Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Salamanca : Real - 22. ledna 2020   21:00

1:3
(0:1)
Real
Real
18' Bale   • 62' Gongora (vl.)  • 90+2' Brahim Díaz
Salamanca
Pereiro – Piojo, Gongora, Placeres (87. Amouzou), Zubiri, Gallego – Garrido (55. Romero), Ángel, Navas (80. González) – López, de la Nava
Hernández – Amouzou, González, Pedro, Portilla, Romero, Santos
Melero – Torre, Martínez
Pistas del Helmántico
Real
Areola – Carvajal, Militao, Nacho, Marcelo – James (80. Isco), Casemiro, Valverde – Vinícius, Benzema (75. Jović), Bale (53. Díaz)
Courtois – Isco, Díaz, Jović, Lucas, Mendy, Varane

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Realu Madrid, který svého soupeře porazil výsledkem 3:1. Salamance se v průběhu druhého poločasu povedlo srovnat krok, jenomže euforie z vyrovnání trvala pouze několik minut, hostující celek si totiž velice rychle vzal vedení zpět, načež během nastavení pečetil své vítězství.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 7:8.
90+3'
90+2'
Real Madrid právě vstřelil branku!
O postupujícím je definitivně rozhodnuto! Brahim Díaz se dokázal přes pravou stranu protlačit až do pokutového území, kde to nakonec vzal sám na sebe. Jeho tvrdá rána pravou nohou směřovala ke vzdálenější konstrukci, na což byl Pereiro krátký.
90+1'
Areola naznačil vyhození míče na levou stranu, místo toho zkoušel odkopnout na opačnou polovinu, kde se Jovićovi nepovedlo odhadnout dopad balónu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o postupujícím se zdá být rozhodnuto. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Střídání v týmu Unionistas de Salamanca CF: ze hřiště odchází Ayoze Placeres, přichází Matthieu Amouzou.
86'
Do konce druhého poločasu zbývá už jen něco málo kolem pěti minut, Real Madrid sice vede o jednu branku, avšak koncovka zápasu by mohla být zajímavá.
85'
Díaz tvrdě zakončil pouze do tyče, poté se do pokutového území snesl centr, po kterém hlavičkoval jeden z hostujících hráčů. Pereiro vyrážel pouze před sebe, kde ve skluzu se Jovićovi povedlo trefit opět pouze tyč.
85'
Marcelovi uskočil míč daleko od kopačky, což okamžitě využil dotírající Gongora, který ho ihned napálil na opačnou polovinu, kde se ho zmocnil pouze Nacho.
84'
Průniková nahrávka na de la Navu přinesla pouze útočný faul domácího hráče, který v boji o hrací předmět přišlápl Militaa, jenž poté ještě ulehl na hrací plochu.
83'
Jovićovi se nepovedlo uspět v osobním souboji, na opačné polovině se navíc González dokázal zbavit svého strážce, za což si vysloužil potlesk zaplněného stadionu.
82'
Salamanca se v posledních minutách dostala k několik náznakům šancí, v jednom případě dokonce musel zasahovat Areola, který podržel svůj celek.
80'
Střídání v týmu Unionistas de Salamanca CF: ze hřiště odchází Javi Navas, přichází Diego González.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Isco.
76'
Bílý balet ještě dostal k dispozici rohový kop, ovšem z této možnosti nic nevymyslel. Naopak se po delší době dostávají směrem dopředu domácí hráči.
75'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
74'
Benzema si potáhl míč směrem do vápna, kde se manévrem zbavil napadajícího protihráče, avšak ránu levou nohou dokázal zneškodnit Pereiro.
73'
O nahrávku si opět řekl Vinícius, který uvnitř pokutového území ještě hledal Benzemu, jenž místo zakončení ještě zbytečně roztahoval hru na Valverdeho.
72'
Domácí brankář Pereiro tak mohl odkopávat od své branky, nicméně jeho celek nedokázal přejít ani na opačnou polovinu, neboť ve vzduchu zakročil Nacho.
