Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Levante - 21. ledna 2020   21:00

Sevilla
Sevilla
13' Fernando  • 46' Ocampos  • 78' Torres
3:1
(1:1)
Levante
Levante
31' Duarte
Sevilla
Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Gómez, Escudero (85. Reguilon) – Torres, Fernando, Banega (73. Gudelj) – Ocampos, de Jong (82. En Nesyri), Nolito
Díaz – El Haddadi, En Nesyri, Gudelj, Rony Lopes, Reguilon, Vazquez
Sanchez J. (ESP)
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla (ESP)
Levante
Fernández – Coke, Duarte, Vezo, Clerc – Rochina (79. Roger), Campaña, Radoja, Hernâni – Morales (59. Melero), León (59. Mayoral)
Cárdenas – Toňo, Martínez, Mayoral, Melero, Postigo, Roger

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:9.
Sevilla rozhodla po změně stran o svém vítězství a postupuje zcela zaslouženě do osmifinále národního poháru. Ale hezky popořadě. Úvodní tlak favorita přetavil v technickou trefu k pravé tyči už ve 13. minutě Fernando. Hosté, kteří se prakticky pouze bránili, udeřili z ojedinělé standardní situace. Rochina narýsoval milimetrový centr na hlavu Duarteho, který míč umístil ke vzdálenější tyči. Opaření domácí se během přestávky vzpamatovali a vstoupili do druhého dějství bleskovou trefou, když se na konci 46. minuty prosadil parádní ranou z nějakých dvaceti metrů Ocampos. S blížícím se závěrem zápasu začala být Sevilla pasivnější, z hlediště se dokonce ozýval i pískot. Pak ale podnikl favorit z ničeho nic smrtící útok po levém křídle, který zakončoval střelou z úrovně penaltového puntíku Torres. Hosté reklamovali předešlý ofsajd a opakované záběry jim dávaly zapravdu, leč branka platila. Žádný závěrečný tlak Levante se poté nekonal, naopak to byl Fernández, kdo hned několika fantastickými zákroky uhájil svůj tým od debaklu.
90+4'
90+3'
Už se nějakou dobu nehraje. Hernâni má problém s nohou, střídat už ale nemůže.
90+2'
Domácí fotbalisté dohrávají zápas s míčem na kopačkách. Po levé straně pláchl čerstvý Reguilon, jenž odcentroval do vápna na En Nesyriho. Ten se mohl v novém působišti uvést krásnou brankou, jeho nůžky ale střihly vedle levé tyčky.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Fernández byl teď ostřelován ze všech možných pozic! Na strážce hostující svatyně ale nevyzrál ani Ocampos, ani Navas.
89'
Sevilla kopala roh, centr ale letěl na přední tyč, kde byl odvrácen hostující obranou.
88'
Na druhé straně střílel Ocampos, trefil ale pouze nohy před sebou stojícího Clerca.
87'
Levante se ještě snaží o vzepření, je to už ale spíše jen marná křeč. Centrovaný balon doputoval jen do rukavic Vaclíka.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Sergio Reguilon.
84'
A další obrovská možnost Sevilly, kterou "upekli" střídající hráči. Metr před vápnem pálil Gudelj, jehož ránu vyrazil Fernández před sebe. Zde se k dorážce dostal dobíhající En Nesyri, také jeho pokus z bezprostřední blízkosti ale brankář Levante bravurně zneškodnil.
83'
Nově příchozí Youssef En Nesyri se dostal na levé straně za obranu. V přečíslení dva na jednoho poté volil místo přihrávky na Ocampose střelu, tu ale parádně vyrazil Fernández.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Youssef En Nesyri.
81'
Sergi Gomez si vykoledoval za svůj faul žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Ruben Rochina, přichází Marti Roger.
