Video se připravuje ...

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Dukla - Příbram

Přenos se aktualizuje automaticky

Kozel: "Kuba Považanec je žolík, který dokáže hru oživit. Je to typ fotbalisty, který umí vnést do hry svěží vánek. On i Néstor toto umí dokonale, ale velký rozdíl mezi našimi středopolaři není. Každého můžeme využít jinde," hodnotí trenér Dukly nasazení slovenského středopolaře do hry až v průběhu zápasu.
Luboš Kozel (trenér Dukly): "Já musím konstatovat, že ten výsledek 0:0 zasloužený. Ač jsme měli větší držení míče a snažili jsme se dostávat do zahuštěné obrany soupeře, moc se nám herně nedařilo. Standardky soupeře jsme víceméně uskákali. K tomu, abychom vyhráli, jsme ovšem potřebovali být o poznání kreativnější. Bohužel jsme toho vyprodukovali před pokutovým územím strašně málo. Bylo to hodně zavřené utkání a remízový stav hodnotím jako zasloužený."
Pavel Tobiáš (trenér Příbrami): "Pro nás to byl nesmírně těžký a zároveň důležitý zápas. Hráli jsme na hřišti soupeře, který patří do horní poloviny tabulky a má výborně seskládaný tým mladých hráčů v kombinaci s těmi zahraniční. My jsme sehráli první poločas skvěle takticky, hráli jsme v bloku a dobře jsme bránili. Věděl jsem, když přežijeme ten první poločas, pak ten druhý bude jiný. Dostali jsme se ke standardním situacím, z nichž jsme zlobili Duklu. Měli jsme i několik velkých šancí. Pro nás ten bod má velkou cenu, to si nemusíme nalhávat. Bereme ho určitě všemi deseti."
Z tiskové konference vám ještě zkusíme přinést čerstvé postřehy trenérů.
Viděli jsme zápas, jemuž bezbranková remíza sluší. V mrazivém počasí moc pohledných akcí ani brankových příležitostí k vidění nebylo, i když zkraje druhé půle dokázala Příbram hrozit. Ani jednu ze svých šancí však nevyužila a po čtyřech výhrách v řadě tedy poprvé ztratila body. I tak ovšem s touto remízou mohou být svěřenci trenéra Pavla Tobiáše spokojeni.
90+2
Konec zápasu.
90+2
Hodně kontroverzní rozhodnutí teď předvedl sudí Hrubeš, který souboj Řezníčka s Jeřábek vyhodnotil jako hraní rukou ze strany hostujícího útočníka. Klidně se mohlo pískat na druhou stranu.
90+1
A trenér Tobiáš ještě jednou takticky střídá. Martin Zeman odvedl dobrý, aktivní výkon a přepouští místo pro Martina Krameše.
90+1
Nastavuje se pouze jedna minuta.
90
Příbram podruhé střídá. Pilíka nahradil Ajrapetjan.
89
Skóre se nemění ani po souhře Beauguel – Matěj Hanousek. Po centru druhého jmenovaného se místní fanoušci dokonce dožadovali odpískání Hájovského ruky, leč jejich prosby vyslyšeny nebyly.
88
Řezníček toho sice v průběhu zápasu moc nepředvedl, ale teď si pohrál s Karavajevem a správně načasoval přihrávku na Deliho. Jako poslední instance ovšem zafungoval Jeřábek.
87
Zápas se blíží ke svému konci a vypadá to na bezbrankovou remízu.
86
Pilíkův rozjezd z vlastní poloviny nedovoleně zastavil Matěj Hanousek a rozehrávat se bude v režii hostů.
85
Karavajev jeho centr odvrátil jen na hranici vápna, kde si však Pilík zpracoval míč rukou a bylo po nebezpečí.
85
Beauguel neodvrátil vysoký centrovaný míč úplně stoprocentněa Jeřábek už odkop na hrací ploše nezvládl. Hosté kopou Zemanem další roh.
84
Krbeček ve středu pole šikovně postrčil míč Delimu, jehož delikátně podťal Gedeon. Odpískání faulu se holohlavý středopolař hodně diví, ale standardce Příbrami už nezabrání.
82
Vzápětí se o novou letní posilu Dukly čistě postaral zkušený stoper Zápotočný.
81
Podobná situace, akorát z druhé strany. Tentokrát Beauguela nastartoval Marek Hanousek, prudký centr francouzského útočníka směřoval na vzdálenější tyč, kde ho však před Krmenčíkem pokryl Neves.
