Házená - Extraliga muži - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Hranice - 27. ledna 2022   19:00

Jičín
Jičín
7' Kastner  • 7' Freiberg  • 8' Freiberg  • 10' M. Kovařík  • 11' A. Dolejší  • 11' A. Dolejší  • 14' Freiberg  • 20' M. Kovařík  • 21' A. Dolejší  • 22' Hlava  • 23' J. Dolejší  • 24' A. Dolejší  • 25' M. Kovařík  • 35' O. Šulc  • 37' Kastner  • 40' Freiberg  • 41' Freiberg  • 43' Kastner  • 45' Kastner  • 47' Thorovský  • 54' Hlava  • 54' Matouš  • 56' Hlava  • 57' Doškář  • 58' Hlava  • 59' Matouš  • 59' Doškář
30:17
(15:8)
Hranice
Hranice
2' Piwko   • 8' Urbański   • 9' Zbránek   • 13' Noworyta   • 17' Pinkas   • 30' Bandy   • 36' Zbránek   • 37' Zbránek   • 42' Plaček   • 44' Plaček   • 47' Ciborán   • 48' Brož   • 52' Pinkas   • 54' Urbański
Jičín
Veverka, Machalický – Rychna, J. Dolejší, Freiberg, Naimann, Hlava, M. Kovařík, Doškář, O. Šulc, Pekař, A. Dolejší, Thorovský, Kastner, Matouš.
Šlezingr, Špunar
hala Jičín
Hranice
Juráš, Kučerka – Pinkas, Plaček, Ciborán, Padalík, Piwko, Fulneček, D. Lefan, Zbránek, Bandy, Brož, Vincour, Noworyta, Urbański.

HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 30:17 (15:8)
Nejvíce branek: Freiberg 5, A. Dolejší 4, Kastner 4, Hlava 4, J. Dolejší 4/3 – Zbránek 3, Piwko 3/2, Pinkas 2, Urbański 2, Plaček 2. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/3. Vyloučení: 6:3.
Házenkáři Jičína rozdrtili předposlední Hranice 30:17 a zapisují teprve čtvrtou letošní extraligovou výhru. Hosté sehráli vyrovnanou partii pouze v úvodu, ještě v 19. minutě platilo skóre 8:7, pak si ale Jičín sedmigólovou šňůrou vytvořil rozhodující náskok. Dnes mu výtečně zachytali oba brankáři, třemi chycenými sedmičkami se blýskl Machalický. V závěru Hranice odpadly a zápas skončil opět sérií šesti branek v jejich síti.
60'
Z posledního útoku v zápase vyráží Machalický Lefanovu střelu na zadní tyč.
59'
Jubilejní třicítku završil dělovkou z výskoku z devítimetrové čáry Daniel Doškář.
59'
Ještě jednou svolává hráče k poradě jičínský kouč Petr Mašát.
59'
Filip Matouš měl do prázdné brány snadnou práci. Cementáři již nemají co ztratit a chodí do útoku v sedmi, inkasují ovšem pátý gól v řadě.
58'
Hlavův zásah dostává Východočechy do dosud nejvyššího vedení.
58'
Machalický vsedě zázračně vyškrábl Ciboránovu střelu, za pár vteřin se ovšem blýskl také jeho protějšek Juráš.
57'
Po Lefanově střele do tyče se z protiútoku a do protipohybu pěkně trefuje premiérově jičínský Daniel Doškář.
56'
Martin Hlava prostřelil z dálky hranického brankáře pod nohy.
55'
Oddechový čas pro domácí.
54'
Filip Matouš v oslabení pálí tvrdě a přesně do skuliny z levé spojky.
54'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Michal Naimann).
54'
Artur Urbański si naběhl na pravé spojce a kromě získané přesilovky ještě svou akci zakončil o zem pod nohy domácího brankáře do sítě.
54'
Z pravé spojky pod břevno odpovídá po sedmiminutovém půstu Jičína Martin Hlava.
52'
Rychlý náběh do mezery v obraně zakončuje přesnou trefou Matyáš Pinkas.
51'
Ani Luděk Piwko nepřekonal ze sedmičky Machalického, který dnes pustil jen jednu ze čtyř.
51'
Cementáři jsou na hřišti v sedmi lidech v poli, jejich postupný útok je zastaven nedovoleně zákrokem na Noworytu.
49'
V jičínské bráně se objevil znovu Machalický. Nejdříve vystihl podstřel přes obránce, poté i Vincourův lob. To byla překrásná dvojice zákroků.
49'
Oddechový čas pro hosty.
48'
Šulcovu ránu pod břevno vytěsnil Juráš do ochranné sítě.
48'
Další rychlou akci Hranic zakončuje úspěšně Radim Brož.
47'
Martin Ciborán se vysmýkl těsné osobní obraně a střílí přesně do sítě.
47'
Šimon Thorovský proměňuje samostatný protiútok.
46'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Petr Freiberg).
45'
Tak i druhý z trenérů už je oceněn žlutou kartou. Za protesty si ji vysloužil hranický Jaroslav Hudeček.
45'
Jakub Kastner vybojoval míč a snadno zakončuje do prázdné brány cementářů.
44'
Okamžitě reaguje zprava prudkou střelou o zem hostující Plaček.
43'
Samostatný únik z protiútoku nezahodil ani Kastner a Jičín vede již o devět gólů.
43'
Jiří Dolejší proměňuje sedmičku lahůdkovým obloučkem přes brankáře.
42'
Jan Plaček skóroval z pravého křídla při hře 5 na 5.
42'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Šimon Thorovský).
41'
Šulc s Freibergem si zopakovali předchozí spolupráci, tentokrát to měli lehčí proti pětičlenné obraně hostů.
41'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jan Zbránek).
40'
Šulc hezky prostrčil míč na pivota Freibergovi, který tváří v tvář gólmanovi opět zvyšuje na sedmibrankový rozdíl.
38'
Z levé spojky neprostřelil Veverku zcela volný Piwko.
37'
Jakub Kastner z pravého křídla našel prostor u vzdálenější tyče.
37'
Zbránek zachytil dlouhý výhoz hranického gólmana a snadno umístil míč do prázdné brány.
36'
Naopak z protiútoku prostřelil jičínského brankáře Jan Zbránek.
36'
Šulcův znamenitý průnik končí střelou těsně vedle zadní šibenice.
35'
Filip Veverka na druhé straně vyškrabuje prudkou střelu pod břevno.
35'
Těsně před odpískáním pasivity prudkým spodním švihem z dálky skóruje Ondřej Šulc.
34'
Až třetí hranický exekutor, Jakub Padalík, vyzrál ze sedmimetrového hodu na domácího žolíka Machalického.
34'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava).
33'
Ani jičínský Hlava křížnou střelou netrefil mezi tyče, jenže stalo se tak vinou faulu.
32'
Přes celé hřiště netrefuje jeden z házenkářů Hranic prázdnou jičínskou bránu.
31'
Akce hostů končí nepřesnou střelou, dopředu jdou bez brankáře domácí.
31'
31'
Do 20. minuty se hrála vyrovnaná házená, Hranice v úvodu utkání držel brankář Kučerka. Poté ale přišla sedmigólová šňůra Jičína, navíc se dvěma vychytanými sedmičkami hostů, a navzdory snížení v posledních vteřinách poločasu už cementáři se zápasem sotva něco udělají.
30'
30'
Těsně před přestávkou ukončuje jedenáctiminutové střelecké mlčení Hranic podstřelem k tyči Lukáš Bandy.
30'
Při signalizované pasivitě Jičína pálil z nouze Doškář jen do rukou protihráče.
29'
Úžasný zákrok Machalického! Vystřelenou dlaní zastavuje další sedmimetrový hod, kterého se ujal Plaček.
29'
Střelu pronikajícího Bandyho sice Veverka vyrazil, ale je pískána sedmička.
28'
Naopak Jiří Dolejší se ze sedmimetrového hodu trefuje přesně pod břevno.
27'
David Machalický zázračně vykopává Fulnečkovu střelu z pivota po skvělém prostrčení od Urbańského.
27'
Jičínský trenér posílá na sedmičku do brány Machalického, který se uvedl parádním zákrokem proti střele Urbańského!
26'
Doškář střílel v přesilovce do mezery v oslabené obraně, náhradní brankář Hranic Juráš jeho pokus chytá.
25'
25'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Martin Ciborán).
25'
Jičínští pěkně zavířili před soupeřovým brankovištěm, po několikeré výměně míče zavěsil Martin Kovařík z výskoku, navíc si vynutil faul a přesilovku.
24'
Urbańského dělovka z devíti metrů otřásla břevnem a míč má opět Jičín.
24'
Jiří Dolejší opět uvolnil mladšího bratra Aleše, který zakončil nájezd znovu přesně a je to již o šest gólů.
23'
Přesouvající se Veverka na čáře se štěstím vyškrabuje střelu pod břevno.
23'
Jiří Dolejší proběhl půl hřiště a průnik zakončil gólovou trefou pod břevno.
22'
Martin Hlava si vyskočil na spojce a posadil míč přesně k tyči vedle stojné nohy hostujícího gólmana.
21'
Moravané museli položit míč po útočném faulu a rychlý protiútok bratrského dua Dolejších zakončuje mladší Aleš.
20'
Po krásné Šulcově křížné přihrávce proskočil hranickou obranu Martin Kovařík a zavěsil.
19'
Ze sedmimetrového hodu prostřelil Veverku se štěstím Luděk Piwko.
19'
Domácí trenér Petr Mašát se vztekal na rozhodčí, kteří podle jeho názoru nechali Hranice hrát z autu, a dostává žlutou kartu.
18'
Jiří Dolejší předal míč Šulcovi, jehož prudký švih pod břevno vyráží hranický brankář Kučerka.
17'
Po obnovení hry snižuje Matyáš Pinkas.
17'
Oddechový čas pro hosty si vyžádal Jaroslav Hudeček.
16'
Kovařík zapracoval v obraně, sebral hostům míč a drží ho jako cennou kořist v objetí.
15'
Výbornými zákroky se v rychlém sledu blýskli oba brankáři, mezitím je Jičín v plném počtu.
14'
Petr Freiberg se obtočil kolem obránce a zavěsil z brankoviště pod břevno.
13'
Přesilovku využívá Noworyta ke snížení stavu.
13'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jakub Kastner).
12'
Upravuje se hrací plocha.
11'
Kuriózní gól Jičína. Kovařík našel dlouhým pasem Hlavu, který ze samostatného nájezdu zakončil do tyče, odražený míč však zachytil Aleš Dolejší a dorážku již umístil do sítě, kam se mezitím stačil vrátit brankář Hranic.
11'
Rychlý brejk v přesilovce po výborné obraně jičínského mužstva využívá Aleš Dolejší.
10'
První vyloučení Cementu Hranice obstaral faulem na Kovaříka druhý z exkarvinských posil Nikolas Noworyta.
10'
Martin Kovařík se prosmýkl obranou na levou spojku, zakončil přesně a ještě vybojoval faul.
9'
Opět je srovnáno zásluhou Jana Zbránka.
8'
Hned po rozehrávce však zakončil jičínský útok úspěšně Freiberg.
8'
Jedna ze dvou posil hostů z Karviné, Polák Artur Urbański, ranou pod břevno vyrovnává.
7'
Další rychlý protiútok Jičína, který dostává poprvé do vedení Petr Freiberg.
7'
Hlava vystihl hranickou rozehrávku a dlouhým výhozem přes celé hřiště našel rozběhnutého Kastnera, který sám před brankářem nezaváhal.
6'
Josef Kučerka je zatím ze hry neprůstřelný, vystihl i ránu Jiřího Dolejšího přes obránce.
5'
Střela hranického Urbańského se odráží od tyče, hosté zachytili odražený míč.
4'
Jiří Dolejší ze sedmičky také nezaváhal a snižuje.
4'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Luděk Piwko).
4'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Radim Brož).
3'
Luděk Piwko navíc proměňuje nařízenou sedmičku.
3'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík).
3'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Hlava).
2'
Stejné řešení zkusil domácí Jiří Dolejší, ale trefil jen Kučerkovu nohu.
2'
Naopak TJ Cement Hranice z prvního útoku otevírá skóre, prudkým obstřelem to zařídil Luděk Piwko.
1'
Nestárnoucí Kučerka chytá Kovaříkovu střelu po průniku na pravou spojku.
1'
Domácí házenkáři budou rozehrávat v tmavomodrých dresech, hosté mají světlejší odstín modré.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický, Pleva – Rychna, J. Dolejší, Freiberg, Naimann, Hlava, Kovařík, Doškář, Šulc, Pekař, A. Dolejší, Thorovský, Kastner, Matouš.
Trenér: Mašát.

