Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Real : Atlético - 26. ledna 2023   21:00

Real
Real
79' Rodrygo  • 104' Benzema  • 120+1' Junior
3:1
(0:1)
Atlético
Atlético
19' Morata
Real
Courtois – Fernandez (115. Odriozola), Militao, Rüdiger, Mendy (44. Ceballos) – Modrič, Camavinga, Kroos (74. Asensio) – Valverde (69. Rodrygo, 115. Martin), Benzema, Vinícius
Soto Grado – Sánchez Rojo, Áalvarez Fernández
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Atlético
Oblak – Molina, Savič, Hermoso, Mandava – Koke (83. Niguez), de Paul (83. Kondogbia), Lemar (74. Carrasco), Griezmann (91. Barrios) – Correa (74. Depay), Morata (63. Witsel)

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 11:6. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:18.
Dramatický duel dvou madridských celků je u konce, Real se nakonec raduje po prodloužení z výhry 3:1 nad Atléticem a stává se semifinalistou španělského poháru.

Prodloužení rozhodlo o vítězství Realu Madrid. Hrdinou Realu se znovu stal Karim Benzema, který překonal Oblaka pohotovou střelou k tyči po přihrávce Viníciuse. Atléticu poté situaci značně zkomplikovala situaci červená karta pro Stefana Saviče, přesto měl šanci na vyrovnání Depay, ale Courtoise po rohovém kopu nepřekonal. V samotném závěru prodloužení pak přidal pojistku na 3:1 Vinícius Junior.
120+3'
120+1'
Real Madrid právě vstřelil branku!
O vítězi dnešního madridského derby a zároveň o postupujícím do španělského poháru je rozhodnuto, bude jím Real Madrid! VINÍCIUS JUNIOR pronikl výpad do unavené a rozhozené obrany Atlética Madrid a přesnou střelou pravou nohou k levé tyči překonal brankáře Oblaka. No a poté nemohl chybět tradiční oslavný tanec.
119'
Na druhé straně po chybě Witsela zaútočil Real, ale Benzema se ve vápně ke střele nedostal a centrovaný míč Asensia zachytil Oblak.
119'
Depay se snažil najít přihrávkou ve vápně Molinu, ale Nizozemec přihrával velmi nepřesně, čehož využil Courtois.
118'
Atlético nyní i v deseti hráčích dokázalo zatlačit Real Madrid, ale žádná šance z toho nebyla, Carrasca od míče čistě odstavil Militao.
116'
Memphis Depay je od svého příchodu na trávník velmi aktivní a nyní znovu zakončoval. Tentokrát však jeho zakončení postrádalo přesnost.
115'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Mario Martin,
ze hřiště odchází Nacho Fernandez, přichází Alvaro Odriozola.
113'
Dnešní dlouhé a napínavé utkání už se pomalu blíží ke svému konci. Prozatím směřuje do semifinále poháru Real Madrid, případné vyrovnání Atlética by přineslo penaltové vyústění.
111'
Do zakončení se dostal z levé strany Yannick Carrasco, ale jeho levačka vypustila jen velmi nepřesnou střelu.
111'
Po dalším rohovém kopu se dostal do zakončení z blízka Depay, ale neměl moc času, takže jeho zakončení vůbec nebylo razantní a ani umístěné.
110'
Atlético Madrid zahrávalo rohový kop na bližší tyč. Domácí se ubránili, ale budou čelit ještě jednomu rohovému kopu.
109'
Mandava centroval z levé strany, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel. Míč se odrazil znovu na kopačky hráčů Atlética Madrid.
108'
Tuto standardní situaci ale hosté nerozehráli příliš dobře, vůbec neohrozili branku Realu Madrid.
107'
Nyní ale přichází příležitost pro hráče Atlética, po faulu Asensia budou mít hosté zajímavou standardní situaci.
106'
Depay dokázal patičkou najít ve vápně Carrasca, ale u něj byli velmi rychle obránci Realu Madrid, který mu nedovolili zakončení.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Real Madrid zahrával rohový kop, který Atlético ubránilo a tímto končí první poločas prodloužení.
105'
Atlético se většinu zápasu bránilo, nyní bude ale muset začít útočit, aby ještě vykřesalo naději na postup do semifinále španělského poháru.
104'
