Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Jičín - 23. ledna 2021   17:00

Lovosice
Lovosice
1' Strazdiņš  • 2' M. Jonsson  • 5' Stach  • 6' Trkovský  • 9' Kupa  • 12' Holubec  • 13' Holubec  • 18' J. Motl  • 24' J. Motl  • 25' Jonáš  • 27' Trkovský  • 29' Holubec  • 32' Kupa  • 33' Holubec  • 35' J. Motl  • 37' J. Motl  • 46' Strazdiņš  • 48' Trkovský  • 51' Trkovský  • 53' Trkovský  • 54' J. Motl  • 55' Strazdiņš  • 57' M. Jonsson  • 60' Kupa
30:29
(17:17)
Jičín
Jičín
2' O. Šulc   • 3' Rychna   • 4' Kastner   • 7' O. Šulc   • 8' Rychna   • 9' O. Šulc   • 10' Miľko   • 11' Kastner   • 13' Bareš   • 14' Martin Kovařík   • 15' Miľko   • 16' O. Šulc   • 19' J. Dolejší   • 20' Martin Kovařík   • 28' Hlava   • 33' J. Dolejší   • 36' Krahulec   • 39' Rychna   • 40' J. Dolejší   • 43' Kubík   • 46' J. Dolejší   • 47' Miľko   • 49' Doškář   • 49' Pich   • 52' Kubík   • 53' J. Dolejší   • 55' Pich
Lovosice
Valášek, Vychodil
SH Chemik
Jičín

To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním vítězství Lovosic vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
HK FCC Město Lovosice – HBC Ronal Jičín 30:29 (17:17)
Nejvíce branek: Jonsson 7/5, Motl 6/1, Trkovský 5 – Dolejší 5, Šulc 4, Kubík 4/2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 8/6 – 3/2. Vyloučení: 5:5. ČK: Zourek, Kylíšek – Bareš, Kovařík.
Je za námi hodně napínavé utkání, ve kterém nechybělo snad vůbec nic – několik červených karet, plno vyloučení na obou stranách, celkem 59 branek a nervy až do samotného konce zápasu. I ve druhém poločase pokračovala přetahovaná o každou branku, kterou vstříc osudu vyhrála družina Lovosic, které zařídil 2 body Jiří Günl, který si v posledních sekundách zápasu poradil se sedmičkou Zdeňka Kubíka. Lovosice si tak v domácím prostředí po středeční výhře nad Brnem připisuji i skalp Jičína.
60'
Jičín měl k dispozici navíc sedmimetrový hod, který ale dokázal Günl vytěsnit mimo tři tyče! Lovosice si tak z dnešního utkání odnesou 2 body.
60'
Rozhodčí počtvrté(!!) v zápase sahají do kapsy pro červenou kartu. David Kylíšek je vyloučen, ačkoli to z mého pohledu vypadalo jako klasický házenkářský zákrok v obraně, jakých je ve hře opravdu hodně.
60'
Do konce zápasu zbývá 12 sekund, Dolejší se ocitá na zemi a chytá se za hlavu.
60'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Jičína.
60'
Oddechový čas pro HBC Ronal Jičín.
60'
Kupa naznačil přihrávku do strany na Jonssona, ale místo toho se prodral do střelecké pozice, ze které skóruje do protipohybu Veverky. Na lavičce Lovosic propukají emoce radosti. Do konce utkání zbývá 37 sekund, Jičín má dostatek času na vyrovnání.
60'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Lovosic.
60'
Oddechový čas pro HK FCC Město Lovosice.
60'
Probíhá poslední minuta utkání.
59'
Hosté už pod pohružkou pasivní hře museli zakončovat. Pich poslal míč přesně doprostřed brány, s čímž si Günl bezproblémově poradil.
58'
Šance na straně Lovosic zůstala nevyužita. Do útoku se tak posouvají zpět hráči Jičína.
58'
Lovci mají šanci jít zpět do vedení. Akce Jičína byla zakončena nepřesným zakončením.
57'
To ale domácí nemusí mrzet, Jonsson se po delší době střelecky probudil a pro Lovosice v pravou chvíli. Švédský legionář ve službách Lovosic srovnává stav utkání.
56'
Veverka vykopl Motlův střelecký pokus ze sedmimetrového hodu.
