Házená - Extraliga muži - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Jičín - 13. února 2021   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
9' Hanus  • 12' Hanus  • 13' Donoso Andalaft  • 14' Fulnek  • 21' Hanus  • 36' Střelec  • 39' Jan Gřes  • 42' Bukovský  • 42' Fulnek  • 45' Brito Benítez  • 45' Hanus  • 46' Fulnek  • 50' Hanus  • 51' Jan Gřes  • 52' Střelec  • 56' Hanus  • 58' Jan Gřes  • 59' Střelec  • 60' Jan Gřes
22:27
(8:13)
Jičín
Jičín
4' Pich   • 6' Martin Kovařík   • 9' Krahulec   • 12' Krahulec   • 14' Pich   • 17' Krahulec   • 21' Martin Kovařík   • 22' Pich   • 24' Š. Drbohlav   • 26' Krahulec   • 27' J. Dolejší   • 30' J. Dolejší   • 35' Miľko   • 39' J. Dolejší   • 41' Miľko   • 43' Miľko   • 43' Hlava   • 48' Miľko   • 51' Hlava   • 52' J. Dolejší   • 53' J. Dolejší   • 55' Miľko   • 58' Krahulec   • 59' Hlava
Kopřivnice
Admella Izard, Chalupa – Brito Benítez, Fulnek, Doležel, Donoso Andalaft, Střelec, Jonák, Bukovský, Hardt, Hanus, Jan Gřes, Petřík, Polcar, Ježek.
Bubeníček, Petruška
Hala ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice
Jičín

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
Domácím se opět moc nedařilo ani ze sedmiček. V dalším utkání budou hrát za týden v nesmírně důležitém souboji, co se týče bitvy o play-off, v Hranicích. Na palubovce Cementu se představí v sobotu o desáté dopolední. Hranice disponují hlavně legendou Josefem Kučerkou, který v lednu oslavil 50. narozeniny. Kučerka se zúčastnil třikrát MS (1995, 1997, 2001) a dvakrát ME (1996, 1998).
Házenkáři Kopřivnice prohrávají s Jičínem poměrem 22:27 a z pohledu boje o play-off to je pro ně komplikace. Domácí prakticky celé utkání dotahovali, trápili se v útočné fázi a zkrátka 22 branek v domácím zápase je málo. To stačí na body skutečně málokdy. Svěřenci kouče Veřmiřovského se museli obejít bez gólmana Žingora, zatímco hostující lodivod Mašát postrádal kapitána Šulce či předsezónní posilu Kastnera. Jičín dnes zvítězil především díky velice dobře chytající dvojici Machalický – Veverka a agresivní obraně.
KH ISMM Kopřivnice – HBC Ronal Jičín 22:27 (8:13)
Nejvíce branek: Hanus 6, Fulnek 4/1, Gřes 4 – Dolejší 7/2, Krahulec 6/1, Miľko 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Vyloučení: 2:3. ČK: Kovařík (JIC).
60'
Opět si vybírá Dolejší pravou stranu brankáře Admelly Izarda.
60'
Sedmička pro hosty!
60'
Gřes posílá trhák k levé tyči.
59'
Petříka sedmička o zem skončila na horní tyči a pro odražený míč se položil Machalický ve svém brankovišti.
59'
Dolejší naservíroval míč na pravou spojku do druhé vlny na Hlavu a je to znovu o pět branek.
59'
Rozhodčí zvedli ruku, ale míč putoval do levého křídla, odkud se prosadil Střelec.
58'
Dolejší si rozhýbal Admellu Izarda a mířil na svou levou stranu.
58'
Nařízena sedmička po faulu na Dolejšího.
58'
Sníženo Gřesem z pravé spojky a druhé vlny.
58'
Krahulec byl na konci přesné souhry na pravé straně a levačkou se trefil k druhé tyči. Domácí mužstvo ještě sáhne k timeoutu.
57'
V signalizované pasivitě střílel Fulnek ze země ze střední spojky, ale Machalický byl připraven.
57'
Dolejší a ještě jeden hostující hráč posunuli míč do pravého křídla na Krahulce, ale jeho střelu na kratší tyč vytáhl Admella Izard.
56'
Bukovský zrychlil hru nahrávkou z pravé spojky do pravého křídla a následoval lob Hanuse k zadní tyči za brankáře Machalického.
