Plzeň - Královo Pole | ONLINE | 3.10.2018 18:00 | Házená 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Královo Pole - 3. října 2018   18:00

Plzeň
Plzeň
4' Stehlík  • 5' Stehlík  • 8' T. Nejdl  • 9' M. Tonar  • 11' T. Nejdl  • 15' Stehlík  • 16' Chmelík  • 18' Chmelík  • 19' T. Nejdl  • 20' Šafránek  • 23' Stehlík  • 25' Stehlík  • 32' M. Tonar  • 34' M. Ivanćev  • 34' Šafránek  • 35' M. Ivanćev  • 40' T. Nejdl  • 43' Šíra  • 48' M. Tonar  • 49' Stehlík  • 50' T. Nejdl  • 50' T. Nejdl  • 51' M. Tonar  • 55' M. Tonar  • 56' Kačín  • 59' Chmelík
28:22
(14:7)
Královo Pole
2' Havlát   • 8' Havlát   • 16' Koubek   • 17' Havlát   • 21' Kučera   • 23' Havlát   • 26' Koubek   • 31' T. Mičola   • 33' T. Mičola   • 41' Havlát   • 43' Koubek   • 47' Havlát   • 47' Burget   • 48' T. Mičola   • 49' T. Mičola   • 50' Burget   • 50' Burget   • 54' Burget   • 55' T. Mičola   • 57' T. Mičola   • 60' Hlípala   • 60' Burget
Plzeň
Deml, Dvořáček
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
Koňařík, B. Pšenica – Hlípala, Václav, Kukla, R. Číž, T. Mičola, Havlát, Koubek, Petrović, Drápela, Burget, Kučera, Vaněk, Stein, Havránek.

To je ode mě pro dnešek z Plzně vše, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou. Hezký zbytek středečního večera.
Duel je u konce, Talent s přehledem poráží Královo Pole 28:22. O svém vítězství rozhodl už v prvním poločase, po kterém vedl vysoko 14:7. Brno se sice ve druhé půli rozstřílelo, ale ztrátu vlastně vůbec nemazalo, pouze v samotném závěru. Za Plzeň se rozstřílel Tomáš Nejdl, který nasázel šest branek, stejně jako Michal Tonar. Jan Stehlík se trefil hned sedmkrát. Za hosty byl nejvíce vidět v první půli Jiří Havlát, ve druhé pak pivot Tomáš Mičola, oba vsítili po šesti brankách, to však Brnu na body nestačilo.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – SKKP Handball Brno 28:22 (14:7)
Nejvíce branek: Stehlík 7/1, Nejdl 6, Tonar 6/1 – Mičola 6, Havlát 6, Burget 5. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 5/2 – 1/0. Vyloučení: 0:5.
60'
Brno stihlo ještě jeden gól z rychlé protiakce, Daniel Burget svým pátým gólem upravuje skóre na 28:22 z pohledu Plzně.
60'
Hosté alespoň v závěru snižují, poprvé v utkání se trefil Luboš Hlípala, z levé spojky zamířil přesně ke vzdálenější tyči.
60'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Jan Chmelík měl na pravém křídle spoustu prostoru a dokázal Pšenicu překonat technickou střelou k bližší tyči.
59'
Cvikl zablokován, do brejku zamířil Burget, ovšem přestřelil z pravé strany!
58'
Havlár proti Herajtovi neuspěl, trefil pouze pravou tyč!
58'
Cvikl prorážel proti Václavovi, Herajt sice vychytal Hlípalu, ovšem Mičola byl současně faulován vracejícím se Cviklem na pivotu, sedmička pro Brno.
58'
Západočeši se dopustili faulu na pivotu, ovšem na druhé straně Herajt vychytal z pravého křídla Burgeta.
57'
Znovu Tomáš Mičola na pivotu úspěšný. Kdyby ho Brno využívalo více i v prvním poločase, mohlo možná v Plzni hrát o body.
56'
Jan Kačín dostal při signalizované pasivitě dobrý pas do levého křídla a z přijatelného úhlu vypálil kolem těla Pšenici k pravé tyči.
56'
Plzeň útočí a v brance hostů se poprvé objevuje Bohumil Pšenica.
55'
Havlát šikovně uvolnil Mičolu, který uspěl ranou o zem z pivota.
