Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Dukla - 3. února 2021   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
2' Jan Gřes  • 3' Brito Benítez  • 7' Střelec  • 8' Donoso Andalaft  • 11' Bukovský  • 14' Donoso Andalaft  • 16' Fulnek  • 17' Fulnek  • 18' Jan Gřes  • 20' Bukovský  • 23' Hanus  • 30' Střelec  • 31' Donoso Andalaft  • 33' Střelec  • 33' Hanus  • 35' Hanus  • 39' Donoso Andalaft  • 49' Hanus  • 50' Fulnek  • 51' Hanus  • 52' Fulnek  • 53' Petřík  • 53' Hanus  • 56' Donoso Andalaft  • 59' Donoso Andalaft
30:31
(15:15)
Dukla
Dukla
3' Krušberský   • 7' J. Patzel   • 9' Krušberský   • 12' J. Patzel   • 13' Křístek   • 14' M. Březina   • 20' Klíma   • 23' Sviták   • 27' Klíma   • 27' Klíma   • 28' J. Patzel   • 29' Kočetkov   • 32' Klíma   • 38' Blecha   • 40' Harabiš   • 43' Klíma   • 43' M. Březina   • 47' Harabiš   • 48' Klíma   • 50' A. Zeman   • 52' J. Patzel   • 54' Klíma   • 55' Blecha   • 55' Blecha   • 58' A. Zeman   • 59' Klíma
Kopřivnice
Admella Izard, Chalupa, Žingor – Jan Gřes, Fulnek, Brito Benítez, Jonák, D. Zima, Hardt, Petřík, Bukovský, Doležel, Hanus, Donoso Andalaft, Střelec.
Kichner, Vacula
ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice
Dukla
Votava, Petržala – Krušberský, J. Patzel, Grištšuk, Harabiš, Blecha, A. Zeman, Klíma, Kočetkov, Sviták, M. Březina, Zelenka, Křístek.

KH ISMM Kopřivnice – HC Dukla Praha 30:31 (15:15)
Nejvíce branek
: Donoso 7/1, Hanus 6, Fulnek 4 – Klíma 8, Patzel 8/4, Blecha 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 10/5 – 6/5. Vyloučení: 4:3.
Jasný favorit měl v Kopřivnici namále, v prvním poločase prohrával o tři a ve druhém dokonce o čtyři góly, ale dokázal zápas přetočit šesti góly z 22:18 na 22:24 a nakonec vítězí nejtěsnějším rozdílem, když v posledních vteřinách Kopřivnice neproměnila dva sedmimetrové hody!

