Házená - Extraliga muži - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : Dukla - 4. září 2022   17:00

Královo Pole
2' Zahradníček  • 4' Živanov  • 6' Kikanović  • 7' Kikanović  • 8' Kikanović  • 10' Kikanović  • 11' Kocich  • 15' Živanov  • 15' Živanov  • 19' Žvak  • 21' Kikanović  • 24' R. Flajsar  • 25' Kikanović  • 27' Kikanović  • 29' Kikanović  • 31' Živanov  • 32' Živanov  • 33' Živanov  • 41' Živanov  • 43' Stein  • 46' R. Flajsar  • 48' Stein  • 51' Zahradníček  • 53' Ratkovský  • 54' Ratkovský  • 56' Žvak  • 58' R. Flajsar  • 60' Zahradníček  • 60' Ratkovský
32:24
(17:14)
Dukla
Dukla
3' Hlinka   • 4' Dokoupil   • 7' Šůstek   • 8' Zelenka   • 12' M. Rakouský   • 12' Šůstek   • 16' Zelenka   • 17' F. Březina   • 19' Rumian   • 22' Zelenka   • 26' Dokoupil   • 26' Rumian   • 32' Sviták   • 36' Krušberský   • 52' Sviták   • 53' Šůstek   • 53' Zelenka   • 55' M. Rakouský   • 56' Šůstek   • 58' M. Rakouský
Grulich, Ilić – Ratkovský, Kocich, Ugrin, Živanov, R. Flajsar, Burget, Kikanović, Žvak, Janda, Kasal, Kolečkář, Stein, Zahradníček.
Hájek, Kozler
511 diváků
Dukla
Votava, Petržala – Zelenka, Vojtela, Sviták, F. Březina, Rumian, Krušberský, Dokoupil, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, M. Březina, Moravčík, M. Rakouský, Šůstek.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
SKKP Handball Brno – HC Dukla Praha 32:24 (17:14)
Nejvíce branek: Kikanović 8, Živanov 7, Ratkovský 3 – Šůstek 8/4, Zelenka 4, M. Rakouský 3. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 7:3. Diváci: 511.
Závěr první půle a start do té druhé – to byly dva zlomové body dnešního utkání. Brňané totiž pasáž hry mezi 26. až 32. minutou ovládli výsledkem 5:0, díky kterému pak pečlivě strážili svůj náskok. Duel nabídl dva osmigólové střelce, Luka Kikanovič se trefoval pouze v prvním poločase, to David Šůstek své branky rozdělil do obou částí. Loni se body ve vzájemných zápasech těchto dvou mužstev pokaždé dělily, letos Kénik začíná lépe.
60'
Hosté chybovali v rozehrávce, Ratkovský běžel sám na branku a technickým zakončením zvýšil na osm branek!
60'
Další střelecký pokus Martina Rakouského přesný nebyl. Domácí fanoušci hnali svůj tým do útoku, Zahradníček skóroval z pravé strany!
60'
Oddechový čas pro tým HC Dukla Praha.
60'
Dva neúspěšné útoky na obou stranách palubovky, míč pro Duklu.
58'
Rychlá rozehrávka Dukly, Martin Rakouský udělal kličku do středu, poté snížil!
58'
Flajsar se prodral hostující obranou, poté v pádu fauloval!
58'
Oddechový čas pro tým SKKP Handball Brno.
58'
Kikanoviče vychytal Votava, jenže domácí se dostali k odraženému míči.
57'
Skvělý zákrok Iliče proti Zelenkovi! Domácí fanoušci ho odměnili hlasitým potleskem.
57'
Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Martin Kocich).
56'
Naznačení střely a přihrávka do pivota. Žvak se prosadil po otočce!
56'
Šůstek měl problémy se zpracováním. Poté ale proletěl pravou stranu a tvrdou ranou pod horní tyč překonal domácího brankáře!
55'
Dukla poměrně rychle využívá přesilovou hru. Úspěšným střelcem Martin Rakouský!
54'
Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Dušan Živanov).
54'
Míč putoval až do pozice pivota. Z bezprostřední blízkosti zakončoval zase Ratkovský.
53'
Pohledná akce Pražanů. Po dvou zadovkách se k zakončení z levého křídla dostal Zelenka.
53'
Obrana Dukly je hodně vysoko. Ratkovský skóroval z osmi metrů!
53'
První střela Šůstka byla zablokovaná. Ta druhá už mířila do protipohybu Iliče!
52'
Dlouhá přihrávka na unikajícího Svitáka. Ten snížil na rozdíl sedmi branek!
51'
Rozhodčí pískal prorážení hostujícího Šůstka na pravé straně.
51'
51'
S nadějemi hostujícího mužstva to nevypadá dobře, rozdíl ve skóre je už osmibrankový, naposledy se prosadil s velkým štěstím Zahradníček!
50'
Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Adam Stein).
