Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Zubří - 5. října 2019   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
2' Donoso  • 4' Donoso  • 8' Jan Gřes  • 10' Donoso  • 11' Fulnek  • 13' Fulnek  • 15' Hanus  • 21' Tkadleček  • 22' Donoso  • 27' Donoso  • 30' Petřík  • 33' Donoso  • 35' Bukovský  • 36' Brito Benítez  • 37' Hanus  • 40' Brito Benítez  • 41' Střelec  • 42' Hanus  • 45' Donoso  • 49' Fulnek  • 51' Fulnek  • 55' Donoso  • 59' Fulnek
25:25
(13:15)
Zubří
Zubří
2' Jurka   • 3' Hlinka   • 5' Jurka   • 7' Hlinka   • 10' M. Hrstka   • 11' Hlinka   • 12' Hlinka   • 13' Řezníček   • 15' Řezníček   • 18' Šustáček   • 23' Šustáček   • 26' Vlk   • 28' Přikryl   • 30' Řezníček   • 34' Mičkal   • 35' Hlinka   • 37' Šustáček   • 39' Šustáček   • 44' Mičkal   • 53' Řezníček   • 54' Havran   • 57' Mičkal   • 58' Šustáček
Kopřivnice
Horáček, Novotný
Hala ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice
900 diváků
Zubří

Oba celky hrají příští sobotu venku. Kopřivnice v Brně, kdy na lavičce soupeře sedí bývalý kopřivnický kouč Vávra a Zubří se představí v Jičíně, kde v letošní sezoně remizovali karvinští házenkáři.
Kopřivnice tak počtvrté se Zubří neprohrála.
Necelé dvě minuty vrátil skvěle hrající Šustáček hostům vedení. Fulnek z kontru vyrovnal. Posléze Kopřivnici oslabil Bukovský svým faulem na otáčejícího se Hlinku. Kopřivnice tak dohrávala zápas v pěti proti šesti. Nicméně brankář Žingor kryl vyloženou šanci z pravého křídla a domácí měli výhodu posledního útoku. Vzali si timeout, avšak Chilan Donoso minul Malinovu branku. Zápas tak skončil remízou 25:25, stejně jako před necelými dvěma lety, kdy se hrálo v azylu Zubří, jelikož zuberská hala se přestavovala.
Obrovskou bitvu nabídlo střetnutí pátého kola STRABAG RAIL extraligy mezi Kopřivnicí a Zubří. Domácí prohrávali v poločase o dvě branky, ale poté přidali v agresivitě na obraně. Otočili vývoj zápasu na svou stranu a vedli o tři góly. Jenže následoval hodně důležitý moment, kdy v krátkém sledu byli vyloučeni Petřík a Brito Benítez. Zubří v přesilovce šest na čtyři srovnalo.
KH ISMM Kopřivnice – HC ROBE Zubří 25:25 (13:15)
Nejvíce branek: Donoso 8, Fulnek 5, Střelec 3/2 – Šustáček 5, Hlinka 5, Řezníček 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1. Vyloučení: 7:5.
60'
Donosova střela z pravé spojky šla mimo branku a body se budou dělit.
60'
O bod by měla Kopřivnici připravit pouze obrovská individuální chyba. Možné je všechno. Kopřivnice útočí na výhru proti jednomu z horkých aspirantů na extraligovou medaili.
60'
Třináct sekund do konce a domácí si berou timeout.
60'
Žingor hrdinou, když vychytal vyloženou šanci z pravého křídla a Kopřivnice může vyhrát.
60'
Hlinka se na levé spojce otáčel kolem Bukovského (KOP), ten jej fauloval a domácí budou dohrávat zápas v pěti lidech.
59'
Žingor se postavil k přední tyči proti Šustáčkovi na pravé spojce, Zubří poté ještě kombinuje.
59'
Fulnek překonal Malinu z levé spojky na zadní tyč. Jak zareaguje hostující mužstvo?
58'
Šustáček si naběhl na pravou spojku na přesný pas do druhé vlny a po dlouhé době se Zubří vrací do vedení.