Domácí jsou nesmírně zklamaní, za bojovný výkon by si v dnešním parádním útočném zápase bod zasloužili, jenže zahodit pět sedmiček v utkání prostě zaslouží trest.
Dukla natáhla sérii na osm vítězství, na to dnešní se nadřela rozhodně nejvíce.
60'
Victor Donoso střílí ze sedmimetrového hodu vedle a zahazované sedmičky dnes stály bojující Kopřivnici body!
60'
V čase 59:56 ještě stačil zaútočit Brito a byl znovu faulován! Poslední sedmička zápasu nyní rozhodne o výsledku.
60'
Brito pálil z pivota do brankáře, byl při tom přidržen za dres a 36 vteřin před koncem házela Kopřivnice sedmičku. Přichází asi klíčový okamžik celého zápasu, Petržala ji Petříkovi chytil.
59'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Za sedm vteřin, než se kopřivnické řady zformovaly, vrací Dukle vedení Matěj Klíma.
59'
Chilan Donoso se probil na hranici brankoviště a dorovnává.
58'
Blíží se závěr zápasu, do vedení jde Dukla zásluhou zapomenutého Zemana, zatímco se celá obrana Kopřivnice věnovala nahrávajícímu Klímovi.
57'
Hanusovi se však po rychlé výměně míče nepodařilo z křídla trefit bránu Pražanů.
57'
Marek Žingor vyráží tutovku Denise Harabiše z pravého křídla a dopředu vyrážejí žlutomodří.
56'
V samém závěru oslabení rozvlnil síť pěknou střelou Victor Donoso.
55'
Další hrubkou nabídli domácí Blechovi druhý snadný gól do opuštěné klece.
55'
Přesilovku využívá Jan Blecha střelou do prázdné brány z vlastní poloviny.
54'
Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito).
54'
Matěj Klíma si udělal prostor na pivotu a po kličce doprava se trefuje na zadní tyč, navíc to bylo s faulem.
53'
Oddechový čas pro hosty.
53'
A najednou je vše jinak, po pražské vlně přichází ta kopřivnická. Třetí gól během 67 sekund dává výtečně hrající Jan Hanus.
53'
Domácí brankář vyráží Patzelovu střelu, z protiútoku se nemýlil Jaromír Petřík.
52'
Hned po rozehrávce pálí přesně Fulnek.
52'
S góly se roztrhl pytel, další střílí Patzel.
51'
Jan Hanus znovu vyrovnává po neúspěšném kontru hostů.
50'
Za deset vteřin se poprvé do střelecké listiny zapisuje hostující Adam Zeman.
50'
Je vyrovnáno, krize Severomoravanů je snad minulostí! Po ojedinělé chybě hostujícího Patzela byl úspěšný Patrik Fulnek.
49'
Čekání žlutomodrých na gól trvalo nekonečných deset a půl minuty. Nyní Gřes uvolnil na křídle Hanuse, který prolomil střelecké prokletí.
48'
Kopřivnice se úplně sesypala, míč jí znovu utíká a do sítě snadno zavěsil Matěj Klíma. Dukla poprvé vede o dva góly.
47'
Domácím se v útoku úplně přestalo dařit, na obranu Pražanů nic nevymysleli a po jejich technické chybě proměňuje samostatný nájezd znovu Harabiš.
46'
Čtyřbrankový polštář je minulostí, domácí přistáli na holé zemi po sedmičce, kterou proměňuje Denis Harabiš.
44'
Střídavé nepřesnosti a prorážení na obou stranách přerušuje přestávka na úpravu palubovky.
43'
43'
Zanedlouho přichází technická chyba domácích, z brejku se prosazuje na brankovišti nikým nehlídaný Březina.
43'
Více než tříminutový střelecký půst přerušil ranou z pivota Matěj Klíma.
42'
Kopřivnice s obtížemi pod hrozbou odpískání pasivity nebo dopadu do brankoviště držela míč, nakonec Britovu střelu z dálky hosté zblokovali.
40'
Napopáté to Patzelovi nevyšlo a sedmimetrový hod posílá nad břevno.
40'
Blecha vypíchl míč uprostřed hřiště Bukovskému a z protiútoku snadno snižuje Denis Harabiš.
39'
39'
Chilský střelec Donoso pálí do sítě z výskoku přes obránce.
38'
Jan Blecha dostal po zbytečné ztrátě míče domácích další příležitost a protiútok s jistotou proměňuje.
37'
Patzel obloukem vysunul na křídlo Blechu, který tváří v tvář nepropálil Žingora a domácí mohou znovu na zteč.
36'
Jaromír Petřík trestá ze sedmimetrového hodu faul na Donosa. Domácí odskakují na dosud nejvyšší náskok!
35'
Úplně volný Hanus z brankoviště doskočil s míčem po Bukovského přihrávce skoro až do sítě.
35'
Žlutá karta pro funkcionáře Dukly Václava Vraného.
35'
Na ploše byl krátce ošetřen domácí Gřes.
35'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Martin Březina).
34'
Po vyražené střele Patzela se vrhl rybičkou Hanus a dokázal ho zázračně vrátit do hřiště a přihrát zpět do náruče kopřivnického brankáře.
33'
Záplava gólů pokračuje zásahem kopřivnického Jana Hanuse.
33'
Dukla má neomylného exekutora sedmiček v talentovaném dorostenci Patzelovi.
33'
Žingor zasahuje a na druhé straně Střelec pálí z rychlého brejku do šibenice.
32'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Jaromír Petřík po faulu na Bukovského na brankovišti.
32'
Na střeleckou formu ze závěru první půle navázal hostující Matěj Klíma.
31'
Victor Donoso střílí pod břevno do sítě.
31'
Útočná házená přinesla průměrně jeden gól za minutu a nebýt výborných brankářů, mohlo být skóre ještě výrazně vyšší. Domácí musí mrzet zejména trojice neproměněných sedmiček a ztráta koncentrace v závěru poločasu, kdy ze 14:11 pustili Duklu do čtyřgólové šňůry.
30'
30'
Sedm vteřin před sirénou zachytili domácí rozehrávku Dukly při přechodu do protiútoku a rychlou akci do otevřené obrany zakončil Martin Střelec.
