Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Karviná - 26. května 2019   10:30

Plzeň
Plzeň
1' Stehlík  • 9' M. Ivančev  • 12' Vinkelhöfer  • 14' J. Tonar  • 16' Šindelář  • 20' J. Tonar  • 25' Stehlík  • 26' M. Tonar  • 27' M. Tonar  • 28' M. Ivančev  • 29' Šíra  • 33' Chmelík  • 38' M. Tonar  • 39' M. Tonar  • 39' J. Tonar  • 41' Stehlík  • 41' Chmelík  • 42' M. Ivančev  • 43' Šindelář  • 45' Šindelář  • 46' J. Tonar  • 47' Stehlík  • 49' Stehlík  • 54' M. Tonar  • 58' M. Ivančev
32:30
(11:14, 27:27)
Stav série: (3:2)

0:0

Karviná
Karviná
3' Solák   • 9' Monczka   • 12' Chosik   • 13' Monczka   • 15' Jan Užek   • 17' Monczka   • 20' Solák   • 21' Zbránek   • 25' Jan Užek   • 28' Monczka   • 28' M. Brůna   • 29' Zbránek   • 30' Zbránek   • 31' Zbránek   • 32' Jan Užek   • 38' Solák   • 41' Plaček   • 45' Monczka   • 46' Chosik   • 48' M. Brůna   • 52' Zbránek   • 54' Nedoma   • 59' Zbránek
Plzeň
Horáček, Novotný
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
Karviná

