Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Zaragoza : Real - 29. ledna 2020   21:00

0:4
(0:2)
Real
Real
6' Varane   • 32' Vázquez   • 72' Vinícius   • 80' Benzema
Zaragoza
Ratón – Delmás, Grippo (C), Atienza, Clemente – Kagawa, Igbekeme, Eguaras, Soro (74. Guti) – Linares (58. Suárez), Pereira (59. Blanco)
Álvarez – Blanco, Guti, Nieto, Puado, Suárez, Vigaray
González – Becerril, Sánchez
Estadio de la Romareda, Zaragoza
31 500 diváků
Real
Areola – Carvajal, Varane, Ramos (C) (68. Nacho), Marcelo – Kroos, Valverde, Rodríguez – Vázquez, Jović (73. Benzema), Vinícius (73. Díaz)
Courtois – Mendy, Nacho, Modrić, Díaz, Benzema, Rodrygo

Máme za sebou osmifinálové utkání španělského poháru, v němž Real Madrid potvrdil roli jasného favorita, na půdě druholigové Zaragozy zvítězil 4:0. Fotbalisté Bílého baletu se dostali do vedení už v 6. minutě, dobře sehraný rohový kop zakončil gólově Raphael Varane. Na rozdíl dvou gólů zvýšil Lucas Vázquez, jenž se trefil bez přípravy do pravého horního rohu brány.

Dva góly padly také ve druhém poločase. Po narážečce s Jamesem a perfektně provedeném lobu se mezi střelce zapsal i Júnior Vinícius, konečnou podobu výsledku dal střídající Karim Benzema. Svěřenci kouče Zidana bez větších problémů postoupili do čtvrtfinále Copy del Rey, pro Zaragozu pouť pohárem skončila.

