Házená - Extraliga muži - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Královo Pole - 8. prosince 2019   10:30

Plzeň
Plzeň
1' M. Ivančev  • 3' M. Ivančev  • 4' Chmelík  • 6' Šindelář  • 9' J. Tonar  • 9' Macháč  • 11' Chmelík  • 11' Macháč  • 12' Vinkelhöfer  • 14' Bogdanić  • 16' Bogdanić  • 20' T. Nejdl  • 21' Macháč  • 23' T. Nejdl  • 24' Vinkelhöfer  • 28' Douda  • 29' T. Nejdl  • 33' Bogdanić  • 33' Šafránek  • 35' Bogdanić  • 36' Bogdanić  • 37' Macháč  • 39' Šindelář  • 40' Chmelík  • 43' J. Tonar  • 43' Macháč  • 45' Bogdanić  • 49' Šafránek  • 53' Bogdanić  • 55' T. Nejdl  • 58' Šafránek  • 59' Chmelík
34:31
(18:14)
Královo Pole
2' Bosák   • 3' Horut   • 5' Horut   • 8' M. Vaněk   • 9' K. Petrović   • 9' K. Petrović   • 11' Bosák   • 15' Horut   • 18' Bosák   • 19' M. Vaněk   • 22' Horut   • 29' Bosák   • 30' M. Vaněk   • 32' Stein   • 32' Bosák   • 33' K. Petrović   • 34' Horut   • 34' Stein   • 36' Janíček   • 37' Bosák   • 40'    • 42' K. Petrović   • 45' M. Vaněk   • 50' Václav   • 51' Václav   • 53' Václav   • 54' K. Petrović   • 55' Janíček   • 60' Stein   • 60' K. Petrović
Plzeň
Bubeníček, Petruška
Městská sportovní hala Lokomotiva, Plzeň

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek víkendu.
Tolik gólů Plzeň doma nedostala v jakékoliv soutěži (extraliga, Český pohár, evropské poháry, přípravné zápasy) šestnáct zápasů v řadě! Málokdo by čekal, že více než třicet gólů vsítí na západě Čech Brno, desátý tým tabulky. Defenziva Plzně opravdu není v pořádku, ve středu v Kopřivnici obdržela gólů pětatřicet. Co je však nejdůležitější, v obou těchto zápasech se Talentu dařilo v útoku a má z obou utkání dva body. Západočeši se tak vrací na čelo tabulky o dva body před Duklu a Zubří! Královo Pole zůstává desáté a na osmé Hranice ztrácí dva body.
Talent M.A.T. Plzeň – SKKP Handball Brno 34:31 (18:14)
Nejvíce branek: Bogdanić 7, Macháč 6/1, Nejdl 4 – Horut 6/1, Petrović 6, Bosák 6. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/1. Vyloučení: 2:5.
60'
Pár sekund před koncem střílí poslední gól zápasu Kosta Petrović.
60'
Chmelík si zaběhl na pivota, ale při zakončení přešlápl.
60'
Adam Stein ještě střílí třicátý gól Brna!
59'
Jan Chmelík dává gól z pravého křídla.
59'
Pivot Petrović musel pálit při signalizované pasivitě přes blok, trefil jen horní tyčku.
58'
Ondřej Šafránek dostal pas na levé křídlo, prosazuje se a tohle už bude mít Brno hodně těžké.
57'
Oddechový čas pro domácí.
57'
Bosák z levého křídla šanci neproměnil, při pokusu o zisk míče zpět navíc fauloval Daniel Burget a Plzeň si zahraje přesilovku.
57'
Milan Ivančev uspěl a výrazně přibližuje Talent ke dvěma bodům.
56'
Chmelík šikovně proskočil na pravé straně, sedmimetrový hod také pro Západočechy.
56'
Neproměněné sedmičky možná stojí Brno body! Karel Šmíd vykopl Bosákovu střelu a Plzeň je u míče! Hosté proměnili pouze jednu sedmičku ze čtyř.
