Házená - Extraliga muži - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Kopřivnice - 22. února 2023   18:10

Frýdek-M.
Frýdek-M.
1' Zbránek  • 2' Zbránek  • 4' Choleva  • 5' Choleva  • 6' Mucha  • 7' Noworyta  • 8' Zbránek  • 9' Gřešek  • 10' Zbránek  • 13' Choleva  • 18' Mucha  • 20' Chudoba  • 22' Mucha  • 24' Zbránek  • 24' Zbránek  • 26' Choleva  • 29' Mazur  • 32' Chudoba  • 35' Mucha  • 35' Mucha  • 36' Zbránek  • 37' Ondrušík  • 39' Mucha  • 41' Bureš  • 41' Zbránek  • 42' Mazur  • 49' Mucha  • 50' Choleva  • 51' Choleva  • 52' Bureš  • 53' Noworyta  • 56' Noworyta  • 57' Mucha
37:31
(19:14)
Kopřivnice
Kopřivnice
5' Střelec   • 7' Bukovský   • 11' Střelec   • 12' Brito Benítez   • 15' Střelec   • 17' Polcar   • 18' Bukovský   • 19' R. Doležel   • 20' Čadra   • 23' Polcar   • 24' Polcar   • 25' Polcar   • 27' Střelec   • 29' Lefan   • 32' Střelec   • 33' Lefan   • 36' Střelec   • 37' Lefan   • 40' Střelec   • 40' Gřes   • 42' Gřes   • 44' Střelec   • 45' Čadra   • 46' Bukovský   • 47' Čadra   • 49' Střelec   • 54' Čadra   • 56' Lefan
Frýdek-M.
Bartoš, Pyško – Noworyta, Sklenák, Moješcik, Gřešek, Chudoba, Brožek, Bureš, Mucha, S. Mlotek, Choleva, Mazur, Zbránek, Ondrušík, Hustopecký.
Jiří Králíček, Milan Letev
420 diváků
Kopřivnice
Žingor, B. Pšenica – Střelec, J. Ježek, Ošmera, Zima, Gřes, Čadra, Kancel, Petřík, Klos, Polcar, R. Doležel, Brito Benítez, Lefan, Bukovský.

Pepino SKP Frýdek-Místek – KH ISMM Kopřivnice 37:31 (19:14)
Nejvíce branek: Choleva 9/3, Mucha 8, Zbránek 8 – Střelec 12/3, Čadra 4, Polcar 4, Lefan 4. Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/3. Vyloučení: 6:3. Diváků: 420.
Frýdek-Místek oplácí házenkářům Kopřivnice šestibrankovou porážku z jejich hřiště a odskočil soupeři v tabulce na tříbodový rozdíl. Dnešní zápas rozhodl už úvod, kdy se hostům nedařilo překonat výborného Pyška, neproměnili ani dvě sedmičky a ztrátu 2:9 už za celý zápas nestáhli ani přes skvělý střelecký výkon Střelce, který zaznamenal dvanáct gólů. Uprostřed druhého poločasu se čtyřbrankovou šňůrou přiblížili nejvíce za celý zápas na dvě branky, Frýdek-Místek se ale rychle vyburcoval a stejným počinem zápas definitivně zlomil.
59'
Zdeněk Čadra dostává 2 minuty za zásah míčem do obličeje soupeřova brankáře. Na tyto situace je to tedy 1:1, ale Pyško zápas za potlesku zaplněného hlediště dohraje.
59'
Dnešní utkání sleduje 420 diváků.
59'
Bohumil Pšenica vytáhl vynikající zákrok, z protiútoku pálí snad nechtěně přímo do obličeje Víta Pyška Zdeněk Čarda.
58'
Oddechový čas pro Pepino SKP Frýdek-Místek.
58'
Po nepřesné rozehrávce hostujícího Polcara zakončil rychlý protiútok v pádu jen do břevna Zbyněk Bureš.
57'
Oddechový čas pro KH ISMM Kopřivnice.
57'
Jan Mucha dostává nečekaně hodně prostoru a přidává další přesnou ránu.
56'
David Lefan na druhé straně střílí přesně o zem.