Majitel zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu v Evropě KARIM BENZEMA bude možná zase za hrdinu! Francouzský reprezentant dostal ideální přihrávku od Viníciuse a zpoza malého pokutového území pohotovou přízemní střelou přesně k tyči překonal Oblaka. Asistence: Junior Vinícius.
102'
Po ojedinělém útoku Atlética už jsou v akci zase hráči Realu Madrid, kteří jsou usazeni na útočné polovině.
101'
Molina už má dnes jednu gólovou asistenci. Tentokrát se pokusil sám zakončit, ale Courtoise jen tak protáhl.
99'
Tohle madridské derby se neobejde bez červené karty! Druhou žlutou kartu totiž dostává za ostrý skluz Stefan Savič!
98'
Standardní situaci dokázali hosté ubránit, míč odvrátili ale pouze na autové vhazování.
97'
Za strkanici dostávají žlutou kartu Vinicius Junior a Stefan Savič.
97'
Vinicius Junior byl faulovaný a Real Madrid bude zahrávat zajímavou standardní situaci z levé strany.
96'
Z pravé strany přilétl před branku Atlética centrovaný míč, ale nikterak nebezpečný nebyl, skončil v moci brankáře Oblaka.
93'
Real nastoupil do druhého poločasu u něco ofenzivněji než jeho soupeř a usadil se na útočné polovině.
91'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Antonie Griezmann, přichází Pablo Barrios.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Prodloužení začne přibližně za malou chvíli.
Druhý poločas je u konce a Real Madrid hraje ve čtvrtfinále španělského poháru s Atléticem Madrid 1:1. Real Madrid nastoupil do druhého poločasu velmi aktivně a dostal Atlético pod poměrně velký tlak. Hosté poměrně dlouho odolávali, ale nakonec přeci jen svůj hubený náskok neudrželi. V 79. minutě podnikl střídající Rodrygo krásnou individuální akci, kterou zakončil střelou k bližší tyči, na kterou Oblak nedosáhl.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Přeci jen ještě přišla jedna rychlá útočná akce Realu, ale k zakončení nakonec nedošlo.
90+3'
Real Madrid je v nastaveném čase zatím poměrně zatažený, jakoby čekal na prodloužení.
90+2'
Následoval ještě rohový kop Atlética Madrid a i s ním si obrana Realu Madrid poradila.
90+1'
Memphis Depay střílel po přihrávce Griezmanna z levé strany, Courtois dokázal balón vyrazit na rohový kop.
89'
Vinicius se na chvíli dostal ve vápně do zajímavé pozice, ale vystřelit nakonec nedokázal, protože míč si dal příliš daleko od nohy.
88'
Eder Militao natáhl ke střele z velké dálky, ale jeho pokus byl zablokovaný a míč jen doplachtil do náručí brankáře Oblaka.
87'
Modričova přihrávka byla sražena do autového vhazování, domácí budou pokračovat na míči.
85'
Asensiova střela z velké vzdálenosti nemohla pozorného Jana Oblaka nijak ohrozit.
84'
Antoine Griezmann měl na kopačce dost možná rozhodující branku, ale z dobré pozice branku netrefil. Nakonec možná zakončoval z lehkého ofsajdu.
84'
Po delší době se něco děje i před brankou Realu Madrid, centr z pravé strany ale nebyl dostatečně přesný.
83'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Saul Niguez,
ze hřiště odchází Koke, přichází Geoffrey Kondogbia.
81'
Připomínám, že v případě nerozhodného stavu bude následovat prodloužení a poté případně pokutové kopy.
79'
Máme tu další zápletku, je vyrovnáno na 1:1! Brazilský útočník RODRYGO předvedl úchvatnou individuální akci, kterou dotáhl až do zakončení. Míč poslal zevnitř vápna přesně k tyči a Oblak na balón nedokázal zasáhnout. Asistence: Luka Modrič.
78'
Real Madrid má 61 procent držení míče, ale zatím stále prohrává a k postupu do semifinále má nyní dál než jeho městský rival.
77'
De Paulova přihrávka do pokutového území byla nepřesná, takže pokračovat se bude odkopem od branky v podání Thibauta Courtoise.
76'
Už jen čtvrt hodiny zbývá do konce základní hrací doby a zatím to vypadá, že se nám na Santiago Bernabéu rodí překvapení.
74'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Marco Asensio.

ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Memphis Depay,
ze hřiště odchází Angel Correa, přichází Yannick Carrasco.
73'
Následoval ještě rohový kop Atlética, a i ten dokázali domácí hráči ubránit.
73'
Exekuci přímého kopu si vzal na svá bedra Griezmann. Mířil na stranu brankáře Courtoise, který byl pozorný a míč vyrazil.
72'
V závěru akce Atlética si rozhodčí všiml faulu, takže hosté budou zahrávat potenciálně nebezpečný přímý kop.
71'
Atlético šlo do zajímavého protiútoku, který dlouho táhl Griezmann, ale ten neměl takovou rychlost, aby mohl celou akci i zakončit. A nedokázali to následně ani jeho spoluhráči.
69'
ze hřiště odchází Fede Valverde, přichází Rodrygo.
69'
Dani Ceballos dostává za svůj přestupek vůči pravidlům žlutou kartu.
68'
Camavinga byl opět velmi aktivní a po Benzemově přihrávce centroval už zevnitř pokutového území. Jenže jeho centr byl zablokovaný.
67'
Camabiga předvedl zajímavý průnik středem pole, ale než se stihl míče zbavit, tak o něj přišel.
66'
Griezmann se dostal s míčem u nohy až do pokutového území, ale v něm nakonec nedokázal přihrát ani vystřelit.
64'
Benzema dostal centr na paty, takže nemohl zakončovat a využít toho, že byl před brankou sám.
63'
ze hřiště odchází Alvaro Morata, přichází Axel Witsel.
63'
Na konci centru Toniho Kroose byla hlavička německého stopera Antonia Rüdigera, ale ta byla nepřesná.
62'
Je tu další žlutá karta, tu tentokrát dostává stoper Atlética Mario Hermoso. Real má k dispozici zajímavou standardní situaci.
61'
Po delší době musel do akce také brankář Realu Madrid Courtois, ten ale se střelou Correy neměl jediný problém.
60'
Modrič stihl z levé strany odcentrovat, ale bylo to pod tlakem a tím pádem i velmi nepřesné.
59'
Correa se omlouvá, protože ve středu pole fauloval Camavingu. Rozehrávat tedy budou domácí.
58'
Benzemovu nebezpečnou střelu vyrazil Oblak jednou rukou jen před sebe. K míči měl blízko Vinicius, ale k pořádné dorážce se vůbec nedostal.
57'
Po faulu Militaa na Correu je hra přerušena a k míči se po delší době dostanou hosté, kteří jsou zatím v úvodu druhé půli pod tlakem.
56'
Valverde dostal míč na střelu pravačkou, jeho rána z poza pokutového území ale byla velmi nepřesná.
54'
Žlutou kartu si prohlíží Reinildo Mandava, který šlapákem fauloval Fernandeze.
53'
Málem bylo vyrovnáno! Z pravé strany letěl prudký míč z kopačky Fernandeze. Ten balón nejprve tečoval Valverde a následně jen těsně minul na zadní tyči Benzema.
52'
Real Madrid zahrával další rohový kop. Valverde se chtěl do míče položit nůžkami, ale balón v akrobatické pozici nedosáhl.
52'
Atlético rohový ko podvrátilo, ale Real dál pokračuje ve svém tlaku.
51'
Real Madrid se snaží být na začátku druhého poločasu aktivní a nyní si vybojoval rohový kop.
51'
Camavinga hledal prudkým centrem z levé strany Benzemu, ten ale z tohoto těžkého míče zakončit nedokázal.
50'
Hra je přerušena, protože zdravotní problémy má Alvaro Morata a bude muset být ošetřen.
49'
Valverde chtěl centrovat z pravé strany, ale míč do vápna Atlética dostat nedokázal.
47'
Vinicius Junior šel k zemi velmi ochotně, takže rozhodčí Soto Grado faul neodpískal a od branky bude rozehrávat Oblak.
46'
Během poločasové přestávky ani jeden z trenérů nevymyslel žádné střídání, jedinou změnou je tak výměna Ceballose za Mendyho ze závěru první půle.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je za námi, ve čtvrtfinále španělského poháru vede Atlético Madrid na hřišti Realu Madrid 1:0. V úvodu utkání byli aktivnější fotbalisté Realu, ale žádnou velkou gólovou příležitost si nevypracovali. Překvapivě udeřilo na opačné straně, z první střely na branku v zápase se prosadil Alvaro Morata. Ani po inkasované brance nebyl Real příliš nebezpečný, jediný náznak šance měl po standardní situaci Militao, ale branku hlavou netrefil.
45+3'
45+2'
V závěru první půle jsou aktivnější nečekaně hráči Atlética, kteří kombinují na polovině soupeře.
45'
Za nesportovní chování obdržel první žlutou kartu utkání záložník Atlética Rodrigo re Paul.
45'
Real musí přeskupit své řady. Na pozici levého obránce se přesunul Camavinga, který s tímto postem nemá velké zkušenosti, ale vyzkoušel si ho třeba v dresu francouzské reprezentace na nedávném mistrovství světa. V záložní řadě ho nahradí nově příchozí Ceballos.
44'
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Dani Ceballos.
