Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Zaragoza : Sevilla - 6. ledna 2022   18:00

0:2
(0:1)
Sevilla
Sevilla
31' Koundé   • 69' Mir
Zaragoza
Ratón – A. López, L. López, Amador (61. Á. Giménez), Clemente, Chavarria – Zapater (C), Petrović (76. Serrano), Adrián (62. Bermejo) – Sainz (76. Puche), Narváez (80. Yanis).
Gómez – Romero, Granado
Estadio La Romareda, Zaragoza
Sevilla
Dmitrović – Montiel, Koundé, D. Carlos, Augustinsson (66. Acuña) – Gudelj (66. Ó. Torres), Rakitić (C), Ó. Rodríguez (61. Jordán) – Ocampos (83. Quintana), P. Gómez, Romero (46. Mir).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 11:17.
Druholigová Zaragoza proti druhému celku LaLigy nepropadla. Do obou poločasů vkročila aktivněji, nicméně si nebyla schopna vytvořit žádné větší šance. Sevilla naopak udeřila hned z první střely. Prosadil se Jules Koundé, na jehož zásah z 31. minuty po změně stran navázal Rafa Mir. Seville tak stačil průměrný výkon k postupu do osmifinále.
90+3'
90+3'
Ze situace dva na dva vznikl početnější přečíslení. Zapojil se i Jules Koundé, jenž po přihrávce Mira tentokrát bránu přestřelil.
90+2'
Dmitrović nemusel za celý zápas jedinou přímou střelu mezi tyče. V posledních minutách však chytil už několikátý příchozí centr ze stran.
90+1'
Působení Realu v aktuálním ročníku Copa del Rey bude trvat ještě tři nastavené minuty.
90'
Asi největší šance Zaragozy! Puche střílenou přihrávkou hledal na zadní tyči Giméneze. Ten se ale musel hodně natahovat a neprotečoval balon optimálním směrem.
89'
Jordánovo přenesení na levou stranu bylo nad síly Marcose Acuni. Real dostává míč takřka zadarmo.
88'
César Yanis nedával pozor na postavení obrany a vystavil se na levém kraji hřiště do zřetelného ofsajdu.
86'
Chavarría špatně nasměroval centr, jenž se spíše vzdaloval od dvou spoluhráčů ve vápně. Dmitrović už má balon pevně v dlaních.
85'
Sevilla prohospodařila výhodu rohového kopu. Montiel rázným faulem zezadu eliminoval hrozbu protiútoku.
84'
Ratón měl velké problémy s hostujícím napadáním. Namazal do šance Mirovi, nicméně pak všechno napravil vyražením střely z rohu vápna.
83'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Nacho Quintana.
82'
Od druhého inkasovaného gólu se Zaragoza moc do hry nedostává. Hosté zkušeně kontrolují hru a kráčí za postupem.
80'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Juanjo Narváez, přichází César Yanis.
79'
Lluís López přeadresoval Montielův centr na malé vápno mimo hrací plochu. Stoprocentní šance Mira se kvůli tomu nekonala.
77'
Ocampos si v posledních minutách hodně věří. Opět pozlobil domácí obranu na hraně šestnáctky. Ustál souboj s Chavarríou a zařídil další práci pro chytajícího Ratóna.
76'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Borja Sainz, přichází Miguel Puche.
76'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Radosav Petrović, přichází Francho Serrano.
75'
Mir opět v trháku. Torres zaregistroval jeho náběh za obranu, ovšem Ratón střelu zprava vyrazil.
74'
Acuňova levačka obstřelila tříčlennou zeď. Míč ale neměl dostatek razance a Ratón ho snadno zastavil.
73'
Petrovićovi došly nervy, když u něj tancoval Ocampos. U rohu vápna ho podrazil a Gómez hned přispěchal se žlutou kartou.
71'
Teď už se ofsajd mával. Byl v něm Óliver Torres, jenž si na hraně žluté karty neodpustil zakončení celé akce.
