Házená - Extraliga muži - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Královo Pole - 28. března 2018   18:00

Plzeň
Plzeň
5' Chmelík  • 6' Chmelík  • 8' Šafránek  • 9' Chmelík  • 11' Vinkelhöfer  • 18' Šafránek  • 19' Šafránek  • 23' Jonáš  • 24' M. Ivancev  • 27' Jonáš  • 30' Fořt  • 33' Fořt  • 36' M. Ivancev  • 37' M. Ivancev  • 41' Šíra  • 43' Šafránek  • 44' Šafář  • 45' Šafránek  • 47' Fořt  • 48' Poloz  • 50' Vinkelhöfer  • 56' Šafránek  • 60' Fořt
30:26
(15:14)
Královo Pole
7' Stein   • 12' Burget   • 15' Cáb   • 16' Kučera   • 17' Kučera   • 18' Cabák   • 20' Stein   • 21' Ipser   • 24' Cabák   • 26' Adamčík   • 27' Cabák   • 28' Adamčík   • 28' Cabák   • 34' Václav   • 35' Kučera   • 36' Stein   • 43' Petrović   • 44' Ipser   • 49' Cabák   • 51' Stein   • 53' Cabák   • 57' Cáb   • 59' Václav   • 60' Cáb
Plzeň
Dalibor Pavlát, Luděk Točík
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
Koňařík, B. Pšenica – Hlípala, Václav, Kukla, Číž, Cáb, Petrović, Burget, Kučera, Ipser, Adamčík, Hanták, Stein, Cabák.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u dalších on-line přenosů z Plzně se těším na počtenou.
Talent si tak zajistil postup do čtvrtfinále z jedné z prvních čtyř pozic, odstartuje tedy čtvrtfinále na domácí palubovce. Na jakého soupeře narazí, to si ještě musí Západočeši počkat. Brno nezvládlo ani poslední zápas základní části a bude bojovat ve skupině o udržení.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – SKKP Handball Brno 30:26 (15:14)
Nejvíce branek: Poloz 7/6, Šafránek 6, Fořt 4 – Cabák 6, Stein 5/1, Kučera 4/1. Rozhodčí: Dalibor Pavlát, Luděk Točík. Sedmimetrové hody: 7/7 – 2/2. Vyloučení: 1:1.
Je konec, Talent dokázal v každém poločase vsítit patnáct branek a slaví vítězství 30:26! V prvním poločase domácí přišli o šestibrankový náskok, ale trpělivou hrou ve druhé půli si ho znovu vypracovali a tentokrát se s ním popasovali lépe. Plzeň zlepšila obranu, proměňovala šance a po zásluze vítězí. Ovšem Brno nesehrálo špatný duel, bez největších opor se svého soupeře dlouho drželo, hned šest branek vstřelil Ondřej Cabák, v bráně dlouho trápil plzeňské střelce Jakub Koňařík.
60'
Tentokrát Jonáš na Fořta míč propašoval a tento obránce se dnes trefuje počtvrté! Dává tak jubilejní třicátou branku Talentu v samém závěru.
60'
Přihrávka Ivanceva na Fořta na pivotu neprošla a Tomáš Cáb skóruje z rychlého protiútoku.
59'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
59'
Václav, ač faulovaný, se protlačil přes obranu a zavěsil.
58'
Oddechový čas pro hosty.
58'
Martin Říha proměnil suverénně sedmičku a dává první branku v plzeňském dresu!
58'
Po faulu na Josefa Jonáše je tu sedmička pro Talent, přichází mladý Říha.
57'
Ivancev se protlačil ke střele, ale neuspěl, Šafář však zachytil přihrávku do rychlého brejku.
57'
Tomáš Cáb měl na levém křídle hodně prostoru a střelou o zem skóruje.
57'
Šafránek mihl přidat další branku, ale Koňařík vychytal jeho rychlý brejk.
