UEFA Youth League -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : FC Porto - 20. dubna 2018   13:00

Chelsea
Chelsea
30' Redan  • 87' Grant
2:2
(1:1)

5:4 (PEN)

FC Porto
FC Porto
40' Queirós   • 82' Mário
Chelsea
Cumming – Sterling, Chalobah, Grant (C) – James, Gallagher (83. Lamptey), McCormick, Familio-Castillo – St. Clair, Redan (71. Brown), Hudson-Odoi
Bulka – Guehi, Brown, McEachran, Lamptey, Colley, Uwakwe
Jovanovič – Stojkovič, Mihajlovič (všichni SRB)
Colovray Sports Centre, Nyon
FC Porto
Costa – Lamba, Queirós, Justiniano, Leite – Baró, Pires, Cassamá (C) (66. Estrela), Bessa – Irala (90. Maleck), Queta (81. Mário)
Silva – Lameira, Estrela, Maleck, Fidelis, Mário, Lopes

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:9.
Londýnská Chelsea byla tři minuty od vyřazení v závěru druhého poločasu. Po penaltovém rozstřelu ale nakonec postupuje do finále UEFA Youth League!

Dlouho se oba týmy nedokázaly probít přes obranu soupeře. Zlom přišel až po půlhodině, kdy zaváhal při rozehrávce Qzeirós, který doslova daroval míč hráčům Chelsea a ti toho náležitě využili. Hudson-Odoi pálil jen do brankáře Costy, který ale balon neudržel v rukavicích a Redan s přehledem doklepl balon do sítě. Chybující Diogo Queirós ale dokázal povedenou hlavičkou ještě do pauzy srovnat. Druhý poločas přinesl podobně jako ten první dvě branky, po jedné na každé straně. Osm minut před koncem se radoval z góly střídající Joao Mário, ale těsně před závěrečným hvizdem dokázal srovnat na 2:2 kapitán Chelsea Joshua Grant.

Penaltový rozstřel zahájil chybou ve druhé sérii Brown, ale stejně si vedl o několik sekund později také Leite. Rui Pires mohl poslat Porto do finále, ale zaváhal a pokračovalo se až do sedmé série. V ní se nejprve prosadil Familio-Castillo, ale následně byl Cummingem vychytán Diogo Bessa a Chelsea se tak raduje z postupu.

