Házená - Extraliga muži - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : SHC Maloměřice - 9. listopadu 2019   17:00

Královo Pole
2' Hlípala  • 10' Václav  • 14' Václav  • 14' Berhouma  • 15' Koubek  • 16' Bosák  • 17' Berhouma  • 18' Koubek  • 19' Berhouma  • 20' Koubek  • 22' Horut  • 30' B. Pšenica  • 31' Bosák  • 32' Bosák  • 33' Janíček  • 33' Janíček  • 35' M. Vaněk  • 37' Koubek  • 40' Bosák  • 46' M. Vaněk  • 47' Dostalík  • 50' Dostalík  • 51' B. Pšenica  • 54' Janíček  • 57' Burget  • 58' Janíček  • 59' Dostalík
30:22
(13:13)
SHC Maloměřice
3' Jung   • 5' Hliničan   • 10' V. Číž   • 11' Osoba   • 17' Ipser   • 17' M. Jirák   • 19' R. Horák   • 21' Ipser   • 28' V. Číž   • 28' R. Horák   • 30' M. Jirák   • 41' Erbes   • 46' Hliničan   • 47' Hliničan   • 48' Hliničan   • 52' V. Číž   • 55' L. Vítek
Drápela, B. Pšenica, Fabián – Hlípala, M. Vaněk, Václav, Horut, Václav, Dostalík, Koubek, K. Petrović, Burget, Kučera, Hastík, M. Weber, Páleš, Stein, O. Číž, Janíček, Berhouma, Bosák.
Kichner, Vacula
Koňařík, Mazač – M. Stříž, Hotárek, L. Martinát, Černý, Vykouřil, M. Jirák, R. Číž, V. Číž, Jung, Žďánský, Kolář, L. Vítek, Drásal, Ipser, F. Zeman, Kukla, R. Horák, F. Bartůněk, Osoba, Kocáb, Erbes, Hliničan, Popela.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Královo Pole vítězí na domácím hřišti nad Maloměřicemi 30:22 a připisuje si třetí vítězství v této sezoně! Klíčovým okamžikem zápasu se ukázal být začátek druhého poločasu, kdy během čtyř minut dali domácí pět branek a dostali se do trháku. Svůj náskok následně udržovali, případně navyšovali.

Hosté prohráli i devátý zápas v sezoně a s 0 body zůstávají na chvostu Extraligy.
60'
Dlouhý útok domácí zakončili střelou vedle.
59'
Hosté naopak nevyužili trochu uspěchaný útok.
59'
Královo Pole se prosadilo i ve čtyřech! Dostalík dalekou střelou prostřelil hostujícího brankáře.
58'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Radek Horák).
58'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
58'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Lukáš Václav).
58'
Janíček využívá rychlý brejk po ztrátě soupeře.
57'
Daniel Burget zvyšuje už na 28:21.
57'
Maloměřicím se ovšem postupný útok proměnit nepovedlo a vysoká ztráta v této fázi utkání znamená, že ani dnes se nedočkají bodů.
56'
Oddechový čas pro hosty.
55'
Z pravé strany Lukáš Vítek snižuje.
55'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Martin Janíček).
54'
Rozdíl sedmi branek. Janíček dává gól.
53'
Číž z brejku trefil horní tyč!
53'
Domácím se daří znovu navýšit své vedení.
52'
Až po dalších třech střelách se nakonec prosadil Číž.
51'
Výborně zasáhl Pšenica proti střele z hrany brankoviště. Hosté zůstávají u míče.
51'
Hosté se v útoku neprosadili a už podruhé Pšenica trefil přes celé hřiště prázdnou bránu!
50'
Dostalík zvyšuje vedení Králova Pole.
49'
Oddechový čas pro domácí.
49'
Hosté ubránili další útok soupeře. Jejich brejk a gól sice neplatí, ale mohou jít do postupného útoku.
48'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Michal Vaněk).
48'
Výborný zákrok hostujícího brankáře a Hliničan proměnil bleskový protiútok. K tomu byl faulován a bude se ještě vylučovat.