78'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí fotbalisté se po delší době vydali dopředu a je z toho třetí branka! Po Escuderově přihrávce na de Jonga hosté reklamovali svorně ofsajd, leč hrálo se dál. De jong přihrával z levé strany velkého čtverce na penaltový puntík volnému OLIVERU TORRESOVI, jenž se trefil přesně k pravé tyči. Jak ukázal opakovaný záběr, jeho střele skutečně předcházelo ofsajdové postavení de Jonga, video ovšem není k dispozici.
77'
Sevilla začíná být až příliš pasivní, což se nelíbí ani domácím divákům. Z hlediště se ozývá sílící pískot.
76'
Aktuálně se míč pohybuje poblíž středového kruhu, tedy v prostoru daleko od obou šestnáctek.
74'
Po Mayoralově zpětně přihrávce pálil z levé strany velkého vápna Hernâni, včas mu ale padl do střely jeden z protihráčů. Aktivita Levante nicméně roste.
73'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ever Banega, přichází Nemanja Gudelj.
72'
Do konce řádné hrací doby schází necelých dvacet minut plus nějaké to nastavení. Domácí stále vedou jen o jedinou branku, což umí být občas velice zrádné.
71'
Banegovi je za skluz na Campañu dodatečně udělena žlutá karta. Tady nebylo o čem.
70'
Dvojice zblokovaných pokusů před brankou Fernándeze. Ten druhý obstaral z pravé strany Ocampos. Následně se hosté přesouvají na útočnou polovinu.
68'
Mayoral našel přihrávkou mezi obránce na pravé straně volného Rochinu, jeho přízemní střelu ale výborně vyrazil nohou Vaclík.
67'
Nolito si na druhé straně vytvořil prostor ke střele, nasměroval ji však jen do těla nejbližšího bránícího protihráče.
66'
Hernâniho centrovaný balon z levého okraje hrací plochy doplachtil pouze do rukavic připraveného Vaclíka.
65'
Do Navasova prudkého přízemního centru z pravé strany se na středu velkého vápna opřel bez přípravy Ocampos, jeho pokus byl ovšem zblokován.
64'
Krásnou kombinaci Sevilly zakončoval přízemní střelou Nolito, mířil ale jen na střed branky, kde číhal připravený Fernández.
62'
Gómez atakoval ve výskoku Hernâniho. Někdejší hráč portugalského Porta se skácel k zemi a je pískán faul.
61'
Nolito zajel nohami do Rochiny a vysloužil si žlutou kartu.
60'
Po něm už se Sevilla osvobozuje a může opět pomalu přemýšlet nad útočnými plány.
59'
Centr na přední tyč málem propadl skrze skrumáž až do domácí svatyně. Nakonec se odrazil od brankové konstrukce. Následuje další roh.
59'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jose Morales, přichází Gonzalo Melero.
59'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sergio Leon, přichází Borja Mayoral.
58'
Po přetaženém centru vedl rychlý protiútok Levante Morales, vytěžil ale ze své snahy jen rohový kop.
58'
Sevilla ale ještě předtím rozehraje rohový kop. balon si staví Ever Banega.
57'
Shodou okolností se chystají u postranní čáry hned dvě střídání. Do hry půjdou dva čerství hráči v pruhovaném.
56'
Dominance Sevilly pokračuje. Domácí pohodlně kombinují a nechávají hrát Levante bez balonu. Hosté budou muset něco změnit.
54'
V akci opět Ocampos. Tentokrát si po zblokované střele z hranice malého vápna žádal rohový kop, rozhodčí ale nařídil odkop od branky. Z opakovaného záběru těžko soudit.
53'
Ocampos neměl v útoku dostatečnou podporu spoluhráčů, a tak byl obrán o míč Hernânim.
53'
Sevilla si s pěkným centrem na malé vápno poradila a může vyrazit dopředu.
52'
Navas nakopl ve výskoku Clerca. Levante má k dispozici standardní situaci.
