Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Real : CA Osasuna - 6. května 2023   22:00

Real
Real
2' Rodrygo  • 70' Rodrygo
2:1
(1:0)
CA Osasuna
CA Osasuna
58' Torró
Real
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Camavinga – Valverde, Tchouaméni (69. Rüdiger), Kroos (82. Modrić) – Rodrygo (89. Asensio), Benzema (C), Vinícius Júnior.
Lunin – Ceballos, Díaz, Nacho Fernández, Hazard, Odriozola, Vallejo, Vázquez.
Sánchez Martínez – Cabaňero, Naranjo
Estadio La Cartuja (Sevilla)
CA Osasuna
Herrera – Peña (75. Rubén García), Aridane, David García (C), Cruz – Moncayola, Torró (86. Ibáñez), Moisés Gómez (86. García) – Oroz, Budimir (70. Ávila), Ezalzúlí (75. Barja).
Fernández – Unai García, Herrando, Moreno, Sánchez, Muñoz.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 10:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:11.
V Seville je dobojováno! Real Madrid díky dvěma brankám Rodryga poráží Osasunu 2:1 a po devíti letech triumfuje ve španělském královském poháru! Rovněž před zmíněnými devíti lety se mu to povedlo pod vedením italského trenéra Carla Ancelottiho.

Real se do vedení dostal už ve druhé minutě díky první Rodrygově trefě. Na sklonku úvodní hodiny hry se pak povedlo vyrovnat Lucasi Torróvi, v 70. minutě ale vstřelil rozhodující branku znovu Rodrygo a Osasuna i při své druhé finálové účasti v klubové historii prohrává 1:2.
90+5'
90+4'
Vinícius Júnior byl faulován Pablem Ibaňezem při přechodu středové čáry, je z toho žlutá karta pro Ibaňeze, navíc už začíná poslední minuta avizovaného nastavení.
90+4'
Žlutou kartu za zdržování dostal brankář Thibaut Courtois.
90+3'
Přeci jen si Osasuna vypracovala šanci! Ávila střílenou přihrávkou vyzval k zakončení do poloodkryté branky Kikeho Barju, tomu ale v poslední chvíli stačil zamezit v zakončení Dani Carvajal!
90+2'
Real nadále kontroluje zápas, teď si přihrává míč z nohy na nohu za oslavných pokřiků svých fanoušků.
90+1'
Rozhodčí José María Martínez Sánchez ještě poskytuje Osasuně pět nastavených minut naděje.
90'
Za zákrok ve středu hřiště dostává žlutou kartu Federico Valverde.
90'
To prodloužení mohl s definitivou odmítnout Vinícius Júnior, když se dostal do výborné pozice, ovšem nečekaně volil nepřesnou přihrávku na Karima Benzemu, z branky včas vystartoval Sergio Herrera a byl u míče dříve než francouzská hvězda Realu!
89'
Po stažení střelce obou branek Realu a hlavního hrdiny dosavadního průběhu finále už máme v normální hrací době dostřídáno, sestavy už by se mohly měnit jen v případném prodloužení.
89'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio.
88'
Real znovu rozehrál od praporku po zemi, tentokrát velmi neúspěšně, když brzy o míč přišel.
87'
Střela Viníciuse Júniora je sražena na další rohový kop.
86'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Kike García.
86'
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Pablo Ibáñez.
86'
Po rozehrávce nakrátko se Real dostal až na opačnou stranu hřiště, na následný centr si naskočil Rüdiger, ovšem branku výrazně minul.
85'
Po zásahu Jona Moncayoly bude Real zahrávat rohový kop z levé strany.
84'
Kike Barja dostává žlutou kartu za nepřiměřenou reakci na faul jeho spoluhráče.
82'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Luka Modrić.
81'
Dani Carvajal se dostal pod tlak u vlastního rohového praporku a přišel o míč, fotbalisté v bílém se k němu ale brzy zase vrátili.
79'
Osasuna tentokrát rozehrála nakrátko, po přetaženém centru Rubéna Garcíi pak vracel míč před branku Aridane, volného balónu se ale zmocnil Thibaut Courtois.
78'
K rohovému kopu se dostala i Osasuna, centru Rubéna Garcíi se Real ubránil, brzy ale bude následovat další roh.
77'
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu přihrával před branku Rodrygo a David Alaba z poněkud neortodoxní pozice přestřelil.
76'
Valverde v pokutovém území přihrál Benzemovi, tomu zprvu vyšla zasekávačka kolem bránícího soupeře, pak ale byla jeho střela zablokována.
75'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Rubén García.
75'
ze hřiště odchází Abdesamad Ezalzúlí, přichází Kike Barja.
75'