56'
Ivancev nahazovačkou vybídl ke skórování Šafránka, ten dokázal zpracovat míč a rychle zakončit mimo dosah Koňaříka!
56'
Sám Vít Kučera ji proměnil, trefil se k pravé tyči.
56'
Průnik Kučery končí faulem a sedmičkou pro hosty.
55'
Ivancev se vyšponoval do vzduchu, ale Koňařík znovu dokázal vyrazit jeho pokus.
54'
Tečovaný pokus Steina dokázal Šmíd chytit.
54'
Dlouhá kombinace Plzně skončila střelou Šafáře ze spojky, kterou lapil Koňařík.
53'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Cabák uspěl z křídla z velkého úhlu, trefil se do vzdálenější šibenice.
53'
Ivancev se dopustil prorážení.
52'
Pasivita domácích.
52'
Koňařík vychytal Šíru na pivotu, ale Cabák nezpracoval přihrávku do rychlého protiútoku.
51'
Krásná rána Adama Steina z pravé spojky, která skončila přesně ve vzdálenějším horním rohu.
50'
Šmíd vychytal Petroviće a cestu ke gólu na druhé straně měl volnou Petr Vinkelhöfer.
50'
Chmelík sice prostřelil Koňaříka, ale přešlápl.
49'
Cabák se dostal za obranu a snižuje.
49'
Fořt srazil střelu Petroviće pro Šmída, ale na druhé straně trefil Šíra z brejku jen tyč.
48'
Podstřel Poloze končí v síti, první branka pro tohoto hráče ze hry.
48'
Šmíd nejprve vyrazil střelu ze spojky a Cábák poté z dorážky z úhlu vysoko přestřelil.
47'
Fořt zůstal osamocený za obranou a bez problémů skóruje, Plzeň vede podruhé v zápase o šest branek! Poprvé o náskok přišla.
46'
Střela Ivanceva byla sražená, ale výborně se vrátil Šafář, následný proskok Steina zlikvidoval Šmíd!
46'
Pokus Petroviće ze spojky pokryl Šmíd.
45'
Plzeň zatím brání poctivě brněnskou kombinaci.
45'
45'
Stein střelou přes blok neuspěl, Šmíd pokus pokryl a vyslal do brejku Ondřeje Šafránka, jenž obešel protihráče a vyzrál na Koňaříka.
44'
Ivo Šafář si seběhl na pivota, dostal pas, a zakončil pod břevno.
44'
Hosté nejprve nastřelili tyč, ale Ipser měl z dorážky jednoduchou pozici.
43'
Talent po delší době využil křídlo, Šafránek uspěl technickou střelou mezi nohama Koňaříka.
43'
Petrović vypálil z levé spojky, míč propadl Šmídovi pod rukama do brány.
42'
Střídající Pšenica si na míč sáhl, ale ten přesto skončil v síti u tyče.
42'
Václav stáhl na pivotu Šíru a je tu další sedmička pro Davida Poloze.
42'
Ránu Hlípaly znovu pokryl skvělý Šmíd!
41'
Signalizovaná pasivita hostů.
41'
Ivancev našel na pivotu Šíru, a ten přehodil Koňaříka.
40'
Podstřel Poloze sražen, Plzeň pokračuje v kombinaci.
40'
Střelu Hlípaly pokryl Šmíd a dopředu opět vyráží Talent.
39'
Poloz je neomylný, vypálil pod břevno.
39'
Šíra faulovaný na pivotu při signalizované pasivitě, sedmička pro Talent.
38'
Hlípala pumelicí ze spojky jen orazítkoval horní tyč!
37'
Ivancev vypálil z pravé spojky pod víko, Koňařík byl bez šance.
37'
Šmíd vychytal střelu Kučery bez výskoku a Plzeň může dopředu.
37'
Koňařík vychytal Ivanceva a dorážka Šíry přišla už po přešlapu.
