Házená - Extraliga muži - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Královo Pole - 22. prosince 2019   17:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
2' Strack  • 2' Mazur  • 4' Strack  • 6' Strack  • 10' L. Rajnoha  • 12' Mazur  • 13' Mazur  • 17' D. Lefan  • 22' Hrachovec  • 24' D. Lefan  • 26' Hrachovec  • 28' Mazur  • 30' Unger  • 34' Mazur  • 37' Pomichálek  • 40' Mazur  • 44' Hrachovec  • 45' Žvak  • 47' Ondrušík  • 48' Strack  • 49' Unger  • 51' D. Lefan  • 55' Žvak  • 56' Hrachovec  • 59' Hrachovec  • 60' Hrachovec
31:21
(18:7)
Královo Pole
8' Bosák   • 10' Hastík   • 11' Hastík   • 20' Horut   • 24' Horut   • 26' Bosák   • 30' Dostalík   • 36' Dostalík   • 39' Bosák   • 42' Koubek   • 43' Dostalík   • 44' Koubek   • 46' Hlípala   • 47' Koubek   • 52' O. Číž   • 55' Koubek   • 56' Kučera   • 57' O. Číž   • 58' Dostalík   • 59' O. Číž
Frýdek-M.
Pyško, M. Cáb – Hrachovec, L. Rajnoha, Gřešek, Unger, Brožek, Hardt, Strack, Žvak, Mazur, D. Lefan, Pomichálek, Garba, Ondrušík, Hustopecký.
Hanák, Pavlíček
Hala 6. ZŠ, Frýdek-Místek
278 diváků
Drápela, Fabián – Hlípala, M. Vaněk, Václav, Horut, Dostalík, Koubek, K. Petrović, Kučera, Hastík, Stein, O. Číž, Janíček, Berhouma, Bosák.

Díky za pozornost! Veselé Vánoce!
V posledním utkání STRABAG RAIL Extraligy v roce 2019 vyhráli házenkáři Frýdku-Místku překvapivě nad Brnem poměrem 31:21. Zaznamenali tak svou druhou výhru v sezoně poté, co v domácím prostředí zdolali nováčka z Maloměřic. Domácím dobře zachytal brankář Pyško. I bez své opory Petrovského tak Pepino slaví dva body. Jedná se o naprosto zaslouženou výhru.

To Brno bude dost nespokojené. Trenér Vávra asi svým svěřencům dost věcí vytkne. Frýdek-Místek se dnes ujal vedení 5:0. V 19. minutě si Vávra vyžádal už druhý timeout. Za 38 minut vstřelili hosté osm branek. To je zkrátka v házené málo. Frýdek měl dnes větší nasazení a i díky skvělému týmovému výkonu poráží SKKP Handball Brno rozdílem deseti gólů.
Pepino SKP Frýdek-Místek – SKKP Handball Brno 31:21 (18:7)
Nejvíce branek: Mazur 7/1, Hrachovec 6, Strack 4 – Dostalík 4, Koubek 4, Číž 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/1. Vyloučení: 1:5. Diváci: 278.
60'
Na základě pokynu delegáta dostal ještě domácí brankář Pyško žlutou kartu v době, kdy byl na lavičce Pepina.
60'
Další gól Hrachovce, tentokráte ranou z pravé spojky na vzdálenější tyč.
59'
Brožek fauloval, hosté rychle rozehráli a právě Číž nestihl dostoupit zakončujícího Číže z levého křídla, který umístil balón slajzem okolo nohou Cába k zadní tyči.
59'
Hrachovcova trefa z pravé strany a druhé vlny je na světě.
58'
Brožek měl jasnou šanci z rozběhu na pravé spojce, ale sám před Drápelou narval balón do jedné ze tří tyčí.
58'
Frýdek nepokryl dohrávku z levé spojky na pivota Dostalíka.
58'
Cábovu nahrávku do brejku na Brožka vystihl poslední možný bránící házenkář v hostujícím dresu.
57'
Brno posléze vybojovalo balón, ale všichni hráči Frýdku už jsou za míčem a v obraně 0:6.
57'
Ondřej Číž vyskočil z levého křídla pro zakončení k zadní tyčce.
56'
Hrachovec těžil z pořádné rychlosti a bombou z hranice šestky rozvlnil síť.
56'
Koubek asistoval při gólu Kučery z pravé spojky na druhou tyč.
