1. FUTSAL liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FTZS Liberec : Svarog Teplice - 1. března 2020   20:00

FTZS Liberec
0:4
(0:1)
Svarog Teplice
14:15' Šebek   • 30:36' Šebek   • 32:22' César   • 39:12' Černý
Plechatý (Dlask) – Šisler, Bína P. (K), Šíma, Kotek, Bína M., Benek, Janáček, Rumler, Daněk, Kratochvíl
Řeháček, Milner
SH Dukla Liberec
130 diváků
Hůla (Diegao) – Tato, Claudinho, Černý (K), Baran, Litvinov, César, Alemao, Kunzl, Djaelson, Šebek, Taverna, Žolcer

Skončilo utkání 19. kola VARTA futsal ligy, ve kterém dle očekávání zvítězily Teplice na hřišti Liberce 4:0. Domácí tým ale nebyl vůbec špatným soupeřem. Nasadil mladé hráče a poctivou obranou přiváděl k zoufalství hráče Svarogu. Během druhé půle byl FTZS v jednu chvíli dokonce aktivnějším a mírně lepším týmem, ale právě v tuto chvíli rozhodly Teplice o vítězství, když ze dvou protiútoků dvakrát skórovaly. Vítězství ještě v poslední minutě pojistil střelou do prázdné brány kapitán Teplic Černý. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle.
39:54'
Teplice si připisují pátý faul, ale to jim vadit nemusí.
39:43'
Djaelson prázdnou bránu také minul.
39:12'
Teplice právě vstřelily branku!
Hůla chytil míč, hodil ho DAVIDOVI ČERNÉMU, a ten z poloviny hřiště zamířil do opuštěné liberecké svatyně.
38:13'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
37:46'
Domácí Liberec kombinuje na útočné polovině v pěti hráčích a hledá vhodnou pozici k zakončení.
36:40'
César přes celé hřiště prázdnou bránu netrefil.
35:55'
Liberec zkouší hru bez brankáře! Pátým hráčem do pole je Aleš Benek.
35:38'
Akce domácích na jeden dotyk k zakončení nevedla. Marek Bína jen o špičku boty nedosáhl na Janáčkovu přihrávku.
35:24'
Claudinho si připisuje další faul.
34:21'
Alemao se po průnikové přihrávce ocitl sám před brankářem. Zády k braně a navíc patičkou nezakončil přesně.
33:12'
Liberec si vyžádal oddechový čas.
33:11'
Po přihrávce Claudinha trefil Litvinov břevno!
33:09'
Šisler nohou podrazil otáčejícího se Claudinha. První faul pro domácí.
32:22'
Liberec je daleko aktivnější než v prvním poločase, hosté ale jejich okénka v obraně využívají. Po rychlém protiútoku zvyšuje po přihrávce kapitána Černého CÉSAR již na 3:0 z pohledu Svarogu.
31:50'
Černý se dostal k zakončení a střelou z vápna trefuje tyč!
30:36'
Zkušenosti se naplno projevili. Svarog po slabší chvilce v utkání zvyšuje na rozdíl dvou branek, když se po hezké kombinaci prosazuje střelou po zemi podruhé v utkání ROSTISLAV ŠEBEK.
30:18'
Domácí Liberec je v těchto chvílích lepším mužstvem. Daněk se z úhlu dostal sám před Hůlu. Ten ale jeho střelu nohou vyrazil.
29:30'
Šíma posouval míč na nabíhajícího Rumlera. Bránící César vložil do přihrávky svou nohu a jen tak tak, že si nedal vlastní gól.
28:59'
Tomáš Kotek skvěle obešel hned dvojici protihráčů. Jeho přihrávka před bránu už ale spoluhráče nenašla.
28:29'
Alemao trefuje skrytou střelou mezi obránci tyčku!
27:26'
Liberec začal být aktivnější a hosté přitvrdili. Druhý faul Svarogu.
26:44'
Teplice si připisují první faul druhé půle.
26:06'
Rodrigo ve skluzu zakončoval z úhlu. Trefil pouze boční síť.
25:43'
Na druhé straně zmatky v obraně. Černý zakončoval pouze do dobře stojícího obránce.
25:17'
Rumler hledal před bránou nabíhajícího Dlaska. Hůla ale sáhl do přihrávky a míč skončil u něj.
24:48'
Šebek v poslední chvíli ukopl od nohy míč Šímovi. Liberecký mladík se už napřahoval k zakončení.
24:17'
Hůla tentokrát vyráží tvrdou ránu nad bránu.
24:16'
Dlouhý výhoz Plechatého vyboxoval brankář na druhé straně Hůla.
23:07'
Liberec se snažil něco vymyslet. Až k zakončení se ale nedostal.
21:58'
Plechatý ramenem vytěsnil míč.
21:29'
Rodrigo zakončil pouze do sítě za bránou.
20:48'
Hned od začátku druhé půle vidíme další akce Teplic. Domácí opět v bloku důsledně brání.
20:01'
20:00'
19:30'
Nejvíce zakončujícím hráčem domácích je bezesporu Šisler. Další z jeho pokusů lízl nohu obránce a jen těsně minul bránu Hůly.
18:39'
Teplice vykombinovali libereckou obranu. Alemaovi ale zakončení nesedlo.
17:45'
Liberec je v útoku v podstatě neškodný. Plechatý teď míč už po několikáté pouze odkopem odevzdal zpět soupeři.
17:11'
Alemao střílí po rohu vedle.
16:25'
Po dlouhé době se domácí dostali k zakončení. Šislerova střela ale k ohrožení brankáře nevedla.
15:32'
Plechatý zachraňuje situaci, kdy mohl Kunzl sám zakončovat, odkopem na druhou stranu haly.
14:15'

