1. FUTSAL liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Dynamo Č. Budějovice - 22. října 2021   20:00

Slavia
Slavia
6' Záruba  • 8' Homola  • 12' Záruba  • 19' Křemen  • 25' Brychta  • 31' Ostrák  • 34' Hrdina  • 35' Hrdina  • 37' Sita  • 39' Ševčík  • 40' Hrdina
Beránek (Křížek) – Jáša, Benát (C), Hanzlík, Pecka, Krejčí, Jasanský, Perina

Slavia se dostala přes deset branek a dovedla utkání v klidu do vítězného konce. Závěr utkání okořenil hattrickem Antonín Hrdina.
40'
Slavia právě vstřelila branku!
Po pátém faulu hostů ještě jedna branka. Zajímavé rozehrání standardní situace a přesné zakončení ANTONÍNA HRDINY, který zkompletoval hattrick – 11:0. Asistence: Matúš Ševčík.
40'
V jedné z mála možností hostů ve druhém poločase se objevil Petr Benát, střela ale zamířila těsně vedle branky.
39'
Skóre se nám hezky zakulatilo. Filip Vaktor našel z rohového kopu přesně postaveného MATÚŠE ŠEVČÍKA, který tvrdou bombou prostřelil brankáře Beránka – 10:0. Asistence: Filip Vaktor.
38'
Jan Křemen se při návratu do obrany provinil proti pravidlům nedovoleným zákrokem. Slavia má pátý kumulovaný faul!
37'
Tak tady to slávisté dohráli až do kuchyně. Jošt byl na hraně brankoviště faulován, stihl však ještě předat míč Homolovi, který lahodným bochánkem vybídl k hlavičkovému zakončení ZDEŇKA SITU, který nepohrdl a přesně zavěsil – 9:0. Asistence: Jan Homola.
Oddechový čas pro domácí.
35'
Osmá branka sešívaných. Rychlý kontr vedl ANTONÍN HRDINA a sám ho také zakončil. Pěkný lob, který akorát přeletěl brankáře Beránka – 8:0.
35'
Lukáš Perina se prodral až na osu hřiště. Byl ale faulován. Následná střela ze standardní situace ale trefila pouze Hrdinu ve zdi.
Oddechový čas pro hosty.
34'
Pěkná akce domácího týmu. Brychta přepustil míč ANTONÍNU HRDINOVI, který si hezky vyvalil míč do prostoru a křižnou střelou na zadní tyč překonal Beránka – 7:0. Asistence: Martin Brychta.
33'
Velká šance pro kapitána Homolu. David Jošt získal míč na vlastní polovině a rychle pelášil dopředu. Následně přidal také přesnou přihrávku, kterou ale Homola nedokázal zužitkovat.
31'
Šestá branka domácích a trochu smůla pro brankáře Dynama. Beránek si totiž srazil do branky střelu DOMINIKA OSTRÁKA – 6:0. Asistence: Antonín Hrdina.
31'
Na palubovce skončil Hrdina, následně tedy Slavia mohla rozehrávat standardní situaci. České Budějovice se dokázaly ubránit.
30'
Antonín Hrdina si navedl míč na útočné polovině a tvrdou ranou napálil před brankou stojícího Petra Benáta. Ten se po malé chvíli zvedl a bude pokračovat ve hře.
28'
Na palubovce zůstal na malý moment Daniel. Slavia si rychle vybojovala míč zpět a mířila dopředu. Finální fáze se ale červenobílému týmu příliš nepodařila.
27'
Makedonec Daniel připravil střeleckou pozici pro Davida Jošta, který ale z první těsně minul. Tady mnoho nechybělo.
26'
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku, který mohl zakončit Sita. Toho ale přesnou přihrávkou nenašel Daniel.
25'
Domácí opět odskakují do většího náskoku. Dominik Ostrák nastřelil balon do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval MARTIN BRYCHTA, který po návratu na palubovky zapisuje první branku – 5:0. Asistence: Dominik Ostrák.
24'
Martin Brychta je také na hrací ploše. Příliš mnoho nechybělo a mohl se ihned brankově prosadit. Proti však byl brankář Beránek, který si připsal dobrý zákrok.
23'
Do pernamence musel také Adam Vondráček, který vystoupil na hranici svého pokutového území. Následně se ještě pokusil ze střední vzdálenosti překvapit slávistického brankáře Hanzlík, ale rychlá a svižná střela skončila mimo.
21'
Zdeněk Sita se po rychlém nástupu na hrací plochu mohl prosadit křižnou střelou. Zakončení zamířilo kousek vedle vzdálenější tyče.
21'
Úvodní poločas je za námi. Slavia proti okleštěné sestavě Dynama zatím v poklidu kráčí za vítězstvím. Dvakrát se trefil Radim Záruba a po jedné brance přidali Jan Homola a Jan Křemen. Druhý poločas začne přibližně ve 20:51.
20'
19'
Dobrý tlak od kapitána Jana Homoly znamenal další zisk míče. Záruba následně našel lépe postaveného JANA KŘEMENA, který pohodlně dopravil míč do Beránkovy sítě – 4:0. Asistence: Radim Záruba.
19'
Po faulu na Ostráka rozehrála Slavia standardní situaci. Záruba se snažil hledat Homolu. Obrana Budějovic ale dokázala míč tečovat na rohový kop.
18'
Jan Křemen našel na zadní tyči volného Jana Homolu, který v pádu nedokázal zakončit přesně. Otočit hru bude moct jihočeský celek, jenž se k útočení ještě příliš nedostal.
17'
Ševčík si příliš nerozumněl s Vaktorem a Slavia tak přišla o míč. Po malé chvíli se ale k němu vrátí, protože výjezd brankáře Beránka nebyl úspěšný.
16'
Trochu klidnější pasáž ukončil nedovoleným zákrokem Filip Vaktor. Hosté se mohou na malou chvíli nadechnout k další útočné aktivitě.
14'
Další tvrdá rána, tentokrát z dílny Igora Leovskiho. Makedonský reprezentant nechal vyniknout brankáře Beránka. Slavia si na další branku musí nějakou chvíli počkat.
13'
Tomáš Pecka se snažil protáhnout přes dva bránící domácí hráče. Byl však faulován. Domácí zapsali první akumulovaný faul. Následnou střelu Benáta skvěle pokryl domácí brankář Vondráček.
12'
O velice dobrou atmosféru v hale se stará zhruba desítka domácích příznivců, které nyní potěšil průnik RADIMA ZÁRUBY. Český reprezentant nedal levou nohou brankáři Beránkovi nejmenší naději – 3:0. Asistence: Jan Homola.
10'
Hostující Jan Krejčí se odhodlal k zajímavému průniku. Do zakončení ale padl jeden ze slávistů, který tak zamezil míč v cestě směrem k Vondráčkovi.
9'
Domácí pokračují v kombinaci na útočné polovině hřiště. Leovski se snažil propálit stáhnutý blok hostujícího týmu, jeho střela se odrazila za branku.
8'
Pěkná akce domácího týmu. Záruba našel křižnou přihrávkou na zadní tyči JANA HOMOLU, který bez větších protíží uklidil míč do odkryté branky – 2:0. Asistence: Radim Záruba.
7'
Podobná situace o malý moment později. Tentokrát se vykutálel míč ke Danielovi, který ale tvrdou ranou nastřelil pouze bránícího Jášu. Slavia pokračuje v tlaku.
6'
RADIM ZÁRUBA vystihl rozehrávku hostů a rychle se dostal až před Beránka, kterého střelou na vzdálenější tyč překonal – 1:0.
5'
Na druhé straně se pěknou střelou prezentoval Mikuláš Jáša. Tvrdá rána zamířila nad branku.
4'
Pilným střelcem je obvykle také Matúš Ševčík, jehož projektil zamířil pouze do rukavic českobudějovického gólmana.
3'
Slavia vystřídala a pustila do hry slovenskou trojku Vaktor, Ševčík a Ostrák, která je doplněna o Leovskiho. Další zakončení si vzal na starost Vaktor, ale opět trefil pouze připraveného Beránka.
2'
Na opačné straně hřiště se o rychlý kontr pokusil Petr Benát. Nejlepší střelec hostujícího celku ale zakončil pouze vedle. Následně to zkoušel Daniel, kterého ale vychytal Beránek v brance Dynama.
1'
Slavia nastupuje v úvodní čtveřici s Homolou, Danielem, Křemenem a Zárubou. Jediný cizinec se ihned dostal ke střelecké příležitosti, která však skončila v síti za brankou.
1'

