Házená - Extraliga muži - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Jičín - 3. září 2022   18:00

Zubří
Zubří
1' Mičkal  • 2' Havran  • 3' Bajer  • 4' Bajer  • 5' Mika  • 6' Mazurek  • 9' Mika  • 10' Šišák  • 11' Mazurek  • 12' Bajer  • 15' Mořkovský  • 16' Bajer  • 18' Mazurek  • 21' Mořkovský  • 22' Palát  • 29' Palát  • 30' Bajer  • 33' Mika  • 38' Mořkovský  • 39' Mořkovský  • 40' Palát  • 41' Mořkovský  • 43' Havran  • 47' Bajer  • 49' Havran  • 52' Mořkovský  • 55' Mořkovský  • 55' Mazurek  • 55' Mořkovský  • 56' Možíš  • 58' K. Galia
33:26
(18:11)
Jičín
Jičín
3' Hlípala   • 4' Kastner   • 6' Hlava   • 6' Hlava   • 7' J. Drbohlav   • 11' Kastner   • 12' Hlípala   • 15' Hlípala   • 20' J. Dolejší   • 22' J. Drbohlav   • 31' J. Drbohlav   • 32' Hlava   • 34' J. Drbohlav   • 36' J. Drbohlav   • 37' Hlípala   • 39' J. Dolejší   • 41' J. Dolejší   • 42' J. Dolejší   • 42' Kastner   • 44' A. Dolejší   • 54' J. Dolejší   • 56' J. Dolejší   • 57' J. Dolejší   • 60' Doškář
Zubří
Bubeníček, Petruška
Jičín

