Házená - Extraliga muži - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Jičín - 7. prosince 2022   18:00

Dukla
Dukla
3' M. Březina  • 5' Krušberský  • 6' Dokoupil  • 9' Dokoupil  • 10' Zelenka  • 14' Křístek  • 15' Dokoupil  • 16' Hlinka  • 17' Hlinka  • 18' Hlinka  • 20' M. Březina  • 22' Dokoupil  • 23' Dokoupil  • 24' Zelenka  • 30' Moravčík  • 33' J. Rakouský  • 34' J. Rakouský  • 36' Dokoupil  • 37' Křístek  • 38' Dokoupil  • 39' J. Rakouský  • 41' Dokoupil  • 42' M. Březina  • 43' Dokoupil  • 45' Rumian  • 46' Křístek  • 47' Dokoupil  • 48' Křístek  • 48' Hlinka  • 49' Dokoupil  • 52' Křístek  • 54' Křístek  • 56' M. Rakouský
35:22
(17:12)
Jičín
Jičín
8' Kovařík   • 10' Kovařík   • 13' J. Drbohlav   • 15' Matouš   • 19' Doškář   • 23' Doškář   • 24' Š. Drbohlav   • 25' J. Dolejší   • 27' Matouš   • 28' A. Dolejší   • 29' J. Drbohlav   • 31' J. Dolejší   • 33' J. Drbohlav   • 36' A. Dolejší   • 37' J. Drbohlav   • 44' J. Dolejší   • 50' Ženatý   • 52' Ženatý   • 53' Pleva   • 54' Matouš
Dukla
Hájek, Kozler
Hala Ruzyně
Jičín

