Házená - Extraliga muži - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  SHC Maloměřice : Hranice - 3. září 2022   10:30

SHC Maloměřice
2' Koubek  • 3' Horut  • 6' Koubek  • 8' Hliničan  • 13' Hliničan  • 14' Korger  • 17' Koubek  • 19' Koubek  • 21' Koubek  • 23' Hliničan  • 24' Tejzr  • 25' Horut  • 29' Jirák  • 33' Horut  • 35' Horut  • 38' Hliničan  • 39' Horut  • 40' Weber  • 47' Hliničan  • 51' Svoboda  • 54' Korger  • 56' Korger  • 58' Korger  • 58' Koubek  • 60' Korger  • 60' Svoboda
26:22
(13:6)
Hranice
Hranice
4' Kučera   • 9' Kučera   • 14' Kučera   • 18' Fulneček   • 20' Polášek   • 32' Halama   • 33' Fulneček   • 34' Kučera   • 36' Pinkas   • 38' Kučera   • 40' Dolák   • 43' Fulneček   • 45' Fulneček   • 46' Kučera   • 47' Kučera   • 48' Fulneček   • 49' Andrš   • 55' Kučera   • 57' Fulneček   • 60' Piwko
Hanák, Pavlíček
SH Maloměřice
247 diváků
Hranice

