Házená - Extraliga muži - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Jičín - 26. listopadu 2022   17:00

Nové Veselí
Nové Veselí
2' J. Flajsar  • 3' Gregorovič  • 7' Hajko  • 10' Tomášek  • 11' Gregorovič  • 12' Gregorovič  • 12' Bartůněk  • 13' Gregorovič  • 15' Bendicsek  • 17' Mi. Štohanzl  • 18' Bendicsek  • 27' J. Flajsar  • 28' Navrátil  • 29' J. Flajsar  • 30' Gregorovič  • 31' Gregorovič  • 32' Bartůněk  • 39' J. Flajsar  • 43' Gregorovič  • 48' J. Flajsar  • 49' Tomášek  • 52' Mi. Štohanzl  • 56' Bartůněk  • 59' Bartůněk
27:25
(16:11)
Jičín
Jičín
2' Kovařík   • 8' Freiberg   • 9' J. Dolejší   • 21' A. Dolejší   • 21' Matouš   • 22' M. Hájek   • 23' Š. Drbohlav   • 24' Hlava   • 26' M. Hájek   • 34' A. Dolejší   • 36' A. Dolejší   • 37' A. Dolejší   • 39' Matouš   • 41' Hlava   • 47' A. Dolejší   • 48' Kovařík   • 53' Hlava   • 54' A. Dolejší   • 55' Kastner   • 55' Pleva   • 58' J. Dolejší   • 59' Kastner
Nové Veselí
Horáček, Novotný
ZDT Aréna, Nové Veselí
302 diváků
Jičín

Z mé strany je to dnes již vše. Z příjemně naladěné ZDT Areny se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek víkendu!
TJ Sokol Nové Veselí – O2XYWORLD HBC Jičín 27:25 (16:11)
Nejvíce branek: Gregorovič 7, J. Flajsar 5, Bartůněk 4 – A. Dolejší 8/2, Hlava 3, Matouš 3/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 3:4.
Přestože to bylo drama až do posledních sekund, domácí zůstávají i nadále na palubovce ZDT Arény neporaženi! Přitom ve druhé půli dlouho směřovali k poklidnému úspěchu, Sokolu velmi pomohlo i střídání gólmanů, přičemž Martin Štohanzl utlumil do té doby notně rozjetého Aleše Dolejšího.

Veselí vedlo v 54. minutě 25:20, poté však přišlo vyloučení Miroslava Štohanzla a v dvouminutovce Sokol vybouchl 0:3, přičemž hrál bez brankáře variantu 6 na 6. Poté se to tahalo o každou branku, Jičín se stále nedotáhl na více než dvě branky. V poslední minutě přitom mohl dostat Veselí pod tlak, poslední záchvěv ale Pekař zakončil vedle tyče a výhra 27:25 udržela Sokol na osmém místě tabulky!
60'
I přestože Sokol ztratil, Pekař z následného zakončení na pravé spojce netrefil branku, a tak se závěrečné sekundy fakticky ani nedohrávají!
60'
48 sekund před koncem zakončoval Hajko, bylo to ale s faulem. Veselí však není stále v pasivitě a čas se Jičínu krátí.
59'
Jičín však nic neskládá. Kastner si z pravého křídla počínal suverénně a je to zpátky o dvě!
59'
Jenže Veselí v útoku nezachybovalo a je už blízko! Znovu se přesilová kombinace zakončovala na levém křídle, Bartůněk přehodil vyběhnuvšího Plevu a kouč Mašát nemůže reagovat jinak, tady přichází time-out!
58'
Jiří Dolejší to na střední spojce dvě a půl minuty před koncem umotal a poslal Martina Štohanzla na druhou stranu. Tohle bude zkrátka drama až do posledních sekund!
57'
Gregorovič mohl už na body dát téměř pojistku, v čisté šanci ze šestky ale selhal a Jičín je stále ve hře!
