Házená - Extraliga muži - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Karviná - 22. února 2023   19:30

Nové Veselí
Nové Veselí
3' Bendicsek  • 6' Halíček  • 10' Hajko  • 12' Hajko  • 13' Bendicsek  • 14' Bendicsek  • 17' D. Flajsar  • 18' Jochman  • 22' Tomášek  • 24' Gregorovič  • 32' Bendicsek  • 33' Bendicsek  • 39' Gregorovič  • 41' Halíček  • 43' J. Flajsar  • 45' Gregorovič  • 51' Hajko  • 52' J. Flajsar  • 57' J. Flajsar  • 59' Ogoun
26:30
(12:17)
Karviná
Karviná
1' Harabiš   • 5' Fulnek   • 6' Fulnek   • 8' Harabiš   • 9' Solák   • 12' Nantl   • 14' Široký   • 15' Solák   • 17' Široký   • 19' Patzel   • 21' Ptáčník   • 22' Patzel   • 23' Fulnek   • 24' Solák   • 25' Nantl   • 28' Patzel   • 29' Užek   • 33' Solák   • 35' Fulnek   • 39' Nantl   • 42' Patzel   • 46' Solák   • 47' Široký   • 48' Široký   • 51' Patzel   • 52' Patzel   • 55' Solák   • 56' Solák   • 60' Užek
Nové Veselí
Martin Pražák, Jaroslav Šulc
ZDT Aréna, Nové Veselí
Karviná

