1. FUTSAL liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Česká Lípa : Olympik Mělník - 6. října 2021   20:30

Česká Lípa
Česká Lípa
4' Bialek  • 7' Bialek  • 15' Bialek  • 20' Fichtner  • 34' Fichtner
5:3
(4:2)
Olympik Mělník
6' Zdržálek   • 6' J. Babovák   • 32' Prejsa
Česká Lípa
Nagy, Vlašič – Řeháček
MSH Česká Lípa
150 diváků
Šanda (Žežulka) – Nečas, Šmejkal, Lehner, Novotný – Vokoun (C), Gabčo, J. Babovák, Prejsa, Zdržálek, Šup.

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Čistý hattrick zaznamenal Milan Bialek a pravda je ta, že měl několik šancí na to, jak přidat i další branky.
V 1. FUTSAL lize už je stoprocentní pouze Chrudim. Mělník prohrál utkání v České Lípě hlavně díky špatné defenzivě a nedobrému bránění standardních situací. Ve chvíli, kdy se dostal za kontakt a za stavu 4:3 tlačil soupeře, tak zaspal při rohu a Fichtner o tyč uklidnil Českou Lípu. Ta i kvůli skvělému Lukáši Lecjaksovi neinkasovala při závěrečné powerplay a může slavit třetí výhru v řadě za sebou a zároveň v letošní sezoně.
40'
Gabčo neměl postavený míč na lajně při autu z levé strany.
40'
Zapletal tečoval Gabčovu střelu z levé strany na vzdálenější tyč. Pak bývalý hráč Benaga nebo Sparty nezpracoval nahrávku.
40'
Bialek byl po křižné nahrávce na pravé straně ve vyložené šanci, ale Vokoun v dresu brankáře ve skluzu ještě udržel naděje pro Mělník na alespoň bod.
39'
Hosté vykombinovali obranu soupeře, Zdržálek nahrál zprava pod sebe Nečasovi a proti jeho střele křížem vykopl Lecjaks pravou nohu!
39'
Gabčo centroval z pravé strany na bližší tyč, kde Zdržálek nechtěně zasáhl Lecjakse a hned kontroloval, zda je v pořádku.
39'
Novotný předložil míč zleva do pravé poloviny brankoviště Gabčovi do stoprocentní šance, ale Lecjaks ve skoku na svou levou stranu zachránil Českou Lípu!
38'
Po centru zprava na levou stranu chytil Lecjaks pokus hlavou Novotného. Poté vykopl do stropu haly.
38'
Nečas byl při souboji s Fichtnerem na levé straně s míčem už v autu.
37'
Vokoun sklepl patou na Gabča na levé straně, ten střílel z dálky vedle bližší tyče.
36'
Mělník postavil powerplay, Vokounův pokus z pravé strany v dresu brankáře zlikvidoval Lecjaks, Havrda z otočky minul levou tyč.
36'
Oddechový čas pro hosty.
36'
Zapletal vzal míč Prejsovi, ten ho hned poté podrazil, na fauly 2:4.
35'
Havrda vypíchl míč Zdržálkovi z pravé strany a běžel do brejku tři na jednoho, ránu do kratší šibenice vytahoval skákající Šanda!
34'
Démoni právě vstřelili branku!
Mělník nezvládl bránění Maurova rohu z pravé strany, tři hráči neuhlídali TOMÁŠE FICHTNERA a ten o přední tyč skóroval. Asistence: Matěj Maur.
34'
Havrda sebral balón Novotnému, ale Vokoun ho překřížil na pravé straně a posledním bekovi.
33'
Démoni s pořádnou klikou přežili centr Vokouna z pravé strany, který proskákal vedle vzdálenější tyče.
32'
Gabčo fauloval na útočné polovině Olympiku a Mělník "vede" na fauly 3:2.
32'
Mělník právě vstřelil branku!
Gabčo našel při rohu zprava na středu brankoviště TOMÁŠE PREJSU a ten sám před Lecjaksem využil zaváhání Rotta. Asistence: Josef Gabčo.
32'
Šanda vyhazoval míč na levou stranu na pivota Vokounovi, ten trkl hlavou do balónu a na zadní tyč zasahoval Lecjaks!
32'
Novotný hodil míč na pravou stranu Vokounovi, tomu se postavil do cesty Fichtner.
31'
Fichtner sklepával hlavou do náruče Lecjakse. Tomu vypadal míč v brankovišti a po dobré práci Novotného by Gabčo už doklepával do prázdné brány. Nicméně rozhodčí pískají nepřímý kop pro Českou Lípu.
31'
