Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  SHC Maloměřice : Dukla - 26. října 2022   18:30

SHC Maloměřice
1' Svoboda  • 3' Krošík  • 8' Kolář  • 12' Tejzr  • 14' Ipser  • 19' Ipser  • 20' Korger  • 20' Krošík  • 22' Korger  • 25' Tejzr  • 27' Krošík  • 28' Svoboda  • 30' Svoboda  • 31' Tejzr  • 35' Kolář  • 37' Svoboda  • 42' Krošík  • 44' Ipser  • 46' Kolář  • 46' Svoboda  • 50' Kolář  • 53' Krošík  • 57' Krošík  • 58' Koubek
26:38
(15:15)
Dukla
Dukla
5' M. Březina   • 6' Křístek   • 8' Dokoupil   • 10' Šůstek   • 11' Dokoupil   • 14' Dokoupil   • 18' Krušberský   • 19' Křístek   • 20' Sviták   • 21' Křístek   • 23' F. Březina   • 24' Krušberský   • 24' Krušberský   • 29' Krušberský   • 32' J. Rakouský   • 33' Krušberský   • 38' Hlinka   • 39' Dokoupil   • 39' Křístek   • 41' Dokoupil   • 41' Křístek   • 42' Rumian   • 44' M. Březina   • 45' Dokoupil   • 46' Hlinka   • 47' J. Rakouský   • 48' Dokoupil   • 49' Rumian   • 51' Krušberský   • 52' J. Rakouský   • 54' Hlinka   • 56' F. Březina   • 57' Bolehovský   • 58' Bolehovský   • 59' Bolehovský   • 60' F. Březina
Moravec, Tůma
Brno - Maloměřice
219 diváků
Dukla

