Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Hranice - 1. února 2023   18:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
3' Choleva  • 4' Mucha  • 5' Bureš  • 7' Mucha  • 10' Gřešek  • 11' Bureš  • 13' Chudoba  • 13' Bureš  • 15' Bureš  • 16' S. Mlotek  • 17' T. Mlotek  • 17' Noworyta  • 22' Noworyta  • 24' T. Mlotek  • 26' Mazur  • 28' Noworyta  • 30' Mazur  • 30' T. Mlotek  • 31' Chudoba  • 33' Bureš  • 34' Moješcik  • 35' Gřešek  • 36' Moješcik  • 38' Chudoba  • 39' Moješcik  • 40' Moješcik  • 41' Ondrušík  • 42' Bureš  • 43' Bureš  • 44' Gřešek  • 51' Choleva  • 53' Noworyta  • 54' Choleva  • 57' O'Connor  • 59' Choleva  • 60' Mucha
39:26
(20:12)
Hranice
Hranice
6' Dořičák   • 6' Siročák   • 10' Siročák   • 12' Pinkas   • 14' Dořičák   • 21' Halama   • 25' Halama   • 26' Halama   • 29' Siročák   • 30' Halama   • 33' Dořičák   • 35' Halama   • 37' Andrš   • 39' Siročák   • 42' Andrš   • 44' Dolák   • 48'    • 52' Halama   • 56' Andrš   • 56' Dořičák   • 57' Dořičák   • 58' Andrš   • 60' Andrš
Frýdek-M.
Přemysl Fukala, Radek Mohyla
Hala Frýdek-Místek
Hranice

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice 39:26 (20:12)
Nejvíce branek: Bureš 7, Choleva 6/2, Noworyta 4 – Halama 9/3, Andrš 5, Dořičák 5. Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 4:5. ČK: Ondrušík – Padalík.
Je tady konec zápasu. Pepino bylo v druhém poločasu ještě přesvědčivější. Svůj náskok vytáhlo i na patnáct gólů, nakonec ho Hranice snížily na třináct branek. Domácí tak navázali úspěšně na duel v posledním kole podzimní části, kdy porazili Strakonice.
60'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jan Mucha).
60'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Matěj Andrš).
59'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Mathias Choleva).
58'
57'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Denis Patrik O'Connor).
57'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Filip Dořičák).
56'
56'
54'
53'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Nikolas Noworyta).
52'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Miroslav Halama).
51'
51'
Tak nyní už jsme viděli červenou kartu taky na druhé straně. Jakub Padalík se bez vstřeleného gólu, za to už s třetím vyloučením na kontě poroučí do sprch předčasně.
49'
Miroslav Halama se dostal na další sedmičku, ale tentokrát už úspěšný nebyl.
48'
Nyní se odehrál sedmimetrový hod na druhé straně. Klasicky se ho chopil Miroslav Halama, který míč poslal bez náznaků k levé tyči.
48'
Poprvé v zápase se prosadil Michal Folwarczný.
47'
Sedmičku si teď vzal Denis Patrik O'Connor. Ten v duelu nedostával tolik příležitostí, ale i tak s přehledem proměnil. Po dvou náznacích vmetl míč do levého dolního růžku.
45'
Situace se Frýdeckomísteckým trochu komplikuje. Jakub Ondrušík byl potřetí vyloučen a tak dostal červenou kartu.
44'
Třetí branka Adama Gřeška. Opět z předbrankového prostoru.
44'
Na druhé straně ale dostal velice dobrou přihrávku před brankoviště Jakub Dolák a ten rychle poslal míč za gólmana.
43'
Zbyněk Bureš přiskočil k brance a vmetl do ní v krátké pasáži už druhou branku.
42'
Zbyněk Bureš skóruje i při vlastním oslabení a Frýdek-Místek již vede o třináct branek.
42'
Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jakub Ondrušík).
42'
Matěj Andrš naznačil pohyb do strany, ale posunul se na tu druhou, čímž perfektně zmátl obránce. Následně vmetl míč k tyči.
41'
Jakub Ondrušík se prodral přes dva hráče hranické obrany a zakončil střelou k levé tyčce.
40'
Alexandr Moješcik je v druhém poločase neúprosný. Tentokrát zakončil po přihrávce z hodu po faulu.
40'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Jakub Padalík).
39'
Šimon Siročák pěkně zakončil kombinaci Hranic střelou do pravé části branky.
39'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Alexandr Moješcik).
38'
Radim Chudoba se osamostatnil před brankou a zamířil. Následně poslal míč nechytatelnou ránou pod víko.
37'
Matěj Andrš se naopak dnestrefil poprvé.
36'
Alexandr Moješcik si připisuje druhý zásah v tomto duelu.
35'
Adam Gřešek vstřelil druhou branku v utkání a znovu rychle navýšil na desetigólovou mezeru mezi oběma týmy.
35'
Nejlepší hráč Hranic je dnes jednoznačně Miroslav Halama. Ten má na kontě už sedm gólů.
34'
Alexandr Moješcik ale rychle vrací domácím desetigólové vedení.
33'
Filip Dořičák reaguje rychle na branku Frýdku-Místku a Hranice poprvé ve druhém poločase vstřeliily branku.
33'
Zbyněk Bureš oěpt proběhl propadlou hranickou obranou a skóroval.
31'
Radim Chudoba unikl po pravé straně a otevřel skóre druhého polčasu.
31'
První poločas je minulostí. Celkem přinesl 32 branek, z nichž ale 20 skončilo v hranické kleci. Frýdek-Místek zápasu jednoduše dominuje a vypadá to, že si dnes dva body připíše. Ještě ale zbývá odehrát jeden poločas.
30'
30'
Přesto jsou ale posledními střelci Hranice. Miroslav Halama se prosadil hezkým obloučkem a uzavřel tak první poločas.
30'
Tomáš Mlotek se prosadil z velice rychlého brejku domácího týmu. Pepino tak má na kontě již dvacet branek za první poločas.
30'
Jen pár sekund dělilo branku Hranic a Matěje Mazura. Ten tak má už dva zásahy.
29'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Šimon Siročák).
29'
Mathias Choleva si vzal na starost sedmimetrový hod a proměnil ho krásnou ránou přímo pod víko.
28'
Miroslav Halama proměnil další sedmičku. Opět gólmanovi nedal žádnou šanci.
28'
26'
Nyní se krásnou ránou z pravé strany představil Miroslav Halama. Míč skončil v síti a brankář Frýdku-Místku neměl absolutně šanci zakročit.
26'
Matěj Mazur dokázal odpovědět velice rychle a připsal si dnes svou první branku.
25'
25'
24'
Tomáš Mlotek dostal míč v kombinaci, ale místo přihrávky z ničeho nic vyskočil a z dálky poslal míč do branky. Brankář Hranic se ani nepohnul.
22'
Nikolas Noworyta dostal přihrávku na střed a následně poslal míč pod víko mimo dosah gólmana.
21'
Daniel Valo svolal hráče k sobě a vyžádal si oddechový čas.
21'
Miroslav Halama se tentokrát prosadil ze hry a snížil manko Hranic na šest branek.
18'
Klasický hranický střelec sedmiček Miroslav Halama se ani dnes nemýlil. Jednoduše překonal gólmana a zaznamenal šestou branku Hranic v tomto duelu.
18'
Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jan Mucha).
17'
Krásnou přihrávku přes půl hřiště dostal před brankoviště Nikolas Noworyta. Ten pak o zem jednoduše překonal gólmana.
17'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Tomáš Mlotek).
16'
Slavomír Mlotek se prosadil poprvé v duelu a domácí tak vyhrávají už o šest branek.
15'
Nádherná střela Zbynka Bureše z pravé strany skončila pod víkem hranické klece.
15'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Jakub Dolák).
14'
Tentokrát ale v obraně zaváhal Filip Dořičák, který z levé strany poslal míč na vzdálenější tyčku.
13'
Další skvelý únik Frýdku-Místku. Hranice hodně propadají v obraně. Zbyněk Bureš zapisuje třetí gól v zápase.
13'
První branka Radima Chudoby v zápase.
12'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Matyáš Pinkas).
11'
Zbyněk Bureš se prosadil z dalšího samostatného úniku.
10'
Šimon Siročák se dokázal prodrat i v oslabení k brance a skóroval.
10'
Adam Gřešek využil dvojnásobné přesilovky. Na pivotu byl úplně sám a míč jednoduše prohodil o zem přes gólmana.
8'
8'
7'
Jan Mucha poslal parádní oblouček přes gólmana, který zapadl přímo pod víko.
6'
Chvíli po Dořičákovi se prosazuje Šimon Siročák a je to už jen o dvě branky.
6'
Jako první z Hranických se prosadil Filip Dořičák. Ten vyslal střelu z pravé strany.
5'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
5'
Zbyněk Bureš zvyšuje už na 4:0, a to z rychlého brejku.
4'
Druhým střelcem domácích je Jan Mucha. Ten se dokázal uvolnit na levé straně a poslal míč do vzdálenější části branky.
3'
Mathias Choleva skóruje podruhé. Nyní z rychleého samostatného úniku.
2'
Mathias Choleva si vzal na starost sedmičku a střelou do střední výšky nedal brankáři šanci.
1'