Eduardo Camavinga si prohlíží žlutou kartu za podkopnutí Rubéna Peni.
74'
Vinícius Júnior přímočaře pronikl do pokutového území, pak ale místo střely z úhlu volil nepřesnou přihrávku.
73'
Lucas Torró u postranní čáry uvolnil Rubéna Peňu, jeho přízemní pas před branku mířil mimo dosah číhajícího Ávily.
72'
Osasuna se znovu snaží o odpověď, Ezalzúlího přihrávka z levého křídla ale nenašla před brankou Ávilu.
70'
Real Madrid právě vstřelil branku! Real Madrid podruhé udeřil! Vinícius Júnior pronikl po levém křídle do pokutového území, pak jeho přihrávku před branku David García nepovedeně odkopl jen k Tonimu Kroosovi, jehož střela byla sražena k RODRYGOVI, jenž zblízka překonal Sergia Herreru a Real podruhé vede!
70'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Ezequiel Ávila.
69'
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Antonio Rüdiger.
69'
Rubén Peňa u postranní čáry nepřešel přes Camavingu, navíc se dopustil nedovoleného zákroku. Blíží se i střídání Realu, do hry přijde Antonio Rüdiger.
68'
Připravuje se první změna v sestavě, do hry přijde očekávané jméno v dresu Osasuny, Ezequiel Ávila.
66'
Real se dostal k rohovému kopu, Kroosův nepovedený centr u bližší tyče odvrátil hrdina Osasuny Lucas Torró, navíc byl pískán faul Camavingovi.
65'
Osasuna mohla zaútočit do otevřenější obrany Realu, Ezalzúlí ale přihrával na paty Budimirovi, Rubén Peňa i přes svoji nesmírnou rychlost pak už měl k míči daleko.
64'
Real hraje s míčem na útočné polovině, zatím ale převážně jen kousek od středové čáry.
62'
Do Benzemova centru se z voleje pokusil opřít Fede Valverde, mířil ale výrazně mimo branku.
60'
Po vyrovnávající brance se chvíli nemohlo hrát, neboť se řešily potíže v sektoru fanoušků Osasuny, už se ale může pokračovat.
58'
Osasuna právě vstřelila branku! Davy fanoušků Osasuny se radují! Přetažený centr našel Ezalzúlího, jehož zpětná přihrávka před branku byla sražena k LUCASI TORRÓVI, jenž přízemní ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
56'
Moi Gómez si u pravé postranní čáry našel prostor k centru, našel ale jen Davida Alabu.
56'
Rubénu Peňovi je pískán faul u postranní čáry, Real rychle rozehrál na vlastní polovině.
54'
Osasuna hraje s míčem ve středu hřiště, zatím ale daleko od pokutového území soupeře.
52'
Na centr Rubéna Peni si naskakoval Abd Ezalzúlí, do zakončení se ale přes stopery Realu nedostal.
51'
Po souhře Rodryga s Karimem Benzemou se do zakončení dostal Vinícius Júnior, jeho střela z první ale proletěla poměrně výrazně nad brankou.
51'
Rubén Peňa nepovedenou zpětnou přihrávkou dostal pod tlak Aridaneho, tomu se ale povedlo odehrát míč ke spoluhráčům.
49'
Camavinga po levé straně pronikl do pokutového území a připravil palebnou pozici pro Karima Benzemu, ten levačkou pálil vysoko nad branku.
48'
Daniho Carvajala trápí svalové potíže po souboji s Ezalzúlím, krajní obránce Realu by ale měl být v pořádku.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Je za námi zajímavý první poločas, v němž jsme viděli několik zajímavých možností na obou stranách, více ale přeci jen před brankou Osasuny, do niž udeřil už ve druhé minutě Rodrygo a stanovil tím poločasový stav 1:0 pro Real Madrid.
45+2'
45+2'
Aut Juana Cruze do pokutového území si pohlídal Aurélien Tchouaméni.
45+1'
Rozhodčí Sánchez Martínez k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jedinou nastavenou.
44'
Vinícius Júnior teď už skutečně vidí žlutou kartu poté, co se po střetu Rodryga s Rubénem Peňou marně dožadoval odpískání faulu pro Real.
42'
Viníciusovi Júniorovi nevyšel průnik do pokutového území, ztratil stabilitu a může být rád, že za následnou reakci vůči Davidu Garcíovi také neviděl žlutou kartu.
41'
První žlutá karta putuje také na konto Realu, Éder Militao ji vidí za sražení Aimara Oroze.
39'
Vinícius Júnior vysunul do pokutového území Camavingu, tomu ale vůbec nesedla střela levačkou, která mířila výrazně vedle branky Sergia Herrery.
37'
Kapitán Osasuny David García dostává žlutou kartu za zákrok na Karima Benzemu, po němž hlavní arbitr ponechal Realu výhodu a k faulu se vrátil při nejbližším přerušení.
