Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Zubří - 22. září 2021   19:00

Jičín
Jičín
5' Martin Kovařík  • 7' Hlava  • 8' J. Dolejší  • 15' J. Dolejší  • 19' Kastner  • 22' Thorovský  • 24' Martin Kovařík  • 27' Kastner  • 29' Kastner  • 32' Martin Kovařík  • 37' J. Dolejší  • 40' Martin Kovařík  • 43' Krahulec  • 47' Martin Kovařík  • 48' Freiberg  • 49' Krahulec  • 50' A. Dolejší  • 52' A. Dolejší  • 52' Krahulec  • 58' A. Dolejší  • 59' Hlava  • 60' Rychna
22:33
(10:17)
Zubří
Zubří
4' Mika   • 5' B. Mizera   • 6' Jurka   • 6' Jurka   • 7' B. Mizera   • 10' B. Mizera   • 11' Jurka   • 17' Jurka   • 19' Mořkovský   • 23' Mořkovský   • 23' Mořkovský   • 25' Jurka   • 27' Jurka   • 30' Mořkovský   • 33' Jurka   • 35' Mořkovský   • 38' Jurka   • 39' Hybner   • 40' Mořkovský   • 44' Mika   • 46' Mika   • 48' Hybner   • 51' Havran   • 53' Fiala   • 54' B. Mizera   • 55' Hybner   • 56' B. Mizera   • 57' Mancl   • 60' Přikryl
Jičín
Letev, Králíček
MSH Jičín
Zubří

HBC Ronal Jičín – HC ROBE Zubří 22:33 (10:17)
Nejvíce branek: Martin Kovařík 5, Krahulec 3, J. Dolejší 3 – Mořkovský 9/3, Jurka 8, B. Mizera 5. Rozhodčí: Letev, Králíček. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/3. Vyloučení: 4:4.
Očekávala se velká bitva, ale nestalo se. Zubří deklasovalo Jičín poměrem 33:22 a výkon Ronalu měl k ideálu opravdu hodně daleko. Výborný Šimon Mizera ukázal, že ne náhodou už ve svém věku nakoukl do reprezentace. K tomu přidal perfektní výkon na spojce Lukáš Mořkovský a Ronal dnes neměl soupeři, jak ublížit. Zubřané sice odehráli v letošní sezoně o dvě soutěžní utkání více než Jičínští, absolvují již podruhé za sebou anglický týden, ale o nějaké únavě na hostující straně nemůže být řeč. Zubří zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru v Rumcajsově městě a zůstává tak v tomto ročníku házenkářské extraligy stoprocentní. V sobotu dopoledne se představí na hřišti zatím trápících se Hranic. Jičín prohrává druhý ze tří zápasů a v neděli jede na půdu obhájce finále z Karviné.
60'
Přikrylovi vyšel slajz z pravého křídla na zadní tyč a jelikož vzápětí zavřel Malina bližší tyč proti pravé spojce, tak hosté vyhrají dvouciferným rozdílem.
60'
Rychna vystihl nahrávku Mancla a zakončil z levé strany do prázdné brány.
59'
Rozběhnutý Hlava skóruje na levé straně z hranice brankoviště.
59'
Machalický ji vykopl pravou nohou.
59'
Mancl nahrával ze spojky pivotovi a ten vybojoval sedmičku pro Mičkala.
58'
Jiří Dolejší našel z levé spojky na levém křídle Aleše Dolejšího a ten poslal míč o zem za Malinu.
58'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Matěj Havran).
58'
Hlava nahrál z pravé spojky do pravého křídla, Krahulec trefil tyč. Následně Zubří minulo bránu.
57'
Mancl se prosazuje ze střední spojky, když využil nahrávky pod sebe.
57'
Zubří zamezilo dohrávce z levé spojky do pivota a míří do postupného útoku.
56'
Bohdan Mizera posílá ránu ze spojky po pasu pod sebe za Machalického, ten nemohl vidět vůbec nic. Domácí si berou timeout.