56'
V přesilovce se prosazuje domácí Nikolas Noworyta.
55'
Tucet gólů včetně tří proměněných sedmiček dovršil ranou mezi nohy brankáře Střelec.
54'
Faul trestá sedmičkou o zem Choleva.
54'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (Marek Bukovský).
54'
Sklenák prohodil míč zadovkou na Mazura, který byl při střele faulován, výsledkem je konec přesilovky a sedmička.
54'
Z křídla si seběhl na gólovou ránu pod břevno Zdeněk Čadra.
53'
Noworyta si naběhl na přihrávku a v oslabení zavěsil na zadní tyč.
53'
Jen osm vteřin hráli domácí oslabení o dva hráče, teď jsou alespoň v pěti a drží míč.
53'
Martin Střelec proměňuje následný sedmimetrový hod.
53'
Podruhé v zápase je vyloučen domácí Jakub Ondrušík.
52'
Zbyněk Bureš obstřelil brankáře z křídla a po čtyřbrankové šňůře Kopřivnice je tu stejný kousek domácího mužstva.
51'
Žlutá karta pro trenéra KH ISMM Kopřivnice Aleše Chrastinu za protesty.
51'
V oslabení ztrácí míč Gřes, do brejku unikl Choleva a zvyšuje.
51'
Přichází však vyloučení pro Frýdek-Místek. Pykat jde Radim Hustopecký.
50'
Navíc z brejku přeloboval Pšenicu domácí Choleva.
49'
Muchova křížná střela do horního růžku končí v síti po 4 minutách a 44 vteřinách půstu.
49'
Zdeněk Čadra nachází obloukem na levém křídle Martina Střelce, který sází desátý gól.
47'
Zdeněk Čadra trefil z křídla přesně šibenici a navléká na gólovou šňůru Kopřivnice třetí korálek.
46'
46'
Jaromír Petřík odclonil obránce a Marek Bukovský završil průnik do sítě za záda Patrika Bartoše, který se postavil nově do brány Pepina.
45'
Zdeněk Čadra měl dnes několik neúspěšných pokusů, smůlu teď prolomil dnešní druhou trefou do oslabené obrany Frýdku-Místku.
45'
Mathias Choleva pálí přesně k tyči ze sedmičky.
44'
V přesilovce se prosazuje za nepřítomnosti svého domácího rivala podeváté Střelec.
44'
Vyloučení za trefu do ucha brankáře si vysloužil Jan Zbránek (Frýdek-Místek).
44'
Zbránkovu střelu Pšenica vyhlavičkoval a za zásah brankáře do obličeje rozhodčí trestají.
43'
Až třetí dnešní sedmimetrový hod Kopřivnice je proměněn, faul na Gřese trestá Střelec.
42'
O bleskovou odpověď se postaral důrazným zakončením útoku Matěj Mazur.
42'
Jan Gřes zavěsil pěknou utaženou střelou na zadní tyč.
42'
41'
Hrubku v kopřivnické rozehrávce trestá z nájezdu Zbránek a opět je na čele tabulky střelců s osmi góly sám.
41'
Okamžitě odpovídá podobnou akcí Zbyněk Bureš.
40'
Jan Gřes se prosazuje individuálním průnikem.
40'
Skvělou zadovku Otta Kancela využívá na křídle Martin Střelec a sedmým zásahem vyrovnává domácího Zbránka.
39'
O chvilku později se již Jan Mucha trefuje přesně k tyči.
39'
Bohumil Pšenica vystihl na čáře Muchovu ránu, domácí ale zůstanou po úpravě palubovky na míči.
38'
Frýdecko-místecký Ondrušík je vzápětí vyloučen za tahání za dres na dvě minuty.
37'
Na druhé straně se poprvé prosazuje přímočarou akcí přes hostujícího Gřese Jakub Ondrušík.
37'
Bukovského přihrávku do proskoku využívá Lefan z levé spojky ke snížení.
36'
Po puštěném hraničním zákroku na Bukovského dokončil kopřivnickou akci z druhé vlny Střelec.
36'
Jan Zbránek běžel od půlky sám na Bohumila Pšenicu a suverénně proměňuje.