Pepino SKP Frýdek-Místek: Bartoš, Pyško – Noworyta, Sklenák, Moješcik, Gřešek, Chudoba, Brožek, Bureš, Mucha, S. Mlotek, T. Mlotek, Choleva, Mazur, O'Connor, Ondrušík.
Trenér: Daniel Valo

TJ Cement Hranice: Juráš, Vyorálek – Halama, Pinkas, Zamarski, Polášek, Andrš, Š. Kubeša, Dořičák, Padalík, Dolák, Piwko, Siročák, Vodička.
Trenér: Radim Brož

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla.
Hranice se v loňské sezoně zachránily díky tomu, že byla Chance Extraliga rozšířena na čtrnáct týmů. V tomto ročníku nejvyšší soutěže na svou první výhru čekají. Bodovaly pouze remízou doma proti Zubří a jsou na samotném chvostu tabulky. V přípravě porazily ještě v sezoně 2018/19 nejvyšší soutěž hrající Litovel 33:26.

To Frýdek-Místek nebojuje o záchranu, nýbrž o účast v play-off. Po výhře se Strakonicích je sedmý, oproti šesté Kopřivnici má domácí utkání s Prešovem k dobru. Trenérovi Danielu Valovi se na všechny tréninkové jednotky nedostavili tři juniorští reprezentanti – Mathias Choleva, Alexandr Moješcik a Patrik Bartoš. Ti stejně jako již jmenovaný novoveselský Adam Tomášek reprezentovali v italské Pescaře v rámci kvalifikace o postup na letošní juniorský světový šampionát. První soutěžním utkání Pepina v tomto roce bude možná zajímavé pro Jana Zbránka. Domácí levé křídlo nastoupí proti týmu, kde působilo v loňské sezoně.

Pokud vezmeme bilanci vzájemných zápasů, tak ta hovoří ve prospěch Frýdku-Místku. Ten s Hranicemi v uplynulých čtyřech duelech neprohrál. Naposledy deklasoval Cement v první říjnový den 31:20.