52'
Z levé strany poslal do vápna centrovaný míč Morales, Tomáš Vaclík si ale balon z kopačky hostujícího kapitána stáhl do rukavic.
50'
Fernando našel na levé straně velkého vápna dloubáčkem Nolita, který už se chystal vypálit. Ozval se ale hvizd rozhodčího, odhalen byl velmi těsný ofsajd.
48'
Domácí tým je brankou povzbuzen a už je opět nastěhován před šestnáctkou Levante.
46'
Domácí vstupují do druhého dějství bleskovou trefou! LUCAS OCAMPOS si zpracoval balon na prsou, nachystal si na středu hřiště míč na střelu ze střední vzdálenosti a překonal skákavým pokusem Fernándeze, jenž měl v brance stížený výhled.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Sevilla byla v úvodním dějství pohárového měření sil s Levante jasně aktivnějším týmem, drtivou většinu času se hrálo na hostující polovině. Přesto svítí v poločasové přestávce na ukazateli skóre dvě jedničky. Aktivitu domácích zužitkoval ve vedoucí trefu už ve 13. minutě Fernandez, hosté ale udeřili z ojedinělé standardní situace, během níž poslal Rochina centr přesně na hlavu Duarteho a ten se trefil ke vzdálenější tyči. Sevilla i posléze svého protivníka tlačila, v její hře už ale byl o poznání větší počet nepřesností.
45+2'
45+2'
Domácí kopali roh z pravé strany hřiště, po němž se do protiútoku řítil hostující León. V tu chvíli však hlavní rozhodčí foukl do píšťalky a první poločas ukončil.
45+1'
Sevilla se dostala ke zblokované střele, která se stala lahůdkou pro Fernándeze. Údaj o plánované délce nastavení zatím není k dispozici.
45'
Na zemi se po souboji s Gómezem svíjí v bolestech Sergio León. Bude ale v pořádku.
44'
Navas si seběhl na pravý okraj malého vápna, jeho přihrávku před branku ale vystihl padající Fernández. Ten se dnes mezi tyčemi rozhodně nenudí.
43'
Ocampos nezvládl v krátkém sledu další centr z pravé strany hřiště. Tohle byl ústřel jako hrom, který se mnohdy nevidí ani v okresním přeboru.
43'
Po odvráceném centru Torrese zakládají domácí fotbalisté další útočnou akci.
42'
Escudero se z levé strany šikovně prokličkoval až na střed hřiště, na hranici velkého čtverce ale o balon přišel.
41'
Po centru do šestnáctky je však pískán útočný faul, jehož viníkem byl již karetně potrestaný Fernando. Ten by si měl na své zákroky raději dávat pozor.
40'
A další zásah rukou, tentokrát v podání Campañi. Sevilla má po něm k dispozici standardní situaci.
39'
Tentokrát zahrál u postranní čáry rukou hostující obránce Clerc a domácí si žádají žlutou kartu i pro něj, leč tentokrát napomenutí nepřichází. Nutno říci, že zde nebyl úmysl hrát rukou natolik zřejmý jako před chvílí u Fernanda.
38'
Na konci pohledné vzdušné souhry Sevilly byl Fernando, který ale naprosto nesmyslně plácl do balonu rukou. Ihned tak vidí zbytečnou žlutou kartu.
37'
Rozhodčí Sanchez si dal načas, nakonec ale posoudil Duarteho zákrok na Nolita jako nedovolený.
36'
Ocampos odcentroval z pravé strany hodně nepřesně. Nikým netečovaný balon skončil daleko za brankou.
35'
Ve hře domácího celku je rázem celá řada nepřesností. Sevilla byla třicet minut naprosto dominantním týmem, přesto z ojedinělé standardní situace Levante inkasovala.
33'
Míč si vzal na starost argentinský záložník Ever Banega, svůj kop ale poslal nad branku.
32'
Ruben Rochina vyfasoval za faul před vlastní šestnáctkou první žlutou kartu tohoto utkání.
