Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : Karviná - 28. ledna 2023   15:00

Kopřivnice
Kopřivnice
1' Polcar  • 5' Hanus  • 10' Bukovský  • 14' Brito Benítez  • 15' Brito Benítez  • 18' Střelec  • 20' R. Doležel  • 20' Petřík  • 21' Bukovský  • 23' Čadra  • 23' Gřes  • 27' Bukovský  • 29' Hanus  • 33' Čadra  • 34' Bukovský  • 34' Bukovský  • 39' Střelec  • 40' Gřes  • 42' Brito Benítez  • 44' Brito Benítez  • 47' Brito Benítez  • 49' Gřes  • 51' Žingor  • 54' R. Doležel  • 56' Střelec  • 57' Žingor  • 59' Střelec  • 60' Hanus
32:35
(15:16)
Karviná
Karviná
4' Harabiš   • 7' Fulnek   • 12' Skalický   • 13' Skalický   • 14' Růža   • 14' Fulnek   • 15' Fulnek   • 17' Plaček   • 19' Růža   • 20' Solák   • 21' Fulnek   • 22' Užek   • 26' Solák   • 36' Růža   • 36' Harabiš   • 38' Užek   • 39' Solák   • 39' Solák   • 41' Růža   • 46' Skalický   • 47' Solák   • 49' Růža   • 52' Fulnek   • 55' Růža   • 56' Harabiš   • 58' Harabiš   • 59' Skalický   • 60' Růža
Kopřivnice
Kichner, Vacula
SH ZŠ Emila Zátopka
560 diváků
Karviná

Kopřivnice nepodala vůbec špatný výkon. Zaslouží pochvalu z hlediska bojovnosti. Nicméně Karviná přece jen potvrdila roli favorita a vyhrála derby 35:32. Domácí několikráte podržel brankář Žingor a dokonce i dvakrát skóroval. Zápas nedohrál Zdeněk Čadra, který dostal přímou červenou kartu. Čadra přestoupil v létě z Kopřivnice do Karviné, dnes zažil obnovený debut v domácích barvách.
KH ISMM Kopřivnice – HCB Karviná 32:35 (15:16)
Nejvíce branek: Střelec 7/3, Brito Benítez 5, Bukovský 5 – Solák 8/3, Růža 7, Harabiš 6/2. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 5/4 – 8/5. Vyloučení: 3:7. ČK: Čadra (KOP). Diváci: 560.
60'
Kopřivnice ještě zkorigovala výsledek zápasu Hanusem z pravého křídla.
60'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (Ottó Kancel).

