Házená - MOL liga ženy - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Písek : Olomouc - 10. října 2020   15:00

Písek
Písek
2'   • 8'   • 10' K. Kubišová  • 14' K. Kubišová  • 25' A. Velková  • 27' Merglová  • 29' Pokorná  • 34'   • 40'   • 42'   • 43'   • 52'   • 60'
24:26
(14:17)
Olomouc
Olomouc
3' Kašpárková   • 7' Kubáčková   • 15' Gajdošíková   • 17' Kašpárková   • 22' Kubáčková   • 23' Přikrylová   • 25' Kubáčková   • 26'    • 30' Kašpárková   • 32'    • 37'    • 39' Protivánková   • 47'    • 59'
Písek
Hájek, Kozler
Oblouková hala, Písek
Olomouc

Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 24:26 (14:17)
Nejvíce branek: Kubišová 4/2, Merglová 1, Velková 1 – Kubáčková 4/1, Kašpárková 3, Protivánková 1. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 0:1.
60'
Střelou pod nohy skrze skrumáž hráček ještě přichází snížení domácích.
59'
Utkání vrcholí a olomoucké hráčky teď po dlouhé kombinaci nejspíš zatloukly hřebíček do písecké rakve. Dostaly se ke střele z těžké pozice a i s porcí štěstí míč propadl za záda Šachové.
54'
Písek udělal chybu v rozehrávce a ztrácí možnost na brejk. K míči se dostane Olomouc.
53'
Ale i na druhé straně se brankářce velmi daří a vychytala takřka samostatný únik na bránu.
52'
Olomoucké hráčky se dostaly do zakončení, ale opět udělala vynikající zákrok Šachová.
52'
Písecký tým bojuje a propracoval se k dalšímu gólu.
50'
Dvakrát během přibližně deseti vteřin se měnilo skóre, na gól domácích hostky okamžitě odpověděly z brejkové situace.
49'
Z trestného hodu mohl hanácký tým odskočit ještě o další gól, ale zaskvěla se brankářka Šachová dobrým zákrokem.
48'
Olomoucké odvrátily další útočné snahy píseckého týmu a naopak se usídlily na útočné polovině.
47'
Následně domácí hráčky dvakrát za sebou chybují a pracně vybojované snížení přišlo na zmar.
44'
Hra Písku se změnila především ve směru dozadu, Olomoucké si teď několikrát vylámaly zuby na samotné hranici obranného valu.
43'
Rychlá kombinace na pravé straně vedla k úspěchu a snížení na jediný gól.
42'
Tak pozor, time-out měl účinek a dvěma rychlými góly snižuje písecký tým na rozdíl dvou branek. To je zajímavé zdramatizování.
40'
Hostky se dopustily po oddechovém čase faulu, ale akce pokračovala úspěšným zakončením Písku.
39'
Oddechový čas pro domácí.
39'
Nádherná dlouhá přihrávka přes polovinu hřiště dostala do šance Protivánkovou, a ta byla úspěšná.
37'
Vynikající obrana domácích dlouho odolávala, ale Písek nevyužil žádný z brejků a naopak udeřily hostující hráčky.
34'
Písečanky snižují po elegantním průniku středem hřiště přímo k brance.
32'
Olomouc se ihned pustila do útočení a po delším obléhání se dostala Sovová k zakončení ze strany a prosadila se.
31'
Vše se pomalu připravuje na start druhé půle.
První půle tempoházené nabídla velmi solidních 31 branek, z čehož 17 dala Olomouc, která měla přeci jen v první půli navrch, zejména díky dobrému vstupu do zápasu. Písek srážely často neproměněné šance, a také nedůrazná obrana. To hrálo pro Olomouc, která si tak odnáší do kabin tříbrankový náskok.