Tento time out se hostům vyplatil.Signál po ose Baran, Černý a zakončující ROSTISLAV ŠEBEK končí úvodním gólem zápasu.
14:14'
Na tuto situaci si Svarog vyžádal oddechový čas.
14:14'
Plechatý si vyskočil pro vysoký míč. Dopadl s ním ale těsně před vápno. Chyba libereckého brankáře tak znamená velkou příležitost pro Teplice.
14:00'
Šisler odehrál obranným zákrokem míč mezi diváky.
13:30'
Claudinho obloučkem míří nad.
13:17'
Hra pokračuje a i hosté zapisují druhý faul.
13:04'
Domácí tým si vyžádal oddechový čas.
13:04'
César střílí nad.
12:37'
Brankář Liberce vyškrábl Claudinhovu střelu na tyč!
12:20'
A opět tato dvojice. Domácí obránce zablokoval Césarovu střelu. Roh pro Svarog.
12:18'
Kratochvíl si v souboji s Césarem pomohl pažemi. Druhý faul domácích.
11:17'
FTZS pouze odkopl míč a Teplice stupňují svůj tlak.
10:07'
Domácí Kotek vypíchl protihráči míč a utíkal s ním po lajně. Obrana Teplic se ale stačila včas vrátit a k zakončení nedošlo.
08:41'
Na druhé straně netrefil ve skluzu úplně prázdnou bránu Šebek!
08:31'
Janáček si při svém sólu míč příliš předkopl. Ten tak skončil až u brankáře.
06:50'
I další akci Teplic domácí obrana uhlídala.
05:41'
Liberec posílá do utkání prozatím své mladé naděje. Tito hráči sbírají cenné zkušenosti a navíc si zatím při bránění nevedou vůbec špatně.
05:04'
Teplice vysoko napadají a jejich hra slaví úspěch. Další zakončení má na kontě Claudinho.
04:55'
Přihrávka Alemaa se odrazila od Kotkovy nohy těsně vedle levé tyče!
04:13'
Z protiútoku mířil liberecký Kratochvíl mimo.
04:00'
Kapitán Teplic David Černý zachytil domácí rozehrávku a vypálil. Brankář vyrazil míč na roh.
02:57'
Na druhé straně končí kombinace domácích nepřesnou přihrávkou.
02:18'
Claudinho trefil tyč liberecké svatyně!
02:10'
Na míči se již usazují dle předpokladů hráči Svarogu.
01:20'
Tomáš Janáček svou dělovkou trefil pouze záda Alemaa.
00:26'
Na druhé straně si připisuje první zákrok brankář Plechatý.
00:14'
První pokus domácího Šislera mířil mimo.
00:01'
Hráči již nastupují na palubovku. Domácí v červeno-černé kombinaci. Hosté mají bílé dresy a štulpny se světle červenými trenýrkami.
Teplice již mají jistý postup do play-off. Liberečtí hráči momentálně hájí tříbodový náskok před devátými Českými Budějovicemi, které aktuálně vedou ve druhém poločase nad osmou Českou Lípou 3:0. Liberec pak čeká v následujícím kole duel na hřišti České Lípy, kde půjde o přímý souboj o play-off.
Dnes večer nás čeká souboj pátého týmu se sedmým. Domácí Liberec je sice pouze o dvě příčky za hosty z Teplic, ale bodový rozdíl je propastný. FTZS získal z dosavadních 18 zápasů 17 bodů, kdežto Svarog ze sedmnácti duelů vybojoval hned 36 bodů. Favorit dnešního utkání je tedy jasný. V následujících chvílích se dozvíme, zda tomu bude odpovídat i průběh utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.