57'
Navíc budou hosté zápas dohrávat fakticky v oslabení. Pekař chytal Tomáška zboku kdesi pod krkem a dostává jednoznačné dvě minuty.
57'
A zápas se zase o něco více láme na stranu Veselí! Aleš Dolejší mohl snížit na dvě branky rozdílu, jenže nepřekonal skvěle chytajícího Štohanzla a Sokol to může v navazujícím útoku potvrdit.
56'
Krizový moment domácí ustáli, Jakub Flajsar stáhl hru na levé křídlo pro Luboše Bartůňka a Kastner už na míč nedosáhl. Plevu poté domácí křídelník přehodil a je to 26:23!
55'
Domácí to tady mohou ještě klidně ztratit! Tomášek z pravé spojky mohl pálit, jenže místo toho hrál míč nesmyslně do pivota na obsazeného Gregoroviče. Pleva pak odražený míč vzal, pustil jej do prázdné na druhé straně a Veselí musí vzit time!
55'
Ledabylá rozehrávka a tady není vůbec hotovo! Kastner vypíchl na středu Flajsarovi míč a dopravil jej do prázdné branky!
54'
Aleš Dolejší si zaběhl z levého křídla až skoro do pivota, dostal míč, a proti Štohanzlovi, který vysoko vyskočil, si poradil snadno.
54'
Sokol míč v útoku ztratil a Miroslav Štohanzl to hasil jenom za cenu držení Kovaříka v rychlém brejku. Proto dostává dvě minuty a tady už musí hrát Jičín vabank.
53'
Už to vypadalo, že Veselí další dlouhou kombinaci Jičína ubrání, jenže pak přišla sehrávka na Hlavu, který zůstal neobsazený na pozici křídla. Štohanzl na jeho pokus nedosáhl a ještě jsou hosté ve hře.
52'
Po pádu snad tří hráčů při útoku Jičína dochází k přerušení hry, je potřeba totiž utřít palubovka.
52'
Souhra s pivotem zkrátka Veselí funguje. Místo Gregoroviče tam byl Miroslav Štohanzl, který se nabídl na správném místě a z otočky zakončil gólem.
51'
Na začátku posledních deseti minut si vybojovali hosté sedmičku přes Pekaře na pivotu a házel ji Matouš, který na Martina Štohanzla tentokrát vyzrál.
50'
Jakub Flajsar to chtěl vzít opět na sebe a střílel z velké dálky, proti jeho pokusu se ale Pleva v poklidu přemístil.
49'
Jenže domácí drží opratě utkání i nadále. Adam Tomášek si udělal dva rychlé kroky na pravé spojce a střílel, Machalický sice tečoval, ale utlumit pokus už nezvládl.
48'
Na druhé straně se vytáhl pak Kovařík, který oběhl půl obrany, udělal si prostor na zakončení a Štohanzla do protipohybu překonal.
48'
Přestože byli Veseláci v pasivitě, situaci snadno vyřešili. Nechali to na Jakubu Flajsarovi, který z levé spojky trefil přesně křížem vingl.
48'
Na začátku 48. minuty si vzal trenér Běloch druhý oddechový čas, Veselí ještě bude čekat půlminuta v oslabení po Krejzově dvojce.
47'
Aleš Dolejší si to však vynahradil o moment později, kdy vypíchl dlouhou přihrávku na pravou stranu a dopravil míč do prázdné branky.
46'
A zápas se pomalu začíná lámat na stranu Sokolu! Aleš Dolejší poprvé ze sedmičky neuspěl, Martin Štohanzl předvedl parádní zákrok!
46'
Tenhle souboj byl nevyvážený už od začátku. Krejz stál proti o hlavu většímu Kovaříkovi, který přes něj udělal jak sedmičku, tak i dvě minuty pro domácího odchovance.
45'
Navíc hned poté mohlo být hotovo, když domácí valili tři na nikoho. Gregorovič ze šestky ale trefil jenom Machalického, který přitom neudělal prakticky žádný pohyb tělem!