29'
V přesilovce se poprvé prosazuje k tyči ruská posila Dukly Alexandr Kočetkov.
29'
Míč zůstal natlačený pod bedněním, rozhodčí ho museli vydolovat a hra může pokračovat.
28'
Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (David Jonák).
28'
Za necelou minutu stáhla Dukla Praha tříbrankové manko. Faulovaný Jonáš Patzel se dokázal prosadit i tak.
27'
27'
Po technické chybě Kopřivnice střílí Matěj Klíma z brejku svůj druhý gól během 12 vteřin.
27'
Naopak Klíma pěknou střelou snižuje.
26'
Chilan se přidal do tříčlenné party kopřivnických exekutorů sedmiček, kteří napoprvé uspěli a podruhé selhali.
25'
Victor Donoso proměnil sedmimetrový hod a domácí jsou znovu v tříbrankovém trháku.
24'
23'
Vzápětí se obranou Moravanů protáhl Jakub Sviták a zavěsil.
23'
Z křídla se zapsal mezi střelce krátce před vypršením trestu také Jan Hanus.
21'
Střelec stejně jako před ním Petřík po první proměněné sedmičce druhou stejnou příležitost zahazuje.
21'
21'
Petržala se vyznamenal proti tutovce zcela osamoceného portorického pivota Edwina Brita.
20'
Už v plném počtu snižuje pěknou ranou z devíti metrů Matěj Klíma.
20'
V závěru přesilovky se štěstím v pádu prostřelil Petržalu Marek Bukovský a Kopřivnice vede již o tři góly.
18'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jonáš Patzel).
18'
Jan Gřes z proskoku ukázal, jak se zakončuje o zem.
17'
Domácí musejí odevzdat míč kvůli krokům, jenže úplně volný Březina bouchl míčem o zem v zakončení příliš prudce a po odrazu přeskočil břevno.
17'
Naopak na druhé straně výborný Žingor vyráží Patzelovu obdobnou ránu.
17'
A po nepřesné střele hostů skóruje znovu Fulnek dělovkou z výskoku.
16'
Člen širšího reprezentačního kádru Patrik Fulnek ukázal přesnou ruku.
15'
Další proměněnou sedmičkou dostává Duklu poprvé v zápase do vedení osmnáctiletý Jonáš Patzel. Čerstvého Admellu propálil s velkým štěstím, míč za čáru sotva doskákal.
14'
Po Klímově prostrčení znovu srovnává Březina.
14'
Opět neomylné zakončení chilské posily Kopřivnice Victora Donosa.
13'
Domácí mají jednoho hráče zpět, ale bez brankáře inkasují do prázdné klece. Přes celé hřiště se nemýlil Křístek.
12'
Březina zblízka nepropálil Žingora a Kopřivničtí mají míč v držení.
12'
Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel). Domácí budou hrát minutu a devět vteřin oslabeni o dva muže.
12'
Za 7 vteřin odpovídá za Pražany Jonáš Patzel.
11'
Elegantním a přesně zakončeným průnikem se blýskl v oslabení domácí Marek Bukovský.
11'
Ze sedmimetrového hodu se prosadil znovu Patzel.
11'
Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Jaromír Petřík).
10'
Nedovoleně byl zastaven Donoso, úspěšným střelcem sedmičky byl Martin Střelec
9'
Krušberský prostřelil domácího gólmana z pravé spojky.
8'
Další skvělý zákrok brankáře Žingora, jenže z protiútoku pálí Donoso jen do tyčky.
8'
Po krásné kombinaci Severomoravanů se prosazuje podstřelem Victor Donoso.
7'
Dukla Praha odpovídá trefou Jonáše Patzela do šibenice.
7'
Žingor výborným zákrokem chytá Patzelovu střelu a okamžitě vysunul dlouhou přihrávkou Martina Střelce, který sám nezaváhal.
6'
Napodruhé Jaromír Petřík sedmičku neproměnil, Petržala jeho pokus vyráží levou dlaní.
6'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Martin Březina).
5'
Ze sedmičky trestá faul hostující Jonáš Patzel.
5'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Víctor Donoso).
4'
Gól Kopřivnice vstřelil ze sedmimetrového hodu Jaromír Petřík.
3'
Kopřivnický Edwin Brito se prosazuje z pivota.
3'
Dukla Praha vyrovnala, Křístkovu přihrávku na pravé křídlo zužitkoval Jakub Krušberský.
2'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel).
2'
První střela Dukly byla nepřesná, z protiútoku otevírá skóre Jan Gřes.
1'
Ještě před zahájením uctí přítomní minutou ticha památku zesnulého dlouholetého kopřivnického funkcionáře Josefa Indráka.
Domácí házenkáři se rozcvičují ve žluto-modrých dresech, Dukla bude hrát v tradiční vínově-žluté kombinaci.

KH ISMM Kopřivnice: Admella, Chalupa, Žingor – Gřes, Fulnek, Brito, Jonák, Zima, Hardt, Petřík, Bukovský, Doležel, Hanus, Donoso, Střelec.

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Krušberský, Patzel, Grištšuk, Harabiš, Blecha, Zeman, Klíma, Kočetkov, Sviták, Březina, Zelenka, Křístek.

Rozhodčí: Kichner, Vacula.
Hezký podvečer příznivcům házené! Domácí Kopřivnice (5-2-5, 335:334, 8. místo) přivítá ve vloženém 16. kole hráče Dukly Praha (8-2-3, 390:344, 4. místo). Oba celky mají odehráno nejméně utkání v házenkářské extralize, Dukla si je odkládala kvůli očekávané účasti svých hráčů na světovém šampionátu v Egyptě.

Pražané mají skvělou formu, zatímco v úvodu sezóny vyhráli jen jedno ze šesti utkání, momentálně natahují sedmizápasovou vítěznou šňůru. Naposledy porazili jasně obhájce titulu Plzeň 32:25.

Naopak domácí se potřebují chytit, protože třikrát v řadě prohráli vždy minimálně pětigólovým rozdílem. Naposledy nezvládli derby v Zubří poměrem 25:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.