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Házené zdar!
Plzeň, sportovní město, po zisku bronzu z hokeje a stříbra z fotbalu slaví titul v házené!
Opravdu neuvěřitelné finále bylo letos k vidění. Talent vyhrál čtvrtý a pátý zápas až na sedmičky a po třech letech znovu vítězí v české extralize! Karviná tak titul neobhájila, ale byla velmi blízko a zaslouží si veškerý kredit.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HCB Karviná 32:30 po 7m hodech (11:14, 27:27)
Nejvíce branek (včetně sedmiček): Tonar 7/2, Stehlík 6/1, Ivančev 5/1 – Monczka 9/4, Zbránek 7/1, Solák 3.
Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Sedmimetrové hody: 9/7 – 8/7.
Vyloučení: 5:6.
ČK: Stehlík – Solák.
5'
Michal Tonar vypálil o zem a Plzeň se stává mistrem ČR!
5'
Michal Tonar versus Mokroš.
4'
Jan Zbránek suverénně bez nervů o zem.
4'
Jakub Douda zamířil tentokrát k pravé tyči a Plzni stačí jeden zákrok nebo jedna proměněná sedmička!
3'
Tymoteusz Piątek propálil Herajta.
3'
Petr Vinkelhöfer si srbského gólmana položil a vypálil k levé tyči!
Mokroše střídá Marjanović.
2'
Marek Monczka a střela o zem k levé tyči, Baník snižuje.
2'
Jakub Tonar vystřelil k levé tyči, Plzeň je blíže!
1'
Šmíd vytáhl technickou střelu Brůny!
1'
Milan Ivančev vypálil k pravé tyči.
Sedmimetrové hody začínají.
To je neskutečné! I pátý duel dospěl do sedmiček, které rozhodnou o mistrovském titulu!
60'
Druhý poločas skončil.
60'
Jakub Šindelář zakončil do černého až po odpískání, gól neplatí! Jen devítka pro Plzeň, rozhodnou sedmičky!
60'
Do konce utkání zbývá 23 sekund, Plzeň v útoku.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Brůna vypálil pod břevno, poslední útok však mají k dispozici Západočeši!
60'
Brůna versus Šmíd.
60'
Marjanović vychytal Vinkelhöfera na křídle, na druhé straně hosté vybojovali sedmičku! To je drama! 38 sekund do konce!
59'
Skvělá nahazovačka na Zbránka, který snižuje střelou pod nohy Šmída!
59'
Do konce duelu zbývá 91 sekund, Slezané útočí, jsou však ještě 35 vteřin v oslabení.
59'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Mokroš si na střelu Michala Tonara sáhl, ale míč zapadl k pravé tyči! Tohle už bude mít Baník těžké...
59'
Šindelář faulován na pivotu, sedmička pro Plzeň!
58'
Chosikovu dělovku z kroku vyráží Šmid mimo tři tyče! Plzeň může dost možná rozdnout!
58'
Žlutá karta pro realizační tým HCB Karviná.
58'
Milan Ivančev naznačil střelu, ještě si klepl balon o zem a prošel přes Monczku, následně vypálil k levé tyči. Důležitý gól pro Západočechy 160 sekund před koncem!
58'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
58'
Po faulu na Jakuba Tonara následovala strkanice, bude se vylučovat! Jakub Tonar je také zasažen do obličeje a musí být ošetřen, odchází na střídačku.
57'
Západočeši v plném počtu a útočí.
57'
Ovšem Nedoma vzápětí nezpracoval přihrávku na pravé křídlo!
57'
Marjanović si poradil s ránou Jakuba Tonara.
56'
Jakub Tonar zablokován, pokračuje signalizovaná pasivita.
56'
Signalizovaná pasivita Talentu.
56'
Karviná v plném počtu. Plzeň v útoku v oslabení.
55'
Brůna nahazoval balon opět na Nedomu, ten však přes výskokem přešlápl.
55'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík). Stehlík zasáhl do obličeje Soláka a v dnešním duelu končí!
55'
Tečovaná střela Chosika končí vedle pravé tyče. V ofenzivě pokračuje Baník.
54'
Michal Tonar nakonec zpracoval pas na pivota, kam si zaběhl. Je znovu srovnáno. Útočí však Slezané.
54'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Michal Brůna).
54'
Neskutečná akce hostů za tohoto stavu! Neomylná nahazovačka Monczky na Nedomu, který se trefil do vzdálenější šibenice.
53'
Marjanović vystihl střelu Jana Stehlíka a Karviná může jít po delší době do vedení!
53'
Signalizovaná pasivita Plzně, při které si domácí berou oddechový čas.
52'
Jan Zbránek po pěkné souhře do levého křídla znovu srovnává. To je drama!
51'
Stehlík jako první z Plzně uspěl na sedmičce, vystřelil k levé tyči mimo dosah Mokroše.
51'
Jakub Tonar faulován také příliš tvrdě, sedmička i pro Talent! Západočeši už však dvě neproměnili.
50'
Marek Monczka zamířil kolem hlavy pod břevno.
50'
Plzeň v plném počtu, ale Solák bráněn v brankovišti a následuje další sedmička pro Karvinou.
49'
V posledním možném momentu při signalizované pasivitě napřáhl k ráně z devítky Jan Stehlík a zamířil k levé tyčce!
48'
Na tečovanou střelu Michala Brůny z kroku nemohl Šmíd dosáhnout. Znovu máme vyrovnáno!
48'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
47'
Jan Stehlík proskočil na pravé straně a Západočeši si rychle berou vedení zpět!
47'
Herajt vystihl směr sedmičky, Monczka přesto nacpal balon k levé tyči!
47'
Monczka při proskoku faulován, sedmička pro Baník!