55'
Malina zasahuje, následně pálí Havran z pravé spojky vedle zadní tyče i kvůli teči bránícího hráče.
55'
Po ztrátě Kovaříka na středu zaútočili tři hostující hráči až zakončil Hybner pod pravou nohou Machalického.
54'
Bohdan Mizera zakončoval z osy hřiště a sražená střela směřovala doprostřed brány, Veverka skákal ke své levé tyči.
53'
Jiří Dolejší odchází z hrací plochy, ale na první dojem by se měl vrátit na palubovku ještě v dnešním zápase.
53'
Jiří Dolejší se svíjí v brankovišti Zubří a bude muset být ošetřený. Vypadá to na problém s levým kolenem.
53'
Fiala se při nahrávce ze spojky odpoutal na pivotu od dvou hráčů a z šestky přidal 28. branku Zubří.
52'
Krahulec trefuje z pravého křídla proti Malinovi šibenici.
52'
Kovařík a ještě jeden hráč dostali míč do levého křídla, kde uspěl Aleš Dolejší.
51'
Vyskakující Havran utáhl zakončení z levé spojky na zadní tyč.
51'
V signalizované pasivitě srazili domácí střelu Mazurka z pravé spojky.
50'
Aleš Dolejší naznačil nahrávku z levé strany na střed, následně se rozeběhl až na šest metrů a snížil.
49'
Hosté sáhli ke hře bez brankáře při přesilovce soupeře a Havran střílel ze spojky vedle pravé tyče.
49'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Miroslav Pšenica).
49'
Mořkovský nenahrál přesně a po pasu zleva na střed nezaváhal při rychlém brejku Krahulec.
48'
Volný Freiberg na šestce překonává Malinu.
48'
Hybner pokořil Veverku při samostatném úniku středem hrací plochy.
47'
Kovařík obešel soupeře na levé spojce a vystřelil na zadní tyč do protipohybu Maliny.
47'
Zuberskou branku momentálně hájí Malina.
46'
Na konci delší kombinace spojek nachytal Mika ze středu Veverku pokusem po ruce.
46'
Mořkovský hledal z pravé spojky na pivotu Hybnera, ten byl snad ztrojen.
45'
Zubří se nyní ubránilo postupném útoku Jičína.
44'
Mika už skóruje ze střední spojky a domácí reagují timeoutem.
44'
Mořkovský posunul pod sebe na Mazurka, jeho střelu ze střední spojky vyrážel Veverka.
43'
Šulc přihrál z pravé spojky do pravého křídla a Krahulec zamířil na druhou tyč.
43'
Kovařík naběhl na levou spojku na pas Šulce, ale obrana jej zastavila.
42'
Hosté nepustili nahrávku Jiřího Dolejšího z pravé spojky na pivota Milka.
41'
Mořkovský sklepával na pivota, ale hosté nevyužili loženky z šesti metrů.
41'
Freiberg je vyloučen za stažení Mořkovského.
40'
Šimon Mizera byl bez šance proti ráně Kovaříka ze středu při brejku domácích.
40'
Doškář napálil míč z levé spojky vedle protější tyče.
40'
Mořkovský se prosazuje křížem k levé tyči.
39'
Šimon Mizera vyhazoval středem na Hybnera, jeho střelu z devítky zablokoval Šulc.
39'
Při rychlém brejku převzal Hybner osamocený na pivotu nahrávku a obstřelil Veverku z levé strany na zadní tyč.
38'
Doškář pálil z pravé spojky nad branku.
38'
Zřejmě Mořkovský zachytil nahrávku a poslal míč za obranu na Jurku, který z trháku zvýšil na rozdíl devíti branek.
37'
Freiberg se marně natahoval po nahrávce Kovaříka na pivotu, ale domácí zůstávají v útoku.
37'
Domácí rozhýbali obranu až zakončil Jiří Dolejší z pravé spojky a druhé vlny na přední tyč.
36'
Mořkovský trefuje levý spodní roh proti Veverkovi.
