Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : CA Osasuna - 17. ledna 2021   12:00

Espanyol
Espanyol
0:2
(0:2)
CA Osasuna
CA Osasuna
9' Martínez Calvo   • 29' Barja
Espanyol
Oier Olazábal – Gil, Cabrera, Calero, Vila – Merida, D. López (53. Embarba) – Vargas (67. Melamed), Melendo (53. Darder), Puado (53. De Tomas) – Wu Lej (75. Vadillo)
D. López – Bare, Darder, De Tomas, Embarba, Lozano, Melamed, Pedrosa, Vadillo
M. López (ESP)
RCDE Stadium, Barcelona (ESP)
CA Osasuna
J. Pérez – Barja (85. R. García), U. García, Navas, Roncaglia (67. Vidal) – Sánchez, Martínez Calvo, Torro (67. Oier Sanjurjo), Jony (76. Torres) – Enric, Budimir (67. I. Pérez)

Z tohoto pohárového střetnutí je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších přenosů zase brzy na viděnou.
Do osmifinále Královského poháru tak po výhře 2:0 nad Espanyolem postoupila Osasuna. Tu čeká další zápas v La Lize už ve čtvrtek, kdy se představí na stadionu Valencie. Espanyol bude hrát o víkendu o patro níže na půdě Girony.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 15:15.
V lize se jím nedaří, v poháru ale šlapou. Fotbalisté Osasuny zdolali ve třetím kole Copa del Rey lídra druhé španělské nejvyšší soutěže 2:0 a neinkasovali branku ani při třetím letošním pohárovém vystoupení. Skóre otevřel už v 9. minutě Martínez Calvo, jenž si na levé straně šestnáctky zasekl míč na střelu a umístil ji neomylně přesně ke vzdálenější tyči. Espanyol se snažil držet balon a útočit, snaha domácích ale ztroskotávala na tristní předfinální fázi. Po půlhodině hry navíc rozehráli fotbalisté z Barcelony mizerně vlastní roh, po němž se Osasuna dostala do bleskového přečíslení dva na jednoho. Roncaglia dloubl míč z levé strany na penaltový puntík, kde jej pohotově za Oierova záda uklidil levačkou Barja. Po změně stran se do hry dostaly i domácí opory, zejména nejdražší hráč v historii klubu Raúl De Tomas, jenž dvě minuty před koncem řádné hrací doby orazítkoval z přímého kopu tyčku. Tlak Espanyolu jinak vyústil pouze v jedinou střelu mezi tři tyče, kterou se až v nastaveném čase prezentoval Melamed.
90+3'
90+3'
Ještě jedno autové vhazování pro hosty. Osasuna dohrává nastavení zkušeně.
90+2'
Již končí druhá nastavená minuta. S míčem na kopačkách hraje Osasuna, a to na polovině Espanyolu. Už je to jasné, do osmifinále postoupí klub z města Pamplona.
90+1'
Další možnost Espanyolu. Z pravé strany šestnáctky střílel nepříjemně Nico Melamed. Devatenáctiletý mladík ale nechal svou ranou doprostřed branky jen vyniknout Juana Péreze, jenž dělovku vyrazil.
90+1'
Utkání bude nastaveno o tři minuty.
90'
Nacho Vidal přihrával pod tlakem na brankáře Juana Péreze, který odkopl balon na polovinu hřiště. Tam byl faulován Roberto Torres, což hraje Osasuně pochopitelně do karet.
88'
Domácí dělily centimetry od kontaktního gólu! Raúl De Tomas orazítkoval střelou z přímého kopu levou tyč Pérezovy svatyně.
87'
Po faulu na Raúla De Tomase má Espanyol k dispozici velmi zajímavou standardku. Tu zřejmě rozehraje sám faulovaný útočník. Je to na střelu z nějakých dvaceti metrů.
86'
Espanyol znovu svíral Osasunu před její brankou. Hosté odkopli balon až k půlící čáře.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Enrique Barja, přichází Ruben García.
84'
Raúl De Tomas přižduchl zezadu Nacha Vidala, který se ochotně poroučel na trávník. Žlutá karta pro domácího kanonýra.
83'
Torresův centr z pravé strany byl velmi rychle odvracen. Osasuna následně vrátila hru až k vlastnímu brankáři Juanu Pérezovi.