56'
Domácí obrana dokázala zblokovat střelu soupeře a na druhé straně se píská sedmimetrový hod za faul na Kylíška.
55'
Strazdinš dostal na pravém křídle dostatek prostoru pro proskok do brankoviště a příliš dlouho se svou šancí na střelu nečekal. Lovosice jsou stále na dostřel svému soupeři.
55'
Trkovský minul míč při pokusu o jeho vypíchnutí a tím se otevřel prostor na střelu pro Picha, který svou nabídnutou šanci využívá.
54'
54'
54'
Zatímco Jičínu se akce nepovedla a míč se prolétl těsně vedle domácí svatyně, Motl byl za Lovosice daleko úspěšnější. Rozdíl ve skóre je pouhá 1 branka a v zápase je zaděláno znovu na drama.
53'
Bareš neusnesl tíhu okamžiku a hodně neohrabaně poslal Trkovského po vstřelení branky k zemi. Rozhodčí neváhají, okamžitě přerušují hru a je k vidění už třetí červená karta v utkání!
53'
Na druhé straně se do vzduchu pověsil a následně do střeli opřel Trkovský, který si připisuje svou pátou branku.
53'
Za to Dolejší měl správně seřízená mířidla a nedal Günlovi žádnou šanci na zákrok.
52'
Napošesté už Jonsson nebyl úspěšný z nařízeného sedmimetrového hodu. Zastavila ho konstrukce brány.
52'
Kubík i přes zákrok Günla propasíroval míč do brány domácích. Brankář Lovosic si na míč sáhl, i přesto prošel míč brankovou čáru.
51'
Zourek strčil do těla zakončujícího Doškáře, který upadl hodně nešťastně a musel ho ošetřovat lékař týmu. Rozhodčí po dlouhé diskusi vytahují červenou kartu a v dnešním utkání dohrál i Daniel Zourek!
51'
Poprvé zastavila Trkovského obrana, podruhé už na něj byla krátká, včetně Veverky, který nezastavil střelu na vzdálenější tyč.
50'
50'
49'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Pavel Pich).
49'
Trkovský byl až moc přesný při zakončení a orazítkoval pouze horní tyč hostující svatyně. Jičín má možnost utéci do dvoubrankového vedení.
49'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Daniel Doškář).
48'
Trkovský se vrhl do zakončení, i když proti němu stáli hned tři protihráči. Ty dokázal domácí střelec přetlačit a poté poslat míč mezi nohama Veverky do sítě soupeře.
47'
S prvním zakončením si Günl poradil, na dorážku Miľka z brankoviště už ale dosáhnout nedokázal.
47'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jiří Motl).
46'
Strazdinš poslal míč nebezpečně podél hlavy Veverky do sítě Jičína. Domácí hráč se po tomto zakončení hostujícímu brankáři na dálku omlouvá.
46'
Dolejší nachytal střelou z kroku nepřipraveného Günla, který podle svého pohybu čekal další nahrávku do strany.
45'
Jonsson se pokoušel najít mezírku mezi nohama Veverky. Ten si toto místo dostatečně pohlídal a nepřipustil změnu skóre.
45'
Kovařík je potřetí v utkání vyloučen. Rozhodčí si toho původně nevšimli, ale delegát zakročil a upozornil rozhodčí na původní chybu. Martin Kovařík (JIC) v dnešním utkání dohrál!
44'
Poprvé v zápase si Jonsson ze sedmimetrového hodu vybral levý spodní roh jičínské brány. Veverka šel instinktivně doleva, takže Jonsson bezproblémově proměňuje.
43'
Motl měl sice problémy se zpracováním míče, přesto ho ale dokázal v ruce zkrotit a naskočit do brankoviště, kde ho bránil jeden z hostujících obránců. Rozhodčí po tomto kontaktu nařizuje sedmimetrový hod pro Lovosice.
43'
Kubík poslal na začátku třinácté minuty Jičín ve druhém poločase poprvé do vedení o jednu branku.
42'
Na druhé straně hrací plochy si vylámal zuby na Veverkovi lotyšský hráč Strazdinš.
42'
Hlava se pokoušel o branku, která by znamenala pro Jičín poprvé vedení v druhém poločase. Mezi tři tyče se jeho rána nevešla.