Druhá půle začne zhruba za 10 minut.
30'
30'
Žlutá karta pro tým Sokol Písek (Tereza Pokorná).
30'
Kašpárková v pohodě přešla přes Pokornou a pravděpodobně to vypadá, že tříbrankový rozdíl zůstane i do druhé půle.
29'
Pokorná se prezentovala velmi povedenou střelou z přetahu a na konci 29. minuty snižuje na dvoubrankový rozdíl.
29'
Střelu Kubáčkové srazila domácí obrana, Olomouc je však nadále na míči. Zbývá zhruba minuta a půl.
28'
Těsné vhazování pro domácí, z toho pramenil útok Písku a snížení na tříbrankový rozdíl, opět díky rychlému útoku.
27'
Merglová na levé straně naopak dala razantní zakončení, což taktéž neslo úspěch.
26'
Technický obstřel pravé křídelnice Olomouce znamená odskočení na pět branek. Celkem jsme viděli 27 gólů, čemuž odpovídá průměr minuta na gól.
26'
Přikrylová dostala v souboji s Merglovou poměrně naloženo, proto se přerušuje hra a zkoumá se její stav. Vypadá to ale v pohodě.
25'
Kubáčková zakončovala lajnu zkušeně ze země a přesnou střelou k tyči plní přání hostujícího týmu.
25'
V dalším brejku však písecké hráčky neměly problém a Velková snižuje na 11:14. Lavička Olomouce bere timeout.
24'
Technická chyba hostující hráčky vyústila v brejk, do kterého šla Kubišová, jenže nechala jenom vyniknout hostující brankářku, která si připisuje další skvělý zákrok!
23'
Tvrdá bomba Kubáčkové skončila jenom na břevně, odražený míč však sebrala křídelnice Přikrylová a z dorážky se nemýlila.
23'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Sokol Písek (Kristýna Kubišová).
22'
Písecká obrana nechala velký odstup Kubáčkové, která toho využila zcela bez problémů a z devítky přidala další olomoucký zásah.
21'
Kubišová šla na sedmičku tentokrát a snižuje na tříbrankový rozdíl.
21'
Další sedmička pro Písek, už poměrně dlouho čekáme na gólový zásah.
20'
Podstřel Trumpešové z devítky blokuje domácí obrana a Stellnerová se po rozehrávce rychle dostala do zakončení, sudí se však předtím vrací k faulu a vytahují hru na devět metrů.
20'
Na sedmičku šla jedna z domácích hráček, ale napálila jenom střed branky, kde stála olomoucká strážkyně!
19'
Chlupová si došla přes levé křídlo až pro sedmimetrový hod, pro domácí první v zápase!
18'
Třináctý gól Olomouce není uznán kvůli přešlapu pivotky. Na konci 18. minuty tak jde opět Písek do útoku.
17'
Kašpárková na střední spojce výborným rusákem přešla přes Stellnerovou a Šachová byla proti tomu v brance naprosto bezmocná.
16'
Nakonec se povedlo překvapit a rychlá přihrávka na levé křídlo znamená osmý gól Písku.
16'
Sokol je v pasivní hře, Gajdošíková nyní pivotku zatáhla až úplně do křídla. Teď je to tak rozehrávka na střelu, protože domácí hráčky už moc nahrávek nemají.
15'
Dohrávka až na levé křídlo pro Gajdošíkovou, která o zadní tyč z úhlu dokázala vstřelit svůj první zásah v zápase.
14'
Kubišová současně s koncem písecké přesilovky překonává technickou střelou gólmanku hostí, stále ale domácí ztrácí.
14'
Písek sice dokázal snížit přes pivota, ale na druhé straně zvolila Olomouc variantu bez gólmanky a udržuje si stále svůj náskok.
13'
Zora se však v oslabení prosazuje, neboť propadl písecký útok a po rychlé rozehrávce je tu další gól zápasu.
13'
Přichází první vyloučení zápasu na olomoucké straně, leč nemůžu sloužit ohledně jména hráčky, z přenosu nejde prakticky nic vyčíst.
12'
Olomouc odskakuje zase na tři branky, přes pravé křídlo prošel dvakrát brejk, ani jednou nedokázala Šachová míč vytěsnit mimo tři tyče!
11'
Opět následovaly dva rychlé zásahy na obou stranách. Nejprve to z levé spojky na sebe vzala Trumpešová, za Písek dokázala odpovědět Kubišová.
10'
Kubišová využila toho, že její spoluhráčka na středu navázala dvě hráčky. Poté následovalo ideální puštění míče právě na Kubišovou, která zakončila spolehlivě.
10'
Na druhé straně přišla taktéž technická chyba a hra se vrací zpět před olomouckou branku.
9'
Stellnerová se sice dokázala rusákem prosadit, jenže na šestce měla přešlap, a proto její zásah nemůže být uznán.
8'
Následovaly oboustranně rychlé rozehrávky, které nedokázala ani jedna obrana efektivně zastavit. Stav zápasu je tak 3:5.
8'
Písek však rychle kontruje úspěšným zakončením z levého křídla.
7'
Krásná střela Kubáčkové z pravé spojky, Šachová jenom přihlížela povedenému pokusu, na který neměla nárok.
6'
Trumpešová se natlačila do zakončení na pravé spojce, ke střele však nedošlo, byla vytlačena obránkyní až ze střeleckého úhlu a rozhodčí pískají faul.
6'
Na sedmičku se postavila Kubáčková a podél stojné nohy prostřelila Šachovou v domácí brance.
5'
Laciná domácí ztráta vlivem nepřesné přihrávky a Olomouc si v rychlém přechodu do útoku došla pro další sedmimetrový hod.
4'
Kubišová šla do souboje neohroženě a byla rovnou zdvojena. Jenže až moc agresivně a Trumpešová dostává žlutou kartu.
3'
Kašpárková využila rychlého přechodu do útoku a z devíti metrů přesnou střelou propálila domácí brankářku.
3'
Na druhé straně však došlo k sedmimetrovému hodu, který úspěšně proměňuje hráčka Olomouce.
2'
Střelba ze střední spojky znamená první gól zápasu a zapisuje jej Písek.
2'
Úspěšný zákrok si připsala i hostující brankářka, Písek však má vhazování.
1'
Písek zkusil překonat olomouckou obranu klasickou lajnou, ale Zora dobře dostoupila a Kubišovou, která šla do střelby, zastavila.
1'
Zápas v Písku začíná, úvodní výhoz mají domácí hráčky.
1'