83'
Po obranném zákroku Fernanda Calera bude zahrávat Osasuna svůj vůbec první dnešní roh.
82'
Po krátké Vadillově přihrávce na střed hřiště si nachystal míč na střelu Sergi Darder. Svůj projektil ze zhruba dvaceti metrů zakončil kousek nad pravou horní šibenici.
81'
Po horší malé domů musel Juan Pérez vyběhnout na okraj vlastního pokutového území. Tam nasadil jednomu z domácích kličku a poté poslal balon do bezpečí.
80'
Osasuna si užila krátkého pobytu na polovině Espanyolu. Po Vidalově vhazování se balon velmi rychle dostal k brankáři Oierovi Olazábalovi.
78'
Adri Embarba nakopl uvnitř středového kruhu zezadu do lýtka Enriqueho Barju, což neušlo pozornosti rozhodčího Lópeze.
77'
Osasuna se z tlaku Espanyolu na okamžik osvobodila pouze za cenu dalekého odkopu na druhou polovinu hřiště. Tam zakládá Fran Merida rychle další domácí akci.
76'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jony, přichází Roberto Torres.
75'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Wu Lej, přichází Alvaro Vadillo.
74'
Krátce po nepovedeném centru Didaca Vily přišel faul na střídajícího Iňiga Péreze. Balon pro Osasunu.
73'
Domácí fotbalisté jsou pevně usazeni na polovině Osasuny. Didac Vila pošle do hry autové vhazování z levé strany.
72'
Nico Melamed upadl po kontaktu s Nachem Vidalem. Rozhodčí ale správně faul neodpískal.
70'
Jeden z hostů zahrál rukou. Hrát může znovu Espanyol. Ten by nutně potřeboval kontaktní gól, čas pro lídra La Ligy 2 rychle kvapí.
69'
Zajímavá akce Espanyolu, který utahuje šrouby. Na pravé straně velkého čtverce se uvolnil nově příchozí Nico Melamed, jenž posílal před branku kolmici. Na tu si nabíhal Raúl De Tomas, před kterým zívala odkrytá klec, na míč ale o několik decimetrů nedosáhl.
67'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Matias Vargas, přichází Nico Melamed.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Facundo Roncaglia, přichází Nacho Vidal.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Iňigo Pérez.
67'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lucas Torro, přichází Oier Sanjurjo.
66'
Zajímavá akce Espanyolu. Adri Embarba střílel po krátkém přiklepnutí z pravé strany šestnáctky, jeho rána ale byla zblokovaná. Juan Pérez zasahovat nemusel.
65'
Fran Merida se dopustil útočného faulu na Martíneze Calvu. Osasuna může opět trochu pošetřit čas.
64'
Osasuna je čím dál více zatažená na vlastní polovině. Závěr zápasu bude zřejmě ve znamení dobývání hostující klece.
62'
Hosté zapisují do statistik další ofsajd. Minimálně potřetí se v něm dnes octl Ante Budimir.
61'
Didac Vila obešel na levém okraji šestnáctky v souboji jeden na jednoho Roncagliu a přihrával na přední tyč, kde míč tečoval kousek vedle branky Wu Lej.
60'
Jony načapán v ofsajdovém postavení. Hrát tak může znovu Espanyol, který v posledních minutách přeci jen zařadil vyšší rychlostní stupeň.
59'
Matias Vargas adresoval do šestnáctky dlouhý centr. Našel ale jen náruč připraveného Juana Péreze.
57'
Prudký centr Didaca Vily byl zblokován na rohový kop. Ten domácí rozehráli nakrátko, k ohrožení branky ale jejich snaha nevedla.
56'
Ani trojice příchozích opor zatím herní projev Espanyolu nepozvedla. Osasuna naopak nebyla daleko od třetí branky. Z levé strany odcentroval na zadní tyč Jony, Enric Gallego ale trestuhodně hlavičkoval vysoko nad branku.
54'
Střelou ze druhé vlny zkoušel ohrozit domácí branku Javier Martínez Calva, míč ale netrefil vůbec čistě.
53'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Sergi Darder.
53'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Adri Embarba.
53'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Raúl De Tomas.