To je ode mě vše. Přeju krásný zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 4:11.
90+3'
90+2'
Utkání už se pouze dohrává. Druholigová Zaragoza se rozhodně nemá za co stydět, proti Madridu předvedla sympatický výkon, podpořený hlavně velkou bojovností.
90+1'
Jako nůž máslem proletěl po pravé lajně obranou Lucas Vázquez. Španěl na nic nečekal a servíroval balón před bránu, zde si ovšem situaci pokryl brankář Ratón.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Exekuce rohového kopu se ujal Šindži Kagawa. Japonský záložník centroval na hranici penalty, kde si pro balón vyběhl pozorný Areola.
88'
Ještě se bude kopat roh. Julian Delmás se rozhodl podpořit ofenzivní složku. Při snaze o centr nastřelil Marcela, od nějž se kulatý nesmysl odrazil do zámezí.
87'
Se složitým pasem si Luis Suárez nedokázal poradit podle svých představ. Míč se mu odrazil od nohy, čehož dokonale využil Nacho Fernández.
86'
Zakončovat se Zaragoza nebojí, to rozhodně ne. Z velké dálky, neboť neměl komu nahrát, to zkusil Alejandro Blanco a rána to nebyla vůbec marná, proletěla těsně nad břevnem.
85'
Podobná hrozba přišla rovněž na druhé straně. Do šestnáctky se probojoval aktivní James Rodríguez, jehož křižné zakončení prosvištělo kousek vedle tyčky.
84'
Alphonse Areola toho dnes mnoho řešit nemusel. Nyní se ale musel natáhnout, razantním křižným pokusem ho protáhl Raúl Guti.
83'
Ne příliš povedený výkop si mohl zpracovat Šindži Kagawa, pokud by ovšem staticky nestál a projevil by zájem o hru. Japonce bez problémů přeskočil Marcelo.
82'
Atmosféra na stadiónu je i navzdory výsledku fantastická. Fanoušci si užívají, že do Zaragozy zavítal takový tým, jako Real Madrid.
80'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Výborné představení Bílého baletu pokračuje. Díaz pěknou přihrávkou vyslal za obranu Carvajala, jehož přízemní pas uklidil do odkryté brány KARIM BENZEMA.
79'
V souboji jeden na jednoho byl úspěšnější bránící stoper Raphael Varane. Francouz nepustil Sáncheze k ničemu, kličku na pravou stranu výborně přečetl.
78'
Pěknou individuální akcí se prezentoval James Igbekeme. Ten se prosadil přes dva soupeře, jenže se mu nedostalo podpory od ostatních, a tak se otočil a předal dozadu Grippovi.
77'
Kousek chybělo, aby Zaragoza zapsala alespoň čestný úspěch! Eguaras krásnou průnikovou nahrávkou uvolnil Suáreze, který si vylámal zuby na pravé noze brankáře Areoly!
76'
Svěřenci kouče Zidana nechávají kombinovat soupeře. S výsledkem jsou viditelně spokojení, dopředu se nejspíše už moc hnát nebudou.
75'
Jak tohle mohlo neskončit gólem? Velká šance Realu, z níž ovšem nepramenila čtvrtá branka. Marcelo pěkným centrem našel na zadní tyči hned trojici spoluhráčů. Zakončoval Lucas, který si však zpracoval míč rukou, přesto nevstřelil gól.
74'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Alberto Soro, přichází Raúl Guti.
73'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Júnior Vinícius, přichází Brahim Díaz.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Karim Benzema.
72'
Krásná akce končí třetím gólem Realu Madrid. JÚNIOR VINÍCIUS si na malém prostoru parádně narazil s Jamesem, gólmana následně přehodil povedeným lobem.
71'
Dvě čerstvé tváře Zaragozy způsobily zmatky v defenzivě soupeře. Blanco si hodil balón mezi Varana a Lucase, aby posléze přihrál Suárezovi, tomu ovšem vůbec nesedla rána.
70'
Znovu v akci levý obránce Realu. Ten si nyní snažil vymodlit faul po souboji s Delmásem, hlavní rozhodčí ovšem správně vyhodnotil situaci jako čistou.
69'
S ledovým přehledem. Tak by se dalo nazvat počínání Marcela. Brazislký bek obral o balón Kagawu, načež nezazmatkoval, rozhlédl se, a přenesl hru na Carvajala.
68'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Nacho Fernández.
67'
Rychlík Vinícius si šukovně píchl míč kolem Grippa a už to vypadalo, že půjde sám na branku, při vyhýbání se stoperovi ale narazil na jiného protihráče Atienzu, jenž výrazně zpomalil jeho pohyb vpřed.
66'
Zahrozilo ovšem zase na druhé straně. Marcelo už mohl centrovat, jenže místo toho si ještě pokopl míč před sebe, a to neměl dělat, neboť Brazilce obral Delmás.
65'
Svěřenci kouče Fernándeze jsou v posledních okamžicích překvapivě aktivnějším týmem. Domácí se ještě snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem.
64'
Sergio Ramos si pořádně zahrával. Kapitán Realu nechával balón dokutálet se za postranní čáru, jenže podcenil důraz Blanca, který soka od míče odstrčil. Podle rozhodčího se však jednalo o nedovolený zákrok.
63'
Možná škoda, že si Enrique Clemente nevěřil na střelu z hranice šestnáctky. Místo toho nahrál příliš na tělo Kagawovi, Japonec z těžké pozice nemířil mezi tři tyče.
62'
Potlesk domácích tribun si vysloužil James Igbekeme, který nejenže obral o míč Jamese, ale posléze i nechal projet před sebou Valverdeho, jenž naznačení přihrávky spokl i s navijákem.
61'