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 26:30 (12:17)
Nejvíce branek: Hajko 5/2, Bendicsek 5, Halíček 3/1 – Solák 7, Patzel 6, Fulnek 4. Rozhodčí: Martin Pražák, Jaroslav Šulc. Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/1. Vyloučení: 4:5.
Zápas mezi Sokolem Nové Veselé nabídl nezaujatému fanouškovi několik pěkných momentů. V ZDT Aréně byly k vidění technické finesy, vydařené souhry a hlavně 56 branek. Karviná šla do druhého poločasu s pětibrankovým náskokem, který se jí podařilo dále udržovat. Nové Veselí se sice zásluhou Gregoroviče dostalo ve 45. minutě na rozdíl dvou gólů. Jenže Baník zařadil na vyšší rychlostní stupeň a několik slepenými brankami navýšil své vedení. Body zaslouženě putují do města na řece Olši, Sokol Nové Veselí doma padlo s HCB Karviná v poměru 26:30. Nejlepšími střelci domácích byli Bendicsek a Hajko, oba vstřelili pět branek. Na straně Baníku dal sedm gólů Dominik Solák.
60'
Radek Navrátil proměnil sedmičku a snížil na rozdíl čtyř branek.
60'
Domácí Sokol bude pět vteřin před koncem zahrávat sedmimetrový hod.
60'
Jan Užek se prosadil z pozice pivota, v pádu dostal míč do levého horního rohu branky Sokola.
59'
Pavel Ogoun dostal míč z pivota do branky i přes karvinský faul. Sokol bude hrát přesilovku.
59'
Jonáš Patzel fauloval a čekají ho dvě minuty trestu.
59'
Baník drží míč na svých rukách a nikam nespěchá.
58'
Karviná ztratila míč a nabídla šanci Sokolu.
58'
Oddechový čas pro tým HCB Karviná.
57'
Oba týmy nabídnutými šancemi opovrhly.
57'
Jakub Flajsar potrestal nedůslednost Karviné v útoku, když z pivota poslal míč pod břevno.
56'
Marek Popela poslal z první míč do levého horního rohu branky Karviné. Brankář neměl nárok zasáhnout.
56'
Nové Veselí bude zahrávat sedmičku. Míč si bere Marek Popela
56'
Dominik Solák trestá další bombou chybu Sokola.
55'
Dominik Solák se zavěsil do vzduchu na lajně a poslal míč přesně k levé tyčce.
54'
Karviná neuspěla ze střelou z dálky a musí se vracet.
54'
David Flajsar byl zastaven, ale vylučovat se nebude.
53'
Nové Veselí je na míči, jenže jde do plných.
52'
Jonáš Patzel skóroval ze střední vzdálenosti jedovkou na bližší tyčku.
52'
Jakub Flajsar utekl obraně soupeře a z brejku se trefil nízkou střelou.
51'
Marian Hajko udeřil z rychlého brejku.
51'
Jonáš Patzel prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.
50'
Denis Rubáč nepotrestal střeleckou minelu Karviné z levého křídla.
50'
Karviná je na polovině soupeře a nemá důvod spěchat.
49'
Marian Hajko ztratil při pokusu o rychlé přenesení hry míč. Baník jde do plných.
49'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Petr Široký). Autor poslední branky obejmul hráče soupeře jako vzrostlý dub a byl právem vyloučen na dvě minuty.
48'
Petr Široký se dostal po oddechovém času na míč a z rychlého brejku dal Baníku náskok pět branek.
48'
Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí.
47'
Petr Široký se trefil po pěkné sehrávce do levého křídla.
46'
Solák vyslal ostrý projektil k tyčce.
46'
Karviná jde do plných.
45'
Jiří Gregorovič dostal míč na pivota a ránou k tyčce nechal brankáři Baníku šanci.
45'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Jan Užek). Užek zatáhl protihřáče za dres a šel si na dvě minuty právem odpočinout.
44'
Oba celky ve svých šancích netrefily zařízení.
43'
Dominik Solák trefil z dálky jenom tyčku.
43'
Jakub Flajsar se trefil po sehrávce. Sokol ztrácí tři branky.
42'
Jonáš Patzel do toho šel po hlavě a ostrý projektil trefil pravý horní roh.
41'
Robert Halíček se prosadl z rychlého brejku v oslabení a dostal domácí na rozdíl tří branek.
41'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Ákos Bendicsek).
40'
40'
Oba týmy svou šanci nevyužily.
40'
Robert Halíček z pravého křídla trefil jenom brankáře Karviné.
40'
Sokol je na balónu, jenže útočí do plných.
39'
Matěj Nantl roztočil na pivotu míč, který se jako káča dostal do branky Sokola.
39'
Jiří Gregorovič dostal míč na pivota a poslal jej expresem do levého horního rohu branky Karviné.
38'
Sokol je po noze Karviné na míči.
37'
Marian Hajko dostal míč s pomocí nohy brankáře do branky.
37'
David Jochman byl faulován, Sokol má sedmičku.
37'
David Jochman pozdržel kontro Sokola.
36'
Pokus o rychlý kontr Sokolu nevyšel. Přihrávka byla příliš dlouhá.
35'
Ákos Bendicsek trefil jenom střed branky, Baník je na míči.
35'
Patrik Fulnek ale vzápětí z brejku dal Karviné opět pětibrankové vedení.
35'
Adam Tomášek dostal lahůdku od Ákos Bendicsek a z levé strany se trefil do horního rohu branky Baníku.
34'
Denis Harabiš poslal z první míč do levého horního rohu branky.
34'
Baník má sedmičku, míč si bere Denis Harabiš
34'
Ákos Bendicsek si pomohl faulem. Karviná je na míči.
33'
Ákos Bendicsek ale vzápětí odpověděl také střelou k levé tyčce.
33'
Dominik Solák si vyskočil do vzduchu a poslal bombu k pravé tyčce. Karviná vede už o pět brenek.
32'
Ákos Bendicsek se prosadil ze střední vzdálenosti, když se trefil ostrým projektilem k levé tyčce.
32'
Marian Hajko byl držen, domácí mají balón.
32'
Sokol je na míči, ale je to pomalé.
31'
Dominik Solák se provinil kroky, Sokol jde na míč.
31'
Baník začal druhé dějství na míči.
31'
První poločas se vyvíjel podle předpokladů. Baník se několika slepenými brankami dostal do vedení, jež s postupujícím časem navyšoval. Po třiceti minutách hry platí stav 12:17. Druhé dějství začne ve 20:23.
30'
30'
Pět vteřin před koncem poločasu zastavilo útočné snažení Sokola nedorozumění při přihrávce na pravé křídlo.
30'
Vojtěch Prašivka byl držen. Sokol je 35 vteřin před koncem poločasu na míči.
29'
Jan Užek dostal míč přesně na pozici pivota a poslal balón, sic obtěžován obráncem, k levé tyčce.
29'
Sokol se musí bránit po dlouhé přihrávce na pravé křídlo.
28'
Jonáš Patzel dává Baníku už čtyřbrankový náskok. Hostující šikula se prosadil v přesilovce.
27'
Ákos Bendicsek si počínal v rozporu s pravidly a půjde si na dvě minuty odpočinout.
27'
Marian Hajko potrestal nedovolený zákrok Karviné ze sedmičky. Hráč Sokola poslal míč pravačkou mezi hlavou a rukou brankáře Baníku k levé tyči.
25'
Matěj Nantl dostal dlouhou přihrávku od brankáře a v brejku překonal bezmocného domácího brankáře.
24'
Jiří Gregorovič dostal místo na levé straně a prosadil se k tyčce.
24'
24'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Dominik Solák).
23'
Patrik Fulnek dostal hostující tým na náskok tří bodů, teď to trefil k tyčce.
22'
Sokol svou šanci na snížení náskoku Baníku nevyužil a teď se bude muset bránit.
22'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jonáš Patzel).
22'
Baník je na míči a trpělivě kombinuje.
22'
Adam Tomášek dostal Sokol na rozdíl jediné branky po rychlé souhře.
21'
Adam Ptáčník dává Baníku už dvoubrankové vedení.
21'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu TJ Sokol Nové Veselí (Robert Halíček).
21'
Nové Veselí bude zahrávat sedmičku po faulu France.
21'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Václav Franc).
19'
Miroslav Štohanzl si pomohl faulem při poslední akci a půjde si na dvě minuty odpočinout.
19'
Jonáš Patzel potrestal neproduktivitu Nového Veselí.
19'
Martin Galia vyčapal rychlý nájezd Sokola.
18'
Baník je na míči, ale jde do plných.
18'
18'
David Jochman potrestal útočný faul Baníku pěknou sehrávkou po levém křídle.
17'
David Flajsar uspěl po rychlém útoku Sokola ostrou střelou přes obránce, která skončila u levé tyčky.
17'
Petr Široký se prosadil ostrou střelou k tyčce.
17'
Adam Tomášek z dálky minul zařízení. Karviná prostřídá a půjde útočit.
16'
David Flajsar z dálky po teči minul, Sokol je na míči.
15'
Dominik Solák propálil všechno, co mu stálo v cestě. Baník jde do vedení.
14'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ákos Bendicsek).
14'
Petr Široký se prosadil po rychlém kontru do otevřené obrany.
13'
Ákos Bendicsek srovnal.
12'
Matěj Nantl dal branku po pěkné souhře Baníku z pivota.
12'
Hajko se prosadil z pivota, je opět srovnáno.
11'
Jiří Gregorovič si pomohl v souboji rukama a půjde si na dvě minuty odpočinout.
10'
Marian Hajko dostal domácí tým ostrou střelou do levého horního branky Baníku na rozdíl jediného gólu.
9'
Dominik Solák si vyskočil a poslal svou ostrou střelu do levého horního rohu branky Sokola.
9'
Robert Halíček poté poslal sedmičku do horního rohu branky.
8'
Denis Harabiš zatáhl za brzdu a právem uviděl žlutou kartu.
8'
Denis Harabiš uspěl se sehrávakou na pravé křídlo a překonal domácího brankáře efektním lobem.
7'
Sokol ve své šanci neuspěl a bude se muset bránit.
6'
Patrik Fulnek potrestal domácí milu. Baník jde opět do vedení.
6'
Robert Halíček se prosadil a je opět srovnáno.
5'
Patrik Fulnek se opřel do střely, která šla do horního rohu branky Sokola.
4'
Oba týmy ve svých šancích selhaly.
4'
Karviná uspěchala střelu a bude se muset rychle bránit.
4'
Miroslav Štohanzl pozdržel útočné snažení Baníku.
3'
Karviná je na míči, ale jde do plných.
3'
Ákos Bendicsek ze střední vzdálenosti propálil všechno, co mu stáleo v cestě.
2'
Marian Hajko byl držen a Mantl si půjde právem na dvě minuty odpočinout.
1'
Denis Harabiš potrestal minelu Nového Veselí a otevřel skóre utkání.
1'
Ákos Bendicsek se provinil kroky, Baník jde na míč.
1'
Nové Veselí začalo první dějství na míči.
1'
Právě probíhá nástup obou týmů, za chvíli se začne hrát.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl – J. Flajsar, Jochman, Halíček, Navrátil, M. Popela, D. Flajsar, Rubáč, Strýček, Hajko, Mi. Štohanzl, Gregorovič, Tomášek, Bendicsek, Ogoun.
Trenér: Jan Běloch