52'
Hra je zkraje druhého dějství hodně rozkouskovaná. V ofsajdu byl přistižen Jony.
51'
A další žluté napomenutí. Tentokrát míří na adresu střelce první branky Javiera Martíneze Calvy.
50'
Žlutá karta pro Oscara Gila. Nevybíravým skluzem podrazil zezadu Jonyho.
49'
Uvnitř středového kruhu byl faulován Enric Gallego. Nutno ještě podotknout, že oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách. Zejména na straně Espanyolu se asi nějaké to střídání, vzhledem k vývoji zápasu, čekalo.
48'
Domácí rozehráli standardku opravdu mizerně. Pískán byl ofsajd, v němž se zjevil Javi Puado.
47'
Tentokrát skončil na útočné polovině na zemi Oscar Melendo. Standardní situace pro Espanyol.
46'
Jony utnul akci Osasuny útočným faulem na Didaca Vilu. Hlavní arbitr Mario Melero López pískl velmi rychle do píšťalky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:01.
Zápas dvou týmů, které se v posledních týdnech prezentují diametrálně odlišnou formou, se zatím vyvíjí trochu překvapivě lépe pro Osasunu. Předposlední celek La Ligy vede na hřišti lídra druhé nejvyšší soutěže Espanyolu 2:0. Skóre otevřel už v 9. minutě Martínez Calvo, jenž si na levé straně šestnáctky zasekl míč na střelu a umístil ji neomylně přesně ke vzdálenější tyči. Espanyol se snažil držet balon a útočit, snaha domácích ale ztroskotávala na tristní předfinální fázi. Po půlhodině hry navíc rozehráli fotbalisté z Barcelony mizerně vlastní roh, po němž se Osasuna dostala do bleskového přečíslení dva na jednoho. Roncaglia dloubl míč z levé strany na penaltový puntík, kde jej pohotově za Oierova záda uklidil levačkou Barja.
45+1'
45+1'
Fernando Calero naběhl zezadu do nic netušícího Anteho Budimira, který se skácel k zemi. Paradoxně je to chorvatský útočník, kdo po řečech směrem k rozhodčímu vyfasoval žlutou kartu. Opakované záběry ukázaly, že svému pádu dost přidal.
45'
Již se rozběhla poslední minuta úvodního poločasu, který dohrává s míčem na kopačkách v pohodě působící Osasuna. Uvidíme, kolik se sudí López rozhodně nastavit.
44'
Po Jonyho dalekém přenesení hry na pravé křídlo se do balonu opřel Facundo Roncaglia. Jeho dělovku ale nechtěně tečoval daleko vedle pravé tyče Ante Budimir.
42'
Jony odcentroval z levé strany hřiště na střed šestnáctky, kde našel hlavu Anteho Budimira. Ten ale zakončoval vysoko nad břevno.
42'
Osasuna zůstává usazena na útočné polovině, kde rozehraje další standardku. Balon si staví znovu Jony, tentokrát lze ale čekat spíše centr.
41'
Přímý kop si vzal na starost Jony. Spolu se zdí ale o metr překopl i levou část branky. Tohle se nepovedlo.
40'
Fernando Calero zahrál jen několik decimetrů před hranicí šestnáctky nechtěně rukou. Osasuna má k dispozici nebezpečnou standardku.
38'
Lucas Torro udeřil v souboji o balon rukou do tváře Davida Lópeze. Ante Budimir protestoval, opakované záběry ale daly rozhodčímu zapravdu.
37'
Po zblokovaném zakončení Javiho Puada rozehrával Espanyol rohový kop z levé strany. Pramenila z něj hlavička Leandra Cabrery, avšak jen z uctivé vzdálenosti. Snadná práce pro Juana Péreze.
36'
Osasuna se vydala dopředu, její akci ale utnul zdvižený praporek pomezního sudího. V ofsajdu byl opět Ante Budimir.
35'
Lehce přetažený centr Oscara Gila si stáhl do rukou brankář Juan Pérez. Ten zatím dnes příliš práce nemá.
34'
Enric Gallego podkopl nohy Oscaru Melendovi a vykoledoval si vůbec první žlutou kartu tohoto utkání.