Gabčo rozehrál aut zprava na hruď Havrdy! Pak si poradil Lecjaks se střelou z devítky i dvěma dorážkami.
30'
Bialek se položil do centru Zdržálka z pravé strany.
30'
Zdržálek udělal kličku na pravé straně, ale jeho pokus mířil vedle zadní tyče.
29'
V posledních minutách se tlak Mělníka stupňuje, ale Česká Lípa se zatím brání bez inkasovaného gólu.
29'
Nečas si narazil na pravé straně, ale jeho tvrdou střelu zablokoval Potoček.
28'
Nečas rozehrál na levou stranu, ale centr do ohně skončil na noze Zapletala.
28'
Prejsa byl na levé straně podražený Potočkem, na fauly 2:2.
27'
Zdržálek obešel Fichtnera na levé straně, jeho tvrdou střelu potom schytal zřejmě Potoček.
27'
Vokoun se rozeběhl středem a přihrál na pravou stranu, centr Zdržálka skončil na boční síti.
26'
Gabčo střílel z levé strany doprostřed branky a Lecjaks neměl potíže se zákrokem rukama.
26'
Gabčo ztratil míč na polovině hřiště a hned vzápětí podrazil Havrdu.
25'
Vokoun fauloval otáčejícího se Bialka na levé straně.
25'
Dobře myšlený pas na levou stranu do běhu Maurovi uklidil Šanda ve skluzu do autu.
25'
Prejsa vracel míč na levou stranu a Šmejkal zasáhl balón nečistě.
24'
Hosté odvrátili Zapletalův centr z pravé strany a ten potom fauloval.
23'
Vokoun dorážel svou střelu z pravé strany levačkou z osy hřiště po zemi vedle levé tyče z pohledu Lecjakse.
22'
Kolik místa dostal Fichtner na levé straně, vystřelil hned třikrát v krátkém sledu a hosté mohou poděkovat Šandovi.
22'
Vokoun zamezil nahrávce Maura zleva na Bialka v době, kdy už se rodil domácí brejk.
21'
Zdržálek namazal Bialkovi a ten běžel sám na Šandu, už ho prostřelil mezi nohama, ale hosté ještě stačili zabránit balónu skákajícímu do sítě.
21'
Česká Lípa otočila první poločas z 1:2 na 4:2. Výsledek prvního poločasu určila nedobrá obrana Mělníka, čistý hattrick Milana Bialka a výborný Lukáš Lecjaks v domácí brance. Hostům zatím nejsou nic platné dvě asistence reprezentanta Jiřího Vokouna.
20'
20'
V posledních sekundách ještě trefil Vokoun z poloviny hřiště tyč!
20'
Mělník dostává gól do šatny čtyři sekundy před pauzou! Havrda rozehrál na pravou stranu a TOMÁŠ FICHTNER zakončil mezi nohama Šandy levou nohou ke vzdálenější tyči. Asistence: Ondřej Havrda.
20'
Gabčo hasil svou chybu taktickým faulem zezadu na pravé straně na posledním obránci. Jelikož se nejednalo o surovou hru, tak sudí uděluje žlutou kartu na základě změny pravidel, která vešla v platnost před minulou sezonou.
20'
Havrda rozehrál křížem na pravou stranu a posunutí na sálovku Bialka promáchl autor hattricku z tohoto duelu!
20'
Oddechový čas pro domácí.
20'
Maur to měl složité proti Gabčovi a Mělník mohl zaútočit, jenže na polovině hřiště mu byl odpískaný faul a Gabčo se docela vztekal.
20'
Lecjaks vykopl pravou nohou centr Zdržálka z pravé strany, Olympik ještě zůstává před brankovištěm Démonů.
19'
Lecjaks pomohl spoluhráčům na útočné polovině a po nástřelu na levou stranu následovalo sklepnutí k zadní tyči, kde měl Bialek obrovskou šanci levačkou sám před Šandou!
18'
Gabčo chyboval v rozehrávce, ale pak se vložil do zakončení Havrdy a u míče je tak Babovák.
18'
Hezký volej Rozbouda z levé strany na zadní tyč odhlavičkoval obránce, hosté potom hrají od Babováka.
18'
Nečas srazil centr Rotta z pravé strany na roh.
17'
17'
Novotný nastřelil míč z pravé strany na opačnou tyč, kde Šmejkal si nepřišel v ložence na Lecjakse, následnou dorážku zablokoval padající Bialek!
16'
Novotný neměl postavený míč při autu z levé strany přesně na lajně přímo před zraky asistenta rozhodčího.
16'
