Házená - Extraliga muži - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : SHC Maloměřice - 5. září 2020   16:30

Dukla
Dukla
3' Krušberský  • 4' Šůstek  • 5' Klíma  • 7' Krušberský  • 8' Krušberský  • 12' Grištšuk  • 15' Grištšuk  • 15' Krušberský  • 16' Dojčinovič  • 18' Klíma  • 23' Blecha  • 25' Grištšuk  • 26' Grištšuk  • 27' Blecha  • 28' Klíma  • 30' Blecha  • 32' J. Patzel  • 34' J. Patzel  • 37' J. Patzel  • 38' Zelenka  • 41' Zelenka  • 43' J. Patzel  • 52' Harabiš  • 52' Klíma  • 55' J. Patzel  • 56' Grištšuk  • 57' Harabiš  • 59' Harabiš
31:26
(16:11)
SHC Maloměřice
2' Jung   • 6' Jung   • 9' Jung   • 18' Ipser   • 22' Jung   • 23' L. Vítek   • 24' Drásal   • 25' Havlát   • 33' Ipser   • 37' J. Musil   • 39' Jung   • 40' V. Číž   • 48' Drásal   • 50' M. Jirák   • 51' Ipser   • 53' M. Jirák   • 55' Janků   • 56' Janků   • 58' Janků   • 60' J. Musil
Dukla
Tomáš Deml, Michal Dvořáček
Hala Ruzyně, Praha (CZE)
Koňařík, Mazač, Zaplatílek – Drásal, Erbes, Havlát, Hotárek, Hliničan, Ipser, Janků, Javůrek, M. Jirák, Jung, Kolář, Komárek, Kučera, Koubek, J. Musil, Osoba, Popela, L. Vítek, Žďánský, V. Číž.

Z tohoto klání už je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si sobotní večer. Na viděnou.
V dalším kole pojedou házenkáři Dukly příští sobotu na palubovku Jičína. Maloměřice čeká druhý venkovní duel v řadě, když se představí v Novém Veselí.
HC Dukla Praha – SHC Maloměřice – Brno 31:26 (16:11)
Nejvíce branek: Patzel 5, Grištšuk 5, Klíma 4 – Jung 8/3, Ipser 3, Janků 3. Rozhodčí: Tomáš Deml, Michal Dvořáček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/5. Vyloučení: 6:6.
Dukla vstoupila do nového extraligového ročníku dle očekávání vítězstvím nad Maloměřicemi, které porazila o pět branek 31:26. Hosty je nutno vyzdvihnout, s pražským favoritem drželi krok a prezentovali se výkonem, který může být příslibem do dalších kol. Přesto je to Dukla, která připsala "povinné" dva body.
60'
Tak je z toho přeci jen ještě kosmetická úprava skóre. Poslední gól utkání vsítil Jan Musil.
60'
Hra pokračuje. Uvidíme, co hráči v zelených dresech po pokynech svého trenéra ještě vymyslí.
60'
Hostující kouč si ještě vyžádal jeden oddechový čas.
60'
Rozběhla se poslední minuta dnešního utkání.
59'
Teď už je to jasné. Dukla přidává z rukou Denise Harabiše další branku a vstoupí do letošního extraligového ročníku vítězně.
58'
Souhra Brna na levé straně palubovky končí další brankou. Teď jsou oba celky opravdu při chuti. Prosadil se v krátkém sledu už potřetí Jan Janků.
57'
Třicátá branka favorita je na světě, a sice po Harabišově zakončení z pravého křídla.
56'
Jan Janků obdržel přihrávku za obranu a ze středu palubovky cílil až do sítě.
56'
Domácí se v době, kdy se rozběhla 56. minuta, dostali do přečíslení. Na dosah po něm, resp. po trefě Grištšuka, mají jubilejní třicátou trefu.
55'
Maloměřice se na protějším konci palubovky rovněž radují. Autorem branky Jan Janků.
55'
Teď už se Dukla dostala do rychlého brejku, který končí gólovým úspěchem. Střelcem Jonáš Patzel.
54'
Dva útoky, po jednom na každé straně. Skóre se neměnilo.
53'
Brněnští ale ještě neskládají zbraně. Připomínám, že před rokem prohráli s Duklou o 13 gólů. Dnes si outsider počíná o poznání statečněji. Teď mířil do černého Martin Jirák.