SHC Maloměřice – Brno – HC Dukla Praha 26:38 (15:15)
Nejvíce branek: Krošík 6, Svoboda 5, Kolář 4 – Dokoupil 7, Krušberský 6, Křístek 5. Rozhodčí: Moravec, Tůma. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 2:3.
Házenkáři Dukly ve druhém poločase excelovali a brněnské Maloměřice rozdrtili o dvanáct branek. Domácí dlouho drželi s favoritem krok, krátce po přestávce se dokonce dostali do vedení 16:15, po sedmi minutách však Dukla nasadila k rozhodujícímu trháku a "mamuti" v závěru úplně odpadli.
60'
Slalom středem proměnil Filip Březina.
60'
Dnešní utkání sleduje 219 diváků.
59'
Martin Rakouský uvolnil zadovkou Bolehovského, který dává třetí gól za necelé dvě minuty.
59'
Střídající Votava vystihl a vyškrábl lob osamoceného Krošíka.
58'
Za pouhých osm vteřin odpovídá bombou z dálky znovu Bolehovský.
58'
Poprvé se dnes prosazuje v zeleném dresu Lukáš Koubek.
57'
Dělovkou přes obránce z výskoku zavěsil Jan Bolehovský.
57'
Oddechový čas pro Duklu Praha.
57'
Ondřej Krošík trestá nepřesnou rozehrávku Bolehovského ze samostatného úniku.
56'
Svoboda v časové tísni spodem nepropálil brankáře Dukly.
56'
Filip Březina si našel místo na pravé spojce a sólový průnik zakončil dělovkou pod břevno.
55'
Maloměřická střela z dálky letí metr nad břevno.
54'
Z výskoku pálí do protipohybu brankáře k tyči Marek Hlinka.
53'
A ihned z protiútoku trestá Ondřej Krošík.
53'
Nepřesnou přihrávku zelených vystihl Hlinka a předal míč do tutové šance Martinu Březinovi, který však pozorného Koňaříka nepřehodil.
52'
Poslední oddechový čas pro SHC Maloměřice – Brno.
52'
Votava chytá tvrdou střelu a okamžitě zakládá dlouhým výhozem brejk, který proměňuje úplně volný Rakouský.
51'
Pošesté dnes skóruje Krušberský rutinérsky z pravého křídla.
50'
Z levé spojky zavěsil o zem domácí Kristián Kolář.
49'
Ze skvělé samostatné akce zakončil výskokem k zadní tyči Rumian.
48'
Samostatný únik proměňuje nekompromisně pod břevno Jiří Dokoupil.
47'
Vyloučen je Dan Korger (Maloměřice).
47'
I přes faul se dokázal prosadit Jiří Rakouský.
46'
Prudký podstřel Vojtěcha Svobody zapadl do brány k pravé tyči.
46'
Za Pražany však bleskově po rozehrávce odpovídá gólem Hlinka.
46'
Pěkné technické řešení předvedl tváří v tvář brankáři také domácí Kolář.
45'
Z protiakce přehazuje luxusně brankáře Jiří Dokoupil.
45'
Petržala vychytal úplně volného Krošíka ze spojky.
44'
Sólovým průnikem koriguje skóre Jan Ipser.
44'
Síť napnula nevídaná pumelice Martina Březiny z plného běhu zpoza devítimetrové čáry.
42'
Jakub Rumian překonává ukrytou střelou domácího brankáře.
42'
Po pěti minutách konečně prolomil střelecký půst Brňanů Ondřej Krošík.
41'
Daniel Křístek dovedl sólo k úspěšné ráně z pravé spojky a natahuje sérii Dukly na pět gólů.
41'
Oddechový čas pro SHC Maloměřice – Brno.
41'
Dokoupil zůstal na brankovišti opět trestuhodně nehlídaný a v pádu vymetl horní růžek domácí brány.
40'
Tejzr zůstal úplně sám na pivotu, přihrávku si však nechal utéct do brankoviště.
39'
Vzápětí zvyšuje na rozdíl tří gólů ze samostatného úniku spodem Daniel Křístek.
39'
Jiří Dokoupil technicky přeloboval vysunutého gólmana Maloměřic z brankoviště.
38'
Poprvé se zapisuje do střelecké listiny hostující Marek Hlinka.
37'
Na druhé straně zachránila "mamuty" nastřelená spojnice.
37'
Na brankovišti uzmul propadnutý míč Vojtěch Svoboda a dostává ho obstřelem za Petržalova záda.
36'
Jakub Sviták umístil sedmičku hladce do šibenice.
35'
Osamocený Kristián Kolář nezaváhal z křídla a o zem prostřelil brankáře mezi nohy.
33'
Jakub Krušberský se popáté prosazuje rychlým průnikem do oslabené obrany.
32'
Obrana brněnského klubu chybně vystoupila a nechala Svitákovu přihrávku projít na úplně volného Jiřího Rakouského, který v oslabení navzdory faulu vyrovnává.
32'
Vyloučen byl Ondřej Krošík (Maloměřice).
31'
Radim Tejzr přes celé hřiště trefuje prázdnou bránu Dukly.
31'
Atraktivní házená přinesla v prvním poločase třicet branek a podceňované Maloměřice drží překvapivě nerozhodný stav, když se sice Dukla dostala do tříbrankového vedení, ale domácím se ho podařilo do přestávky stáhnout. Čtyři góly dali domácí Korger i hostující Krušberský, začínat se po pauze bude takřka kompletní přesilovkou Maloměřic.
30'
30'
Tři vteřiny před sirénou je vyloučen Matúš Moravčík (Dukla Praha).
30'
Z pravé spojky pálí do sítě Vojtěch Svoboda.
29'
Další úspěšný únik rychlonohého Krušberského vrací vedení Dukle.
28'
Po Koubkově přihrávce zavěsil přes obranu do růžku Vojtěch Svoboda a tříbrankový náskok Pražanů je minulostí.
28'
28'
Koubek spadl při přebírání míče a je mu pískána technická chyba. Protiútok Dukly je však nepřesný a míč se vrací "mamutům".
27'
Zprava o zem střílí kontaktní branku Maloměřic Ondřej Krošík.
26'
Prudká střela Filipa Březiny se odráží od břevna brněnského celku.
25'
Radim Tejzr se protlačil na pravé spojce až na brankoviště a skóruje.
25'
Úprava palubovky na brankovišti Dukly po pádu jednoho z hráčů.
24'
Po chvilce si zopakoval sólo Krušberský, tentokrát zvolil řešení o zem a ani teď se nezmýlil.
24'
Domácí hráči trefují spojnici a z protiútoku proměňuje samostatný nájezd Krušberský.
23'
Na zadní tyč zavěsil po rychlé akci Filip Březina.
22'
Z pravého křídla si našel skulinku Dan Korger a znovu je srovnáno.
21'
Naopak na druhé straně propálil brankáře dělovkou Křístek.
21'
Petržala vyráží Koubkovu pumelici nad břevno.
20'
Góly teď padají v rychlé kadenci, v síti končí také Krošíkova střela pod břevno.
20'
Na pravé spojce se prosazuje domácí Korger.
20'
Jakub Sviták vrací technickou střelou Dukle dvoubrankový náskok.
19'
Za deset vteřin však odpovídá na druhé straně přesným podstřelem Daniel Křístek.
19'
Jan Ipser pronikl do mezery v obraně a z brankoviště napnul síť.
18'
Jakub Krušberský přehazuje Zaplatílka lahůdkovým obloučkem z pravého křídla po Křístkově přihrávce.
17'
Již za plného počtu hráčů srazili hosté Krošíkovu střelu na roh.
16'
Pěkná akce Maloměřic v přesilovce končí jen ranou do tyče.
15'
Daniel Korger proměňuje i svůj druhý sedmimetrový hod.
15'
Vyloučen byl Jiří Dokoupil (Dukla Praha).
14'
Weberovu střelu doráží za záda pražského brankáře z brankoviště Jan Ipser.
14'
Potřetí se prosazuje hostující Dokoupil.
13'
Dukla hraje v plném počtu.
12'
Radim Tejzr pronikl do otevřenější obrany a snižuje.
11'
V oslabení zakončil z brankoviště přesně Jiří Dokoupil.
11'
Ze sedmimetrového hodu se prosadil domácí Daniel Korger.
11'
Vyloučen byl David Šůstek (Dukla Praha).
10'
Skákavá střela Davida Šůstka prošla díky teči se štěstím do protipohybu brankáře Zaplatílka za brankovou čáru.
8'
Okamžitě po rozehrání však zakončil individuální průnik hostující Jiří Dokoupil.
8'
Z levého křídla obelstil brankáře Dukly Kristián Kolář.
7'
Neproměněný sedmimetrový hod SHC Maloměřice – Brno. Střelu Ondřeje Krošíka vyrazil Tomáš Petržala.
6'
Branka Dukly neplatí pro kroky.
6'
Po nepřesném oblučku domácích proměňuje rychlý protiútok Daniel Křístek a Pražané poprvé vedou.
5'
Martin Březina překonal důraznou obranu Maloměřic z dálky a znovu vyrovnává.
4'
Žlutá karta pro tým SHC Maloměřice – Brno (Radim Tejzr).
4'
Jeden z házenkářů Dukly uklouzl a přišel o míč, z protiútoku však přihrál do autu domácí Tejzr.
3'
Cestu do sítě si našla až rána maloměřického Ondřeje Krošíka.
3'
Petržala se blýskl proti tvrdé střele Koubka, vzápětí na druhé straně exceluje domácí brankář Zaplatílek při zakončení z křídla.
2'
Ze sedmimetrového hodu vyrovnává za Duklu Praha Jakub Sviták.
1'
Po nepřesných úvodních střelách na obě strany otevírá skóre domácí Vojtěch Svoboda.
1'
Domácí budou hrát v zelených dresech, hosté rovněž ve svých tradičních vínově-žlutých.