55'
Donoso pálil z pravé spojky nad horní tyč, ale bylo to s faulem a domácí zůstanou na míči.
55'
Po sehrávce do pivota končí gól Mil´ka u pravé tyče.
55'
Dolejší na Drbohlava na levou spojku, toho poslal na zem faulující Petřík.
54'
Ztráta Kopřivnice. Pro tu běží čas samozřejmě hodně rychle.
53'
Domácí obrana nejprve včas zareagovala na pohyb Dolejšího, po rozehrání volného hodu ale bývalá spojka Nového Veselí překonal Admellu Izarda k pravé tyči.
52'
Střelec přehazuje gólmana z levého křídla na delší tyč.
52'
Při hře pět na pět si posunul Dolejší míč z levé spojky na střed a zakončil k brankářově pravé tyči do jeho protipohybu.
51'
Kovařík fauloval zakončujícího Gřese a třetí vyloučení v zápase pro něj znamená konečnou v tomto duelu.
51'
Důrazný Gřes odpovídá z levé spojky na přední tyč.
51'
Už to vypadalo na Hlavovu ztrátu, ale ten stačil uhasit vzniklý požár a skóroval z pravé spojky na zadní tyč.
50'
Rozhodčí pískli přešlap Hanuse do hostujícího brankoviště v době, kdy si Hanus nabíhal do vyložené šance. Následně přiběhl za rozhodčím viditelně rozčílený Fulnek a dostal dvě minuty za protesty.
50'
Dolejšího pokus z pravé spojky na bližší tyč vyrazil Admella Izard a Jičín si nadále hodně komplikuje život.
50'
Hanus se prosazuje z pravého křídla po pasu z pravé spojky.
49'
Po souboji s Donosem zůstal ležet na zemi Naimann. Hostujícímu trenérovi Mašátovi se moc nelíbí zákrok cizince v domácích barvách.
49'
Donoso narazil na levé spojce na protihráče, domácí ještě mohou kombinovat.
48'
Dolejší našel z levé spojky na pivotu Mil´ka, ten nezaváhal.
48'
Nepřesnou nahrávku ze spojky chytil snadno Veverka a následovat tak bude hostující útok.
47'
Další ztráta hostujícího mužstva, které se nyní dost trápí v útoku.
46'
Hlavně kvůli tomu snížil Fulnek ze spojky k pravé tyči na rozdíl tří branek. Hosté odpovídají timeoutem.
46'
Admella Izard vyhrál souboj s levým křídlem.
46'
Admella Izard vychytal Picha na pravé spojce a vyhazoval míč na levou stranu do brejku na Střelce, jenže pro balón se natáhl Hlava.
45'
Domácí přečetli nahrávku Dolejšího z levé spojky na pivota a následně pálil Hanus při trháku do levé poloviny brány.
45'
Brito Benítez si na pivotu zpracoval nahrávku Bukovského přes protihráče a v pádu skóroval.
44'
Hlava fauloval z pravé strany, nařízena devítka pro domácí celek.
43'
Hlava běžel středem do samostatného útoku a podél nohy Admelly Izarda donutil domácí celek timeoutu.
43'
Dolejší si narazil, když bychom použili fotbalový slovník a našel z levé spojky na pivotu Mil´ka.
42'
Fulnek je autorem gólu ze spojky.
32'
Kovařík se pohnul více do pravé spojky, ale křížem minul opačnou tyč.
42'
Dva hostující házenkáři nezabránili Bukovskému, aby dosáhl trefy z levé spojky na zadní tyč.
41'
Kovařík sklepl z pravé spojky pod sebe na Hlavu a ten adresoval nahrávku středem na pivota Mil´ka, jenž přeloboval Admellu Izarda.
40'
Veverka kryje zakončení ze spojky ke své levé tyči, domácím se dnes v útočné fázi moc nedaří.
39'
Dolejší vyskočil na střední spojce nad Hardta a mířil k pravé tyči do protipohybu brankáře Kopřivnice.
39'
Gřes byl odměněn za důraz na pravé spojce přesným zásahem ke vzdálenější tyči.
38'
Krahulec si vylámal zuby na Admellu Izardovi.
38'
Kovařík se zbavil Hardta a vzápětí jej na pravé spojce fauloval Petřík (KOP), který vyfasoval dvě minuty.
38'
Domácí zablokovali střelu z pravé spojky, ale hosté potom zachytili přihrávku do levého křídla na Střelce.
