Házená - Extraliga muži - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tatran Prešov : Zubří - 8. prosince 2022   18:00

Tatran Prešov
6' Urban  • 13' Carapkin  • 16' Rábek  • 20' Urban  • 22' Caballero Hernandez  • 23' Kasatkin  • 27' Kasatkin  • 30' Fenár  • 31' Kasatkin  • 32' Rábek  • 34' Urban  • 37' Ivanović  • 38' Kasatkin  • 39' Urban  • 41' Ivanović  • 45' Ivanović  • 49' Ivanović  • 50' Urban  • 51' Urban  • 53' Rábek  • 54' Ivanović  • 55' Rábek  • 56' Rábek  • 60' Urban
27:20
(11:10)
Zubří
Zubří
1' Mazurek   • 2' Havran   • 6' Havran   • 15' Mazurek   • 18' Šišák   • 24' Přikryl   • 29' Havran   • 30' Mičkal   • 35' Mazurek   • 37' Mazurek   • 43' Přikryl   • 44' Mičkal   • 45' Mazurek   • 47' Havran   • 48' Mičkal   • 50' Šišák
Čupryna, Colodeti – Rábek, Mitaľ, Fech, Chajan, Fenár, D. Radčenko, Ivanović, Kasatkin, López García, Urban, Kimák-Fejko, Caballero Hernandez, Carapkin, Terpák.
Kichner, Vacula
Mestská hala Prešov
310 diváků
Zubří
Krupa, Krůpa – Přikryl, Havran, Randýsek, Mazurek, Přerovský, Mičkal, Cibulec, Ma. Pšenica, Šišák, Hlavenka, Kyryljuk, Bajer, Mizera.