58'
Bukovský si nerozuměl s Fulnekem na pravé spojce a balón drží hostující házenkáři, konkrétně Hlinka.
58'
Bukovský narazil na pravé spojce na bránícího hráče, útok Kopřivnice trvá dál.
57'
Spolupráce spojek vyústila v pas Hlinky do levého křídla na Mičkala a ten srovnal.
57'
Fulnekova nahrávka nebyla přesná a za následný faul z levé strany na polovině Zubří dostává Donoso (KOP) dvě minuty. Robe disponuje početní výhodou šest na pět a tohle je velká komplikace pro domácí mužstvo.
56'
Řezníčkova střela z deseti metrů letěla vedle levé tyčky a rozehrává tak Žingor.
55'
Donoso povolil ruku na střední spojce a vrátil domácímu celku vedení.
54'
Havran z rozběhu na pravé straně při brejku propálil brankáře a začínáme od nuly. Zubří dokonale využilo nabídnuté přesilovky šest na čtyři.
54'
Bukovský faulovaný na pravé spojce, poté se Kopřivnice dožadovala odpískání faulu na levé straně, ale sudí do hry nezasahovali.
53'
Řezníček skóruje z pravé spojky a druhé vlny a je to pouze o branku.
53'
Kopřivnice ztratila balón a do útoku jde hostující mužstvo proti čtyřem domácím dresům.
53'
Hrstka poslal sedmičku k levé tyči.
53'
A bude hůře pro domácí, protože také Brito Benítez dostává dvojku za stržení pravého křídla a Zubří hraje přesilovku šest na čtyři.
52'
Tkadleček jde na dvě minuty ze hřiště kvůli faulu na pivota Zubří.
52'
Donoso nepotrestal další zuberskou ztrátu, kterých je ve druhém poločase docela dost. Dušan Poloz si poté vyžádal čas na poradu.
51'
Což se také stalo po zakončení Fulneka z levé spojky k zadní tyči.
51'
Jenže Zubří neskórovalo při krátkém protiútoku a Kopřivnice může poprvé v zápase vést o tři góly.
50'
V signalizované pasivitě přišlo držení na pravou spojku Bukovského, ten poté neuspěl střelou do kratší šibenice a balón letěl vedle Malinovy branky.
50'
A po vyložené šanci Dokoupila na pivotu proti Žingorovi se na tom nic nezměnilo. Zaplněná hala vyvolává jméno kopřivnického brankáře.
50'
Kopřivnice přidala na agresivitě v obraně a to je jeden z důvodů, proč nyní vede o dvě branky.
49'
Druhá dvojka pro Petříka (KOP) v tomto duelu, a sice za nedovolený zákrok na levou spojku. Domácí pivot neprotestuje.
49'
Válek pokazil nahrávku a Fulnek poté utekl do trháku, kdy překonal Malinu.
48'
Donoso minul branku při sedmičce, hostující svatyni hájil Malina.
47'
Donoso dokázal v tísni nahrát na levé křídlo a za bránění v brankovišti poté nařídili sudí sedmičku proti Zubří.
47'
Hlinkovi (ZUB) se to nelíbí, ale sudí jej poslali na dvě minuty z hrací plochy pro faul na pravou spojku Bukovského.
46'
Hlinka přihrál z levé spojky na levé křídlo a Žingor kryl zakončení Mičkala.
45'
Malina se ani nepohnul proti ráně Donosa z levé spojky.
44'
Oddechový čas pro domácí.
44'
Šustáček a ještě jeden hostující hráč posunuli míč do levého křídla a Mičkal zase skóroval lobem přes gólmana.
42'
Za faul na levou spojku vyfasoval domácí Petřík dvojku.
42'
Zřejmě Fulnek hodil míč na pravou stranu Hanusovi a ten prostě musel trefit prázdnou branku před vracejícím se Malinou.
42'
Tentokráte Střelec z levého křídla střílel do nohou Maliny a nevyzrál tak na hostujícího brankáře.
42'
Po ztrátě míče poslal hostující Hlinka na palubovku domácího Donosa a Zubří bude hrát oslabení pět na šest.