55'
Drápela inkasuje po Žvakově pokusu do pravé části brány.
55'
Koubek využil nahrávky z pivota pod sebe a i přes důraz obrany zakončil z pravé spojky k zadní tyči.
54'
Mazurovu sedmičku čapl Drápela skokem ke své levé tyči.
54'
Strack přihrával na pravou spojku a následný faul znamená sedmičku proti Drápelovi.
53'
Cáb si nyní poprvé sáhl na balón, když sudí odpískali technickou chybu Brna na levé straně a domácí brankář tak rozehrál.
53'
Vůbec poprvé v zápase pustil Pyško mezi tři tyče Cába.
52'
Vzápětí skóruje Ondřej Číž z levého křídla.
52'
Vaněk se postavil na sedmičku proti Pyškovi a levačkou umístil balón mezi nohama domácího brankáře pod horní tyčku.
51'
Po rozehrání volného hodu zakončil Lefan z dálky do sítě v době, kdy se Drápela přesouval ke svojí pravé tyči.
51'
Ondrušík zůstal ležet před hostujícím brankovištěm, ale bude v pořádku.
50'
Koubkovu sedmičku vykopl dnes skvělý Pyško pravou nohou.
50'
Delegát se vložil do zápasu a Strack na domácí lavičce vyfasoval dvouminutový trest.
49'
Střela hostujícího pravého křídla dopadla vedle zadní tyče a na tahu jsou tak opět hráči Frýdku-Místku.
49'
Unger neměl komu, tak se rozeběhl na pravé spojce a ze střední vzdálenosti dostal balón do brány.
48'
Střela z levé spojky měla razanci, ale Pyškovi pomohlo břevno. Následovat bude útok domácích hráčů.
48'
Strack posílá balón ze střední spojky do sítě.
47'
Koubek přidává další gól ze spojky.
47'
Po spoluhráčově nahrávce byl Ondrušík důrazný a hlavně přesný z pravé spojky, balón skončil těsně za čárou.
46'
Strack opět chtěl najít Žvaka do pivotu, ale sudí svým hvizdem zasáhli do této souhry.
46'
Oddechový čas pro domácí.
46'
Proti křižné ráně Hlípaly z levé spojky byl Pyško bezmocný.
45'
Strack dohrával ze spojky do pivota, kde se úspěšný Žvak odpoutal od bránícího házenkáře.
44'
Následuje Koubkův gól ze spojky.
44'
Hrachovec si seběhl z pravé spojky na střed, vyskočil a zapsal se mezi střelce.
43'
Ondrušík rozhýbal obranu nahrávku ze středu do pravého křídla, následovala přihrávka pod sebe, následně byl faulovaný Ondrušík na pravé spojce.
43'
Dostalík obdržel pas z pravé spojky a napálil balón podél levé ruky Pyška na místo určení.
42'
Nepřesná dohrávka do pivota kazí plány domácích hráčů na svou dvaadvacátou trefu v tomto střetnutí.
42'
Koubek dobře schoval střelu z pravé spojky přes obránce a Pyško neviděl vůbec nic.
41'
Mazur vystřelil z devítky a pravé spojky mimo branku. Sudí však vyloučili na dvě minuty Petroviće a jestli člověk dobře postřehl tak jeden z rozhodčích ukazoval, že Petrović zasáhl Mazura do obličeje.
41'
Vít Pyško chytá dnes skvěle a zákrokem proti ložence z pravého křídla to pouze potvrdil.
40'
Domácím hrozila pasivita a už nemohli ani nahrávat. Gřešek hodil volný hod a Mazur z velké dálky k levé tyči propálil Drápelu.
39'
Berhouma fauluje pravou spojku Mazura, ale sudí zatím nedávají třetí dvojku hostujícímu házenkáři a zápas tak pro něj pokračuje.
39'
Drápela rychle vyhodil balón na levou stranu, kde se mu rozeběhl Bosák, ten byl faulovaný, ale i tak poté tak trošku ve stylu á la Veronika Malá na MS 2017 skóroval.
38'
Pyško lapil zakončení z levého křídla a zase tak přiblížil Frýdek ke druhé výhře v této sezoně.
38'
Rozhodčí postřehli technickou chybu Ondrušíka na pravé spojce, kdy domácí házenkář udělal kroky.
37'
Po ztrátě hostů fauloval Stein v pozici bránícího hráče a Brno se tak nadále v posledním zápase v tomto roce trápí.