44'
A Hajko měl hodně štěstí, Machalický střelu na stojnou nohu utlumil, jenže ne natolik, aby zůstala před brankovou čárou!
44'
Sokol pak podržel Martin Štohanzl, který fantasticky lapil zakončení Kastnera z pravého křídla! Gólmanův bratr pak v následném brejku vybojoval pro Veselí sedmičku!
43'
Za tenhle gól si můžou hosté sami. Jiří Dolejší v přechodu do útoku udělal naprosto banální přestupek v podobě kroků, ty mu tak byly odpískány a Veselí hrálo rychle. Jakub Flajsar pustil na pivota na Gregoroviče, který proměnil.
42'
První střela na Štohanzla v bráně, první zákrok. Jiří Dolejší ze země pálil na přetah dolů, Martin Štohanzl si ale tohle pohlídal!
41'
Veselí hru soustředilo na pravou stranu, aby pak přišla dlouhá přihrávka na křídlo pro Štěpána. Ten sice branku dal, jenže měl na šestce přešlap!
41'
Jiří Dolejší už byl sice na střední spojce fakticky zastaven, přesto dokázal odhodit za sebe na Martina Hlavu, který z druhé vlny propálil Schamse. Ten míří navíc na střídačku!
40'
Hajko proměnil velmi podobně jako svůj první pokus, proto je to pro Sokol znovu o pět branek.
40'
Drbohlav dostává svoje první dvě minuty v zápase, Gregoroviče na pivotu v stáhl zezadu k zemi. Proto mají Veseláci navíc sedmičku.
39'
Bránění do křídel dělá zatím Sokolu ve druhé půli problém. Jičín to sehrál tentokrát na pravou stranu, kde byl připraven Filip Matouš.
39'
Tomášek na sebe na pravé spojce navázal dva obránce, pak pustil Jakubu Flajsarovi, který ze středu poslal míč na opačnou stranu, než byl pohyb Plevy.
38'
Přesto to mohlo být znovu o pět. Ztrátu Jičína mohl trestat v rychlém brejku Miroslav Štohanzl, jenže netrefil ze šestky ani kasu!
37'
Jenže ani nezakončili a Aleš Dolejší dělá domácím velké problémy. I tentokrát bral na levém křídle těžký úhel a Schams si věřil, ale nakonec kapituloval mezi nohy.
37'
Teď si Veselí oddechlo. Bendicsek pálil nepřipravený jenom do bloků, Hlava však odražený míč bral z brankoviště, a tak domácí vepředu zůstanou.
36'
Opět to hosté protáhli do gólu přes levé křídlo. Aleš Dolejší se natlačil před Navrátila a skrze bližší tyč prostřelil Schamse.
34'
Přestože si domácí obrana tohle střídání oddupala, Jičín i tak snižuje. Mohla za to genialita Aleše Dolejšího, na kterého šla jednoduchá sehrávka z devítky, ten si pak oběhnul tříčlennou zeď připravenou na blok a Schamse v klidu překonal.
33'
Hlava tentokrát zůstal na pravé spojce a opět zakončoval. Jeho pokus z deseti metrů ale orazítkoval tyč a mohlo to být o osm, Bartůněk z levého křídla ale v rychlém přechodu neuspěl!
32'
A zvládli to v klidu, přečíslili obranu hostí na levé straně, Bartůněk pak vzal téměř spojkový úhel a s přehledem si poradil.
31'
Jičín to ve svém prvním poločasovém útoku utopil v přihrávkách a Hlava šel už pak proti Tomáškovi do průrazu. Na tahu jsou tak opět domácí.
31'
Ve druhé půli domácí dohráli ještě přesilovku do gólu. Gregorovič si naběhl na volný prostor na pivotu a prostřelil Plevu.