Vyloučení pro tým HCB Karviná (Václav Franc).
60'
Růžovi sedl podstřel ze střední spojky mezi nohama Žingora.
59'
Střelec ještě snižuje zleva.
59'
Solák neuspěl z trháku proti vynikajícímu Žingorovi.
59'
Skalický využil náhozu do levého křídla.
58'
Brychlec a Brito zůstali po vzájemném kontaktu ležet na palubovce, ale oba budou v pořádku.
58'
Oddechový čas pro tým KH ISMM Kopřivnice.
58'
Hosté dohráli do pravého křídla na Harabiše a ten zakončoval na vzdálenější tyč.
57'
Další trefa Žingora přes celé hřiště, Brychlec se nestačil vrátit.
56'
Střelec zaběhl z levého křídla na šestku, zpracoval nahrávku a přehodil gólmana.
56'
Na konci trháku vyslal Harabiš zakončení z pravé strany na vzdálenější tyč.
55'
Růža mířil ze střední spojky na pravou stranu do protipohybu brankáře.
54'
Kopřivnice snižuje Doleželem ze spojky na rozdíl dvou branek a závěr ještě bude hodně zajímavý.
54'
Podstřel Soláka z devítky směřoval vedle pravé tyče.
53'
Baník se ubránil a jde do postupného útoku.
52'
Fulnek vypálil z pravé strany na zadní tyč kolem natažené nohy Žingora.
51'
Střelec posílá sedmičku na pravou stranu.
51'
Užek vyloučen za zákrok na Bukovského, ještě sedmička pro Střelce.
51'
Žingor vyhodil balón přes celé hřiště do prázdné brány.
51'
Užek převzal na pivotu nahrávku z levé spojky, ale jeho slajz skončil na pravé tyči.
50'
Útočný faul Kopřivnice na levé straně na Fulneka.
49'
Sudí zvedli ruku, načež Růža skóroval z pravé spojky o zem na druhou tyč.
49'
Gřes snižuje z výskoku na středu.
48'
Solák sklepával na šest metrů, ale Žingor podržel Kopřivnici.
47'
Doležel střílel z pravé spojky kolem bránícího hráče, Brito Benítez dorážel zleva na zadní tyč.
47'
Solák přidává trefu ze spojky.
47'
Následuje neproměněná vyložená příležitost Kopřivnice z pravého křídla.
46'
Jenže Skalický dorážel z levé strany.
46'
Brankář rukama vychytal Soláka.
46'
Za faul mimo hru na šestce na France je nařízena další sedmička pro Baník. Růža měl ještě výhodu při střele z levé spojky.
45'
Domácí posunuli na Doležela na pravou spojku do druhé vlny, ale ten selhal.
45'
Solák ji hodil pod nohou gólmana.
44'
Růža dohrál na Užka, ten byl bráněný v brankovišti, tím pádem sedmička pro Soláka.
44'
Kopřivnici opět zafungovala sehrávka na Brita Beníteze na šestce.
43'
Patzel sklepával na pravou spojku Růžovi, jeho střela se zastavila na protější tyči.
42'
Poslední možná nahrávka směřovala na Brita na pivotu a ten ač byl atakovaný zezadu, tak poslal balón do brány.
42'
V signalizované pasivitě minul Bukovský z pravé spojky zadní tyč, jeho další střela byla sražena vedle brány.
41'
Růža vyslal střelu ze střední spojky, brankář šel ke své pravé tyči.
40'
Gřes prošel jeden na jednoho na pravé spojce a zamířil na vzdálenější tyč.
39'
Růža přihrál na pravou spojku Solákovi a ten vyskočil pro třiadvacátou branku Karviné.
39'
Domácí souhra skončila trefou Střelce z levé strany a šesti metrů.
39'
Rozeběhnutý Solák donutil Kopřivnici k timeoutu svým zásahem z levé spojky.
38'
Střelec spálil loženku z levého křídla.
38'
Užek přesný z pivota do horní části brány.
37'
Střelec proměňuje na pravou stranu.
37'
Brito Benítez bráněn v brankovišti, je tady sedmička.
36'
Harabiš vystihl pas Bukovského a poslal balón zprava do prázdné brány.
36'
Růža si navedl míč z levé spojky na střed a propálil gólmana.
35'
Brito Benítez si řekl o nahrávku z pravé spojky na pivota, brankář ale vykopl levou nohu.
34'
Solák posílá sedmičku k pravé tyči.
34'
Čadra tento zápas nedohraje, může za to zákrok na levé křídlo, za který sudí udělují přímou červenou kartu.
34'
Domácí dokonce z této pozice srovnávají.
34'
Bukovský skóruje z rozběhu na levé spojce.
33'
Při zakončení z pravé strany pomohla domácím zadní tyč, ale Karviná dorážela z šestky.
33'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Zdeněk Čadra).
32'
Solák překonává Pšenicu k pravé tyči.
31'
Shození na pivota Užka, ten byl faulovaný, sedmička pro hosty.
31'
Karviná měla výhoz druhého poločasu.
31'
Kopřivnice sice dobře začala, ale posléze Karviná utekla na rozdíl pěti branek. Nicméně v závěru prvního poločasu se domácí dokázali dostat na kontakt a čeká nás jistě interesantní druhá půle.
30'
30'
Solák z volného hodu přestřelil bránu. Jenže domácím nevyšla zadovka do levého křídla na Střelce.
30'
Odpískán faul na Fulneka na pravé spojce. Fulnek se ještě držel za obličej.
30'
Domácí málem vystihli nahrávku Jonáše Patzela, sudí už mají ruku nahoře.
30'
Karviná útočí do postavené obrany 0:6.
29'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Hanus).
29'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (David Růža).
27'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Marek Bukovský).
26'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Dominik Solák).
26'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Martin Střelec).
25'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu HCB Karviná (Denis Harabiš).
24'
Oddechový čas pro HCB Karviná.
23'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Gřes).
23'
22'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Užek).
21'
21'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Patrik Fulnek).
21'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Patrik Fulnek).
20'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jaromír Petřík).
20'
20'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel).
19'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (David Růža).
18'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Martin Střelec).
17'
Oddechový čas pro KH ISMM Kopřivnice.
17'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Plaček).
17'
To Petřík neskóroval.
17'
Posléze je ale po jeho zákroku nařízena sedmička v neprospěch Karviné.
17'
Denis Harabiš ze značky sedmimetrového hodu uspěl.
16'
Kopřivnice ještě bude čelit sedmičce.
16'
Vyloučení pro tým KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito Benítez).
15'
15'
Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito Benítez).
14'
Druhý přesný zásah Patrika Fulneka v hale, kde to moc dobře zná.
14'
14'
13'
Následuje další trefa někdejšího novoveselského křídla.
12'
Ondřej Skalický skóruje při přesilovce šest na pět.
12'
10'
Vedení ale opět netrvalo dlouho zásluhou Jonáše Patzela.
10'
Kopřivnická spojka Marek Bukovský ale vrací vedení domácím.
9'
Levačka Denise Harabiše je přesná a Karviná dokázala podruhé v zápase srovnat.
8'
Hvizd rozhodčích značí, že bude následovat sedmička.
7'
Kopřivnický odchovanec Patrik Fulnek působící v Karviné druhou sezonu se prosazuje proti týmu, který jej vychoval.
6'
Úvod utkání zatím výrazně lépe vychází papírovému outsiderovi z Kopřivnice.
5'
Kopřivnické křídlo Jan Hanus okamžitě využívá početní výhodu.
5'
Druhé karvinské vyloučení, Užek si dvě minuty nezahraje.
4'
Vzápětí už se bývalé křídlo pražské Dukly stalo prvním karvinským střelcem v tomto roce.
3'
Harabiš, další z reprezentantů v dresu Karviné, ji ale na rozdíl od Petříka neproměnil.
3'
Sedmička bude k vidění také na druhé straně.
2'
Sedmičku vzal Petřík a byl úspěšný.
2'
Nařízena sedmička proti Baníku.
1'
Reprezentant Dominik Solák je prvním vyloučeným hráčem tohoto derby.
1'
Kopřivnice jde do vedení zásluhou Polcara.
1'
Soudě podle zápisu o utkání se Zdeněk Čadra vrací do Kopřivnice a nastoupí proti Karviné, kde začal letošní sezonu.

