Tipsport liga -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Skalica - 19. ledna 2022   10:30

Z. Moravce - Vráble
0:0
(0:0)
Skalica
Skalica
Kira – Čögley, Tóth, Pintér, Chren – Sloboda, Grozdanovski, Švec – Kolesár, Horák, Kyziridis (střídali Menich, Haspra, Belmenen, Ďubek)
Richter – Čonka, Bednár, Mondek
Skalica
Riška – Nagy, Černek, Rudzan, Mizerák – Kousal, ? (55. Voleský), Hollý, Baumgartner – Šebesta, Štursa

Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:6. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:11.
Nudný přípravný zápas s minimem šancí končí bezbrankovou remízou. Rozdíl soutěže nebyl příliš znát, Zlaté Moravce si vytvořily dvě příležitosti v závěru první půle, soupeř z druhé ligy svou jedinou po přestávce prováhal.
90+2'
90+1'
Nastavení nebylo oznámeno, ale za normálních okolností by se vzhledem k několika ošetřováním mělo přidávat alespoň pět minut.
90'
Zlatomoravečtí odkopávají pátý roh druholigového soupeře k vlastní lavičce náhradníků.
90'
Baumgartner si udělal prostor na pravé straně pokutového území a tvrdou střelou z úhlu ohrozil Kiru, který vyráží na roh.
88'
Skalický trestný kop soupeř odvrátil za velké vápno, kde se do odraženého míče opřel Martin Petr. Jeho tvrdá rána prosvištěla těsně nad břevnem.
86'
Narážečku v šestnáctce přečetl skalický brankář a zalehává míč.
85'
Na půlící čáře byl tvrdě sražený Čögley.
84'
Přetažený centr z levé strany končí za bránou druholigového celku.
82'
Při přechodu do protiútoku je pískán faul Skalice.
80'
Zlaté Moravce útočily do plných, rozhodčí opět přerušuje hru, protože na trávníku zůstal ležet jeden z fotbalistů v černém.
78'
Blíží se závěr zápasu, chudého na šance i na zajímavé okamžiky. Zatím se nezdá, že by někomu docházely síly, a dál se bojuje o míč především kolem půlící čáry.
76'
Jeden z fotbalistů Zlatých Moravců obdržel žlutou kartu.
75'
Hra po ošetření pokračuje.
73'
Před skalickou bránou se svíjí jeden z obránců, z lavičky opět spěchá na hřiště zdravotník.
72'
Dnešní utkání sleduje 30 diváků.
71'
Z opakovaného rohu již ohrožení brány nepřichází, zelenobílí spěchají na vlastní polovinu hřiště.
70'
Zlatomoravečtí hlavičkáři si poradili jen na chvilku. Před odkrytou bránou zůstal úplně volný Baumgartner, jenže nejvhodnější okamžik pro střelu prováhal a obránce mu stačil střelu srazit na další roh.
69'
Rohový kop bude zahrávat z levé strany Skalica.
68'
Trestný kop z nadějné vzdálenosti pískl sudí Zlatým Moravcům. Na Ďubkův centr vyskočil jeden z jeho spoluhráčů v nepřehledné tlačenici před bránou a hlavičkuje přímo do náruče brankáře Grögera.
65'
Haspra neměl šanci dosáhnout na Menichovu prudkou přihrávku. Vhazuje Skalica.
64'
Hraje se jen upracovaný fotbal uprostřed hřiště, bez šancí a bez zajímavých okamžiků.
63'
Útočný faul přerušil akci zlatomoraveckého celku.
61'
Mizerák postupoval v tandemu s Baumgartnerem po levé straně, Haspra se však stačil zatáhnout a nakonec si hráči Skalice nepohlídali ofsajd.
59'
Krátkou pauzu na ošetření si pro změnu vyžádaly Zlaté Moravce.
57'
Ošetřován je Mário Hollý, vstává naštěstí po svých a odchází v doprovodu maséra za postranní čáru.
55'
V dresu Skalice přichází na hřiště Voleský.
54'
Aut Skalice z úrovně velkého vápna soupeřova obrana vystihla.
53'
Důrazná zlatomoravecká obrana nepustila do zakončení Štursu, který si obíhal zleva na Šebestovu kolmici. Plzeňský odchovanec se pak zamotal do ochranné sítě, která je jen asi dva metry za koncovou čarou.
51'
Skalický brankář si vyskočil pro vysoký míč a rozehrává nakrátko protiakci.
49'
Čögley vhodil aut na pravém křídle, hra je ale zatím neurovnaná s častými ztrátami na obě strany.
46'
Do druhé půle proběhlo několik střídání, ale informační servis soutěže je nulový, ani na místě nikdo změny nehlásí. Na hřišti identifikujeme v černém dresu Haspru, upřesníme případně později.
46'
Branku jsme v úvodním dějství zápasu neviděli. Druholigová Skalica hraje aktivně a zpočátku favorita možná i zaskočila, výraznější šanci si však nevypracovala. Zlaté Moravce se v závěru poločasu dostaly do tlaku a několikrát ohrozily soupeřovu bránu.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 2:1, střely mimo 4:2, rohy 1:2, fauly 6:4, ofsajdy 1:1.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje poločas o jednu minutu.