71'
Nakonec byl do kombinace zapojen také Rodríguez, který se snažil mezi obránci najít Brahima Díaze, avšak velice pohotový zákrok předvedl zadák Gongora.
70'
I další útočná akce Realu byla vedena po levém křídle, kde se nachází velmi aktivně hrající dvojice Vinícius – Marcelo, která si opět několikrát vyměnila míč.
69'
Uvnitř šestnáctky číhal obránce Marcelo, který místo výpadu po křídle zkoušel ještě centrovat zpět do malého vápna, kde nekompromisním způsobem jednal Placeres.
68'
Žlutou kartu dostává Álvaro Romero (Unionistas de Salamanca CF).
67'
Salamanca se dostala do nadějné šance, avšak tentokráte se povedlo Areolovi zakročit. Na řadu tak přišel rohový kop, který pro změnu odvracel Militao.
66'
Hodně těžkou nahrávku musel zpracovávat Romero, který si přesto nedokázal poradit. Naopak se povedlo zakročit Nachovi, jenž dokázal najít Casemira.
65'
Tentokráte se na levém křídle zjevil aktivně hrající Vinícius, který ještě přenechal nahrávku Marcelovi, jehož další centr tentokráte odklízel domácí Zubiri.
62'
Jenomže hostující celek si bere své vedení zpět! Benzemovi se povedlo načasovat nahrávku na Marcela, který posílal napříč malým vápnem velice nebezpečný centr, po kterém dobíhal na zadní tyčí Brahim Díaz, avšak vlastní branku si vstřelil JUAN GONGORA.
59'
Po rozehrávce to přes levé křídlo zkoušel rychlonohý Vinícius, který se s míčem dostal až do velkého vápna, kde jeho nabídku odklízel zadák Placeres.
58'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, poklidný průběh utkání totiž probudila vyrovnávací branka domácích, Real Madrid tak bude muset opět zapnout.
57'
Salamanca právě vstřelila branku!
Tak pozor, domácím se totiž povedlo srovnat krok! Střídající ÁLVARO ROMERO se s míčem dostal až před pokutové území, kde si ho hodil na levou nohu, načež se mu nadmíru přesnou střelou povedlo vypálit přesně do pod břevno hostující branky.
57'
Poprvé se k míči dostal střídající Brahim Díaz, kterému se nepovedlo udržet hrací předmět před brankovou čárou, následovat bude další odkop od branky.
57'
Marcelo to zkusil vysokým odkopem na pravou stranu, jenomže tam byl v hlavičkovém souboji úspěšnější domácí Zubiri, kterému se povedlo najít Lópeze.
56'
Ten ještě přeposílal do volnějšího prostoru na Carvajala, avšak jeho kolmice skončil daleko mimo hrací plochu. Pereiro tak bude moci rozehrávat od své branky.
55'
Střídání v týmu Unionistas de Salamanca CF: ze hřiště odchází Ivan Garrido, přichází Álvaro Romero.
54'
Rodríguez musel na útočné polovině jednat hodně rychle, neboť ho napadala hned dvojice protihráčů. Nakonec se mu pod sebou povedlo najít Benzemu.
53'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Brahim Díaz.
52'
Real Madrid zahrával ještě rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Na opačné straně se Carvajalovi povedlo odkopem zažehnat nebezpečí.
51'
Do vyložené šance se na zadní tyči dostal Rodríguez, který mohl zakončovat do odkryté branky, avšak skvělým zákrokem se prezentoval Pereiro.
50'
Bílý balet chvíli kombinoval u středového kruhu, načež došlo k přenesení hry na levou stranu, odkud se Marcelo nedokázal protlačit až do pokutového území.