40'
Za to Dolejší propasíroval míč do sítě Lovosic i přesto, že Günl míč zasáhl. Míč se mu ale po odrazu od ruky odrazil za záda.
40'
Celou tíhu situace vzal na sebe Motl, střelou z kroku ale nedokázal najít recept na Veverku.
39'
Lovosicím už se vrátil pátý hráč do pole. Rozhodčí už jim ale signalizují pasivitu.
39'
Hosté velmi rychle využívají dvojnásobnou početní výhodu, která bude trvat ještě celou 1 minutu. Na konci pohledné akce se objevil Rychna, který poslal míč Günlovi mezi nohy.
38'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský).
38'
Po sérii dohadů nad zákroky bránících hráčů nakonec rozhodčí sáhli k vyloučení Jiřího Boučka. Síly na palubovce se tak v tuto chvíli srovnávají.
37'
Motl tentokrát zakončuje ze svého oblíbeného levého křídla a i tentokrát je úspěšný.
36'
Kovařík (JIC) je podruhé v utkání vyloučen na dvě minuty a při dalším pobytu v obraně si bude muset dávat na své počínání velký pozor, jinak mu hrozí červená karta!
36'
Jičín dohrál akci do pravého, kde operuje Krahulec a obloučkem překonal Günla.
35'
Motl se zjevil na vteřinu na falešném pivotu a hned si připisuje svou dnešní čtvrtou trefu v utkání. Veverka se jen krčil u tyče, aby ho míč nezasáhl do hlavy.
35'
Na druhé straně exceluje také Veverka, který si poradil se zakončením Strazdinše. Jonsson se pokoušel ještě o dorážku, ta se ale mezi tři tyče nevešla.
34'
Günl si připisuje velmi dobrý zákrok proti zakončení Kovaříka, kterému čelil tváří v tvář na brankovišti.
33'
Holubec s pořádnou dávkou štěstí poslal míč o obě tyče do sítě Jičína. Veverka už jen sledoval, jak se celá akce vyvine.
33'
Dolejší ale dalekonosnou střelou kontruje velmi rychle. Obrana domácích se nedokázala ani pořádně včas seřadit.
32'
Lovosice byly v ohrožení, jelikož jim byla signalizována pasivní hra. Kupa nakonec v plné rychlosti a z kroku poslal podstřelem míč mezi nohy Veverky.
31'
Tak dlouho si hosté pohrávali s míčem a snažili se uvolnit své levé křídlo, až právě Kastner nedokázal zachytit míč na hrací ploše a domácí se tak velmi snadno dostávají na míč.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:54.
Většinu prvního poločasu opanovali hráči Jičína, kteří se ujali vedení už v 8. minutě a od té doby to byli oni, kdo udávali tempo utkání. Ještě ve dvacáté minutě vedli hosté o 4 branky a nic nenasvědčovalo tomu, že by dali domácím ještě šanci. Jenže do brány Lovosic se postavil Günl, který několika zákroky pomohl svým spoluhráčům a ti za odměnu začali proměňovat své střelecké pokusy. Poločas byl zakončen sedmičkou po čase, kterou Motl zařídil remízový stav poločasového skóre 17:17.
30'
30'
Toho se při absenci Jonssona ujal Jiří Motl, který s přehledem poslal míč do levého horního rohu brány a dává tak prvnímu poločasu svou konečnou tvář.
30'
Kupa si došel do brankoviště pro faul. Lovosice budou zahrávat "po čase" sedmimetrový hod.
30'
Trkovský vypíchl soupeři míč a poté si došel pro faul, domácí se snaží v samém závěru o vstřelení vyrovnávací branky.
30'
Rozhodčí společně s delegátem utkání řeší nějaké neshody domácí lavičky směrem ke stolečku časoměřičů. Konec prvního poločasu se nám tak lehce prodlužuje.
30'
Lovosice se budou muset na dvě minuty obejít bez svého nejlepšího střelce Jonssona, který je vyloučen po úderu soupeře do obličeje.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Jonsson našel velmi snadno na brankovišti Holubce, který po obrátce o 180 stupňů překonal Machalického a rázem je rozdíl ve skóre o jedinou branku.