36'
Stein vypálil k levé tyči, Šmíd si na míč sáhl, ale kulatý nesmysl doskákal za čáru.
36'
Ivancev se prosmýkl kolem Adamčíka a trefuje se pod břevno.
35'
Šafář neuspěl ani nyní a Kučera měl z rychlého protiútoku jednoduchou pozici.
34'
Koňařík vyráží překvapivou střelu Šafáře bez výskoku, na druhé straně však Stein trefil jen tyč.
34'
Ovšem Brno ihned reaguje, po rozehrávce se trefuje Lukáš Václav.
33'
Jiří Fořt táhl rychlý brejk Plzně, nakonec ho i přesně zakončil.
33'
Kučera trefil z levé spojky jen tyč.
32'
O chvíli později pálil ze spojky Ivancev, Koňařík chytá.
32'
Přihrávka na Adamčíka na pivota neprošla, hosté alespoň ubránili rychlý brejk.
31'
Domácí to stihli a následně pálil Václav jen do bloku, Brno pokračuje v kombinaci.
31'
Talent pokazil přihrávku na Šafáře a musí rychle zpět.
31'
Ve druhé půli začnou u míče domácí.
Druhý poločas začne přibližně v 18:45.
To byl poločas! Jeho první část jasně ovládla Plzeň, která po čtvrthodině vedla drtivě 8:2, ovšem Brno se probudilo, skórovalo z brejků a postupně stahovalo, až nakonec srovnalo na 14:14. Talent poslal do vedení znovu až v posledních vteřinách Fořt, a tak je utkání naprosto otevřené. Hostům chybí Hanták s Hastíkem, ale výborně je zastupují jiní, zejména Cabák řádí na levém křídle. Na domácí straně se třikrát trefili Šafránek a Chmelík, čtyřikrát uspěl ze sedmičky David Poloz.
30'
30'
Talent ještě stihl vyrazit dopředu a z rychlé protiakce skóruje obranář Fořt.
30'
Šmíd lapil podstřel Václava při pasivitě.
29'
Josefu Jonášovi se rychle dařit přestalo, tentokrát jeho proskok vychytal Koňařík.
29'
Jonášovi vypadl míč, ale situaci zachránil.
28'
A je srovnáno! Podstřel Jonáše pokryl Koňařík a hned vyslal do brejku Cabáka, jenž se trefuje dnes počtvrté.
28'
Adamčík zůstal na pivotu osamocený a dává branku.
28'
Koňařík dokázal vytěsnit pokus Šafáře do tyče.
27'
Cabák nehlídaná na levém křídle a znovu technickým obstřelem nedal Šmídovi šanci.
27'
Jonášovi se po příchodu na palubovku daří a skóruje opět z proskoku.
26'
Kučeru ještě vychytal Šmíd, ale k dorážce se protlačil Adamčík a skóruje pěkným pokusem k pravé tyči.
26'
Šafránek na brankovišti přešlápl a Plzeň přišla o míč.
26'
Václav střelou ze spojky z výskoku minul branku.
25'
Střelu Petroviće o zem Šmíd v klidu chytá, ale hosté ubránili rychlý brejk Talentu.
24'
Ivancev pálí ze střední spojky do pravého dolního rohu.
24'
Cabák měl volný prostor na levém křídle, dostal od Kučery přihrávku a zavěsil pod víko.
23'
Jonáš proskočil obranou a navyšuje náskok.
23'
Střelu Václava ze spojky vychytal střídající Karel Šmíd.
22'
Poloz i napočtvrté úspěšný, nevychytal ho ani Pšenica. Plzeňské křídlo, dnes hrající na levé spojce, vypálilo k pravé tyči.
22'
Ivancev se probil ke střele, sice neuspěl, ale za bránění v brankovišti je nařízena sedmička.
22'
Jonášův pokus vyrazil Koňařík do břevna, ale u míče zůstávají plzeňští hráči.