HC Dukla Praha – O2XYWORLD HBC Jičín 35:22 (17:12)
Nejvíce branek: Dokoupil 11, Křístek 6, J. Rakouský 3 – J. Dolejší 4/1, Matouš 4/1, J. Drbohlav 4. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 1:1.
Dukla Praha v dnešním utkání potvrdila roli favorita a převálcovala hosty z Jičína v poměru 35:22 a to hlavně díky výkonu Jiřího Dokoupila, který vsítil 11 branek. Domácí házenkáři kontrolovali hru v celém průběhu utkání a připisují si další dva body do tabulky.
60'
Zápas se už pouze dohrává, sledujeme sérii neúspěšných zakončení na obou stranách.
58'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Filip Matouš).
56'
Martin Rakouský dopravil míč v samostatném úniku do odkryté klece.
55'
Oddechový čas pro tým HC Dukla Praha.
54'
V okamžiku, kdy se z trestné lavice vrátil Sviták, skóroval Matouš.
54'
54'
V oslabení se prosadil Křístek.
53'
Přes celé hřiště se trefil brankář Pleva.
52'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Jakub Sviták).
52'
Ženatý odpovídá druhou brankou po sobě.
52'
Daniel Křístek dnes počtvrté úspěšně zakončil.
50'
Matěj Ženatý koriguje stav utkání.
49'
Dokoupil přidává další branku a hosté jsou zralí na ručník.
48'
Marek Hlinka byl dalším úspěšným střelcem domácích.
48'
Z tohoto zápasu se stává pomalu exhibice v podání Dukly. Další branku přidal Křístek.
47'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jiří Dokoupil).
46'
Další zbytečná ztráta v útoku Jičína znamenala rychlý kontr, který pohodlně zakončil Křístek.
45'
Oddechový čas pro tým O2XYWORLD HBC Jičín.
45'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Rumian).
44'
Jiří Dolejší byl se svým pokusem také úspěšný.
43'
Na pivotu byl úplně volný Dokoupil, který zaznamenal svou desátou branku v utkání.
42'
Další branku Dukly přidává Martin Březina.
41'
Jičín se těžko prosazuje přes domácí obranu. V útoku je opět Dukla.
41'
Jiří Dokoupil uspěl v samostatném úniku.
40'
Jiří Drbohlav trefil pouze tyč.
39'
39'
Jiří Rakouský našel v druhé půli střeleckou formu a zvyšuje na rozdíl sedmi branek.
38'
Jiří Dokoupil je dnes k nezastavení!
37'
Na druhé straně snižuje Jiří Drbohlav.
37'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Daniel Křístek).
36'
Dokoupil se trefuje již posedmé v tomto duelu.
36'
Aleš Dolejší skóruje z křídla.
36'
35'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu O2XYWORLD HBC Jičín (Jiří Dolejší).
34'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Kovařík).
34'
Jiří Rakouský byl opět úspěšný!
33'
Jiří Rakouský se zapisuje poprvé do listiny střelců.
33'
Drbohlav snižuje z pivotu na rozdíl tří branek.
31'
Střela Jiřího Dolejší byla zblokována, mířila však do protipohybu Votavy a míč nakonec zapadnul do branky.
31'
V prvním poločase do 24. minuty na palubovce dominovala Dukla, když vedla už 16:8. Poslední pětiminutovka však dala hostům naději, domácí totiž do konce poločasu přidali už pouze jediný gól a toho Jičín využil a stáhnul manko na pět branek. Druhý poločas začne přibližně v 18:50.
30'
30'
Z pivotu přidal další branku Moravčík a tím dává konečnou podobu poločasovému výsledku.
30'
Zbývá 40 sekund do konce prvního poločasu a u míče jsou hráči Dukly.
30'
29'
Domácím se teď vůbec nedaří a toho využil z pivotu Drbohlav.
28'
Aleš Dolejší se prosadil v samostatném úniku.
27'
Filip Matouš snižuje na rozdíl šesti branek.
25'
Jiří Dolejší překonal Votavu obloučkem ze šesti metrů.
24'
Na druhé straně rychle odpověděl Zelenka.
24'
Do střelecké listiny se nyní zapsal Štěpán Drbohlav.
23'
Dokoupil je při chuti a přidává další úspěšný zásah.
23'
Ze střední spojky uspěl Doškář.
22'
Dokoupil svou pátou trefou v utkání zvyšuje na rozdíl osmi branek.
22'
Hostům se teď pasivní hra vymstila.
20'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Martin Březina).
20'
Šůstek se nyní ze sedmičky nemýlil a střelou o zem překonal Machalického.
19'
Jičínu byla signalizována pasivita. Doškář se však stihl prosadit.
18'
Potřetí za sebou v akci Marek Hlinka a opět úspěšný!
18'
17'
V krátkém sledu skóruje Marek Hlinka podruhé a zvyšuje už na rozdíl pěti branek!
16'
Marek Hlinka přidává další branku Dukly.
15'
Jiří Dokoupil dnes již potřetí rozvlnil síť.
15'
Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Filip Matouš).
14'
Křístek se nakonec dokázal prosadit a je to opět o tři branky.
13'
Drbohlav snižuje na rozdíl dvou branek.
12'
Šůstek ze sedmimetrového hodu netrefil branku.
10'
Druhou branku zaznamenal i Kovařík.
10'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Zelenka).
9'
Dokoupil si připisuje druhou trefu v utkání.
8'
Projektil ze spojky vyslal Kovařík.
7'
Votava teď vychytal střelu z levého křídla z ruky Rychny.
6'
Dokoupil toho využívá a už je to o tři branky.
6'
Votava si připisuje další úspěšný zákrok.
5'
Jakub Krušberský využil rychlého protiútoku a zvyšuje vedení domácích.
4'
Kovařík orazítkoval pouze břevno!
3'
Březina vrací domácím vedení.
2'
Na druhé straně se stejným způsobem prosadil Jiří Dolejší.
1'
Za bránění v brankovišti byla nařízena sedmička, kterou proměnil Šůstek.
1'
Rozehrávku prvního poločasu obstarají domácí.
Hráči právě nastupují na hrací plochu.

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Zelenka, Vojtela, Sviták, F. Březina, Rumian, Krušberský, Dokoupil, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, M. Březina, Moravčík, M. Rakouský, Šůstek.
Trenér: Michal Tonar

O2XYWORLD HBC Jičín: Machalický, Pleva – Rychna, J. Dolejší, Hlava, Kovařík, Ženatý, Matouš, J. Drbohlav, Pekař, Doškář, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, Kastner.
Trenér: Petr Mašát

Rozhodčí: Hájek, Kozler.
Ve středu od 18:00 budeme sledovat souboj 17. kola Chance Extraligy mužů v házené mezi Duklou Praha a Jičínem.

HC Dukla Praha se v tabulce nachází na 4. místě, když v šestnácti duelech nasbírala 21 bodů za deset výher a jednu remízu. Ve střelecké listině je nejvýše trio Šůstek, Dokoupil a Krušberský. První dva jmenovaní nastříleli shodně 65 branek a Jakub Krušberský pouze o dvě méně.

O2XYWORLD HBC Jičín se drží na 10. místě tabulky s dvanácti body za šest výher. Střelecky ho táhne hlavně Jiří Dolejší, který nastřílel 86 branek a v tabulce střelců celé soutěže mu patří 5. místo.