SK Slavia Praha: Vondráček (Karpiak) – Brychta, Vaktor, Jošt, Sita, Leovski, Ševčík, Homola (C), Daniel, Hrdina, Ostrák, Záruba, Křemen

Dynamo PCO České Budějovice: Beránek (Křížek) – Jáša, Benát (C), Hanzlík, Pecka, Krejčí, Jasanský, Perina

Rozhodčí: Čurda, Laštovička – Stádník.
Ohlasy před zápasem:

Radim Záruba (hráč, Slavia): "Zaváhání z Brna proti Vlkům už se nesmí opakovat, vyříkali jsme si to, víme, že se musíme vrátit k tomu, jak jsme hráli na konci minulé sezony – poctivě bránit a nic nepodcenit. Někdy se mi zdá, že v zakončení to řešíme moc silou místo nějaké technické střely. Ale věřím, že jsme to už zlomili a v Edenu potvrdíme roli favorita."

Vojtěch Vejvar (trenér, Dynamo): "Po debaklu s Plzní nás čeká další nepříjemný soupeř, který chce stejně jako my, zapomenout na minulé kolo. Do Prahy jedeme s některými navrátilci do sestavy a odhodlaní předvést zodpovědný výkon. Nebude to nic lehkého."
Dobrý večer, všem fusalovým fanynkám a fanouškům. Přijměte naše pozvání ke sledování osmého kola 1. Futsal ligy. Na domácí palubovce v Edenu přivítá SK Slavia Praha celek Dynamo PCO České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.