80
Zajímavá akce Pražanů. Považanec ve vápně šikovně uvolnil Beauguela, který ovšem svůj přízemní centr zazdil. Vracející se Neves ho totiž srazil na roh. Ani z něj se nebezpečí pro Boháče nenarodilo.
79
Dlouhý nákop Karavajeva z hloubi pole uzmul před dotírajícím Krmenčíkem pozorný Boháč.
78
Střídají i hosté. Unaveného Filla nahradil Tomáš Krbeček.
77
Néstor v domnění, že vybojuje roh pustil míč za čáru, ale pomezní Kříž k jeho údivu nařizuje odkop od branky.
76
Neves zastavil nově příchozího Néstora jen za cenu faulu, do vápna Příbrami přiletí centr z pravé strany.
75
Druhé střídání v týmu Luboše Kozla. Bergera domácí stratég nahradil Néstorem Albiachem.
75
Jejich snahu však uťal faul Hnaníčka na Považance. Ve druhém poločase však tempo hry výrazně vzrostlo.
74
Další operace domácích kolem pokutového území skončily nezdarem a na útočné polovině se pro změnu usadili Příbramští.
73
Dukla nyní rozvážně kombinuje a málem se dostala do šance. Narážečka Beauguela s Krmenčíkem vypadala slibně, ale Hájovský zasáhl včas.
71
Sus přenesl hru doleva na Nevese, který na nic nečekal a ihned posunul míč vedle sebe na Filla. Rychlonohý štírek udělal pár kroků směrem k vápnu a vystřelil. Ke smůle Středočechů těsně vedle.
71
Centr Zemana tentokrát nikterak nebezpečný nebyl a skončil už ve zdi.
70
Fillo zkoušel štěstí pro změnu z levé strany. Před pokutovým územím byl nedovoleně zastaven Beauguelem a je tu zajímavá standardka pro hosty.
69
Hnaníček vyzval k další akci Pilíka, který si poradil s Matějem Hanouskem a odcentroval. Řezníčka pak ve vápně nepustil k zakončení pozorný stoper Jeřábek. Příbram ovšem kope roh.
68
Zeman sice vystihl špatnou rozehrávku Považance, ihned však míč domácím vrátil, neboť si nerozuměl s Řezníčkem.
66
Považanec vnesl do hry Pražanů oživení. Tentokrát se zmocnil míče na čtyřicátém metru, udělal pár rychlých kroků a vystřelil levačkou těsně vedle Boháčovy branky.
65
Bergerův oblouček sice oslovil Krmenčíka, ale ten byl v době provedení přihrávky v ofsajdu. Beauguelova snaha tak vzápětí vyšla naprázdno.
63
Tohle bylo dobré také v podání Dukly. Centr v pokutovém území prošel až na jeho vzdálenější stranu k Bergerovi, který mířil na vzdálenější tyč, leč trefil pouze Suse. Následná rána Považance zpoza šestnáctky se mezi tři tyče nevešla.
62
Trenér Kozel reaguje na vývoj posledních minut střídáním. Považanec nahrazuje v sestavě hostitelů Čajiće.
62
Berger adresoval Krmenčíkovi přihrávku na paty a Dukla může být rád za to, že byl na blonďatého záložníka domácích pískán faul.
61
Další pohledná přímočará akce Příbrami. Deli dlouhým pasem nastartoval na levé straně Zemana, ten na nic nečekal a z první posunul balon do pokutového území, kde se k němu prodram Pilík, v těžké pozici ovšem nasměroval míč vysoko nad branku.
59
Zeman poslal do velkého vápna v krátkém sledu dva centry. Ten první hledal Hájovského, ten druhý už našel Zápotočného, jehož hlavička ze záklonu se snesla vedle.
58
Příbram pokračuje v aktivitě, její fotbalisté kopou další roh.
56
Příbram zase pořádně zahrozila. Neves pronikl po levé straně a poslal balon do pokutového území, ten prolétl vápnem a málem se dostal na zadní tyči k nekrytému Hájovskému, který však v tísni už zakonči nedokázal. Hosté umí být hodně nebezpeční.
55
Tak to byla tutovka jako hrom! Po centru do pokutového území z levé strany hlavičkoval Zápotočný snad z pěti metrů pouze do domácího gólmana.
53
Polomův přízemní centr sice našel Beauguela, ale jeho sklepnutí už sebrali fotbalisté Příbrami.
52
Na Julisku si dnes našlo cestu pouze 734 věrných fotbalových fandů. Počasí a nepříliš racionálně zvolený termín v tomto ohledu jistě sehrály své.
51
Marek Hanousek se z levé strany řítil do vápna a odcentroval, pouze však sestřelil nejblíže stojícího Suse.