Počtvrté z posledních pěti zápasů poráží Maloměřice Hranice a opět vítězí v prvním kole Chance Extraligy. Domácí se dnes mohli opřít o perfektní výkon brankářů Zaplatílka a Mazače a zejména v prvním poločase výbornou obranu 0:6. Ačkoliv vedli po úvodní půli o sedm branek, tak se Cement dotáhl na kontakt, ale Maloměřičtí zvládli závěr a zapisují důležité dva body.
SHC Maloměřice – Brno – TJ Cement Hranice 26:22 (13:6)
Nejvíce branek: Koubek 6, Horut 5, Korger 5 – Kučera 10/2, Fulneček 6, Halama 1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 247.
60'
Poslední slovo měl Svoboda trhákem z levé strany.
60'
Piwko ještě koriguje z pravé spojky na vzdálenější tyč.
60'
Korger se otáčel kolem Poláška a prosadil se z pravé strany.
60'
42 sekund před koncem si domácí berou timeout.
59'
Kučera překonal Mazače a proměnil i svou druhou dnešní sedmičku.
59'
Mazač vyrazil střelu z pravé spojky, ale ještě se bude házet sedmička.
58'
Koubek pálí z pravé spojky kolem hlavy Tabary.
58'
Po pasu z pravé spojky do pravého křídla zakončoval Halama vedle vzdálenější tyče.
58'
Následuje další trefa Korgera z pravého křídla.
57'
Padalík vypíchl dohrávku do levého křídla, ale přešlápl do vlastního brankoviště.
57'
Fulneček zpracoval na levé straně nahrávku Doláka a po otočce skóroval křížem do dolní části brány.
56'
Oddechový čas pro tým TJ Cement Hranice.
56'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Matyáš Pinkas).
56'
Korger se položil do střely z pravého křídla.
56'
Cement přerušil nedovoleným zákrokem Horuta na pravé spojce.
55'
Kučera umístil své zakončení k pravé tyči.
55'
Horut vystřelil nad branku a balón si bere Tabara.
55'
K naštvání hostující lavičky se píská faul na Junga na pravé spojce.
54'
Mazač si poradil se střelou Piwka z levé spojky na bližší tyč a hosté se musí znovu bránit.
54'
Jung dostal míč z pravé spojky do pravého křídla a Korger přehodil gólmana.
53'
Horut pálil ze střední vzdálenosti, Tabara zastavil letící balón. Vzápětí ale Jung ukořistil míč proti Pinkasovi.
52'
Domácí jsou v postupném útoku.
51'
Svoboda zpracoval míč na pravé spojce a obstřelil vybíhajícího Tabaru na přední tyč.
50'
Po ztrátě Hranic prorážel Tejzr a vzteká se.
50'
Cement je v laufu, nyní navíc zasáhl Zaplatílek proti Koubkovi ze spojky.
49'
Andrš posílá balón z pravé spojky do brány a Cement na kontakt.
49'
Hliničan tentokráte neúspěšný z levého křídla, Tabara zakročil na přední tyči.
48'
Fulneček se otočil na pivotu kolem soupeře a viděl prostor u pravé tyče.
48'
47'
Hliničan dává důležitou branku z levého křídla.
47'
To hosté se dotahují, nyní Kučera poslal míč z pravé spojky na protější tyč.
47'
Svoboda přestřelil bránu z výskoku na pravé spojce a domácím se vůbec nedaří.
47'
Oddechový čas pro tým SHC Maloměřice – Brno.
46'
Individuální akce Kučery končí brankou a bývalý hráč Maloměřic hecuje své spoluhráče.
46'
Proti zakončení Svobody z levé spojky šel Tabara k opačné tyči.
45'
Fulneček z pivota uspěl a hosté už jsou jen mínus čtyři branky.
45'
Kučerovi vypadl míč, Korger dostal pas za obranu, ale spálil loženku z pravé strany vedle zadní tyče.
44'
Janků se dopustil taktického faulu na devíti metrech.
43'
Dolák se zbavil bránícího hráče a připravil míč na pivota, odkud Fulneček směřoval míč kolem pravé nohy Zaplatílka.
43'
Tabarovu zachránila branková konstrukce, vzápětí domácí tečovali pokus Doláka z pravé spojky vedle druhé tyče.
42'
Horut vypálil z pravé spojky doprostřed brány, kde si připsal Tabara celkem snadný zákrok.
42'
Weber byl faulovaný na levé spojce, devítka pro Maloměřice.
41'
Halama nasměroval balón z pravé spojky vedle bližší tyče.
40'
Weber se protáhl na pravé spojce až k slajzu z šesti metrů.
40'
Dolák snižuje z pravé spojky na vzdálenější tyč.
39'
Dvojka pro Pinkase, Cement jde do čtyř.
39'
Horut poslal míč silou vůle z levé spojky do sítě.
39'
Zaplatílek připraven na zakončení Kučery z levé spojky na opačnou tyč.
38'
Hliničan začíná přesilovku trefou z levého křídla na zadní tyč.
38'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Filip Dořičák).
38'
Kučera se prosazuje z pravé strany.
38'
Horut zakončoval vedle levé tyče.
37'
Hranice se domnívaly, že půjdou do trháku, ale hra je přerušena a sudí vysvětluje svůj verdikt Radimu Brožovi.
36'
Janků držel Kučeru, ten sklepl pod sebe a Pinkas narval balón z levé spojky na zadní tyč.
35'
Horut hrající pod hrozbou červené karty rozvlnil ze spojky pravou část brány.
35'
Tabara vyrazil střelu Horuta z pravé spojky, domácí ještě pokračují v útoku.
34'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Vít Kučera).
34'
Horut našel z levé spojky na levém křídle Hliničana, s jeho loženkou si poradil Tabara.
33'
Pinkas nahrál zleva na pivota, Fulneček se otočil kolem bránícího hráče a skóroval.
33'
Utažená střela Horuta z pravé spojky skončila u zadní tyče.
32'
Piwkova bomba se odrazila od levé tyče do pravého křídla, kde se nacházel Halama.
31'
Horut se snažil poslat míč mezi nohama gólmana, ten si počkal na jeho sedmičku.
31'
Horut nahrával z pravé spojky na pivota Janků a ten byl faulovaný, takže sedmička.
31'
Maloměřice vedou po poločase 13:6 a mají nakročeno k tomu, že stejně jako v loňské sezoně zvládnou první kolo s Hranicemi. Disponují výborným Zaplatílkem a solidní obranou 0:6. To hosté se směrem dopředu hodně trápí a musí výrazně přidat.
30'
30'
Cement fauloval, Horut disponoval devítkou, zeď tečovala střelu z pravé strany k zadní tyči, kde byl gólman.
30'
30'
Andrš udělal kličku Tejzrovi, ale jeho střelu zastavil Zaplatílek.
29'
Horut dohrával do levého křídla, odkud hostům pomohla branková konstrukce, ale Jirák přispěchal s dorážkou z pravého křídla.
29'
Vzápětí vytáhl rukama zakončení ze střední vzdálenosti a uvidíme postupný útok Maloměřic.
28'
Zaplatílek zasáhl pravou nohou proti Kučerovi z pravé spojky.
27'
Weber dohrával z pravé spojky do pravého křídla, odkud Jirák minul delší tyč.
27'
Dolák dostává dvě minuty za zákrok na pivota Janků mimo hru.
27'
Píská se nedovolený zákrok na Horuta na levé spojce, Janků vyhodí míč z devítky.
26'
Zakončení z levé spojky skončilo vedle bližší tyče domácí brány a rozehraje Zaplatílek.
26'
Kučera neproměnil šanci z pravé spojky, pak byl přerušen Andrš na středu.
25'
Horut překonal gólmana z pravé spojky na vzdálenější tyč.
25'
Magrla převzal křižnou přihrávku z pravé spojky na pravém křídle, ale vylámal si zuby na Zaplatílkovi.
24'
Tejzr se dostal před posledního a zakončil k pravé tyči.
24'
Maloměřice vyslaly střelu z pravé spojky doprostřed brány.
23'
Korger získal míč z pravé strany a domácí opět můžou zaútočit.
23'
Domácí předali míč z levé spojky do levého křídla a Hliničan křížem zaznamenal svou druhou trefu v tomto duelu.
22'
Hosté nesnížili a domácí jdou do postupného útoku.
21'
Koubek napálil balón ze spojky k levé tyči.
21'
Dost nepřesná střela z pravé spojky, nicméně pak lapil Zaplatílek pokus Pinkase.
20'
Polášek obstřelil Zaplatílka z levého křídla kolem přední tyče až na zadní.
19'
Koubek odrazil svůj podstřel o levou tyč.
19'
Cement srazil střelu Koubka z pravé spojky vedle bližší tyče.
18'
Při pasu zleva se Fulneček na pivotu odpoutal od bránícího hráče a zamířil k pravé tyči.
18'
Horut fasuje druhou dvojku za faul na Andrše na pravé spojce a bude hrát pod hrozbou vyloučení.
17'
Sudí zvedli ruku, Koubek naznačil střelu a potom udeřil ze sedmi metrů.
17'
Fulneček zamezil nohou přihrávce ze spojky na pivota.
16'
Rozhodčí signalizovali pasivitu při útoku Cementu, následná střela z dálky letěla vedle levé tyče.
15'
Kučera ji proměňuje k pravé tyči.
15'
Karta pro Svobodu, navíc sedmička.
14'
Korger odpovídá z pravého křídla.
14'
Kučera byl celkem v úhlu na pravé spojce, i tak skóroval na vzdálenější tyč.
13'
Domácí dohráli až do levého křídla a díky Hliničanovi vedou poprvé o tři branky.
13'
Odpískán útočný faul Andrše na levé spojce.
12'
Horutovi nesedl podstřel, vzápětí si Cement bere timeout.
12'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Jaroslav Fulneček).
11'
Halama získal míč a chtěl poslat Padalíka na Zaplatílka, toho ale překřížil na posledním Jung.
10'
Hostující brankář sebral tečovanou střelu Junga ze střední spojky a vyhodil do brejku na Dořičáka, toho vychytal Zaplatílek.
10'
Hostům utekl míč a rozehrává tak Koubek se Svobodou.
9'
A posléze za zastavení Kučery na středu dostává dvě minuty.
9'
Horut prorážel z levé spojky.
9'
8'
Hliničan prchl do brejku, naznačil přihrávku a pak se položil do střely k pravé tyči.
8'
Pokus z pravé spojky se odrazil od zadní tyče hostující brány k házenkářům Cementu.
7'
Při dohrávce do pravého křídla udělal Piwko útočný faul na pravé spojce.
6'
Koubek se rozeběhl na levé spojce a mířil na přední tyč.
6'
Piwko sklepával Kučerovi, ten z pravé spojky minul vzdálenější tyč.
6'
Maloměřicím nevyšla souhra spojky s pivotem, ale následně Zaplatílek kryl zakončení zleva z druhé vlny.
5'
Zaplatílek vykopl střelu z levé spojky, Dolák přešlápl na pivotu a sudí přisuzují balón Maloměřicím.
4'
Domácí tým se neprosadil a opět tak postavil obranu 0:6.
4'
Kučera vyslal podstřel k levé tyči do protipohybu Zaplatílka.
3'
Horut dostal hodně místa ke střele z pravé spojky.
3'
Pinkas střílel z pravé spojky doprostřed brány, kde byl Zaplatílek.
2'
Koubek skóruje z výskoku na levé spojce.
2'
Lob z levého křídla skončil vedle zadní tyče Zaplatílka a více se toho při útoku Cementu nestane.
1'
Piwko byl faulovaný na pravé spojce při svém zakončení.
1'
Hranice rozehrály, nastoupily v modrém, zatímco Maloměřice v zeleném.
1'