Domácí jakoby nabuzeni novými silami v podobě dvou hráčů přidali a znovu se dostali do šance, tentokráte vypálil kousek vedle levé tyčky technický pokus Šindži Kagawa.
60'
Luis Suárez se krátce po příchodu na trávník přihlásil o slovo. V pokutovém území soupeře způsobil pěknou paseku, kdy se pěkně proháčkoval mezi dvěma soky, střelu však nenamířil přesně.
59'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Andre Pereira, přichází Alejandro Blanco.
58'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Miguel Linares, přichází Luis Suárez.
57'
Další ze série zajímavých signálů z rohového kopu ukázal Real Madrid. Kroos našel na šestnáctce Marcela. Obránce využil více volného prostoru, navedl si balón do šestnáctky, avšak pokusem trefil jen tělo Clementeho.
56'
Obrovská bojovnost v podání Toniho Kroose, jenž ze zdánlivě ztracené situace vyšel jako vítěz. Německý záložník nejprve kličkou obelstil Eguarase a pak ve skluzu přihrál Jamesovi před Kagawou.
55'
Středopolař Igbekeme měl hodně času na rozmyšlení. Nigerejec se ale zalekl a okamžitě centroval do přehuštěného prostoru, Linares se přes Varaneho nedostal ke střele.
54'
Aby se Alphonse Areola moc nenudil, tak mu spoluhráčo občas pošlou z poloviny hřiště nahrávku. To se stalo právě teď, kdy Ramos dlouhým pasem našel francouzského strážce svatyně.
53'
Autor druhého gólu Vázquez se vydal podpořit defenzivu a byl to právě on, kdo vybojoval balń do moci Madridských. Nedovoleně ho atakoval Eguaras.
52'
Více volného prostoru na pravé lajně využil k centru do pokutového území Toni Kroos. Kulatý nesmysl měřoval do míst, kde se nacházel Valverde, avšak centr mírně přizvedl Atienza.
51'
Dominantní hra Realu pokračuje. Hosté si přihrávají ze strany na stranu, bude zajímavé sledovat, jak na tom hráči Zaragozy bdou ke konci utkání s fyzickými silami.
50'
Dani Carvajal periferně viděl za zády nabíhajícího Lucase, jemuž míč také adresoval. Španělský křídelník našel v šestnáctce Viníciuse, ten se však nedokázal protlačit přes Grippa.
49'
Šance i na druhé straně. Vázquez na středu našel nikým nepokrytého Joviče. Srbský útočník neváhal a vystřelil z první, Ratón refelxivně zasáhl pravou rukou.
48'
Andre Pereira se krásnou kličkou volnil přes Ramose, jenže posléze si míč až moc předkopl, Areola byl u balónu dříve, než portugalský forvard.
47'
Ani jeden z trenérů nesáhl o poločasové přestávce do sestavy, oba celky tedy hrají v původním rozpoložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Skončil první poločas osmifinálového střetnutí španělského poháru mezi Zaragozou a Realem Madrid, po němž má blíže postupu mezi nejlepších osm jasný favorit. Fotbalisté Bílého baletu se dostali do vedení už v 6. minutě, kdy povedený signál z rohového kopu gólově zakončil stoper Raphael Varane. Vedení hostů navýšil po půl hodině zápasu Lucas Vázquez, jenž využil dobré nahrávky od Kroose, střelu umístil do pravého horního rohu. O postupujícím už nejspíše nelze pochybovat, svěřenci kouče Fernándeze by se museli hodně zvednout, aby proti gigantovi zabojovali o senzační výsledek.
45+2'
45+1'
V závěru úvodní poloviny utkání se ke střele ještě dostal Iňigo Eguaras. Gólman Areola mohl zůstat ledově klidným, ránu totiž zblokoval Sergio Ramos.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Ve skluzu dokázal James Igbekeme odkopnout balón z pod kopačky Kroosovi, který se pomalu, ale jistě napřahoval ke střele. Do bezpečí následně odkopl Eguaras.
43'
Smyčka kolem domácí šestnáctky se utahuje. Marcelo odcentroval do pokutového území, v němž Joviče udržel na uzdě Delmás.
42'
Dani Carvajal si obhodil míč kolem Sora a dvakrát si vyměnil balón s Jamesem. Kolumbijec si řekl o míč i potřetí, načež vypálil z dobrých dvaceti metrů, jenže trefil pouze dobře postaveného Atienzu.
41'
Ihned po zisku balónu se kapitán Simone Grippo musel uchýlit k dalekému obrannému odkopu, neboť se k němu rychlým tempem přibližovala dvojice Jovič – Vázquez.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?
39'
Marcelo nějakým záhadným způsobem dokázal propasírovat míč skrze tři protihráče až k Viníciusovi, jehož pomalou přízemní ránu na zadní tyč gólman pokryl.
38'
Poklidná kombinační hra hostujícího týmu kolem středového kruhu pokračuje. Zaragoza se sice snaží presovat, zatím jí to ovšem není nic platné.
37'
Andre Pereira se snažil vymodlit faul v blízkosti šestnáctky, u rozhodčí však nepochodil, jeho hlavičkový souboj se Sergiem Ramosem se odehrál v rámci pravidel.
36'
Středpolař Rodríguez jemným obloučkem našel Lucase, který se snažil hlavou nahrát do lepší pozice Jovičovi, toho si ale dobře pokryl Grippo.
35'
Hrdina z před malé chvíle Lucas Vázquez utekl po lajně Clementemu a skoro z čáry centroval do předbrankového prostoru, kam si pro balón vyběhnul gólman Ratón.
34'
Toni Kroos má na svém kontě už dvě asistence a viditelně touží po dalších. Dlouhým nákopem hledal Luku Joviče, jemuž k dosažení kulatého nesmyslu chybělo pár čísel.
32'