43'
Real Madrid se postupným útokem dostal na útočnou polovinu, do blízkosti branky Atlética se ale znovu nedostal. Hosté se zatím brání skvěle.
41'
Correa převzal míč ve vápně a z pravé strany ho hned posílal před branku. Pouze ale do prostoru, kde to měli domácí hráči pokryté.
40'
Mendy bude muset střídat. Než se tak stane, bude hrát Real v oslabení.
39'
Mendy už je na nohou a ještě se zapojí do hry. Na lavičce Realu je ale nicméně živo.
39'
Nehraje se, protože na zemi zůstává ležet Mendy. Podle jeho výrazu těžko soudit, jestli bude nakonec v pořádku.
37'
Rozhodčí Soto Grado dnes zatím hodně pouští hru, nyní neodpískal tvrdý střet hráčů ve středu pole, což se nelíbí hráčům Atlética.
35'
Atlético ani po vstřelené brance není pod nijak drtivým tlakem Realu. Nyní si například fotbalisté hostů celkem nerušeně přihrávají na útočné polovině hřiště.
33'
Lemar posílal z levé strany prudký míč před branku Realu, ale pouze do prostoru, kde se žádný jeho spoluhráč nenacházel.
31'
Real se málem dočkal vyrovnání! Centrovaný míč trefil Militaa, ten ale balón nedokázal z blízka usměrnit do branky.
30'
Viniciuse zastavil Savič jen za cenu faulu a Real tak bude zahrávat zajímavou standardní situaci z levé strany.
29'
Correův ostrý centr na první tyče se stal jen lahůdkou pro belgického brankáře Realu Courtoise.
26'
Griezmann vystihl kombinaci domácích a na zem ho poté nedovoleně poslal Fernandez.
25'
Valverede zkusil štěstí střelou z dálky, ale jeho ránu pravačkou dokázal slovinský brankář Atlética Jan Oblak bez problému chytit.
23'
Atlético si znovu zaútočilo a dostalo míč až do vápna. Tam o něj ale Griezmann přišel a bude z toho jen odkop od branky Realu.
22'
De Paul, nedávný mistr světa v dresu Argentiny, odebral míč Camavingovi, ale povedlo se mu to jen díky faulu.
21'
Uvidíme, co první gól Atlética s tímto zápasem udělá. Hosté se nyní mohou ještě více soustředit na bránění, Real bude muset dobývat jejich zatažený blok.
19'
Atlético právě vstřelilo branku!
Máme tu první gól zápasu a překvapivě je to Atlético Madrid, které jde do vedení! Koke našel krásným obloučkem z hloubi pole Molinu, který předložil přihrávku před prázdnou branku ALVARU MORATOVI. A ten už se nemohl mýlit, Courtois byl bez šance. Asistence: Nahuel Molina.
17'
Correa se odhodlal ke střele z dálky, jeho přízemní rána ale vůbec netrefila branku Realu Madrid.
17'
Atlético přenášelo hru na levé křídlo, kde byl volný Lemar, toho ale zradilo zpracování a míč mu utekl do autu.
16'
Kroosův centr od rohového praporku směřoval do nebezpečného prostoru ve vápně, nikdo z hráčů Realu se ale do zakončení nedostal.
15'
Všechno se stěhuje před branku Atlética Madrid, domácí budou zahrávat rohový kop.
14'
Atlético téměř vůbec nenapadá, takže hráči Realu mají dostatek času na klidnou rozehrávku.
13'
Modrič si nabíhal na hodně zajímavou přihrávku do pokutového území, míč na Chorvata na poslední chvíli nepustil díky včasně načasovanému skluzu Hermoso.
12'
Hráči Atlética jsou opět poctivě zformovaní na své vlastní polovině a čekají, s čím přijde soupeř.
11'
Prvních deset minut čtvrtfinále španělského poháru byl aktivnější Real Madrid, což se ostatně očekávalo. Ani jeden z brankářů ale ještě nemusel zasahovat.
10'
Znovu se muselo Atlético bránit, tentokrát předvedl čistý obranný zákrok Savič.
9'
Domácí předvedli první rychlou útočnou akci. Benzema našel ve vápně přihrávkou z prvního doteku Viníciuse, tomu ale nedovolil zakončit Mandava.
7'
Real začíná svou další akci pěkně od píky, do rozehrávky se zapojuje také brankář Thibaut Courtois.
6'
Také Atlético zahrávalo svůj první rohový kop. Centr směřoval na bližší tyč, a tam měli převahu hráči Realu Madrid.
5'
Correa se k centru z pravé strany nedostal, výborně ho ubránil obránce Mendy.
4'
Militao vybojoval pro Real Madrid první rohový kop utkání, domácí z něj ale branku Atlétika neohrozili.
3'
Real Madrid je usazen na polovině Atlética, ale zatím se hráči předávají míč daleko od branky soupeře.
2'
Poprvé se pokusili zaútočit také hosté, ale jejich akce vyzněla do prázdna.
1'
Domácí začínají o něco aktivněji a od samotného začátku utkání jsou častěji na míči.
1'
Real Madrid dnes nastoupí ve svých tradičních bílých dresech, Atlético taktéž ve své klasické modro-červeno-bílé variantě dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, utkání za malou chvíli začne.