Tatran Prešov – HC ROBE Zubří 27:20 (11:10)
Nejvíce branek: Urban 7, Rábek 6/1, Ivanović 5 – Mičkal 6/3, Mazurek 5, Havran 4. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/4. Vyloučení: 5:2. ČK: 53. Pšenica (ZUB). Diváků: 310.
Házenkáři Zubří ještě z šesti výjezdů nepřivezli z Šariše ani bod, nedočkali se ani dnes, přestože se jim vydařil začátek a důslednou defenzívou v první čtvrtině zápasu pořádně otravovali domácím život. Prešov se však poté dostal čtyřbrankovou šňůrou poprvé do vedení, které již nepustil po zbytek zápasu. Zubří mělo ještě slibnou pasáž, kdy šestibrankové manko stáhlo na kontakt, v závěru ale úplně odešlo střelecky, nevycházel risk s prázdnou bránou, do které třikrát inkasovalo a poslední gól ze hry dalo více než 10 minut před sirénou. Tatran tak navýšil své vítězství na rozdíl sedmi branek.
60'
Házenkářům Zubří utíká míč na brankovišti.
60'
Naopak na začátku poslední minuty dává pátý gól Tatranu v řadě Urban, který se dostává do čela tabulky střelců.
59'
Valachům se v závěru vůbec nedaří střelba, v poslední desetiminutovce ještě nedali gól ze hry. Další pokus míří daleko mimo.
59'
Přikrylovu sedmičku Čupryna zneškodnil.
58'
Dnešní utkání sleduje 310 diváků.
57'
Opět dalekonosná střela do prázdné brány Zubří, která kuriózně odskočila o břevno do výšky, spadla shora znovu na břevno a odráží se pryč.
56'
Je rozhodnuto, Rábek protahuje gólovou šňůru Prešova, který vede již o šest branek.
55'
Zubří znovu inkasuje do prázdné brány, přes celé hřiště mířil přesně Rábek.
54'
Domácí zůstali po sedmičce na míči a přesilovku vzápětí využívá Nikola Ivanović.
53'
Caballerovu sedmičku Krůpa vyráží.
53'
Červená karta pro ROBE Zubří. Vyloučen je za faul na vlastním brankovišti Marek Pšenica.
53'
Těsně bráněný Rábek skóruje v pádu z brankoviště.
52'
Pavel Přikryl obstřelil Čuprynu a proměňuje sedmimetrový hod.
51'
Urbanovi nevadila ani přítomnost gólmana v bráně Zubří a dává svůj šestý gól.
50'
Valaši to rozhodně nebalí, Šišák pěknou střelou snižuje.
50'
Prešovská obrana odolala power-play a Urban si znovu vylepšil osobní účet trefou do prázdné brány přes celé hřiště.
49'
Oddechový čas pro ROBE Zubří.
49'
Slovenský celek opět odskakuje, z dálky překonává brankáře počtvrté Ivanović.
48'
Odraženou ránu do tyče si našel Tomáš Mičkal a zcela sám tváří v tvář prostřelil Čuprynu z dorážky.
48'
Zubří podržel výborným zákrokem nohou Krůpa a míří znovu na střídačku, aby jeho spoluhráči mohli útočit v sedmi.
47'
Zblokovanou střelu z devíti metrů hosté znovu zachytili a Havran zamířil přesně.
45'
Stále v oslabení pálí do sítě domácí Ivanović.
45'
Zápas dramatizuje v přesilovce z rychlého protiútoku David Mazurek.
44'
Viníkem byl Lukáš Urban (Tatran Prešov) a jde podruhé pykat na dvě minuty.
44'
Mičkal proměňuje bleskový únik přes celé hřiště, navíc byl při zakončení faulován.
43'
O chvilku později pálí z pravé spojky přesně Pavel Přikryl.
43'
Čtvrtý Mičkalův sedmimetrový hod již nebyl úspěšný, Čupryna jeho střelu vyráží.
41'
Prešov odpovídá přesnou trefou Nikoly Ivanoviće k pravé tyči.
41'
Na sedmičku si stoupl do prešovské brány Colodeti, na technickou střelu Tomáše Mičkala pod břevno ovšem nestačil.
40'
Domácím utíká prostrčená přihrávka na brankovišti, dopředu míří zelenočerní.
40'
Výborný Čuprynův zákrok na čáře umožnil Prešovu znovu přechod do útoku.
39'
Zubří riskuje hru bez brankáře a do prázdné brány přes celé hřiště umístil získaný míč domácí Urban.
38'
Vjačeslav Kasatkin vrací Prešovu čtyřbrankový náskok.
37'
Ihned po rozehrání zaúřadoval jeden z mnoha cizinců v dresu Tatranu, Srb Nikola Ivanović.
37'
Tentokrát se Prešovští nedokázali dostat přes důraznou obranu a z protiakce snižuje opět Mazurek.
36'
Před pokračováním prešovské akce se kvůli pádu bude čistit palubovka.
35'
Zásluhou Davida Mazurka a jeho rány pod břevno, která zapadla za brankovou čáru, Zubří poprvé po změně stran koriguje.
34'
Naopak na druhé straně opět neomylný Lukáš Urban.
33'
Hostům po přestávce zvlhl střelný prach, jejich další pokus míří nad břevno.
32'
Oliver Rábek přidává další gól z levé strany z rychlého útoku Tatranu.
31'
Z postu pivota rozvlnil síť domácí Vjačeslav Kasatkin.
31'
V Prešově byla k vidění oboustranně defenzivní házená, ještě v 15. minutě bylo skóre teprve 3:3. Zatímco v úvodu tahali za kratší konec domácí, čtyřgólová šňůra mezi 19. a 23. minutou je dostala do výhody a navzdory sérii oslabení nakonec odcházejí do šaten s nejtěsnějším náskokem.
30'
30'
Vteřinu před sirénou stihl odpovědět za Zubří z levého křídla Tomáš Mičkal.
30'
Ve zkrácené přesilovce si z pravého křídla seběhl výrazně ke středu Erik Fenár a z výhodné pozice zcela sám prostřelil Krupu.
29'
Matěj Havran vyslal při hře 5 na 5 dělový projektil k tyči a snižuje.
29'
Síly se vyrovnávají vyloučením hostujícího Adama Přerovského.
28'
A Mičkal nezaváhal ze sedmimetrového hodu ani tentokrát.
28'
Další vyloučení Prešova, provinil se Urban.
27'
Vjačeslav Kasatkin z pivota prostřelil Krupu, který jeho střelu výrazně ztlumil, míč však doskákal těsně za brankovou čáru.
27'
Oddechový čas pro Tatran Prešov.
26'
Tatran Prešov je v plném počtu.
26'
Hosté zachytili volně klouzající míč na brankovišti, proti střele úplně osamoceného hráče však předvedl Igor Čupryna zázračný zákrok roztaženýma nohama ve výskoku.
25'
Domácí si vynutili sedmičku a Pavel Caballero ji využívá prudkou ranou o zem.
24'
Přesilu dvou mužů rychle využívá Pavel Přikryl kontaktním zásahem.
24'
Tatran jde do čtyř, potrestán byl Sergio López.
23'
Jeho faul navíc trestá ze sedmimetrového hodu Tomáš Mičkal a Zubří ukončilo dlouhé čekání na gól.
23'
Vyloučen byl domácí Danylo Chajan,
23'
Oddechový čas pro Zubří.
23'
Po další ztrátě Zubří z protiútoku zvyšuje na rozdíl tří branek Vjačeslav Kasatkin.
22'
Přesně pálí na druhé straně Caballero.
21'
Střela hostů se odráží obloukem od břevna a míče se zmocnili hráči v bílých dresech.
20'
Zásluhou Lukáše Urbana domácí poprvé v zápase vedou.
19'
Pavel Caballero ze sedmimetrového hodu nezaváhal.
18'
Hra se několikrát přelila, z gólu se raduje až hostující Filip Šišák.
16'
Oliver Rábek byl již s dalším pokusem úspěšnější a je znovu vyrovnáno.
15'
Tatran sehrál pěknou akci, na závěr však úplně volný hráč z brankoviště nastřelil jen nohy zuberského brankáře.
15'
David Mazurek opět posílá hosty do vedení.
13'
Bezmála sedm minut čekali diváci na gól, než se prosadil domácí Roman Carapkin.
12'
Rábek ze sedmimetrového hodu nepřekonal Krupu!
12'
Vyloučen byl Tomáš Mičkal (Zubří).
11'
Hosté sehráli oslabení velmi vyspěle, v posledních vteřinách však vystřelili mimo a za plného počtu jde dopředu moravský celek.
10'
Diváci pískají, gól domácího Caballera neplatí pro kroky.
9'
Prešovský brankář zasahuje nohama proti střele z pravého křídla po pěkně sehrané kombinaci.
9'
První vyloučení zápasu jde za domácím kanonýrem Oliverem Rábkem.
6'
O okamžitou oodpověď se postaral opět Havran a vrací Zubří vedení.
6'
Zubří na několik pokusů nezakončilo, z protiútoku Krupa loví v síti střelu Lukáše Urbana.
5'
Hosty teď zachránilo břevno a mohou jít opět dopředu.
4'
Oliver Rábek proměňuje sedmimetrový hod technicky lobem.
2'
Dobrý vstup Zubří do zápasu podepřel další tvrdou střelou z výskoku přes obránce Matěj Havran.
1'
Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Matěj Havran).
1'
Skóre zápasu otevírá ze spojky David Mazurek.
Tatran hraje v bílých dresech, Zubří v zelenočerných.
1'