37'
Pomichálek byl na konci kombinace domácích hráčů, když z pravého křídla přehodil brankáře Drápelu na dlouhou tyč.
36'
Sehrávka ze spojky do pivota na zakončujícího Dostalíka přináší první gól hostů ve druhém poločase. I tak – osm branek za 36 minut, to je hodně málo...
36'
V době, kdy byl Stein faulovaný na střední spojce, tak střílel do pravé nohy Pyška.
35'
Zakončení ze spojky v podání domácích hráčů šlo vedle přední tyče, sudí poté podruhé v zápase vyloučili Berhoumu a pokud tak učiní potřetí, tak zápas pro něj skončí.
34'
Mazur převzal balón ze strany a prezentoval se přesnou střelou z pravé spojky ke vzdálenější tyči.
34'
Horut nahrával na levou stranu, ale jeho nahrávku nezpracoval nikdo ze spoluhráčů. Balón tak patří hráčům v bílém.
33'
Mazurovu střelu z pravé spojky kryl brankář Drápela a vypořádal se i s dorážkou z pravého křídla.
32'
Pepino zablokovalo Janíčkův pokus z levé spojky a toho poté vychytal Pyško, navíc bylo pískáno proti hostujícím házenkářům.
32'
Frýdek udělal ztrátu na levé straně a Brno se žene před Pyška.
31'
Ten přerušil faul na Ondrušíka zhruba sedm metrů od hostující branky.
31'
Frýdek-Místek vyrazil do útoku.
31'
Jisté je, že Pepino se z předposledního místa v tabulce české nejvyšší házenkářské soutěže nikam nepohne. Ale pakliže trenér Kavka tvrdil, že si chce před play-out zvednout sebevědomí, tak se mu to dnes daří. I když opět chybí Petrovský na spojce.
V posledním utkání STRABAG RAIL Extraligy v tomto kalendářním roce vede Frýdek-Místek překvapivě o jedenáct branek nad Brnem. Hostům nevyšlo vůbec nic a dá se očekávat, že v jihomoravské kabině bude bouřka. Domácí ani na sekundu nepustili svého soupeře do vedení. V páté minutě vedli 5:0, v minutě devatenácté 12:3 a to už si trenér Vávra vyžádal podruhé timeout. Pepino vyhnalo v brány Fabiána, kterého vystřídal Drápela.
30'
30'
Unger byl na levém křídle v pořádném úhlu, ale i tak dokázal dostat balón za záda Drápely.
30'
Dostalík si počínal lépe při úniku po pravé straně, vsadil na razanci a Pyško byl bez šance.
30'
Delegát nyní opět cosi řešil u střídačky Brna. Jisté je, že nevylučoval, protože hosté mají na hřišti nadále šest hráčů plus brankáře Drápelu.
29'
Berhouma sebral nahrávku ze spojky do pivota a Vaněk běžel sám na pravou stranu na brankáře Pyška, který však zlikvidoval vyloženou brněnskou příležitost.
29'
Rozhodčí pískli faul na pivota Ungera, který tou dobou přebíral pas z pravé spojky.
29'
Koubek mířil z levé spojky vedle zadní tyče a domácí tak rozehrávají svůj protiútok.
28'
Mazurova tvrdá střela z levé spojky končí tam, kde si mladý domácí házenkář přál.
28'
Frýdek zatím nevystřelil při svém postupném útoku a sudí už zvedli ruku.
27'
Pyško šel ke své levé tyči proti Janíčkovi ze spojky a zaznamenal úspěšný zákrok proti bývalému házenkáři Zubří.
26'
Před Hrachovcem se při seběhu do druhé vlny na pravou spojky otevřelo hodně prostoru a výsledkem toho bylo zakončení na druhou tyč.
26'
Delegát si všiml, že před brněnskou střídačkou jsou určité problémy s palubovkou a vše začal řešit.
26'
Bosák využil nahrávky z levé spojky k tvrdé střele z levého křídla.
25'
Brožek byl volný na pravém křídle a balón následně propadl k zadní tyči hostující branky.
25'
Berhouma (Brno) postrčil nabíhajícího pivota Ungera a dostal dvě minuty. Trenér Vávra s výrokem rozhodčích nesouhlasí.
25'
24'
Pyško se nenechal přelobovat Bosákem z levého křídla a chytil balón do náruče. Ten nyní drží rozehrávající Mazur.