52'
Tím spíše, že nyní pálil z pravé strany pod břevno obrovitý Matěj Klíma.
52'
Dukla přispěchala s rychlou reakcí. Rozdíl je po první trefě Denise Harabiše znovu pět branek. Vítězství by Pražanům již utéci nemělo.
51'
Po přihrávce za obranu zakončoval přesně v pádu Jan Ipser.
50'
David Šůstek střílel ze značky sedmimetrového hodu o zem mezi nohy gólmana. Navíc budou hrát Pražané přesilovku.
50'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Jan Drásal).
50'
Domácí lavička reaguje oddechovým časem, po kterém bude moci Dukla útočit.
50'
Maloměřice následně vsítily zásluhou Martina Jiráka svou jubilejní dvacátou branku, ze které mají hosté nefalšovanou sportovní radost. Není divu, čekalo se asi, že tenhle zápas skončí velkým rozdílem, leč zatím tomu tak úplně není.
49'
Osamocený Jakub Zelenka v oslabení na levé straně selhal. Ve velké možnosti nechal vyniknout hostujícího gólmana.
48'
Brněnští házenkáři využívají svou početní výhodu. Střelou z levé strany hrací plochy snižuje na rozdíl pěti branek Jan Drásal.
47'
Po nedovoleném zákroku Dojčinoviče proměnil v krátkém sledu další sedmimetrový hod Maloměřic Martin Jirák.
47'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Daniel Dojčinovič).
46'
Hra pokračuje. Filip Jung dostal možnost zahrávat sedmimetrový hod a poslal balon do levého spodního růžku.
45'
Maloměřice si vyžádaly oddechový čas.
45'
V krátkém sledu další úspěšná sedmička v podání Davida Šůstka. Tentokrát pálil o zem.
44'
David Šůstek jej trefou do pravého horního růžku branky proměnil.
44'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Lukáš Vítek).
44'
Tentokrát byl Jonáš Patzel při svém zakončení faulován. Následovat bude sedmimetrový hod.
43'
Poté, co si připsal úspěšný zákrok brankář Petržela, zakončil následný protiútok Dukly elegantním lobem Jonáš Patzel.
42'
Dukla si nepočíná v těchto chvílích v koncovce zrovna sebejistě. Rovněž další zakončení gólem neskončilo, což nesou někteří fanoušci dost nelibě.
41'
Úplně sám šel nyní na branku Daniel Dojčinovič, trestuhodně ale rozezvonil břevno!
41'
Matěj Klíma našel pasem na levém křídle osamoceného Jakuba Zelenku a ten pálil do horní části branky.
40'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Martin Jirák).
40'
Rychlý protiútok hostů do otevřené obrany. Je z toho další branka, do statistik se zapsal premiérovou trefou Vojtěch Číž.
39'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jonáš Patzel).
39'
Hosté se prosazují při rovnovážném počtu hráčů. Rozdíl ve skóre činí po zásahu Filipa Junga pět branek.
39'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jáchym Klečánek).
38'
Domácí favorité se prosazují dalekonosnou střelou do opuštěné brněnské klece. Přesnou ruku ukázal Jakub Zelenka.
37'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Vít Kučera).
37'
Jenže Dukla zásluhou Jonáše Patzela okamžitě reaguje. Navíc si zahraje přesilovku.
37'
A tak se posléze děje. Jan musil snižuje.
36'
A další parádní zákrok hostujícího brankáře, který teď drží brněnský celek nad vodou. Nyní vychytal v jasné pozici Klímu. Chtělo by to ale, aby přidali ruku k dílu i jeho spoluhráči v poli.
35'
Tentokrát si Jonáš Patzel vylámal zuby na Koňaříkovi! Ten jeho ránu mířící k pravé tyči vyškrábl vedle!
34'
Domácí ale získali míč rychle zpět. Jonáš Patzel poté na levém křídle ošálil protihráče a pověsil balon nekompromisně pod břevno.
34'
Daniel Dojčinovič střílel v pádu přesně, provinil se ale proti pravidlům, a tak bylo o chvíli dříve pískáno. Branka neplatí.
33'
Souhra Maloměřic vygradovala přesnou střelou Ipsera z levé strany palubovky.