31'
Na to, jak to vypadalo, je to pro oba týmy ještě zhruba přijatelné. Přitom to mířilo k tomu, že bude po 20 minutách fakticky hotovo, když Bendicsek navyšoval na 11:3. Jičín čekal na čtvrtou branku téměř deset minut, pomohly mu však dva oddechové časy, po nichž začal postupně náskok Veselí ukrajovat. V 26. minutě to bylo pro hosty 10:12 a stále bylo o co hrát, úplný závěr se jim však už nepovedl. Veselí tuhle pasáž vyhrálo 4:1 a do druhé půlky jde s nadějným výsledkem 16:11.
30'
30'
Poté ale hosté těžce nezvládli bránění v posledních sekundách! Flajsar čtyři sekundy před koncem šel na míč po rozehrávce devítky a naznačil pokus, místo toho ale pustil pod sebe na Gregoroviče, který z pivota dává na 16:11!
30'
Veselí nepomohlo ani střídání brankářů. Martin Štohanzl sice tipnul dobře stranu, ale míč mu pod rukou propadnul. Aleš Dolejší tak snižuje zpět na pětibrankový deficit.
30'
Sedmička pro Jičín! Přestože Matouš trefil z ostrého úhlu jenom Schamse, Melichar, který se jenom těsně předtím zkoušel prodat útočný faul, zůstal ležet v brankovišti a pro Matouše byl překážkou.
29'
První přesilovkový útok vyřešili domácí snadno, Jakub Flajsar měl výbornou střeleckou pozici a z desíti metrů se nemýlil.
29'
Kovařík je v polovině 29. minuty na dvou dvojkách. Teď Gregoroviče tak dlouho zpracovával, až to bylo nedovoleným způsobem a jsou za to dvě minuty.
28'
Teď Sokolu pomohla i určitá dezorientovanost hostující obrany. Ta sice zablokovala Tomáškovu střelu, jenže nevěděla, kde má míč. Zato Gregorovič ano a hned nahrál na pravé křídlo pro Navrátila, který si poradil.
27'
Začínalo to domácím nebezpečně smrdět pasivitou, jenže pak to na sebe vzal Jakub Flajsar z devítky. Pleva si sice na jeho pokus sáhl, ale jenom jej fakticky usměrnil pod víko.
26'
Hostům to najednou všechno začíná vycházet! I v pasivitě se dostali z těžké situace, Hájek měl volnou střeleckou ruku a trefil nekompromisně vingl. Jičín už ztrácí jenom dvě branky!
25'
David Flajsar to na sebe vzal střelou z nějakých 11 metrů, přes bloky to ale nebylo vůbec razantní a Pleva v poklidu lapil.
24'
Hlava měl prostor na pravé spojce, proto moc nevymýšlel. Snadno proskočil mezi dvěma obránci a Schamse střelou na zadní tyč překonal.
23'
Vysvobození pro domácí tak přichází až ze sedmičky po faulu na Hajka. Tu proměnil právě slovenský hráč.
23'
Jak působil nevýrazně na samotném začátku utkání Jičín, tak je to teď Veselí! Jedno naznačení na střelu Drbohlava ještě obrana zvládla, jeho následnou střelu na bližší tyč z pravé spojky již ale ne!
22'
Náskok Sokolu se začíná tenčit, na levé spojce řešil nastalou situaci střelou z dálky Hájek, po níž se jenom Schams smutně ohlédl.
21'
Melichar se tlačil do zakončení, byl ale vůči obráncům moc blízko a Pleva jeho pokus mířící na zem vychytal!
21'
Série 0:3 a Veselí bere time-out! Hosté opět přečíslili obranu, tentokrát ale na pravou stranu. Tam z křídla zakončoval Matouš a trenér Běloch chce uklidnit rázem nabuzené Východočechy!
21'
Napodruhé to již bylo lepší. Hosté přečíslili obranu na levé straně, Aleš Dolejší zakončil na zadní tyč a snižuje na šestibrankový rozdíl!