49'
Další úspěšný sedmimetrový hod domácího mužstva. Na starosti ho měl Stein!
49'
Sviták s Dokoupilem byli v situaci, kdy rozhodčí pískali hostující faul, sedmička pro Brno.
48'
Hostující snížení se nekoná, rozhodčí pískal přešlap brankoviště od proskakujícího Rakouského.
48'
Žlutá karta pro realizační tým SKKP Handball Brno.
48'
Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Erik Žvak).
48'
Z pravé strany se trefil Stein. To ale nebyl vůbec snadný úhel!
47'
Z následné sedmičky se Šůstek nemýlil. Mířil na opačnou stranu, než šel Ilič.
47'
Šůstek si mezi dvěma obránci došel pro sedmimetrový hod.
46'
Proti čtyřem obráncům to nevyšlo, proti pěti už ano. Z levé křídla skóroval Flajsar!
45'
45'
Brňané hrají ve dvojnásobné početní přesile, ale málem svého soupeře pustili do rychlého brejku.
44'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Jiří Dokoupil).
44'
Hosté v oslabení chybovali a musí se vracet zpět na vlastní polovinu.
43'
Bleskově využitá přesilovka! Na pravé straně dostal spoustu prostoru Stein, který přidal další gól Brna.
43'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Marek Hlinka).
43'
Domácí přešli několik dobrých pozic, Hlinka pak dohrál Ratkovského a bude se vylučovat.
42'
Filip Březina měl dvě možnosti. Místo dohrávky do levého křídla ale volil individuální postup. Prorážení!
41'
Ilič má obrovskou radost, dvěma důležitými zákroky podržel svůj tým. Domácí zklidňují hru.
41'
Z pravé strany skóruje Živanov. Čtvrtá brněnská trefa ve druhém poločase, pokaždé od stejného hráče.
40'
Brňané už sedm minut čekají na vstřelenou branku! Petržala opět běží pro míč za branku.
39'
Sviták dle rozhodčích za brankou při pokusu o založení nové akce stál v brankovišti.
39'
Střelci na obou stranách si vybrali oddechový čas, pouze jediný gól za posledních pět minut, navíc mnoho nepřesných střel.
38'
Ugrin se k míči nedostal, ovšem domácí budou pokračovat v útočné snaze.
37'
Gól Živanova neplatí, rozhodčí ještě vteřinku předtím pískal faul na brankovišti.
36'
Dlouhý pas Petržaly na Krušberského. Ten v tváří tvář Iličovi uspěl!
36'
Parádní zákrok brankáře Iliče proti samostatnému výpadu hostujícího házenkáře.
35'
O balón na brankovišti bojoval Žvak. Brňané budou pokračovat v útočné akci.
35'
Na útočné polovině chybovala také Dukla, která přišla o míč.
34'
Kocich se Živanovem při kombinaci přišli o balón, domácí pak zastavil rychlý protiútok Pražanů.
33'
Proměněná sedmička Šůstka. Ilič šel možná brzy na zem.
33'
Živanov zůstává zatím jediným domácím střelcem ve druhém poločase!
32'
O bleskovou odpověď se na druhé straně postaral Sviták!
32'
Úvod druhé půle patří domácím, ti vedou zásluhou Živanova už o pět gólů!
32'
Skvěle to udělal Křístek, ovšem jeho technické zakončení skončilo jen na tyči!
31'
Živanov proletěl mezi dukelskou obranou na pravé spojce, poté zakončoval do horní části brány Petržaly.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:50.
Úvodní polovina tohoto utkání je za námi, sledujeme vyrovnaný boj. Ačkoliv ještě čtyři minuty před koncem platilo vyrovnané skóre, tok Brňané potom odskočili do tříbrankového trháku. Co se týče střeleckých statistik, tak nejaktivnější je zatím Luka Kikanović, autor osmi domácích branek.
30'
30'
Kocich proměnil sedmičku střelou k tyči!
30'
Výborný zákrok domácího gólmana Iliče pravou nohou! Zdá se, že Brňané už dohrají první poločas.
29'
Domácí se nyní přiznali k teči, za což se dočkali hlasitého potlesku.
29'
Dlouhý útok Brna, zakončil ji kdo jiný než Kikanovič!
28'
28'
Kocich se zlobí a žádá Filipa Březinu, aby se přiznal k teči. Ten tak nečiní, a proto hosté budou pokračovat v akci.
27'
Nechytatelná rána z nějakých devíti metrů na středu. Kikanovič zakončoval přesně do růžku!
26'
Brňané přišli na balón a Rumian běžel sám na branku. To nemohlo dopadnout jinak!
26'
Blesková odpověď Dukly. Po sehrávce do pivota skóroval Dokoupil.
25'
Kikanovičova přihrávka byla zablokovaný, ovšem domácí hráč se k míči dostal i podruhé, z levé strany zvládl těžký úhel, mířil do horní části branky.