69'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí šance na postup se začínají přibližovat nule! LUCAS OCAMPOS dobře promyšlenou kolmicí vyslal do úniku střídajícího RAFU MIRA, jenž se zprava řítil na Ratóna a překonal jej střelou na přední tyč. Podle sudích to ofsajd nebyl, mimo hlavní dění se trochu zapomněl Lluís López.
68'
Centr z levé strany se úplně nepovedl. Míč se velmi rychle vrátil tam, odkud přiletěl.
67'
Druhá půle je velmi soubojová. Jednu z mnoha standardních situací nyní budou mít k dispozici i hosté z Andalusie.
66'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Óliver Torres.
66'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Marcos Acuña.
65'
Ocampos potáhl protiútok. Doběhl na pravý okraj velkého vápna, jenže tam ho špičkově odzbrojil Clemente.
64'
Koundé ukradl míč z nohy Giméneze, který už si jej chystal na střelu. Vzápětí Papu Goméz odkopával na roh.
63'
Gudelj byl podruhé během krátké doby přehnaně agresivní. Rozhodčí se nad ním v tento okamžik slitoval, byť standardní situaci pro Zaragozu nařídil.
62'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Adrián, přichází Sergio Bermejo.
61'
Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Jair Amador, přichází Álvaro Giménez.
61'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Joan Jordán.
60'
Nemanja Gudelj vyfasoval žlutou kartu za faul ve středu hřiště a na programu budou střídání na obou stranách.
59'
Petrović zastavil centr snášející se před bránu Ratóna.
57'
Pod rozvášněným kotlem domácích fandů zase chybělo málo, aby se Amador nebo Lluís López prorvali až k hlavičce. Realu ve vzduchu schází trocha štěstí.
56'
Borja Sainz si přes Rakitiće našel skulinku potřebnou ke střele, jež byla ztečována do boční sítě na roh.
55'
Koundé na vlastní pěst opět vyrazil do útoku, nicméně atakovaný Montiel jeho přihrávku do strany nepřevzal.
53'
Montiel neměl problém odhlavičkovat centr. Široko daleko kolem sebe neměl žádného domácího útočníka.
52'
Ángel López po vzoru hokejového hitu natlačil Diega Carlose až na reklamní panel vedle hřiště. Stoper Sevilly si to nenechal líbit, ale za nesportovní chování viděl žlutou kartu. Stejný trest dostal kvůli hromadné potyčce i Narváez.
51'
Marko Dmitrović se odvážil vyrazit z malého vápna a Zapaterův centr vyboxoval ven z pokutového území.
50'
Koundé zezadu postrčil Narváeze a to znamená další standardku domácího záložníka Alberta Zapatera.
49'
Radosav Petrović usiloval o výtečný centr Zapatera. O milimetry se však s balonem nepotkal a Dmitrović v ohrožení nebyl.
48'
Stadion Zaragozy je zaplněn zhruba ze tří čtvrtin. Diváci, kteří jsou oděni do zimních bund, budou sledovat domácí roh.
47'
Velmi svižný přechod plný přesných přihrávek Sevillu do šance neposunula. Óscar Rodríguez přihrávku z levého křídla nedostihl.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Iván Romero, přichází Rafa Mir.
46'
Sudí Gómez nenechal hostům čas na protiútok a ukončil první půli hned po vypršení pětačtyřiceti minut. Sevilla se pětadvacet minut hledala. Pak ale začala naplňovat roli favorita a hned z první střely se ujala vedení zásluhou francouzského reprezentanta Julese Koundého.
45'
45'
Znovu centroval Zapater, jenže útočná hlavička se opět nekonala. Seville vzadu pomohl Ocampos.
44'
Sainz šel ochotně k zemi, když na ramenou ucítil ruce Diega Carlose. Sudímu to stačilo k nařízení standardky pro Real.
43'
Romerovi byl vypíchnut balon na hranici vápna. Hosté to po zachycení od Gudelje zkouší znovu, ale už čelí velmi hustnému bloku.