36'
Po střele Jiřího Dolejšího ze střední spojky přišli domácí o míč a za bránění v brankovišti proti pivotovi Hybnerovi dostal Naimann dvě minuty.
35'
Krahulec naskakuje na hrací plochu na pravé křídlo.
35'
Mořkovský vyskočil na levé spojce a zakončil přes blok na krátkou tyč.
34'
Šulc nemůže útočit, protože fauloval z pravé strany.
34'
Šimon Mizera vykopává stoprocentní šanci jednoho z rozběhnutých domácích hráčů.
33'
Hosté posouvali míč při postupném útoku až do pravého křídla, odkud se prosadil Jurka.
32'
Kovařík vystřelil podstřelem z levé spojky na bližší tyč.
32'
Mika nedosáhl na zpětnou nahrávku Mořkovského na pravé spojce a rozehrává Kovařík se Šulcem.
31'
Kovařík byl moc v úhlu na pravé spojce a Šimon Mizera vyrazil balón.
31'
Výhodu prvního útoku druhého poločasu mají domácí.
31'
Zubří vede po poločase o sedm branek. Deset gólů za poločas je z domácí strany docela málo. Ronal zatím naráží na skvělého Šimona Mizeru. Ten kryl několik vyložených příležitostí. Robe má lepší pohyb a výborného Mořkovského, navíc mu vychází dohrávka do pravého křídla na Jurku a zatím je tedy tento zápas poměrně jednoznačný oproti veškerým předpokladům.
30'
30'
Po technické chybě neproměnilo Zubří obrovskou šanci z šestky, když Dobeš zůstal sám před Veverkou.
30'
Mořkovský umisťuje míč z levé spojky přes Naimanna k přední tyči do protipohybu Veverky.
29'
Mazurek nahazoval na levou spojku Mořkovského, ten nezpracoval míč.
29'
Bývalý hráč Dukly Praha vzápětí běžel do trháku a narval balón k levé tyči.
29'
Šimon Mizera se raduje po zákroku proti Kastnerovi na pravém křídle.
29'
Ten se poté přesunul k pravé tyči proti Mořkovskému a to je z útoku Zubří vše.
28'
Tvrdá střela Mazurka z levé strany neskončila za brankářem Veverkou.
28'
Domácí kouč Mašát dostává kartu za protesty.
28'
Thorovský si z levého křídla nepřišel na Šimona Mizeru a Jičín už staví obranu 0:6.
27'
Mazurek přichystal míč z pravé spojky do pravého křídla, kde si věděl rady reprezentant Jurka.
27'
Kastner překonal brankáře levačkou z pravé spojky, Zubří si bere timeout.
26'
Veverka vyráží střelu Miky k brankářově levé tyči.
26'
Podstřel Mořkovského z levé spojky byl zablokovaný, hosté pokračují v útoku.
25'
Veverka vykopl pravou nohou střelu Jurky z pravého křídla.
25'
Šulc si vyměnil míč s Jiřím Dolejším, ten potom poslal až moc rychlou nahrávku na levou spojku Kovaříka.
25'
Mazurek posunul míč z pravé spojky do pravého křídla a Jurka vypálil k bližší tyči.
24'
Šulc nahrál zprava na střed Kovaříkovi a ten vystřelil k pravé tyči.
23'
Zatím výborný Mořkovský zakončuje z pravé spojky ranou do protipohybu Veverky.
23'
Rychna bude vyloučen za faul z pravé strany na rozehrávajícího Dobeše.
23'
Mořkovský udeřil z pravé spojky a zhruba jedenácti metrů.
22'
Po ztrátě zuberské spojky dohrál Jičín akci do levého křídla a Thorovský mířil na kratší tyč.
22'
Milko střílí přesně na levou stranu.
21'
Šulc postrčil míč do pravého křídla, kde byl stržený Kastner a uvidíme sedmičku.
21'
Šulc přestřelil branku z výskoku na pravé spojce.
20'
O levou nohu Veverky proměňuje Mořkovský sedmičku.