Finálový soupeř vzejde pro Chelsea z dvojice Manchester City – Barcelona.
Diogo Bessa musel dát. Devatenáctiletý záložník Porta poslal míč svou levačkou jen do rukavic připraveného Cumminga a Chelsea postupuje do pondělního finále!
Tradiční exekutor volných přímých kopů Familio-Castello neměl problém poslat brankáře k opačné tyči.
Diogo Queirós už dnes jednu branku dal a skvěle si vedl i nyní. Jeho pokus končí v levém horním rohu a rozstřel pokračuje.
Trevoh Chalobah se rozběhl z velké dálky, ale poté jistě proměnil svůj pokutový kop.
Vše mohl rozhodnout Rui Pires. Záložník Porta ale nedává, stejně jako James zkoušel pálit k levé tyči, ale tam byl Cumming.
Tlak se zvyšuje! Pátou sérii otevřel Reece James, který ale střelou po trávníku neuspěl. Diogo Costa parádně zasáhl o své tyče.
Další střídající hráč. Junior Maleck si postavil míč na penaltový bod a poté ho levačkou poslal do levého horního rohu.
Callum Hudson-Odoi dal šanci brankáři, ale ten nedokázal míč vyrazit až nad břevno.
Mamadu Lamba se rozběhl velmi pomalu, ale poté napálil míč přesně pod břevno. Cumming byl tentokrát zcela bez šance.
Luke McCormick odehrál povedené utkání a to jen potvrzuje při proměněné penaltě. Parádní rána do pravého horního rohu.
Diogo Leite pálil levačkou k pravé tyči, ale tam byl připravený Cumming a také chytá.
Brown nedal takovou razanci své střele a toho využil Costa k parádního zákroku u tyče.
Za Porto se jako první přestavil Estrela. Jeho střela šla k levé tyči, tam padal i Cumming, ale na míč si nesáhl.
Jako první se vydal k penaltovému bodu Harvey St. Clair. Jeho pokus šel přesně do pravého horního rohu a Costa neměl šanci.
Střílení penalt začíná.
Druhý poločas přinesl podobně jako ten první dvě branky, po jedné na každé straně. Osm minut před koncem se radoval z góly střídající Joao Mário, ale těsně před závěrečným hvizdem dokázal srovnat na 2:2 kapitán Chelsea Joshua Grant.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Z volného přímého kopu se ale už ohrožení branky Porta neudálo. Portugalský celek se dokázal ubránit a o postupujícím do finále rozhodnou penalty.
90+2'
Jamesův centr skončil jen u bránícího Leiteho. Následně ale před vápnem fauloval záložník Porta Pires a Chelsea bude mít ještě jednu šanci.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Irala, přichází Maleck.
89'
Chelsea je i nadále hladová. Nyní nebezpečně centroval do vápna James, ale těsně před Brownem odpravil míč z vápna bránící Queirós.
87'
Chelsea právě vstřelila branku!
Znovu je vyrovnáno! Chelsea měla k dispozici rohový kop. Familio-Castillo centroval do vápna, kde musel situaci několikrát uklidňovat hlavní rozhodčí. Nakonec se prosadil po hlavičce McCormicka ke střele v pádu kapitán JOSHUA GRANT, který parádně trefil balon k tyči.
86'
Řada nepřesností nyní brzdí Chelsea v závěrečném náporu. Porto drží balon daleko od vlastní branky.
85'
Porto chce přidat ještě jednu branku. Po dlouhém vhazování se dostal do pozice pro ohrožení Cummingovy branky Irala, ale jeho pokus zastavila obrana Chelsea.
83'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Gallagher, přichází Lamptey.
82'
Porto právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečné střídání trenéra Porta. JOAO MÁRIO byl na trávníku sotva půl minuty a hned se prosazuje a přibližuje portugalský celek k finále! Nejprve jasně přestrintoval bránícího Sterlinga, poté dokázal dorazit vyraženou střelu Pirese a je hrdinou.
81'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Queta, přichází Mário.
80'
Paulo Estrela rozhodně oživil útočné snažení Porta. Nyní si ale nedokázal poradit a bránícím Grantem. Na druhé straně kouzlil s balonem Brown, ale mezi tři tyče nezamířil.
79'
Před koncem druhé půle se začíná tempo zápasu výrazně zvyšovat. McCormick dohrál situaci v pokutovém území a dokázal také vybojovat rohový kop.
78'
Také Porto nebylo daleko od ohrožení branky. Bessova rána však po teči Chalobaha končí jen těsně vedle Cummingovy pravé tyče.
77'
St. Clair se dokázal na pravé straně uvolnit až k centru do vápna. Jeho pokus ale dokázal tělem odpravit z nebezpečné pozice Justiniano.
76'