46'
Jakub Tonar vypálil tvrdě kolem Plačka k levé tyčce, Mokroš se natahoval marně.
46'
Roman Chosik proskočil na levé straně a zavěsil pod břevno.
45'
Jakub Tonar našel na pivotu Šindeláře, Talent znovu vede!
45'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
45'
Milan Ivančev napálil jen břevno! Od Mokroše se poté míč odrazil mimo hřiště. Karviná je v útoku.
44'
Michal Tonar zastaven při proskoku nedovoleně, sedmička pro Talent! Přichází Milan Ivančev.
44'
Karviná se navíc do zakončení nedostala a opět přichází o balon.
43'
Jakub Šindelář po pasu na pivota otáčí skóre! Zamířil k pravé tyči!
43'
Zbránek z levého křídla trefil pouze bližší tyč! Oba týmy v plném počtu a Plzeň v útoku. Na západě Čech to vře...
42'
Plzeň je v ráži! Vinkelhöfer zachytil pas na křídlo, přihrál Ivančevovi, který trefuje prázdnou branku Karviné! Je srovnáno!
41'
Jan Chmelík odpovídá přesnou střelou rovněž z pravého křídla!
41'
Jan Plaček z pravého křídla z úhlu šikovně přeloboval Šmída.
41'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Michal Tonar).
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Marek Monczka).
41'
Monczka po lehkém strčení od Michala Tonara teatrálně padl k zemi. Tohle by měl házenkář ustát. Oba hráči si půjdou odpočinout na dvě minuty.
41'
Západočeši po zisku balonu trefují odkrytou karvinskou branku! Do černého zamířil Jan Stehlík.
40'
Michal Tonar stačil na pravém křídle dostoupit Plačka, následně si dobrý zákrok proti Piatekovi připsal Šmíd!
39'
39'
Západočeši dostali novou energii a snižují na rozdíl dvou branek! Jakub Tonar ze spojky z výskoku zamířil k pravé tyčce.
39'
Solák znovu pálil z levé spojky, míč končí hodně vedle pravé tyče.
39'
Michal Tonar znovu proskočil a vrací ztrátu Plzně na tři góly.
38'
Tečovaná střela Soláka končí u pravé tyčky.
38'
Michal Tonar proskočil na levé straně a zakončil pod nohy Marjanoviće o zem pod břevno.
38'
Tymoteusz Piątek dostal ideální přihrávku na pivota, ale nastřelil jen Šmída! Ten jeho pokus vyrazil na tyč. Karviné se v útoku také moc nedaří.
37'
Chmelík zachytával přihrávku na Zbránka do křídla, podle rozhodčích však přešlápl! To se nelíbilo domácím fanouškům ani hráčům. Baník tedy u balonu.
37'
Šmíd vychytal střelu Chosika, na druhé straně Šindlelář trefil z pivota Marjanoviće jen do obličeje.
36'
Žlutá karta pro realizační tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň.
36'
Michal Tonar sice proskočil hostující defenzivou, ale selhal na skvělém Marjanovićovi!
35'
Jan Plaček srazil přihrávku Jakuba Tonara do křídla do zámezí, signalizovaná pasivitě Plzně.
35'
Tečovaný podstřel Stehlíka končí vedle pravé tyčky.
35'
Hosté také proráželi a Západočeši mohou snížit.
34'
Jakub Šindelář na druhé straně při zakončení z pivota prorážel.
34'
Brůnova střela ze spojky skončila mimo, ale byla tem jemná tyč. Slezané pokračovali v ofenzivě, Šmíd si poradil s ránou Monczky.
33'
Jan Chmelík zakončoval z pravého křídla z velkého úhlu, ale dokázal propálit Marjanoviće. Čtyřgólová šňůra Baníku končí!
32'
Skvělá přihrávka Brůny na Jana Užeka, který z pivota obstřelil Šmída!
32'
Michal Tonar zablokován a Karviná znovu u balonu.
31'
Západočeši v plném počtu.
31'
Jan Zbránek z levého křídla navyšuje vedení hostů.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:15. Hrát se bude v pěti na obou stranách. Podruhé v zápase byli vyloučení Jan Stehlík a Dominik Solák, ti budou bránit s hrozbou červené karty.
Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a ani jeden tým si nedokázal vypracovat nějaký větší náskok. Vítězily obě defenzivy, až v závěru se rozstříleli Slezané. Karviná je mnohem blíže k vítězství, jelikož se dostala do tříbrankového vedení! To ovšem v házené nemusí nic znamenat, Plzeň je stále ve hře, ale musí zlepšit zejména postupný útok. Nedala zatím ani jeden gól z křídel.
30'
30'
Západočeši hru v přesilovce, když odvolali gólmana, vůbec nezvládli, Douda pokazil přihrávku a v posledních sekundách se ještě trefuje Jan Zbránek, který utekl domácí obraně!
30'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
29'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
29'
Jan Zbránek z levého křídla obstřelil Šmída, navíc byl faulován!
29'
Jakub Šíra si spravil chuť a po pasu Stehlíka zakončil o zem pod břevno.
28'
Šíra při střele z pivota přešlápl a z rychlé protiakce udeřil Michal Brůna! Místo 11:11 tedy Baník znovu vede o dvě branky!
28'
Marek Monczka však rychle odpovídá z levé spojky.
28'
Hosté přišli o balon a Milan Ivančev trefuje přes celé hřiště odkrytou karvinskou branku!
27'
Už je to jen o gól, Michal Tonar snižuje po rychlé protiakci Západočechů střelou ze šesti metrů!
27'