33'
Je to stále stejná písnička. Fran Merida poslal ze strany centr do vápna, tam ale výborně zapracovala obrana Osasuny. Skoro už se zdá, že vzduchem pro Espanyol cesta k zakončení nevede.
31'
Espanyol jistě zápas balit nebude. Momentálně domácí fotbalisté kombinují poblíž středového kruhu a čekají na vhodný moment k přechodu do útoku. Dají se očekávat také změny v sestavě. Jen na lavičce zatím sedí nejlepší týmový střelec Raúl De Tomas, nejdražší posila v historii klubu.
29'
Osasuna právě vstřelila branku!
Mizerně rozehraný rohový kop Espanyolu vyslal hosty do rychlého přečíslení dva na jednoho. Facundo Roncaglia táhl míč po levé straně a na konci akce ho dloubl po zemi na penaltový puntík, odkud ENRIQUE BARJA pohotově propálil vybíhajícího Oiera Olazábala.
28'
Na středu vápna se dostal k zajímavé hlavičce David López, jenž zakončoval do levé části branky. Juan Pérez ale na balon v pohodě dosáhl a prezentoval se úspěšným zákrokem.
27'
A další centr. Vzdušný pas Matiase Vargase odvrátil na rohový kop Enrique Barja.
26'
Hra se přesouvá ze strany na stranu. Espanyol je každopádně směrem dopředu zatím bezzubý. Jeho snaha končí na centrech do vápna, tam ale spolehlivě zasahuje hostující defenzíva dirigovaná brankářem Pérezem.
25'
Manuel Sánchez odcentroval z levé strany do šestnáctky. Tam si balon rovnal na střelu Ante Budimir, nakonec ale proti dvojnásobné přesile obránců o balon přišel.
23'
Hra opět pokračuje. Osasuně se rýsovala zajímavá akce vedená po levém křídle Jonym, ten ale nakonec odcentroval do nejblíže stojícího protihráče.
21'
Oscar Melendo naběhl do Unaie Garcíi a udeřil jej do choulostivých míst. Tohle bude potřebovat hostující bek rozchodit.
19'
Slibná šance Osasuny na navýšení náskoku! Po Sánchezově přihrávce z levé strany se balon dostal u levé tyče k Antemu Budimirovi! Ten se snažil míč z hranice malého vápna protlačit do brány, jeho ránu ale na poslední chvíli zblokoval Didac Vila.
18'
Hra se přesunula na protější konec trávníku, kde pro změnu odcentroval do rukavic Juana Péreze Oscar Gil.
17'
Jony odcentroval v krátkém sledu dvakrát z levé strany do domácí šestnáctky. Po prvním centru přišlo nepovedené zakončení, po druhém si stáhl míč do rukavic Oier Olazábal.
16'
Nepřesnost na straně Espanyolu znamená autové vhazování pro Osasunu. Prudkou přihrávku na pravé křídlo Oscar Gil na hrací ploše nezastihl.
15'
Pruhovaní vybojovali na útočné polovině autové vhazování kousek od rohového praporku.
14'
Uvidíme, kterak Espanyol na inkasovanou branku zareaguje. Domácí, ač hrají o ligu níže, byli před zápasem považováni za favorita. Oba týmy se totiž v posledních týdnech prezentují diametrálně odlišnou formou.
12'
Hosté se teď vlastní nepřesností připravili o balon. Jonymu utekl po neúspěšném přenesení hry přes veškerou snahu do zámezí.
11'
Javier Martínez Calvo byl uvnitř středového kruhu zasažen rukou do obličeje. Útočit může opět Osasuna.
9'
Hosté jdou na půdě soupeře velmi rychle do vedení! Výborným napadáním se prezentoval JAVIER MARTÍNEZ CALVO. Na levé straně šestnáctky se elegantně zbavil dotírajícího Davida Lópeze, zasekl si míč na střelu a poslal jej obloučkem přesně ke vzdálenější pravé tyči. Oier Olazábal plachtil vzduchem marně.
8'
Enric Gallego byl na levém křídle přistižen v těsném ofsajdovém postavení. Akce Osasuny tak přišla vniveč.
7'
Lucas Torro v krátkém sledu opět na zemi. Tentokrát škobrtnul o domácího kapitána Davida Lópeze.