24'
Horut ze spojky odpovídá, Pyško jen máchl rukama.
24'
Lefan umístil z levé spojky přesnou střelu k zadní tyči.
23'
Vaňkova bomba končí na tyči, balón se poté odrazil na ruce házenkářů Brna.
22'
Berhouma neuhlídal na pravé spojce rozběhnutého Hrachovce a domácí se znovu ujímají vedení o devět gólů.
22'
Brožek si vyskočil na pravém křídle, ale Drápelu zachránila přední tyčka. I tak domácí jsou stále před hostujícím brankovištěm.
22'
Pod tlakem vystupujícího soupeře se trefil Janíček ze spojky vedle levé tyče.
21'
Gřešek tentokráte nedává sedmičku, balón dopadl vedle pravé tyče a Drápela to zatnutou pěstí oslavil.
21'
Hastík (Brno) zastavil domácí přečíslení čtyři na dva faulem před svým brankovištěm a dostane dvojku.
21'
Drápela skočil proti Mazurově střele ze spojky k brankářově levé tyči.
20'
Ve které Horut ze zhruba deseti metrů pokořil gólmana Pyška.
20'
Hastíkovu nahrávku zleva nezachytil Horut a rozhodčí už signalizují pasivitu.
19'
Stein je zpět na place po dvouminutovém trestu a na palubovce tak vidíme šest hostujících dresů.
19'
Brožek překonává Drápelu z pravého křídla a trenér Vávra si žádá druhý timeout v prvním poločase.
19'
Hastíkova střela ze střední spojky doprostřed brány postrádala přesnost a Pyško zasáhl rukama. Míč byl dost možná tečovaný.
18'
Domácí hráči se neprosadili a hosté tak můžou odpovědět.
18'
Střelu ze střední vzdálenosti vyrazil připravený Pyško a do útoku tak postupují domácí házenkáři.
17'
Frýdek hraje s velkým nasazením a jeho hlavní doménou je dnes defenziva.
18'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Adam Stein).
17'
Lefan skóruje z levé spojky na zadní tyč a domácí vedou už o osm branek.
16'
Hlípala z výskoku na levé spojce přes domácí blok přestřelil branku soupeře a Brnu zatím nevychází vůbec nic.
16'
Mazur si věděl rady proti Drápelovi, který vystřídal v brněnské brance kolegu Fabiána.
15'
Hrachovec stihl přihrát před vystupujícím hráčem do pravého křídla, kde došlo k faulu na Pomichálka, sudí nařizují sedmičku pro Mazura.
14'
Lefan pokazil nahrávku na levou stranu, ale jeden z domácích hráčů poté nepustil pas na zabíhajícího Dostalíka, ten by jinak běžel zcela sám na Pyška.
14'
Gřešek sáhl nohou do nahrávky Hastíka, následovala nepovedená střela hostů z levé spojky.
13'
Mazur reaguje trefou na pravou stranu do protipohybu Fabiána.
13'
Hastík na Horuta na levou spojku do druhé vlny, ale jeho vyloženou šanci kryje vybíhající Pyško.
13'
Domácí obrana je zatím výborná a Frýdek překvapivě vede o pět branek.
12'
Lefan nahrál pod sebe, Mazur vyskočil na pravé spojce a pálil k přední tyči na druhou stranu než směřoval Fabián.
11'
Hastík se protáhl na hranici brankoviště a k levé tyči do protipohybu brankáře Pyška snížil.
10'
Pepino mělo problémy v útoku, ale Lefan s Mazurem dostali míč na levé křídlo, kde Lukáš Rajnoha zakončil prudkou střelou okolo Fabiánovy hlavy.
10'
Hastíkova rána ze střední spojky jde pod víko, Pyško se přesouval ke svojí pravé tyči.
9'
Na druhé straně poslal Gřešek nařízenou sedmičku do pravé poloviny brány.
8'
Horut s Hastík posunuli balón do levého křídla, kde se Bosák stal prvním střelcem hostů v zápase.
8'
Gřešek proměnil sedmičku k levé tyči a to už nevydržel brněnský kouč Vávra, vzal si timeout.
8'
V signalizované pasivitě fauloval zprava Lukáš Václav, sedmička.
7'
Rozhodčí odpískali faul na Ondrušíka na pravé spojce a domácí tak pokračují v kombinaci.