48'
Domácí ubránili rychlý útok soupeře a vrací se do útoku. Mezitím jsou už oba týmy v plném počtu.
47'
Na hraně brankoviště na pozici pivota využil svého důrazu Dostalík.
47'
Hliničan z levého křídla zaznamenal další trefu. Tentokrát brankáře Pšenicu obstřelil ze strany.
46'
Na druhé straně se krásným podstřele m z pravého křídla prezentoval Vaněk.
46'
Brankáři domácích propadl míč skrz ruce po střele Hliničana z levého křídla.
45'
45'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SKKP Handball Brno (Martin Janíček).
45'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Radek Číž).
44'
Hosté ovšem v útoku nebyli o moc úspěšnější.
43'
Pasivita domácích, přišla vynucená střela pod tlakem, která ale jde mimo. Domácí hrají v plném počtu.
42'
42'
Ztráta domácích, protiútok byl zastaven nedovoleně a Maloměřice mají sedmičku.
41'
Střelou o zem přes obranu se prosadil Erbes.
41'
Hostům už byla signalizována pasivita. Po faulu domácích je ovšem vyloučen Janíček.
40'
Bosák předvedl rychlý brejk a zvyšuje rozdíl ve skóre.
39'
Oba týmy si nyní připisují neúspěšné útoky.
37'
A nakonec, zásluhou Koubka, se gólu dočkali.
37'
Domácí zůstávají u míče, dostali se k vyraženému míči od Koňaříka.
36'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu SKKP Handball Brno (Vít Kučera).
35'
35'
Vaněk skóruje z postupného útoku. Hosté si vybírají oddechový čas, ve druhém poločasu prohrávají 0:5.
34'
Přihrávka na pravou stranu míří do autu, hosté znovu ztrácí míč.
33'
Další brejk Janíčka a to už s Maloměřicemi nevypadá na začátku druhého poločasu vůbec dobře. Zbytečné ztráty posílají soupeře do brejků.
33'
Ztráta hostů, rychlý kontr využívá Janíček!
32'
Bosák se z postupného útoku prosadil i podruhé.
32'
Pšenica výborně zasáhl a posílá svůj tým zpět do útoku!
31'
Bosák proměnil první útok druhé půle. Domácí jdou do vedení.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:49.
Je za námi hodně divoký první poločas, ve kterém si domácí vybudovali až tříbrankové vedení, ale v posledních minutách o tento náskok přišli a hrají s Maloměřicemi smírně 13:13. Hosté, kteří hrají o vůbec první body v sezoně, mají zápas rozehraný velmi slušně.
30'
30'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Filip Jung).
30'
Ještě faul na hranici brankoviště a sedmička pro hosty.
30'
To se ale nepovedlo. Míč získal brankář Pšenica, který přes celé hřiště strhává vedení na stranu domácích!
30'
Domácí ztrácí v útoku míč a dávají soupeři šanci jít do vedení.
30'
A to se po seběhu Jiráka na pravém křídle skutečně podařilo!
29'
Domácí se po krátké přestávce k útoku nezmobilizovali, nevyužívají šanci a Maloměřice mohou vyrovnat!
28'
A další branka hostů! Tentokrát se o ni postaral po ztrátě domácích Horák. Královo Pole si bere oddechový čas.
28'
Další z řady dlouhých postupných útoků hostů. Ti, pod hrozbou pasivity, nakonec uspěli, když se trefil Číž.
26'
Oba týmy si připisují ztráty na své konto.
25'
Maloměřice dokonce hrály bez brankáře, toho se po zisku snažili domácí využít, ale přes celé hřiště trefili tyč!
24'
Domácí podržel brankář zákrokem svou rukou. Hosté však zůstávají u míče.
24'
Ti však o něj přišli a hosté vyráží pro změnu do protiútoku, který se nakonec stává postupnou rozehrávkou.
23'
Výborná obrana a ještě lepší zákrok brankáře Králova Pole. Domácí u míče.
22'
Seběhem na levou stranu se uvolnil Horut, který následně i obstřelil brankáře Maloměřic.