Individuální chyba znamená druhý gól v síti Ratóna! Jeden z domácích hráčů šel do souboje s Kroosem, jenže o míč přišel. Němec nezištně předal LUCASI VÁZQUEZOVI, který si nechal míč skočit a následně ho poslal nechytatelně do pravého horního rohu.
31'
Půl hodina střetnutí je za námi. Rozdílná kvalita obou celků je znát, avšak Zaragoza prokazuje velkou bojovnost, zápas ještě určitě nezabalila.
30'
Za domácí opět zahrozil Šindži Kagawa. Třicetiletý fotbalista se z pravé strany pokusil o zakončení na přední tyč, které skončilo o kousek vedle.
29'
Vinícius si navedl míč do pokutového území. Brazilec už mohl střílet, místo toho ovšem zvolil nahrávku do ofsajdu stojícímu Jovičovi. Zbytečně zazděný útok.
28'
A další přenesení hry, znovu úspěšné. Marcelo si špičkou kopačky zpracoval pas od Jamese, načež přihrál za sebe volnému Viníciusovi. Pokračuje akce Realu.
27'
Toni Kroos znovu ukázal vyříbenou techniku. Balónem po pravém křídle našel Carvajala, španělský bek přihrál pod sebe Valverdemu, jehož pokus proletěl vysoko nad Ratónovou bránou.
26'
Do kombinace favoita se zapojil i Alphonse Areola. Ten si dával s rozehrávkou dlouho záležet, na poslední chvíli odkopl před dotírajícím Pereirou.
25'
Hra se vyrovnala. Bojovnost domácích je obdivuhodná, navzdory obdrženému gólu stále věří v šanci, což je na jejich projevu vidět.
24'
Patičkami si James Igbekeme na na Sergia Ramose nepřišel. Stoper hostů počítal s podobnou variantou, mezeru mezi nohama zavřel včas.
23'
Japonec Šindži Kagawa to v noze pořád má! Zkušený fotbalista, jenž prošel Borussié Dortmund nebo Manchesterem United vypálil technickou střelu na zadní tyč, Areola vytěsnil balón nad břevno konečky prstů.
22'
Souboj ve středu hřiště posoudil hlavní rozhodčí jako nedovolený z pohledu Realu Madrid. Dani Carvajal v hlavičkovém souboji zasáhl loktem Sora.
21'
Hodně odvážný průnik předvedl Raphael Varane, jenž se jako poslední hráč vydal na útočný výlet. Pereiry se zbavil kličkou, posléze přihrál Kroosovi.
20'
Zdálo se, že se jako poslední dotkl balónu Linares. Jenže rozhodčí přisoudil roh Zaragoze, což se pochopipitelně vůbec nelíbilo Marcelovi. V průběhu dohadů domácí rozehráli a málem vyrovnali, ránu Kagawy na poslední chvíli zblokoval Ramos.
19'
James Igbekeme na sebe vzal příliš velké sousto. Sám se pustil do trojice protihráčů, přičemž ztroskotal hned na prvním, jímž byl James Rodríguez.
18'
Sledujeme víceméně stále stejnou písničku. Bílý balet kombinuje, zatímco domácí se brání, ačkoli jeden gól ztrácejí. Proti favoritovi se marně snaží vyvinout tlak.
17'
Další faul, tentokráte ovšem na hostující straně. Po ztrátě míče zatáhl za záchrannou brzdu Federico Valverde.
16'
Středopolař Iňigo Eguaras se stáhl k lajně, aby vypomohl s bráněním. Místo toho se provinil faulem, když byl pozdě v souboji s Viníciusem.
15'
Dani Cavajal stažením Linarese zhatil slibně se rozvíjející brejk Zaragozy. Rozhodčí ponechal výhodu, avšak nakonec přeci jen odpískal faul. Pravý bek vyvázl bez žluté karty.
14'
Za obranu si dobře naběhl Luka Jović, který však z velkého úhlu ani nezkoušel pálit. Místo toho nepřesně hledal Lucase, nahrávku vystihl Clemente.
13'
Hosté nikam nespěchají. Jsou si vědomi vedení, navíc za sebou nemáme ještě ani čtvrtinu dnešního utkání. Často se do hry zapojují i Ramos s Varanem.
12'
Velká šance druhým gólem nekončí. Vinícius nacentroval balón do pokutového území, kde se do míče pokusil z první položit Valverde. Rána mu ale vůbec nesedla, trefil pouze Atienzu.
11'
Svěřenci kouče Zidana pokračují v sérii přihrávek v blízkosti pokutového území soupeře. Při defenzivní činnosti se domácí hodně stahují, jen forvard Linares zůstává více vepředu.
10'
Toni Kroos milimetrově přesným pasem přenesl hru na Marcela, jenž kličkou do protipohybu zmátl bránícího Grippa. Ke střele se ovšem neodhodlal, slabší pravačkou si netroufl.
9'
Zaragoza hraje bez přehnaného respektu, což je jedině dobře. Není zlaezlá v defenzivě, snaží se kombinovat. Pas Eguarase však nenašel adresáta Kagawu.
8'
Hlavní rozhodčí si ještě nechal celou situaci přezkoumat VARem, technika zkoumala možné ofsajdové postavení Brazilce Viníciuse, jemuž míč prošel mezi nohama. Vše ale bylo v pořádku.
6'
Velmi rychle se Real Madrid ujímá vedení! Povedený signál z rohového kopu předvedl Kroos s Carvajalem. Po vzájemné výměně balónu první jmenovaný poslal přízemní pas napříč pokutovým územím, který propadl až RAPHAELU VARANOVI, pro něhož nebyl problém trefit prázdnou svatyni soupeře.
5'
Až v páté minutě utkání jsme svědky prvního faulu. Do skluzu šel Julian Delmás, jenže místo balónu trefil pouze nohy Valverdeho.
4'
Do šance se po levé lajně hnal Alberto Soro, avšak přes dobře pozičně postaveného Carvajala se neprodral. Nevybojoval ani faul.
3'
Bílý balet jde do utkání v roli obrovského favorita a bylo by obrovským překvapením, pokud by Zaragoza španělskému gigantovi dokázala vzdorovat.
2'
Domácí vstoupili do utkání v bílých dresech, hosté navlékli dresy barvy světle zelené.
1'