29'
Na druhé straně hrací plochy se blýskl dalším zákrokem Jiří Günl.
28'
Jonsson proměňuje čtvrtou sedmičku domácích na totožné místo jako všechny předchozí – pravý spodní roh hostující brány.
28'
Rychna společně s Kastnerem se pověsili Kupovi za dres a krk a poslali ho wrestlingovým způsobem k zemi. Mimo nařízeného sedmimetrového hodu je tu také vyloučení Rychny.
28'
Moc času neuběhlo a Jičín ihned kontruje, jmenovitě Lukáš Rychna.
27'
Trkovský se objevil na střední spojce, na místo jeho oblíbené levé spojky, i přesto si střelou o zem poradil s Machalickým, kterému prošla střela pod nohama.
26'
Kubík proměňuje i druhou nabídnutou šanci při exekuci sedmimetrového hodu. Jičín je tak rázem zpět v tříbrankovém náskoku.
26'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Uvis Strazdiņš).
25'
Jonáš střílel zpoza dvou spoluhráčů, přesto se Machalický prolétl a zmírnil razanci zakončení Jonáše, k úplnému zákroku ale scházelo pár milimetrů.
25'
Kubík se stává úspěšným exekutorem trestného hodu.
25'
Sedmimetrový hod se odpískal také na druhé straně hrací plochy. Jičín má vůbec první možnost skórovat z hranice sedmi metrů.
24'
Domácí se přeci jen dočkali. Motl v početní výhodě v obraně vypíchl soupeři míč a poté po individuální akci zakončil úspěšně do sítě Jičína.
24'
Günl si připisuje další velmi dobrý zákrok, ale následně nedosáhl Strazdinš i přes skok na míč.
23'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Maximilian Jonsson).
23'
Naimann poslal na pravém křídle k zemi Heřmanovského, který byl v evidentní stoprocentní šanci na vstřelení branky. Rozhodčí po ošetření domácího hráče neváhají a mimo nařízení sedmimetrového hodu také posílají Naimanna na dvě minuty na střídačku.
23'
Günl teď náramně vychytal nahazovačku Jičína, na jejímž konci se ocitl Kovařík.
22'
Kylíšek se snažil rychle rozehrát a poslat míč na nabíhajícího Heřmanovského. Pro druhého jmenovaného ale letěl míč příliš vysoko, než kam byl schopen dosáhnout.
22'
22'
21'
Machalický si dvakrát po sobě poradil se střelci Lovosic, zatímco Jičín neuspěl také, ale pouze jednou.
20'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Josef Jonáš).
20'
Dnes to není ze strany Lovosic ta obrana, kterou jsme mohli pozorovat například ve středu v utkání s Brnem. Kovařík proběhl mezi hráči jako nůž máslem a přidává už čtrnáctou branku Jičína.
19'
Hosté hrají v plném počtu.
19'
Dolejší s hodně velkým štěstím dopravil míč do sítě Lovců. Míč totiž Hrdlička zblokoval, ale i tak se míč zkutálel za brankovou čáru.
18'
Zourkovi se povedlo nadvakrát vyšťournout míč z rukou pivota soupeře a pak tak dlouho váhal s přihrávkou či střelou přes celou délku hrací plochy, až musel vše vyřešit přes sérii nahrávek Motl, který měl na brankovišti volný prostor pro náskok a následné zakončení pod horní tyč.
17'
Jenže akce domácích končí vypíchnutím míče soupeře. Jičín se tak může pokusit vstřelit branku v početní nevýhodě.
17'
Kovařík je prvním potrestaným hráčem v utkání za úder Jonáše do obličeje. Lovosice si tak zahrají dvouminutovou "přesilovku".
16'
16'
16'
Jičín trestá každou chybu Lovosic a obrana Lovosic rozhodně nefunguje tak, jak by si domácí představovali. Šulc přidává už čtvrtý přesný zásah ze střední vzdálenosti.
15'
Už to vypadalo, že bude zakončovat Šulc, ale našel hodně šikovně Miľka, který si na brankovišti poradil se svým strážcem i Hrdličkou v bráně.
15'
K jeho exekuci se postavil Jonsson, který i tentokrát vymetl pravý spodní roh jičínské brány.