44'
Také Grozdanovského pokus letí nad břevno.
42'
Kyziridis zakončil dravý průnik padáčkem zpoza šestnáctky, který přistál na horní síti skalické brány.
40'
Centr z levé strany stačil Jakub Kousal jen posunout hlavou za sebe, Skalica alespoň získává aut.
38'
Štursa zezadu zajel do Grozdanovského, z přímého kopu Zlatých Moravců je jen autové vhazování.
37'
Ligový celek se zmocnil míče jen na okamžik, Skalica vhazuje nedaleko střídaček.
34'
Tomče Grozdanovski vyvezl míč a předal ho na pravé křídlo Kolesárovi, kterému však hrací předmět utíká do autu.
33'
Šebesta vybojoval v těsném souboji druhý roh pro Skalici.
32'
Chrenův centr vytáhl Riška na velké vápno ke Grozdanovskému, který se pěknou kličkou zbavil obránce a vypálil k tyči. Skalický brankář musel předvést efektní robinzonádu.
30'
Zlaté Moravce to zkoušejí z dálky, míč letí neškodně do ochranné sítě.
29'
Skalica ubránila roh a zpětný nákop směřuje do Riškovy náruče.
28'
První náznak šance si připravil favorit. Volný Kolesár pohotově vypálil uvnitř šestnáctky a Riška vytahuje tvrdý projektil od tyče na roh.
27'
Kousal přenesl hru na Mizeráka, který však nedokázal na velkém vápně zpracovat přesněji a borci v černém ho ve spolupráci s brankářem odstavili od míče.
26'
Předposlední celek nejvyšší soutěže zapojuje do rozehrávky i brankáře. Na šanci zatím čekáme marně.
23'
Po sérii hlavičkových soubojů ve skalické šestnáctce odkopává míč do bezpečí Ondřej Štursa.
22'
U postranní čáry přišlápl Nagy nohu Chrenovi a trestný kop z úrovně šestnáctky dostává k dispozici ViOn.
20'
Šebestova přízemní střela zaměstnala poprvé naostro na brankové čáře Matúše Kiru.
19'
Následuje však další odpískaný faul. Skalica rozehrává nedaleko středového kruhu, dlouhý míč letí neškodně k brankáři Kirovi.
18'
Dva nákopy do šestnáctky obrana Zlatých Moravců odvrací.
17'
Přímý kop rozehráli fotbalisté Skalice nakrátko a Mizerák vybojoval roh.
15'
Chren rozehrál akci po levém křídle na Grozdanovského, který přiťukl do běhu Horákovi. Toho však odstavil tělem skalický Černek.
13'
Hollý hledal dalekonosným křížným pasem Štursu, k míči se však dostal až nabíhající spoluhráč z levého křídla, jehož rána z úhlu rozvlnila boční síť.
11'
Ofsajd je máván Zlatým Moravcům.
10'
Hollý rychle rozehrál další standardku na Šebestu, který však při svém průniku o míč přišel. Hráči ViOnu nakopávají získaný balon až za bránu Skalice.
9'
Skalica rozehrává po faulu na půlící čáře jen dozadu. Následné přenesení hry na Kousala končí v autu.
5'
Na umělé trávě se odehrává spousta soubojů uprostřed hřiště, nakonec míč vyvážejí fotbalisté Skalice, ale centr směřuje do zámezí.
2'
Centrovaný míč z levého křídla je snadnou kořistí zlatomoraveckého brankáře Kiry.
1'
První útok podnikla Skalica, skončil tvrdou střelou Ondřeje Štursy metr nad břevno.
1'
Zápas se v areálu tréninkového střediska v Senci odehraje za slunečného počasí, na umělou trávu postupně přicházejí hráči obou mužstev. Zlaté Moravce budou hrát v černých dresech, Skalica v zelenobílých.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Kira – Čögley, Tóth, Pintér, Chren – Sloboda, Grozdanovski, Švec – Kolesár, Horák, Kyziridis
Náhradníci: Richter, Menich, Čonka, Bednár, Mondek, Ďubek, Belmenen, Haspra

MFK Skalica: Riška – Nagy, Černek, Rudzan, Mizerák – Kousal, ?, Hollý, ? – Šebesta, Štursa (bez záruky).
Tabulka skupiny E:
1. Zlaté Moravce 1-0-0, 5:3, 3 body
2. Senica 1-0-1, 3:2, 3 body
3. Skalica 1-0-1, 1:1, 3 body
4. Trnava 1-0-2, 5:8, 3 body
V Senci pokračuje zimní Tipsport liga, v čistě slovenské skupině E se utká předposlední celek podzimní části nejvyšší soutěže ViOn Zlaté Moravce s čtvrtým klubem druhé slovenské ligy MFK Skalica.
Zlaté Moravce v atraktivní přestřelce zdolaly Spartak Trnava 5:3. Skalica se již představila dvakrát a zápasy to byly podstatně dietnější – s Trnavou prohrála 0:1 a Senici stejným poměrem porazila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.