Tatran Prešov: Čupryna, Colodeti – Rábek, Mitaľ, Fech, Chajan, Fenár, Radčenko, Ivanović, Kasatkin, López, Urban, Kimák-Fejko, Caballero, Carapkin, Terpák.
Trenér: Gernát.

HC ROBE Zubří: Krupa, Krůpa – Přikryl, Havran, Randýsek, Mazurek, Přerovský, Mičkal, Cibulec, Pšenica, Šišák, Hlavenka, Kyryljuk, Bajer, Mizera.
Trenér: Dávid.

Rozhodčí: Kichner, Vacula.
Výprava Zubří se do Šariše vydá po více než 13 letech. Když tehdy Prešov naposledy hrál české soutěže, rozdrtil Moravany 38:21. Také předtím ve společné československé házenkářské lize nepustil Tatran soupeři ve čtyřech duelech ani bod.
To jsou ovšem spíše historické zajímavosti, kádry obou celků se za tak dlouhou dobu změnily a sotva v nich již najdeme pamětníka.
Nejlepším střelcem Prešova je se 71 góly Oliver Rábek, v celku Zubří nasázel ještě o šest branek více Dušan Palát.
V dohrávaném utkání podzimní části házenkářské extraligy přivítá jediný slovenský zástupce Tatran Prešov tabulkové sousedy Robe Zubří.
Domácím patří pátá příčka s 19 body, hosté se na ně se 17 body mohou dosáhnout v případě vítězství. Poslední dva zápasy Zubří nevyšly, po porážce 29:34 na palubovce předposledních Maloměřic nestačilo doma na soupeře jiné váhové kategorie Karvinou 26:30.
Prešov si v sobotu hladce poradil s brněnským Královým Polem 32:22 a ukončil třízápasové čekání na vítězství (0-2-1).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.