56'
Petrović faulován na pivotu, sedmička pro Královo Pole!
55'
Tomáš Nejdl proskočil na levé straně a přeloboval Pšenicu.
55'
Martin Janíček z levé spojky propálil Herajta a je to jen o gól!
54'
Macháč dostával přihrávku na pivota, ale tato akce Plzně gólem nekončí.
54'
Kosta Petrović snižuje po přesné dohrávce na pivota.
53'
Tim Jenko Bogdanić zachraňuje ofenzivu Plzně ve druhém poločase. Střílí sedmý gól a stává se nejlepším střelcem Talentu, prosadil se ranou z kroku ze střední spojky.
53'
Lukáš Václav se prezentoval parádní ranou z pravé spojky ke vzdálenější tyčce!
52'
Ondřej Šafránek napálil proti Pšenicovi jen břevno, také Plzeň nevyužila dvě sedmičky ze tří!
52'
Nejdl individuální akcí vybojoval sedmičku.
51'
Nádherný proskok Lukáše Václava, který dává druhý gól v krátkém sledu! Brno rázem ztrácí už jen tři branky a zůstává ve hře o body.
51'
Chmelík z pravého křídla neuspěl.
51'
Herajt vyráží ránu ze spojky.
50'
Královo Pole v plném počtu a navíc se ubránilo!
50'
Lukáš Václav z velkého úhlu uspěl střelou o zem, Brno alespoň v pěti.
49'
Ondřej Šafránek se trefuje z levého křídla a Talent si vypracovává možná rozhodující náskok.
49'
Martin Janíček vypálil snad z jedenácti metrů při signalizované pasivitě, Herajta zachránilo břevno, míč se odrazil na brankovou čáru!
48'
Douda v pádu, když byl faulován, ještě posunul míč na pravé křídlo na Chmelíka, ten Pšenicu nepřekonal. Ovšem za stažení Doudy obdrží dvě minuty Bosák a Plzeň si zahraje dvojnásobnou přesilovku téměř celé dvě minuty!
48'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Michal Vaněk).
47'
Horut dobrou přihrávkou hledal na pravém křídla Vaňáka, jenže tomu selhalo zpracování. Míč ho trefil do nohy.
46'
Nejdl ze spojky Pšenicu nepropálil.
46'
Talent v plném počtu.
46'
Vaněk z pravého křídla přehazoval Herajta, míč skončil jen na břevně!
45'
Pěkně rozjetá akce Západočechů, Bogdanić proskočil na levé straně a skóruje.
45'
Douda podklouzl a ze země ještě přihrával, ale jen namazal Michalu Vaňkovi, který tak mohl trefit prázdnou domácí branku.
44'
Brno útok nedokázalo proměnit a Plzeň je u míče, v oslabení nikam nespěchá.
44'
Oddechový čas pro hosty.
44'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Ondřej Šafránek).
43'
Zákrok Filipa Herajta, Plzeň se zmocnila míče a trefuje se Šimon Macháč!
43'
Jenže vzápětí přichází technická chyba Brna a únik proměňuje Jakub Tonar. Brno se teď vlastními zbytečnými ztrátami připravuje o možnost dorovnat skóre.
43'
Doudův pokus ze střední spojky zastavil nohou Pšenica!
42'
Kosta Petrović dává čtvrtý gól z pivota a Brno zůstává v kontaktu.
41'
Bogdanić z pravé spojky napálil vzdálenější spojnici břevna a tyče.
41'
Bosák z levého křídla obstřelil Herajta, míč však zastavila vzdálenější tyč!
40'
Ovšem Královu Poli dohrávka na pivota vůbec nevyšla a z protiakce se trefuje Jan Chmelík.
40'
Šafránek nepřihrál přesně na Bogdaniće, jedna z laciných ztrát Plzně.
40'
Plzeň se nestihla vrátit do defenzivy, což Brno okamžitě trestá rychlým gólem!
39'
Jakub Šindelář skóruje z pivota.
39'
Janíček dostal pas na pivota, avšak na Herajta nevyzrál!