42'
Ze Zapaterova rohu resultovala jen sražená střela z devatenácti metrů. Na nic dalšího už se muži v bílomodrém nezmohli.
41'
Diego Carlos prodloužil příchozí centr za roh. Byl to od něj důležitý počin, za sebou měl hned dvě možné hrozby.
40'
Ivan Rakitić zkusil štěstí z necelých třiceti metrů. Álvaro Ratón kvůli tomu práci neměl, míč letěl vysoko nad břevno.
39'
Rakitić nevyvinul takovou rychlost, aby mohl převzít nákop Augustinssona. Amador jistil situaci odkopem do autu.
38'
Na levém křídle to měla Sevilla ucpané. Iván Romero tam narazil na stopera Jaira Amadora. Aut pro Ángela Lópeze.
37'
Z rozehrávky kapitána Zapatera vznikla série hlavičkových soubojů v těsné blízkosti Dmitroviće. Kromě toho ale vznikl i ofsajd.
36'
Ludwig Augustinsson se komicky potácel k zemi. K tomu se dopustil faulu a na programu je domácí standardní situace.
35'
Augustinsson se individuálně posunul až do pokutového území, ale povolenku na provedení finální přihrávky před branku už neobdržel.
34'
Druhý nejlepší tým LaLigy začíná dění na hřišti kontrolovat a nyní trpělivou kombinací deptá napadající hráče Zaragozy.
33'
Papu Gómez musel přerušit slibně vypadající situaci, protože byl dopísknut faul Romera na bránícího Jaira Amadora.
31'
První hostující střela končí gólem! Centr Papu Gómeze Clemente odhlavičkoval pouze k JULESI KOUNDÉMU, jenž na hranici vápna z druhého doteku vystřelil a trefil se přesně k vzdálenější tyči.
29'
Lluís López si počínal v rozporu s pravidly. Rakitić nevymýšlel žádný nákop a rozehrál jen do kombinace mezi obránci.
28'
Pravou stranou cesta do šance pro Sevillu nevedla. Díky odpískané ruce Ocampose vykopává Álvaro Ratón.
27'
Zapater šel do souboje s příliš vysokou nohou. Diváci se kvůli hvizdu zlobí, ale nebezpečná hra vůči Óscaru Rodríguezovi to jasně byla.
26'
Borja Sainz pomohl na obranné polovině. Vynutil si faul Rakitiće a domácí zase mají na nějakou chvíli klid.
25'
Po faulu na Romera hosté rychle rozehráli. Z menších zmatků vzniklých z centrů Papu Gómeze se však nic nestalo.
24'
Držení míče: 55 % – 45 %.
23'
Ángel López z autu do vápna nic nevytěžil. Domácím každopádně prošel zákrok na Romera a zůstávají na polovině soupeře.
22'
Na nákop ze standardky si naskakoval Jair Amador, nicméně ho nesklepl do míst, které v daný okamžik potřeboval.
21'
Adrián utekl ze souboje s Rakitićem. Hned vzápětí ale narazil do dalšího protihráče a tomu rozhodčí Gómez odpískal faul.
20'
Julen Lopetegui je ve svém vymezeném území velmi aktivní. Ani jeho pokyny ale zatím nestačí k překvapení dobře organizovaného soupeře.
18'
Rakitić se spojil s hlavou Ocampose, ale ten jenom prodlužoval balon za sebe, kde už měla Zaragoza situaci pod kontrolou.
17'
Koundé se vytáhl až na útočnou třetinu hřiště a velkou měrou se zasloužil o zisk premiérového rohového kopu.
16'
Ratón nasadil parádní kličku Ocamposovi. Riskl se strážci domácí branky v tomto případě vyplatil. Stadionem logicky zazněl velký aplaus.
15'
Gudelj zachoval chladnou hlavu, když mu na záda dýchal Sainz. Pomohl si malou domů na Dmitroviće.
14'
Augustinsson vyrazil na útočný výlet, nicméně Romero na jeho přízemní centr dovnitř malého vápna nedosáhl.