31'
Levante právě vstřelilo branku!
Hosté sehráli tuto standardku dokonale! Rochina poslal z levé strany centr přesně na hlavu OSCARA DUARTEHO, který se trefil přesně k levé, a v tomto případě i vzdálenější, tyči. Vaclík byl bez šance.
30'
Adresátem nedovoleného zákroku Campaña. Míč se vrací na kopačky hostů.
29'
Hernâni dostal až příliš prostoru na pravém křídle, kde si potáhl míč až na střelu z nějakých dvaceti metrů. Jeho štiplavý projektil levačkou Tomáš Vaclík vyrazil.
28'
Zápas pokračuje a Rochina rovněž. Banega rozehrál z pravé strany rohový kop, Levante ale míč bleskově dostalo ze svého vápna.
27'
Otřesený Rochina stále sedí ve vlastním pokutovém území. Uvidíme, zda bude moci v utkání pokračovat.
26'
Rozhodčí přerušuje hru. Na trávníku zůstal ležet Rochina, který se srazil s Radojou. Na hřiště jsou povoláni lékaři.
25'
Navas pelášil na branku a snažil se uvnitř pokutového území nalézt přihrávkou zprava de Jonga, zadáci Levante ale jeho pas na poslední chvíli odvrátili na roh.
24'
Sevilla jej rozehrála nakrátko, posléze ale přeci jen přišel centr na zadní tyč, po němž hlavičkoval nepřesně de Jong. Domácí se následně opět dostali k balonu i dalšímu zakončení hlavou, to tentokrát letělo nad branku.
23'
Ocampos vyvinul na pravé straně tlak na Veza, který musel míč odehrát na rohový kop.
22'
Na držení balonu vede Sevilla v procentech 79 ku 21.
21'
Escudero přihrával z levé strany před hranici šestnáctky, kde se o obstřelení Fernándeze pokoušel Nolito. Jeho technické zakončení dohopsalo metr vedle pravé tyče.
20'
Domácí vůbec nikam nespěchají. Fotbalisté v bílých dresech kombinují na jeden dotek a nechávají běhat protivníky bez balonu. To se může zejména ve druhém poločase na silách Levante hodně projevit.
19'
Hraje se prakticky neustále na polovině Levante. Tomáš Vaclík ještě v brance Sevilly zasahovat nemusel.
17'
Akce Levante byla zastavena, rozhodčí si všimli ofsajdu. Na ty je v tuto chvíli srovnáno (1:1).
16'
Rozběhnutý Navas poslal krátký centr na přední tyč, kde ze vzduchu zakončoval Ocampos jen těsně vedle branky.
14'
Brazilský záložník Fernando se prosazuje ve dvacátém soutěžním utkání v dresu Sevilly vůbec poprvé, jde ale o gól z kategorie důležitých!
13'
FERNANDO vybojoval balon, narazil si jej s Ocamposem a rázem stál na penaltovém puntíku. Zde si ještě dovolil elegantní kličku, aby posléze zakončil technicky přesně k pravé tyči.
12'
Do vápna se řítil Ocampos, na poslední chvíli mu však balon odkopl za autovou čáru Duarte.
11'
Vysunutý blok Sevilly donutil hostující zadáky opět kombinovat i s Fernándezem. Toho nyní zapojil do hry Coke.
10'
Další nadějnou akci Sevilly zastavil hvizd rozhodčího, který spatřil útočný faul Navase. Domácí kapitán s verdiktem absolutně nesouhlasí, to je ale v tuto chvíli asi jediné, co může dělat.
9'
A málem z toho byla vedoucí trefa! Brankář Fernández se vydal pro míč na pravý okraj šestnáctky, výběh ale neodhadl dobře. Následovala přihrávka na střed, odkud pálil z otočky Nolito. Jeho rána bez přípravy minula jen těsně levou tyč prázdné svatyně Levante.