Real Zaragoza: Ratón – Delmás, Grippo (C), Atienza, Clemente – Kagawa, Igbekeme, Eguaras, Soro – Linares, Pereira
Náhradníci: Álvarez – Blanco, Guti, Nieto, Puado, Suárez, Vigaray

Real Madrid CF: Areola – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Kroos, Valverde, Rodríguez – Lucas, Jović, Vinícius
Náhradníci: Courtois – Mendy, Nacho, Modrić, Díaz, Benzema, Rodrygo

Rozhodčí: González – Becerril, Sánchez.
Real Madrid

Real Madrid bude v utkání pochopitelně jasným favoritem. Bílý balet nepoznal hořkost porážky od poloviny října a jen těžko lze očekávat, že by série mohla skončit právě proti Zaragoze. Avšak každý zápas začíná za bezbrankového stavu, překvapit může každý. Svěřenci trenéra Zidana okupují čelo La Ligy, na druhou Barcelonu disponují tříbodovým náskokem. V poháru měl Real první tři kola volný los, v šestnáctifinále zvítězil 3:1 na půdě Unionistasu.
Real Zaragoza

Fotbalisté Zaragozy v druhé nejvyšší soutěži bojují o postup mezi tuzemsku elitu. Svěřenci kouče Fernandeze se po 24 odehraných kolech nacházejí na čtvrté pozici, která by zajišťovala účast v play-off, na přímo postupovou druhou příčku však ztrácejí pouhé tři body, ještě není nic ztraceno. Pohárovou cestu začala Zaragoza výhrou v Socuellamos, posléze přišlo vítězství v Gimnasticu a jako poslední padla i prvoligová Mallorca.
Všem fotbalovým fanouškům přeju krásný středeční večer! Vítám vás při sledování osmifinálového zápasu španělského poháru, v němž druholigová Zaragoza přivítá na domácím stadiónu Real Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.