7'
Kučera mířil ze sedmičky pravačkou mezi Pyškovy nohy, ale i nadále platí, že Brno neskórovalo.
7'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jakub Ondrušík).
6'
Strack využil dobré práce Ondrušíka a střelou z pravé spojky po ruce na první tyč zvýšil na čtyřbrankový rozdíl.
6'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Libor Horut).
5'
Horut našel Janíčka, ale Pyško byl připravený u svojí levé tyčce.
5'
Frýdek zatím výborný v obraně, je agresivní v systému 0:6.
4'
Strack ukončil povedenou kombinaci střelou z devíti metrů a levé spojky k delší tyčce.
4'
Janíček dostává kartu při sehrávce domácích ze spojky do pivota.
3'
Horut zakončil vedle levé tyče a Pyško rozehrál protiútok, nicméně Fabián na opačné straně podržel hostující celek.
2'
Ihned po převzetí míče vypálil Mazur z pravé spojky na vzdálenější tyč.
2'
Strack ze střední spojky mezi nohama propálil Fabiána.
1'
Horutovu střelu z pravé spojky na zadní tyč vystihl Pyško a domácí míří na branku Fabiána.
1'
Horut faulovaný na levé spojce, devítka proti domácím házenkářům.
1'
Petrović se jako první dotkl balónu, Brno útočí z pravé strany.
1'
Frýdek by si chtěl dnešním zápasem zvednout sebevědomí před play-out. Pepinu se nedaří. Jak už bylo uvedeno, na jeho lavičce strávil kouč Titkov pouhých šest zápasů. Poté byl odvolaný. Domácí nemají dlouhodobě k dispozici Vojtěcha Petrovského. Vedení kvůli chce nedobré výsledky nějak řešit. V zimním přestupovém období (to startuje 1. ledna) by chtělo posílit levákem na pravou spojku.
Frýdek zažívá hodně špatnou sezonu a trenér Kavka přiznal po zápase v Zubří, že problémem je i psychika hráčů. S tím, že bude zapotřebí vše nějakým způsobem řešit během zimní pauzy. Tu vyplní účast českých házenkářů na ME.
Brno se spoléhá na spojce na dvojici bývalých hráčů Cementu Hranice, tedy Viktora Hastíka a Libora Horuta. Na křídle nastupuje Martin Janíček, jenž dříve patřil Zubří. Před touto sezonou zamířil do Brna Vaněk z Baníku Karviná.
To Brno si v poslední sezoně play-off nezahrálo a pro Královo Pole to pochopitelně bylo velké zklamání. Kouče Titkova, který byl za svého angažmá v Zubří hodně oblíbený, nahradil Ivo Vávra. Titkov odešel do Frýdku-Místku, avšak tam nyní zastává pozici trenéra Lubomír Kavka.
Frýdek je na předposledním místě tabulky STRABAG RAIL Extraligy se dvěma získanými bod na svém kontě a horší už jsou pouze Maloměřice. Nevypadá to tedy na to, že by se Pepino probojovalo do play-off. V uplynulé sezoně skončilo ve čtvrtfinále, kde byl ve třech zápasech lepší pozdější finalista z Karviné.
Frýdek-Místek se trápí, v letošní sezoně zaznamenal jedinou výhru, když před svými fanoušky zdolal nováčka z Maloměřic. Domácím citelně schází Vojtěch Petrovský na spojce. V úterý bez něho Pepino padlo na půdě Zubří 21:31. Co se týče posledního domácího souboje, tak v něm jej v rámci derby deklasovala Kopřivnice jednoznačně poměrem 28:16.
Brno je favoritem tohoto střetnutí. Před týdnem i podruhé v základní části porazilo Lovosice, když výborný výkon podal bývalý litovelský brankář Fabián. Ostatně toho chválil trenér Vávra, který dříve působil v Kopřivnici či právě v Litovli. S ní v poslední sezoně sestoupil zpět do druhé nejvyšší soutěže. Dalším hráčem, jenž oblékal dres Tatranu, je například gólman Pšenica.
Delegace
Zápas odpískají Michal Hanák a Luboš Pavlíček. Ti rozhodovali mj. úterní souboj Zubří – Frýdek-Místek. Delegátem Českého svazu házené je Jaromír Petřek.
Hezký den, v posledním utkání STRABAG RAIL Extraligy v rámci tohoto kalendářního roku si to rozdají házenkáři Frýdku-Místku a Brna. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.