Sokol Písek: Šachová, Kržová – B. Velková, Pešková, K. Kubišová, Merglová, A. Velková, Součková, Svobodová, Stellnerová, Chlupová, Hauserová, Pokorná.

DHK Zora Olomouc: Haládiková, Polášková – Kašpárková, Řezníčková, T. Fryčáková, Sovová, Trumpešová, Protivánková, Kubáčková, Gajdošíková, Krajčovičová, Přikrylová.

Rozhodčí: Hájek, Kozler.
SOKOL PÍSEK
3. místo, 4 body, skóre 83:68, bilance 2-0-1

Písek oproti Olomouci dokázal absolvovat alespoň jeden výjezd na Slovensko. A bylo to pořádně daleko, v Prešově si Písek připsal právě svoji jedinou porážku (27:31). Do té doby byl stoprocentní, předchozí dva zápasy totiž vyhrál velkým rozdílem. Na hřišti nevýrazného Hodonína vyhrál díky suverénní druhé půlce o deset branek (32:22) a v druhém kole doma přivítal nováčka z Plzně. O tomto zápase se rozhodlo hned v první půli, kterou Písek vyhrál 11:5, nástup do druhého poločasu pak 5:2 a bylo rozhodnuto – 24:15.
DHK ZORA OLOMOUC
4. místo, 4 body, skóre 78:67, bilance 2-0-1

Ligu Zora zahájila na palubovce Poruby a byla to tradiční bitva, kde mohly vyhrát oba týmy, stejně tak jako prohrát. Nakonec byla Poruba o jediný gól šťastnější – 22:21. Tohle byla také jediná porážka ze tří zápasů, o týden později si poměrně v pohodě olomoucké hráčky došly pro dva body ve Zlíně, když vedly už o devět branek, bohorovností v závěru ale nakonec vyhrály „jenom“ o čtyři góly. Poslední zápas hrála Zora doma už skoro měsíc zpátky, silnou Šalu porazila 31:23 a od té doby měla stopku.
Krásné povolební odpoledne při sledování házené! Za necelých 45 minut se v písecké obloukovce rozjede šesté kolo MOL Ligy, která byla kvůli koroně rozdělena na dvě části, slovenskou a českou. Od 15:00 budeme moci sledovat souboj dvou tradičních českých týmů, které jsou na tom navíc bodově totožně. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.