Fichtnerově střele z levé strany na zadní tyč chyběl kousek!
15'
Čistý hattrick MILANA BIALKA! Maur přenechal aut na levé straně Fichtnerovi, ten poslal míč do brankoviště zhruba na střed, kde Nečas nepohlídal MILANA BIALKA, ten si rychle přehodil míč na levačku a proti Šandovi skákajícímu ke své levé tyči skóroval doprostřed brány. Asistence: Tomáš Fichtnter!
14'
Lecjaks vyrazil ve skoku pokus Vokouna z pravé strany do bližší šibenice, mladý brankář Démonů si poté poradil s nástřelem Gabča při rohu na přední tyč.
14'
Mělník je více na míči, nepatrně aktivnější, ale jinak si Česká Lípa nepočíná vůbec zle.
13'
Rozboud se přece jen dostal ke střele v souboji s Gabčem na levé straně, ale křížem minul branku.
13'
Zapletal si dovolil kličku Gabčovi na posledním obránci a roztáhl hru na levou stranu, kde se neprosadil Fichtner proti Zdržálkovi.
12'
Havrda vypíchl míč Gabčovi a přihrál na levou stranu, kde neprošel Fichtner přes Zdržálka.
11'
Maur zasekl na levé straně, nasadil jesle protihráči, ale míč potom skončil na noze někoho z hostů.
10'
Rozboud promáchl při voleji na levé straně a rozehrál tak Nečas s Novotným, při centru zleva nechybělo mnoho, aby míč propadl k delší tyči na Šmejkala.
9'
Nečas presoval středem na Zapletala a domácí udělali chybu v rozehrávce.
7'
MILAN BIALEK byl při křižném pasu na levé straně nepokryt obráncem a z první zakončil do vzdálenější šibenice.
6'
Vokoun naznačil nahrávku, na tu mu trošku skočil Lecjaks, český reprezentant útočil nadále přes pravou stranu a pak už odcentroval na vzdálenější tyč, kde JAN BABOVÁK procedil míč přes Havrdu těsně za čáru. Asistence: Jiří Vokoun.
6'
Vokoun nahrál na levou stranu DOMINIKU ZDRŽÁLKOVI, ten udělal kličku Zapletalovi, pak jej zdvojil Bialek, ale silou vůle prošel bývalý mládežnický reprezentant přes dva hráče. Následně to vypadalo, že mu bude překážet spoluhráč, ale ten včas uhnul a DOMINIK ZDRŽÁLEK prostřelil Lecjakse mezi nohama. Asistence: Jiří Vokoun.
6'
Gabčo byl nejprve zdvojený na pivotu, pak postrčil míč do pravé poloviny brankoviště, kde se otočil Vokoun, ale Lecjaks mu zmenšil úhel.
6'
Rozboud se vrhl ve skluzu do nahrávky Vokouna na levou stranu na Gabča.
5'
Olympik udělal útočný faul při rozehrání standardní situace, na fauly 2:2.
5'
Bialek se omlouvá Nečasovi za faul na levé straně, na fauly 2:1.
4'
Lecjaks skočil ke své pravé tyči proti Nečasovi ze střední vzdálenosti a rukama vytahoval balón.
4'
Mělnická obrana zaspala při bránění standardní situace! Fichtner přenechal volný přímý kop na pravé straně Havrdovi a ten našel centrem k zadní tyči osamoceného MILANA BIALKA před prázdnou bránou. Asistence: Ondřej Havrda.
4'
Rozboud si narazil se spoluhráčem na levé straně a zakončoval na dlouhou nohu do protipohybu a pravé nohy přesouvajícího se Šandy!
4'
Zdržálek odběhl od míče, Gabčo vystřelil na přední tyč, kde zasáhl rukama Lecjaks.
4'
Zdržálek se zbavil prvního hráče, pak jej podrazil Rozboud na levé straně.
3'
Gabčo podržel míč na levé straně, měl obránce na zádech, posunul na opačnou stranu a Vokounův pokus zablokoval Rozboud.
2'
Nečas ztratil míč na pravé straně, Havrda potom nepřihrál přesně Fichtnerovi.
1'
Maur doplatil na skluz Nečase na levé straně.
1'
V posledním kole uplynulé základní části v dresu Sparty tady vstřelil Josef Gabčo hattrick, tak uvidíme, co dnes.
V dresu Démonů nastoupí poprvé Karel Rozboud, který v úvodu sezony hostoval v Ústí nad Labem z plzeňského Interobalu. Je jeho kmenovým hráčem, takže muselo dojít ke změně místa hostování v případě mladého futsalisty.