13'
Ani teď se hosté k ničemu nedostali, protože nákop na hrot skončil v moci Álvara Ratóna.
12'
Jair Amador zkazil rutinní přihrávku při budování útočné akce. Míč pro Sevillu.
11'
Ofsajd a vněm domácí útočník Borja Sainz. Navzdory tomu může Zaragoza považovat první desetiminutovku za velmi vydařenou.
10'
Ivan Rakitić se snažil napravit ztrátu balonu, jenže v re-presinku spáchal faul na Ángela Lópeze.
9'
Chavarría se uvolnil hezkou kličkou, jenže balon mu odskočil za postranní lajnu a vhazovat mohl Montiel.
8'
Z ťukesu u zahuštěné pravé postranní čáry vytěžil Ángel López alespoň aut. Ten byl prodloužen k Sainzovi, jenž z voleje přestřelil.
7'
Rakitić rozehrál na pravou stranu. Se zpožděním centr vznikl, ale domácí obrana jej odhlavičkovala do bezpečí.
6'
Lluís López si pomohl faulem na Romera, takže si hosté vyzkouší první standardní situaci. Na přímou ránu to asi není.
5'
Narvaéz zase napadal hluboko na útočné polovině. Koundé si ale kontroloval situaci a zařídil odkop od branky Marka Dmitroviće.
4'
Zaragoza se snaží hostům úvod zápasu co nejvíce znepříjemnit. Sevilla si ještě nemohla dát žádnou sérii přihrávek.
3'
Narvaéz nezpracoval balon na hranici velkého vápna. Po odkopu k půlící čáře se domácí vrací k brankáři Ratónovi.
2'
Zahajovací výkop obstarali hosté, kteří nastupují v červených dresech. A hned se dostali pod tlak při rozehrávce, Dmitrović zakopl balon do autu.
1'

Real Zaragoza: Ratón – A. López, L. López, Amador, Clemente, Chavarria – Zapater (C), Petrović, Adrián – Sainz, Narváez.
Náhradníci: Álvarez – Eguaras, F. Gómez, Yanis, Á. Giménez, Bermejo, Serrano, Puche, Luengo, Vaquero.
Trenér: Juan Martínez

Sevilla FC: Dmitrović – Montiel, Koundé, D. Carlos, Augustinsson – Gudelj, Rakitić (C), Ó. Rodríguez – Ocampos, P. Gómez, Romero.
Náhradníci: Pastor – Jordán, Mir, Acuňa, Rekik, Ó. Torres, Idrissi, Juanlu, Fattore, Quintana.
Trenér: Julen Lopetegui

Rozhodčí: Gómez – Romero, Granado.
Sevilla FC

Hosté přijeli v pozici velkého favorita na postup do šestnáctfinále. Od začátku října v ligové soutěži prohráli jen jednou s Realem Madrid. Naposledy se utkali s Cádizem a díky vítězství 1:0 si v nejvyšší soutěži upevnili druhé místo, kde má už osmibodový náskok na třetí Betis. Patnáctého prosince byla Sevilla na pokraji nečekaného vyřazení z druhého kola Copa del Rey. Čtvrtoligový klub CE Andratx porazila až prostřednictvím penaltového rozstřelu.
Real Zaragoza

Domácí klub byl do roku 2013 stabilním účastníkem LaLigy, ovšem nyní už devátou sezonu v řadě tráví ve druhé nejvyšší soutěži, kde dvakrát skončil třetí. V těchto dnech je Zaragoza až šestnáctá, přičemž má šestibodový náskok na sestupové pásmo. Generálka na dnešní pohárové střetnutí se Realu nepovedla. Skončila porážkou 0:2 na hřišti Mirandesu. Do této pohárové fáze se Zaragoza kvalifikovala výhrami nad Mensajerem a druholigovým Burgosem.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu Copa del Rey. Od osmnácti hodin se v souboji mezi dvaatřicet nejlepších týmů utkají Zaragoza a Sevilla!