Karviná v plném počtu, ale Solákův podstřel kryje Šmíd!
26'
I v přesilovce se Plzeň dostala do signalizované pasivity, na sebe to musel vzít Michal Tonar, rána z kroku zapadla pod břevno.
25'
Jan Užek se obtočil kolem obránce a z pivota střelou o zem dává desátý gól Baníku!
25'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl).
25'
Jan Stehlík to vzal na sebe, proskočil hostující obranou, byl přistrčen, ale přesto zakončil k levé tyči!
24'
24'
Jan Užek se dopustil útočného faulu, u balonu Západočeši.
24'
Michal Tonar zablokován, pokračuje plzeňský útok, při kterém však neuspěl se svou střelou Ivančev.
23'
22'
Marek Monczka vypálil k levé tyči, Karviná vede o tři góly!
22'
22'
Nedoma na pravém křídle při zakončení faulován, sedmička a přesilovka pro Baník!
22'
Hosté si pohlídali přihrávku Jakuba Tonara do křídla a mohou navýšit své vedení!
21'
Monczka nadhodil balon skákajícímu Zbránkovi, který zakončil k bližší tyči. Nádherný gól Baníku!
20'
Jakub Tonar se prezentoval pěkným podstřelem, na který Marjanović nedosáhl.
20'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
20'
Dominik Solák z pravé spojky prostřelil Šmída a Karviná vede poprvé o dvě branky!
19'
19'
Hosté získali míč na hraně faulu a do úniku vyrazil Chosik, trefil jen ruce Šmída! Míč skončil v zámezí a Karviná útočí.
18'
Marjanović si poradil s podstřelem Jakuba Tonara, na druhé straně se také zaskvěl Karel Šmíd, jenž si poradil s osamoceným Solákem.
17'
Domácí neuspěli při rychlém brejku, Jakub Tonar nepropasíroval přihrávku na spoluhráče, na druhé straně však Chosik prorážel.
17'
Marek Monczka opět proskočil na levé straně, Karviná si znovu bere vedení jednoduše zpět. Navíc na druhé straně Michal Tonar z proskoku neuspěl.
16'
Západočechům také vyšla dohrávka na pivota, Jakub Šindelář přeloboval Marjanoviće.
16'
Dělovka Jana Stehlíka končí jen na pravé tyči. Odražený balon sebral domácí Vinkelhöfer.
15'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Jan Užek).
15'
Jan Užek dostal od Monczky pas na pivota a vrací vedení Slezanům.
15'
Baník se ke střele nedostal, Plzeň z protiakce ano, ale Chmelík selhal na noze Marjanoviće!
14'
Po Doudově špatném pasu vychytal hostující Nedomův brejk Karel Šmíd a vzápětí udeřil po pěkné ráně ze spojky Jakub Tonar!
13'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
13'
Marek Monczka prošel domácí obranou jako nůž máslem a zakončil kolem hlavy Šmída.
12'
Petr Vinkelhöfer z levého křídla přeloboval Marjanoviće.
12'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Roman Chosik).
12'
Douda zakončoval při signalizované pasivitě, střela byla znovu tečována, Marjanović si poradil.
11'
Domácí málem vypíchli Monczkovu přihrávku, balon se nakonec dostal na pravé křídlo k Nedomovi, ale toho vychytal Karel Šmíd!
10'
Tečovaný Ivančevův podstřel vyráží Marjanović.
10'
Jakub Šíra stažen na pivotu, ale jen devítka pro Západočechy.
9'
Baník v útoku v sedmi a podstřel Marka Monczky končí pod břevnem domácí branky!
9'
Milan Ivančev se pověsil do vzduchu a z levé spojky se trefil ke vzdálenější tyči!
8'
Monczka proskakoval obranou a zakončil sice přesně, jenže mu byly odpískány kroky!
7'
Plzeň zatím selhává v koncovce, Mokroš si poradil i se zakončením Jakuba Šíry z pivota!
7'
Střídající Mokroš vyráží střelu Michala Tonara nohou! Odražený balon získávají Západočeši.
7'
7'
Chudoba proskočil kolem Vinkelhöfera, ale trefil jen břevno! Na druhé straně byl nedovoleně zastaven Ivančev, sedmička a přesilovka pro domácí!
6'
Ivančev zablokován, následuje signalizovaná pasivita Talentu, při které Stehlíkovu střelu vytěsnil Marjanović.
5'
Monczka nedostal balon na Užeka a do úniku vyrazil Jan Chmelík, Marjanović jeho střelu nohou vyráží do strany! Plzeň pokračuje v ofenzivě.
4'
Michal Tonar z kroku nevypálil mezi tři tyče.
4'
Tyčky na obou stranách, o balonu znovu Plzeň.
3'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev).
3'
Solák se nejprve snažil neúspěšně proskočit kolem Ivančeva, jeho střelu si Šmíd pokryl. Ale vzápětí domácí chybovali v rozehrávce a byl to právě Dominik Solák, který zužitkoval dobrou práci v při napadání a srovnal.
2'
Karel Šmíd si připisuje první zákrok, když vyrazil ránu Monczky z kroku z levé spojky.
1'
Na úvod štěstí pro Západočechy, tečovaná střela Stehlíka skočila do protipohybu Marjanoviće k levé tyči.
1'
Do prvního útoku vyráží Talent.
1'
Dozněla česká státní hymna, za pár minutek jdeme na to!
Hráči obou celků postupně přicházejí na palubovku.
Sestavy oproti minulému duelu beze změn. Sportovní hala v Plzni se rychle plní a vyjma sektoru pro karvinské fanoušky, kteří ještě nedorazili, si už téměř není kam sednout. To se jistě brzy za chvíli změní, dnešní utkání je totiž beznadějně vyprodáno!