49'
Poté se k míči dostal také brankář Areola, kterému se povedlo vyhodit hrací předmět na pravou stranu, kde se Carvajal nedokázal dostat na druhou stranu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se kousek od pokutového území soupeře ocitl na zemi domácí de la Nava, avšak podle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl nikterak atraktivní podívanou. Real Madrid pochopitelně měl více ze hry, navíc si připsal vedoucí branku, která byla zatím to jedinou, kterou toto utkání nabídlo. Salamanca se zatím nedostala k vážnějšímu ohrožení branky soupeře, Real tak kráčí za postupem.
45'
44'
Bale se snažil prodloužit nahrávku do běhu na Rodrígueze, avšak jako první se k neposednému míči dostal Gallego, který ho odvracel až do zámezí.
42'
Salamanca navíc zahrávala rohový kop, který byl rozehrán cvičeným signálem. Nakonec se k centru odhodlal Garrido, jenž mířil mimo hrací plochu.
41'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl Rodríguez, který si poté navedl míč na levou nohu, avšak jeho následná nabídka našla pouze kopačku jednoho z domácích.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
V roli posledního obránce se povedlo zakročit Carvajalovi, který tak jistil hodně slušně se rodící akci domácích. V opačném případě mohlo být pro Real zle.
38'
Zpětná nahrávka putovala na Rodrígueze, který se v úhlu pokoušel přehodit domácího brankáře, jenomže zakončení dopadlo pouze na břevno.
34'
Zatím nevýrazně hrající Benzema si ani tentokráte nepohlídal svůj náběh za obranu, logicky se tak jednalo o ofsajd, Pereiro tak bude odkopávat od branky.
33'
Velice přesné přenesení hry dokázal na vlastní nohy převzít Rodríguez, který si poté neporozuměl s Valverdem. Útočným faulem se ale provinil Javi Navas.
32'
Je za námi více než třetina zápasu, zatím jsme se dočkali jediné branky. Bílý balet se nikterak netlačí do vyložených šancí, stačilo mu totiž proměnit jedinou.
31'
Domácí hráči měli k dispozici zajímavou standardní situaci, která ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Centrovanou nabídku totiž v poklidu odklidil Militao.
29'
Do nepříjemného nátlaku se dostal rozehrávající Marcelo, který se hodně zlobil na své spoluhráče. Napadající Garrido navíc zablokoval rozehrávku do autu.
28'
Garrido se svým výpadem narazil do pozorně hrajícího Militaa, následně se Salamance povedlo roztáhnout hru na Gallega, jehož centr nebyl vůbec přesný.
27'
Bílý balet ani tentokráte nic nevymýšlel, postupná akce přinesla zisk útočné poloviny, jenomže Marcelovi utekl míč daleko od nohy, vhazovat budou domácí.
26'
Zpětná nahrávka navíc směřovala na znuděného Areolu, který tentokráte zaměstnal své spoluhráče u levé autové lajny, kde byl faulován právě Casemiro.
25'
Domácí obránce Placeres zkoušel na opačné straně najít jednoho ze svých spoluhráčů, jenomže místo toho našel kopačku Casemira, který pro změnu uklidnil hru.
24'
Carvajal mohl vhazovat od pravé autové lajny, přičemž vzdušnou nabídku poslal na kopačku vedle stojícího Casemira, který poslal míč do volného prostoru.
23'
Piojovi se moc nepovedl centr z pravé strany, míč se totiž snesl daleko vedle branky soupeře. Areola tak sebral hrací předmět, který rozehrál do strany.
22'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím přinesla jedinou branku. Real Madrid se prosadil hned ze své první větší šance, na tahu tak jsou domácí.
18'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Real Madrid velice přesně kombinoval ve středu hrací plochy, poté do pokutového území přiletěl centr, který jeden z hráčů vracel za sebe, kde číhal GARETH BALE. Jeho rána pravým nártem byla tečována mimo dosah Pereira.
16'
Casemiro upadl zhruba pět metrů od pokutového území, což si vyžádalo zvuk píšťalky sudího. Bílý balet bude zahrávat standardku ze zajímavé pozice.