21'
Václav pěknou přihrávkou našel na pivotu naprosto volného Ipsera, a ten neměl problém snížit už jen na rozdíl jediné branky.
20'
Šafránek si seběhl mezi obránce, ale skvěle ho vychytal Koňařík.
20'
Adam Stein vypálil ze spojky nechytatelně pod víko.
19'
Avšak Václav se dopustil prorážení a Ondřej Šafránek střelou o zem bez problémů proměnil rychlý brejk.
19'
Cabák z levého křídla trefil jen tyč, ale Brno zůstává u míče.
18'
Ondřej Šafránek ale ihned skóruje, trefil se z levého křídla.
18'
Cabák z křídla úspěšný.
17'
17'
Kučera opět úspěšný, vypálil ze střední spojky v pádu, poté co byl přistrčen, přesně k levé tyči.
17'
A do třetice Ivancev, tentokrát v těžké pozici minul, faul se nepíská a Brno může znovu snížit.
16'
Ivancev ze spojky znovu nedává branku, tentokrát ho vychytal Koňařík, na druhé straně byl mnohem úspěšnější Vít Kučera.
16'
Talent přišel o míč, ale Tomáš Cáb orazítkoval jen břevno.
15'
Ivancev orazítkoval jen břevno a na druhé straně hned z brejku skóruje technickým zakončením kolem Herajta Tomáš Cáb.
14'
Herajt si sáhl na střelu Steina, ale míč přesto končí v síti.
14'
Kučera svým průnikem vybojoval rovněž sedmimetrový hod.
14'
Poloz znovu úspěšný, tentokrát vypálil do levého horního rohu.
13'
Vinkelhöfer vybojoval z protiakce další sedmičku.
13'
Stein přešel kolem Šafránka, ale Talent zachránil Herajt.
12'
Poloz uspěl střelou o zem.
12'
Faulovaný Šíra vybojoval na pivotu sedmičku.
12'
Herajt si počíhal na střelu Kučery, ale z dorážky už skóruje Burget.
11'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivancev).
11'
Brno reaguje na hrozivý vstup do duelu oddechovým časem.
11'
Vinkelhöfer si našel míč po nepřesné přihrávce hostů, obtočil se kolem obránce a zakončil nad ruku Koňaříka.
10'
9'
Plzeň znovu využila křídlo, tentokrát Jan Chmelík z pravého křídla zakončil, opět to bylo na vzdálenější tyč.
9'
Rána Steina z jedenácti metrů minula o téměř jedenáct metrů plzeňskou branku, opravdu velmi nepodařený pokus.
8'
Šafránek uspěl z křídla ranou na vzdálenější tyč.
8'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Lukáš Václav), za stažení Šíry na brankovišti.
7'
Adam Stein střelou ze střední spojky propasíroval míč k pravé tyči, Herajt se natahoval marně.
7'
Fořt zablokoval pokus Hlípala.
7'
Kombinace Brna zatím hodně váznou.
6'
Podstřel Václava domácí srazili a Šafránek založil rychlý brejk, po kterém skóroval sám proti Koňaříkovi Jan Chmelík.
5'
Střelu Petkoviće pokryl Herajt, ale hosté zůstávají u míče.
5'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Petr Vinkelhöfer).
5'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Vít Kučera).
5'
Chmelík na křídle obešel protihráče a poté zakončil z velkého úhlu ke vzdálenější tyči, a to byl faulován.
4'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
4'
Herajt dokázal skvělým zákrokem vykopnout střelu Kučery z levé spojky.
4'
Chmelík ubránil za cenu faulu Kučeru.
3'
David Poloz uspěl střelou k pravé tyči.
3'
Ivancev si seběhl na pivota, sice šanci neproměnil, ale Cáb ho fauloval. Sedmička pro domácí.
2'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Tomáš Adamčík).
2'
Plzeň kombinuje zatím bez zakončení.