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, B. Pšenica – Střelec, J. Ježek, Zima, Gřes, Kancel, Petřík, Polcar, R. Doležel, Brito Benítez, Musálek, Lefan, Hanus, Bukovský, Čadra.
Trenér: Aleš Chrastina

HCB Karviná: Mokroš, Brychlec – Růža, Patzel, Plaček, Fulnek, Užek, Harabiš, Solák, Skalický, Široký, Ptáčník, Franc, Prašivka.
Trenér: Michal Brůna

Rozhodčí: Kichner, Vacula.
HCB Baník Karviná
Obhájce titulu je aktuálně třetí o tři body za Plzní a o čtyři za vedoucími Lovosicemi. V letošní sezoně se musí vypořádat s odchodem brankáře Marjanoviče a reprezentanta Vojtěcha Patzela. Naopak posílil Adamem Ptáčníkem z Nového Veselí. V létě odešel do Karviné z Kopřivnice Zdeněk Čadra. Ten ale už dres Baníku neobléká. Hosté mají na své soupisce i českou házenkářskou legendu Martina Galiu, jenž na sklonku roku oznámil, že v duelu kvalifikace o postup na ME proti Izraeli uzavře svou reprezentační kariéru a bude plnit roli brankářského specialisty.
KH ISMM Kopřivnice
Kopřivnice jde do souboje proti týmu, kde působí její odchovanec Patrik Fulnek, jakožto papírový outsider. Přezimovala na šesté příčce, přičemž v posledních čtyřech duelech ani jednou nezaváhala. Domácí se před letošní sezonou rozloučili s brankářem egyptského nároďáku Mohamedem Ibrahimem a chorvatskou střední spojkou Domagojem Grizeljem. Na post gólmana přivedla Bohumila Pšenicu. Ten v české nejvyšší soutěži nastupoval například za brněnské Královo Pole či Tatran Litovel. Do mužstva trenéra Christiny naopak přišel David Lefan.
Vzájemné zápasy
Jedná se o reprízu posledního čtvrtfinále, ve kterém Karviná postoupila ve čtyřech zápasech. Baník vyhrál i úvodní klání letošní sezony. Doma zvítězil 35:28.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.