38'
Rána Jakuba Tonara z devíti metrů trefila jen pravou tyč.
38'
Plzeň se neprosadila, ale Královu Poli nevyšel pokus o rychlý útok.
37'
Petrovićova parádní zadovka do křídla a prosazuje se Bosák. Brno zatím opravdu nehraje jako tým, který by nasbíral jen osm bodů.
37'
První střelu Macháče vykopl Pšenica, z dorážky už se slovenský pivot prosadil.
37'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Talent M.A.T. Plzeň (Šimon Macháč).
37'
Po zisku míče Západočechů unikal Chmelík, jenže zpomalil až příliš. Bosák ho dostihl, ovšem zastavil ho nedovoleně. Sedmička pro Talent.
36'
Tim Jenko Bogdanić se rozstřílel, tentokrát proskočil obranou a drží ofenzivu Plzně nad vodou.
36'
Steinovu přihrávku do křídla domácí zachytili, jenže za rozehrávajícím Šindelářem si počkal Martin Janíček, obral ho o míč a trefil prázdnou branku!
35'
Bogdanić se opět prosazuje ze spojky, z pravé strany se trefil k bližší tyčce.
34'
Z rychlé protiakce udeřil Adam Stein a už je to pouze o gól!
34'
Bogdanićovu střelu ze střední spojky vyškrábl mimo Drápela.
34'
Horutova rána z levé spojky zapadla k pravé tyčce.
33'
Ondřej Šafránek si zaběhl na pivota, dostal přihrávku a prosadil se mezi nohy gólmana.
33'
Kosta Petrović se prosazuje z pivota, plzeňská obrana si ho nedokázala pohlídat.
33'
Tim Jenko Bogdanić odpovídá ze spojky.
32'
To je vstup do druhé půle! Po chybě Západočechů proměňuje únik Jakub Bosák, Královo Pole stáhlo manko už jen na dvě trefy.
32'
Adam Stein se prosazuje poprvé v zápase! Ze spojky propálil Herajta.
31'
Dělovka Jakuba Tonara ze střední spojka orazítkovala břevno.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:24.
Prvních dvaadvacet minut předvádělo Brno velmi sympatický výkon zejména v útoku, vždyť se trefilo dvanáctkrát a ztrácelo pouze jeden gól. Jenže poté plzeňská defenziva přeci jen začala fungovat trochu lépe a sedm minut neinkasovala. Západočeši si mezitím vypracovali šestbrankový náskok. Ovšem poslední dva góly vstřelilo Královo Pole, které tak ztrácí čtyři branky, což v házené není mnoho.
30'
30'
Z posledního útoku už se Plzeň neprosadila.
30'
Nepřesná přihrávka Západočechů a Vaněk proměňuje únik.
29'
Rána ze spojky mířila do břevna, odražený míč si našel Jakub Bosák a z levé strany obstřelil Šmída. Královo Pole se prosazuje po sedmo minutách.
29'
Tomáš Nejdl proskočil na pravé straně a zakončil pod horní tyčku, náskok Plzně narostl už na šest gólů! Ještě před sedmi minutami to bylo o gól.
28'
Šmíd vyráží tečovanou střelu Moravanů z levé spojky.
28'
Hosté v plném počtu, ale Plzeň zachytil pas na pivota a z rychlého brejku skóruje Jakub Douda. Čtyřgólová šňůra Talentu.
27'
Laciná ztráta také na straně Západočechů.
27'
Lukáš Koubek se dopustil kroků, Brno už pět minut nedalo gól.
26'
Míč si vzal možná překvapivě Šimon Macháč a sedmičku střelou o zem proměnil.
26'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Libor Horut).
26'
Ivančevův protiútok zastaven nedovoleně, sedmička a přesilovka pro Talent!
25'
Karel Šmíd si připsal další zákrok, když pokryl ránu Libora Horuta z devítky.
25'
Šmíd si poradil s dalekonosnou střelou ze spojky, Nejdl poté z protiakce našel na pivotu Macháče, ovšem ten trefil pouze nohu Pšenici.