49
No a nakonec z toho bylo poměrně slušné nebezpečí pro branku Filipa Rady. Vysoký centr Zemana z levé strany ještě v záklonu vracel do ohně Pilík, ale domácí gólman míč vyboxoval pryč.
49
Dukla se snaží být aktivní také zkraje druhé půle, ale po faulu na Filla rozehrává Příbram.
47
Na Julisce je navíc v těchto večerních hodinách pořádná kosa, což kvalitě fotbalu také nepřispívá.
46
Dobrou šanci měla Příbram hned zkraje druhé půle. Ostrý centr Pilíka z pravé strany našel na hranici penalty nabíhajícího Filla, který svými kolíky poslal balon těsně vedle Radovy branky.
46
Začal druhý poločas.
První poločas dohrávaného utkání 11. kola Synot ligy hrstku přítomných diváků na Julisce nezahřál. Viděli jsme totiž spoustu nepřesností a snad pouze dvě větší příležitosti, které ale brankou neskončily. Zákonitě tak úvodních pětačtyřicet minut skončilo remízou 0:0. Druhý poločas začne zhruba 21:16.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Centr Matěje Hanouska z levé strany neprošel díky Zápotočnému a poločas končí.
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
45
Tak asi největší šance zápasu. Domácí operovali kolem pokutového území a uvnitř něj, ostrý přízemní centr Čajiče našel placírku Marka Hanouska, který sice vypálil z dvanácti metrů doprostřed branky, nicméně zároveň tak prudce, že měl Boháč v brance Příbrami co dělat, aby míč zachytil před brankovou čárou.
43
Dukla zkusila při standardní situaci předvést signál, od Bergera se dostal míč k poslednímu Gedeonovi, jehož střela z uctivé dálky trefila pouze Deliho. Ke štěstí domácích však ani Příbram neměla žádného vysunutého hráče, který by v tu chvíli mohl pospíchat na Radovu branku.
42
Beauguel se snaží. Opět si hodil míč mezi trojici příbramských fotbalistů, ale Fillo mu ho ukopl do autu. Jinak se k francouzskému útočníkovi balony příliš nedostávají.
40
Domácím vázne rozehrávka. Demonstroval to téměř neviditelný Marek Hanousek, který adresoval přihrávku na paty Jeana Davida Beauguela.
39
Útočné pozice tentokrát zaujali fotbalisté Příbrami a operují na polovině soupeře.
37
Tohle mohlo být také zajímavé! Patrik Gedeon se netradičně objevil na hrotu útoku domácího týmu a Bergerův pas ho našel téměř milimetrově. Holohlavý srdcař zdejšího klubu však míč nezpracoval a o šanci se připravil.
36
Hnaníček v plné rychlosti vybojoval míč ve středu pole a posunul ho doleva na Zemana, který se hezky zbavil Karavajeva, ale jeho centr se stal opět snadným soustem příbramských zadáků.
35
Gedeon byl ve vzdušném souboji zezadu přistrčen Fillem, píská se proti Příbrami.
33
Karavajevův oblouček se snášel ke Krmenčíkovi, jenž měl k míči hodně daleko a tak zkoušel proti Zápotočnému vybojovat alespoň penaltu. Sudí Hrubeš však na něco podobného správně nepřistoupil.
32
Zajímavá akce Příbrami skončila opět u Pilíka. Ten si v souboji jeden na jednoho neporadil s Matějem Hanouskem a navíc ho fauloval.
31
Odraženého balonu na hranici šestnáctky se zmocnil Fillo a zkusil vystřelit. Jeho propagační skákavý pokus určitě potěšil zmrzlého Radu, který si připsal snadný zákrok.
31
Ani tentokrát se Čajič nepochlapil a Příbram rozehrává od vlastní branky.
30
Centr Čajiče nedoletěl ani do velkého čtverce a zasáhl pouze Suse. U rohového praporku se koná repete.
29
Centr do šestnáctky odvrátili zadáci hostujícího mužstva jen na rohový kop.
29
Na delší čas se zmocnili míče fotbalisté Příbrami, nic světoborného ale nevymysleli a museli se smířit pouze s kombinací poblíž půlící čáry. Domácí balon rychle získalui a už přemýšlejí jak vyzrají na dosud výbornou obranu soupeře.
27
Když to nejde zprava, zkouší to Dukla zleva. V rychlostním souboji se Susem ovšem tahal Matěj Hanousek za kratší konec a navíc se provinil útočným faulem.
26
Centrem do šestnáctky neuspěl ani Beauguel byť měl na výběr hned tři spoluhráče. Našel pouze hlavy příbramských stoperů.