41'
Střelec zpracoval balón na levém křídle a srovnal zakončením za záda brankáře Maliny.
41'
Řezníček zakončoval ze spojky mimo Žingorovu bránu.
41'
Fulnek vystoupil na devítku a fauloval.
41'
Oddechový čas pro hosty.
40'
Zase je domácí mužstvo poměrně agresivní v obraně.
40'
Brito Benítez se na pivotu natáhl při nahrávce Donosa a zakončil k pravé tyči.
39'
V signalizované pasivitě neuhlídali domácí rozběhnutého Šustáčka na pravé spojce.
38'
Šustáček obešel protihráče na levé spojce a poté došlo k faulu na střední spojku Zubří.
38'
Žingor skočil ke své levé tyči a poté se vypořádal i s dorážkou z hranice brankoviště.
38'
Hlinka zdvojen na pravé spojce, hosté hážou devítku.
37'
Donoso a Bukovský připravili pro přesné zakončení Hanuse z pravého křídla.
37'
Šustáček proletěl na levé spojce a křížem vrací hostům dvoubrankové vedení.
36'
Domácí kouč Veřmiřovský ještě komunikoval s rozhodčím u kopřivnické střídačky.
36'
Fulnek s Donosem dostali míč na šestku, Brito Benítez se otočil koem soupeře a vymetl levou šibenici.
35'
Hlinku neubránili dva domácí hráči na levé spojce a hosté tak vedou o dvě branky.
35'
Bukovský naběhl na pravou spojku do druhé vlny a vypálil mimo dosah Maliny.
34'
Šustáček dohrál akci do levého křídla a Mičkal přeloboval vybíhajícího Žingora.
34'
Šustáček si nepřišel z pravé spojky na bránícího Petříka.
33'
Fulnek na Donosa na levou spojku a ten míří k zadní tyči za brankáře Malinu.
33'
Sudí foukli nedovolený zákrok na Donosa na levé spojce.
32'
Šustáček běžel z druhé vlny a pravé spojky na Žingora, ale ten podržel domácí celek.
32'
Šustáček stržený na střední spojce Bukovským, devítka.
31'
Po výměně míče s Bukovským pálil Fulnek do levé vykopnuté nohy Maliny.
31'
Beznadějně zaplněná kopřivnická hala má za sebou první poločas, s jehož konečným výsledkem jsou spokojenější hosté. Vedou totiž o dvě branky. Zubří vycházela střelba ze spojek. Nejlepší hostující střelec Hlinka se prosadil hned čtyřikrát. Robe navíc celkem pomohla změna v braně. Malina totiž poté dvakrát vychytal pivota Brita Beníteze. Poradil si i se sedmičkou Střelce. Zubří tak má nakročeno ke dvěma bodům, ale hotovo ještě není.
30'
30'
Petřík dorážkou z šesti metrů po Malinově zákroku levou nohou končí první poločas.
30'
Kopřivnice postupuje do útoku, do konce poločasu zhruba dvacet sekund.
30'
Řezníček umístil svou střelu z levé spojky do delšího horního rohu brány.
29'
Rozhodčí viděli faul na Hlinku při střele z pravé spojky a Zubří tak bude pokračovat ve svém útoku.
29'
Fulnekovi je na pravé spojce pískaná technická chyba a Malina tak může vyhodit míč ke svým spoluhráčům.
28'
Šustáček začal dohrávku do pravého křídla a Přikryl poslal míč mezi nohama Žingora do sítě.
28'
Což se jim zakončením ze spojky nepovedlo a na řadě je zuberský postupný útok.
27'
Žingor připraven na střelu z levé spojky a domácí mohou vyrovnat.
27'
Malina si hodně sáhl na střelu Donosa z levé spojky na bližší tyč.
26'
Malina zasáhl levou nohou a Vlk skóroval při trháku do pravé poloviny brány.
25'
Zubří už vyčerpalo maximální možný počet přihrávek a domácí si berou timeout.
25'
Rozhodčí signalizují pasivitu při útoku hostů.
25'
Tkadleček nedává velkou šanci z levého křídla.
24'
Bukovského nahrávku na levou stranu srazil bránící Jurka do zámezí.