8'
Ocampose zradilo na pravé straně hřiště zpracování, Sevilla ale zůstane u míče.
7'
Ten rozehráli domácí z pravé strany hrací plochy, krátce poté však bylo pískáno. Útočným faulem se v pokutovém území provinil Brazilec Fernando.
7'
Ocamposův pokus o přihrávku do vápna zblokoval Clerc na rohový kop.
6'
Teď přešlo Levante dopředu. Balon si nachystal na střelu Rochina, jeho pokus vyslaný z hranice velkého vápna byl ale zblokován.
5'
Hosté se snaží uklidnit hru, do kombinace na své polovině zapojují i vlastního brankáře Fernándeze.
4'
Navas obdržel výbornou přihrávku na pravé křídlo, odkud hledal z hranice šestnáctky přízemní kolmicí před brankou volného Nolita. Domácímu útočníkovi ale scházel krok k tomu, aby na balon dosáhl. V takovém případě by měl Fernández i celé Levante velký problém.
3'
Domácí favorit pohodlně kombinuje s míčem na vlastní polovině hřiště a čeká na vhodný moment k přechodu do útoku. Levante vyčkává, co se bude dít.
2'
Duarte fauloval ve výskoku Ocampose, což pozornosti sudího Sancheze neuniklo. Balon pro Sevillu.
1'
Fotbalisté Sevilly nastoupili do utkání v bílých dresech, hosté z Levante budou hrát v pruhované vínově-modré kombinaci.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Gómez, Escudero – Torres, Fernando, Banega – Ocampos, de Jong, Nolito
Náhradníci: Díaz – El Haddadi, En Nesyri, Gudelj, Rony Lopes, Reguilon, Vazquez

Levante UD: Fernández – Coke, Duarte, Vezo, Clerc – Rochina, Campaña, Radoja, Hernâni – Morales (C), León
Náhradníci: Cárdenas – Toňo, Martínez, Mayoral, Melero, Postigo, Roger

Rozhodčí: Sanchez J. (ESP).
Sevilla ovládla hned tři poslední vzájemná utkání. Naposledy zvítězila na podzim nejtěsnějším rozdílem 1:0, další dva předešlé zápasy ale skončily výsledky 5:0 a 6:2. Dočkáme se podobných gólových hodů i nyní?
Levante se nachází v klidném středu ligové tabulky, když se vyhřívá na 12. místě, a to i navzdory tomu, že dva poslední zápasy prohrálo. Naposledy se zrodila o víkendu porážku 0:1 doma s Alaves. Zrovna nejpřesvědčivější vystoupení za sebou nemá tým ani ve třetím kole poháru, kde urval postup proti třetiligovému Jaénu až po pokutových kopech. Až v prodloužení se dostal do hry Marti Roger. Devětadvacetiletý španělský útočník je s devíti nastřílenými brankami pátým nejproduktivnějším hráčem celé LaLigy.
Seville patří v LaLize po dvaceti odehraných kolech čtvrtá pozice a bojuje tak o přímý postup do skupinové fáze Ligy mistrů. Aktuálně v lize klub z Andalusie trochu tápe, když po domácí remíze s Bilbaem (1:1) prohrál před třemi dny na hřišti Realu Madrid (1:2). To v poháru to Seville šlape. Po týden staré výhře 5:0 z pudy třetiligového Escobeda si zahrají svěřenci trenéra Lopeteguiho o postup do osmifinále. Nejlepším týmovým střelcem je – alespoň co se LaLigy týče – pětadvacetiletý argentinský útočník Lucas Ocampos, jenž se letos trefil pětkrát.
Příjemný úterní večer u sledování španělského fotbalového poháru. Jeho čtvrté kolo proti sobě svedlo dva celky LaLigy, tedy nejvyšší ligové soutěže. Výhodu domácího prostředí bude mít favorizovaná Sevilla, která na Estadiu Ramón Sánchez Pizjuán přivítá Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.