20'
Naimann zůstal ležet na palubovce, byl hodně otřesený. Posléze v doprovodu člena realizačního týmu odchází ze hřiště.
20'
Za zákrok na pivota bude házet Jičín sedmičku.
19'
Mořkovský kontruje z pravé spojky na zadní tyč. Následně navíc Šimon Mizera kryje pokus levého křídla.
19'
Sníženo Kastnerem z pravé strany.
19'
Bohdan Mizera střílel z výskoku na pravé spojce vedle protější tyče.
18'
Odpískaná technická chyba Miky na levé spojce, jenže vzápětí Šimon Mizera vykopává pokus Jiřího Dolejšího z pravé spojky svou levou nohou.
18'
Šulc vypíchl balón z pravé strany a běžel sám na Šimona Mizeru, Mořkovský jej doběhl a nepovolil mu zakončit.
17'
Mořkovský rybičkou na levé spojce zachránil hosty, pak mu nevyšla zadovka na Hybnera na pivota, následně se míč odrazil na šestku a Jurka se v pádu nemýlil.
16'
Nához na Jurku na pravém křídle končí za brankou Veverky. Pak chytá Šimon Mizera střelu ze spojky.
15'
Jiří Dolejší napálil míč ze středu na levou stranu do protipohybu brankáře.
14'
Veverka si počkal rukama na střelu Bohdana Mizery z levé spojky na druhou tyč.
14'
Rychna nevyužívá vyložené šance z levého křídle a míjí branku. Domácí se nadále v útoku hodně trápí.
13'
Sám ji proměňuje rychlou střelou k pravé tyči.
13'
Mořkovský získal na levé spojce sedmičku.
12'
Mořkovskému vypadl balón na spojce, ale nepřesnou rozehrávku sebral Mika, takže Jičín se zase brání.
11'
Šimon Mizera vystihl střelu Hlavy z pravé spojky na vzdálenější tyč a do útoku míří Zubří.
11'
Po technické chybě Jurka snad ani nemůže minout prázdnou bránu z pravé strany a domácí si berou timeout.
10'
Bohdan Mizera naznačil dohrávku do pravého křídla, pak vystřelil z pravé spojky o zadní tyč.
9'
Jiří Dolejší nezvládl dohrávku do levého křídla a Zubří jde do postupného útoku.
9'
Mořkovský ze sedmičky poslal míč přes levou ruku natahujícího se Machalického do sítě.
9'
Naimann potrestán dvojkou za faul z pravé strany na Bohdana Mizeru.
8'
Mika neuspěl pokusem z pravé strany přes bránícího hráče, ale domácí z vlastní obranné poloviny minuli prázdnou branku.
8'
Jiří Dolejší seběhl až na šestku a přehodil Šimona Mizeru.
7'
Bohdan Mizera byl na středu zdvojen, i tak zakončil mezi nohama brankáře.
7'
Hlava odpovídá levačkou z pravé spojky.
7'
Mořkovský vyloučen za zasažení Kovaříka z levé strany a i druhý faul na domácí spojku znamená vyloučení pro někoho z hostů.
6'
Zřejmě Jiří Dolejší chyboval a brejku skončil pasem do pravého křídla, odkud se trefil Jurka mezi nohy brankáře.
6'
Jurka si naskočil na pravém křídle na přihrávku a křížem z dobrého úhlu skóroval.
5'
Kovařík nachytal z pravé spojky do kratší šibenice Šimona Mizeru.
5'
Mořkovský našel ze středu Bohdana Mizeru na pravé spojce a ten z rozběhu zakončil do horní části brány.
4'
Šimon Mizera kryje pokus z pravé spojky a druhé vlny a rozehrává Bohdan Mizera.
4'
Mika krásně švihl pravačkou na střední spojce, brankář šel na svou levou stranu a míč směřoval středem do sítě.
3'
Jiří Dolejší dohrával z levé strany na pivota, ale skvělý Šimon Mizera vyrazil další stoprocentní šanci!