35'
Další Muchův přesný zásah k tyči přes obranu.
35'
Dost prostoru měl k nápřahu Mucha a z devíti metrů pálí přesně.
34'
Zcela osamoceného Čadru vychytal reflexivně Pyško.
34'
Lefanova střela končí těsně nad břevnem, na druhé straně nemířil přesně ani Chudoba.
33'
David Lefan odpovídá průnikem a ranou k tyči z pivota.
32'
Míč si vyměnili Radim Chudoba a Slavomír Mlotek, prvně jmenovaný vnikl do obří mezery v obraně a snadno skóruje.
32'
Lefanovu přihrávku horem využívá z křídla pátým gólem Střelec.
31'
Frýdek-Místek si v úvodu utkání vybudoval sedmibrankový náskok, hosté nedali ani dvě sedmičky. Postupně se ale Kopřivnice dostala do hry a od poloviny poločasu se skóre pohybuje neustále v úzkém rozpětí čtyř až pěti branek ve prospěch Frýdku-Místku, v jehož dresu se nejvíce daří Janu Zbránkovi.
30'
30'
Těsně před přestávkou prostřelil Choleva ze sedmičky Pšenicu, který na trestný hod vystřídal Žingora v bráně.
29'
Nechytatelnou dělovkou na zadní tyč se poprvé zapisuje mezi střelce kopřivnický David Lefan.
29'
Domácí zrychlili kombinaci, do mezery na pravé spojce se vřítil Matěj Mazur a z mohutného výskoku překonává Žingora, poté ho při dopadu ještě zboural tělem, nicméně gól platí.
28'
Vít Pyško na druhé straně vychytal Zdeňka Čadru tváří v tvář.
28'
Poprvé v zápase neuspěl Zbránek, z křídla mu tentokrát nechali protihráči jen těžký úhel. Ztlumený míč doskákal vedle zadní tyče.
27'
Střelec prostřelil Pyška z křídla, góly se tak dál střídají v pravidelném rytmu.
26'
Góly se sypou v rychlém sledu, prosazuje se domácí kanonýr Choleva.
25'
Polcar vynáší trumfy a pálí přesně dokonce osm vteřin po gólu svého duelanta posledních dvou minut.
24'
Za 13 vteřin však odpovídá znovu Zbránek.
24'
Polcar si naběhl s míčem na osu hřiště a z výšky přes obranu rozvlnil síť.
24'
Zcela volný Jan Zbránek si z levého křídla naběhl do lepšího úhlu na spojku a ani při páté střele se nemýlí.
23'
Jan Polcar se protáhl na levé spojce a prostřelil Pyška.
22'
Ihned po oddechovém čase skóruje potřetí domácí Mucha.
21'
21'
Vít Pyško vyráží nad břevno ránu Edwina Brita, který se uvolnil na brankovišti a z otočky zakončoval úplně sám.
20'
Za domácí odpovídá dobrou akcí proti přesile Radim Chudoba.
20'
Choleva došlápl do brankoviště, domácí oslabená obrana pak špatně vystoupila a z křídla vymetl bližší šibenici Zdeněk Čadra.
19'
Za zmíněný faul byl vyloučen Zbyněk Bureš (Frýdek-Místek).
19'
Kopřivnický Radek Doležel byl tahán za dres, přesto dokázal propálit brankáře pod břevno mezi ruce.
18'
Jan Mucha však vzápětí tvrdou střelou nedal brankáři naději zasáhnout.
18'
Marek Bukovský se hezky protáhl středem a střelou k tyči snižuje. Ze sedmibrankového náskoku Frýdku-Místku jsou to už jen čtyři.
17'
Jan Polcar zavěsil z výšky, když mu spoluhráči odclonili obránce.
16'
Radim Chudoba naznačil ze sedmičky prudkou střelu a pak hodil technický oblouček do horního rohu brány.
16'
Mucha prostrčil míč středem na Noworytu, který byl při střele na brankovišti faulován.
15'
V závěru přesilovky se z křídla trefuje pod břevno opět Střelec.
14'
Domácí akci pod hrozbou pasivity zakončil vedle brány Mucha.