25
Gedeonova kolmice nakonec i přes drobnou Zemanovu teč prošla až ke Karavajevovi, jehož centr z pravé strany patřil do kategorie hrůzostrašných. Vysoká svíce pravého obránce Dukly skončila daleko za brankou.
23
Čajič se ve středu pole nechal snadno obrat o míč Nevesem, v rychlé akci pokračovali Řezníček a Pilík, více než aut však hosté ze svého přechodu do útoku nevytěžili.
22
Domácí se snaží odpověďet, nicméně Bergerův pas na Krmenčíka zastavil Sus.
20
První gólová šance zápasu. Krásně zakroucený balon Zemanem přesně našel Hájovského, který byl na malém vápně zcela nekrytý, míč ovšem v letu vůbec netrefil. Balon nakonec doskákal těsně vedle pravé Radovy tyče.
20
Po faulu na Pilíka naopak mají šanci ohrozit Radovu svatyni hostující borci.
19
Krmenčíkův centr nepustil do vápna Sus. Dukla nekope ani roh, neboť se jako poslední dotkl míče právě domácí útočník.
18
Dukla rozvážně kombinuje kolem půlící čáry, Příbramští její rozehrávku vysoko napadají.
16
Máme za sebou úvodní čtvrthodinu hry, nestalo se prakticky nic. Vzruch přinesl pouze Zemanův nebezpečný rohový kop.
15
Neves na útočné polovině obtěžoval rozehrávku soupeře a fauloval Gedeona. I tentokrát sudí Hrubeš řeší všechno domluvou.
14
Tentokrát to Dukla zkusila po pravé straně. Karavajev poslal míč Bergerovi, který si ho chystal na střelu levou nohou, v rozhodujícím okamžiku ale do ofenzivního fotbalisty Dukly vrazil Zápotočný a šanci mu znemožnil. Nepíská se.
13
Čajičova míčová kouzla utnul před pokutovým územím Příbrami vracející se Deli.
12
Zemanův rohový kop proletěl nikým netečeován až k Radovi, který musel na bližší tyči osvědčit dobrý postřeh a míč vyrazit. V hledišti to jen zašumělo.
11
Standardní situace Středočechů se bude opakovat.
10
Pilík vedl rychlou protiakci hostů, vysunul do pokutového území Řezníčka, kterého však čistě zastavil Jeřábek. Pro Příbram je z celé akce alespoň rohový kop.
9
Gedeonova přihrávka sice prošla ke Karavajevovi, ale ten byl natolik vyrušen skluzem Zemana, že už míč na hrací ploše nezachytil. Aut pro Příbram.
8
První útočná akce Příbrami. Dlouhý nákop Zápotočného dobře zpracoval Zeman a snažil si ho narazit s Fillem, o nějž se ovšem bez problémů postaral Karavajev.
7
Hanouskův centr z levé strany hledal ve vápně Krmenčíka, forvard Dukly byl ovšem rychlejší než míč a přeběhl ho.
7
Domácí se snaží být od úvodních minut aktivní a kontrolovat hru.
5
Zajímavá akce Dukly. Po zisku míče ve středu pole vysunul Čajič zajímavým způsobem Krmenčíka, jemuž se sice míč zamotal mezi nohama, útočník domácích ho však ještě stačil posunout na Beauguela, jehož další centr už do vápna Příbrami neprošel.
4
Marek Hanousek si teď nerozuměl s Matějem Hanouskem, míč pro Příbram.
3
Na pravé straně převzal přihrávku Berger a hnal se proti Neveseovi, ten si s ním však poradil.
2
Dlouhý nákop Nevese hledal Řezníčka, který však byl v ofsajdovém postavení.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Dukla Praha: Rada – Mat. Hanousek, Polom, Jeřábek, Karavajev – Čajić, Gedeon, Mar. Hanousek – Berger, Beauguel, Krmenčík.
Náhradníci: Chudý – Juroška, Kluk, Považanec, Mareš, Hlinka, Albiach.

1.FK Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Hnaníček, Fillo – Pilík, Deli, Zeman – Řezníček.
Náhradníci: Krbeček – Ajrapeťan, Tarczal, Danoski, Krameš, Stratil, Krbeček.

Rozhodčí: Hrubeš – Kříž, Arnošt.
Krásný mrazivý večer z pražské Julisky. Čeká nás souboj Dukly s Příbramí v rámci dohrávky 11. kola Synot ligy. V sestavě obou týmů nechybí jejich kanonýři – tedy Jean David Beauguel na straně Dukly a Jakub Řezníček na straně Příbrami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.


Články odjinud