1'
Při signalizované pasivitě pálil Petrović, střelu o zem lapil Herajt.
1'
V brance začíná na domácí straně Filip Herajt, na hostující Jakub Koňařík.
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu. Brno bude hrát ve žlutých dresech, Talent v tmavě modrých.
V sestavě Brna nefigurují klíčoví hráči Jozef Hanták a Viktor Hastík, přeci jen hosté už v posledním kole hrají jen o čest. Rozcvičku s týmem i v plzeňském dresu už absolvoval Jan Stehlík, ovšem v zápise o utkání uvedený není, a tak dnes nenastoupí, ovšem je to příznivá vyhlídka pro Západočechy vzhledem k play-off.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Štochl, Herajt, K. Šmíd – Fořt, Jonáš, Šafránek, M. Ivancev, Vinkelhöfer, Poloz, Kačín, M. Říha, Chmelík, Šíra, Šafář.

SKKP Handball Brno: Koňařík, B. Pšenica – Hlípala, Václav, Kukla, Číž, Cáb, Petrović, Burget, Kučera, Ipser, Adamčík, Hanták, Stein.

Rozhodčí: Dalibor Pavlát, Luděk Točík.
První vzájemný zápas v moravské metropoli ovládla v gólové přestřelce Plzeň 35:30. Dokáží Západočeši zvítězit proti možná lehce rezignovanému soupeři i dnes a vybojují si místo v první čtyřce, nebo Brno překvapí a vyhraje poslední zápas v základní části? Jasným favoritem je Talent, kterému však dnes kromě dlouhodobě zraněných hráčů bude chybět i pivot Jakub Šindelář, který dostal na Dukle druhou přímou červenou kartu, což znamená trest do dalšího utkání.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši jsou trojnásobnými mistry z posledních čtyř let, loni padli až ve finále s Duklou a opět touží po co nejdelší cestě v play-off. Letos je však v jarní části trápí mnoho zranění, dlouho chybí klíčové spojky Michal a Jakub Tonarovi, Jan Stehlík a absentovali i další hráči. Talent se propadl tabulkou nejhůře až na páté místo, ale postupně zapojil do týmu náhradníky (například Ivo Šafár, Jan Chmelík, Martin Cvikl), k výtečným výkonům se rozehrál Milan Ivancev a náhradní pravá spojka, jinak křídelník David Poloz a Plzeň se probojovala zpět do bojů o elitní čtyřku a domácí start ve čtvrtfinále, naposledy totiž překvapila pražskou Duklu, na její palubovce zvítězila 31:25.
Aktuálně je Talent na čtvrtém místě a má stejně bodů jako Dukla (lepší vzájemný zápas) a Lovosice, se kterým má Talent horší vzájemné duely.

SKKP Handball Brno
Královo Pole nezažilo dobrou sezónu. Loni nakonec vybojovalo postup do čtvrtfinále, kde vypadlo s pozdějším mistrem Duklou, letos ovšem bude bojovat v baráži. Brno totiž nasbíralo za 21 zápasů pouze čtrnáct bodů, je desáté a má druhou nejhorší obranu, obdrželo 612 branek. V útoku Moravany táhnou Jozef Hanták (111 gólů) a Viktor Hastík (102 gólů). Brno se o možnost bojovat o čtvrtfinále připravilo v posledních duelech, za čtyři utkání dokázalo vybojovat totiž jen jeden bod. Naposledy doma podlehli předposlednímu Novému Veselí překvapivě vysoko o devět branek.
Posledních pět zápasů Brna:
Brno – Nové Veselí 20:29
Hranice – Brno 24:24
Brno – Kopřivnice 29:34
Brno – Dukla Praga 30:32
Brno – Strakonice 33:32
Přeji krásný středeční podvečer, vítejte u předehrávky posledního kola házenkářské Strabag Rail extraligy mužů, ve které SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vyzve SKKP Handball Brno.