HC ROBE Zubří – O2XYWORLD HBC Jičín 33:26 (18:11)
Nejvíce branek: Mořkovský 10/2, Bajer 6, Mazurek 4 – J. Dolejší 7, J. Drbohlav 5, Kastner 5/2. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 4:6. ČK: Pekař (JIC).
A nic víc už se v zápase nestalo. Jičín zejména díky skvělému výkonu brankáře Machalického ve druhém poločase snižoval náskok svého soupeře, Zubří ale poté opět naplno zapnulo motory a nakonec utkání zakončilo vítězstvím o sedm gólů. Domácí tým tedy na úvod utkání potvrdil roli favorita.
60'
Daniel Doškář načíná poslední minutu utkání přesnou nízkou střelou.
58'
Kristian Galia dostal přihrávku na pozici pivota a sám proti gólmanovi nezaváhal.
57'
A další zásah Jiřího Dolejšího, tentokrát se trefil přesně k levé tyči brány soupeře.
56'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Bohumil Možíš).
56'
Jiří Dolejší snižuje, o vítězi utkání už je ale na 99 procent rozhodnuto.
55'
Totéž předvedl o chvíli později i Mořkovský.
55'
Jičín to zkouší bez brankáře. Zatím však docílil pouze toho, že se soupeř Mazurek trefil do odkryté brány.
55'
Oddechový čas pro tým O2XYWORLD HBC Jičín.
55'
Domácí tým se přibližuje vítězství. Po další brance Lukáše Mořkovského si totiž i nadále udržuje svůj náskok o šest gólů.
54'
Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jiří Dolejší).
54'
David Machalický se nenechal přehodit soupeřem a předvedl další zákrok.
52'
Místo toho naopak přišel úspěšně zakončený protiútok Lukáše Mořkovského.
52'
Jičín zatím nedokázal vyžít vyloučení soupeře k tomu, aby snížil náskok soupeře.
51'
Vyloučení pro tým HC ROBE Zubří (Pavel Bajer).
51'
Machalický i nadále drží naděje svého týmů. Ukázal další skvělý zákrok.
50'
Kastner proměňuje sedmičku.
49'
Zubří se pomalu, ale jistě vrací do svého většího vedení. Na rozdíl šesti gólů zvýšil Havran.
47'
47'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Pavel Bajer).
46'
Lukáš Mořkovský byl faulovaný a sám se postavil na sedmičku. Uspěl střelou o zem.
45'
David Machalický je zatím skvělý ve druhém poločase, připsal si již několik dobrých zákroků.
44'
Bude to ještě zajímavé. Po trefě Aleše Dolejšího je to zase o tři góly.
43'
Matěj Havran vrací svůj tým do vedení o čtyři góly, Zubří však potřebuje být hodně pozoru.
42'
Ze sedmigólového náskoku je jen třígólový. Únik přesnou střelou pod horní tyč zakončil Kastner.
42'
41'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Lukáš Mořkovský).
41'
Jičín už je kompletní a mezitím se prosadil Jiří Dolejší.
40'
Na druhé straně se ale prosazuje Palát. Zubří už zpomalilo stíhací jízdu soupeře.
39'
Jiří Dolejší se gólově prosazuje v oslabení.
39'
Třetí vyloučení a následně červená karta pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jan Pekař).
39'
Znovu Mořkovskýa je to pět tref.
38'
Tenhle gól Mořkovského Zubří potřebovalo, ztratilo totiž značnou část svého náskoku.
37'
Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Ľuboš Hlípala).
36'
36'
Jičín vstoupil do druhého poločasu tou správnou nohou. Jiří Drbohlav přidává svůj další zářez a je to už jen čtyři góly.
36'
Ovšem velmi dobře si ve druhé půli zatím počíná i Machalický.
35'
Po nepovedeném útoku Zubří přichází na druhé straně skvělý zákrok Krůpy.
34'
Nadvakrát se hostujícím hráčům podařilo vstřelit gól. O brankovou trefu se postaral v pádu Jiří Drbohlav.
33'
Zubří se prosazuje poprvé ve druhé půli. Postaral se o to Ondřej Mika.
33'
Nepovedený útok na obou stranách a do ofenzivy se tak opět vydávají domácí.
32'
Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Hlava).
32'
Skvělý zákrok hostujícího gólmana Machalického. Zubří si na první gól ve druhé půli bude muset počkat.
31'
Druhý poločas otevírá gólově Jiří Drbohlav.
31'
První poločas je u konce. Podle očekávání se ve vedení nachází Zubří. Domácí házenkáři si svůj náskok vybudovali už během úvodní přesilové hry a ve zbytku prvního poločasu jej pak už jen navyšovali.
30'
30'
Poslední akce prvního poločasu byla sehrána na pravé křídlo, odkud se s přehledem trefil Pavel Bajer.
30'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Šimon Thorovský).
30'
Domácí gólman vyráží míč a jeho tým tak může do útoku.
29'
Ovšem i Zubří prolamuje své střelecké nezdary z posledních minut. Postaral se o to Dušan Palát.
28'
Druhý sedmimetrový hod Jičína. A teď byl úspěšný. Jakub Kastner překonal brankáře nízkou střelou.
28'
A další neúspěšný útok. Hráči hostujícího týmu se nedostali ani do zakončení.
27'
Nyní se nacházíme v takové hlušší části prvního poločasu, kdy se ani jednomu z týmů nedaří gólově prosadit. Nevýhodnější je to samozřejmě pro Jičín.
26'
Zubří je kompletní a začíná tak svou zkrácenou přesilovou hru.
25'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jan Pekař).
25'
Oddechový čas pro tým HC ROBE Zubří.
24'
První sedmička i na straně Jičína, jenže neúspěšná. Krůpa vychytal Jiřího Dolejšího.
24'
Vyloučení pro tým HC ROBE Zubří (Lukáš Mořkovský).
24'
Ani jeden z týmů nyní nedotáhl svůj útok k úspěšnému konci. Do ofenzivy se teď vydává Jičín.
23'
K první sedmičce zápasu se postavil Lukáš Mořkovský a nezaváhal.
23'
Žlutá karta pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Hlava).
23'
Kroky zastavují kostrbatou jičínskou akci. Do útoku tak může spěchat Zubří.
22'
Ovšem Dušan Palát rychle odpovídá a Zubří tak vede už o pět branek.
22'
Jiří Drbohlav se trefuje.
21'
To Lukáš Mořkovský na druhé straně gólmana soupeře propálit dokázal.
21'
To se mu ovšem nedaří, protože Krůpa předvádí svůj další dobrý zákrok-
21'
Neúspěšný útok domácího týmu, Jičín tak může opět trochu snížit.
20'
Po odmlce přichází také gól Jičína. Postaral se o něj nízkou střelou Jiří Dolejší.
18'
Jednoduchá práce pro Davida Mazurka, který nabíhal sám na gólmana soupeře a nezaváhal.
18'
Skóre zatím zůstává stejné, hostující tým hraje mezitím už v plném počtu.
16'
16'
První přesný zásah domácí při další přesilovce si na starosti vzal Pavel Bajer.
16'
Zajímavým faktem je, že jsme za úvodní čtvrthodinu hry neviděli zatím ani jednu sedmičku.
16'
15'
Dnes produktivní Hlípala přidává svůj další přesný úder.
15'
Lukáš Mořkovský na opačné straně se už ale trefil a domácí poprvé vedou o víc jak tři branky.
14'
A ten nepřichází ani teď. Krůpa si totiž poradil se skrytou střelou zpoza obranného valu.
14'
Nyní jsme se však přesunuli do fáze, kdy na další přesný zásah čekáme.
13'
Oba týmy již hrají v plném počtu.
12'
Hráči obou týmů jsou nyní přesní. Stejně tak Pavel Bajer.
12'
Na druhé straně odpovídá L'uboš Hlípala.
11'
I nadále se Zubří daří držet svůj náskok o tři branky. Další zásah přidal David Mazurek.
11'
Jakub Kastner přesně zakončuje dlouhou kombinaci svého týmu.
10'

Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Hlava).
10'
a už je to opět o tři branky. Protiútok Zubří zakončil svým úspěšným únikem Filip Šišák.
9'
Po rychlé kombinaci domácích se ke střele dostal Ondřej Mika, který z pozice levé spojky zakončením k levé tyči o zem nezaváhal.
8'
To se mu ovšem nepovedlo. Štěpán Krůpa zasáhl a jeho tým už je kompletní.
7'
Nepřesná domácí střela z levé strany a hostující tým tak má šanci srovnat krok.
7'
A už je to jen o gól po trefě Jiřího Drbohlava.
6'
Martin Hlava tak tak dostal míč do brány. Krůpa jej hodně zpomalil, míč se ale i tak překulil přes brankovou čáru.
6'
Vyloučení pro tým HC ROBE Zubří (David Mazurek).
6'
David Mazurek se trefuje povedenou střelou o zem k levé tyči a jeho tým si udržuje svůj náskok.
6'
6'
Úspěšné zákroky gólmanů na obou straních.
5'
Ondřej Mika přidává už pátý zásah svého týmu a domácí vedou už o tři branky.
4'
Rychlý sled gólů na obou stranách. Dva zásahy domácích vsátil Bajer.
4'
Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jakub Kastner).
3'
3'
'Luboš Hlípala se hezky vznesl nad bránící hráče a v závěru oslabení svého týmů střílí první branku Jičína.
2'
Naopak domácí jsou zatím stoprocentní. Jejich druhý gól přidal Matěj Havran.
2'
Na druhé straně přichází povedený zákrok brankáře Krůpy proti střele k levé tyči jeho brány.
1'
O první gól zápasu se v přesilovce domácích postaral přesnou střelou z levého křídla Tomáš Mičkal.
1'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jiří Drbohlav).
1'

HC ROBE Zubří: Krůpa – M. Pšenica, Mořkovský, Havran, K. Galia, Randýsek, Mika, Mazurek, Mičkal, Cibulec, Palát, Možíš, Šišák, Kyryljuk, Bajer.

O2XYWORLD HBC Jičín: Machalický, Pleva – Hlípala, Rychna, J. Dolejší, Hlava, Ženatý, Matouš, J. Drbohlav, Pekař, Doškář, A. Dolejší, Š. Drbohlav, Thorovský, Kastner.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Vzájemné zápasy z loňské sezony (2-0-0)

Jičín – Zubří 22:33
Zubří – Jičín 30:24
Zdravím vás u zápasu prvního kola házenkářské Chance Extraligy mužů, ve kterém se spolu utkají týmy HC ROBE Zubří a O2XYWORLD HBC Jičín. Mělo by se jednat o poměrně jednozančný souboj. Dnešní domácí celek se totiž loni umístil třetí po základní části a stejná příčka mu nakonec také připadla po vyřazovacích bojí. Ve čtvrtfinále si Zubří poradilo 3:0 s Novým Veselím a v semifinále pak nestačilo na Plzeň, které podlehlo až v rozhodujícím pátém zápase. V souboji o bronz pak taktéž v pěti zápasech přetlačilo pražskou Duklu. Naopak Jičín hrál ve skupině o udržení. Setrvání v nejvyšší soutěži měl už ale dlouho dopředu jasné, minulý ročník tedy v podstatě pouze dohrával a nakonec skončil třetí od konce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.