55'
Povedená rána Michala Tonara ze střední spojky skončila mezi nohama Koňaříka v síti, šestý gól pro plzeňskou dvaadvacítku.
54'
Petrović vystihl pas Stehlíka, uvolnil Burgeta a ten se prosazuje ze samostatného úniku.
53'
A nyní už i odpískaná.
53'
Signalizovaná pasivita Králova Pole.
53'
Herajt vyráží ránu Hlípaly, ten byl však faulován, pokračuje kombinace hostí.
52'
Havlát uvolnil Mičolu, ten však napálil pouze levou tyč. Ovšem domácí nezaložili rychlý brejk, Chmelík dostal velmi nepřesnou přihrávku.
51'
Michal Tonar na pravé straně proskočil obranou a ranou o zem propálil Koňaříka.
50'
Rozjel se brankostroj, znovu se prosazuje Daniel Burget z pravého křídla, tentokrát technickým obstřelem.
50'
Při další ráně Tomáše Nejdla, tentokrát ze spojky, si Koňařík na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal.
50'
Daniel Burget dostal pas na pravé křídlo a propálil Herajta.
50'
Talent ovšem znovu rychle odpovídá, Tomáš Nejdl proskočil obranou a v pádu dopravil míč do sítě, zaznamenává pátý gól v zápase.
49'
Kombinace Hlípala a Mičola tentokrát po úmyslné kombinaci a druhý jmenovaný znovu z pivota uspěl.
49'
Jan Stehlík však rychle odpovídá povedenou ranou ze střední spojky k pravé tyči.
48'
Hlípala sice zablokován, ale míč se odrazil pouze k Mičolovi, jenž se nemýlil.
48'
Brno útočí opět v sedmi, tentokrát už proti Filipu Herajtovi v domácí brance.
48'
Stehlík našel na pivotu zaběhlého Tonara, jenž se ranou z otočky o zem nemýlil.
47'
Oddechový čas pro domácí.
47'
Nepřesná přihrávka Nejdla a Burget zakončil přečíslení k levé tyči, Brno alespoň trochu stahuje, stále však ztrácí sedm branek.
47'
Jiří Havlát se prosmýkl kolem obránce na levé straně a proskok zakončil suverénně.
46'
Petrović zablokován, Tonar vyslal do úniku Šafránka, ovšem ten napálil znovu jen brankovou konstrukci.
46'
Královo Pole v plném počtu, mezitím Chmelík z pozice falešného pivota trefil jen tyč!
45'
Burget se na pravé straně dopustil prorážení, dopředu může Talent.
45'
Kuklova tečovaná rána končí na tyči, Brno pokračuje v kombinaci.
44'
Koubek proskočil obranou, ale lobem tentokrát trefil břevno, Burget alespoň následně vybojoval míč zpět pro hosty.
44'
Ondřej Šafránek ze sedmičky téměř o metr přestřelil břevno Koňaříkovy branky!
44'
Sedmička pro Plzeň po faulu na Šafránka, zároveň dvouminutový trest pro Jiřího Havláta!
43'
Lukáš Koubek měl hodně prostoru na levém křídle a šikovně přeloboval Šmída.
43'
...zakončil přesnou střelou z pivota Jakub Šíra, pro něhož je to první branka v utkání, zároveň už dvacátý gól pro Talent!
42'
Kukla o zem nevypálil přesně, rychlý brejk Plzně...
41'
Nejdl proskočil obranou, ale vypálil pouze do tyče. Tomáš Mičola ho fauloval a dostává dvě minuty, u balonu však Královo Pole.
41'
Havlát z levé spojky otřel míč o bližší tyč, balon poté zapadl do sítě.
40'
Hosté sice v plném počtu, ale zablokování a Tomáš Nejdl trefil odkrytou branku přes celé hřiště!
39'
Střídající Koňařík skvělým zákrokem nohou vychytal sedmičku Michala Tonara!
39'
Šíra faulovaný na pivotu, sedmička pro Talent!
39'
Havlát sice vystihl přihrávku Nejdla, ale při úniku se dopustil kroků, další technická chyba hostů.
38'
Kučera se dopustil kroků, u balonu tedy Západočeši.