37'
Admella Izard čelil přehozu z levého křídla, ten skončil nad brankou. Následně neuspěla dvojice Gřes – Kovařík ze spojky.
36'
Střelec se trefuje z levého křídla na druhou tyč.
35'
Drbohlav naznačil přihrávku na spojku, místo toho dohrával do levého křídla. Admella Izard vyrazil balón, ale pro přesnou dorážku k levé tyči se na pivotu natáhl Mil´ko při souboji s bránícím hráčem.
35'
Fulnkova střela z pravé spojky dopadla vedle kratší tyče a nadále čekáme na první branku druhého poločasu.
34'
Admella Izard vychytal Kovaříka z levé spojky a ten při snaze o dorážku přešlápl, sudí přisuzují balón Kopřivnici.
33'
Fulnek pokazil přihrávku ze střední spojky na pivota Brita Beníteze, ten se posléze dopustil faulu, ale sudí nechávají výhodu v první fázi hostujícího útoku.
33'
Fulnek posunul míč na pravou spojku Gřese, toho při zakončení na zadní tyč fauloval Naimann.
32'
Admella Izard likviduje křižnou střelu z pravé spojky a tím také útok Jičína končí.
31'
Pískáno proti hostům, jenže Krahulec vypíchl Fulnkovu nahrávku ze střední na levou spojku.
31'
Jičín rozehrál druhou půli.
31'
Každopádně Jičín vede v Kopřivnici po poločase poměrem 13:8 a má nakročeno k vítězství v repríze čtvrtfinále STRABAG RAIL Extraligy 2019. Kopřivnici se moc nepovedl úvod. Hostům fungovala hlavně střelba ze spojek a dohrávka do pravého křídla na Krahulce. Jičín se často prosadil při signalizované pasivitě a při většině útoků Ronalu zvedli rozhodčí ruku. Zatím tedy Jičín má k výhře podstatně blíž, ačkoliv nastoupil bez kapitána Šulce. To domácí se musejí obejít bez gólmana Žingora.
Lubomír Veřmiřovský ještě přesně v čase 30:00 dostal žlutou kartu.
Asistent trenéra Gřes posléze přišel za rozhodčím a moc se mu nelíbil výrok sudích. I Patrik Fulnek si nyní stěžoval na to, že rozhodčí odvolali gól Jonáka.
30'
30'
Jonák si naskočil na levém křídle a překonal Veverku, ten poté protestoval a rozhodčí nakonec branku odvolali a platí tak stav 8:13.
30'
Dolejší pálí přesně z levé spojky na přední tyč.
29'
Donoso poslal míč z levé spojky na pivota, Brito Benítez se otáčel, ale neskóroval. Následně se mu nelíbilo, že rozhodčí nepískli sedmičku.
29'
Chalupa vyráží střelu Drbohlava z levé spojky na bližší tyč a balón tak drží Donoso.
28'
Hostující souhru přerušuje faul Hardta na pravou spojku Hlavu.
28'
Jonák z levé strany neuspěl a hosté mohou kombinovat.
27'
Rychlou kombinaci hostů zakončil Hlava pasem ze střední na pravou spojku, Dolejší se rozeběhl a poslal balón do protějšího spodního rohu brány.
26'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jaromír Petřík).
26'
Gřes opustí palubovku za pomocí spoluhráče a člena realizačního týmu, domácí házenkář kulhá.
26'
Po zákroku Kovaříka na Gřese zůstává domácí spojka ležet v hostujícím brankovišti a nevypadá to vůbec dobře na první pohled.
26'
Pich si vyměnil balón se spoluhráčem a posunul ho do pravého křídla, načež vypálil Krahulec mezi nohama brankáře k opačné tyči.
25'
Oddechový čas pro hosty.
25'
Pichova střela šla mimo branku, při protiútoku se přesunul Veverka proti Fulnkovi ke své levé tyči.
24'
Domácí víceméně ihned přišli o balón.
24'
V signalizované pasivitě nahrál Dolejší na levou spojku Drbohlavovi a ten vystřelil z druhé vlny ke vzdálenější tyči.
23'
Petřík si vybral Veverkovu levou stranu a proměnil třetí kopřivnickou sedmičku v zápase.
23'
Sedmička kvůli faulu Gřese na pravé spojce, Petřík jde na plac.