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Piątek, Noworyta, Plaček, Chudoba, Jan Užek, Solák, Mucha, Nantl, Zbránek, Nedoma, Chosik, Ji. Užek.

Kdo ovládne nejdůležitější zápas sezóny a stane se nejlepším českým házenkářským mužstvem? Utkání nemá favorita. Plzeň sice vstala z mrtvých a mohla by mít psychickou výhodu, ale Karviná ukázala, že venku také umí zvítězit a před týdnem zde podala skvělý výkon. Uvidíme, kdo se na konci bude radovat, každopádně se můžeme těšit na další skvělou házenkářskou podívanou!
PRVNÍ ZÁPAS:
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HCB Karviná 31:27 (17:16)
Sestava Plzně a góly: Herajt, Šmíd – Douda 4, Nový, Nejdl, Šafránek 1, Bičiště, Ivančev 5, J. Tonar 1, Vinkelhöfer, M. Tonar 3/1, Stehlík 8/3, Chmelík 3, Šindelář, Šíra 5, Wildt 1.
Sestava Karviné a góly: Mokroš, Marjanović – Brůna 1, Monczka 3, Piątek, Noworyta, Plaček, Chudoba 2, Jan Užek 5/4, Solák 3/2, Mucha, Nantl, Zbránek 6, Nedoma 6, Chosik 1, Ji. Užek.
Rozhodčí: Bečička, Horák.
Sedmimetrové hody: 4/4 – 10/6.
Vyloučení: 7:4.
ČK: Brůna (KAR).
Diváci: 1420.