HCB Karviná: Mokroš, M. Galia, Brychlec – Růža, Prašivka, Patzel, Plaček, Fulnek, Užek, Harabiš, Solák, Skalický, Široký, Nantl, Ptáčník, Franc.
Trenér: Michal Brůna

Rozhodčí: Martin Pražák, Jaroslav Šulc.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené! Nejvyšší česká soutěž mužů pokračuje už 23. kolem. V něm se utkají týmy TJ Sokol Nové Veselí a HCB Karviná. Souboj šestého týmu s tím třetím začne ve ZDT Aréně Nové Veselí v 19:30.
Mužstvo z hornického města na řece Olši si po třech letech zajistilo postup do čtvrtfinále Evropského poháru. Karviná si ze srbského Pančeva přivezla prohru v poměru 26:31, ta ale ovšem po osmigólovém vítězství z prvního utkání stačila na propustku mezi osm nejlepších týmů. Do pohárového střetnutí nenastoupil Patrik Fulnek, který si odpykával disciplinární trest. S otazníkem je start Adama Ptáčníka, do zápasu v Srbsku totiž nastoupil s horečkou.

Sokol bude chtít proti Baníku potvrdit domácí formu. Doposavad v ZDT Aréně neokusil hořkost porážky. Do souboje s obhájcem půjde po těsném venkovním vítězství s Maloměřicemi (24:23).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.