24'
24'
Nejdl se ukvapil a jeho střelu Pšenica vytěsnil, ovšem Brno rázem přišlo o míč a samostatný únik proměnil Petr Vinkelhöfer.
24'
Adam Stein při signalizované pasivitě přestřelil, nejlepší střelec hostů zatím čeká na svou první branku.
24'
Královo Pole v plném počtu.
23'
Tomáš Nejdl si naskočil na levé spojce a trefuje se podruhé v zápase.
23'
Západočeši v plném počtu.
22'
Plzeň hrála bez brankáře, tedy přesilovku šest na pět v poli, jenže nedokázala vstřelit gól a přes celé hřiště se trefuje Libor Horut.
22'
Nepřesná dohrávka Králova Pole do křídla.
21'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
21'
Rychle rozjetá akce Talentu, kterou zakončil faulovaný Šimon Macháč úspěšně. Navíc si Západočeši zahrají přesilovku.
21'
Hosté zahrávali sedmičku, ránu Libora Horuta pohotově vykopl Karel Šmíd! Brno neproměnilo druhou sedmičku ze tří, klidně v Plzni nyní mohlo vést.
21'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
20'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
20'
Tomáš Nejdl se protlačil ke střele ze spojky a prosazuje se.
19'
Dohrávka na pivota domácím nevyšla a z rychlého brejku srovnává Michal Vaněk!
19'
Bogdanić při signalizované pasivitě orazítkoval tyčku, odražený balon pro Vinkelhöfera.
18'
18'
Naopak Bosák z levého křídla opět úspěšný střelou o zem a Brno snižuje na rozdíl jediného gólu! Plzni ani dnes zatím nepracuje obrana podle představ.
17'
Hosté se snažili vypíchnout přihrávku plzeňských spojek, neúspěšně, proto z dobrého úhlu zakončoval na pravém křídle Chmelík, jenže trefil pouze horní tyčku.
17'
Libor Horut střelou o zem proměňuje.
16'
Pěkná akce Králova Pole končí sedmičkou, navíc Jan Chmelík dostává žlutou kartu.
16'
Bogdanić se znovu přeřítil přes brněnskou obranu a z proskoku vrací Plzni tříbrankové vedení.
15'
Macháčovu střelu z pivota vykopl Pšenica, v ofenzivě pokračují Západočeši.
15'
Libor Horut přešel přes obránce a ranou bez výskoku zamířil pod břevno.
14'
Tim Jenko Bogdanić jednoduše proskočil brněnskou defenzivou a dává desátý gól Talentu. Poprvé vidíme větší rozdíl ve skóre.
13'
Slabá střela Víta Kučery ze sedmimetrového hodu, kterou Šmíd vyráží!
13'
Rychlé a zbytečné ztráty na obou stranách, poté Královo Pole vybojovalo sedmičku.
12'
Vaňek z pravého křídla Šmída technicky neobstřelil, naopak na druhé straně se pěknou střelou přes prsty na přední tyč z levého křídla prezentoval Petr Vinkelhöfer.
11'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Libor Horut).
11'
Šimon Macháč rychle odpovídá z pivota, navíc byl faulován.
11'
Jakub Bosák i z velkého úhlu na levém křídle dokázal o zem překonat Šmída.
11'
Přihrávku na Petroviće si tentokrát domácí pohlídali, Vinkelhöfer vysunul do úniku Chmelíka, který se nemýlil.
10'
Tonarův podstřel dokázal vystihnout gólman Pšenica!
10'
Ivančev napálil břevno, odražený míč získal Macháč. Byl faulován, devítka pro Západočechy.
9'
Kosta Petrović znovu osamocený na pivotu a touto šancí nepohrdl.
9'
Rovněž domácí dohráli akci na pivota, odkud udeřil Šimon Macháč.
9'
Královo Pole přispěchalo s rychlou odpovědí, Petrović z pivota zamířil pod břevno.
9'
Přesný podstřel Jakuba Tonara vrací vedení Talentu.