Úvodní finálový duel nabídl opravdu vše. Pěkné souhry, tvrdé rány, souboje na krev a hlavně pořádné drama. Talent si po celý zápas udržoval mírný náskok. V první půli to byly až čtyři góly, ale Karviná se v závěru dotáhla na rozdíl jediné branky. Ve druhém poločase se Baníku nevyhnula slabší pasáž, při které Západočeši odskočili na 27:20. Karel Šmíd v zápase chytil tři sedmičky, výtečně se předvedl i Herajt, v útoku se pak dařilo Stehlíkovi nebo střídajícímu Doudovi. Slezané pálili zejména z křídel, ale ani šest gólů Zbránka a Nedomy jim nestačilo na výhru. Karviná sice v závěru stahovala, ovšem nakonec se z vítězství 31:27 radovala Plzeň.

DRUHÝ ZÁPAS:
HCB Karviná – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 28:24 (12:11)
Sestava Karviné a góly: Mokroš, Marjanović – Brůna 6, Monczka 3, Piątek, Noworyta, Plaček, Chudoba 3/3, Jan Užek 3, Solák 2, Mucha, Nantl, Zbránek 6, Nedoma 5, Chosik, Ji. Užek.
Sestava Plzně a góly: Herajt, Šmíd – Douda, Nejdl, Šafránek 1, Bičiště, Ivančev, J. Tonar 2, Vinkelhöfer, M. Tonar 9, Stehlík 8, Chmelík 2, Šindelář 1, Šíra 1, Wildt.
Sedmimetrové hody: 5/3 – 0.
Vyloučení: 2:2.
Diváci: 2000.

Plzni se druhé utkání nepovedlo. S formou se potkali snad pouze spojky Michal Tonar a Jan Stehlík, ti se postaralo o neuvěřitelných 17 z 24 gólů Talentu, a gólman Karel Šmíd. Naopak Karviná znovu skvěle dohrávala akce do křídel na Nedomu či Zbránka, rozstřílel se také zkušený Brůna, k nim přidal skvělý výkon ve druhém poločase gólman Mokroš, Marjanović toho v první půli také nepochytal zrovna málo. Slezané si klíčový šestigólový náskok vytvořili v úvodu druhého poločasu, Západočeši už jen marně stahovali. Karviná tak srovnala po výborném výkonu stav série na 1:1 a zajistila si, že se finále jistě vrátí na její palubovku. Čtvrtý zápas se bude v Karviné hrát ve středu od 17:00.

TŘETÍ ZÁPAS:
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HCB Karviná 22:29 (9:15)
Sestava Plzně a góly: Herajt, Šmíd 1 – Douda 1, Nový, Nejdl, Šafránek, Bičiště, Ivančev 4, J. Tonar 1, Vinkelhöfer 4, M. Tonar 8/1, Stehlík, Chmelík 2, Šindelář 1, Šíra, Wildt.
Sestava Karviné a góly: Mokroš, Marjanović – Brůna 4, Monczka 4, Piątek, Noworyta, Plaček, Chudoba 1, Jan Užek 2, Solák 2, Mucha, Nantl, Zbránek 9, Nedoma 4, Chosik 2, Ji. Užek 1.
Rozhodčí: Pavlát, Točík.
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/0.
Vyloučení: 1:5.
ČK: Nantl (KAR).
Diváci: 1475.

Karviná byla jednoznačně lepším týmem v ofenzivě i v defenzivě a předvedla zatím nejjednoznačnější výhru proti Plzni v této sezóně! Je vidět, jaký ohromný rozdíl dělá, když se daří či nedaří Janu Stehlíkovi. Plzeňská spojka dnes nezaznamenala z několika střel ani gól, Talent netáhl na spojkách ani Jakub Tonar nebo Douda, pouze Michal Tonar snesl přísnější měřítko. Také z pivota dali Západočeši pouze gól. Naopak Baníku se dařilo vše, Zbránek zářil s devíti góly na levém křídle, pálil také Monczka nebo Brůna, úspěšností 41 % pak podpořil hostující defenzivu Nemanja Marjanović. Slezané si vypracovali klíčový náskok už v prvním poločase, do šaten šla Plzeň s šestigólovou ztrátou. Ve druhé půli sice Západočeši jednou stáhli manko na čtyři branky, ale na to Karviná navázala sérií pěti gólů. Na to už domácí zareagovat nedokázali.