22'
Teď už se levoruká spojka hostů prosazuje přes bránícího házenkáře z pravé spojky na zadní tyč. Pokud by míč neskončil v síti, tak by se zřejmě pískala sedmička za bránění v brankovišti.
22'
Pich si vyměnil míč se spoluhráčem na pravé spojce, ale jeho pokus byl sražen Hardtem.
21'
Jičín se zřejmě dožadoval odpískání technické chyby Hanuse, jeho sólo pokračovalo a skončilo gólem z levé spojky.
21'
Kovaříkovi se povedla branka z výskoku na levé spojce k první tyči a hosté vedou o tři góly. Domácí si berou timeout.
20'
Kroky Bukovského na střední spojce při nahrávce na levou spojku, útočit bude Ronal Jičín od Veverky.
19'
Hlava nahrál Kovaříkovi na pravou stranu, ten přes bránícího hráče zakončoval mimo tři tyče.
19'
Hlava naznačil přihrávku, obešel Brita Beníteze, ale potom jej zastavil Fulnek.
19'
Hardt si prohlédne kartu, jelikož se dopustil faulu na Kovaříka.
18'
Chalupa si poradil se zakončením Kovaříka z pravé strany na přední tyč, následně se snažil o dorážku a Brito Benítez udělal přešlap do vlastního brankoviště.
17'
Bukovský zastaven faulem na střední spojce. Vzápětí podstřel Fulnka z této pozice vytáhl Veverka levou rukou.
17'
Krahulec využil delšího křižného pasu a skóroval z pravého křídla na bližší tyčku.
17'
Přihrávka Donosa na levou spojku byla až moc prudká a hraje hostující tým.
16'
Donoso nepustil přes sebe zleva Hlavu a rozehraje tak kontr domácího mužstva.
15'
Fulnek nezpracoval nahrávku Gřese na pravé straně a domácí se budou muset bránit.
15'
Gřes minul ze střední spojky levou tyč, ale bylo to s faulem Naimanna.
14'
Pich kontruje trefou z výskoku na pravé spojce přes blok na přední tyč.
14'
Za faul na autora srovnávacího gólu vidí kartu Mil´ko (JIC).
14'
Fulnek se rozeběhl na levé spojce a ze střední vzdálenosti prostřelil brankáře mezi nohama.
13'
Průraz Dolejšího na levé spojce.
13'
Donoso našel po převzetí pasu na pivotu místo z levé strany u kratší tyče.
12'
Krahulec si na pivotu zpracoval nahrávku z pravé spojky a mezi nohama Chalupy odčinil své zahání z předchozí akce!
12'
Domácí nahodili míč na Hanuse na pravou stranu a ten přidal svou druhou trefu ze hry.
11'
Domácím nevyšla dohrávka do pivota. Veverka vyhodil míč na pravou stranu, ale Chalupa se nenechal přehodit levačkou Krahulce.
11'
Fulnek tentokráte selhal proti Veverkovi, ten šel na zem a zakročil nohou proti tahounovi domácího mužstva.
10'
Hosté bránili pravou spojku Gřeše v brankovišti, karta pro Dolejšího a navíc sedmička.
10'
Technická chyba Dolejšího na levé straně bere Jičínu balón.
9'
Hanus zaznamenal zprava první a zároveň poslední přesilovkový gól domácích.
9'
Krahulec si na pravém křídle naskočil na přihrávku Štěpána Drbohlava z pravé spojky a umístil svou střelu k bližší tyči.
9'
Hosté kombinují bez brankáře a už je jim signalizovaná výhoda.
8'
Fulnek nahrával ze spojky přes blok pivotovi, ale do pasu se vložila obrana hostů, a tak nadále platí, že domácí se neprosadili ze hry.
7'
Za zákrok na Donosa dostává hostující Kovařík dvě minuty.
7'
Ronal rychle přistoupil k Donosovi a Fulnkovi, přerušil tak útok Kopřivnice.
6'
Kovařík skóruje křížem z levé spojky.
6'
Fulnek fauloval zleva a nařízenou sedmičku poslal Krahulec pod víko.
6'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Patrik Fulnek).
5'
Donoso s Fulnkem posunuli míč na pivota Brita Beníteze a ten ve vyložené šanci mířil k levé tyči, kterou si vykryl Veverka.