37'
Velmi nepovedeným pokusem se prezentoval Camavinga, přízemní střela doletěla výrazně vedle branky.
35'
Vinícius Júnior si v pokutovém území Osasuny převzal přihrávku Militaa, pak to zkusil technickým pokusem, svůj obstřel ale nasměroval zhruba půl metru nad břevno.
34'
Po neúspěšné akci Osasuny po pravé straně hřiště se bude kopat od branky Thibauta Courtoise.
32'
Dělostřelec David Alaba to z pořádné dálky zkusil přímo na branku a parádní ranou trefil břevno!
31'
Rodrygo byl faulován při průniku k pokutovému území, rozhodčí Sánchez Martínez pak odpískal faul Osasuny, ovšem vrací se ještě o podstatný kus dále a Real bude rozehrávat jen z nějakých třiceti metrů.
30'
Real drží míč na svých kopačkách, v těchto momentech ale výhradně ve středu hřiště, dopředu se moc nežene.
28'
Real se dostal k rohovému kopu, z něj ale branku Osasuny nedokázal nijak ohrozit.
26'
Ohromná možnost také na opačné straně! Za obranu Realu se dostal Ezalzúlí, jenž překonal Courtoise, jenž obstřelil Courtoise a Dani Carvajal ještě stačil těsně před brankovou čárou míč odkopnout!
25'
Real podnikl rychlý přechod do útoku, po průniku Viníciuse Júniora a sklepnutí Rodryga se do velmi zajímavé možnosti dostal Karim Benzema, přízemní ranou ale na Sergia Herreru nevyzrál!
23'
Vinícius Júnior potáhl míč do pokutového území Osasuny, tam se mu ale nepovedlo přelstít Moncayolu.
22'
Na centr Moie Gómeze si naskočil Ante Budimir, hlavou ale mířil mimo branku.
21'
Po dvaceti minutách hry dostává první žlutou kartu zápasu Jon Moncayola za naprosto jasně viditelné držení Viníciuse Júniora.
21'
Fede Valverde se u hranice pokutového území poměrně jednoduše dostal ke střeleckému zakončení po Gómezově ztrátě míče, ovšem mířil výrazně nepřesně.
19'
Po ztrátě míče Realu je pískán nedovolený zákrok Toniho Kroose, jenž fauloval Aimara Oroze.
17'
Real se usadil na útočné polovině, po odrazu míče do zámezí vhazuje Eduardo Camavinga.
15'
Po centru Jona Moncayoly se k zajímavé hlavičce dostal Lucas Torro, v pádu ale mířil vedle branky.
14'
Po faulu Eduarda Camavingy na Aimara Oroze bude Osasuna zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
13'
Vinícius Júnior hledal před brankou Benzemu, přihrávka ale byla sražena k Sergiu Herrerovi.
12'
Vinícius Júnior připravil zajímavou možnost pro Benzemu, ten ale neprostřelil Aridaneho, navíc je pak pískána ruka Karima Benzemy po odraženém míči.
11'
Po Cruzově centru se do zakončení nedostal Budimir, odraženého míče se ujal Thibaut Courtois.
9'
Valverde ve středu hřiště fauloval Lucase Torra, Osasuna už rozehrála z místa přestupku.
8'
Po centru z pravé strany tentokrát hlavičkoval Oroz, znovu ale mířil k připravenému Courtoisovi.
8'
Courtois si připisuje první zákrok po hlavičce Budimira, která mu moc starostí nenadělala.
7'
Moncayolův přetažený roh vracel před branku Aridane, mířil ale jen k belgickému brankáři Realu.
6'
Osasuna na pravém křídle vybojovala svůj první rohový kop, hosté se mohou nastěhovat před Thibauta Courtoise.
5'
Další útočná snaha Realu končí odmávaným ofsajdem Viníciuse Júniora.
4'
Real je při chuti, fotbalisté z metropole už jsou znovu usazeni hluboko na útočné polovině.
2'
Real Madrid právě vstřelil branku! Real se velmi rychle ujímá vedení! Vinícius Júnior z levého křídla vnikl do pokutového území, pak přes několik hráčů propasíroval svoji přihrávku před branku na RODRYGA, jenž pohotovou ránou překonal Sergia Herreru!
1'
Finále je rozehrané! Úvodního výkopu se ujal Real Madrid. Oba celky hrají v tradičních barvách, Real tedy celý v bílé, Osasuna v červeno-modré kombinaci. Podobně je rozdělené i hlediště sevillského stadiónu.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Josém Maríou Sánchezem Martínezem přivedla fotbalisty na trávník, zahajovací výkop se pomalu blíží. Momentálně sevillským stadiónem Estadio La Cartuja zní španělská hymna.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Camavinga – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin – Asensio, Ceballos, Díaz, Nacho Fernández, Hazard, Odriozola, Rüdiger, J. Vallejo, L. Vázquez, Modrić.
Trenér: Carlo Ancelotti