22'
Ti toho ovšem nevyužili a do útoku mohou jít domácí.
21'
Ipserovi se podařilo snížit po sehrávce na střed brankoviště. Domácí posléze kazí útok z levého křídla a Maloměřice mají šanci na další snížení.
20'
Šikovným podstřelem z hranice devítky se prosadil Koubek. Hosté si berou oddechový čas.
19'
Parádní přihrávka na střed brankoviště, kde Horák střelou do levého horního rohu snižuje.
19'
Parádní střelou o levou tyč se z pravé strany prosadil Berhouma. Domácí začínají odskakovat ve skóre.
18'
A znovu, než se vůbec stačila zformovat hostující obrana, se prosadil Koubek.
17'
Mezi střelce se zapisuje také hostující Jirák.
17'
Okamžitě, během několika vteřin, odpovídá Berhouma.
17'
Ipser proměnil po delší době útok hostujícího týmu.
16'
Další rychlý protiútok domácích. Po ztrátě soupeře proměňuje svůj únik Bosák.
15'
Koubek strhává vedení na stranu Králova Pole.
15'
Domácí brankář Fabián se blýskl velmi dobrým zákrokem při střele k pravé tyči.
14'
Hrubka v rozehrávce hostů, kterou trestá rychlým brejkem Berhouma!
14'
Lukáš Václav snižuje na rozdíl jedné branky.
13'
13'
Semička pro hosty, kterou bude střílet Jung.
12'
Skvěle zasáhl Mazač proti střele ze středu brankoviště a vyrazil míč mimo tři tyče!
12'
Domácím už je signalizována pasivita.
11'
Osoba vrací Maloměřice do vedení. Po několika minut bez branek se nyní góly kupí.
10'
Lukáš Václav rychle srovnává skóre.
10'
Čížovi se nakonec podařilo projít obranou a prostřelit brankáře!
10'
Střela z hranice devítky neprošla přes obranu. Maloměřice zůstávají u míče.
9'
Oba celky se nyní prostřídávají v neúspěšných zakončeních.
8'
O míč přichází i hosté, kteří se vůbec nedostali ke střele.
8'
Dlouhý útok domácích končí ztrátou kvůli pasivitě. Navíc, střela z levého křídla neprošla přes brankáře Mazače.
6'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu SKKP Handball Brno (Libor Horut).
6'
Další faul při útoku do brankoviště a sedmička pro Horuta.
5'
Ale povedlo se jim zabrat v obraně a proměnit rychlý protiútok. Hliničan z levé strany skóruje.
5'
Tentokrát hosté ve svém útoku neuspěli, středem poslali míč mimo.
5'
Horut proměnil sedmimetrový hod na začátku páté minuty utkání.
3'
Maloměřice byly dlouho usazeny v útoku, nedařilo se jim ovšem překonat obranu. Až čtvrté zakončení konečně bylo úspěšnou střelou na bránu a je z toho vyrovnávací gól.
2'
Mazač sice první zakončení domácích vychytal, ale proti druhé střele Hlípaly už byl krátký.
1'
Maloměřice nejsou ve vůbec snadné pozici. V této sezoně debutují mezi elitou a jejich přechod do nejvyšší soutěže je zatím poznamenán také nováčkovskou daní. Svými výkony doposud nedokázali ohrozit ostatní celky soutěže a o první body nyní v derby vyzvou Královo Pole, které rozhodně může být hratelným soupeřem. Zároveň je ale týmem s množstvím zkušeností a vysokou kvalitou, byť postavení v Extralize je prozatím velkým zklamáním.
Zatímco Královo Pole v Extralize uhrálo už alespoň dvě vítězství, Malomeřice jsou beznadějně na posledním místě. Doposud v soutěži nebodovaly a mají hodně špatné skóre 162:250.
STRABAG RAIL Extraliga mužů pokračuje svým 9. kolem, v jehož rámci se spolu střetnou také týmy brněnského Králova Pole a brněnských Maloměřic. Oba týmy se v tuto chvíli nachází na spodních příčkách tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.