37'
Hru přerušil delegát, Drápela nejspíše naskočil na palubovku příliš brzy a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů. Přesilovka pro Plzeň, u míče však Královo Pole.
37'
Václavův pokus sražen ke Šmídovi, tomu se ovšem nepovedlo trefit přes celé hřiště odkrytou branku!
37'
Ivančev tentokrát nepřihrál přesně a Brno se zadarmo dostává k míči.
36'
Lukáš Koubek z levého křídla netrefil branku, rozhodčího už málem ano.
35'
Kučera neprostrčil míč na Havránka a přes celé hřiště se trefil znovu Milan Ivančev!
34'
Jednoduchý zisk a brejk Plzně, který zakončil Šafránek suverénně.
34'
Plzeň to však sehrála dobře na Ivančeva, který skóruje poprvé v zápase.
34'
Brno zlepšilo defenzivu, signalizovaná pasivita domácích.
33'
Západočeši si nepřihráli dobře a Mičola proměňuje rychlý brejk.
33'
Hosté stále v sedmi, Kučera ovšem z proskoku napálil pouze bližší, pravou tyč.
32'
Michal Tonar zamířil při signalizované pasivitě ranou z levé spojky přesně k bližší tyči.
32'
Plzeň kombinuje, ale zatím se nemůže dostat k zakončení.
31'
Brno mělo k dispozici první útok druhé půle, který sehrálo na pivota na Mičolu, jenž se nemýlil.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:46.
Talent má po prvních třiceti minutách navrch a po zásluze vede o polovinu branek 14:7. Za domácí je zatím nejvíce vidět Jan Stehlík, jenž se zasloužil o šest branek, avšak také neproměnil jednu sedmičku. Královo Pole rychle ztrácelo, a tak už v 15. minutě sáhlo k riskantní hře v sedmi v útoku bez brankáře. Relativně se mu vyplatilo, Brno se začalo více prosazovat, ale také kvůli tomu dvakrát inkasovalo. Ve druhé půli budou muset hosté pro bodový zisk pořádně přidat, zatím se daří akorát Jiřímu Havlátovi, jenž se ze spojky trefil hned čtyřikrát.
30'
30'
Ivančevovu slabou střelu dokázal Drápela pokrýt, tím končí první půle.
30'
Oddechový čas pro domácí, Talent bude mít na zakončení 23 vteřin.
30'
Kučera z levé spojky Šmída nedokázal propálit, k míči se v samotném závěru dostávají Západočeši.
29'
Michal Tonar proměňuje střelou k levé tyči.
29'
Plzeň vlastně poprvé v zápase využila Šindeláře na pivotu, ten byl faulován, sedmička pro domácí.
28'
Václav ranou z deseti metrů o hodně přestřelil.
28'
Signalizovaná pasivita Brna.
28'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
27'
Drápela dokázal vyrazit i prudkou ránu Jakuba Doudy z levé spojky.
26'
Lukáš Koubek neměl na levém křídle jednoduchou pozici, ale propasíroval míč k bližší tyči kolem stojícího Šmída.
26'
Ivančev pěkně nahazoval míč Chmelíkovi, ale ten nedokázal propálit Drápelu.
25'
Václavkův podstřel nebyl vůbec marný, ale Šmíd předvedl skvělý zákrok pravou nohou!
25'
Jan Stehlík si seběhl až na levou spojku a odtud zamířil z výskoku přesně do vzdálenější šibenice, nechytatelná pumelice!
24'
Vaněk z pravého křídla Šmída nepropálil.
24'
Douda v obtížné pozici na pivotu zkoušel střelu zadovkou, netrefil branku, Brno poté v útoku znovu v sedmi.
23'
23'
Havlát překvapivou střelou ze střední spojky snižuje.
23'
Stehlík napravil své zaváhání a tentokrát skóruje, na pravé straně proskočil obranou a střelou o zem pod nohy Drápely uspěl.
23'
Ránu Mičoly z deseti metrů Šmíd v klidu kryje.
22'
Stehlík ze sedmičky napálil pouze levou tyč! Míč poté vybojovali hosté.
22'
Douda faulovaný při proskoku, sice zakončil pod víko, ale to až po odpískání, alespoň sedmička pro Talent, konkrétně pro Jana Stehlíka.
21'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Kosta Petrović), za faul na střílejícího Nejdla.