ČTVRTÝ ZÁPAS:
HCB Karviná – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 34:35 po 7m hodech (13:14, 29:29)
Sestava Karviné a góly (včetně rozstřelu): Mokroš, Marjanović – Brůna 1/1, Monczka 10/1, Piątek, Noworyta, Plaček 1, Chudoba 9/2, Jan Užek 1/1, Solák 6/2, Mucha, Nantl 1, Zbránek 3, Nedoma 2, Chosik, Ji. Užek.
Sestava Plzně a góly (včetně rozstřelu): Herajt, Šmíd – Douda 6/1, Nejdl, Šafránek, Bičiště, Ivančev 4/2, J. Tonar 5, Vinkelhöfer 7/1, M. 8/3, Stehlík 1/1, Kačín, Chmelík 3, Šindelář 1, Šíra, Wildt.
Sedmimetrové hody: 10/7 – 9/8.
Sedmimetrové hody v základní hrací době: 4/2 – 3/2.
Vyloučení: 6:8.
Diváci: 2200.

Karviná byla před utkáním veliký favorit. Doma v sezóně prohrála jediný (!) zápas, zvítězila i v posledních pěti domácích zápasech proti Plzni. A v prvním poločase to vypadalo, že roli potvrdí, držela si menší náskok. Avšak Talent vyměnil gólmana, Karel Šmíd svou úspěšnost vytlačil na neskutečných 69 % a Západočeši o poločase vedli o gól. Ve druhé půli se oba týmy přetahovali ve skóre, chvíli to vypadalo na Baník, chvíli zase na Talent. Ovšem když si hosté vypracovali čtyřgólový náskok (26:22) deset minut před koncem, zdálo se, že jsou hodně blízko. Karviná se ale nevzdala, manko smazala a duel šel za stavu 29:29 do sedmiček! Pět střelců na obou stranách bylo neomylný, následně v šesté sérii Ivančev v srbském souboji propálil Marjanoviće a na druhé straně už Jan Užek neuspěl, Herajt jeho ránu skvěle vykopl a Plzeň mohla slavit. Zvítězila na půdě Baníku a vynutila si pátý zápas.
Vzájemné zápasy v základní části:
17.kolo Plzeň – Karviná 31:29
6.kolo Karviná – Plzeň 24:22
Loňské finále:
Pozvednutá Karviná se loni probojovala až do finále, kde narazila na Plzeň. Západočeši už měli medaili jistou popáté v řadě, přičemž od roku 2014 do roku 2016 třikrát v řadě zvedli nad hlavu mistrovskou trofej. Ovšem loňské finále opanovala Karviná. Baník zvítězil v obou domácích zápasech, následně si Talent snížil, ale Slezané ve čtvrtém duelu zvítězili o gól a po osmi letech slavili titul.

4.FIN Plzeň – Karviná 29:30
3.FIN Plzeň – Karviná 30:29
2.FIN Karviná – Plzeň 32:31
1.FIN Karviná – Plzeň 30:24
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši dlouho soupeřili o prvenství v tabulce s Karvinou, až v posledním kole se dostali zpět do čela a do play-off vstoupili z nejvýhodnější pozice. Na úvod je čekaly Lovosice, které naopak čtvrtfinále vybojovaly za pět minut dvanáct. Severočechům se po celou sezónu nedařilo venku a bylo to znát i proti Plzni. Ta si doma došla pro dvě hladké výhry a sérii ukončila již ve třetím duelu, dominovala i na půdě Lovců a vybojovala postup do semifinále. Proti Jičínu už Západočechy čekal mnohem těžší oříšek, Ronal v prvním zápase kousal, ale na výhru to nestačilo. Ve druhém utkání byl Jičín kousíček od srovnání série, v závěru si totiž vypracoval tříbrankový náskok, ještě 48 sekund před koncem držel balon a vedl o dva góly! Avšak přišly dvě laciné a brzké ztráty, Plzeň srovnala na 32:32 a rozhodovalo se až v sedmičkách, ty lépe vyšly Talentu. Ve třetím duelu už jasně dominovali Západočeši a došli si pro postup do finále. O mistrovský titul budou hrát pošesté v řadě!

