Házená - MOL liga ženy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Písek : DHC Plzeň - 5. září 2020   15:00

Písek
Písek
4' K. Kubišová  • 6' Benešová  • 10' Benešová  • 16' Benešová  • 18' Pokorná  • 19' Pokorná  • 20' Benešová  • 30' K. Kubišová  • 33' Pokorná  • 35' K. Kubišová  • 36' Svobodová  • 37' Benešová  • 40' K. Kubišová  • 41' Merglová  • 42' K. Kubišová  • 43' Benešová  • 50' Pokorná  • 53' J. Kutlvašrová  • 55' J. Kutlvašrová  • 58' Benešová
24:15
(11:5)
DHC Plzeň
DHC Plzeň
3' Vlachová   • 17' Bušauerová   • 22' L. Galušková   • 29' Formanová   • 32' L. Galušková   • 38' Vlachová   • 41' L. Galušková   • 44' Bušauerová   • 45' Kepková   • 50' Ferencová   • 52' Ferencová   • 58' Janečková   • 60' Ferencová
Písek
Kozler, Zych.
DHC Plzeň

Písecké házenkářky se poprvé v nové sezoně předvedly před vlastním publikem. Po solidním výkonu si zaslouženě připisují oba body, za přesvědčivou výhru 24:15. Jihočešky podaly dobrý výkon především v defenzivní činnosti, který navíc podpořila výborně chytající Barbora Šachová. Jako dobrá posila týmu se ukázala Tereza Pokorná, která zaznamenala osm branek. Písečanky jsou zatím stoprocentní a ze dvou zápasů mají na svém kontě čtyři body. To je pro tuto chvíli vše, přeji hezkou sobotu.
Sokol Písek – DHC Plzeň 24:15 (11:5)
Nejvíce branek: Pokorná 8/3, Benešová 7, Kubišová 4 – Galušková 4/2, Ferencová 3, Bušauerová 2. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/2. Vyloučení: 3:5.
60'
Ferencová se v poslední vteřině ještě trefila pod horní tyč.
60'
Pokorná zamířila přesně k tyči a vedení Písku opět narostlo na rozdíl deseti branek.
58'
Benešová prokázala dostatečný důraz a ještě navyšuje vedení Písku.
58'
Bušauerová usedá k dvouminutovému trestu.
58'
Janečková se v závěru zapisuje mezi střelkyně.
57'
Formanová se dostala do úniku, který rychle stihla Kubišová. Hostující hráčka navíc zahrála nohou.
56'
Galušková je vyloučena na dvě minuty.
55'
Kutlvašrová navyšuje náskok Písku.
53'
Důrazný průnik Kutlvašrové zakončený přesnou střelou.
52'
Ferencová přidává další branku a Plzeňanky začínají stahovat gólové manko. Do konce utkání však zbývá pouze cca devět minut. Písek si bere oddechový čas.
51'
Šmrhová si vylámala zuby na Šachové.
50'
Ferencová se postarala o bleskovou odpověď.
50'
Pokorná zamířila přesně k levé tyči.
48'
Šachová v domácí bráně opět předvádí výborné zákroky...
45'
Řezáčová vybídla dlouhou přihrávkou Kepkovou, která nabídkou ke skórování nepohrdla.
44'
Bušauerová se dostala do samostatného úniku, který bez potíží přetavila v desátý gól Plzně.
43'
Benešová navyšuje vedení jihočeského celku na rozdíl deseti branek.
42'
Kubišová jen tak tak zpracovala těžkou přihrávku, poté však dokázala zamířit pod horní tyč.
41'
Merglová se prosazuje přízemní střelou.
41'
Galušková je vzápětí vyloučena na dvě minuty.
41'
Galušková se postarala o rychlou odpověď Plzně.
40'
Z protiútoku se prosazuje Kubišová, která navyšuje náskok Písku.
39'
Galušková měla na značce sedmimetrového hodu štěstí. Šachová rukou tečovala střelu soupeřky. Balónu však v cestě do brány nezabránila.
38'
Vlachová zamířila k vzdálenější tyči.
37'
Plzeňské hráčky jsou v defenzivní činnosti hodně rozhozené a valí se na ně jeden útok za druhým. Další gól přidává Benešová.
36'
Svobodová šla sama na bránu a individuální akci zakončila střelou pod horní tyč.
35'
Tentokrát byla Kubišová úspěšná.
35'
Řezáčová zastavila sedmičku Kubišové.
33'
Pokorná vystřelila z vysokého výskoku a balón poslala přesně do levé šibenice.
32'
Galušková zamířila k bližší tyči a snižuje na rozdíl pěti branek.
31'
Písek hraje v plném počtu.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 15:55.
30'
30'
Domácí hráčky se prosazují i v dvojnásobném oslabení. Kubišová prostřelila vše, co jí stálo v cestě a stanovila konečný stav prvního poločasu.
30'
Rozběhla se poslední minuta první půle.
29'
Galušková proměnila sedmičku a stáhla brankové manko na rozdíl pěti branek.
29'
Pokorná je vyloučena na dvě minuty.
29'
Formanová rychle využila početní výhodu Plzně.
28'
Adéla Velková oslabí Písek na dvě minuty.
27'
Pokorná na sedmičce zachovala chladnou hlavu a lobem překonala Řezáčovou.
26'
Franzová v naznačované pasivitě přestřelila bránu.
25'
Pokorná na značce sedmimetrového hodu nezaváhala. Hosté hrají v plném počtu.
24'
Šachová přivádí Plzeň k zoufalství. Písecká brankářka vyrazila sedmičku Galuškové.
24'
Levá tyč zachránila Plzeň od další inkasované branky.
23'
Šmrhová je vyloučena na dvě minuty.
23'
Šachová předvádí v domácí bráně výborné výkony. Písek kompletní.
22'
Galušková snižuje na rozdíl pěti branek, když se dostala do úniku.
21'
Vlachová nechala na sedmičce vyniknout domácí brankářku Šachovou.
21'
Merglová je vyloučena na dvě minuty.
20'
Míč se odrazil k Benešové, která z pivota nedala hostující gólmance šanci.
19'
V hlavní roli opět Pokorná. Tentokrát se nezadržitelně vrhla do útoku, který sama nekompromisně zakončila.
18'
Pokorná skórovala s pomocí pravé tyče.
17'
Bušauerová prolomila střeleckou smůlu Plzně a zamířila do levého horního rohu.
16'
Diváci se po delší době dočkali gólu. K radosti domácího publika se prosadila Benešová. Na ukazateli skóre Plzně svítí stále pouze číslo 1 a hostující tým si bere oddechový čas.
15'
Střela Svobodové se odrazila od levé tyče. Plzeň hraje v plném počtu.
14'
Pešková zamířila pouze do boční sítě.
13'
Vlachová usedá k dvouminutovému trestu. Písek si jako první vyzkouší výhodu přesilové hry.
11'
Západočeškám se střelecky vůbec nedaří a všechny jejich pokusy míří mimo tři tyče...
10'
Pohledná kombinace Pokorné a zakončující Benešové.
9'
Řezáčová teď podržela svůj tým, když zastavila únik Svobodové.
8'
Pokorná s přehledem proměnila sedmičku.
8'
Galušková vidí žlutou kartu.
7'
Kepková šla sama na Šachovou. Z tohoto souboje vyšla vítězně domácí brankářka, která výborně zasáhla levou rukou.
6'
Benešová posílá Písek do vedení.
5'
Franzová příliš důrazně bojovala o míč s Kutlvašrovou a dostává žlutou kartu.
4'
Kubišová zamířila do spodní části branky a je vyrovnáno.
3'
Vlachová posílá hosty do vedení.
2'
Řezáčová vyrazila střelu Peškové. Svobodová z dorážky zamířila do pravé tyče.
1'
První útok Plzni nevyšel, Franzová nezachytila přihrávku.
1'