21'
Tvrdá rána Víta Kučery bez výskoku ze střední spojky skončila pod břevnem.
20'
Ondřej Šafránek vystihl přihrávku do křídla a přes celé hřiště neomylně trefil střed branky! Brno totiž stále pokračuje ve hře v sedmi v útoku.
20'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Douda).
20'
Šmíd si připsal další přesný zákrok, ale Šíra při brejku podklouzl a nedokázal zakončit.
19'
Podstřel Tomáše Nejdla skončil až v síti, Drápela na balon nedosáhl.
19'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Lukáš Koubek).
18'
Jan Chmelík dokázal z pravého křídla procpat míč kolem rukou Drápely až do sítě, naopak na druhé straně hned vzápětí vychytal pravé křídlo hostů Šmíd!
17'
Jiří Havlát vypálil ze střední spojky nekompromisně k levé tyči, Šmíd byl bez šance.
17'
Stehlík tvrdou ranou ze spojky orazítkoval pravou tyč. U míče Brno a znovu v sedmi.
16'
Hosté to tentokrát zvládli na jedničku, sehráli akci na volného Koubka na levém křídle, jenž zakončil mezi nohy Karla Šmída.
16'
Brno znovu v sedmi!
16'
Další oddechový čas pro hosty, trenér Andrej Titkov nešetří vulgárními výrazy, jeho svěřenci to totiž naposledy nesehráli vůbec dobře.
16'
Chmelík vystihl přihrávku, vybojoval míč, zamířil do brejku, Drápela se sice stihl vrátit do branky, ale nedokázal zakročit.
15'
Hosté riskují už nyní a zkoušejí útočit bez brankáře v sedmi!
15'
Oddechový čas pro Brno.
15'
Jan Stehlík střílí čtvrtý gól, prosadil se znovu ze spojky, rozhozená hostující obrana ho nedokázala zablokovat.
15'
Střela Kučery o zem z pravé spojky zamířila jen vedle bližší tyče.
14'
Podstřel Michala Tonara dokázal Drápela nohou vyrazit, k odraženému míči se dostalo Královo Pole.
14'
Hlípala zablokován, poté už se hostům pasivita odpískala.
13'
Hosté v plném počtu a stále kombinují.
12'
Michal Tonar po proskoku z úhlu zamířil pouze do ruky Drápely, Brno u míče a zkouší to v šesti bez gólmana.
11'
Podstřel Kučery Šmíd vyrazil nohou! Výtečný zákrok plzeňského gólmana.
11'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Daniel Burget).
11'
Nejdl proskočil rozhozenou obranou a ačkoliv byl faulován, skóruje. Plzeň bude hrát přesilovku.
11'
Havlát pálil z nouze z levé spojky, Šmíd rukou vyráží.
10'
Signalizovaná pasivita hostů.
9'
Michal Tonar to vzal na sebe a ze střední spojky propálil Drápelu mezi nohy.
8'
Havlát snižuje přesnou ranou přes Stehlíka z levé spojky do vzdálenějšího horního rohu.
8'
Nejdl o míč sice při kličce přišel, ale skvěle zapracoval vracející se Vinkelhöfer, vybojoval míč a našel na pivotu právě osamoceného Tomáše Nejdla, jenž se nemýlil.
7'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Luboš Hlípala).
7'
Koubek zakončoval z křídle opravdu z velkého úhlu, míč nevtěsnal k bližší tyči.
6'
Technická chyba Západočechů. u balonu zpět Královo Pole.
6'
Stehlík to zkusil levačkou ze stoje, Drápela tentokrát kryje, na druhé straně si však také s tečovanou ranou poradil Šmíd.
6'
Steinova střela z pravé spojky bez výskoku o zem skončila mimo.
5'
Havlát nepřihrál dobře do křídla, dopředu zamířila Plzeň, Stehlík si seběhl na střední spojku a vypálil k levé tyčce.
4'
Havlátovu střelu vyráží Šmíd pouze do strany, u balonu pokračuje Brno.
4'
Stehlíkova nečekaná rána z pravé spojky překvapila Drápelu a zapadla k levé tyči.
3'
Hlípalův pokus ze spojky vyráží Šmíd a míče se zmocňují domácí.