SHC Maloměřice – Brno: Koňařík, Zaplatílek, Mazač – Weber, Vodička, Jirák, Jung, Koubek, Kolář, Drásal, Ipser, Svoboda, Korger, Tejzr, Krošík, Zeman.
Trenér: Urban

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Vojtela, Sviták, F. Březina, Bolehovský, Rumian, Krušberský, Dokoupil, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, M. Březina, Moravčík, M. Rakouský, Šůstek.
Trenér: Tonar

Rozhodčí: Moravec, Tůma.
Házenkáři Maloměřic ještě nad Duklou v extralize nezvítězili a jejich nejlepším výsledkem v krátké histori vzájemných utkání je pětibranková porážka ze září 2020. Naposledy přijeli Pražané na severovýchodní okraj Brna letos v únoru a rozprášili domácí celek 38:26.
Dukla Praha otočila šestibrankovou šňůrou uprostřed druhého poločasu šlágr se Zubřím a připsala si třetí vítězství v řadě poměrem 29:28. Dukla je v tabulce extraligy až osmá, má ale k dobru dva odložené zápasy. Na domácí palubovce v Ruzyni je zatím stoprocentní, naopak venku porazila jen hranické cementáře.
Nejlepším střelcem Dukly je zatím David Šůstek (34). Brankář Tomáš Petržala je v pořadí s 99 zákroky druhý právě za maloměřickým Zaplatílkem.
SHC Maloměřice Brno minulý týden prohrály o deset branek v Novém Veselí a byla to jejich již osmá porážka. Zatím včetně předehrávky jarní části zvítězili "mamuti" pouze dvakrát nad Hranicemi a po bodu sahali jen v brněnském derby s Královým Polem, jinak prohrávají většinou vysokými rozdíly. V tabulce jsou za nimi jen nováček ze Strakonic a beznadějně poslední Hranice.
Ve svém středu mají ovšem průběžně nejlepšího střelce extraligy Lukáše Koubka (60) i brankáře s nejvyšším počtem úspěšných zákroků Karla Zaplatílka (112).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.