Sokol Písek: Šachová, Kržová, Preslová – J. Kutlvašrová, K. Kubišová, Pokorná, B. Velková, Merglová, Svobodová, Olšová, Bicanová, Benešová, A. Velková, Pešková, Chlupová.

DHC Plzeň: Boháčková, Řezáčová, M. Malá – Kepková, Šmrhová, Bušauerová, Kantnerová, Formanová, Franzová, L. Galušková, Lásková, Vlachová, Janečková, Ferencová, Slabá.
Mužstvo Písku prožilo před sezonou dva výrazné momenty. První – negativní, když se u několika hráček objevila nákaza koronavirem a celý tým musel do karantény. To znamenalo zastavení přípravy. Druhý, naopak pozitivní, bylo umístění na čtvrtém místě v domácím poháru z ročníku 2019/2020.
Písecké mužstvo před sezonou přišlo o jednoznačně největší oporu v týmu. Hana Kvášová letos neoblékne žlutomodrý dres. Nejlepší hráčka Písku si chce vyzkoušet zahraniční angažmá, proto zamířila do francouzské ligy. Mužstvo však nemusí nutně propadat zoufalství. Tým posílí trio velice kvalitních hráček. Jedná se především o Terezu Pokornou, která v minulé sezoně, v dresu pražské Slavie, nasázela úctyhodných 143 branek a byla čtvrtá nejlepší střelkyně v celé interlize. Druhá nejvýraznější posila rovněž pochází z hlavního města – Jana Chlupová. Třetí jméno není pro příznivce Písku vůbec neznámé a netřeba představovat Michaelu Boorovou, která se vrací z Veselí nad Moravou.
Písecké házenkářky čeká první domácí utkání na domácím hřišti. Soupeřem jim bude celek DHC Plzeň. Pro západočešky bude dnešní duel prvním zápasem, oproti Písečankám, které mají za sebou utkání v Hodoníně, v kterém dokázaly zvítězit přesvědčivě 32:22.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.