž nezištně nahrál před branku Solerovi. Španěl si nechal dobře míč skočit, z halfvoleje ale o kus minul.
7'
Granda se nebojí kouskovat hru. Nyní to byl Roberto Soldado, který se vydal podpořit defenzivní složku a nedovoleně atakoval Gonalonse.
6'
Carlos Soler si navedl míč na střed, jenže do šance se ani prodrat nedokázal. Vybojoval alespoň faul, hříšníkem se stal Herrera.
5'
Svěřenci kouče pokračují v nastoleném tlaku! Z levé strany odcentroval nebezpečně Antonio Puertas, pro balón však dobře vystartoval gólman hostí.
3'
Fantastický úvod domácího mužstva! Hlavní rozhodčí citlivě ponechal výhodu, balón si převzal ROBERTO SOLDADO, jenž se rozhlédl kolem k sebe, s míčem doběhl na hranici šestnáctky, a poté povedenou ránou do pravého horního rohu prostřelil Doménecha!
3'
Po ztrátě Daniho Pareja ve středu hřiště se fotbalité Granady dostali do přečíslení, které ale nevyřešili dobře, Gonalonsovi nevyšel pas na Vadilla.
2'
Domácí vstoupili do utkání v červených dresech, hostující Valencia pro čtvrtfinálové pohárové střetnutí oblékla černé dresy.
1'

Granada CF: Escandell – Neva, Vallejo, Sánchez, Foulquier – Puertas, Herrera, Gonalons, Vadillo – Soldado, Fernández
Náhradníci: Silva – Brice, Díaz, Duarte, Köybaşı, Machís, Martínez

Valencia CF: Doménech – Wass, Diakhaby, Gabriel, Costa – Torres, Coquelin, Parejo, Soler – Gómez, Rodrigo
Náhradníci: Rivero – Florenzi, Guedes, Kondogbia, Kang-in, Mangala, Sobrino

Rozhodčí: González – Becerril, Sánchez.
Valencia CF

Favoritem střetnutí o postup mezi nejlepší čtyřku je bezesporu Valencia. Kádru se letos daří rovněž nad očekávání. Svěřenci trenéra Celadese okupují v tuzemské soutěži pátou příčku, přičemž ztrácejí jen dva body na třetí Getafe, navíc postoupili přes skupinovou fázi Ligy mistrů, když poslal ze hry obhájce titulu Ajax. Do Copy del Rey vstupovala Valencia až ve čtvrtém kole, v němž porazila 1:0 Lugrones, v osmifinále následně vyřadila stejným výsledkem Leonesu, tedy přemožitele Atlética Madrid z předešlého kola.
Granada CF

Granada si v probíhajícím ročníku La Ligy počíná velmi dobře. Po 22 odehraných kolech uzavírá elitní desítku, momentálně místo boje o udržení, s nímž se před sezónou počítalo, může teoreticky zaútočit na účast v pohárové Evropě, neboť na šesté Atlético Madrid ztrácejí pouhých šest bodů. Cestu domácím pohárem zahájili svěřenci kouče Martíneze těsnou výhrou 3:2 nad L'Hospitaletem, následovalo vítězství 1:0 v Tenerife, 3:1 nad Badalonou a v osmifinále Granada udolala 3:2 Badajoz.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeju krásný úterní večer! Vítám vás při sledování čtvrtfinálového utkání španělského poháru, v němž Granada vyzve na domácím stadiónu Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.