SHC Maloměřice – Brno: Koňařík, Zaplatílek, Mazač (C) – Weber, Vodička, Horut, Jirák, J. Janků, Jung, Koubek, Drásal, Ipser, Svoboda, Tejzr, Korger, Hliničan.
Trenér: František Urban

TJ Cement Hranice: Juráš, Tabara, Vyorálek – Magrla, Halama, Pinkas, Zamarski, Ševčík, Polášek, Andrš, Kučera, Dořičák, Fulneček, Padalík, Dolák, Piwko.

SHC Maloměřice – Brno
Maloměřice čeká čtvrtá extraligová sezona v řadě. Na lavičce jednoho ze dvou brněnských celků v nejvyšší soutěži zůstal František Urban, bývalý trenér žen pražské Slavie. Slovenský kouč může nadále počítat s někdejším lovosickým brankářem Jakubem Koňaříkem. Domácí posílili Danielem Zourkem na spojce. Ten už působil také v Lovosicích a kdysi v Novém Veselí. Maloměřické opustil pivot Michal Dostalík, sportovní kariéru ukončil Jiří Havlát, který oblékal i dres Hranic. Do Jičína zamířil Luboš Hlípala.
TJ Cement Hranice
Hranice mají za sebou hodně nepovedenou sezonu. V jednu chvíli platilo, že po 52 letech si zahrají druhou nejvyšší soutěž, jenže nakonec se zachránily jen díky tomu, že Chance Extraliga rozšířila na čtrnáct týmů. Cement nestačil v baráži na Strakonice a tou dobou skutečně padal o patro níž.

V létě došlo ke změně na pozici trenéra, kdy kouče Jaroslava Hudečka nahradil bývalý hranický pivot Radim Brož. Z Cementu pak odešla dvě křídla, konkrétně Jan Zbránek do Frýdku-Místku či Jan Plaček do Karviné. Naopak Hraničtí posílili Vítem Kučerou z Maloměřic.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu prvního kola Chance Extraligy mužů, ve kterém se střetnou SHC Maloměřice – Brno a TJ Cement Hranice. Začínáme v 10:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.