23'
Šustáček utekl na pravé spojce Donosovi a zakončil do vzdálenější šibenice.
23'
Střelec mířil ze sedmičky do levé nohy Maliny a poprvé tak nebyl úspěšný ze sedmi metrů v tomto duelu.
23'
Rozhodčí se poradili a za zákrok na Fulneka dali Hrstkovi (ZUB) dvě minuty.
23'
Žingor poté nedosáhl na křižnou střelu z levé spojky.
22'
Donoso posílá Kopřivnici poprvé v zápase do vedení, a sice ze střední spojky.
21'
Zřejmě Tkadleček pokořil Malinu z levého křídla na první tyč.
21'
Řezníček zakončil do levé ruky Žingora a ten poté vyčapal i vyloženou šanci při dorážce z pravého křídla.
20'
Žingor vyrazil zakončení z levé spojky na přední tyč a Hanus poté šel do brejku pravou stranou, avšak jeho lob přes Malinu dopadl mimo branku.
20'
Po pasu Bukovského byl Donoso zablokovaný na levé spojce.
19'
Donoso přihrál z levé spojky na pivota a ten trefil nohy brankáře Maliny.
19'
Kroky hostů.
19'
18'
Fulnek dal míč z pravé spojky na osamoceného pivota Brita Beníteze, ale ten nevyzrál na Malinu ve vyložené příležitosti.
18'
Šustáček se rozeběhl na pravé spojce do druhé vlny a překonal Žingora.
19'
Střelec ji proměnil do levého spodního rohu brány proti Malinovi.
17'
Domácí budou házet sedmičku.
17'
Šustáček posunul míč na pravou spojku Řezníčka, ale ten neuspěl.
16'
Fulnek si vyměnil míč s Donosem a poté minul z pravé spojky přední tyč.
15'
Řezníček skóruje (opět) z pravé spojky a (zase) pod víko.
15'
Hanus vyrovnává z pravého křídla na zadní tyč.
14'
V signalizované pasivitě fauloval Petřík (KOP) Šustáčka zprava a dostal žlutou kartu.
14'
Rozhodčí pískli faul na pivota Dokoupila, Zubří pokračuje v kombinaci.
13'
Donoso našel Fulneka na levé spojce a ten vsadil na razanci směrem k delší tyči.
13'
Řezníček potvrzuje, že hostům zatím vychází střelba ze spojek.
12'
Donosovu tečovanou střelu chytil Malina u své pravé tyče.
12'
Žingor neviděl vůbec nic, Hlinka využil nahrávky pod sebe a vypálil z pravé spojky pod břevno.
11'
Fulnek vystřelil z pravé spojky a balón skočil o palubovku ke vzdálenější tyčce.
11'
Žingor neměl šanci na reakci proti tvrdé střele Hlinky ze střední spojky.
10'
Donoso propálil brankáře z levé spojky na zadní tyč.
10'
Sudí zvedli ruku, ale Hrstka se prosadil z více než devíti metrů.
9'
Hrstka faulován na pravé spojce Donosem (KOP), Chilan v barvách domácích vidí kartu.
9'
Střelec vyrovnal ze sedmičky k pravé tyči proti Š. Mizerovi.
9'
Po nahrávce Donosa byl Brito Benítez faulovaný Řezníčkem (ZUB) na pivotu a jsou z toho dvě minuty.
8'
Šustáček přihrál pod sebe a Jurka vyskočil na pravé spojce, ovšem Žingor šel k bližší tyči.
8'
Gřes snížil z pravé spojky.
7'
Hlinka z výskoku na středu a devítce trefuje prostor u pravé tyčky.
7'
V signalizované pasivitě pokazil Hlinka přihrávku z levé spojky na pivota, ale při kontru chyboval Gřes.
6'
Hosté se ubránili a Jurka s Řezníčkem nikam nepospíchají.
6'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří.
5'
Donoso s Fulnekem dohráli akci zleva na pivota, kde Říha (ZUB) strhl Brita Beníteze a sudí mu dali dvě minuty.