24'
Domácí dnes hrají často přes levou stranu. Flajsar si doskočil do dobré střelecké pozice a překonal Votavu.
24'
Ugrin dohrál Rakouského, Dukla zůstaue u míče.
23'
Votava zakročil nohou! Hosté šli do rychlé akce, jenže zpomalili hru a střídají.
22'
V závěru přesilovky se z levého křídla prosazuje hostující Zelenka!
21'
Kikanovič se prosazuje z levé spojky, jako dnes už poněkolikáté. Do hostující branky zamířil Votava.
21'
21'
Dukla nepřesná v rozehrávce, Brňané uklidňují hru.
20'
20'
Domácí se dožadovali odpískání kroků hostujícího mužstva. Nakonec se bude vylučovat v jejich řadách.
19'
Totožná situace na druhé straně, Žvak srovnal z hranice brankoviště!
19'
Petržala zůstal na střídačce a hosté byli v početní výhodě. Z pravé strany skóroval Rumian.
18'
Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno ().
18'
Ze sedmičky srovnává domácí Kocich!
18'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Jakub Krušberský).
17'
Ztráty na obou stranách, následovat bude úprava hrací plochy.
17'
Individuální akce Filipa Březiny na pravé spojce. Z pádu poté překonal domácího brankáře střelou na bližší tyč.
16'
Sehrávka do levého křídla, Zelenka poté dokázal přehodit brankáře Brna.
15'
Domácí šli do rychlého kontru, střelou na bližší tyčku se prosadil podruhé v řadě Živanov!
15'
Z pravé spojky srovnává domácí Živanov!
15'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Martin Březina).
14'
Šůstek pálil do horní části branky, Dukla po delší době zase vede.
13'
Šůstek byl při průletu brankovištěm faulován Kikanovičem a bude házet sedmimetrový hod.
13'
Rychlý návrat domácí obrany zpět na vlastní polovinu hřiště.
12'
Brňané špatně rozehrávali a přišli o míč, Šůstek z následného útoku srovnal.
12'
Další rychlá reakce Dukly, postaral se o ni Martin Rakouský!
11'
Schovaná střela od Kocicha. Petržala nestihl zareagovat!
11'
Nepřesná rozehrávky Pražanů. Domácí zklidňují hru, budou mít šanci odskočit na dvě branky.
10'
Rychlá předávka míče, šestou branku domácích vstřelil zatím nezastavitelný Kikanovič.
10'
Další dobrý zákrok Iliče proti podstřelu Hlinky z devíti metrů, domácí gólman vyrážel nohou!
9'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Erik Žvak).
8'
Hosté bleskově odpovídají Zelenkou!
8'
Každý útok teď končí gólem, Kikanovič je zatím nejlepším střelcem utkání!
7'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Šůstek srovnal z pravé spojky!
7'
Pěkná akce domácích. Ze středu ji zakončoval opět Kikanovič!
7'
Parádní zákrok Iliče proti Šůstkovi, který si doletěl do slušné střelecké pozice.
6'
Kikanovič musel střílet. Přes tři vyskakující hráče pálil na zadní tyč, Petržala bez šance!
6'
Domácí ukrojili minutu z početní nevýhody, rozhodčí už mají ruku nahoře.
5'
Šůstek se prosazuje se sedmičky. Zakončoval o palubovku.
5'
4'
Brňané se prosazují z pravé spojky, Živanov zakončoval na bližší tyčku.
4'
Sám na Iliče běžel Dokoupil. Hostující hráč zakončoval pod horní tyčku!
3'
Hlinka srovnává podstřelem z levé spojky.
2'
Střela Živanova byla zablokovaná, k odraženému míči se dostal Zahradníček, který otevřel skóre!
2'
Se střeleckým pokusem směřujícím pod horní tyč si poradil brankář Ilič!
1'
Dlouhá akce, hosté už musí zakončovat.
1'
Úvodní útok zápasu bude mít pražská Dukla.
1'
Oba vzájemné zápasy z minulého ročníku skončily nerozhodně. Dočkáme se třetí remízy v řadě? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Brňané se letos pokusí navázat na šesté místo z minulého ročníku, u všeho by měl být už uzdravený bývalý český reprezentant Michal Kasal, osmadvacetiletá levá spojka. Hodně branek by měli střílet Nikola Arsenič nebo Dušan Živanov. To hostům se podařilo udržet Davida Šůstka, pozici gólmanské jedničky by měl mít zkušený šestatřicetiletý Tomáš Petržala. Pražané by zajisté rádi napravili loňskou čtvrtou příčkou
Hezké odpoledne. V sobotu odstartoval nový ročník nejvyšší české házenkářské soutěže, v rámci úvodního kola zbývají dohrát dvě utkání. Handball Brno v jednom z nich přivítá pražskou Duklu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.