TJ Cement Hranice: Juráš, Kučerka – Pinkas, Plaček, Ciborán, Padalík, Piwko, Fulneček, Lefan, Zbránek, Bandy, Brož, Vincour, Noworyta.
Trenér: Hudeček.

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar.
Nový termín pro utkání byl stanoven na čtvrtek 27. ledna.
V prvním vzájemném utkání hned ve 2. kole letošního ročníku podlehly Hranice doma Východočechům hladce 23:30 (11:15).
TJ CEMENT HRANICE

Výkony Hranic jsou zatím největším zklamáním tohoto ročníku extraligy házenkářů. Cement totiž za třináct zápasů vyhrál pouze nad oslabeným Frýdkem-Místkem. Až v posledním předvánočním kole přidal druhé vítězství 24:22 nad Maloměřicemi. Další zápasy byly odloženy kvůli koronavirové epidemii.
Skóre 303:404 je sice hezky zapamatovatelné, ale nepříliš lichotivé a jen zázrakem se Hranice mohou vyhnout skupině o udržení. Na Královo Pole, které je na poslední příčce zaručující boje v play-off, ztrácejí devět bodů, navíc mají odehráno o dva zápasy více.
HBC RONAL JIČÍN

Jičínu se v této sezóně nedaří. V ligové tabulce je až devátý, tedy zdánlivě těsně pod hranou postupu do play-off. Za osmým místem však zeje sedmibodová propast, takže to vypadá podobně jako u hostů na boje o udržení extraligy. Zatím vyhráli házenkáři z Valdštejnova a Rumcajsova města pouze třikrát, naposledy koncem listopadu rozstříleli šesté Královo Pole 40:28. Následovaly ale další porážky v Zubří a s Karvinou.
Utkání Ronalu Jičín s Cementem Hranice bylo odloženo z důvodu karantény v mužstvu hostů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.