Plzeň táhli v průběhu sezóny zejména zkušené spojky Jan Stehlík a Michal Tonar, nejlepší střelci týmu, na levé spojce úřadují Milan Ivančev, Jakub Douda či Jakub Tonar, prostor občas dostane i pohyblivý Tomáš Nejdl. V základu na levém křídle nastupuje kapitán Petr Vinkelhöfer, jehož může nahradit Ondřej Šafránek. Na pravém křídle letos září Jan Chmelík a střídající Eduard Wildt musí čekat na šanci, ačkoliv už předvedl několik výtečných výkonů. Kvalitní dvojici má Talent i na pivotu, kde úřadují Jakubové Šindelář a Šíra, ten po sezóně Západočechy opustí. Ani v brance nechybí vyrovnaná dvojka mladých gólmanů, střídají se Karel Šmíd a Filip Herajt. Plzeň má neuvěřitelně vyrovnaný kádr a má alternativu na všechny pozice.

Semifinálová série:
3.SF Plzeň – Jičín 29:18
2.SF Jičín – Plzeň 37:38 (po sedmičkách)
1.SF Plzeň – Jičín 31:29

Čtvrtfinálová série:
3.ČF Lovosice – Plzeň 25:32
2.ČF Plzeň – Lovosice 33:22
1.ČF Plzeň – Lovosice 34:24
HCB Karviná
Slezané letos patří znovu ke špičce celé soutěže, v základní části nebrali body pouze třikrát. Nakonec však o bod skončili druzí právě za Plzní. Ve čtvrtfinále narazili na Frýdek-Místek, kterému nedali šanci a slavili tři hladké výhry o více než šest gólů ve všech případech. Semifinále už bylo mnohem vyrovnanější, v souboji dvou tradičních házenkářských týmů Karviná vyzvala Duklu. Pražané nehráli vůbec špatně, ale nikdy se jim nevyhnula slabší pasáž kolem závěru prvního poločasu. Baník si vypracoval náskok, který už Dukla nesmazala ani jednou, a byly z toho tři těsné výhry, ve druhém zápase dokonce jen o jediný gól.

Karviná se opět často spoléhá na hru v útoku bez brankáře, tedy v sedmi hráčích. Výborně do hry zapojuje pivota Jana Užeka, využívá jeho skvělou formu. Na spojkách září například Dominik Solák, Marek Monczka či zkušený Michal Brůna, na křídlech se zase může Baník spolehnout na šikovné házenkáře Jana Zbránka a Miroslava Nedomu. V brance je pořádně vidět srbský bouřlivák Nemanja Marjanovič, který dokáže tým podpořit mnoha skvělými zákroky. Ovšem také Karviná má kádr dostatečně široký a kvalitní výkon může předvést i kdokoliv z lavičky.

Delegace:
Řídit dnešní utkání budou sudí Václav Horáček a Jiří Novotný, kteří odpískali už druhý a čtvrtý duel série. Delegátem Českého svazu házené je pan Petr Novák.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u samotného vrcholu házenkářské sezóny, dnes se v pátém zápase rozhodne o mistrovi Chance play-off Strabag Rail extraligy mužů! SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň odmítl ve středu konec sezóny, Západočeši slavili senzační vítězství na sedmičky, HCB Karviná svůj mečbol nevyužila, a tak se jde do pátého utkání. Vítěz bere vše. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.