CA Osasuna: Herrera – Peña, Aridane, David García (C), Cruz – Moncayola, Torró, Moisés Gómez – Oroz, Budimir, Ezalzúlí.
Náhradníci: Fernández – Ávila, Barja, García, Rubén García, Unai García, Herrando, Ibáñez, Moreno, Sánchez.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: Sánchez Martínez – Cabaňero, Naranjo.
CA Osasuna

Své dosud jediné pohárové finále v klubové historii Osasuna odehrála v roce 2005, kdy na madridském stadiónu Vicenteho Calderóna prohrála s Realem Betis 1:2 po prodloužení. Dnes tedy bude znovu usilovat o premiérový triumf, ovšem v cestě ji stojí ještě o poznání silnější soupeř.

V La Lize Osasuna ještě rovněž bojuje o evropské poháry, kam se v případě jejího případného dnešního neúspěchu dostane i sedmý tým, kterým je aktuálne Girona, na niž celek z Pamplony z desátého místa ztrácí tři body. V posledním kole Osasuna sice prohrála, ovšem ostudu rozhodně neudělala, neboť na trávníku vedoucí Barcelony hrála od prvního poločasu v deseti, jedinou branku ale inkasovala až v 85. minutě zápasu.

Osasuna má za sebou mnohem delší pouť letošním ročníkem Copa del Rey. Zahájila ji už v listopadu utkáním na trávníku celku Fuentes ze šesté nejvyšší soutěže (4:1), následovala výhra 3:1 u čtvrtoligového Arneda.

V novém kalendářním roce pak Osasuna postupně zdolala Alavés 2:1 po prodloužení, na trávníku Realu Betis vyhrála po remíze 2:2 a následném penaltovém rozstřelu, prodloužení úspěšně zvládla i proti druhému sevillskému celku FC Sevilla (2:1) a právě v prodloužení pak uspěla i v semifinále, když po domácí výhře 1:0 nad Athleticem Bilbao prohrála v baskickém derby na trávníku soupeře 0:1. Do finále ji pak vzhledem k průběhu zápasu, kdy ji soupeř herně výrazně přehrával, senzačně posunul Ibaňez postupovou trefou na 1:1 ve 116. minutě zápasu.

V celku Osasuny už sezóna skončila pro zraněného Darka Brašanace, po zranění už by ale mohli být k dispozici David García a Nacho Vidal, utkání s Barcelonou pak kvůli karetnímu trestu vynechal Jon Moncayola.
Real Madrid CF

Real víkendovou prohrou v San Sebastianu 0:2 utrpěl už čtvrtou prohru z posledních osmi ligových zápasů a takřka definitivně přišel o šanci obhájit ligový titul, ovšem přesto má dobrou možnost považovat tuto sezónu za úspěšnou. Kromě španělského poháru totiž stále bojuje ještě v Lize mistrů, kde jej čeká semifinále proti Manhcesteru City, první zápas se odehraje na stadiónu Santiaga Bernabeua už v úterý.

V ligové tabulce už se Real neúspěšným obdobím propadl na třetí místo, kromě suverénně vedoucí Barcelony už zaostává i za druhým Atléticem. Na něj pět kol před koncem ztrácí bod, na Barcelonu pak rovných čtrnáct bodů.

Real vstoupil do soutěže nečekaně těsnou výhrou 1:0 na trávníku čtvrtoligového Cacereňa, poté už ale měl proti sobě mnohem těžší váhy.

V osmifinále vyhrál 3:3 ve Villarrealu, ve čtvetfinále si díky výhře 3:1 po prodloužení poradil s Atléticem Madrid, v semifinále pak po domácí prohře 0:1 s Barcelonou dokázal deklasovat svého úhlavního rivala na jeho trávníku 4:0.

Real se musí obejít bez Ferlanda Mendyho, jehožtrápí potíže s lýtkem, ze zranění zadního stehenního svalu se pak úspěšně zotavují David Alaba a Luka Modrić, ovšem i s výhledem na semifinále Ligy mistrů to u nich zřejmě ještě nebude na start v základní sestavě. Po karetním trestu by se do základní sestavy měli vrátit Vinícius Júnior a Eduardo Camavinga, prakticky s jistotou pak bude hrát i Karim Benzema, jenž při utkání v San Sebastianu odpočíval.
Hezký večer při sledování přenosu z finále Copa del Rey, tedy španělského královského poháru. Zatímco vysoce favorizovaný Real Madrid bude útočit na svůj již dvacátý triumf v této soutěži, tak Osasuna se zúčastní finálového souboje teprve podruhé v klubové historii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.