15'
Po delší době se na útočnou polovinu podívala také Salamanca, avšak Navas si dal míč daleko od své kopačky, což dokázal využít pozorný Valverde.
14'
Zpoza pokutového území zkoušel své štěstí Vinícius, jehož rána putovala vysoko nad branku. Jeden z domácích tečoval střelu, na řadu přijde úvodní roh.
13'
Do ofsajdového postavení se před malým momentem dostal právě Vinícius, který tak nemohl pokračovat v útočném snažení. Pereiro tak bude moci odkopávat.
12'
U postranní lajny se povedlo zakročit Piojovi, který za sebe nepustil rychlonohého Viníciuse. Hosté raději přenášeli hru, Carvajalova nabídka nebyla přesná.
11'
Real Madrid musel opět útočit až od svého pokutového území, postupná kombinace nakonec přinesla zisk autového vhazování, o které se postaral Marcelo.
10'
Na útoční polovině si o nahrávku řekl Marcelo, který se ještě snažil prostrčit hrací předmět do běhu na jednoho ze svých spoluhráčů, včas ale zakročil Placeres.
9'
Další pokus o vzdušnou kolmici hostujícímu celku vůbec nevyšel, míč poté doskákal až do moci brankář Pereira, kterému se povedlo rozehrát do strany.
8'
Salamanca to pro změnu zkoušela nákopem na opačnou stranu, jenomže nejvýše do vzduchu se dostal pouze pozorný Nacho, který odehrál míč na kopačku Ángela.
7'
Za obranu soupeře si pokusil seběhnout Benzema, avšak Vinícius načasoval nahrávku do jasného ofsajdu, což posléze potvrdil také opakovaný záběr.
6'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí López, avšak dle sudího se o nedovolený zákrok nejednalo. Militao si počínal čistě, domácí hráč leží na trávníku.
5'
Salamanca to zkoušela středem hrací plochy, jenomže tam se záložník Ángel daleko nedostal. Včas totiž zakročil Casemiro, který poté raději roztáhl hru.
4'
O provedení autového vhazování se postaral domácí Piojo, který si u pokutového území vybral kolegu Garrida, jehož průnik po pravém křídle zastavil Militao.
3'
Poprvé se k míči dostal také hostující brankář Areola, kterému se povedlo roztáhnout hru na levou stranu, odkud to Valverde zkoušel velice nepřesnou kolmicí.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Unionistas de Salamanca CF: Pereiro – Piojo, Gongora, Placeres, Zubiri, Gallego – Garrido, Ángel, Navas – López, de la Nava
Náhradníci: Hernández – Amouzou, González, Pedro, Portilla, Romero, Santos

Real Madrid CF: Areola – Carvajal, Militao, Nacho, Marcelo – James, Casemiro, Valverde – Vinícius, Benzema, Bale
Náhradníci: Courtois – Isco, Díaz, Jović, Lucas, Mendy, Varane

Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez.
Dnešní duel bude mít naprosto jednoznačného favorita, kterým je celek z hlavního města Španělska. Real Madrid se v současné době nachází na průběžné druhé pozici domácí soutěže, přičemž má s vedoucí Barcelonou naprosto stejný bodový zisk. Hostující tým tohoto zápasu letos v lize přišel o body hned v osmi případech, navíc pouze jednou se jednalo o porážku. V minulém kole se Realu povedlo na domácím stadionu zdolat čtvrtou Sevillu, a sice výsledkem 2:1. Dnešním pohárovým soupeřem bude třetiligová Salamanca, která se bude pokoušet o obrovské překvapení, ve své domácí soutěži se totiž nachází až na šestnácté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo boj o udržení. Salamanca se v případě vítězství v nadcházejícím ligovém duelu klidně může vyškrábat na jedenáctou pozici, což by přineslo kýžené uklidnění.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Španělský pohár má před sebou zápasy čtvrtého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Unionistas de Salamanca CF a Real Madrid CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.