20'
Aleš Dolejší se dostal rusákem přes levé křídlo a zakončoval z poměrně snadného úhlu, neměl již však tolik prostoru na lepší koncovku a napálil Schamse jenom do břicha!
19'
Kovařík to chtěl utáhnout silově, šel tak do dvou obránců, ti ho však zastavili faulem. Proto mají hosté devítku.
19'
K němu se postavil Aleš Dolejší a nenechal se zaskočit, Schamse překonal klepákem k tyči.
18'
Miroslav Štohanzl zastavil Drbohlava už jenom v brankovišti, a tak mají Jičínští sedmimetrový hod!
18'
Začíná to vypadat na hodně jednostranný zápas. Podstřel Štěpána Drbohlava v poklidu lapil Schams, Bendicsek to vzal v útoku snadno na sebe, zatímco Pleva šel na druhou stranu. 11:3 a kouč Mašát bere druhý oddechový čas!
17'
Jičín je lidově řečeno „na totálku“. V obraně nepokryl křížení na pravé spojce, Miroslav Štohanzl utáhl Kovaříka na jednoduchou kličku a zakončil nekompromisně ze šestky.
16'
Přestože pokus Tomáška ze střední spojky lapil Pleva, na druhé straně se hosté nedostali ani do zakončení. Jiří Dolejší to opět tlačil do pivota, ale tam se nesetkal s úspěchem.
15'
Jiří Dolejší šel do souboje s Miroslavem Štohanzlem velmi naivně, skončilo to průrazem a Halíček hned posílal dopředu Tomáška, rozehrávka se ale bude opakovat, Halíček byl o dobré dva metry dále.
15'
Bendicsek dostal míč z druhé vlny na levé spojce, šel do vzduchu na 12 metrech a Machalického prostřelil mezi nohama. To už je na hostujícího gólmana dost, proto jde střídat za Plevu!
14'
Hned poté přichází další ztráta HBC. Sokol hraje ve velké pohodě a může odskočit už na šestibrankový náskok.
13'
Jičín se vepředu trápí. Nadvakrát nedokázal kloudně zakončit, přihrávka pro Freiberga byla hodně čitelná. Tu tak sebral Miroslav Štohanzl a poslal dopředu Gregoroviče, který vymetl vingl.
12'
Domácí mají dobrou flow a jdou už na čtyři branky náskoku! Akce Jičína skončila útočným faulem, Tomášek na 11 metrech vepředu naznačil střelu, přitom z výskoku našel Bartůňka na levém křídle. Ten vzal ostrý úhel, Machalického překonal okolo hlavy a kouč Mašát bere oddechový čas!
12'
Na tomhle gólu má možná více než půl podílu Schams. Ten totiž ze šestky vylapal tutovku Jirky Dolejšího, poté jenom přihrál na Gregoroviče, který na 33 metrů trefil prázdnou branku!
11'
Opět snadná přesilovková kombinace domácích. Gregorovič měl Freiberga za sebou a nedělalo mu problém ze šestky zakončit.
10'
Hlava přihrávku na Kovaříka napříč hřištěm přetáhl a šla až do zámezí. Sokol poté rychle rozehrával a do otevřené obrany šel Halíček. Toho vzal na faul Kovařík, trefil ho přitom do obličeje, a tak dostává menší trest.
10'
Na druhé straně si z dlouhého kříže nabíhal do zakončení Adam Tomášek. Z dobrých 10 metrů sice pálil na střed branky, Machalický ale uhnul směrem nalevo a míč propadl do branky.
9'
Jiří Dolejší byl ústřední postavou kombinace, kterou zatahoval z levé spojky. Schamse překonal střelou pod vingl a Jičín srovnává.
8'
Závěr oslabení Veselí dohrávalo v útoku, na Gregoroviče ale byla přihrávka dlouhá, následně se navíc dopustil na Kovaříkovi faulu.