Real Madrid CF: Courtois – Fernandez, Militao, Rüdiger, Mendy – Modrič, Camavinga, Kroos – Valverde, Benzema, Vinícius
Náhradníci: Arribas, Asensio, Ceballos, Diaz, Lopez, Lunin, Martin, Odriozola, Rodrygo, Vallejo
Trenér: Ancelotti

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savič, Hermoso, Mandava – Koke, de Paul, Lemar, Griezmann – Correa, Morata
Náhradníci: Barrios, Carrasco, Depay, Felipe, Gimenez, Grbič, Kondogbia, Martin, Niguez, Regulion, Witsel
Trenér: Simeone

Rozhodčí: Soto Grado – Sánchez Rojo, Áalvarez Fernández.
Vzájemné zápasy

V této sezóně se tyto dva týmy už jednou utkaly, a to v rámci španělské LaLigy. Real Madrid uspěl v šestém kole na hřišti svého městského rivala Atlética 2:1. Za hosty se trefili Rodrygo a Valverde, za domácí v závěru jen snižoval Hermoso.

Ve španělském poháru se tato dvě mužstva utkala naposledy v sezóně 2014/15 a Atlético tehdy postoupilo po výsledcích 2:0 doma a 2:2 venku do čtvrtfinále.
Atlético Madrid

Atlético neprožívá příliš povedenou sezónu, možná dokonce nejhorší pod vedením trenéra Diega Simeoneho. V lize je Atlético až čtvrté se stejným bodovým ziskem jako pátý Villareal, takže stále nemá v boji o Ligu mistrů nic jistého. Chtělo by se říci, že Copa del Rey tak nebude pro tento tým v této situaci prioritou, ale je jasné, že madridské derby si rozhodně Atlético nemůže dovolit vypustit. Ani Atléticu se v nedávné minulosti v poháru moc nedařilo, naposledy oslavilo zisk této trofeje ještě o rok dřív než Real Madrid, tedy v sezóně 2012/13. V minulé sezóně vypadlo Altético stejně jako Real už v osmifinále, když nestačilo na Real Sociedad.
Real Madrid CF

Real Madrid je tím historicky úspěšnějším a slavnějším madridským klubem a v každé soutěži, kterou hraje, je pro něj úspěchem jen a pouze celkové vítězství. Poté, co před několika dny nezvládl finále španělského Superpoháru s Barcelonou, si bude chtít Real jednoznačně zpravit náladu a přiblížit se k trofeji, kterou nabízí španělský pohár Copa del Rey. Naposledy získal Real tuto trofej ještě v sezóně 2013/14, což je už z jeho pohledu věčnost. V minulém ročníku vypadl překvapivě už v osmifinále s Elche.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu čtvrtfinále španělského poháru Copa del Rey mezi týmy Real Madrid CF a Atlético Madrid. Zápas se odehraje na Estadio Santiago Bernabéu v Madridu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.