2'
Šimon Mizera rukama vychytal Kastnera.
2'
Havran se omlouvá Kovaříkovi za faul zprava, ale fasuje dvě minuty, navíc sedmička.
2'
Bohdan Mizera byl při střele z levé spojky zablokován. Pak Jurkovi vypadla nahrávka Miky na pravém křídle.
1'
Kovařík dostává kartu za faul na pivota.
1'
Zubří nastoupilo v zeleném, Jičín v modrém. Jako první útočí hosté.
1'

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, J. Dolejší, Naimann, Hlava, Martin Kovařík, Freiberg, Miľko, O. Šulc (C), Doškář, A. Dolejší, Thorovský, Kastner.

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina – Přikryl, Pšenica, Mancl, Mořkovský, Havran, Fiala, Jurka (C), Mika, Hybner, D. Mazurek, Dobeš, Mičkal, B. Mizera.

Rozhodčí: Letev, Králíček.
Vzájemné zápasy
Zubří má Jičínu, co vracet. Oba celky se naposledy utkaly v 17. kole základní části poslední sezony a Jičín vyhrál jasně 32:24. Oplatil tak ROBE prohru z úvodního vzájemného střetnutí uplynulého extraligového ročníku, kdy Zubří si doma připsalo dva body za výhru v poměru 32:27.
HC ROBE Zubří
Zubřané na jaře ve čtvrtfinále na pět zápasů trápili Karvinou, což tak nějak podtrhlo, že účastník olympiády z Barcelony 1992 (poslední účast českých házenkářů pod pěti kruhy) Michal Tonar odvedl v Zubří skvělou práci. Několik hráčů udělalo obrovský progres a opět se ukázalo, že Zubří umí vychovávat reprezentanty.

Na Tonarovu pozici, která se uvolnila jeho odchodem do Dukly, usedl Peter Dávid. Ten naposledy vedl slovenské Michalovce. Mimochodem, když už zmiňujeme slovenského trenéra Robe, tak Dávid poznamenal v rozhovoru pro server iDnes, že o angažmá ve slovenských Michalovcích jej připravila jediná prohra... S novými svěřenci si zatím počíná velmi dobře . V extralize v prvním kole vyloupil pražskou Duklu (ano, skutečně pikantní souboj nejenom kvůli otci skvělé plzeňské spojky, ale například Marku Hlinkovi, který ještě loni působil v Zubří). Následně Zubřané minulou středu zvládli svou domácí premiéru a zvítězili nad Brnem 23:20.

Zubří už ale také vstoupilo do Evropského poháru. V prvním kole se střetlo s kyperským celkem Apoel Nikósie. Zatímco na Kypru vyhrál český celek jen o dvě branky, tak doma to byla naprostá demolice. Zubřané ovládli úvodní poločas nevídaným výsledkem 23:1 a celkově deklasovali soupeře 40:11. Ve druhém kole si to rozdají s bulharskou Lovečí.
HBC Ronal Jičín
Čtvrtfinalista posledního ročníku házenkářské extraligy (0:3 na zápasy s později bronzovou pražskou Duklou) má za sebou dva zápasy v letošní sezoně, a sice s padesátiprocentní úspěšností. Nejprve prohrál na palubovce Králova Pole o gól, když vítěznou trefu inkasoval Ronal šest sekund před koncem. Následně přehrál trápící se Hranice 30:23. V kádru extraligového mistra z roku 2013 (historicky první a zatím poslední titul Jičína) došlo přes léto k minimálním změnám. Konec kariéry už podruhé ohlašoval kapitán a výborná jičínská spojka Ondřej Šulc. Nicméně i nadále působí v mužstvu z Rumcajsova města. Naopak kariéru už ukončil Jiří Drbohlav a Pavel Pich. Ten se tak dnes nepředstaví proti svému bývalému klubu.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z dohrávky třetího kola nejvyšší házenkářské soutěže mužů, ve kterém se střetnou HBC Ronal Jičín a HC ROBE Zubří. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.