Porto si vybojovalo rohový kop po nepřesném odkopu Chalobaha. Estrela ale centrem do vápna nikoho neoslovil a míč končí u hráči Chelsea.
75'
Také Diogo Queirós bude bez finále ať už to dopadne jakkoliv. Ve středu pole zbytečně zajel do protihráče skluzem a dostává žlutou kartu.
74'
Pohlednou spolupráci Jamese s Brownem zakončil umístěnou střelou Gallagher, ale jeho pokus byl až příliš pomalý a končí jen v rukavicích Costy.
73'
Grantův nákop měl najít Jamese, který hned vracel balon do středu trávníku na McCormicka. Ani tato spolupráce ale londýnskému celku nevyšla.
72'
Charlie Brown se uvedl na trávníku povedenou přihrávkou na Hudsona-Odoie, který ale v jasné příležitosti netrefil odkrytou branku.
71'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Redan, přichází Brown.
70'
Gallagher výborně uvolnil Redana, který se pral s Justinianem, následně pomohl obránci Porta také Leite a bylo bez šance.
68'
Boj o balon ve středu pole rozlouskl střídající Estrela. Dlouhým nákopem našel Lambu, který nebezpečně centroval do vápna, ale na správném místě byl postaven Chalobah.
67'
McCormick znovu pořádně přitvrdil. Nyní ale faul pískán není a ležící Pires se hodně zlobí na hlavního rozhodčího.
66'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Cassamá, přichází Estrela.
66'
Druhým potrestaným zápasu je Conor Gallagher, který ve středu pole měl k balonu o něco dále než Pires. Následně přišlo mírné přišlápnutí.
65'
Přece jen přišla střela. Luke McCormick se opřel do balonu, ale střelou po trávníku Costu nepřekonal.
64'
Joshua Grant rozehrál útočnou akci Chelsea. Následně se pral o balon na pravém kraji Dujon Sterling, ale ani jeho pokus nedoplachtil do vápna.
63'
Ke slovu se dostal také londýnský celek. Gallagher byl před vápnem osamocen, ale místo střely zvolil přihrávku na pravou stranu, kde ale nepřesně centruje James.
61'
Teď mělo ale Porto štěstí. Justiniano vracel míč na svého brankáře, ale nevšiml si, že u něj stojí Redan, který nebyl daleko od zisku a jasné šance.
60'
Chelsea se dostala pod velký tlak. Porto bylo několik dlouhých sekund v těsné blízkosti pokutového území soupeře. Ke střele však nedošlo.
59'
Jamie Cumming pomohl svým obráncům včasným výběhem proti nabíhajícímu Iralovi. Ten byl pod tlakem Chalobaha se Sterlingem a balon tak doputoval až k brankáři Chelsea.
58'
Nadějná akce Porta končí jen mizerným centrem krajního obránce Lamby. Balon se stočil až za brankovou lajnu.
57'
Druhá půle, stejně jako ta první, začíná velmi opatrně z obou stran. Porto si posílá míč ze strany na stranu a čeká na vhodný moment k útoku.
56'
Kapitán Chelsea Joshua Grant měl problémy s rozehrávkou, ale nakonec dokázal balon dopravit na útočnou polovinu. Redan však proti obraně Porta neuspěl.
55'
St. Clair znovu u míče. Leitem byl ale zahnán až k rohovému praporku, odkud už dokázal devatenáctý záložník vybojovat jen autové vhazování.
54'
Baró se už už hnal do samostatného úniku, byl již za posledním obráncem, ale pomezní rozhodčí zastavuje hru zdviženým praporkem.
53'
St. Clair byl ve středu trávního hodně nepřesný, ale dokázal se vrátit do souboje a poté znovu získal míč pro svůj celek.
52'
Redan si výborně zpracoval přihrávku ne levém kraji, následně si to namířil do vápna, ale těsně na hranici šestnáctky ho předskočil a odzbrojil Justiniano.
51'
Také druhý poločas začíná mnoha nepřesnostmi. Dlouhý pas na Quetu s přehledem sebral ze země do náručí Cumming.
50'
U levé postranní lajny se ale provinil přistrčením Bessa a u balonu tak jsou znovu hráči Chelsea.
49'
Mamadu Lamba si dovolil kličku jako jeden z posledních v obraně. S napadajícím Redanem si ale poradil a tak mohlo Porto přejít do útoku.
48'
St. Clair byl podražen u středové lajny a londýnský tým mohl pokračovat v akci rychlou rozehrávkou. Balon se ale bleskově dostal jen ke Costovi.
47'
Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu fotbalisté Chelsea. U balonu se ale příliš dlouho nezdrželi a do útoku se hnal Casamá. Ani kapitán Porta ale nedokázal projít kolem bránícího Sterlinga.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak úvodní pětačtyřicetiminutovka končí nerozhodně 1:1.