FC Démoni Česká Lípa: Lecjaks (Kirov) – Fichtner, Havrda, Bialek, Maur – Rott (C), Demjančuk, Klimt, Zapletal, Potoček, Rozboud.

SK Olympik Mělník: Žežulka (Šanda) – Nečas, Šmejkal, Lehner, Novotný – Vokoun (C), Gabčo, J. Babovák, Prejsa, Zdržálek, Šup.

Rozhodčí: Nagy, Vlašič – Řeháček.
Vzájemné zápasy
Česká Lípa neporazila Mělník více než dva roky. V posledních třech zápasech se vždy radoval Olympik. V loňské sezoně vyhrál na hřišti Démonů 6:4, když hattrick zaznamenal Jakub Moravec. V odvetě poté zdolal Mělník Českou Lípu 5:0. Do prázdné brány skóroval i brankář Žežulka, pro kterého to byl debut v barvách čtvrtfinalisty posledních dvou dohraných ročníků nejvyšší české soutěže.
FC Démoni Česká Lípa
České Lípě se vůbec nepovedla uplynulá sezona, ve které se neprobojovala ani do play-off. V létě odešel Tomáš Abrham do Teplic, Pavel Caizl absolvoval přípravu ve Slavii, ale setrval v dresu Démonů. Ti přivedli z Plzně mladou dvojici Matěj Maur – Lukáš Lecjaks. Oba byli u historického titulu Interobalu, ačkoliv se v play-off nedostali do hry ani na sekundu. Lecjaks, jenž kdysi nastupoval v mládežnických reprezentačních výběrech, byl brankářskou čtyřkou za reprezentačním duem Vahala – Němec a Jakubem Luhovým.

Každopádně úvod letošní sezony zatím nevypadá vůbec špatně a zdá se, že svěřenci trenéra Kruliše chtějí odčinit zmiňovanou facku v posledním ročníku nejvyšší české soutěže. Česká Lípa vyhrála z pěti zápasů hned dvakrát. Nutno ale podotknout, že v prvních dvou kolech přivítala doma Spartu a Chrudim. Následně schytala debakl v derby s Libercem v poměru 1:6. Vzápětí v domácím souboji porazila Žabinské Vlky, loňského nováčka, 7:2 i díky čtyřem gólům Ondřeje Havrdy. V neděli poté zvítězila na palubovce Českých Budějovic 4:1.
SK Olympik Mělník
Olympik je po třech zápasech stoprocentní. V českém futsalovém prostředí je občas pasovaný na černého koně soutěže. Je pravda, že ačkoliv loni odešla dvojice Josef Gabčo – Vokoun do Sparty, tak si Olympik nepočínal vůbec špatně. Zejména pro Lukáše Nečase může být za chvíli Mělník malý... Mělničtí si podruhé v historii zahráli play-off a ve čtvrtfinále vypadli s pozdějším mistrem z Plzně. Každopádně v úvodním utkání na západě Čech drželi svěřenci kouče Němce fotbalové vedení 1:0 a až v poslední minutě si Interobal vynutil s pořádnou klikou prodloužení. Centr Michala Holého si nešťastně srazil Lukáš Nečas mezi nohama Jana Žežulky.

Jeho hostování se přes léto změnilo v přestup z pražské Slavie. Gólman, který chytal nejvyšší české soutěž už v šestnácti letech, zažívá v Mělníku své první angažmá mimo hlavní město. Mělníku se potom vrátilo již zmíněné duo Gabčo – Vokoun. Ten pro ligový web prozradil, že hodlal pokračovat ve Spartě, s čímž nesouhlasil. jeden z čelních funkcionářů Olympiku Pavel Šuba. Sám Šuba údajně prodá Vokouna pouze za nadstandardní nabídku. Vokoun se v posledních týdnech zúčastnil světového šampionátu a dostal se na hřiště například v závěru duelu proti Brazílii. Jednalo se o jediného hráče z pole, který nepůsobí v mužstvu z první pětky.

I se staronovým kapitánem jsou Mělničtí po třech zápasech stoprocentní. Nejprve zvítězili v Liberci, pak deklasovali doma Žabinské Vlky 10:1 a v pátek přehráli dalšího loňského nováčka z Ústí nad Labem 8:3, když Josef Gabčo skóroval hned pětkrát a dosáhl tak na metu sta ligových branek.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 1. FUTSAL ligy, ve kterém se střetnou FC Démoni Česká Lípa a SK Olympik Mělník. Začínáme ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.