5'
Po ztrátě Bukovského poslal Jurka balón z šesti metrů do naprosto prázdné branky.
4'
Žingor si poradil s vyloženou šancí z levého křídla a do útoku tak postupuje Kopřivnice na pivotu s Petříkem.
4'
Donoso přidává svou druhou trefu, tentokráte ze střední spojky.
3'
Hlinka vyskočil na levé spojce a zakončoval tvrdě na přední tyč.
3'
Brito Benítez držel pravou spojku a dostává rovnou dvě minuty.
2'
Donoso srovnal bombou z výskoku na pravé spojce.
2'
Proti obraně 0:6 nahrál Šustáček Jurkovi na pravé křídlo a ten zakončil na zadní tyč.
1'
Jurka sebral balón domácím hráčům poté, co hosté udělali chybu na levé spojce.
1'
Dokoupil vyhodil míč a jdeme do zápasu.
1'

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec, D. Zima, Jan Gřes, Petřík, Tkadleček, Fulnek, Škarpich, Brito Benítez, Očkovič, Donoso, Hanus, Bukovský.

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina, Š. Krůpa – Dokoupil, Havran, Přikryl, Vlk, Válek, Šustáček, T. Říha, M. Hrstka, Jurka, Řezníček, Souček, Hlinka, Mičkal.

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Zubří zatím vede velice dobře. V posledním duelu doma přemohlo obhájce stříbra z Karviné. Trenér Poloz poté vyzdvihl na tiskové konferenci gesto spojky soupeře Michala Brůny, jenž uznal, že dvouminutový trest pro jednoho z protihráčů není regulérní. Zubřané jsou momentálně na čtvrté pozici. V minulé sezoně s Kopřivnicí v obou případech prohráli, takže jí mají, co vracet.
Zubří se na jaře nedostalo do play-off poté, co Andreje Titkova nahradil na lavičce Dušan Poloz. Poloz už po prohře v Hranicích na závěr základní části prohlašoval, že taková situace se nesmí opakovat. Robe hodně posílilo před letošní sezonou. Získalo na spojku Řezníčka, který je zatím nejlepším střelcem STRABAG RAIL extraligy. Do Česka se vrátilo pravé křídlo Miroslav Jurka, jenž by chtěl zabojovat o nadcházející EURO. Na uplynulém světovém (a pro české házenkáře tak úspěšném) ME chyběl kvůli narození dítěte. Návrat k házenkářské kariéře ohlásil obranář Tomáš Říha, který dříve nastupoval za reprezentaci.
Kopřivnice zatím v letošní sezoně hrála pouze jednou před svými fanoušky, když deklasovala Frýdek-Místek a hostující trenér Titkov se poté za výkon svého mužstva omluvil. Podíl na výhře svěřenců trenéra Lubomíra Veřmiřovského měl i Chilan Donoso, který je se třiceti přesným zásahy nejlepším střelcem domácího týmu. Donoso nebyl jedinou zahraniční posilou pro Kopřivnici, tou druhou byl pivot Brito Benítez a pravda je ta, že zatím se obě posily prezentují výborně na českých palubovkách.
Kopřivnice je v tabulce na šestém místě. V posledním duelu zvítězila v Jičíně o čtyři branky, když alespoň částečně vrátila soupeři vyřazení z jarního čtvrtfinále. Kopřivničtí tehdy skončili v základní části třetí, ale ani výhoda startu série v domácím prostředí jim nebyla nic platná. Zmiňme ještě, že Kopřivnice byla jediným mužstvem celé nejvyšší české házenkářské soutěže, který v poslední základní části neprohrál s Karvinou...
Delegace
Zápas odpíská dlouhodobě nejlepší česká rozhodcovská dvojice Václav Horáček – Jiří Novotný. rozhodovali například finále MS 2015 v Kataru, kde domácí reprezentace s několika naturalizovanými házenkáři došla překvapivě až do finále, kde se smáli Francouzi. Horáček s Novotným soudcovali také na posledních letních olympijských hrách v Riu.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu pátého kola STRABAG RAIL extraligy, ve kterém se střetnou Kopřivnice a Zubří. Začínáme v 18:00.