32'
Jonáš Patzel krátce po faulu na svou osobu zakončil z bezprostřední blízkosti branky akci Dukly.
31'
Filip Jung následný sedmimetrový hod bez problémů proměnil.
31'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jakub Zelenka).
31'
Aktivní Vít Kučera si na levém křídle vykoledoval faul.
31'
Dukla vede po prvním dějství nad Brnem dle očekávání 16:11, hosté ale byli dlouhou dobu vyrovnaným soupeřem. Pražané odskočili až těsně před pauzou.
30'
30'
Brněnští se v závěru usilovně snažili o snížení, dobře zformovaná obrana Dukly ale nepadla. S koncem časového limitu zkoušel přízemní střelu skrze hradbu těl Jiří Havlát, balon byl ale sražen mimo tři tyče.
30'
A v době, kdy začala poslední minuta úvodního poločasu, skončila akce Dukly skutečně další brankou. Střela z velkého úhlu v podání Jana Blechy zapadla do sítě.
29'
Daniel Dojčinovič si vykoledoval faul na útočné polovině. Rozehrávat bude Dukla.
28'
28'
Matěj Klíma si poradil s dotírajícím protihráčem a v pádu přesně zakončil.
27'
Stejně jako před chvílí Maloměřice, rovněž Dukla využila toho, že hosté hrají v oslabení bez brankáře. Prosadil se Jan Blecha.
26'
Parádní zákrok hostujícího gólmana! Jakub Koňařík zlikvidoval samostatný únik Jakuba Krušberského.
26'
Martin Grištšuk se v krátkém sledu prosazuje podruhé. Tentokrát našel skulinku mezi Koňaříkem a pravou tyčkou.
25'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Jiří Havlát).
25'
Následuje další oddechový čas. Tentokrát si jej vyžádala domácí strana.
25'
Teď se hraje v opravdu rychlém tempu. Oba týmy chytly střeleckou slinu, což rezultuje i v jedenáctou trefu hostujícího celku. Postaral se o ni Jiří Havlát.
25'
Domácí ale ihned reagují prudkou dělovkou Grištšuk ze středu hrací plochy.
24'
No vida, rozdíl ve skóre rázem činí jediný gól! Tentokrát se hosté prosadili z levého křídla, konkrétně Jan Drásal.
23'
Technická rána Lukáše Vítka z pravé strany palubovky, balon putoval o zem na zadní tyč. Brno je zatím obrovského favoritovu důstojným protivníkem.
23'
Domácí pětiminutový gólový půst je u konce. Postaral se o to Jan Blecha.
22'
22'
A další gól brněnského celku. Ten využil toho, že domácí hráli bez brankáře, a tak zakončoval Filip Jung z větší vzdálenosti.
22'
Filip Jung si o chvíli později počínal lépe. Ze značky sedmimetrového hodu snižuje.
22'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
20'
V akci opět Vít Kučera. Tentokrát neproměnil sedmimetrový hod.
18'
Po hostující ztrátě balonu přišel bleskový domácí protiútok. Jakub Koňařík v brance Maloměřic byl bez šance, Matěj Klíma mířil přesně.
18'
Teď se však po rychlé akci borců v zeleném prosadil Ipser.
17'
Kombinace hostů jsou plné nepřesností. Hosté přihrávají nepřesně, balony jim utíkají od rukou.
17'
Maloměřice reagují na narůstající vedení pražského favorita oddechovým časem.
16'
Daniel Dojčinovič obdržel kratší přihrávku od spoluhráče a pohotově zakončil.
15'
Do rychlého úniku se dostal Jakub Krušberský. Ten si naběhl na střed palubovky a mířil neomylně za záda hostujícího gólmana.
15'
Dukla bleskově reaguje a znovu vede o tři branky. Autorem branky je Martin Grištšuk.
14'
Aktivita Maloměřic rezultovala v další sedmimetrový hod. Proměnil ho Vít Kučera.
13'
Maloměřice se dostávají do zakončení je s velkými problémy. Domácí obrana je dobře organizovaná.
12'
Rozběhnutý Martin Grištšuk tentokrát mířil z výskoku přesně.
12'
Žlutá karta pro tým SHC Maloměřice – Brno (Filip Erbes).
12'
Jiří Havlát zahrával po faulu na spoluhráče první sedmimetrový hod tohoto střetnutí, brankáře ale nepřekonal.