8'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
8'
Nepřesnost na plzeňské straně, vedení Brnu mohl přisoudit Bosák, ale technickým obstřelem z levého křídla Šmída nepřekonal!
8'
Michal Vaněk volný na pravé straně a znovu srovnává.
7'
Pěkná dohrávka Králova Pole do křídla, jenže Bosáka vychytal rukou Šmíd! Ovšem na druhé straně neuspěl osamocený Tonar, trefil jen Pšenicu.
7'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev).
6'
Krásná dohrávka Bogdaniće na Šindeláře, který se pivota nemýlil střelou o zem pod nohy Pšenici.
6'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Ahed Berhouma).
5'
Libor Horut dává svůj druhý gól a máme srovnáno.
4'
Jan Chmelík vystihl hostující přihrávku a vyrazil do brejku, ještě ho křižoval brněnský hráč, proto zakončoval už z devíti metrů, ale střelou o zem se prosadil.
3'
Milan Ivančev odpovídá z pravé spojky z výskoku.
3'
Libor Horut z volné střelecké ruky na levé spojce uspěl.
2'
Tonar nezpracoval přihrávku, volný míč ještě zachránil Bogdanić. Následná kombinace Talentu však ke střele nevedla, přišel další nepřesný pas.
2'
Jakub Bosák dostal dobrý pas ne levé křídlo a na začátku druhé minuty srovnává.
1'
Milan Ivančev z protiakce proskočil a otevírá skóre.
1'
Šmíd si pohlídal první ránu ze spojky a dopředu mohou domácí.
1'
Do prvního útoku míří Brno, v jeho brance Pšenica. Domácí svatyni střeží Karel Šmíd.
1'

Talent M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, Macháč, T. Nejdl, Šafránek, M. Ivančev, Bogdanić, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Režnický, Wildt.

SKKP Handball Brno: Drápela, B. Pšenica – Hlípala, M. Vaněk, Václav, Horut, Koubek, K. Petrović, Burget, Kučera, Stein, Janíček, Berhouma, Bosák.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Brnu se proti Plzni nedaří, naposledy zvítězilo téměř před pěti lety 13. prosince 2014! Posledních devět vzájemných zápasů ovládli Západočeši, ten letošní 14. září na palubovce Králova Pole 30:26. Podaří se Plzni potvrdit roli favorita i dnes, nebo Brno překvapí?
Talent M.A.T. Plzeň
Obhájci titulu vkročili do sezóny famózně, prvních devět zápasů vyhráli a dokráčeli až do 3. předkole Poháru EHF. Poté však Západočeši nestačili na favorizované dánské Holstebro a dařit se jim přestalo také v extralize. Doma padli s Karvinou a poté nestačili na Zubří. Valachy ovšem porazili v Českém poháru a postoupili do semifinále, jenže se jim zranila klíčová pravá spojka Jan Stehlík a vypadá to, že bude chybět až do konce sezóny. Naposledy pak Plzeň vyhrála v Kopřivnici v nejofenzivnějším zápase sezóny 42:35.

Talent svou ofenzivu rozděluje mezi řadu hráčů. Aktuálně nejlepším střelcem je slovenský pivot Šimon Macháč se 44 trefami, následuje Jakub Tonar se 42 góly a Milan Ivančev, který zaznamenal 39 branek.
SKKP Handball Brno
Moravané loni v play-off chyběli. Letos se zdá, že budou bojovat o postup do čtvrtfinále. Aktuálně jsou devátí, ale týmy mezi sedmou a desátou pozicí jsou velmi našlapané. Dále tam je Jičín, Lovosice a Hranice. Brno zatím nasbíralo osm bodů za čtyři vítězství. Naposledy zdolalo Hranice 25:21.

Nejlepším střelcem Králova Pole je se 37 góly Adam Stein, následuje posila z Jičína Libor Horut se 35 brankami.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u duelu 13. kola STRABAG Rail Extraligy, ve kterém Talent M.A.T. Plzeň vyzve SKKP Handball Brno. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.