15'
Po faulu na Zourka je odpískán sedmimetrový hod pro Lovosice.
14'
Nejlepší střelec v dresu Jičína se rozjíždí, první branku zápasu zapisuje ve 14. minutě.
13'
Lovosicím se nebývale daří souhra s pivotem. Holubec si připisuje druhou branku v krátkém sledu.
13'
Bareš pláchl všem obráncům po úspěšném zákroku Machalického a bez zbytečných problémů zasunul míč k pravé tyči.
12'
Obrana Lovosic byla snad poprvé v utkání dostatečně důrazná, aby ubránila akci soupeře, přestože musel Hrdlička zasahovat.
12'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Daniel Zourek).
12'
Domácí vystřídali v útoku pivota. Stacha nahradil Holubec a hned se zapisuje do střeleckých statistik.
11'
Kastnerovi nabídla lovosická obrana příliš prostoru. S nastalou situací si zkušený hráč Jičína dokázal poradit jak nejlépe mohl.
11'
10'
Po další neúspěšné akci Lovosic se Jičínu povedlo navýšit vedení zásluhou Miľka.
9'
Až příliš snadno se dostal Šulc do střelecké pozice, což svým svěřencům vyčítá i trenér Landa. Jičín jde podruhé v utkání do vedení.
9'
Už to vypadalo, že Kupa rozdá míč svým spoluhráčům, nakonec ale přihrávku odmítl a poslal míč do sítě Jičína.
8'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Michal Naimann).
8'
Rychna poslal míč mezi nohy Hrdličky, který nestačil své nohy včas scvaknout k sobě.
7'
Šulc využil svůj pohyb a rychlost a ze země poslal míč mezi tři tyče lovosické brány. Hrdlička jeho ránu nedokázal zlikvidovat.
6'
Domácí ubránili soupeřovu akci, z čehož mohl těžit Trkovský, který zakončil trhák nekompromisně pod horní tyč.
6'
Stach se dostal do další vyložené šance, tentokrát si s jeho zakončením ale Machalický poradil.
5'
Míč se dostal po pohledné akci až na pivota, kde dnes operuje Stach, který si připisuje první branku v dnešním střetnutí.
4'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Jakub Kastner).
4'
Nacvičená akce Lovosic končí zákrokem Machalického. Na druhé straně se povedlo vytěsnit střelu také Hrdličkovi.
3'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Patrik Stach).
3'
Rychna i přes těsné bránění Stacha dokázal dopravit míč do brány, ačkoli mu musela pomoci konstrukce brány.
3'
Trkovského střelecký pokus o zem končí vysoko nad.
2'
Šulc z nepřipravené pozice poslal podstřelem míč vstříc bráně, který se zastavil až za zády Hrdličky. I Jičín si tak připisuje svou úvodní branku utkání.
2'
Jonsson přízemní střelou překonal nepřipraveného Machalického.
2'
Jičínská akce končí v autu po nepřesné rozehrávce na pravé straně.
1'
Skóre utkání otvírá z pravého křídla lotyšský reprezentant Strazdinš.
1'
Výhodu úvodního výhozu mají hráči Lovosic.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec, Kupa, Strazdiņš, J. Motl, Bouček, V. Kovář, Trkovský, M. Jonsson, Zourek, Jonáš, Stach, Heřmanovský, P. Jahn, Kylíšek.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Hlava, J. Dolejší, Bareš, Naimann, Martin Kovařík, Miľko, O. Šulc, Pich, Doškář, Thorovský, Kastner, Kubík.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Rozhodčimi dnešního utkáni je dvojice Mojmír Valášek a Jaroslav Vychodil.
Vzájemné zápasy:

Pokud bychom hledali v historických tabulkách první souboj těchto dvou odvěkých rivalů v extralize, museli bychom se podívat až do října roku 1998. V tehdejším premiérovém vzájemném zápase vyhrál Jičín v poměru 31:25 a od té doby oba celky sehrály velké množství dalších vzájemných střetnutí.

2. března 2020: Jičín – Lovosice 31:23
8. listopadu 2019: Lovosice – Jičín 30:27
8. prosince 2018: Jičín – Lovosice 31:23
15. září 2018: Lovosice – Jičín 21:19
17. března 2018: Lovosice – Jičín 21:20