11'
Martin Grištšuk si seběhl na střed palubovky a zakončil rychlou kombinaci přízemní ranou, v síti ale neskončila.
10'
Z výskoku pálil k pravé tyči Erbes, domácí brankář ale jeho dělovku vyrazil. Útočit může Dukla.
10'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Daniel Dojčinovič).
9'
Maloměřice snižují další přesnou pumelicí Filipa Junga vyslanou z pravé strany hrací plochy.
8'
Pěkný Krušberského padáček z pravého křídla zapadl až za záda hostujícího brankáře.
7'
Po skvělém zákroku domácího brankáře zakončil rychlý protiútok Dukly Jakub Krušberský.
6'
Trefou z pravé strany palubovky se prosadili po čtyřminutové odmlce i hosté. Znovu pálil ostrými Filip Jung.
5'
A další povedený protiútok Dukly, která odskakuje na rozdíl dvou branek. Prosadil se Matěj Klíma.
4'
David Šůstek posílá domácí celek po pěkné kombinaci do vedení.
3'
Domácí celek střelou Jakuba Krušberského o zem z pravého křídla srovnává krok.
3'
Žlutá karta pro tým SHC Maloměřice – Brno (Jiří Havlát).
2'
Kombinace hráčů v zelených dresech končí vedoucí brankou, o kterou se postaral Filip Jung.
1'
První útok obstarali domácí, Grištšukovu střelu do pravého dolního růžku ale hostující brankář vykopl.
1'

HC Dukla Praha: Votava, Janda, Petržala – Zelenka, Sviták, Klíma, J. Patzel, Křístek, Krušberský, Harabiš, Grištšuk, A. Zeman, M. Březina, Dojčinovič, Šůstek, Klečánek, Blecha, Cigáň.

SHC Maloměřice – Brno: Koňařík, Mazač, Zaplatílek – Drásal, Erbes, Havlát, Hotárek, Hliničan, Ipser, Janků, Javůrek, M. Jirák, Jung, Kolář, Komárek, Kučera, Koubek, J. Musil, Osoba, Popela, L. Vítek, Žďánský..
Duel bude sehrán v hale Ruzyně. Pro návštěvníky platí zvýšená hygienická opatření, nutností je rouška, případně jiné zakrytí dýchacích cest. Vstupné je zdarma.
Jediný vzájemný souboj obou celků se uskutečnil v již vzpomínané minulé sezóně. Dukla tehdy na konci listopadu zvítězila na palubovce soupeře rozdílem třinácti branek 37:24.
Maloměřice na tom byly v půlce března přesně naopak. V době, kdy soutěž pro pandemii koronaviru skončila a nepoznala tedy vítěze ani sestupující, byl brněnský klub na posledním místě, a to s hrozivou bilancí jediné výhry, jedné remízy a devatenácti porážek. „Jedeme na Duklu. Očekáváme z jejich strany bojovný a ambiciózní výkon. My odvedeme maximum, co je v našich silách,“ doufá v důstojný výkon sebe a svých spoluhráčů brankář Michal Mazáč.
Dukla patří k hlavním adeptům na zisk titulu. V době, kdy byla loňská koronavirem narušená sezóna předčasně ukončena, patřila Pražanům ve dvanáctimístné tabulce druhá pozice, v níž měli jen o tři body méně než vedoucí Plzeň. I proto jsou házenkáři Dukly na nový ročník pořádně natěšeni. „Po velmi dlouhé době nás čeká soutěžní, ostrý zápas. Myslím, že už se celý tým na zápas těší, a věřím, že doma potvrdíme svoje ambice a do nového ročníku vstoupíme vítězstvím. Letošní soutěž může být velice vyrovnaný, a tak je potřeba v domácích utkáních bojovat naplno,“ nechal se v ohlasech pro klubový web slyšet trenér Daniel Čurda.
Příjemné sobotní odpoledne. STRABAG RAIL Extraliga házenkářů má na programu své úvodní kolo. My se v rámci této textové reportáže podrobněji zaměříme na souboj mezi celky HC Dukla Praha a SHC Maloměříce – Brno. Obrovskými papírovými favority jsou domácí, na jejichž vítězství sázkové kanceláře nevypsaly dokonce ani ten nejmenší kurz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.