3'
Stehlík suverénně proměňuje, vypálil do pravého horního rohu.
2'
Nejdl vybojoval pro Talent sedmičku!
2'
Havlát přešel přes Šindeláře a ranou do protipohybu Šmída otevírá skóre.
1'
První útok Plzně končí střelou Stehlíka ze spojky, Drápela bez problémů vyráží mimo tři tyče a dopředu mohou hosté.
1'
Plzeň začne u míče, v útoku zprava Chmelík, Stehlík, Michal Tonar, Šindelář, Nejdl a Vinkelhöfer.
V brance začínají na hostující straně Drápela, na domácí pak Karel Šmíd.
Hráči obou celků již postupně nastupují na hrací plochu. Královo Pole bude hrát v modrých dresech, Talent Plzeň v oranžových.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivancev, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Cvikl, Šindelář, Šíra.

SKKP Handball Brno: Koňařík, B. Pšenica, Drápela – Hlípala, Václav, Kukla, R. Číž, T. Mičola, Havlát, Koubek, Petrović, Burget, Kučera, Vaněk, Stein, Havránek.

Rozhodčí: Deml, Dvořáček.
SKKP nevyzrálo na Plzeň v posledních třech sezónách ani jednou, naposledy se radovalo v sezóně 2013/2014, od té doby šestkrát zvítězil Talent. V loňské sezóně nejprve zvítězil na půdě Brna 35:30, doma slavil výhru 30:26. Dokáží Moravané tuto dlouho sérii zlomit, nebo si pro další vítězství dojdou Západočeši? Plzeň je v utkání jasným favoritem.
Delegace a zajímavosti:
Řídit dnešní utkání budou sudí Tomáš Deml a Michal Dvořáček, delegátem je pan Jiří Konečný.

Tento duel se předehrává kvůli účasti Talentu Plzeň v kvalifikaci poháru EHF, o následujícím víkendu se totiž Západočeši dvakrát představí na půdě rumunského celku HC Dobrogea Sud Constanta.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Loňští finalistá za sebou mají obtížní úvod sezóny, který však zvládli velmi dobře. První čtyři kola Západočeši totiž odehráli pouze na půdě soupeřů, ale ani jednou neprohráli, dvakrát vyhráli a dvakrát remizovali, se šesti body v tabulce dokonce první a jako jediný ještě neokusili hořkost porážky. Stejný počet bodu mají ovšem ještě další čtyři týmy. Dvě remízy můžou ovšem Plzeň docela mrzet, jak na Dukle, tak v Zubří totiž Západočeši dlouhou dobu vedli.

V dresu Talentu se letos daří zejména Filipu Herajtovi, který dostává větší prostor než Karel Šmíd. Plzeň se už musí po dlouhých letech Radka Motlíka, následně Jana Štochla, spolehnou na mládí, zatím jí to vychází. Talent má velký přetlak na spojkách, kde se točí skvělé hráči jako Michal Tonar, Milan Ivančev, Jan Stehlík, a hlavně nejzvučnější posila ze Zubří Jakub Douda, ten vsítil v obou posledních duelech devět branek.

Odehrané zápasy:
Zubří – Plzeň 26:26
Frýdek-Místek – Plzeň 25:36
Dukla – Plzeň 24:24
Kopřivnice – Plzeň 29:38
SKKP Handball Brno
Tým z moravské metropole se musí vyrovnat s odchodem bratrů Hantáků do Německa a Tomáše Adamčíka do Švýcarska. Už loňská sezóna se Brnu nevydařila, skončilo předposlední, alespoň s dostatečným náskokem na sestupující Strakonice. Letos to však vypadá také pouze na boj o přežití. Brňané zvítězili pouze jednou ze čtyř duelů, udolali jen nyní poslední Litovel a v tabulce jsou až jedenáctí se skóre 97:112. Do role tahouna se zatím vtělili Jiří Havlát a Luboš Hlípala, oba nastříleli po patnácti brankách.

Brno – Kopřivnice 26:33
Nové Veselí – Brno 28:25
Brno – Litovel 22:20
Hranice – Brno 31:24
Přeji krásný středeční večer, vítejte u předehrávky 5. kola Strabag Rail extraligy mužů, ve které SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vyzve SSKP Handball Brno. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.