4'
A právě bývalý hráč Zubří vystoupal do vzduchu na pravé spojce a zakončil na přední tyč.
4'
Domácí jsou docela agresivní v obraně, nyní jim byl odpískán faul na Picha na střední spojce.
4'
Domácí útok měl krátkého trvání a následuje tak postupný útok hostujícího celku.
3'
Kovařík dohrál míč z levé spojky do levého křídla, ale to vychytal Chalupa v kopřivnické brance.
3'
Hardt fauloval Kovaříka, hosté se nemohou dostat k zakončení a sudí už mají ruku nahoře.
2'
Pich byl zdvojený při nahrávce z pravé spojky, rozhodčí pískl devítku pro hostující mužstvo.
1'
Fulnek trefil pravačkou o zem levou šibenici proti Veverkovi.
1'
Fulnek nahrál z pravé strany na pivota Brita Beníteze, ten byl stržený, sedmička.
1'
Brito Benítez vyhodil míč. Kopřivnice navlékla žluté dresy, zatímco Jičín červené.
1'

KH ISMM Kopřivnice: Admella Izard, Chalupa – Brito Benítez, Fulnek, Doležel, Donoso Andalaft, Střelec, Jonák, Bukovský, Hardt, Hanus, Jan Gřes.

HBC Ronal Jičín: Machalický, Veverka – Rychna, Knittl, Martin Kovařík, Bareš, Naimann, Doškář, Krahulec, Thorovský, J. Dolejší, Pich, Hlava, Š. Drbohlav, Miľko, Kubík.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
KH ISMM Kopřivnice
Kopřivnice odehrála o dva zápasy méně než Jičín a získala v letošní sezoně celkem čtrnáct bodů. Momentálně se nachází v tabulce STRABAG RAIL Extraligy na osmém místě o bod před Hranicemi, kde se představí příští víkend v nesmírně důležitém zápase. Po restartu soutěže porazil domácí tým pouze loňského nováčka z Maloměřic, a to doma i venku. V posledním zápase na své palubovce nestačil na pražskou Duklu těsně 30:31, když v závěrečné minutě neproměnil dvě sedmičky.

Mezi opory mužstva bývalého házenkáře Karviné Lubomíra Veřmiřovského patří spojka Patrik Fulnek, člen širšího reprezentačního kádru, nebo Chilan Donoso, což byl poté, co český tým odvolal účast na mistrovství světa, jediný zástupce STRABAG RAIL Extraligy na světovém šampionátu v Egyptě. Zmínit můžeme také ještě předsezonní posilu domácích házenkářů, kdy se příchodem z Barcelony oblékl do kopřivnického dresu Španěl Ignasi Admella Izard.
HBC Ronal Jičín
Hosté jdou do dnešního zápasu z šestého místa, když v šestnácti odehraných duelech nasbírali na své konto celkem sedmnáct bodů. Jičín se pokusí přidat třetí výhru za sebou, uplynulých dvou zápasech urval dva body z Hranic, kde zvítězil o gól. Následně doma deklasoval Zubří o jedenáct branek, když o osudu utkání rozhodlo šestnáct minut, ve kterých ROBE skórovalo pouze jednou.

Jičín se spoléhá hlavně na kapitána Ondřeje Šulce, který během loňské sezony uvažoval o ukončení kariéry, ale tím, že se sezona z jistých důvodů nedohrála, tak zkrátka řekl, že takovým způsobem nechce končit a nadále na spojce táhne hostující mužstvo. Vítěz nejvyšší české házenkářské soutěže 2013 se může opřít také o brankáře Filipa Veverku. Před sezonou jej posílil bývalý hráč Dukly Praha Jakub Kastner, který se na české palubovky vrátil z Nizozemska.
Vzájemné zápasy
Jedná se o reprízu čtvrtfinále 2019, ve kterém Jičín vyhrál 3:1 na zápasy, když zvítězil v prvním duelu na palubovce soupeře a následně si zbylé dva potřebné body připsal pokaždé v domácím prostředí. V loňské sezoně se ale dvakrát radovala Kopřivnice. Nejprve venku 29:25 a potom doma 32:30. V tomto ročníku STRABAG RAIL Extraligy se oba celky utkají vůbec poprvé.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 18. kola STRABAG RAIL Extraligy, ve kterém se střetnou KH ISMM Kopřivnice a HBC Ronal Jičín. Začínáme v 18:00.