8'
Hosté však využili početní výhody v navazující hře velmi rychle. Na dvě přihrávky uvolnili na pivotu Freiberga, který otočkou na šestce zůstal sám ve vyložené šanci a nepohrdnul.
7'
Veselí ale bylo poměrně bezradné a chvíli to vypadalo, že v pasivitě o míč přijde. Prolomil to však Hajko, individuální akcí zakončenou podstřelem posílá Sokol na dvě branky náskoku.
6'
Obrana domácím v oslabení zatím funguje. Navíc Hlava na pravé spojce šel v plné rychlosti do zakončení, jenže se mu do cesty postavil Luboš Bartůněk. Byl z toho průraz a Veselí zkouší v útoku variantu bez brankáře.
6'
Gregorovič vystoupil proti Jiřímu Dolejšímu někde na osmi metrech, jenže jeho pohyb nechytil a zezadu jej strhnul na zem. Ihned tak dostává dvě minuty.
5'
Úspěšným útokem ale domácí nekontrovali a na tahu je tak Jičín. Rychna to zkoušel urvat sám na sebe, byl ale zastaven někde na deseti metrech.
4'
Jičín sehrál v útoku klasickou lajnu a Hlava sklepával na pravé křídlo pro Kastnera, který měl poměrně solidní úhel. Jenže na Schamse si nepřišel!
4'
Následný útok hostí Veselí ubránilo, nepříliš výraznou střelu Kovaříka lapil Schams fakticky do teplých.
3'
Pokud je něco, v čem jsou Sokoli silní, tak sehrávka na pivota. Platilo to i tentokrát, Gregorovič si naběhl do volného prostoru, Jakub Flajsar mu pustil míč o zem a Machalický byl bez šance.
2'
Ani Jičínu to pak netrvalo dlouho. Martin Kovařík v plné rychlosti naběhl zhruba na osm metrů a přesnou střelou propálil Schamse.
2'
Domácí byli vepředu o poznání rychlejší. Jakub Flajsar strhnul hru na sebe na levé spojce a prostřelil na bližší tyči Machalického.
1'
Po klasickém seznámení se s míčem a nanesení potřebného lepidla rozjížděl Jičín první kombinaci. Ta byla sehrávána na několik přihrávek z naznačených střel, až to na sebe vzal Jiří Dolejší, podstřelem ale trefil Schamse!
1'
Zápas v Novém Veselí začíná, výhoz mají hosté!
1'
-13'

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl – J. Flajsar, Štěpán, Halíček, Navrátil, Bartůněk, Melichar, Parolly, Hajko, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Tomášek, Bendicsek, D. Flajsar.
Trenér: Jan Běloch

O2XYWORLD HBC Jičín: Machalický, Pleva – Rychna, J. Dolejší, Hlava, Kovařík, Freiberg, Ženatý, Matouš, Pekař, Doškář, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, M. Hájek, Kastner.
Trenér: Petr Mašát

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Krásné sobotní odpoledne z Nového Veselí! Jeden z duelů 15. kolo Chance Extraligy mužů bude patřit domácímu Sokolu a Jičínu, přičemž se bude určitě na co dívat. Oba celky jsou téměř sousedé v tabulce a v honbě za pomalu se blížícím play-off potřebují každý bod.

Zápas je navíc i lehce okořeněn bratry Dolejšími. Jak Jiří, tak Aleš, si prošli zčásti jakožto odchovanci Zruče nad Sázavou mládežnickými kategoriemi a A-týmem Veselí, poté však oba přestoupili do Jičína, to už je však poměrně dlouhá doba.

Dá se očekávat bouřlivý sobotní večer, s formou je na tom o něco lépe Veselí, které z posledních dvou duelů vytěžilo tři body, Jičín za sebou táhne sérii dvou proher.

Střetnutí začíná v ZDT Aréně v 17:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.