6'
Fran Merida stáhl k zemi Lucase Torru, je pískán útočný faul. Rozehrávat bude Osasuna.
5'
Další autové vhazování, tentokrát ve prospěch Espanyolu. Od středové čáry ho vhodí do hry Oscar Gil.
4'
Po kombinaci hostujících zadáků přišel nákop směrem vpřed. Ten odvrátil za autovou čáru Oscar Gil.
3'
Poprvé se seznámil s míčem hostující brankář Juan Pérez. Doskákal k němu slaboučký nákop, takže rutinní práce.
2'
Úvod zápasu se odehrává na polovině Osasuny. Ta dnes hraje hned s devíti změnami v sestavě oproti poslednímu ligovému utkání.
1'
Didac Vila zkoušel poslat z levé strany do šestnáctky první centrovaný balon, obrana Osasuny ale okamžitě zasáhla a dostala míč do bezpečí.
1'
Espanyol odehraje zápas ve svých typických pruhovaných modro-bílých dresech. Osasuna zvolila červenou sadu.

Espanyol Barcelona: Oier Olazábal – Gil, Cabrera, Calero, Vila – Merida, D. López – Vargas, Melendo, Puado – Wu
Náhradníci: D. López – Bare, Darder, De Tomas, Embarba, Lozano, Melamed, Pedrosa, Vadillo

CA Osasuna: J. Pérez – Barja, U. García, Navas, Roncaglia – Sánchez, Martínez Calvo, Torro, Jony – Enric, Budimir
Náhradníci: Álvarez – Calleri, Cruz, D. García, R. García, I. Pérez, Oier Sanjurjo, Torres, Vidal

Rozhodčí: M. López (ESP).
Historie vzájemných zápasů těchto dvou soupeřů je velmi pestrá. V loňské sezóně, která byla pro Espanyol sestupovou, vyhrála oba duely Osasuna – venku 4:2, doma pak 1:0. Bude zajímavé sledovat, zda svou minisérii Osasuna prodlouží, či zda Espanyol zúročí aktuální formu z druhé ligy a zajistí si postup do pohárového osmifinále právě on.
Osasuna dorazí do Barcelony jakožto účastník nejvyšší soutěže, nutno ale říci, že se fotbalisté z města Pamplona výsledkově i herně trápí. V La Lize je Osasuna s patnácti body a pouhými třemi vyhranými zápasy za 18 kol předposledním týmem tabulky. V ligové soutěži zvítězila Osasuna naposledy 24. října nejtěsnějším rozdílem 1:0 proti Bilbau. Od té doby na triumf čeká už dvanáct kol v řadě. Náladu si tak fotbalisté baskického klubu sem tam spraví alespoň v poháru. V tom nejprve rozstříleli 6:0 Tomares a následně přehráli zkraje roku 3:0 i Olot. Nejlepším ligovým střelcem Osasuny je letos se čtyřmi zásahy jednatřicetiletý španělský záložník Roberto Torres.
Espanyol má za sebou mizernou loňskou sezónu, která vygradovala až sestupem z nejvyšší španělské soutěže. Ve stejném ročníku přitom menší z barcelonských klubů působil i v Evropské lize, v níž postoupil ze skupiny do vyřazovací části. Nyní se snaží prodrat zpátky mezi elitu a zdá se, že by se to pod vedením nového trenéra Vicenteho Morena mohlo povést už letos. Espanyol je po 21 odehraných zápasech na čele tabulky La Ligy 2, kde má tříbodový náskok na druhou Mallorcu. V posledních pěti ligových kolech Katalánci hned čtyřikrát zvítězili. Nejlepším střelcem týmu je Raúl De Tomas, jenž je se dvanácti trefami nejlepším kanonýrem celé soutěže. V letošním ročníku poháru Espanyol ještě neinkasoval. V úvodním kole zvítězil 1:0 na hřišti Llagostery, ve druhém kole porazil 2:0 Burgos.
Příjemné nedělní poledne. Španělský pohár má na programu zápasy 3. kola. V tomto textovém přenosu se zaměříme na souboj mezi týmy Espanyol Barcelona a CA Osasuna. Za mírné papírové favority v něm bookmakeři sázkových kanceláří považují fotbalisty domácího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.