Dlouho se oba týmy nedokázaly probít přes obranu soupeře. Zlom přišel až po půlhodině, kdy zaváhal při rozehrávce Qzeirós, který doslova daroval míč hráčům Chelsea a ti toho náležitě využili. Hudson-Odoi pálil jen do brankáře Costy, který ale balon neudržel v rukavicích a Redan s přehledem doklepl balon do sítě. Chybující Diogo Queirós ale dokázal povedenou hlavičkou ještě do pauzy srovnat a tak jsou oba týmy stejně daleko k postupu do samotného finále.
45'
45'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Chalobah, který v hlavičkovém souboji sestřelil Pirese a případné finále bude bez něj!
44'
Následný rohový kop už Chelsea neproměnila v povedené zakončení. Pomalou střelu dokázal Diogo Costa s přehledem uhlídat u své tyče.
43'
Juan Familio-Castillo centroval z pětatřiceti metrů do pokutového území, ale míč mu vůbec nesedl na kopačku a končí jen u prvního bránícího hráče Porta. Akce ale ještě pokračovala a Redanovu hlavičku musel řešit až Costa.
42'
Portugalci chtějí více. Pires si poradil ve středu pole s McCormickem, ale poté už nedokázal přesně přihrát na Iralu.
40'
Portu se daří ještě před odchodem do šaten srovnat krok! Po Bessově centru od rohového praporku se dostal zcela osamocen k hlavičce stoper DIEGO QUEIRÓS a přesně umístěným pokusem do pravého horního rohu nedal Cummingovi žádnou šanci.
39'
Kapitán Chelsea Joshua Grant nyní zachránil svůj tým včasným odkopem. Irala se už už natahoval ke střele, ale nakonec byl u balonu dříve právě Grant.
38'
Portugalští mladíky zvyšují v závěru poločasu tempo. Po rohovém kopu mohl hlavičkovat Bessa, ale míč ho těsně přeletěl. Porto ale zůstává u míče na útočné polovině.
37'
Chelsea má v posledních minutách více ze hry. James skvěle předběhl v souboji Leiteho, následně ale centroval jen do připravených rukavic brankáře Costy.
36'
Chelsea se nyní snaží trochu uklidnit hru postupnou kombinací. Ve středu pole se ale provinil proti pravidlům James a Porto tak může znovu útočit.
35'
Porto se snaží o vyrovnání stavu, ale Irala byl v pokutovém území při hlavičce lehce postrčen a nemohl tak ideálně umístit svůj pokus.
33'
Další nebezpečnou střelu předvedl Familio-Castillo. Jeho pokus ze střední vzdálenosti se ale mezi tři tyče těsně nevešel.
32'
Chelsea je najednou plná sil. Ve středu pole si poradil s protihráči Gallagher, následně ale zastavil svůj postup a raději přihrál zpět na obránce.
30'
Chelsea jde do vedení z první velké šance! Vše začalo nepřesnou rozehrávkou Diogo Queiróse, který namazal před vápnem McCormickovi. Následně se dostal ke střele Hudson-Odoi, jeho dělovku neudržel v rukavicích Costa a z dorážky otevírá skóre DAISHAWN REDAN.
29'
Chelsea pokračovala rohovým kopem. Balon mířící do středu vápna si ale stáhl ze vzduchu brankář Porta Diogo Costa.
28'
Tentokrát to vypadalo nebezpečněji na druhé straně. Redan se dostal k hlavičce, ale napálil jen před sebou stojícího stopera Porta Queiróse.
27'
Porto si vybojovalo rohový kop. Od rohového praporku centroval do vápna Diogo Bessa, přetažený pas se ale do vápna ani nepodíval. Následný pokus o střelu zlikvidoval s přehledem Cumming.
26'
Gallager ztratil míč v nebezpečném prostoru před vápnem. Pires už mohl střílet, ale ještě hledal přihrávkou po trávníku nabíhajícího Iralu, ale k tomu se již balon přes Chalobaha nedostal.
25'
Ani Portu se nedaří přihrávky na delší vzdálenost. Nyní Baró hledal přes šířku hřiště Bessu, ale míč jde jen mezi obě lavičky.
24'
St. Clair ukázal rychlé nohy, dokázal se ve sprintu zbavit svého strážce, ale poté už nedokázal přihrát přesně na Redana.
22'
McCormick se pokoušel vysunout nabíhajícího Redana, ale jeho přihrávka byla hodně nepřesná a míč končí až za brankovou lajnou.
21'
Porto nyní zatlačilo soupeře postupnou kombinací. Cassamá si ale nenarazil přesně s Piresem a akce končí znovu bez střely.
20'
Ani dvacet minut nestačilo týmům k ohrožení jedné z branek. Pires nyní táhl útočnou akci Porta, nakonec se sám odhodlal ke střele ze třiceti metrů, ale Cumming neměl potíže balon ukrýt v náručí.
19'
Hudson-Odoi se nabíhal na zadní tyč, ale přetažený centr Jamese už na hrací ploše nezachránil. Costa tak může rozehrávat z klidové pozice od své branky.
18'
Rui Pires byl u balonu ve středu pole, poté oslovil přihrávkou na levou stranu Bessu, ale ten musel zachraňovat situaci až skluzem. Balon se ale odrazil zpět k Portugalcům.
17'
Vůbec první centr do vápna předvedl Familio-Castillo. V šestnáctce byl ale jen jeden útočník Chelsea a ten se k hlavičce neměl šanci dostat.
16'
James se dostal pod tlak při rozehrávce, pomohl si ale se Sterlingem a také s Cummingem, který vykopl až na Redana, který ale při snaze zpracovat balon fauluje.
15'
Porto napadalo tentokrát dokonce ve třech. Portugalskému týmu se podařilo získat míč ve středovém kruhu, ale po mizerném nákopu Pirese se u balonu dlouho nezdržel.
14'
Reece James si poradil s padajícím obránce, poté si ale předkopl balon až příliš před sebe a ten mu utekl až do zámezí.
12'
Queta se snažil napadat rozehrávku Chelsea, ale Sterling to udělal velmi zkušeně, když nastřelil soupeře do holeně a od ní se balon odrazil jen za brankovou lajnu.
11'
Nadějná akce Chelsea končí jen odpískaným ofsajdem. St. Clair si naběhl mezi obránce, přesně převzal balon, ale pomezní rozhodčí správně zvedl praporek nad hlavu.
10'
Úvodní desetiminutovka střelu na branku nepřinesla. Porto má sice více balon pod kontrolou, ale až ke Cummingovi se nedostalo.
9'
Také Chelsea se podívala na útočnou polovinu. McCormick kombinoval s Redanem, následně se balon ale odrazil k Piresovi a akce Blues končí bez zakončení.
8'
Queta rozběhl přihrávkou do vápna kapitána Cassamu, ten se nedostal před soupeře, upadl, ale hlavní rozhodčí byl blízko a pokutový kop nepíská.
7'
Ani jeden z týmů se příliš do útočení nežene. Po několika chybách ve středu trávníku se ocitl u balonu znovu rozehrávající Costa.
6'
Diego Costa podklouzl při výkonu, ale i tak dokázal míč poslat až na útočnou polovinu. Ve středovém kruhu byl poté hned dvakrát po sobě faulován Cassamá.
5'
Už to vypadalo, že by se Redan mohl odvážit ke střele z hranice vápna. Ve zhuštěném prostoru si ale dal míč příliš daleko od nohy a toho využil bránící Justiniano.
4'
Porto je v úvodních minutách aktivnějším týmem. Spolupráce Pirese a Bessou ale ve středu trávníku nevyšla a do útoku se tak může pustit i Chelsea.
3'
Mamadu Lamba se prodíral po pravé straně až k vápnu, jeho centr byl ale zblokován hned prvním bránícím hráčem a poté je pískán faul napadajícímu Piresovi.
2'
Fotbalisté Porta rozehráli úvodní poločas ze středového kruhu. Dlouhý nákop na Iralu ale napoprvé nevyšel a k balonu se tak dostávají také hráči londýnského týmu.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. První semifinále UEFA Youth League tak může za několik málo okamžiků začít.