14'
Jaromír Petřík ze sedmičky smolně trefil obě tyče a míč se odráží ven z brány.
13'
První vyloučení pro Pepino SKP Frýdek-Místek obstaral faulem Radim Chudoba.
13'
Bukovského ztlumenou střelu snadno chytá Pyško a okamžitě dlouhou přihrávkou nachází Mattiase Cholevu, jenž ze sóla nezaváhal.
12'
Zdeněk Bureš nepropálil brankáře hostů a z protiútoku Edwin Brito úplně sám z brankoviště pálí pod břevno.
11'
Zdeněk Čadra našel obloukem na levém křídle Martina Střelce, který přesnou střelou snižuje.
10'
Zbránek se utrhl do sóla po Čadrově nepřesném prohození a prostřelil hostujícího brankáře Žingora. Dnes zažívá fantastický střelecký podvečer.
9'
V pádu a zády k bráně dokázal dostat kuriózně míč do kopřivnické sítě Adam Gřešek.
8'
Kopřivnice hrála bez brankáře a její chybu trestá snadno do prázdné svým třetím gólem Zbránek.
7'
Přesilovku využívá vzápětí Nicolas Noworyta.
7'
V oslabení se přes obranu pěkně trefuje do růžku zpoza devítimetrové čáry Marek Bukovský.
6'
Martin Střelec (Kopřivnice) navíc před gólem Muchu zatahal za dres a je vyloučen na dvě minuty.
6'
Jan Mucha si oběhl bok kopřivnické obrany a propálil gólmana na zadní tyč.
5'
Prvním úspěšným střelcem Kopřivnice je až Martin Střelec, který vymetl zadní šibenici.
5'
5'
Po skvělém zákroku domácího brankáře Pyška s pomocí břevna proměňuje protiútok z pravé spojky opět Matthias Choleva.
4'
Žingor bravurně vychytal Cholevovi samostatný únik.
4'
Muchovu ránu do tyče zachytil Choleva a zvyšuje z dorážky na 3:0.
3'
Ani sedmimetrový hod nepomohl Kopřivnici k prvnímu gólu, Zdeněk Čadra nepřekonal domácího brankáře.
2'
Za Frýdek-Místek se z brankoviště opět trefuje po chybě kopřivnického celku úplně volný Jan Zbránek.
1'
Z protiútoku otevírá skóre domácí Zbránek.
1'
Rozehrávala Kopřivnice, Doleželův prudký podstřel chytá Pyško a zalehává míč na čáře.
1'

Pepino SKP Frýdek-Místek: Bartoš, Pyško – Noworyta, Sklenák, Moješcik, Gřešek, Chudoba, Brožek, Bureš, Mucha, Choleva, Mazur, Zbránek, Ondrušík, Hustopecký.
Trenér: Zdeněk Verlík.

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, Pšenica – Střelec, Ježek, Ošmera, Zima, Gřes, Čadra, Kancel, Petřík, Klos, Polcar, Doležel, Brito, Lefan, Bukovský.
Trenér: Igor Fulnek.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev.
Vzájemné souboje ve Frýdku-Místku bývají velmi těsné. Kopřivnici se zde hodně dařilo v sezóně 2019/20, kdy domácí smetla 28:16. V dalších dvou ročnících ovšem odjížděla s prázdnou po nejtěsnějších porážkách 28:29 a 26:27.
Úvodní duel letošního ročníku naopak házenkáři z města tatrovek doma vyhráli jasně 32:26.
Pepino SKP Frýdek-Místek hájí v přímém souboji tabulkových i zeměpisných sousedů sedmé místo proti celku KH ISMM Kopřivnice.
Domácí mají o bod více a příští středu dohrávaný zápas v Karviné k dobru. Oba celky celou sezónu střídají výsledky, Kopřivnice o víkendu ukončila třízápasovou sérii porážek a vydřela výhru 26:25 nad Královým Polem, když postupně přišla o čtyřbrankový náskok, ale rozhodující gól dal v 59. minutě Radek Doležel.
Frýdek-Místek se naopak doma chce rehabilitovat za domácí nezdar 30:32 s Prešovem, když celý zápas marně dotahoval těsné manko.