Chelsea FC: Cumming – Sterling, Chalobah, Grant (C) – James, Gallager, McCormick, Familio-Castillo – St. Clair, Redan, Hudson-Odoi
Náhradníci: Bulka – Guehi, Brown, McEachran, Lamptey, Colley, Uwakwe

FC Porto: Costa – Lamba, Queirós, Justiniano, Leite – Baró, Pires, Cassamá (C), Bessa – Irala, Queta
Náhradníci: Silva – Lameira, Estrela, Maleck, Fidelis, Mário, Lopes

Rozhodčí: Jovanovič – Stojkovič, Mihajlovič (všichni SRB).
FC Porto

Také portugalský celek cestou do semifinále prohrál jen jednou. Stejně jako Chelsea tak i Porto jasně ovládlo svou základní skupinu. V konkurenci Besiktase, Lipska a Monaka ztratili Portugalci jen tři body, když nedotáhli slibně rozehraný zápas na půdě Monaka. Z prvního místa ta postoupili přímo do osmifinále.

Ve vyřazovací části si nejprve Porto smlslo na rakouském Salcburku, který na domácí půdě porazili jasně 3:1. Klíčový náskok si ale portugalský tým vytvořil až čtvrthodinu před závěrem druhé půle. Na konečných 3:1 poté pečetil v závěrečných sekundách Kuku Fidelis. To ve čtvrtfinále bylo proti Tottenhamu jasno už po úvodním dějství. Po prvním poločase vedlo Porto již 2:0 a svůj náskok s přehledem uhlídalo až do závěrečného hvizdu.
Chelsea FC

Mladíci z londýnského týmu letos v UEFA Youth League prohráli jen jedinkrát. V základní skupině si poradili dvakrát s Karabachem i Atleticem Madrid. Úvodní střetnutí v domácím prostředí s AS Řím ale Londýňanům nevyšlo podle představ, Chelsea prohrála 0:2, ale z Říma si naopak odvezla vítězství 3:1 a ta jí zaručila první příčku v základní skupině C.

V play-off nejprve v osmifinále jasně přehrála 5:2 nizozemský Feyenoord. Ve čtvrtfinále s Realem Madrid sice Chelsea musela dohrávat více než dvacet minut jen v deseti, když se nechal vyloučit záložník Jacob Maddox. V tu dobu ale londýnský celek vedl 3:2 a svůj náskok dokázal ještě v nastaveném čase druhého poločasu navýšit na konečných 4:2.
Krásné páteční odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Juniorská Liga mistrů vrcholí, dnes nás čekají semifinálové boje a v tom prvním vyzve londýnská Chelsea mladíky z Porta. Vítěz poté bude hrát hned v pondělí finálové střetnutí proti lepšímu z dvojice Manchester City – Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.